Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přípravky proti řasám

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Přípravky proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2008 23:20 Muž isamik [180] Re: mirlun
Do cerstve zalozene nadrze bych nehnojil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2008 23:04 Muž mirlun [48] - Rostliny – zvýšení osvětlení prospěje rostlinám i řase?
zdravím, zajímá mě váš názor, zda zvýšení míry osvětlení z 0,3W/l na 0,5W/l (přibližně a hlavně světlo i tam, kde je ho méně) bude mít určitě pozitivní vliv na rostliny v zabíhajícím se akva(bez starého dna), a zda to pomůže i řase, za předpokladu, že na základě testů a péče o vodu v akva a rozumným přihnojováním se snažím zbavit řasy. více světla mi přijde rozumné, ale bojím se vzestupu řasy, která teď stagnuje(úspěšně). budu vděčný za vaše názory.děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 16:36 makaweli Re: piano300d
Mě se celkem dobře osvěčil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 22:30 Muž chicko [124] Re: piano300d
Ano zvládne, ale nepřehnojuj. Já jím hnojím už asi rok pravidelně bez problémů a hlavně bez řas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 21:47 Muž piano300d [0] – Ancistrus
Ahoj máte někdo zkušenost jestli to "ancík" zvládne?taky bych rád přihnojil ale nerad pohnojil...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 18:51 Muž piano300d [0] Re: Horác
Děkuju za odbornou odpověd!Jen nevím jestli mám čekat až z toho budu zoufalej :)vím že o řasách je tu infa dost a něco jsem četl...chtěl jsem tomu jen pomoct...jsou to kalasický zelený řasy co rostou z kytek jakoby "vlasy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2008 18:31 Muž Horác [3942] Re: piano300d
Algicidy (pokud neobsahují těžké kovy) rybám ani bezobratlým neublíží, s rostlinami už je to ale horší. Řasy (nižší rostliny) a vyšší rostliny se od sebe liší pouze úrovní organizace buněk. Základní stavební kámen (tj. rostlinná buňka) je u obou naprosto stejná. To není jako když antibiotikem působíme na bakterii, aniž bychom poškodili živočišnou buňku (s úplně jinými organelami a způsobem rozmnožování). Každopádně platí, že chemie proti řasám by se měla používat jako úplně poslední (v podstatě zoufalé) řešení - navíc mnohdy jen dočasné (pokud se nezmění podmínky v akváriu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 16:04 Muž piano300d [0] – sera-aglovec.je bezpečný?
Ahoj rád bych trochu ztížil život řasám v louži a chtěl jsem se zeptat jestli tenhle "lék" nevymydlí i krunýřovce a šneky...dík za postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 15:22 Muž chicko [124] Re: Sid
A tím to asi bude, řasobijce raději méně dež více, nejdříve zkus ubrat řasobijce a pak to teprve řeš dál palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 11:43 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: petrr
To samozřejmě nevím, ale jak jsem napsal - je to jednou z možností.
Usuzuji tak podle toho, že v počátku po přihnojování rostliny zareagovaly a řasa začala ustupovat, ale nyní se objevuje znovu. A že si nejste vědom žádné další výrazné změny.
Řasy se začnou přemnožovat, mají-li vhodné podmínky. Těmi jsou podle mne na prvním místě dostatek živin a slabá konkurence vyšších rostlin. (Světlo není pro většinu v akváriu nejméně vítaných řas - sinic a ruduch - tím, co by je významněji limitovalo. Vystačí si s mnohem nižší úrovní ozáření, než většina i běžných rostlin.)
Nemusí ovšem za každou cenu dojít k přehnojení vody, aby se přemnožily řasy. Domnívám se, že i když je koncentrace živin "v normě", mohou profitovat řasy, pokud jsou vinou nevhodných podmínek vyšší rostliny v defenzivě.
Vylepšení podmínek pro vyšší rostliny je dle mého názoru nejlepším prostředkem proti řasám. Nalézt pak, v čem taková vylepšení spočívají, je kumšt... :-D
Před více jak měsícem jste slíbil udělat fotky těch svých řas. Předpokládám, že se od té doby situace nezlepšila, spíš naopak. A přestože hodláte akva předělat, nechtěl byste si na ty fotky čas najít?
A myslíte si, že to vaše akva bude pro perlovky dostatečně velké? ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 05:43 petrr Re: Sid
SIDE myslíte ,že jsem přehnojil řasobijcem? Dávám ho podle návodu,ale je pravda že poslední dobou trošku přidávám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 00:12 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: petrr
Řasobijec používám asi měsíc. Rostliny začli intenzivně růst, řasa začla mizet, ale teď se začala dělat znovu Jednou z možností je, že budete mít přehnojeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:50 petrr Re: chicko
Změny jsem nedělal .alespoň o žádných nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:47 Muž chicko [124] Re: petrr
No já řasobijec dávkuji jako dobré hnojivo a s řasou problém nemám, ale pokud se začala vracec z ničeho nic, tak to je divné :-O , nějaké změny jsi provedl v poslední době? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:44 petrr Re: chicko
Řasobijec používám asi měsíc.Rostliny začli intenzivně růst,řasa začla mizet,ale teď se začala dělat znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:41 Muž chicko [124] Re: petrr
radši bych doporučil "hnojivo" Řasobijec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:19 Pepas Re: petrr
pěkná cena,pokud se nepodaří opakovat znova jak se píše v návodu,přikoupit nějaký ten testík a něco ještě k tomu,určitě to zabere tak jako vždy když to píše výrobce,držím palečky,ale moc tomu nevěřím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:13 petrr – Algae destruct
Ahoj máte někdo zkušenosti s tímto přípravkem proti řasám od rataje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:38 Muž chicko [124] Re: Hanacius
já bych tady asi pouze naředil čerstvou vodou a nemělo by se nic stát, jinak dál vzduchuj, tim asi nic nepokazíš a tu vodu měn pomalo ne celou polovinu naráz(pokud máš větší akva u malého to není takový objem, ale šok je asi stejný-pokud nemáš náročné rybky, tak to nebude problém)jenom bacha na kolísání teploty pri obměně takového množství vody
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:35 Muž chicko [124] Re: MarianV
Taky jsem velice dlouho bojoval s rasou ruduchou(nebo jek se to píše), a i po chemii se to nezlepšilo, nakonec pomohlo pouze stáhnout výkon filtru a za měsíc bylo po ní s pomocí hnojiva řasobijec od rataje-neni to chemie, ale obyčejné dobré hnojivo na rostlinky, které svým zdravým růstem berou řasám živiny ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:33 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: MarianV
Ahoj... s tímto přípravkem zkušenosti nemam. S řasou ne nejlepší bojovat přirozenou cestou - tozn.: zjistit příčiny jejího vzniku a snažit se je odstranit.
Možná že by pomohla alespoň částečná výměna vody ale nejsem si jist. Chemii nepoužívám tudíž ani nevím přesný způsob jakym ji z vody odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:31 MarianV Re: chicko
Už vypouštím, Je mi jasné, že je samozřejmě třeba řešit příčinu, snažím se, leč zatím neúspěšně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:29 Muž chicko [124] Re: MarianV
logicky-dal jsi tam 2x víc tak vymeň polovinu vody, je to drastické, ale lepší nežli otrava a přípravky na řasy jsou jen jednorázové, většinou nefunkční řešení, pokud neodstraníš příčiny tak se řas stejně nezbavíš. jinak počti si na foru o řasách a najdeš řadu užitečných informací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 18:24 MarianV – Algovec - předávkování
Použil jsem proti řase přípravek Algovec, špatně jsem si spočítal dávkování a dal jsem tam dvakrát tolik, než má být. Co bude teď nejlepší udělat? Prozatím jsem začal vzduchovat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:12 Muž Eff [417] - Rostlinyfakír
Algo stop
- A nepozoroval jsi po použití tohoto přípravku žádný negativní dopad na rostliny? Ani zpomalení růstu?

Řasobijec
- on to taky není algicid, ale hnojivo, které má svým složením podpořit růst rostlin a vylučování jejich přirozených algicidních látek. Jeho účinnost je však diskutabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:04 Muž fakír [1]
Fotka k příspěvku Mě se na řasy osvědčil přípravek Algo stop,všechny řasy zmizely a od tý doby mam pokoj.
Občas to přidám jako prevenci.Fakt to funguje,na rozdíl od toho Řasobijce
jo a nejni to chemie,výrobce uvádí,že to obsahuje látky,které vylučují zdravé rostliny akorát ve větší koncentraci. palec


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 11:38 rolandmynar Re: BikerJames
V obchodě to lijou do akvárek protože se jim nechce je čistit a bez rostlin a čističů (myslím rybek) by to bylo za chvíli neprůhledné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 10:54 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – BioExpert
BioExpe. www.bioexpert.cz/… .Nemáte stím to přípravkem nějakou skušenost?Neškodí to i rostlinám nebo rybám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 12:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: calibos
vubec když máš akva v biologické rovnováze nic tam není%ryby zdravé, rostliny silné a velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 12:18 Muž calibos [0] Re: matlala
no a jak casto by se to melo pouzivat uz treba jen kuli tem plisnim....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 10:22 Muž matlala [798] - RostlinyRe: calibos
nepoužívej to nic to neřeší. Na řasy to stejně pomůže na chvíli!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 10:21 Muž calibos [0]
Zdarek lidi nevite jak casto pouzivat prostredek anti-algaen??? je to proti rasam a plisnim! diky za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 14:15 Muž Eff [417] - RostlinyRe: anonymouse
Fotka k příspěvku Akvárko jsem zakládal zhruba před měsícem. Pozvolna začly růst řasy - na rostlinách a na kamenech. S tím jak kytky rostly víc a víc, se růst řas zastavoval, a teď bych spíš řekl že mizí (což je do značné míry také působením dvou kousků Sewellia lineolata)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 14:29 Žena yama [25] Re: tomert
Pripravek, co zastavuje rust ras, zastavuje samozrejme v jiste mire i rust rostlin, ktery sam o sobe zabranuje vetsimu bujeni ras. Vetsi mnozstvi kytek bere zivine rasam, ktere pak nemaji sanci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 13:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: tomert
ja bych rek ze se to tem rasam nakonec zase bude libit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 10:04 tomert Re: anonymouse
Také bojuji s řasou mám také AlgoStop depot. Při používání štětičková řasa zastavila růst, ale začala se mi objevovat taková zelená řasa. Jo a jinak mi bylo doporučeno k přípravku AlgoStop depot přerušované světlo tak nejdéle po čtyrech hodinách přestat na hodinku svítit. Řekl bych že bude platit to kratší období, protože bych řekl že pak tak po měsíci řasa začala nabývat zase na síle.
Jsem začátečník tak mi neber úplně vážně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 21:05 Lucky Re: zoo
Já bych si na tu chemii taky moc nezvykal.Jestli má ten přípravek ničit řasu,tak asi i zabíjí mikroorganismy,které jsou pro rovnováhu v akváriu důležité.Raději bych nechal pracovat čas,taky krmil tak akorát a občas vyměnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:00 zoo stop algostopu
ty rozdily v navodech jsou docela bezny, pred par lety jsem nasla na nejakych vitaminech neco jako v CR uzivat max. 2 tbl., v SR 3 tbl. par kilaku dal a uz maj vetsi potrebu, nebo vic snesou?? smich

ale s tema rasama zkus zatocit jinak, nez tou chemii ano ahoj

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:51 anonymouse Re: tonik666
Vodu mám z kohoutku a ve starém akvárku problémy s řasou nebyly. Tak uvidíme, až se to ustálí tak se to snad zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:45 tonik666 Re: anonymouse
Taky možná docela dlouho nenajdete - nebo když najdete, tak nepoznáte. V Obi mívají velmi malé SAE, které jsou světlejší než dospělé a na první pohled vypadají trochu jako Otocinclus, ale na druhý už odhalit jdou.

Hlavně, pokud jste při zakládání dodržel hlavní pravdila a máte slušný zdroj vody, s řasami se ani setkat nemusíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:28 anonymouse Re: matlala
Po té rybce jsem již koukal, ale zatím jsem ji v akvaristikách v okolí nenašel. Ale šlo mi taky o ten návod, rozdíl v účinnosti. Sice to sem napatři, ale na nějakém jídle bylo ve slovenštině vařit 10 minut a v češtině 20 minut. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2007 19:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: anonymouse
řasy jsou v úpně každém akva já je mám taky a navíc je čerstvě založené a do akva nikdy chemii spíše uškodí než pomůže
nechcete koupit třeba SAE nebo nějakou jinou rybu na řasy bylo by to lepší než chemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:19 anonymouse Re: matlala
Zatím jsem to tam nedal, akvárium je znovu založené, takže vlastně nové. Mám tam 3 zářivky L 30W/830. Parametry vody nejsem schopen říci, testy nemám. 5asa je dlouhá vlásečnicová a je jen na na některých rostlinách. Jo a akvárko má rozměry 100x50x50. Rostlinek tam je docela dost, ale jejich názvy taky bohužel nevím :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: anonymouse
chemie do akva nepatří
napište co máte za světlo a parametry vody řasa se bude dát zlikvidovat třeba převahou rychle rostoucích rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:05 anonymouse – AlgoStop depot
Koupil jsem proti řasám přípravek AlgoStop depot od firmy TetraAqua. V českém návodu se píše, že přípravek má výdrž 6 týdnú. V ostatních návodech na originálním letáku, je napsáno, že přípravek má účinnost 4 týdny. Tak nevím, jestli máme jinou vodu nebo v čem to je? :-) Má někdo podobné zkušenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 07:42 Muž Horác [3942] Re: draco
Neznám člověka, který by (dřív nebo později) neměl problémy (s jakýmkoliv) algicidem. Rozdíly mezi buňkou nižších rostlin (řasy) a vyšších rostlin jsou tak pranepatrné, že je prakticky nemožné zlikvidovat řasy a nepoškodit při tom rostliny. Z tohoto hlediska toho Vašeho "predavajuceho" docela chápu. Prodal vám přísavky, algicid a brzy Vám pravděpodobně prodá i nějaké ty rostlinky ano ... Z něčeho přece musí být živ ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 22:13 Muž draco [5] – Algil 2000
Chcel by som as opytat ci ma niekto skusenost s tymto vyrobkom od f.Tatrapet proti riasam. sice som si kupil 2 prisavky thajske ale ked uz som bol v obchode tak som kupil na radu predavajuceho aj tento pripravok. nechcem ho zatial pouzit, uvidim ako tie riasi zvladnu prisavky ale chcem sa iba presvedcit ci niekto nemal problemis tymto produktom.
dakujem X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:31 Sidonius Re: jaloas
Mám za sebou pokus o likvidaci ruduchy tabletami Tetra Algizit. Aplikace podle návodu. Pravdou je, že řasy byly zlikvidovány, ale jak uvádí Roman, rostliny dostaly také zabrat...
Podstatné a horší je to, že efekt s řasami byl jen krátkodobý. Můj závěr byl a je jednoznačný - nejen tento, ale jakýkoli algicid - ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:18 Muž [] Re: jaloas
Na řasy se používají přípravky obsahující algicid.je to látka,která potlačuje růst řas jako jednodušších organismů.Stejně tak mírně pozastaví i růst rostlin.Aplikaci jsem nikdy neprováděl.Z doslechu od lidí jenž tyto brzdiče růstu používali,jsem došel k závěru ,že je to naprostá pitomost a je lepší zařídit nádrž k dobrému růstu rostlin.Rostliny mají samy schopnost produkovat tuto látku v bezprostřední blízkosti listů(v dobrých podmínkách),a samy postupně ony řasy likvidují silným růstem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 08:04 jolaos – pripravky na riasy
Mate niekto skusenosti s pripravkamy proti riasam?Ale nepiste mi ako to skodi rybam ,alebo ako to neriesi pricinu vzniku.Chcem vediet len ako sa aplikuju a aky je ich ucinok.Ci riasy zmiznu alebo ci sa dalsie netvoria a kolko takyto pripravok stoji.Najcennejsie by boli vase praktycke skusenosti.Vdaka coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 13175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/504-pripravky-proti-rasam?od=162