Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit topítko

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Kam umístit topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:20 R Muž Silent [5949] Re: marek
Topítko Haileia by mělo být celoponorné. Jen nechápu proč jste si ho kupoval, když vám připadá pofidérní :-D . Ostatně mně taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:40 marek – topitko hailea
prosim prosim, ako moc mozem to topitko ponorit do vody hlboko aby som nevyskratoval cely barak :-D lebo vyzera to dost pofiderne :-D a neviem ci aj tu hornu plastovu cast mozem strcit do vody :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:42 Muž Miras [111] Re: Lea
mám je taky a jsou celoponorná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:25 Lea
Asi hloupý dotaz, ale nemám návod pro topítko Hailea 100W 220-240V 50Hz, má být celé pod vodou nebo horní nastavovací kroužek s teplotami nad hladinou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:28 Muž vencisimo [7] Re: lachon
já mám topítko u vývodu a myslim, že je tim zajištěn co nejmenší rozdíl teplot v akváriu, u nasávání to vliv na filtraci mít nebude, protože ta voda bude teplejší stejně jen o trošku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 19:06 Muž chicko [124] Re: rolandmynar
Pohoda, mám nějaký odolní, který se může i zahrabat.....stejně jak řikám netopí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 18:39 MESTEK Re: lachon
Já mám topítko 50W - používím jej sice málokdy,mě stačí pokojovka,ale mám ho taky vedle filtru 50L/hod a jsem maximálně spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:15 rolandmynar Re: chicko
Nevím, co máš za topidlo, ale podle návodu co mám já by se nemělo nejlíp ničeho dotýkat, natož zahrabovat. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 17:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: chicko
chicko, prostudoval sis návod k tompení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:40 rolandmynar Re: Usine
Co jsem měl čest vidět polystyrénové pozadí, tak ve většině mají majitelé topidlo v jedné komoře s filtrem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 16:39 Andrea Re: Usine
Já ho mám u filtra a je to v poho... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 15:15 Muž chicko [124] Re: lachon
je to fine, tepla voda se rychleji rozvede po akva a ještě poměrně rovnoměrně. jinak já topení zahrabal částečně do štěrku u zadní stěny a akva-zatím moc nemusím topit-zářivky stačí(27C)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:44 Štěpán Re: Usine
Bakteriím by se teplá voda mohla líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:18 Usine Re: lachon
Určitě bych ho dal k výtoku z filtrace a ne k nasávání. :-)
Takhle ti jde teplá voda do filtru a ne do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 14:09 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: lachon
Jo,je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 13:38 Muž lachon [8] - Cichlidy – topení u nasávání filtrace
Ahoj všichni co myslíte je dobrý mít topítko u masávání filtrace nebo ho radši dát někam jinám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 07:03 R Muž Silent [5949] Re: Nobody
To souhlasím. Ani topítko nezaručí konstantní teplotu. V tropech budou výkyvy teplot minimální. :) Ono aby se hla teplota vody v řece, to chce hodně času. Jestli si někdo myslí, že to v rámci dne jsou nějaké velké výkyvy, tak se mýlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 22:15 Danar Re: filipsi
Filtr mám vnější - Fluval 205, takže do nej to nedám :(.
Vím že to jde schovat i jinak, ale nějak mě tahle myšlenka zaujala.. S topením v bytě to je stejné - topení bývá dole pod oknem, kde je nejchladněji. Ten nejchladnější vzduch se zahřívá a stoupá nahoru a dolů k topení se dostává zas ten chladnější. Tím se docílí toho, že v celé místnosti vzduch cirkuluje a není teplo jen na jednom místě ale všude. Když bude topení u stropu v nejteplejší části místnosti, bude jinde mnohem chladněji.. Také mě napadlo, že stoupající proud teplé vody může být pro některí rybky zajímavý (i když nevím jak to může být intenzivní).
Vím že o cirkulaci a promíchání vody se postará filtr a že by topítko mělo být v proudu. tohle je jen alternativa, která mě, jak jsem psal výš, zaujala hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:37 Nobody Re: Silent
Myslím,že kolísání teploty ve dne a v noci klidně o 2-3°C,prospívá rybkám! ;-) Na co konstantní teplota?Akvária mohou být i malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:21 R Muž Silent [5949] Re: bigboban
Nemůžeme srovnávat akvárium s rybníkem. V akváriu máme mít ryby s podobnými nároky na teplotu a účelem topítka je vodu ohřát na požadovanou teplotu a udržet ji jakštakš konstantní. To co píšeš si podle mě můžeme dovolit ve velkých a prostorných akváriích. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:03 Muž bigboban [19] Re: Silent
Už jsem to tu psal a nejsem jediný kdo si to myslí - není účelem vodu nutně promíchat. Naopak, pokud bude mít akvárko teplý i studený koutek bude to pro ryby jedině prospěšné. Můžou se nahřívat nebo chladit podle nálady nebo podle druhů. :-P V přírodě taky není voda všude stejně teplá. no Mimochodem - koupali jste se někdy v rybníku v létě? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:57 R Muž Silent [5949] Re: Danar
Topítko by mělo být poblíž nasávání filtru a nebo jeho výtoku tak aby bylo v proudu vody. Dá se zamaskovat rostlinami nebo dekorací. Ostatně v návodu bude určitě doporučená instalace. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:52 Muž filipsi [1296] Re: Danar
A jakej budes mit filtr? Co ho schovat tam, pokud mozno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 20:49 Danar – Kam s topítkem?
Mám 200L akva a přemýšlím kam s topítkem. Napadlo mě ho dát doprostřed někam dolů (když bude topit, bude teplá voda stoupa vzhůru a bude se tak líp promíchávat) a protože se chystám vyrobit pozadí z polystyrenu polepeného pískem, tak to tam nějak zakomponovat a zamaskovat. Samozřejmě bych to udělal tak, aby se nedotýkalo polystyrenu a mohla kolem něj proudit voda.
Co vy na to? Je to úplně špatnej nápad, má nějaké háčky, nebo se to může takhle udělat? A můžu ho vůbec celé potopit? Nebo některé typy musí koukat nad vodu?
Díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 10:00 fazola Re: Véna
Jinak k tématu. Myslím si, že je úplně fuk, kam se dává topítko. Teplo si cestu najde. ;-) Jen aby se nedotýkalo ničeho kolem. Preventivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 22:50 midiborec Re: Véna
Co se tyce topitka mam ho nadruhe strane nž filtr a je jeste schovane za parezem a rostlinkama mirne a nemam pocit ze by bylo nutnosti aby kolem nej valila voda jako v řece a navic me topi i osvetleni a mam tam krasnejch 25°C a filtrmam awua el fan 1 a zatim si nestezuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 22:27 Muž wayn [79] Re: Véna
Teplota by mohla vyhovovat. Začni s pavími očky, ty jsou dosti odolné. Čichavci jsou trošku náročnější, určitě s nimi počkej až se akvárium zaběhne, tedy aspoň měsíc. Do tak velkého akvária by se hodily zakrslí nebo medoví, ti jsou ale nejnáročnější. Nejméně nároční jsou šedí a modří, ty ale vyrostou více. Takže jako kompromis bych doporučil perleťové. Lepší než párek je samec a k němu dvě samice, bohužel při koupi se to dost špatně realizuje. Pro skaláry je to ale opravdu malé... Spíš bych doporučil něco ke dnu, paví očka i čichavci se zdržují hlavně nahoře. Co třeba několik menších pancéřníčků (zelených, skvrnitých)? Nebo i nějaké parmičky (perleťové, duhové).
Aquael fan-mini plus bohužel nebyla dobrá koupě... Především filtrační hmota je opravdu mini, takže je prakticky neúčinný. No když už ho máš, tak se dá upravit. Spodek z něj dej pryč a kup kostku biomolitanu. Trošku ji vydlab, aby čerpadlo z filtru na ni šlo nasadit. Taky vyústění filtru není dobré, je moc velké a může do něj vlést šnek nebo při vypnutém i ryba. Šnek čerpadlo zastaví, z ryby po zapnutí je krmení... Dá se na něj nasadit kousek hadičky, do ní uděláš pár dírek a konec ucpeš kouskem vydlabaného molitanu. Získáš tím levně rozstřikovací rampu.
Také to světlo je trošku slabé, takže podle něj vyber rostliny: kryptokoryny, šípatku, jávský mech, anubias, hnědovku. A určitě by jich mělo být víc než tři ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 19:41 Véna Re: wayn
Tak teplotu sem teda trefil dobře, těch 21 stupňů ;).

Mám akva 52l (50*30*35) a zatím pouze písek, 2 kořeny a 3 kytky, jejichž názvy sotva přečtu, natož abych je sem vůbec psal smich !!

Vybavení - filtr : Aquael fan-mini plus, topítko : Aquael 50W a osvětlení Atman 11W. Prostě takovej levnej základ, pže sem přeci jenom student a s akvaristikou začínám, takže sem nechtěl a ani nemohl zase tolik utrácet. Uvidím, jak se bude dařit a na rozšíření a zlepšení je čas vždycky ;-).

Z rybek ještě nejsem úplně rozhodnutej, ale viděl bych to na 2 skaláry(i když vím, že mají radši větší akva), určitě nějaký paví očka, párek čichávců a to bude do začátku asi vše ;). Fakt ještě nevím. Rád si kdyžtak nechám poradit s čím začít ;)!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 11:59 Muž wayn [79] Re: Véna
Pokud je to rodinný domek a škudlíte na topení pak je to něco jiného ;-) Co rodiče ušetří na topení, to zaplatí na topítku ne
Bude dobře když to nastavíš na 21. Někteří to totiž nastavují třeba na 24, aby měli stále stejně ve dne v noci....
A jak říká bigboban, akvárium chladne pomaleji, záleží na rozdílu teplot a velikosti akvária. Když jsem míval akvárium v ložnici, tak v zimě při otevřeném okně klesala teplota i na 17, v 72 litrovém akváriu se pak ochladilo z 24 na 21.
Co vůbec plánuješ za ryby a jak je akvárium velké, ať pouze neteorizujeme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 10:40 Žena katunka [158] Re: Véna
To moc nechápu...není jednodušší mít na topení termostat a nic neřešit? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 10:35 Muž bigboban [19] Re: Véna
Ono akva zase tak moc promrznout nestihne, voda má velkou tepelnou kapacitu a tedy teplota se mění dost pomalu.

Ale historka - mám doma tuhle věcičku: www.aquariumsuperstore.co.uk/…

Nastavil jsem tam alarm na teploty. A dneska ve 2h v noci rozzureny mě vzbudil hulákající alarm. V ložnici bylo 16st a akva kleslo pod 21st. ano

Poslepu jsem se to tam snažil deaktivovat.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 10:11 Véna Re: wayn
Zatím díky moc všem za rady. Sice na to má každý možná trochu jiný názor, ale to je pochopitelný ;-).Každý má vyzkoušeno to svoje a to si potom hájí...
Takže já filtr nechám puštěný a jenom přiškrtím na noc vzduchovací kolečko na minimum, aby prostě běžel jen filtr, ale bez bublin. Máte pravdu s tím, že stejně největší hluk dělá to vzduchování. No a uvidíme jak to pak dopadne :-)...

Jo a k tomu kolísání teploty. Bydlíme v rodinném domě a akva mám v pokoji. Řeklo by se, že akvárko nepromrzne, ale je to omyl. Sem toho živým důkazem :). Občas mám i já pocit, že sem promrzlej až na kost, když naši škudlej a radši než aby na noc zatopili, tak spí pod 2 dekama :-D .Takže asi tak. Proto radši topítko nechám permanentně alepson na 21 stupnů zapnutý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 08:06 Muž wayn [79] Re: Véna
No já bych taky nesouhlasil ;-)
Kde máš akvárium umístěné? Jestli v bytě tak většinou nehrozí, že by se ochladilo natolik, aby rybky pomrzly. Kolísání teploty během dne a noci je přirozené a rybkám prospěšné. Já mám proto topítko umístěné ve skříni pod akváriem na horší časy... ;-)
Filtraci na noc určitě nevypínat, ta musí běžet pořád. Ale vzduchování, pokud má smysl (jako že většinou není třeba), je potřeba především v noci, kdy kyslík nevyrábí rostliny, naopak ho spotřebovávají.
Pro běžné společenské akvárium umístěné ve vytápěném bytě, osázené rostlinami a s přiměřeným počtem ryb je potřebný pouze filtr, veškerá ostatní technika už je jen navíc pro určité situace.
Ohledně konkrétního umístění topítka - nemusí být přímo v proudu před filtrem, stačí někde vedle filtru. Jde o to, aby nebylo v nějakém třeba hustě zarostlém koutě na opačné straně, kde pohyb vody je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 06:30 Muž bigboban [19] Re: Véna
A já bych zrovna nesouhlasil! ;-) Podle mě může topítko klidně topit někde v rohu kde nic až tak moc neproudí. Voda se stejně promíchá. Ale hlavně si myslím, že pokud je v půlce akvárka třeba o 2 stupnně víc tak je to jedině dobře, ryba má v přírodě taky studený a teplý proudy. ano Takhle si může sama vybrat kam si zaplave jestli do teplý nebo do studený. smich

A k tomu hluku - obecně nejvíc hlučí vzduchovací motorek. Ten např. já mám ve vedlejší místnosti a do ložnice k avárku táhnu jen hadičku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2007 00:44 Véna – Kam s topítkem??
Zdravím všechny,
Asi před 3 dny sem si koupil akvárko a nezbytná příslušenství a od té doby hledám na netu všechny možný rady jak začít. To víte, je to moje první akvárko a nerad bych, aby v něm rybky plavaly už od 2.dne na znak ;-)...
Ptám se proto Vás zkušenějších.

První dotaz by byl ohledně topítka a jeho správnýho umístění. Logicky nejlepším místem by asi bylo dát ho tak, aby přes něj alespon částečně procházely bublinky a voda z filtrace, pže pak by se měla voda rovnoměrněji ohřívat nebo se pletu??
Další dotaz by byl na filtraci. Mám akva v pokojíku a neustálý bublání filtrace mě zrovna dvakrát neuspává, spíš naopak ;-) . Četl sem si už hodně příspěvků a něco o bakteriích ve filtraci už vím, ale rád bych slyšel vyjádření někoho, kdo je na tom asi jako já a filtraci na noc vypíná. Měli ste pak nějaký problém??

Budu rád za jakoukoliv radu, kritiku, přesměrování na jiný odkaz..prostě za cokoliv. Dík předem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4572-kam-s-topitkem?od=101