Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 21:16 Libor123 – Re: Kahan
Ahojky.
Přidám svůj postřech. Mám 2 akva a to 360 litrů a 480 litrů. Na obě mám dva filtry Fluvaly 405. Za sebe říkám maximální spokojenost. Vrčí asi tak jako když sepne lednička, takže neruší. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 20:51 Muž Miras [111] – Re: H2O
na tu čerpací hlavu to jen nasadíš zespod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 19:58 H2O
Prosím vás o radu, chci si dát do 160l akva bio molitan je lepší ho napojit na čerpací hlaVU(A jak) četla jsem že je to tišší než vzduch. motůrek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 16:44 Muž BART [3] – Re: vladislav
no zjevně zlevnili. koukal jsem na ten zoohit.cz v září a bylo to tam tak o litr dražší než to nabízejí ted (ten Eheim 2073) tuším že za něj chtěli cca 4700.
Vím že jak jsme diskutovali možnej nákup v UK a jinde tak ten českej zoohit byl docela drahej ve srovnání s jinejma pobočkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 12:59 Muž Yirka [9132] – Re: filipsi
Máš pravdu, čísla jsou dobře, desetinnou čárku jsem nezvládl. Omlouvám se. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 12:56 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
40Kc za kWh? Nebo do tech 350-ti rocne za 1W navic zapocitavas i fixni platby v plne vysi? je to rocne necelych 9kWh ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 12:52 Muž Yirka [9132] – Re: filipsi
Sazba D25d.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 11:57 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Mě vycházi ten eheim nejlepší z těch značek co jsem měl..Já osobně do Zoohitu bych šel..Napřiklad já jsem si pořizoval Eheim 2078,kupoval jsem ho v té ceně jako je tam,ale v zahraničí..Vím o tom,že i Romy si ho pořizoval stejným způsobem.Myslím ten rozdíl skoro 2000Kč se rozhodně vyplatí..I za nějaké problémy při reklamaci.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 11:36 Jukub – Re: smik
Spočítat spotřebu el. en. není problém. Ohledně tohoto parametru mám jasno, ale co provoz a údržba?
Není nad ozkoušení v praxi.
Když se dívám na české weby a obchody mají na filtrech neslušný rabat rozzureny . Máte někdo tip, kde kupovat za slušné ceny? Zoohit.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 09:53 smik – Re: filipsi
Přesně tak souhlasím. Kdo má dvoutarifovou sazbu D45d tak je ještě zhruba na polovině. Pro mě osobně by ta ušetřená 50-100 koruna ročně za 3W rozdílu neměla rozhodující vliv na výběr filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 09:20 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Nemate tam nejak hooodne drahou KWh? To mi nejak nevychazi ani pri pomysleni na vikend sazby rekr. objektu .... 35Kc by myslim byl lepsi nastrel, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 09:16 Muž Yirka [9132] – Re: Haimdol
Dobrá informace, připojím další - 1watt rozdílu dělá cca 350,- CZK ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2009 08:50 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Eheim 2071 má 12W a JBL e900 má 15W. ;-) Ovšem srovnatelný filtr pro JBL e900 je Eheim 2073 se spotřebou 16W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 08:45 Muž Yirka [9132] – Re: Jukub
Oba dva filtry určitě mohou být dobré, u Eheimu jsem přesvědčen že bude dobrý dlouhodobě. Na tvém místě bych se zajímal o spotřebu u JBL, kterou jsem nikdy nevyčetl. Vezmeš-li si že filtr je zapojen 24 hod/den a 365 dníúrok, je každý watt znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 08:44 R Muž Silent [5949] – Re: Jukub
Oba jsou tiché a kvalitní. Eheim je prestižnější značka specializující se na filtry s dlouholetou zkušeností. Záleží kolik chceš investovat. Používám oba a nemůžu si ani na jednu značku stěžovat. Oba mají keramickou osičku a keramické lůžko rotoru, takže mají dlouhou životnost a nízké opotřebení znamená téměř neslyšitelný chod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 08:33 Jukub – Hlučnost vnějších filtrů JBL x Eheim
Ahoj,
uvažuji o koupi vnějšího filtru do společenského akvária 120L. Rozhoduji se mezi: Eheim professionel 3 2071
www.zoohit.cz/…
a JBL Cristal Profi e900.
www.zoohit.cz/…
Akvárium je v pokoji kde spím, jsem citlivý na hluk. Nikde jsem se žádné oficiální hodnoty nenašel.
Jaké máte s výše jmenovanými filtry zkušenosti ohledně hluku, provozu, údržby a případného servisu? Dík za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 22:11 Muž matrix069 [79]
Eheim ecco pro 200 (2034) po troch mesiacoch stále úplne nehlučný(nič nepočuť-mám ho mimo skrinky),pri priškrtení stále úplne tíchý. Že je spustený poznám iba priložením ruky naň(jemné chvenie),alebo pohybom hladiny v akva. Doporučujem každému záujemcovi o filter pre akva do 200L. U mňa v 112 L akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 00:53 marmich17
Máme MagicJet Filter, stejný prodává firma Hailea, malý interní filtr do max. 60l. S rozprašovací trubičkou je slyšet zurkot vody, po ponoření jen slabý vrkot. ;-) Jinak naprostá spokojenost. Máme dva kusy, oba bezproblémů. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 22:22 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: doktorZhor
Hluk z filtra je ovela mensi ako ma vacsina ryb vo prirode. Predstav si potok. Ako ta voda huci po kamenoch. Zaroven sa okyslicuje. Ten hluk vody sa neda porovnat s filtrom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 22:12 doktorZhor – Re: ČUPR
super, díky za vyčerpávající odpoved :) filtr mám připevněný na sklo přísavkama, takže by to mělo být v pohodě... tam spíš jde o to, že vrčí a to vrčení se přenáší do vody... a vzduchovat musím, rostlin tam tolik nemám ,abych nemusel okysličovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2009 06:17 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: doktorZhor
Děláš dobře - filtr by se neměl vypínat nikdy, aby byl zajištěn řádný nitrifikační proces v akváriu. Ve filtru totiž žijí a rozmnožují se užitečné bakterie. Výjimkou je krátké přerušení filtrace při snížené hladině vody při odkalování apod. S hlukem čerpadla si starosti nedělej, nemyslím si, že by tento monotónní hluk akvarijním rybám nějak vážně škodil. Horší jsou pro ně nejrůznější nečekané rázy, klepání na sklo akvária a prudké rozsvícení ze tmy, při kterém mohou některé druhy ryb dostat až šok. Nevím, jaký vnitřní filtr používáš, ale u některých se hluk přenáší vibracemí na sklo akvária. Tomu můžeš zabránit připevněním pomocí vhodných gumových přísavek, případně pokud je filtr "přitažený" k bočnímu sklu plastovým šroubem se svorkou, vlož mezi tyto kus pryže (např. z duše na kolo) a svorku dotáhni opatrně tak, aby nevznikaly tyto hlučné vibrace. Co se týče okysličování vody v noci, zde je okysličování potřebnější více jak ve dne, neboť v noci je kyslík spotřebován rostlinami, které produkují CO2. Zde je otázkou, zda je vzduchování vůbec potřebné, neboť neznám velikost Tvé nádrže, počet ryb a rozsah osázení rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 00:21 doktorZhor – Re: kortezhugo
takže hluk teda škodí rybičkám? nebo jak? jako filtr je nový, nechci si hned kupovat další... a navíc mám akvárko 120 litrů a to bych si musel koupit leda venkovní.... navíc mi hučí i světlo, to taky asi není dobře, vid? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:48 Muž kortezhugo [983] – Re: doktorZhor
"potažmo není okysličování vody i přes noc na škodu?"-ee neskodi... :-)
...ked "hlučí" - treba zohnat nieco tichsie...
...staci trochu "prebehnut" forum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:13 doktorZhor – Vadí hlučnost filtru rybám?
Ahoj všem, podle zde popsaných rad nevypínám vnitřní filtr nikdy. Ale dost hlučí, navíc mám na něj připojený i vzduchování a to hlučí taky... nevadí to hlučení rybičkám, potažmo není okysličování vody i přes noc na škodu? Díky za vaše postřehy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 09:01 Muž Zabacek [2] – Re: petulevrtule
Ja mam EHEIM profesional III jede krasne potichu a jediny kdy dela hluk (a to velky) je kdyz se do nej dostane vzduch a to je pri cisteni. Vzdy jsem ztoho desne nesvuj, ale vypozoroval jsem ze nema cenu mu nijak pomahat proste to chce cas az ty bublinky zneho odejdou. Zkousel jsem uz ruzne pumpovani(pro III ma pumpicku) zaplavovani pred sestavenim a vzdy je to to sami jak mile tam je vzduch tak dela kraval. U toho miho to trva tak 4-6 hod nez prestane. Vetsinou to je videt jak zneho ty bublinky vychazeji. Ted je nejakej pricpanej a sotva zneho tece voda a tak ho o vikendu budu cistit uvidime jak dlouho bude delat bugr tentokrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 14:42 Muž lachon [8] - Cichlidy – Re: petulevrtule
neni v nim jenom přebytečnej vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 14:08 petulevrtule
Ještě jsem zapoměla napsta typ filtru :-O vnější filtr - Eheim 2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 13:17 petulevrtule – Proč najednou tak hučí???
Celou dobu byl tichý jako myška a najednou začal být hlučnější a hlučnější, tudíž jsme si říkali, že je asi na čase vyčistit...Už jsme ho několikrát čistili a vše probíhalo v pořádku. Dnes jsem ho tedy opět vyčistlila - asi po 3 měsících a po zapojení hučí jak hleikoptéra v dálce...V prezentaci nádrže nahraju video, nevíte čím by to mohlo být???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 17:19 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: melda777
tak.Právě jsem dokončila kompletní vyčistění hadic,filtr jsem už neotvírala a pak filtr znovu zapnula.Hurááá,filtr je zase tichý jako před tím.Tak se mi moc ulevilo. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:41 Muž melda777 [0] Re: glumča
naklánět ze strany na stranu chvíli půjde vzduch a pak přrstane ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:30 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Martin
Jak se dá odvzdušnit?chytám se každého stébla... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:29 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Yirka
no,je pravda,že se nepovažuju za moc technického člověka...filtr jsem vždycky měla vnitřní,tento jsem kupovala od akvaristy,tak ani návod jsem neměla.Tak to mě fakt nenapadlo.. :-( Takhle jsem ho vypínala jen párkrát a hned z té zástrčky vyndala.Takže jsem ho nejspíš zničila? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:21 Muž Yirka [9132] Re: glumča
No ono zastavit oba kohouty (rozumím přítok i odtok) při běžícím filtru je nerozum a jenom trochu technicky uvažující člověk nazná že to filtru určitě nepomáhá a nějak tu nelibost dát najevo musí. Než zkolabuje tak asi vydává nějaké pazvuky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 15:56 Martin Re: glumča
Ahoj, nemáš přicpanou přívodní hadici. Tento problém jsem měl taky, špatně nasával.

Po vyčištění nasávacího koše zase super. Podotýkám že do filtru jsem nelezl.

Pokud jsi do něj už vlezla, nejspíš ho budeš mít také zavzdušněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 15:36 Žena glumča [424] - Labyrintky – Filtr Eheim 2222 "vrčí"
Dobrý den,mám problém se svým filtrem Eheim professional 2222.Mám ho ve 136 l akvárku.Zpočátku byl uplně nehlučný,ale poslední dobou vrčí.Celý jsem ho rozebrala a vyčistila,ale nezměnilo se to.Nejvíc je to slyšet,když zastavím oba kohouty a filtr zůstane zapnutý v el. zástrčce.Poradí mi prosím někdo?díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 10:54 Muž cusbus [37] - Tetry
Mám závěsný filtr Aqua Clear 30 a je krásně tichý. Uvažuju ještě o koupi Atman-400 (kvůli ceně) pro 89 litrů akvárko a někdo tvrdí, že je parádně tichý a jiný, že hlučí celkem dost. Dokonce i ty Aqua Cleary stejného typu hlučí různě (prý - podle diskuzí). A teď babo raď. Ona to asi bude vždy trochu sázka do loterie, protože se to liší kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2009 15:49 Romantik32 – Re: Kaplan007
Taky mám tetra tec a mám s ním dobrý zkušenosti, já mám konkrétně tetra tec 1200 mám ho pomalu rok a zatím bez problémů.Ale je to plast,jak už tady bylo řečeno,takže opatrně sestavovat.Ale bratr má 600 tetra tec a zrovna asi před měsícem mu začal tect,ale naštěstí na to rychle přišel,tam stačilo pootočit s těsnící gumou a už je to v pohodě.Ale jinak jsem s tetra tecem spokojený je tichý a výkonný opravdu doporučuji palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2009 08:07 R Muž Silent [5949] – Re: Kaplan007
Pokud to jednou teče, tak to těžko nějak upravíš. Spíš doufej, že na vadný kus nenarazíš. Mě se to povedlo. Tedy nenarazit. Zatím šlape bez potíží. Dávej ale pozor při čištění na manipulaci s jednotlivými díly. Použitý plast není zrovna extra kvalita a nesnese hrubší zacházení. Jinak to celkem ujde. Tedy pokud trváš na Tetře Ex.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 21:07 Muž Kaplan007 [51] – Re: matrix069
těsnost už se nějak upraví:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 19:39 Muž matrix069 [79] – Re: Kaplan007
Tetratec-Ano hlučnosť v podstate žiadna,ale...ostatné veci,hlavne tesnosť...to je kus od kusu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 16:47 Muž Kaplan007 [51] – Re: melda777
Jak říkám, Tetra tec je mi z těchto možností nejsympatičtější kvůli ceně i kvůli dost velkému objemu... a jestli říkáš že je hlučnost ok, tak do něj asi půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 16:04 Muž melda777 [0] – Re: Kaplan007
Mám Tetra tec 1200 a hlučnost je minimální, běží asi 3roky je velice účinný/spokojenost/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 12:05 Muž Kaplan007 [51] – Tetra tec Ex 700 x Eheim 2234 x Eheim 2211
Potřebuji filtr do 150l akva a přemýšlím o jednom z těhle 3 filtrů. Tetra tec EX 700 - za rozumnou cenu a včetně náplní (podle info je mi nejsympatičtější). Eheim 2234 Ecco comfort - kvalitní, ale menší filtrační objem. Eheim 2211 - slušná cena i kvalita. Ale co mě zajímá nejvíc je hlučnost. Používám totiž zatím Eheim liberty a jelikož mám akva v místnosti kde spím, tak mě dost ruší a půjde pryč. Tak prosím ty, co mají s některým z těchto 3 filtrů zkušenost, o názor ohledně hlučnosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2009 07:15 fap – Re: Yirka
zdravím ,tak jsem koupil vrtulku včetně osičky a gumovejch čepiček, ted je slišet jen když kněmu dám ucho,takže to pomohlo,doufám že při každem čištění nebudu kupovat vrtulku :-D . Radek ahoj



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2009 20:14 Žena Hatomi [27] – Elite Jet Flo 50
Nemáte někdo zkušenost s filtrem Elite Jet Flo 50? Přijde mi že docela hlučí,nevíte jak to zeslabit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2009 12:26 Muž olivis [32]
mám tetra tec ex600 a téměř o něm nevím..... palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2009 12:12 Muž rjulius [17] – Re: Pete
Zhruba týden mám spuštěný Eheim eco 2236 ...
Je slyšet pouze, pokud otevřu skříň pod akva, jen tak jemně vrní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 21:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: beowulfx
Já mam dva a ani jeden neni slyšet X-) Tebe nechápu, pokud bych měl doma motorek který dělá kravál tak ho okamžitě vrátím nebo vyměním ;-) Já vycházím z osobní zkušenosti, v životě bych nedoporučil cokoliv s čím nemam osobní zkušenost.Pokud ty máš s ním špatnou skušenost a nic si s tím nedělal(reklamace atd.)dobře ti tak :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 20:27 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Bob66
Pry blbosti rozzureny :-P No a já mám zase jeden a ten hlučný je, už jsem si tady na fóru a na podobných vláknech všiml paru stížností na tyto motorky, tak z toho mimo jiné vycházím :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 19:30 Muž Yirka [9132] – Re: fap
Jestliže nebyl hlučný před demontáží, doporučuji ještě jednou rozdělat a co nejpečlivěji složit znovu. Je pravděpodobné že se vloudila chybička... A také třeba chvíli počkat až se trochu zanese a vyplní se různé vůle. Pokud to nepomůže je přemýšlení o výměně rotačních prvků nebo uložení namístě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49147x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru?od=1001