Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit topítko

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kam umístit topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: drvi
Taky nevypínám topítko ani filtr. Ale hladina nesmí klesnout moc. Jak je topítko na suchu, praskne. Asi 3 kousky jsem tak odrovnal, z toho jeden v době, kdy jsem měl ruce v akváriu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:33 Žena drvi [2894] Re: Wanderer
Ja ho nevypínám nikdy stydim , leda když měním tolik vody, ze hladina po vypuštění klesne pod polovinu topítka. A dobrý hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 18:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Wanderer
Vypnout nebo čistit/hrabat se v akva ze stoličky obutý v pantoflích se silnou podrážkou :-) Občas jsem líný to vypnout stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 17:44 Žena Morticia [118] Re: Wanderer
Ano a furt jsme se divila, že to nikdo nechápe. smich
A vypínám vždycky, když se hrabu ve vodě, to jó. Už včera jsem to trochu zvedla a dneska budu pokračovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.10.2017 10:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Tak proto jsi nezvedla hladinu v akváriu. :-)
Normálně to potop, je to na to stavěné. Akorát přece jen pro jistotu doporučuji vypnout, když se hrabeš v akváriu. Aspoň ja to tak dělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 07:41 Žena Morticia [118] Re: UndeR
Já mám topidlo normálka rovně-vejde se a potopit jsme se ho po pravdě bála, no jak s filtrem. smich No jo, amatéři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 07:26 Muž UndeR [80] Re: Morticia
U mě v prezentaci to sice není přes rostliny dobře vidět, mám topítko HT300. Je ponořené v akváriu celé a jelikož je dlouhé natolik, že se mě zapichovalo do písku tak jsem ho umístil šikmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 23:52 Žena Morticia [118] Re: ctibum
Toš asi jo...taky to googlim. :-D Jdu to utopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2017 22:24 R Muž ctibum [6934] Re: Morticia
www.tetra.net/…

"Water-tight cap, i.e. fully immersible" ;-)
Je nesmysl, aby nebylo vodotěsné. Vlhkost může zkondenzovat, voda vyšplouchnout atp.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 22:13 Žena Morticia [118]
Asi se mi budete hrozně smát, ale zeptám se: mám toto topítko Tetratec HT150

www.warehouse-aquatics.co.uk/…

a kdesi v prezentaci jsem viděla podobné, umístěné našikmo a ponořené až po kabel ve vodě (vlastně jako filtr). Přiznám se, že já ho mám ponořené po zelený pásek (pod rozšířenou hlavicí) s tím, že hladina nemože jít výš (a furt nemožu nikomu vysvětlit, že nemůžu zvýšit hladinu vody). stydim A teď si tak říkám,jestli vono to nebude fungovat stejně jako u filtru a dá se ponořit celé, až po káblík, což sice odporuje pevně zafixované východě: pozor na elektřinu,nikdy nesmí přijít do vody!!!!
Níže vidím, že se někdo prá na to stejné, ale přeci jen jak u toho Tetratecu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 12:52 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: Turbinka
Tak já už ho mám dané tak že je skoro rovně a dna se pouze dotýká, tak to nechám tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.07.2017 09:17 Žena Turbínka [2558] Re: FishWoman
A co ho nedávat svisle, ale trochu nakřivo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2017 08:17 Žena lenkalor [580] Re: FishWoman
Nevím, je to jen nápad. Mohla bys do toho vyššího dna vložit sklenici a ta spodní část topítka by byla v ní. Akorát ji budeš muset čas od času čistit, nejspíš do toho bude zapadávat detrit i když bude mít okraj nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2017 21:18 Žena drvi [2894] Re: FishWoman
No, optimalni je mit topitko cele ve vode, pokud budes mit cast zahrabanou, jednak bude hur topit, jednak je to v rozporu s navodem k pouziti a nikdo ti nezaruci, ze se s tim neco nestane. Proste, neni to vyrobene na to, aby se to zahrabavalo.
Ja osobne mam vetsinu topitek sikmo a vse funguje bez problemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 20:21 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: drvi
Samozřejmě nemyslím ho zahrabat celé, jenom konec, protože mám vyšší dno a tak jsem, aby se mi tam vešlo a nemuselo být nahlé, tak jsem vyhrabala malý důlek ale ten se mi zase zasypal tak jestli to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2017 19:50 Žena drvi [2894] Re: FishWoman
Pokud se bude jen dotykat dna, tak to vadit nebude, ale zahrabat ho je blbost, to by ti pak spatne ohrivalo vodu, to proudeni ve dne je minimalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:24 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, zajímalo by mě, jestli vadí když se topítko dotýká písku. Myslím, že by to nemělo vadit, ale kdyby bylo i drobet zahrabané tak to už asi jo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 21:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bigbob
Ano, může být celé ponořené, sám ho tak mám umístěné. Doba závěsných topítek, co je nebylo možné ponořit celé, je už naštěstí dávno pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 21:37 Muž bigbob [0]
Ahojte, nevite prosim nekdo jestli topitko Hagen Elit muze byt cele ponorene pod vodou vcetne kabelu? Je na nem jen ryska s minimalni hladinou vody, tak doufam ze snad ano, ale radeji si chci overit. Preci jenom kombinace elektriny a vody.. tone diky!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:56 DM Re: Johan
Ďakujem ;-) ... koľko w do 60l ? Som zo SR a v slovenských e-shopoch som našiel topné káble od 35€, ktoré by aj tak boli priveľa na 60l...nepoznáte nejaký slovenský e-shop v ktorom by sa to dalo zohnať na toto menšie akvárium?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:50 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DM
Pokud ho chcete vytápět a všude na stejnou teplotu, tak by bylo vhodnější použít topný kabel, který by se dal pod akvárium.
Např. takovýto - www.terarus.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:47 DM Re: Kusma
Ešte nie je vyrobené...napadlo ma to tiež, len ja to chcem pre poter, ktorý by sa cez sieťku dostal :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:17 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: DM
To akvárko už je udělané nebo ne? dalo by se to třeba rozdělit pomocí síťky což by vyřešilo problém s tepelnou výměnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DM
Pokud vám nebude záležet na každém stupínku, tak proč ne. Ale ty krajní části budou chladnější, než ta střední.
Záleží co do nich plánujete a jak moc bude vadit rozdílná teplota od střední části.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 03:59 DM – Ohrev vody
Dá sa nejako vyhrievať 60 l akvárium predelené sklom na 3 časti ohrievať 1 ohrievačom s termostatom coze ? Asi to nepôjde kvôli tepelnej výmene a cirkulácii vody...opravte ma prosím ak sa mýlim :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2012 14:38 R Muž Silent [5949] Re: r0b1nh0
Tohle topítko je celoponorné, takže si s tím hlavu nelámej. Instalované může být prakticky v jakékoli poloze za předpokladu, že bude zajištěno proudění vody pro jeho správnou funkci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:22 r0b1nh0 – topítko
Zdravím, jsem začínající akvarista a pořídil jsem si do svého asi 60l akvária topítko Pacific P-H100 100W. Vím, že by mi stačilo slabší, ale tohle jsem sehnal za výhodnou cenu. Mám ale problém s jeho výškou. Abych mohl zadělat krycí skla, musím ho trošku nahnout. Chci se tedy zeptat zda to nevadí? A taky jak hodně ponořené může být topítko a kde je hranice, která už musí být nad vodou. Nikde jsem k mému typu nenašel návod.



Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 00:35 R Muž Silent [5949] Re: jung
Pokud máš na mysli klasické topítko s termostatem tak to bych do dna rozhodně nedával. Je konstruované na to aby kolem něj stále cirkulovala voda. Pokud ho dáš do dna tak může dojít k nefunkčnosti termostatu případně k přehřátí a možnému poškození topítka nebo i nádrže. K vytápění dna lze použít pouze topné kabely a termostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 00:23 Muž jung [24] – Topitko.
Prosim, nema nekdo z vas zkusenost s umistenim celoponor.topitka do dna, pod pisek? Neco na zpusob topneho kabelu. Z estetickych duvodu. Mozna take vyhrivani rostlin od korinku. Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:47 Muž Tomiino [43] Re: romant
tak jsem tam nastavil 26 tak uvidim,pohraju si s tim.Tak do tri mesicu bych si chtel koupit vnejsi filtr fluval 205 a topitko umistim vedle trubic vid?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.06.2011 19:21 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Já jsem nikdy manuálně nastavovaný topení netrefil napoprvé a bylo nutný si s tím lehce pohrát. Prostě metoda pokus, omyl, konečnej výsledek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:18 Muž Tomiino [43] Re: romant
fakt jo?jsou odchylky az takle velike?topitko mam vedle filtru Fluval 4plus taze cirkulace vody je slusna..nebo je lepsi misto dat topitko pred vytok z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:05 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nejlepší místo pro topení je místo s cirkulací vody. Nevím o jaký typ jde, ale pokud je tam regulace teploty manuální, tak odchylka může bejt docela slušná a ty 2 stupňe bych viděl jako normální. Chce si to s tím vyhrát, tak aby se termostst nastavil na požadovanou teplotu. Těch 28 bych pro placky považoval jako dobrou teplotu, pouze v případě, že by se krmilo srdcem, tak bych tu teplotu event. zvyšoval, ale pro normální fungování bych to viděl, jako v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:03 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Tomiino
Nastavení teploty na topítku je orientační. Stačí na topítku nastavit 26 a bude topit na požadovaných 28. Zkontrolovat se to dá teploměrem v akváriu.
Nikdy topítko nezapínej mimo akvárium! Mohl bys ho tím nenávratně poškodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 19:00 Muž Tomiino [43] Re: katterinecka
topitko mam v akva od stredy,je nove koupene.A napad jak ho muzu zkontrolovat?nekde mimo akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
a kontroloval si jestli topítko správně funguje? jestli když je nastavené na 28 jestli opravdu tolpí na tolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 18:27 Muž Tomiino [43]
Ahoj,potreboval bych drobnou radu.Nikdy jsem s tim nemel problem mel jsem skalary a zivorodky tak jsem teplotu moc neresil a vse v poho.Ted jsem presel na terciky kteri maji mit nejmene 28 st.Topitko mam nastavene na 28 a na druhe strane akva mi ukazuje teplomer skoro 30 st.a chvilkama mi topitko spina.Nechapu proc spina?topitko mam vedle filtru.poradi me nekdo?nebo jake je spravne misto na topitko??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 11:57 R Muž Silent [5949] Re: tlacenka
Já osobně preferuji techniku na jednom místě. Sám mám topítko u nasávání filtru a funguje to dobře. Záleží hlavně na proudění vody aby bylo topítko omýváno rovnoměrně díky čemuž bude termostat spínat kdy má. Samozřejmě není problém dát topítko proti filtru a nasměrovat na něj proud z výtoku. Záleží na celkovém pojetí akvária aby byla technika co nejméně nápadná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 11:44 tlacenka – technika do pozadi - filtr+topitko vnitrni
Zdravim vsechny,
planuju do sveho noveho akvaria dat filtr biopower 240 eheim a topitko. Planuju i pozadi - je lepsi dat to k sobe a foukat do akvaria vodu ohratou, nebo dat topitko na druhou stranu akva a vyvod z filtru smerovat na nej ? Nebo jine reseni...? Vnejsi filtr byt nemuze, neni prostor.
Diky vsem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 19:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vojlidl
Ne, já vždycky dával topítko k filtru a teď ho mám ve filtru smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 18:56 vojlidl Re: NHKG
Takže to nebude vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 18:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vojlidl
Pokud to je uvnitř akvária... :) Vedle filtru je dobré místo, protože tam je vetší proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 18:24 vojlidl – Filtr vs. Topítko
Dobrý den
Chtěl bych se vás zeptat : Když bude vedle filtru hned topítko jestli to nejak nebude vadit.
(možná blbá otázka, ale přece sem se chtě zeptat kdyby náhodou)
Díky za brzkou odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:18 Stistko Re: petr85
No v současné době topítko nepovažuju za podstatné vzhledem k podmínkám, ve kterých bude. Teplota v pokoji je určitě dostatečně vysoká (abych se přiznal, nemám pokojový teploměr a odhaduju na základě teploty vody v akváriu (kde taky přihřívá zářivka). Ale ani ráno, kdy je v noci zářivka vypnutá, stejně tak jako topítko teplota nekolísá.

To čerpadlo není špatnej nápad :-) Popřemýšlím. Ale jak říkám...místo na topítko tam bude opravdu jen pro případ, že by bylo potřeba (jinak bude ležet ve skříňce - navíc jsem nekupoval ani silnější, takže tam dám to z 63 - tj. Atman 75 W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:07 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Stistko
Mám k tomu 2 myšlenky - velký objem vody bude mít velkou teplotní setrvačnost, takže je otázka zda je topítko v daném prostředí vůbec potřeba mít.

Co se týče kapsy, tak by se dalo proudění zajistit nějakým čerpadlem na výstupu z kapsy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:05 Stistko Re: filipsi
Tak jo..díky za radu...zamaskuju to nějakou rostlinkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 14:27 Muž filipsi [1296] Re: Stistko
.. ono si to proudeni udela samo zahrivanim vody, i kdyz bude v rohu. Takze umisteni v rohu nevadi. V kapse si ho bude delat podstatne hur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 14:10 Stistko Re: filipsi
No právě, ale nasávání i vyustění filtrace bude zrovna umístěné tak, že to technicky snad ani nepůjde ještě tam umístít topítko :-( Navíc by to nevypadalo dobře :-(

S tou dvojí mřížkou by to mohlo jít...to by neměl být problém, ale právě i přesto mám obavy z přehřívání kapsy. Jediná možnost je topítko nechat volně, ale bude stejně v rohu akvária, takže rozhodně mimo proudění

tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 13:27 Muž filipsi [1296] Re: Stistko
Neni to nejstastnejsi reseni. K nejake funkcnosti by musela byt mrizka nahore i dole, aby chladna voda vstupovala dole a nahore mohla odejit. Jinak se vyhreje kapsa a konec. I s mrizkou hrozi, ze topeni vyhreje kapsu rychleji, a nejakou tu chvili bude trvat, nez se teplo preda tam kde ma, a opet sepne ... Voda vede teplo hodne spatne, hlavni "rozvod" tepla tvori proudeni, at uz vznikle ohrevem vody, nebo filtrovanim. Takze nejlepe umistit topitko tam, kde proudi voda (blizko nasavani, vyusteni filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 12:09 Stistko – topítko do 270tky
Chtěl jsem se optat ohledně umístnění topítka. Zakládám 270tku a budu vytvářet polystyrenové pozadí. Původně se mělo topítko schovat do vnitřního komorového filtru, ale pak došlo ke komunikačnímu šumu a jaksi tam místo není :-( Plánoval jsem vytvořit za 3D pozadím kapsu, kam bych topítko schoval, ale nejsem si zrovna jistý, jestli mi teda vůbec to topítko k něčemu bude :-D (v zásadě by totiž bylo uzavřeno v kapsem mezi vnějším sklem, stěnou filtru a pozadím. Přemýšlel jsem, že bych tam třeba udělal několik umě schovaných otvorů (nebo mřížku). Zatím mám doma 63 l a topítko jsem teda ještě použít nemusel, protože teplota se stabilně pohybuje kolem 27°C (teda ještě dva stupně nad limitem, který bych optimálně chtěl mít). Máme prostě v bytě dost teplo :-) Máte někdo zkušenosti s tahle umístěným topítkem?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4572-kam-s-topitkem?od=51