Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hlučnost filtrů

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hlučnost filtrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2024 08:46 Muž Gorashll [0]
Jdu si pro radu. Mám filtr Sera Fil Bioactive 400 +UV, už něco pamatuje. Ale teď začal děsně rachotit. Vyměnil jsem celý rotor za nový, ale žádná změna. Odvzdušněním to myslím nebude. Dělal jsem s celým filtrem psí kusy, abych dostal vzduch ven, což byla fakt zábava při jeho váze. Nějaké nápady co ještě vyzkoušet? Asi rozeberu komplet hlavu, ale než se do tohodle marastu pustím, rád bych zjistil případné další možnosti. Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2024 15:44 Žena Starka [248] Re: ctibum
Včera jsem zabloudila zde na forum a četla rady. Zahodila jsem objímku s přísavkami a jak jsi zde někde psal, postavila jsem hlavu s molitanem volně na dno akva. A jsem až nervózní, že najednou je úplné ticho a nic nehučí. Moc díky za radu. palec Konečně mám tiché akva. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2024 09:49 Muž skypi [248] Re: Josef, vlka
Asi bude někdo muset odchytit nějaké bublinky na výstupu a analyzovat jejich složení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2024 07:28 Muž Jozef [311] Re: vlka
On nehovorí dohady, ale skúsenosť.
Pri 40mgCO2 sa to stále rozpúšťa a nie hromadí (bublinky sa zmenšujú a nie vznikajú) - to že uteká cez hladinu je iná vec.
Pre predstavu kedy CO2 bublinkuje - v minerálke je obsah v jednotkách gramov (napr. Rajec max.6g/l) a je plnené pod tlakom, aj keď si nie som istý, či je to správne prirovnanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:12 Muž vlka [3455] Re: Sid, MVano...
Spíš bych řekl, že je to způsobeno jeho přidáváním céóčka do akvária. Když dodává např. ke 40 mg CO2, tak je to cca 100x víc, než je nasycení CO2 ze vzduchu, ale nechme dohadů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 12:36 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vlka
vlka napsal: Snad nevěříš tomu, že když probíhá fotosyntéza u rostlin, tak začne být filtr hlučnější...
To není o víře, je to o zkušenosti. Při standardním procesu fotosyntézy v běžném akváriu, kdy se z rostlin uvolňuje sem tam nějaká bublinka kyslíku, k tomuto nedochází.
Ale v dobře fungujícím rostlinném akváriu osázeném převážně stonkovými rostlinami není nic neobvyklého, že se vlivem intenzívní fotosyntézy voda přesytí kyslíkem a následně "přivzdušní" kanistrový filtr. Průvodním jevem je zřetelné chrastění ve filtru a občasné vyplivnutí mraku bublin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2023 22:52 Muž skypi [248] Re: vlka
Ty, co máš v odkaze, ano-ale to je bakteriálně-enzymatická násada v gelové formě. To, co jsem zmiňoval já, je plastické fluidní filtrační medium - EA K+Media, evolutionaqua.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2023 12:52 Muž vlka [3455] Re: skypi
Píšou, že se tyto kuličky dávají přímo do akvária ?
www.koijezirka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2023 13:24 Muž skypi [248] Re: Tojsouvěci
Myslím nejsme ve sporu ;-) -s podtlakem to nejspíš opravdu bude souviset. Co se týče filtračních médií a jejich skladby-já se taky inspiroval u čističek-ala gravitační sedimentace a použití těch fluidních segmentů od Evolution Aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2023 01:11 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: skypi
Při nedostatečném přítoku může docházet k podtaku a zvýšení teploty v čerpací hlavě,mixováním vody na rotoru a následnému částečnému tzv. vakuovému odplyňování kapalin. Efektivně se používá ve vakuu a vysoké teplotě k odstranění plynů z kapalin.
Je to sice pouhá teorie,protože ucpaný filtr,by musel vykazovat minimální průtok,dostatečný podtlak a zvýšenou teplotu.
Odhaduji,že zásadní problém bude v netěsnosti spojených nádob,nebo v nevhodném složení a údržbě filtračních médií.
Voda do kanystrových filtrů přitéká do hlavy filtru s Bio molitanem PPI 10 o tloušťce pouze 2cm,který částečně zachytí hrubší mechanické částice ,dále protéká postranní šachtou do spodní části,odsud je nasávána směrem nahoru,sekané potrubí,nebo Bio ježci,Bio mech a Bio kuličky jsou pouze obtékány,následný protékaný Bio molitan PPI 10 tl.5cm zachycuje mechaniku a tato voda jde na protékanou dočišťovací vatu.Možná se mnou nikdo nebude souhlasit,ale podstata logiky je,že z nás výrobci dělají tupce.Sedlák by zrno oddělil od plev a potom dělal mouku.Dodavatelé nás navádějí k zanášení biologické filtrace mechanickým odpadem,který se zachycuje, až v konečné fázi.Nevím jestli je to srozumitelné,ale i v čistírnách odpadních vod nejdříve odstraní mechanickou nečistotu,než dojde k biologickému bakteriálnímu zpracování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 23:08 Muž skypi [248] Re: Jozef
Při "přiucpaném" filtru to může být jev, který se nazývá kavitace.
Jinak, co se skladby filtračních materiálů týče, já používám jen jeden-fluidní medium. Vodu mám stabilně křišťálově čistou i při současném použití proudového čerpadla (podpora mírného proudění celém objemu zarostlé nádrže).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 01:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jozef

Na tzv. vatu - netkané filtrační rouno, by měla přitékat voda zbavená větších mikročástic.Netuším jakou skladbu médií a jejich pořadí máš ve filtru,ale podstatnou je zachycovací část rastrů,aby roztřídily velikost mechanických částic a docházelo k jejich postupnému zanášení.
Nezbytnou součástí filtrace je předfiltr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 23:41 Muž Jozef [311] Re: Tojsouvěci
No mne niekedy (občas si to všimnem) filter jemne zašumí a vyletia z neho bublinky (bez ohľadu na to, čo je za ním zapojené). Častejšie sa to deje, keď je vata (na konci filtr. procesu) zrelá na výmenu (po obmedzení prietoku) - po výmene a prvotnom odvzdušnení to je zriedkavé.
Naozaj si nikto nevšimol, že občas vyletia bublinky z filtra? Nebude to aj použitím jemného materiálu?
Robím niečo zle - treba skôr meniť vatu aj keď prietok nie je plne obmedzený - mám hľadať problém vo filtri?
Ako pôvodne to bol z mojej strany len podnet na zamyslenie, keď presne definoval danú dobu. Ale teraz, podľa toho čo hovoríš, by som mal mať s filtrom nejaký problém. Čo sa mi nezdá (bol by tam od začiatku).
Edit: Stáva sa mi to aj po výmene vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2023 22:50 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jozef
Odkaz na video s reaktory,atomizéry a difusóry je zavádějící, zařízení na sycení vody CO2 se umisťují, až za filtr.
Bubliny vzduchu Ti do filtru mohou vniknout, při netěsnosti filtru a sání.Problém může být v přepadových trubkách nad hladinou,časem dochází k degradaci plastu,vznikají mikrotrhliny,to samé platí o spojích a stárnutí Ó kroužků.
Tvoření a shromažďování plynů ve filtru považuji za nemožné,podtlak a rychlost proudění vody,konstrukce kanystru proto nevytváří podmínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 18:17 Muž Jozef [311] Re: Tojsouvěci
A tie sa tam nemôžu nahromadiť? Môj filter teda občas bublinky púšťa.
Tak ako je popísane na videu od 10:48 www.youtube.com/…
Nejakú súvislosť s hlučnosťou (alebo vyriešeným problémom dole) neriešim, len nerozumiem akú sprostosť som vychrlil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2023 17:55 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jozef
Jozef napsal: Každý externý filter občas "vychrlí" zachytené plyny, čo je počuť. Připadá mi,že se zde chrlí úplně něco nového, a nejsou to plyny. ;-) Správně nainstalovaný a odvzdušněný kanystrový filtr obsahuje pouze plyny rozpuštěné ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 15:05 Muž Jozef [311] Re: vlka
Každý externý filter občas "vychrlí" zachytené plyny, čo je počuť. V silne osvetlenom akváriu si viem predstaviť, že si rozdiel vo frekvencii počas dňa všimneš. Každopádne mal tam iný problém a je vyriešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 14:40 Muž vlka [3455] Re: Sid
Snad nevěříš tomu, že když probíhá fotosyntéza u rostlin, tak začne být filtr hlučnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 10:04 Muž MVano [58]
Vyřešeno. Byla lehce povytažená odvzdušňovací trubička v hlavě filtru. Netěsnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2023 16:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: vlka
V dobře fungujících rostlinných nádržích nic neobvyklého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2023 12:47 Muž vlka [3455] Re: MVano
Napsal bych prodejci a výrobci, nemyslím, že by množství kyslíku ve vodě ovlivňovalo hlučnost filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 23:19 Muž MVano [58]
To asi ano, ale snad není možné aby to dělalo v tak malém akvárku v takové míře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 22:58 Muž Jozef [311] Re: MVano
Koncentrácia kyslíka produkovaného rastlinami nebude vtedy na maxime?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2023 16:19 Muž MVano [58] – Zavzdušnění filtru
Mám filtr Oase filtoSmart 100. Funguje dobře, ale vždy odpoledne, spíš k večeru se začne zavzdušňovat. Děje se to denně. A přestává to později večer. Pak je zase klid. Nikde jsem nenašel netěsnost. Ale říkám si, že ta by byla znát po celý den, nejenom odpoledne. Netušíte co to způsobuje.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2023 19:27 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: ola
JBL jsem měl dva a jediná příčina většího hluku byla ve špatném usazení košů. Musí přesně doléhat na sebe a pokud se opírají o filtrační médium tak filtr přisává vzduch. Pak bych zkontroloval spoje hadic pokud se stále zavzdušňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2023 17:20 R Muž afc1886 [14703] Re: ola
Možná ti někde nasává vzduch, nebo někdy prostě pomůže až čas a trochu toho zanesení na rotoru. Z vlastní zkušenosti ti ale povím, že čím vyšší řada jbl, tím je hlasitější. Není to extra hlučné, ale každý má tu hranici nastavenou trochu jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2023 08:19 Žena ola [31] – JBL 1902
Ahoj všem, prosím o radu. Koupila jsem filtr JBL CristalProfi e1902 greenline. Měl špatný rotor, takže jsem ho do 14ti dnů vracela. :-( (stálo mě to kromě nervů s instalací a odinstalováním také 10% z kupní ceny kvůli použití zboží :-| ) Koupila jsem nový JBL 1902. Zapojila, tekl. ne Zjistila jsem, že je překroucené těsnění pod hlavou rozzureny , OK upraveno, neteče. ALE je podle mě hodně hlučný! Recenze měl pochvalné právě na tichý chod. Nevím, co s tím. Vzduch vyháním třesením, nakláněním. Média jsem máčela 24 hod před vložením do filtru. Hadice nemají o co rezonovat. Hluk jde primárně z hlavy. Nějaká rada, co bych ještě mohla zkusit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2023 17:16 Muž MVano [58] Re: Lojza007
Vyměnil jsem rotor za nový tak uvidíme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2023 10:10 Muž Lojza007 [1204] Re: MVano
Nemohl by být problém někde cestou? Jakmile se přicpou hadice nebo třeba nasávání, tak se sníží průtok a mohlo by to zvýšit hlučnost filtru. Mně se třeba teď stalo, že se mi dostal nějaký kousek kořínku microsora do nasávání a v té nasávací trubce uvnitř akva vyrostl jeden list a pak se to strašně přicpalo. Samozřejmě se průtok omezoval postupně a velmi pomalu, takže trvalo docela dlouho, než jsem si toho všiml. Na druhým akva mně zase zarostl CO2 reaktor od Profiplants a ucpalo se to přímo v něm, už jsem měl vyčištěný úplně všechno včetně hadic, ale tento problém bych vůbec nečekal a přišel jsem na to pak nějak náhodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2023 09:19 R Muž afc1886 [14703] Re: MVano
Zatřepal jsi s ním, jestli nevychází vzduch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2023 22:02 Muž MVano [58] Re: jab63
Ne to nedělá, koukal jsem nato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2023 21:40 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: MVano
Možná přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2023 21:11 Muž MVano [58]
Ahoj. Začal mi vrčet filtr. Vyčistil jsem ho a naprosto ztichl. Druhý den ale vrčel zase. Tak jsem vyčistil vrtulku a uložení podruhé a pečlivěji. Taky naprosté ticho, ale jenom jeden den. Všechno tam chodí čistě a lehce, jako na novém. Čím by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 15:33 Žena Starka [248] Re: Svoboda777
Ted mi došlo, že ty o vnějších a já o vnitřních. :-D Já jsem omezena prostorově, takže u mě nehrozí mít skříňku na techniku. ;-) Jediné, co je prostorově přípustné je právě kompresor, jenže jak jsem psala, klasické membránové, o kterých píší, že jsou extra tiché jsou pro mě extra hlasité. Vlastně v jedné diskuzi někdo posílal odkaz na super tichý a výkonný kompresor, akorát že jeho cena byla buďto 3000 nebo dokonce 5000 Kč . :-D Což věřím, že mi dáte za pravdu, že je to zbytečné drahé.


Jozef: díky za poznatek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 15:31 R Muž afc1886 [14703] Re: Jozef
Přivírat by se měl vždycky filtr na výstupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 14:43 Muž Lojza007 [1204] Re: Svoboda777
Škoda, že nemáš srovnání té Tetry a ještě Eheim Professionel a případně Oase. To by bylo mnohem zajímavější.
Každopádně do menších nádrží bych taky doporučil nějaký vnitřní filtr nebo bublifuk, u těch venkovních vždycky bude riziko, že se něco podělá. Ale tohle riziko ať si zváží každý sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 13:51 Muž Jozef [311] Re: Starka
Regulácia tam je. Ventil na vstupe/výstupe sa otvorí podľa potreby. Tak je to takmer na všetkých (ventilmi), málo ktorý ma elektronickú reguláciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 13:39 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Lojza007
Starka děkuji, pro malé akvárko bych doporučil ten vnější SunSun 603B anebo DENNERLE Nano Clean Eckfilter jsou dost tiché i do ložnice. Údajně je také tichá Tetra EX-400, ale neměl jsem s ní zkušenost.

Lojza007 jsem měl externí filtry Eheim Classic 150 a Fluval 107, bohužel byly pořád dost hlučné na umístění v ložnici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 13:39 Muž Rovano [235] - Rostliny – Slova do pranice
Poridte vnitrni a mate klid. Jako bonus, nevytece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 13:02 Muž Lojza007 [1204] Re: Svoboda777
Můžeš prosím napsat, jaké vnější filtry jsi měl? To je dost zásadní, pokud srovnáváš hlučnost vnějších filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 11:58 Žena Starka [248] Re: ctibum, Svoboda777
Ctibum:Ano, přesně tak. :-) Šlo o vibrace. Já hned viděla problém ve filtru, a přitom stačilo pohnout kabelem. Jelikož to bylo v noci a bylo ticho, tak jsem si toho všimla. Kdybych čekala do rána, vypojila kabel, vyčistila zbytečně filtr, tak bych na to ani nepřišla, že to byla taková prkotina. :-D

Svoboda777: Jelikož jsem teď řešila nejtišší filtraci, tak jsem tu pročítala různé diskuze, a to opravdu úplně od začátku do konce. A dle diskutujících jsem zjistila následující. A pro méně chápavé - tento odstavec je psaný na základě toho, co jsem se zde na fóru dočetla a je to doplněno mým názorem. Ne všechno mám vyzkoušené a ověřené.
1. Do malého, spíš mini akva, je nejtišší řešení piezoelektrický motorek s bublifukem. I když někteří si stěžovali, že kvůli neslyšnosti motorku víc slyší bubliny, a že jim to vadí. Zas na druhou stranu ten piezo papá jen 1W, což je pěkné. Mimochodem piezo mám doma a fakt je neslyšný. Jen doporučuji koupit nový. Mám ještě jeden z druhé ruky a ten strašný kravál dělá.
2. Pokud nejsi nějak sluchově citlivý, tak klasický kompresor s bublifukem je taky prý tichý. Za mě ne teda. :-D Navíc co jsem zjistila, tak u těch kompresorů je to kus od kusu. Takže pořídíš 5 stejných kousků a každý bude jinak hlučný. Dokonce u jednoho motorku jsem si přečetla, že (nepíšu to přesně, páč si o nepamatuji) ty s šedým krytem jsou hlučnější něž ty s béžovým, a to šlo o úplně stejný motorek. Já nakonec od toho upustila, protože i když dle recenzí má být motorek tichý, za mě nebyl a slyšela jsem ho až do druhé místnosti. A to jsem ho dle rád zkoušela různě odhlucnovat. Proste jestli máš citlivý sluch, neporizuj kompresor.
3. Dost diskutujících se shodlo, že neslysitelna filtrace je čerpadlo či čerpací hlava. Co jsem vycetla, tak hlučnost může ovlivňovat výkon (zda to jede na plno nebo ne) a pak velikost - jinými slovy čerpadlo, co točí např. 300l/hod nebude tak hlučné jak čerpadlo točící 2000l/hod. Hodně diskutujících si chválilo značku Eheim, že je neslyšná, ale dražší. A třeba čerpací hlavy Atman 200, 201, 202 se diskutující rozdělili na dvě skupiny. Jedni si ho chválili, že je tiché, jiní, že jde slyšet. Ale v podstatě se shodli, že je levný a funguje. Plus mi přišlo, že je víc tišší ta 201 něž 200.
Ještě co jsem se dočetla, tak že ze začátku, třeba do 14 dní, bude čerpadlo hlasitejsi než se zabehne. Taky je třeba, aby nebylo zavzdusnene, jinak bude hlučné. A můj postřeh opět z diskuzí- pokud člověk o čerpadle uvažuje, tak zásadně nové, nikoli bazarovku. Okem neviditelné vychylení hridelky může způsobovat hluk, nebo dokonce i škrábanec na vrtulce. Takže radši nové s možností reklamace než pořízení naslepo z bazaru a pak řešit problémy.

Já se nakonec nechala ukecat na čerpadlo právě kvůli (ne)možnostem odhlucnovani kompresoru. Tak jsem pořídila za pěknou cenu Eheim 1212.
www.macenauer.eu/…
Jsem zvědavá, jak budu spokojená. Zatím stále čekám na akvarko, tak nemůžu dát zpětnou vazbu.
Edit: Ještě dodám, že to co jsi poslal odkazem nemá regulaci. Buďto jsem slepá, nebo tam fakt není. Opět z diskuzí jsem pochopila, že regulace je "výhra".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 11:52 Muž Jozef [311] Re: Svoboda777
Všeobecne tu užívatelia označujú ako najtichšie filtre Tetra. Ja osobne som veľmi spokojný s Eheimom (a to som alergicky na rušivé zvuky). Málo kto prevádzkoval viacero značiek a potom je to hodnotenie subjektívne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 10:29 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny
Asi nejtížší vnější filtr co jsem kdy měl je SunSun 603b - akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Mám ho v ložnici a když stojí na podložce a čerpadlo se ničiho nedotyká tak je teměř neslyšitelný.

Víte o nějakém filtru, který je ještě tižší nebo není slyšet vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2023 10:20 R Muž ctibum [6926] Re: Rybar
Starka se neptá, proč jí to hlučí, jen napsala, že jí hluk dělal kabel přenášející vibrace z filtru na sklo a že to vyřešila. Běžná věc, mě se to děje každou chvíli, když mi do něj drbnou kočky.

Bylo by obecně tady na fóru fajn, kdyby ses 3x zamyslel, než něco napíšeš. Ne nadarmo se říká, mlčeti zlato... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2023 10:10 Muž Jozef [311] Re: Rybar
Vibrácie od káblov interných filtrov opretých o sklá sa tu často spomínali. Nestraš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.02.2023 10:07 Muž Rybar [-29] Re: Starka
Kdyby ten hluk dělal ten filtr zanesením to by byla lepší varianta . Pokud je to způsobeno káblem nebo zástrčku , to může hrozit zkratem v El ,vedení .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 09:26 Žena Starka [248]
Ahoj,
chci se podělit o svou stupidní zkušenost. Včera večer začal vrčet víc než obvykle filtr Aquael Asap 300. Tak už jsem byla smířená s tím, že následující den ho rozeberu a očistím.

Jelikož jsem v noci nemohla spát a ten hluk mě rozčiloval, šla jsem drze filtr vypojit že zásuvky (pšššt, já vím, že se to nedělá :-D ). A světě div se, ve chvíli, kdy jsem pohnula s prodlužovačkou, tak filtr ztichnul. :-D Takže problém vyřešen takovou náhodou, kde byh příčinu nehledala, protože jsem s kabeláží nemanipulovala. :-D

Třeba moje zkušenost někomu pomůže, třeba ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 19:42 Muž Foligno [28] Re: Petr
Shark neobtěžoval, ale sunsun corner je úplná špica. Neslyším nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2023 12:03 Muž MVano [58] Re: FPS
Mě se hlučnost zesiluje, až v okamžiku, kdy je zanesená vrtule čerpadla. Po vyčištění je neslyšný, jako na začátku. Mám Oase 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2023 21:27 Muž Lojza007 [1204] Re: FPS
Tišší asi bude Tetra, ale to se strašně blbě hodnotí, málokomu prošlo víc modelů rukama.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49146x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5847-hlucnost-filtru