Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:26 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Jestli doře vidím, máš ho uchycený na té delší stěně, zkus ho uchytit na tu boční stěnu aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:18 Muž Rounce [30]
tak já tu rouru mám proti sklu de to trochu videt v moji prezentace akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:17 Muž PepaV [30] Re: Rounce
No on vysypat nepůjde, bude to takový slízek ten odstranit. Pokud by to nepomohlo, tak bych ho zkusil reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:17 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Ještě mě napadá, jestli se Ti ta čerpací hlava přímo nedotýká stěny akvária a o tu rezonuje. Chce to mít tzv. odcloněný přes přísavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:14 Muž Rounce [30]
takže rozebrat a vysypat z toho bordel ? a umívat to pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:13 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Dá se úplně rozebrat a pořádně vyčistit i vrtule a vnitřek kde je rotor, napusť si umývadlo
a pořádně ho vyper (jen čerpadlo). I tam se usazuje bordýlek ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:09 Muž Rounce [30]
zatím ne jenom jsem vyplách biomolitan a pročistil trubku v něm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:07 Muž PepaV [30] Re: Rounce
A uz jsi ho měl rozebraný, čistils rotor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:06 Muž Rounce [30]
zhruba od 12 dubna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 11:05 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Jak dlouho je v provozu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:45 Muž Rounce [30]
filtr je celej komplet pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:44 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Je ta čerpací hlava celá ponořená pod vodou? Pokud ne, tak bych to udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 10:39 Muž Rounce [30]
no tak já ho mám nějak u konce síly ale bratrovi se zdá že to "řve"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:35 Muž PepaV [30] Re: Rounce
Mám ho a nevím o něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:14 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Ano, na to jsem zapoměl. Čím více přiškrcenej, tím více hlučnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:14 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: Rounce
Naprostá tichost, ale doporučuji nepoužívat dodávané přísavky a hlavu s biomolitanem mít volně. Zatím se mi nestalo, že by filtr spadl apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:13 Muž Rounce [30]
a jak je tam tam šrtící hlavice jak to ovládá ten proud vody ta taky ovlivnuje hlasitost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:05 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Pokud se nepoužívá přivzdušňování, tak mě tato čerpací hlava příjde jako minimálně hlučná. Mohlo by se taky jednat o zavzdušnění, což bych prověřil tím, že se s funkčním filtrem pod vodou zatřepe, aby se event. přebytečný vzduch uvolnil. Jedinou zvýšenou hlučnost je možné zaznamenat, když se zabíhá biomolitan, ale ani to není nic zásadního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:49 Muž ales288 [1]
tENTO FILTR MÁM V POKOJI KDE SPÍM A JSEM S NIM NADMĚRNĚ SPOKOJEN!! palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:23 Muž Rounce [30]
Zdravím mám dotaz jak je to z hlučností filtru Atman-200 a jestli se dá nejak ztišit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2011 19:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: akvaristik
Tu vobec nejde o to, ci sa firma zaujimala vyvojom urciteho filtra x rokov. Podstatne su hodnotenia tych, co ho kupili! Dalsia vec je, ze je uplne jedno kde sa veci vyrabaju, ale ci si ta dotycna firma da pozor na kvalitu. Tazke nema zmysel skumat historiu znacky atd. Ak ma dany vyrobok vela pozitivny ohlasov a hodnoteni, tak nevidim preco by som si ho nekupil, aj ked je od nie moc rozsirenej znacky a vyrobeny v cine ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 15:46 Pavel Re: akvaristik
S tím autem jste se moc netrefil. Díl vyrobený z 90. let byl třeba v něměcku, dnes v polsku nebo číně nebo zcela jinde - spotřebitelé tlačí i zde. Nejsou to sice věci bezpečnosti, ale doplňky, palubky, výfuky ... rychleji stárnou, rychleji se ošoupají a rozpadají.
Auta z 90. let co ještě jezdí mají mnoho dílů originálních, dnešní prodávaná auta za 10 let nebudou mít na sobě nic původního, pokud budou vůbec ještě pojízdná. A je známo, že i Eheim si nechává dělat určité věci "v zahraničí". Ikdyž i přes to je to tady stále špička v oboru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 15:27 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: HaDaS
V žádném případě neplatí, že filtry se skládají ze stejných dílů nebo jsou dokonce od stejných výrobců. Všeobecně se ví, že Atman kopíruje EHEIM a EHEIM s tím neumí nic dělat. Naštěstí všichni víme, že Atmanu chybí právě těch x let vývoje a umí sice udělat nějakou kopii, ale už neví, jak to správně funguje a tak je to nakonec šmejd z Číny, jako většina ostatních. Jinak velmi důležité je, že EHEIM, na rozdíl od většiny ostatních nenechává svoje filtry vyrábět bůhvíkde v Číně, ale vyrábí je v Německu!!! Je vhodné se zajímat o podrobnosti, než utratím peníze. Jak už jsem uvedl, ptejte se odborníků, kterým věříte. Auto si taky nejdete koupit do LIDLu.
Přirovnání k autům je trefné. Málokdo z nás by se chtěl zabít v levných napodobeninách evropských aut, které se kopírují v Číně. Naštěstí tyto šmejdy se tady vůbec prodávat nesmějí. O ostatních výrobcích rozhodujeme my, spotřebitelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 13:25 HaDaS Re: Tokuschew
A já bych to zase takto nepaušilozoval. Valná většina výrobků disponuje díly od totožných výrobců. Poté záleží pouze na formě jejich poskládání a vyvážení v rámci výsledného produktu. Znám spoustu výrobků, které nejsou "značkové", zajímalo by mně jestli mi v dnešní době někdo řekne co je značkové zboží, a přesto jsou kvalitativně vyrovnané těm rádoby značkovým. Rozdíl ve zboží se zaběhnutou značkou a té nezaběhnuté je ovšem v poskytovaných službách a primárně v ceně výrobku a právě těch služeb. Dám příklad za všechni : Co je kvalitnější ? : Auta z konce 80. a počátku 90. let, nebo auta vyrobená po těchto desitiletích. Nebavím se o favoritech a spol. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2011 12:02 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Nuž ľudia.
Je to celkom logické, že chcete ušetriť a siahate po filtroch od iných výrobcov a často až neznámych značiek. Ja jednoducho neverím, že firma čo sa stala známou vďaka niekoľko desiatok ročnej tradícii vo výrobe krmív, by dnes dokázala nahradiť alebo vyrobiť v podobnej kvalite prístroj, ktorý iná firma vyvíjala 50 rokov. Nie neverím.

Tu jednoducho treba rozlišovať, čo je v tejto oblasti značka a čo nie.
Ja si kúpim rád tetramin pre ryby, ale na tetratec ani neuvažujem a platí to aj o Sere, jbl, a ďalších. A to napriek tomu, že sú možno! o niečo málo lacnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 19:34 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
Díky, tak já s tím zkusím něco provést a kdyžtak holt vyměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2011 19:01 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Roby
Tak to žijete trochu na jiné planetě. K filtru EHEIM patří jiný servis, to je Mercedes mezi filtry. U nás je náhradní filtr samozřejmostí, s našimi zákazníky takovéto drobnosti řešíme tak, že nejprve posíláme novou hlavu a teprve potom oni posílají tu jejich nám. Tak je akvárko stále v pohodě. Pokud si někdo koupí EHEIM, nečeká, že bude muset řešit problém s čekáním na reklamaci. To ale považuji za samozřejmost. myslím, že kdekdo mi to tady potvrdí. ;-) (Sorry, kdo to bere jako reklamu ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 18:53 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Tak jo, já s tím něco v tomhle duchu provedu. :-D Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 18:30 Muž Roby [17] Re: akvaristik
Filtr jsem koupil přes internet u Macenauera a věřím že by reklamaci uznali. Mám problém v tom, že nemám žádný záložní filtr. Počítám, že vyřízení reklamace také nějaký den trvá a bez filtrace při letní teplotě vody nechci moc riskovat. Proto jsem nejprve raději zkusil vyměnit vrtulku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.07.2011 17:05 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Roby
Pokud je EHEIM hlučný, nechápu, proč neuděláte jediné logické: Reklamovat. Já osobně jsem reklamoval několik filtrů TetraTec u výrobce z důvodu hlučnosti. Zatím poslední TetraTec má v Liberci náš zákazník a ten řve opravdu nahlas. Bohužel jsme ho neprodali my a prodejce to jako závadu nechce uznat. Hlavní výhoda EHEIMu je předfiltr. Co se týče filtračních náplní, s Tetrou se EHEIM teda srovnat nedá, několik keramických válečků v Tetře a zbytek molitan, tak to asi není zrovna profesionální. Za svoji kariéru jsem taky 2x filtr EHEIM vyreklamoval, protože byl skutečně hlučný. Nechápu, proč kupujete novou vrtulku, když můžete filtr reklamovat, to je mi divné. U nás by to prošlo bez problémů. Doporučuji Vám jediné: Poraďte se s odborníkem. S takovým, kterému věříte.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2011 16:54 R Muž romant [27987] Re: MajkaK
Skus ho odhlučnit tím, že ho zabalíš do molitanu, nebo ho jenom na kus molitanu polož. Další možnost je ho zavěsit na něco pružnýho do prostoru. Obvykle je ta hlučnost spojena s tím, že ten motorek rezonuje na něčem kde je položenej, ale to platí obecně, to se nevztahuje jenom k tomu Tvýmu motorku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2011 16:50 HaDaS Re: MajkaK
Nevím jak AT-A1500, ale já jednu dobu používal Atman AT-A7500, a ten byl taky hodně hlučný. A to jsem ho měl zavřený ve vytríně za knížkami. Jo, a vybroval jak šílený. Ale pro bublifuk ve vytíračce používám malý Elite 799 a ten jen docela tichý. Samozřejmě že je slyšet taky, ale malinko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:04 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – At-A1500
Zdravím, mám motorek Atman A1500. Výrobce uvádí, že jeho předností je tichý chod. Ovšem jestli je tohle tichý chod, tak nevím, co je u nich hlučné. Motorek běží sotva hodinu a já už pomalu otevírám okno. Chci se zeptat - jaké máte s tímto motorkem zkušenosti? Je opravdu tak hlučný, nebo mám zase něco extra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 11:09 R Muž Silent [5949]
Já s hlučností TetraTec vnějšími filtry také nemám žádný problém tam bývali jiné technické problémy později výrobcem vyřešené a nová řada vnějších TetraTeců už je poměrně kvalitní. Hlučnost je velmi nízká i u Eheimů všech řad, samozřejmě nelze paušalizovat. Podle mých zkušeností jsou poměrně hlučné filtry Fluval čtyřkové řady (ovšem až po čase díky nekvalitním vrtulkám, výrobce později vyřešil a nové jsou výrazně lepší) a také od Hagen filtry Elite. Těch jsem zapojoval několik a naprostá většina v brzké době začala hlučet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 09:38 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: prisavnik
Přidám se. :-)
Tetra Tec Ex 700, (v provozu 3 roky bez nutnosti jej otevřít), znatelně tišší, než EHEIM 2217, (něco přes rok v provozu)...
Takovéto zevšeobecnění ("Pozor vnější Tetra jsou velmi hlučné. Pokud má být tichý, doporučuji jedině EHEIM.") a plácnutí do vody vyjde zhruba nastejno.
(Nebo jsme někteří měli holt tu smůlu, že jsme narazili na "nepodařené" "tetrácké" kusy... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 21:55 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Roby
Ja som TertraTec EX 400 uz necistil asi rok. Vykon stale rovnaky, aj ked som ho naladoval asi dvakrat vacsim mnozstvom filtracnych medii ako original. Jedina vec, co sa mi stava je, ze sa mi zapchava saci kos. Obrasta mi ho bolbitis. Ale s tymto filtrom som nadmieru spokojny za taku cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 20:52 Muž Roby [17] Re: akvaristik
Asi rok jsem provozoval Tetru EX700 - tichounký filtr. Nyní mám Eheim III - 2073 a ten hučí jako stará lednice. V pátek jsem vyměnil ze zoufalství stávající rotor za nový, cena - 645 Kč a hučí úplně stejně. V provozu mám tento předražený filtr asi půl roku s tím, že hlučnost je od prvního zapnutí příšerná. Nalepovací gumové nožičky, které odpadávají. Napojení rozstřikovací rampy na kolínko přes kousek hadice, filtrační médium ve spodním koši - nařezaná tenkostěná plastová hadice, no nevím, tak to rozhodně není německá kvalita. Najdou se i kladné stránky tohoto zařízení - filtr se nezanáší a silný výkon po 6 měsících nějak výrazně neklesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 19:39 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: akvaristik
Ale jaj! Niesu, za tym si stojim. Ak sa nejedna o vadny kus ako som uz pisal. Poznam dost akvaristov, co maju EX filtre od terty a ani ich nepocut. Az ked das k nemu ucho pocujes jemne sustanie vody. Skor by som povedal, ze vnutorne su 100krat hlucnejsie ako externe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:25 Žena evicka2476 [0]
Díky no uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 00:33 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: evicka2476
Pozor vnější Tetra jsou velmi hlučné. Pokud má být tichý, doporučuji jedině EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 19:47 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: evicka2476
Tetra EX filtre su velmi tichucke skoro ich nepocut (avsak na aky kus natrafis. Niektore kusy hucia. Je ich dost tych nepodarkov) Ja mam EX 400 a EX 600 a som spokojny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 18:16 Žena evicka2476 [0]
Nemáte někdo zkušenosti s Tetra Ex 700 a Elite Crystal Flo 60 díky za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 07:26 Muž Miras [111] Re: Pavel
docela dost hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 19:34 Pavel
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat jak je hlučný vzducovací motorek elite 803
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2011 19:40 R Muž romant [27987] Re: Helena
Zkus s ním pod vodou zatřepat, jestli není zavzdušněný. Je to novej filtr a jeho výkon se postupem času, tím jak se bude špinit ten molitan, snižovat a tím i jeho případná hlučnost. Určitě to chce čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 18:55 Žena Helena [0] - Živorodky – filtr
Ahoj, koupila jsem si filtr Tetra Tec IN 800 do 100 l akvária. Připadá mi moc hlučný. Mám ho zatím druhý den. Má někdo z vás podobný nebo stejný filtr? zajímalo by mě, jestli ho máte také hlučný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 20:20 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fantuomas
myslím že se tomu nic nestane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 18:52 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: BikerJames
jasne dík, neviem či budem otvárať akvo dnes ešte..nechce sa mi do toho-nehrozí poškodenie filtra dúfam (?) :)

najbližšie keď sa tam budem "rýpať" tak to vyskúšam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 18:20 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: fantuomas
Bude asi zavzdušněný, zkus sním zahýbat pod vodou a zatahat za přívodní kabel. Prostě tak ať dostaneš ven vzduch který tam zřejmě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 18:15 Muž fantuomas [35] - Rostliny – eheim biopower 200
zdravím, dnes som spustil v akváriu vyššie menovaný filter. zdá sa mi pomerne hlučný, oproti tomu čo som čakal..(alebo v porovnaní s hagen powerhead).

môže to byť spôsobené tým, že beží iba prvých pár hodín a teda ešte sa "zabieha"? ďakujem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49147x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=743