Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Slepá hladina

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Slepá hladina
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 15:28 George
Super, díky moc za rady....teď jsem zas o něco chytřejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 12:06 paulinn – mastný film
bude to z krmení obsahují tuky a odstraníš to napřed mechanicky(dala jsem do sítka na cukr filtrační vatu a z vrchu sebrala) a pak uděláš výtok z filtru tak, aby byla hladina v pohybu.
Jsou tu někde v archivu články - hledej "mrtvá hladina"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 12:04 Lessli
Časem zmizí, ze záčátku se to občas tvoří, já to měla taky, pomůže výření hladiny vzduchováním nebo proudem z filtru, taky odsátí ubrouskem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 11:57 George – mastný film
Ahojte, nadávno jsem si založil AQ (mé první :-) ), ale na hladině se mi utvořil jakoby "mastný film". Ještě jsem nepřišel na příčinu, každopádně bych Vás poprosil o radu jak se tohoto "filmu" co nejlépe zbavit.
Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 15:28 Sidonius – To Anonym
Možná by stálo za pokus výrazně snížit průtok filtru, případně jej i na nějakou dobu zastavit, aby se mohly částice usadit, a potom akva odkalit?
Také můžete zkusit do filtru zařadit filtrační vatu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 14:54 Anonym – mikročastice
Mám ten istý problém v akváriu s mikročasticami. Používam filter Fluval 2 plus, ktorý ide neustále 24 h, ale na mikročastice to nestačí. Pravdepodobne bude treba vymenit filtračné médium. Vedel by niekto poradiť, aké by bolo vhodné filt. médium do tohoto filtra, aby som sa zbavil mikročastíc v akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 17:12 Fazola – povlak
Já si na mém akvárku všiml, že po krmení vločkama se mi povlak vytvoří taky. Asi bych to neřešil. Podle mě je to převážně mastnota z krmení. ALe poslední dobou mi velmi ustoupila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 17:06 Hanzi
Povlak pravidelně stahuji kapesníčky. Dá se říci, že každý den, ovšem vždy se to do dne objeví znovu... Nemyslím, že je to nějaká hrůza, ale vadí mi to. Zdá se však, že je přeci jen den o de dne povlaku méně, nebo jsem si už na to zvykl??? Stále mi však ve vodě rotují malé mikročástice a na ty mi zatím nikdo neodpověděl. Jinak dnes doplňuji o další rostlinku a popřípadě doplním ještě.

Zatím díky Hanzi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 11:37 Fazola
Velký pozor na rady prodavačů! Kolikrát ani neví, co se po nichc chce, dokud jim na to neukážete prstem! ne Ale také takoví nejsou všichni. Spíš procházejte akvastránky a tam je aktuálních rad nejvíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2007 22:56 Sidonius – To Hanzi
Omlouvám se za mentorování, Hanzi. Nechal jsem se poněkud unést... Ono skutečně není jednoduché se orientovat.
Zkusím si vylepšit skóre doporučením, za nímž si stojím:
POZOR NA RADY PRODAVAČŮ! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2007 19:39 Zlatá rybka
nic si z toho nedělejte,protože je přirozené,že každý má jiné zkušenosti a jak se říká "chybama se člověk učí",si určitě většina lidí zde vyzkoušela sama na sobě.A pokud zatím nemáte jiné problémy než ten zákal,tak to bude třeba v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:29 Muž matlala [798] - Rostliny – písek
zrnitost je normalni v optomu3-4mm a na tvavem např na čevném dně se fakt líp vyjímaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 19:04 Hanzi
Samozřejmě děkuji všem za názory. Jako začínající akvarista jsem odkázán pouze na literaturu a zkušenosti prodejců. Bohužel u prodejců jsem zjistil odlišné názory, dá se říci co prodejce, to jiný názor. Četl jsem samozřejmě i o syndromu nového akvária, což v mém případě se zatím neprojevilo a rybky vypadají poměrně čile. Otázkou je, jak by měl postupovat začínající akvarista? Dělá to poctivě dle nějakého mustru z literatury a pak se dozví, že měl zvolit jinou variantu. Ten štěrk jsem nakoupil na základě odborného výkladu v prodejně. Sám jsem šel nakoupit dle literatury zrnitost 3mm a spíše tmavší (hnědorezavý písek). Nakonec jsem donesl zrno 4mm a to, co je na přiložené fotce. Prý je to jedno a rybky na tmavém dně se budou lépe vyjímat. Komu má člověk věřit???
Hanzi. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2007 17:51 Sidonius
Tak jo - rozvedu to...
Omlouvám se, asi vám nedokážu nic rozumného poradit. Ovšem vzhledem k tomu, že jste se nevyvaroval jistých chyb, domnívám se, že buď ta literatura, podle které jste postupoval při založení, byla hloupá, nebo jste vy dost nepozorný čtenář...
Občas se mi nevyhne "povinnost" být přítomen nákupům v různých obchodních centrech. Tento čas si obvykle vyplňuji tím, že si v místním "knihkupectví" najdu cokoli k tématům, která mne zajímají a - bavím se.
Nemohu si z poslední doby vybavit případ knížky nebo i brožury s akvaristickou tématikou, v níž by nebylo upozornění, že substrát na akvarijní dno by neměl obsahovat vápník. Což váš substrát evidentně nesplňuje...
Vámi použitý štěrk nemá kromě pseudoestetické "hodnoty" žádnou pozitivní vlastnost. (I v případě potřeby zvýšení tvrdosti v akva je lepší kus vápence, který se dá v případě potřeby snadno vyjmout, než vaše mramorová drť...) Do budoucna je takové dno spíš zdrojem starostí, než naopak...
Evidentně vás také ta "chytrá" literatura ne zcela správně informovala o koloběhu dusíku: do čerstvě založené nádrže ryby nepatří. Přidání krunýřovce a parmiček po 3-7 dnech od založení a další nášup rybek zhruba po 14 dnech si o problémy říkalo...
I když se dají jednotlivé fáze přeměny amoniaku na dusičnany urychlit naočkováním vhodných bakterií, bez jejich průběžné kontroly pomocí testů je přidávání rybek ve "vašem" stylu docela riskantní...
(Buďte rád, že vám nepadaly rybky...)
Takže alespoň jakási "rada" :-): zkuste sejmout hladinu, jak vám radí Jára a Bobo a určitě dosaďte další rostliny, jak vám radí Tomino1978.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 17:28 Bobo – akva
Stáhni hladinu savým papírem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 15:56 Sidonius – Chytrá literatura?
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 15:10 Jára – povlak
ten povlak se dá ztahnout obyčejným papír.ubrouskem.Jinak se neboj to bude v pohodě,kdyby šlo trochu víc rozčeřit hladinu,buď filtrem nebo vzduchováním,zmizí to rychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 14:44 Muž []
Kytek tam mám asi 7. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 14:35 tomino1978
no já to měl taky na tom malým akva když mrkneš ke mně a měl jsem obavy co se stane s rybama ale pak najednou to zmizelo a ryby žijou tak nevím ;-) ahoj jo dosadil jsem tam kytky a zmizelo to :-D zkus i víc kytek ;-) nevím kolik jich tam máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 14:31 Muž [] – Povlak na hladině + plovoucí mikročástice
Fotka k příspěvku Ahoj, mám od vánoc se synem nově založené akvárium. Vše jsem dělal dle chytré literatury (písek, živná půda, úprava vody, nasazení první skupiny ryb - 1 krunýřovec modrý a 3 parmičky nádherné po 3. až 7. dnech) a musím říci, že vše bylo v pořádku až zhruba do 12 dne, kdy jsem dokoupil 2 stonkové rostliny (velmi jemné) a den na to jsem koupil a dolil BIOFILTER na zrychlení procesu růstu bakterií ve filtru (výměna po 2. dnech za nový - Tetra Plus IN400). Dále jsem koupil 7 neonek, 5 razborů a 3 pancéřníčky. Od následujícího dne se mi na hladině vytvořila mastná skvrna a ve vodě se začali pohybovat mikročástice. Mám set HAGEN 54l (60x30x30cm)se zářivkou, topidlem a filtr vyměněn za nový. Voda má stálou teplotu od zářivky 24-26 st. Někde jsem vyčetl, že by to mohly být sinice (dotažené od stonkových rostlin). Zatím jsem zapnul na filtru přivzdušňování (bublinky na plno) a 1x za tři dny vyměnil 1/3 vody. Předem děkuji za radu, Hanzi a syn.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 19:29 Muž matlala [798] - Rostliny – koukněte
kukněte na muj profil na 12l akva kde budou krevetky nic tam nemam a je tam kryt kouněte se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 13:27 Žena azalka [38] – slepá hladina
A nestačilo by jen akvárko přikrýt, ať ti tam nesedá prach a pod.? Když tam nemáš žádný osazenstvo. Jinak na mastnej povlak se doporučuje položit noviny nebo list papíru, kterej ho vysaje, ale neznám z praxe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:23 Peetras – Slepá hladina
Zdravím
Taky mě trápila slepá hladina v mé dvoustovce hned od založení akvária. Vzduchování mi nepomohlo, ale živorodky ano. Stáhnul jsem ten "bordel" z hladiny a vypustil ryby. Večer jsem je nakrmil ..... no a potom cca za týden. Vyžřali hladinu do mrtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 09:35 Muž zikyc [79] - Sumci – h
možná jo, já přidám vzduchování a ono mi to začne tu hladinu víc čeřit a je pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 09:31 Muž matlala [798] - Rostliny – ...
bude stačit zase rozjet ten ventilátor, musím to asi zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 09:05 Muž zikyc [79] - Sumci – hladina
Nejspíš se ti ta hladina málo čeří, mám to taky u takhle malejch akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 08:59 Muž matlala [798] - Rostliny – nevite
nevíte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 20:34 Muž matlala [798] - Rostliny – slepá hladina
mam v 12l akva slepou hladinu je to takovej povlak a mam v krytu ventilátor kterej žene vzduch dovnitř ale tet mam pokazenej adapter.jak se jízbavit na furt, ne stahováním PS: v akva ještě nejsou ryby ale chystam to pro krevetky a polozobanky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:15 nigule – jojo
jojo...doufam, ze to klapne, nic spatnyho by v akva bejt nemelo, budu tam ale az v utery, pak hnedka pisnu... X-) diiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:04 Muž Jammes [72] - Afrika – hl.
to jsem ti psal taky, mělo by to pomoct, dej pak vědět jak to dopadlo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 21:02 nigule – dikydiky
romane, memeo: diky za podporu, shrabnu to pro sichr ubrouskem a zvednu vyvod filtru ;-) je to totiz hnusny a navic to ubira na intenzite zarivkam... ahoj

marcello: ty vtipalku smich ... akva je super, zase uz se potvrdilo, ze "casozrout" je dobrej nazev :-))) obcas se faaakt slusne zaseknu a cumim a cumim a cumim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 18:06 Muž memeo [15] – mastna/zakalena hladina???
Ta tvoje "mastná"hladina je tzv. mrtvá hladina.
Stačí přidat vzduchování,nebo dát výtok filtrace nad hladinu,aby se čeřila a uvidíš,že to zmizí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 17:59 Marccello – hladina
Ahoj nig :-) hele a nemyli jste v to vašem akva auto??to by pak byly skvrny od oleje! ;-) ;-) noo, já jen, že když jsem toho vašeho novýho časožrouta viděl,...hmmmmm, paráda palec palec ale jinak je to zákal z nedostatečného pohybu hladiny, takže ten vývod filtru výš by měl v pohodě zabrat ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 14:53 Muž [] – olejovka
Opravdu to zmizí.Tím jak se to namíchá s čeřenou vodou,tak to filtr vyžere. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2006 13:09 nigule – diky
diky za tip, nam se to prave spis obevilo az po nejaky dobe...ale taky mame vyvod filtru tak 10 cm pod hladinou, tak ji zkusime dat vys... ;-) doufam, ze to taky zmizi...kdyz nic jinyho, je to hnusny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 18:14 Muž [] – hladina
Něco podobnýho jsem měl po založení taky. Může to být z nevypranýho štěrku,možná výluh z dřeva...Mě to po krátké době zmizlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 10:39 nigule – mastna/zakalena hladina
ahoj, nevite z ceho by mohla byt jakoby mastna, nebo zakalena hladina? trochu to vypada, jak dyb tam nahoe meli "nakoureno". hodnoty vody jsou stale stejne a ryby jsou v poradku.
diky n.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 09:11 Sid Re: biginner Efik
Zkusit můžete všechno, co není zjevným nesmyslem. Možná pomůže i otočení filtru vzhůru nohama a nasávání povlaku z hladiny... (Byť smysl tohoto počínání mi poněkud uniká...). Přikláním se k názoru raději povlak odstranit, např. hygienickými kapesníčky, ať tato hmota nadále nezatěžuje vodu v akva. Co se filtru týče, alespoň v této chvíli jej ošetřujte tak, jak vám bylo doporučeno - filtrační médium vyperte v odčerpané vodě z akva, těleso filtru očistěte pod tekoucí vodou. Odsávejte povlak z akva, odčerpanou vodu nahrazujte vodou odstátou, vytemperovanou.
Trvám na svém názoru, že váš filtr nemůže v budoucnu plnit dostatečně funkci biofiltru vzhledem k vysokému výkonu a malému objemu filtrační hmoty. Snad jen k prohánění ryb, rozrušování povlaků na hladině a okysličování vody. Smyslem filtrace je však něco více. Zkuste si o filtraci něco pročíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 07:33 biginner Efik Re: Ivan
vymenila jsem cast vody..zlepsilo se to.. Ale stejne si myslim, ze je to tim filtrem..kdyz je zapnut, tak se kolem sej delaji male vzduchove bublinky,ktere postupuji a drzi dlouho na hladine a stejnym zpusobem postupuje bily povlak=>od filtru:( Vcera jsem menila necelou tretinu vody, mela bych ji vymenit i dnes?
Nebo bych opravdu mela vymenit filtr? Ale je uplne novy..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 06:50 Márty Re: Ivan
Akorat jestli zrovna proudeni od hladiny ke dnu je to prave orechove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 00:09 ivan Re: biginner Efik
Mě se občas taky udělal na hladině,tak dříve jsem ho sbíral ubrousky,ale musel jsem každý den.Tak jsem vyhrabal vyřazený Shark2 a dal ho vzhůru nohama,takže mi nasává ten povlak.Za 1 den je hladina čistá.Shark má takovou přepážku,že nenásává vzduch a jen si nastavím kolik cm je nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 16:27 biginner Efik Re: Sid
Vam moc Diky:) zacnu na tom pracovat.. Ale zadna rybicka mi neumira, tak v poho. Katastrofa zazehnana:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 16:27 911 Re: biginner Efik
Souhlasím s předchozími příspěvky, ale "pozdě bycha honit" :-) V tuto chvíli bych nastavil výtok filtru tak, aby co nejvíce čeřil hladinu. "Povlak" na hladině nedovoluje vodě přijímat kyslík a proto ti možná začíná smrdět voda (ůhyn bakterií, nebo jejich nedostatek k rozkladu odpadu z krmení a ryb). Nebylo by od věci povlak z hladiny čas od času sebrat. Častá výměna části vody taky nebude na škodu... Snad ti moje rada pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 15:16 Márty Re: biginner Efik
Je to kratka doba na zabeh, brzo si tam dala ryby a brzo zacala krmit, urcite vymen cast vody. Trpelivost ruze prinasi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 12:13 Heavyk1 – bílé kousky
Já můžu přispět zkušeností, která je několik let stará. Zakládala jsem poměrně malé akvárko, napustila převařenou vodou, vyvařila štěrk, proprala NOVÝ molitanový filtr a nechala běžet asi dva dny. Potom vsadila rostliny, které byly v pořádku (z jiného akva), dala topítko a týden čekala. Voda se zdála být v pořádku, navíc byla podpořena nějakým preventivním roztokem. Proto jsem se odhodlala po týdnu dát tam rybky, ale ty postupně začaly hynout, v akváriu se na přísavkách a u filtru objevilo cosi bílošedého, docházelo k zaplísnění ryb, nepomáhala léčba. Po několika dnech jsem odkalila a když jsem přísavky vyndavala, utrhávaly se kousky té hmoty z celé zadní stěny a filtr toho byl plný. Připadalo mi to jako plísňový zákal, který jsem vysávala dlouho, molitan proprala v odstraněné vodě, naposledy přeléčila a doplnila vodou. Od té doby se to už neopakovalo, zbytek rybek přežil, ale závěr...týden je prostě málo na to, aby se vytvořily nitrif. bakterie a rybek je velká škoda. Nevím, zda je to stejné, ta hmota byla trochu slizká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 11:46 Sid Re: biginner Efik
Co si tak na netu přečíst, jak postupovat při zakládání akva?! Tady všechno špatně - rostlin málo a nemohou zatím fungovat, ryby příliš brzy nasazeny, filtr na prd (viz můj předchozí příspěvek)...
Dá se čekat nárůst dusitanů, takže bych zkusil částečnou!!! výměnu vody, (podle potřeby, třeba i denně,), ovšem za vytemperovanou!!! a odstátou!!!, určitě bych nahradil filtr jiným typem, (např. molitanová kostka + vzduchovací motorek, přiškrcený průtok, aby nedocházelo k "turbulencím"), do této případné výměny bych pravidelně čistil molitan stávajícího filtru tak, aby přežily nitrifikační bakterie, tzn. pouze v odčerpané vodě z akva. A kdyby bylo možné na dobu, než se toto akva "zkonsoliduje", dát rybky do jiného, určitě bych jim to dopřál. Každá nádrž potřebuje čas na zajetí. Tady k němu evidentně nedošlo a náprava nebude jednoduchá a rychlá...
Hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 07:53 biginner Efik Re: Márty
vodu jsem jeste nemenila, mam avarko teprve necelych 14dni a z toho tyden v nem mam rybicky. Rosliny tam mam zatim dve.Povlak neni do hneda.. je to takovy opravdu sedo-bily..mela jsem filtr zapnuty celou noc a je to horsi a horsi.Na povrchu se drzi spousta bublinek, u filtru jsou maly bublinky.huste vedle sebe. Opravdu to vypada, ze to jde z filtru. A vsude na povrchu bilo-sedy-ale temer pruhledny fleky.. Tak zkusim vymenit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 06:00 Márty Re: biginner Efik
Filtr urcite neplechu delat nebude, spise jestli moc neprekrmujes, bilosedy povlak? neni spise do hneda? taky mnozstvi rostlin jake mas v akvariu? a jak casto menis vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 21:53 biginner Efik Re: Sid
akvarium 54lit, takze docela male, filtr model DJ100 -min140-max.350. Filtr mi ze zacatku pekne vycistil vodu od hrubych necistot..Ale prece neni mozne aby po tydnu,co mam v akvariu par rybicek(5parmicky petipruhe,2danio,2blackmolly,pancernicek) zacal filtr delat takovou spoust. Na hladine se drzi spousta bublinek a necistot.
Edit: nebo to muze byt vodou?? Ale vsechno zacalo v okoli filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 20:48 Sid Re: biginner Efik
Poněkud málo informací k seriózní úvaze. Zkuste jich poskytnout více. Velikost akva, výkon filtru... Filtry tohoto typu považuji za (relativně) vhodné k rychlému vyčištění akva od hrubých nečistot, např. při zvíření detritu při manipulaci s rostlinami nebo dnem. Jejich výkon i při případném přiškrcení je dle mého názoru příliš velký a objem filtrační hmoty zase příliš malý na to, aby takový filtr účinně plnil funkci biofiltru.
Já bych jej používal z výše uvedených důvodů jen jako "rychlofiltr" a ke standardní filtraci bych pořídil jiný - s větším filtračním médiem a možností upravit výkon tak, aby tento činil cca 70-100% obsahu nádrže/hod.
Doufám, že se na základě mého příspěvku ozvou oponenti a pomohou najít řešení.
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [37] 38

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 45061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6671-slepa-hladina?od=1801