Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Doba vypnutí filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Doba vypnutí filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 09:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: adis
Určitě filtrovat bez přestávky. A stačí proud vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 09:08 adis – filtrovat nonstop?
zdravim,
mozno "blba" otazka ale....

mam filtrovat nonstop v akvarku alebo mozem vypnut filter pocas dna na cca 1-2 hodiny.... ?

tak isto mam bublinkovat alebo staci prudenie vody?
akva je 240 Litrove

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 06:52 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Yirka
U vnitřního filtru bych se toho úhynu bakterií zase tak nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 16:14 Muž Yirka [9132] Re: Sid
Souhlas, zvlaste u filtru takoveho typu a velikosti jako ma tazatelka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:41 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Johan
Určitě to bude vhodnější, jistější... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sakul
Také si myslím, že když se po delší době vypnutí filtru, filtr opětovně zapne, nic nehrozí (pokud sou v akváriu rostliny). Ale když už je vyplý a bakterie dostaly zabrat, tak proč ho nevyčistit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 15:27 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Sakul
Stalo se mi totéž, co kolegyni Rybičky, jen ta doba vypnutí (vnějšího filtru TTE 700) byla výrazně delší. Po opětovném zapnutí - žádný problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 11:21 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Rybičky
Filtr by se měl vypínan co nejméně a na nejkratčí dobu, po dvou hodinách bez přístupu vzduchu začnou odumírat užitečné bakterie, ještě bych radši hlídal hladinu amoniaku a N látky. Ale třeba to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 10:18 Muž Kaplan007 [51] Re: Rybičky
Když už ho máš jednou vypnutej tak bych ho rovnou vyčistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 09:58 Rybičky – Zapomněla jsem zapnout filtr
Ahoj, včera večer jsem v akvarku něco upravovala, a tak jsem vypla filtr, bohužel jsem ho pak už zapomněla zapnout, přišla jsem na to až teď. Mám ten filtr nějak propláchnout, nebo co mám udělat, aby mi do akvárka nešly ty škodlivé látky???
Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2009 16:23 Žena Markii [10]
mam ve společnem akva krevetky a když přítel, kterého rybičky nebaví v noci vypnul filtr protože prý hlučel, tak ho rano zapoměl a ja na o přišla za tyden když jsem přijela, asi díky krevetkám poprvé filtr nesmrděl po delší době vypnutí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 14:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Carla
Před bouřkou se vypínají se elektrospotřebiče z důvodu rizika jejich poškození, ale toto se týká hlavně elektroniky. Riziko, že blesk poškodí spotřebič a ten zapálí byt je nulové.
Blesk zapaluje přímo místa kudy prochází, například střechu!

Navíc, filtr se mimo čištění NIKDY nevypíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 14:08 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Carla
A když nejste na dovolené a začne bouřka, necháte v práci všeho a jedete domů vypnout filtr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 14:08 R Muž Silent [5949] Re: Carla
A co třeba lednice, mrazák a další spotřebiče. To bys vypnula i to, to Ti nedošlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 14:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Carla
Ledničku taky vypínate při odjezdu na dovolenou? Všechny spotřebiče vypnete?
Kdyby nastala bouřka, a něco se stalo, tak by měl vypnout jistič, ale spíš chránič.
Pokud chcete mít jistotu, je lepší si do bytu (domu) nechat nainstalovat Bleskojistky. Ty nejznámější asi znate z "chráněných prodlužovacích šňůr" Mě osobně už 2x tak ochránili PC. Jsou i přepěťovky, které se zabudovávají přímo do zásuvky na zdi třída D, a do rozvodné skříně třída B a C. Ty vám pak chrání celou el. síť v domě či bytě. Jsou i speciální přepěťovky na telefoní linku, antény (TV, WiFi), datové kabeli a další.
Samozřejmě to všechno něco stojí. Ale je třeba uvážit pro a proti, možná rizika a záchrana majetku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 13:55 Carla – vypínání filtru
Říká se, že filtr by měl být pořád zapnutý. Ale co, když jedu na dovolenou a začne třeba bouřka?? Pak by mohl teoreticky celý byt vyhořet. Nevím, ale příjde mi divné, nechávat zapnutou elektřinu v době, kdy doma nejsem. Jak se na to díváte Vy? Nenapadlo Vás nikdy, že by se mohlo něco stát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:17 Muž LordP [7] Re: Naďa
no abych napsal co se stalo me.Nahodou jsem si zlomil u externiho filtru osicku.a protoze jsem u nas ji nesehnal musel jsem objednavat pres net.Pak kdyz mi za 3 dny prisla ja jsem otevrel filtr tak jsem se jenom zdesil a zapach me skoro porazil.Co se vlastne stalo?? SKORO jak napsal chicko- jenomze trochu jinak. Uzitecne bakterie ve filtru zacali obumirat a ty nahradily jine ktere tyto mrtve tela rozkladaly.Proste a jednoduse z mojeho filtru se stala zumpa.Proto pokud vim ze bude delsi dobu filtr vymenen (jako ja praskla osicka) tak je lepsi naplne vyndat a dat je do akvarijni vody (ne do akvaria X-) )pak jakmile budete filtr spoustet je dobre je jeste jednou proplachcnout v akvarijni vode a pak dat do filtru. Doufam ze jsem to napsal dobre a bez chyb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 23:00 Žena Naďa [33] Re: Nobody
Proč dát ty náplně do kýble s vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 19:10 Nobody Re: Naďa
Pokud tam není moc rybek,tak stačí vyndat náplně filtru do kýble z vodou.
Akva i rybky vydrží dost dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:37 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Naďa
tan kde použivám bublifuk,tak motorkem na baterii:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Naďa
dokavaď nezapnou elektriku smich . tak pokud tvoje akva nevypadá jako rybí sádky, nebo nemáš fakt náchylný ryby, tak by úhyn neměl hrozit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:13 Žena Naďa [33]
Co když dojde k výpadku elektřiny, jak dlouho může být vypnutý, aby přežily ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:06 R Muž Silent [5949] Re: skull
Po dvou hodinách už dochází k rozkladným procesům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 16:48 skull – doba vypnutí filtru
jak dlouho muže být filtr vypnutý, aniž bych přišel o bakterie v něm? jestli to pomuže, mam filtr Elite Jet Pro 75

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5646x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5094-doba-vypnuti-filtru?od=101