Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:45 tonik666 Re: anonymouse
Taky možná docela dlouho nenajdete - nebo když najdete, tak nepoznáte. V Obi mívají velmi malé SAE, které jsou světlejší než dospělé a na první pohled vypadají trochu jako Otocinclus, ale na druhý už odhalit jdou.

Hlavně, pokud jste při zakládání dodržel hlavní pravdila a máte slušný zdroj vody, s řasami se ani setkat nemusíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:28 anonymouse Re: matlala
Po té rybce jsem již koukal, ale zatím jsem ji v akvaristikách v okolí nenašel. Ale šlo mi taky o ten návod, rozdíl v účinnosti. Sice to sem napatři, ale na nějakém jídle bylo ve slovenštině vařit 10 minut a v češtině 20 minut. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2007 19:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: anonymouse
řasy jsou v úpně každém akva já je mám taky a navíc je čerstvě založené a do akva nikdy chemii spíše uškodí než pomůže
nechcete koupit třeba SAE nebo nějakou jinou rybu na řasy bylo by to lepší než chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:19 anonymouse Re: matlala
Zatím jsem to tam nedal, akvárium je znovu založené, takže vlastně nové. Mám tam 3 zářivky L 30W/830. Parametry vody nejsem schopen říci, testy nemám. 5asa je dlouhá vlásečnicová a je jen na na některých rostlinách. Jo a akvárko má rozměry 100x50x50. Rostlinek tam je docela dost, ale jejich názvy taky bohužel nevím :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: anonymouse
chemie do akva nepatří
napište co máte za světlo a parametry vody řasa se bude dát zlikvidovat třeba převahou rychle rostoucích rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:05 anonymouse – AlgoStop depot
Koupil jsem proti řasám přípravek AlgoStop depot od firmy TetraAqua. V českém návodu se píše, že přípravek má výdrž 6 týdnú. V ostatních návodech na originálním letáku, je napsáno, že přípravek má účinnost 4 týdny. Tak nevím, jestli máme jinou vodu nebo v čem to je? :-) Má někdo podobné zkušenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 07:42 Muž Horác [3942] Re: draco
Neznám člověka, který by (dřív nebo později) neměl problémy (s jakýmkoliv) algicidem. Rozdíly mezi buňkou nižších rostlin (řasy) a vyšších rostlin jsou tak pranepatrné, že je prakticky nemožné zlikvidovat řasy a nepoškodit při tom rostliny. Z tohoto hlediska toho Vašeho "predavajuceho" docela chápu. Prodal vám přísavky, algicid a brzy Vám pravděpodobně prodá i nějaké ty rostlinky ano ... Z něčeho přece musí být živ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 22:13 Muž draco [5] – Algil 2000
Chcel by som as opytat ci ma niekto skusenost s tymto vyrobkom od f.Tatrapet proti riasam. sice som si kupil 2 prisavky thajske ale ked uz som bol v obchode tak som kupil na radu predavajuceho aj tento pripravok. nechcem ho zatial pouzit, uvidim ako tie riasi zvladnu prisavky ale chcem sa iba presvedcit ci niekto nemal problemis tymto produktom.
dakujem X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:31 Sidonius Re: jaloas
Mám za sebou pokus o likvidaci ruduchy tabletami Tetra Algizit. Aplikace podle návodu. Pravdou je, že řasy byly zlikvidovány, ale jak uvádí Roman, rostliny dostaly také zabrat...
Podstatné a horší je to, že efekt s řasami byl jen krátkodobý. Můj závěr byl a je jednoznačný - nejen tento, ale jakýkoli algicid - ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:18 Muž [] Re: jaloas
Na řasy se používají přípravky obsahující algicid.je to látka,která potlačuje růst řas jako jednodušších organismů.Stejně tak mírně pozastaví i růst rostlin.Aplikaci jsem nikdy neprováděl.Z doslechu od lidí jenž tyto brzdiče růstu používali,jsem došel k závěru ,že je to naprostá pitomost a je lepší zařídit nádrž k dobrému růstu rostlin.Rostliny mají samy schopnost produkovat tuto látku v bezprostřední blízkosti listů(v dobrých podmínkách),a samy postupně ony řasy likvidují silným růstem. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 08:04 jolaos – pripravky na riasy
Mate niekto skusenosti s pripravkamy proti riasam?Ale nepiste mi ako to skodi rybam ,alebo ako to neriesi pricinu vzniku.Chcem vediet len ako sa aplikuju a aky je ich ucinok.Ci riasy zmiznu alebo ci sa dalsie netvoria a kolko takyto pripravok stoji.Najcennejsie by boli vase praktycke skusenosti.Vdaka coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 18:40 pawel Re: Vlad
jo řasi celkem udrží je pravda že je neníčí ale udrží větší problém je v tom že mi zabyl zavojnatku black Molly sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 16:01 vaclav Re: Sid
Řasobijec je vlastně hnojivo pro rostliny bioflor od Rataje. Je to jen komerční název. Já ho používal a je to skvělá věc až na tu cenu. Takře pokud můžeš jen do toho rostliny ti porostou a řasu to velmi omezí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 20:05 Don$ Re: vlad
chápeš to rychle někteří lidé kvůli řase vyhazují celé akvária i z rostlinama a jsou i tací kterym to tak znechutila že se na akvaristiku vybodli. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 18:21 vlad Re: Don$
Proč bych měl stříhat listy?Já už ted rasu skoro nemam (neznatelne, to je v kazdem akvu).Ja uz ted davam spis jako prevenci a samozr pro rostlinky :-)
A kdyz bych tu rasu mel zase hodne, tak mam jako ostrihat napadene listy???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 18:15 Don$ Re: vlad
Řasobijec používám a nelikviduje řasy přímo, ale dává sílu rostlinám bojovat s řasama a to tak ža rychle rostou takže při používání řasobijce ostříhejte listy nejlépe všechny rostlina je co nevidět okamžitě vyžene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 17:35 vlad Re: neo
Zas tak cool to neni, jen to drži rasy zkratka.Na anubiasu vetsinou hneda stetinkova, nebo mas nejakou jinou? U ty stetinky musis ostrihat napadene listy, me uz se to taky stalo , a anubias giletti za 120kc to prezil a roste hezky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 17:33 neo Re: Vlad
No ja nevim ale podle toho co rikas je to asi dost cool. Ja se snazim sundat rasi z anubiase ale nejak prohravam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 16:29 Vlad – Řasobijec
Chtel bych vedet, jake mate vy zkusenosti s řasobijcem, mě se docela osvědčil, ale nevim jestli to neni jen náhoda :-)
Sice řasy uplne neničí, ale dokáže je udržet na uzdě, a podporuje rostliny.
Co si o tom myslíte vy????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 18:36 kačka Re: Sid
No mě ho doporučili v obchodě prý to taky lijou do jejich akvárek,ale zatím jsem ho nepoužila, tak nevím ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 12:00 Miro.M Re: Sid
Na zelené riasy mi Řasobijec nezabral.Pomohol mi od nich Tetra Aqua Algizit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 08:23 Jana Re: Sid
Už se to tu probíralo, řasobijec je na nic. Nepřekrmovat ryby, snížit průtok filtru a pořídt si rychle rostoucí rostliny, které odčerpají živiny a řasy nic nezbude, žádné slunko. A zkoušet, zkoušet a zkoušet.... Můžeš si pořídit parmičku černopruhou, ta požírá zelené řasy, ale stejně se jich úplně nezbavíš, do akva patří, jen se musí udržovat na rozumné úrovni. Ať se daří! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2006 00:21 Muž [] Re: Sid
řasobijec ,žadny zazrak!!řasy rostou i poněm!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2006 00:11 Sid – Řasobijec
Přiznám se, že s řasobijcem praktickou zkušenost nemám. Podle výrobce: "Přípravek o m e z u j í c í růst řas. Obsahuje Mo, Mg, rostlinné hormony a vitamíny. Působení přípravků je druhotné a je založeno na stimulaci akvarijních rostlin a mikrobů. Aplikace zvyšuje u rostlin tvorbu výměšků /algicidů/, které potlačují řasu. Významným způsobem aktivuje činnost mikrobů, které odbourávájí organický odpad. Přípravek neobsahuje herbicidní látky, které kromě řasy potlačují i akvarijní rosliny." Takže jsem taktéž zvědav, má-li kdo jaké zkušenosti s tímto přípravkem. Velké naděje, že pozitivní, si však příliš nedělám. Kdyby tomu tak prokazatelně bylo, jediná odpověď na otázku: "Co mám dělat s řasami v akva?" by zněla: "Vraž tam Řasobijce!"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 4 ...... [5]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504-pripravky-proti-rasam?od=201