Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 20:58 Muž Robi [27]
Tak výsledek po 14 denní kůře Algolem je celkem uspokojivý. Vláknitá řasa ustoupila cca o 2/3, ale pořád se drží.Začal jsem opět aplikovat CO2 a řase se to evidentně líbí, ale oproti dřívějšku se stále drží zpátky.Rozhodl jsem se pro další 14-ti denní kůru Algolem s CO2 bez dalšího hnojení.Růst rostlin pochopitelně mírně zpomalený, ale žádné úbytky.Ryby taktéž bez problémů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 20:58 Muž Robi [27] Re: Deathbull
Taky jsem kvůli tomu stále měnil rostliny až do současného stavu.Za své vzal sen o krásném trávničku z eleocharisu.V součastnocti už jen echinodory-angustifolius, uruguaensis a latifolius.Rostou jako splašené, všechny hodnoty v rámci měření kapkovými testy ok, ale holt vláknitá řasa je nezmar.Uvidím co na to můj zoufalý pokus s Algolem.Nechce se mi provádět restart nádrže vzhledem k objemu akva a osazenstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:36 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Robi
Tahle co mám já na kytkách drží, mechanicky nemám šanci. Jednou jsem kvůli tomu akva prostříhal, odstranil napadené listy...za dva dny se vrátil a bylo to to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:30 Muž Robi [27] Re: Deathbull
Taky mám problém s vláknitou řasou.10 parmiček černopruhých to nemělo šanci zvládnout.Denně jsem na zubní kartáček namotával 2 plné hrsti řasy z rostlin a dna.Zkoušel hnojit-nehojit, ale furt nic.Před týdnem jsem nasadil Algol od JBL, vysadil CO2 a po týdnu sa řasa už tak nevytahuje a postupně ubývá a tmavne.Rostlinky i ryby bez problémů, tak pak dám vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Moucha
Vláknitá, dneska už šedne (sláva) před tím byla světle zelená, i 4 cm na délku, jakoby chomáče vaty. A to jsem hnojil PMDD bez KNO 3 cca třetinovou dávku než je doporučenu pro normální akva a řasy mám v rostlinném kam se více rostlin už tak nějak nevejde. Zase platí, chybama se člověk učí, ze začátku to krásně bujelo a teď tohle.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
to je zajimave a prihnojujete, jak jste na tom s no3?
vetsinou plati ze prosperujici rostliny vytlaci rasy.... a jak ta rasa vypada?
je to vlaknita rasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Moucha
Já nemám prozatím problém s kytkama, ale s řasou. Kytek mám teď tolik, že je rozdávám kde jen mohu, hlavně malé echináče a egerii. Ale díky za pozvání, třeba někdy dorazím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 14:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
pokud mas prazskou vodu z vodovodu tak nejni tak priserna, taky ji pouzivam
kdyz jsem mel sinice tak jsem 5x do tejdne menil az 50% vody (odsaval jsem tu potvoru co to slo)

a pokud si chces pokecat o akvaristice nazivo tak doval dneska na Zizkov ke 3trojkam na sraz a treba si i nejaky kytky odneses....

rybicky.net/akce/506
rybicky.net/forum/10957…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 10:23 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Sid
Protože ta voda má hodně daleko do vhodné (strašné parametry) a nemám kde nechat odstát a upravit. Je asi pravda že možná lepší strašná voda než chemie ale tak co už, už je to tam .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 10:09 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Deathbull
...Už jsem měnil 2x polovinu vody, zase jim tam nemůžu nalít vodovodní vodu každý den... Proč byste nemohl? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 09:54 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Mrakoplash
Už jsem měnil 2x polovinu vody, zase jim tam nemůžu nalít vodovodní vodu každý den. Plánuju jen jednu dávku, je to tam cca 1 den a zatím žádný problém a protože tam mám celkem běžné a nenáročné kytky, tak to snad přežijí .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 07:21 Mrakoplash Re: Deathbull
Pokud jsi to přehnal s hnojením, tak spíš než přípravky bych měnil vodu.
Tyhle věci na řasy ovlivňují negativně i růst rostlin, čímž si zaděláš na další problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 20:07 Žena eleonen [10] Re: Deathbull
Mě doporučil jeden prodejce Algizit od Tetra aqua a musím říct, že výsledek je opravdu znát. Balení obsahuje 10 tablet a nezabarvuje vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2010 18:47 Aleš Re: Deathbull
Algol jsem vyzkoušel pouze jednou dávkou,ale vše se mi zdálo OK.Řas viditelně ubylo,ani rybkám ani šnekům(levatky) se nic nestalo.Krevetky jsem tehdy ještě neměl.Nebál bych se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 15:21 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Máte někdo praktické zkušenosti s Algolem od JBL? Zajímá mě jestli vůbec funguje (i když od tohoto výrobce předpokládám že ano), jestli stačí jedna dávka, co na to šneci (konkrétně Piskořky) atd. Chemii se snažím vyhýbat, ale přehnal jsem to s PMDD a teď mám krapet problém, ostříhání napadených listů nepomohlo a SAE nestíhají. Chtěl jsem vyzkoušet tu slámu ale ta než by přisla, tak bych nejspíše vyhodil velkou většinu rostlin :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 13:32 visek – rasy
ja sem nechal v akva 300l filtr fan-1.jen 2 hodiny denne svetlo a 10 dni nekrmit a privezl sem provouci rostlinky.mam pokoj.hlavne ne chemii.to kazdy stary akvarista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 10:32 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Mrakoplash
Mňa by zaujímalo čo na ne povedia krevetky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 09:47 Mrakoplash Re: assasincz
Rybám budou určitě chutnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 09:35 Muž assasincz [9] – Ječmen - mikroorganismy
Ahoj mám takový dotaz...dopátral jsem se že ječmen pomáhá proti řasám, nezlikviduje je, ale zmírní či zastaví jejich růst, ať již vložen do filtru nebo do síťky do akva. Chci se zeptat, možná si všichni pamatujeme klasický školní experiment, kdy se vezme sláma, voda a vypěstuje se trepka velká. Nehrozí při aplikaci ječmene do konkrétně filtru zamoření akva takovými jednobuněčnými organismy? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 22:40 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: maros77
nie intervaly som nemenil vsetko je a robim tak ako predtym ,akurat ze vo filtry je slama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 22:05 Muž maros77 [0] Re: kubasan
prosim Ta a ako to robis s vodou? To ju menis normalne ako do teraz alebo si predlzil intervaly? Mozem menit tazdenne cca 20 percent vody nebude to mat nejaky ucinok na tu slamu? Myslim ako na to co slama uvolnuje do vody ci to nebude zle ked kazdy tazden vymenit vodu za novu. Ci sa tym nezoslabi ucinok toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:24 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
ee...nic sa "nerovna" :-)
raselin je XY druhov a rias takisto... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 23:17 Muž HATED [25] - Cichlidy
raselina=kysla voda=ziadne riasi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:49 Muž DavidDizzer [26]
Přípravkami na řasy se nikdy nic nevyřeší. Jelikož sice tím zastavíme růst řas, ale natrvalo se jich tímto způsobem nikdy nezbavíme. Protože stejně někdy musíme vyměnit vodu a dát čerstvou. Tím pádem bychom museli přidat i přípravek proti řasám a takto by to šlo do nekonečna a zbytečné, neustálé vyhazování peněz za přípravky! Nejlepší by bylo zjistit příčiny, proč tam řasy jsou, nejlépe ty příčiny nalézt a odstranit a tím pádem se růst řas sníží až zmizí. Toto potom můžeme považovat jako za trvalé zmizení řas.
Prostě potřebujeme změnit prostředí, které řasám vyhovuje. Když řasám vezmeme dobré podmínky, ve kterých rostou, prostě se jich postupně budem zbavovat a ne neustále dokola to řešit přípravkami!
To mi věřte, mám v tomto několik zkušeností, jelikož s řasami bojuji stále ;-)

Přeji hodně úspěchů: DavidDizzer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:27 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: kortezhugo
slamu ktoru som pustil cez uvc lampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 14:13 Muž kortezhugo [983] Re: kubasan
a dal si tam slamu??? - ci ten JBL???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 13:41 Muž kubasan [18] - Rostliny
takze ludkovia nieco na tom bude vydim prve vysledky hop .
riasa na skle sa netvori a ruducha pomaly ustupuje.
budem vas otom informovat ako to bude pokracovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: maros77
to nevím, chtělo ba to chemickou analýzu. ale co jsem se ptal taty, zkušeného zemědělce už od mala to mu táhne na 50, ta tam jsou i toxiny-nevím, moc tomu nevěřím, ale věřme mu, má praxi a za ty roky se dost změnilo-věda a a fungicidy, ochrana rostlin atd, takže na to taky bacha, stříká se to kde čím a je to toxické pro vodní prostředí. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:18 Muž kortezhugo [983] Re: maros77
...bude len pockaj az to dozre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:03 Muž maros77 [0] Re: matlala
takze ked som si tie stebielka narezal na poli a susim si to doma tak z toho nic nebude?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: maros77
Sláma je z toho až když se to poseče a projde to kombajnem. Musíš počkat až ječmen dozraje a jít posbírat až na pole po posečení nebo si hrstku domluvit. Při uřezání a usušení by v tom určitě nebylo skoro nic nebo jen velmi málo a nebo taky něco nežádoucího.
Mimochodem otec je soukromý zemědělec, tak se všeci nehlaste o ječmenou slámu, ještě by ze mě byl milionář palec smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 20:52 Muž maros77 [0] Re: kubasan
Prosim vas mohli by ste mi trochu podrobnejsie popisat ako to robite s tou slamou? To normalne nazbierate na poli jacmen ten klasok z hora odrezete a tu slamku co zostane pouzijete? Treba to nejako este susit ci nieco s tym robit? Alebo to normalne z pola supnem do akva? Ak sa mi nevojde do filtra kam s nou? A kolko asi na 100 litrove akva? A ako dlho ma byt v akvariu? Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:41 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: kubasan
...slama uz je na mieste...
Tak hodně štěstí! ;-)
A jaké jste si vybral zaříkávadlo? :-) Víte, že bez kvalitního zaříkávadla sláma špatně funguje?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:18 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: BarbarOSA
slama uz je na mieste . ludkovia budem vas informovat ako to pojde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 12:32 Muž BarbarOSA [6] Re: kortezhugo
No docital som sa kadetade, ze nie spomaluje rast, ale zastavuje rozmnozovaniu buniek, teda zastavi rast a rozmnozovanie a potom je len na kazdom ci to necha tak a mozno sa to znova prejavi, nehovorim, ze nemoze, alebo sa pricini o to aby tam uz nikdy nebola, cize nejake slimaky, SAE, popripade zo skla a rastlin rucne to vydrhnut opatrne, zo skla skrabkou na okna aut, kreditnou kartou atd..Z rastlin som to najprv ostrihal noznicami a o ostatne sa postarali Black Molly..

A o rasobijcovi mam take vedomoosti, vraj pomaha rastu anubiasov, ci je to na 100% netusim, ale pocul som to od viacerich ludi..

A k slame - ano moze sa pouzit hocijaka, najlepsia vsak jacmenna..
Len pozor, ak by bol jacmen niecim hnojeni, popripade postrekovany do vody sa to urcite uvolni, lebo cerstvu slamu z pola, alebo aj ususenu tam musite nechat prakticky rozlozit..
Tak pozor nato aby ste nenarobili viac skody.
Ale skusit treba urcite..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 11:51 Muž kortezhugo [983] Re: kubasan
skus - ved trochu slamy urcite nic zle v akva neurobi X-)
co som cital tie studie tak sa moze pouzit aj "ina" - ale jacmenna je najucinnejsia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 11:44 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: kortezhugo
oto mi hlavne ide viem ze riasu nezlikvidujem uplne ,je to nemozne ale aspon spomalit jej rast bez vedlajsieho ucinku na kvalitu vody a rast rastlin. chcem to aj ja vyskusat na svojom akva .mozno si potom vymenime neake skusenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 11:26 Muž kortezhugo [983] Re: kubasan
...no na nete najdes okolo toho kopec studii...a v Anglicku sa to pouziva uz roky...
...akurat to testujem v jednom aqua - cca 1 tyzden - to je este kratka doba...a pouzil som psenicnu...
...jacmennu mam uz "objednanu" bude coskoro podla pocasia...

ale co som cital "par" studii o tom - tak ono to riasy "nelikviduje" ale spomaluje az zastavuje rast...-co v podstate nam akvaristom "staci"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:47 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kubasan
Je tady o tom článek co se týká komerčně prodávaného výrobku od JBL.

rybicky.net/rady/clanek/423
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:43 Muž kubasan [18] - Rostliny
nema niekto skusenost s pridavanim jacmennej slamy do filtra? vraj to pomaha proti riasam .
cital som ze to v USA davaju do jazierok a aj rybnikoch.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 10:05 Tomáš
Fotka k příspěvku Dobrý den máme akvarko týden a udělalo se nám ve vodě jakési chmíří!!!nevíte někdo co to je popřípadě jak stím bojovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:02 Muž Diego [72] Re: Kaplan007
Pokud je akvárko pár týdnů nově založené,tak bych se pár řas zase tak moc nebál.Bude aspon sloučit jako čidlo fungujícího akva,tzv. když se bude akvárku dařit,řasa zmizí,jestly se mu dařit nebude,řasa bude.... ;-) Řasy u těchle nově založených akvárek jsou kvůly rostlinám,které si ještě nestihly zvyknout na novou nádrž a tím pádem neodčerpávají živiny a na ně už netrpělivě čekají řasy....(živiny jsou i v ,,nové,čisté´´ vodě)To znamená,nehnojit,ryby opatrně a když už ryby,tak bud ty SAE,krunýřovce,molly,živorodky (s nimi hoodně opatrně) nebo i krevetky,šneci apod....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 16:32 Muž Kaplan007 [51] Re: jirka
Budu o této rybce uvažovat. I když se mi moc nehodí do biotopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 08:47 Muž Yirka [9135] Re: tercovec5
Fakt, nekup to za ty peníze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 00:12 jirka Re: JuraS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:06 tercovec5
Na problémy s řasou doporučuji kcbstrakonice.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:20 Muž Kaplan007 [51] Re: ustavprochore
OK, necham to jeste poradne zabehnout a uvidim jak se bude rasam darit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:12 Žena ustavprochore [567] Re: Kaplan007
Rozumím tomu správně, že máte akvárko založený teprve 2 týdny a už byste tam lil algicid? hmm

Navrhuju vyměnit alespoň část speciálních zářivek za obyčejný, vysadit to hnojení do vody (CO2 ponechat) a zhruba jednou týdně vyměnit část vody. Nechte tomu čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:45 Muž Jrk [143] Re: Kaplan007
Já si počkal 2 týdny, než byla viditelná nějaká změna, ale potom už to šlo rychle... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:34 R Muž Mrakoplash [1776] Re: JuraS
Fotka k příspěvku Vláknitou nežerou ani krevety ani šneci a nechtěj jí ani malý ancíci ;-)
Tak mám krásně kudrnatej jávskej mech :-D
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504-pripravky-proti-rasam?od=101