Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kam umístit topítko

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kam umístit topítko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 09:33 Žena Starka [248] Re: Anthrax
Také jsem jednu dobu hledala mini topítko. Zjistila jsem, že sice žere 15 W, ale rozměrově je snad jen o 2 cm menší než klasické 25W, které je mnohem levnější. A to ještě některé nemohlo být celé pod vodou,takže ty 2 cm nehrály roli. A přesně jak píšeš - ještě ani nebývají ta topitka nastavitelná a jsou od neznámých výrobců. Dokonce ani moc recenzí jsem nenašla. Takže jsem zůstala u klasického 25 W od ověřeného výrobce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2024 09:29 Žena Starka [248] Re: Danča84
Ano, myslela jsem toto topítko, ovšem kvůli ceně bych do něj nešla.
www.petcenter.cz/…

A opět se budu opakovat - krevety vydrží v teplotě 18-28 °C, takže pokud ted máš 21 °C, tak je to vyhovující.

Proč do toho motáš nějaké ryby?

Cituji Tvá slova z vedlejší diskuze:
Když já to mám fakt jinak v sobě nastavený, nezabiju ani mouchu že je mi jí líto  a když mám akvárko teď předělat a je tam neznámý počet mimin šneků, mám strach abych nějaké nezahrabala do písku a neublížila mu. Stejně to bude s jakoukoliv jinou sotva viditelnou drobotí to vím 100%... Hodně blbá vlastnost uznávám ale nedokážu si pomoct. (Pro rejpaly - maso nejím od 14, kožené věci nenosím  )

Takže bacilonosiče a přenášeče nemocí - tedy mouchy - Ti líto je, ale rybek Ti líto není? No máš to zajímavě nastavené.

Možná, že by bylo lepší slevit ze svých nároků, vykašlat se na nějaké lité akvárium (které se dělá jen v mini objemech) a dětem pořídit klasické lepené akvárium aspoň o 45 litrech (rozměrově to není tak dramatické). Děti můžou chovat ryby ve vhodných podmínkách, k akváriu bude světlo, kryt, technika a plno možností. Ty si nechej svého potížistu, tam si náplň své vize a dětem dej klasické akvárium, které chtějí. Nebudeš muset řešit topitko a další zbytečné problémy (kryt světlo, techniku) a hlavně cenově Tě to výjde mnohem lépe (jak jsem jednou psala, na bazaru do 1ooo Kč se dá pořídit akvárium se vším všudy). Ale to nejhlavnější - nebudeš ubližovat rybám a zajistíš jim správné a vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 08:34 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Asi vím co myslíš, takové černé oválné trvale nastavené na 26. Na invitalu psali že už se nevyrábí... Právě ta bazarovka mě zaujala cenou ;-) a inzerát na tu elementku jsem tam už nenašla tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 08:30 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Anthrax
Právě, že když to 10l vytopí na 26, že by větší jen přivlažilo. A zapinala bych ho jen když by jsme doma měli chladno...? Ty červené tetry jsem koukala že mají spodní hranici nějakých 22-23st a teď je v akvárku 21st - od smrti betťáka cca 2 týdny je všechno vypnuté... Dneska asi vyzkoušíme s klukem ty teploměry, marodí tak to bude jako praktický pokus z prvouky :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2024 07:44 R Muž Anthrax [4787] Re: Danča84
Ani jedno nemá nastavitelnou teplotu. První se ti vypne až při 26 stupních, to je podle mě zbytečně moc pro většinu živočichů. Na druhou stranu... Otázka je, co to při těch 10 W reálně vyhřeje. Tady je orientační tabulka, která říká o kolik to tvé akvárko přihřeješ, pokud se topítko nezastaví a bude topit nonstop www.akvarista.cz/…

To druhé nemá termostat vůbec. Nevíš na kolik to vlastně bude topit...

Bral bych topítko s nastavitelným termostatem, nikdy nevíš, co budeš do budoucna chovat a jestli třeba nebudeš potřebovat určitou teplotu pro odchov. Nějakému výrobku neznámého výrobce na USB kabel (který mimochodem vypadá že má tak 15 cm, což je dost nepraktické) bych se vyhnul obloukem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 07:33 Žena Starka [248] Re: Danča84
Případně tu je i nový. Ale byl i ještě jeden typ toho mini topitka a nemůžu jej najít.
www.fruugo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 21:12 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: vaclav
Díky to mi vrtalo hlavou a našla jsem tohle:
zvirata.bazos.cz/…
Jestli to ještě budou mít tak bych do toho šla. Je sice asi slabší ale na přitápění když by bylo doma chladněji...? A tohle se už schovat dá ano potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 20:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danča84
Podívej se po mini topeni do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 14:09 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
(Asi ot, omlouvám se)
Já bych to asi shrnula takto:
1) zkusila bych si vygooglit nároky těch červených tetřiček
2) pokud to budou choulostivky tak bych si nějak podle vašich rad vykalibrovala teploměr (moc jsem na něj nekoukala, jen když jsem sachovala s topítkem)
3) průběžně budu zkoušet volat na to akvárko, třeba mi to jednou vyjde ano
4) až jestli ho jednou budem mít, budu řešit kamufláž toho bílého krámu (a stejně nechápu proč nemůžou dělat akvavybaveni v přírodních barvách ne jako by to po technické stránce nebylo jedno tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 13:30 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Dobrý nápad! palec
Bohužel my už máme digi teploměr, rtuťák jsem před lety rozbila... A akvateploměr mám takový nalepovací, jsou tam políčka a které je světlé tolik tam je stupňů ;-) super pro moje slepý oči, na stupnici bych musela mít u akvárka lupu :-D
A strčit do/vedle akvárka pokojový teploměr, plastový se stupnicí? To nejde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 12:24 Žena Starka [248] Re: Danča84
Já to dělám tak, že naleju do hrnku teplou vodu a strčím do něj klasický lékařský rtuťový teploměr a teploměr akvarijní. A sleduji výsledek. Lékařský rtuťový teploměr měří přesně (odchylka 0.1 °C). Akorát měření musí být rychlé, voda v hrnku chladne, takže ideální je nějaký termohrnek.

Za mě je toto omezená, ale účinná metoda. Omezená proto, že lékařský teploměr měří jen 35-42 °C. Ale za to mám jistotu, že to měří správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 12:20 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: BBchory
Ježkovy oči to je alchymie! coze jediný teploměr kterému jsem celý život věřila byl vlastní pocit (je mi zima nebo horko), pohled z okna (prší-snezi-slunicko), příp moje předloktí (teplota nutrilonu nebo na čele dětí)... :-D
Jinak pri objemu a velikosti mých akvárek asi velký rozdíl na různých místech nebude ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2024 12:13 Žena BBchory [858] Re: Danča84
Jinak to chce klid - když se zamyslíš, jak je to v přírodě, tak žádná řeka ani jezero nemají konstantní teplotu vody po celý rok, ani po celý den. Stačí zařídit, aby ryby nemrzly ani se nevařily, nějaký stupeň sem nebo stupeň tam je nerozhází (leda bychom se bavili o choulostivci typu betta, který když má o stupínek méně, je hned nemocinkatý, ale o bettě se nebavíme). Schválně si na webu najdi data o sezóních teplotách vody v nějaké řece, odkud tebou vybrané ryby pocházejí.

PS. A protože akvaristika je o trpělivosti, nepanikař, že nádrž není. Ať se děti učí trpělivosti, že na rybičku se musí počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 11:54 Žena BBchory [858] Re: Danča84
Čím víc teploměrů, tím víc hodnot coze
Potop teploměr, kterému důvěřuješ (a je vodoodolný!!!) vedle toho teploměru, se kterým máš pochyby a uvidíš. Jinak jiná je teplota u dna, jiná u hladiny, jiná vzduchu, jiná akvarijní vody, jiná substrátu, jiná u výstupu z filtru, jiná na opačném konci akva, jiná těsně u topítka... Když naměříš přibližně v půlce vodního sloupce plus minus takovou teplotu, jakou požaduješ, máš hotovo. Jinak se zamotáš ještě do problematiky měření teplot :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 11:45 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
coze a jak se dá zjistit jestli teploměr měří dobře? Stačí dát normální pokojový vedle akvárka s vypnutým topítkem? Jako podle stupnice na topítku je rozdíl asi 2st, na teploměru bylo 26 a na topítku 24...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 11:41 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
Díky. Právě to větší akvárko nevím jestli vůbec bude, prodejce moc nekomunikuje, slibuje a skutek utek. Už se mi chce na to vykašlat ale akvárko z jednoho kusu skla, takhle velké a za 200 to je u takové rarity jak zadarmo,tak se mi to nechce ještě utnout. Tak se zatím snažím nějak vymyslet kompromis mezi tím: 1) co chtějí kluci 2) co potřebujou NĚJAKÉ rybky co chce starší syn (mladší chce ty krevety) 3) co si můžem dovolit.
No a jak předělávám truhlík tak jsem si řekla jestli by do něj nešlo narvat i to topítko aby nemuselo být v akvárku. A vznikla tato diskuze.
No a pak jsem se do těch všech možností zamotala stydim
Betta byla hodně špatně to už vím, nejdřív koupit a pak teprve zjišťovat informace je hodně špatný postup, a nechci to opakovat jen s obětí jiného druhu.
Původně jsem se tu registrovala kvůli kontaktu na p. Ščobáka kterého jsem tu viděla a který je takový můj vzor, případně kdo to vidí stejně a byl by ochotný mi poradit jak to celé udělat aby to fungovalo. Ono potřebuju poradit ve vícero akvavěcech, proto tu otravuju v tolika diskuzích... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 10:54 Žena Starka [248] Re: Danča84
No, to bude nejrozumnější. Mimochodem zkontroluj, zda teploměr měří dobře. Mi akvarijní teploměr ukazoval o 4 stupně méně a tak borok betta měla malém místo akvárka wellness. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 10:26 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Re:
Díky. A to je celková výška nebo minimální ponor? Protože to co mám jsem někde našla 18cm ale to byl minimální ponor a celé topítko mi na svislo čumí ven a na šikmo ho neschovám kvůli tomu bílému konci... Pořád nad tím dumám a nic mě nenapadá... sad Zkusím tedy jestli to vytopí to čerpadlo, tím začnu ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 10:05 Žena Starka [248] Re: ctibum
Dát za topítko pres 500 Kč bez dopravy? Za to má bazarové velké akva (kolem 60 l) a při troše štěstí i s technikou na ty ryby co chce (razbora ranongská a tetra ohnivá i teoreticky na živorodky, které také zmíňovala) . Opravdu by to měla přehodnotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2024 10:04 Žena Starka [248] Re: Danča84
Nějak nechápu co řešíš. Ztrácím se v tom.

Ve vedlejší diskuzi se Ti všichni shodli, že toto akva (potížista) je malé i na bettu, natož na jiné ryby. Psala jsi, že budeš mít k dispozici větší akva, do kterého dáš ryby.

Takže nechápu to kombinování. Potížistu bych nechala jen pro krevety a rostliny. Pro Tvůj záměr to bude plně vyhovující. Navíc odpadá nutnost řešit topítko. Krevety, které chceš chovat dovedou žít v teplotě 18-28 °C. A nevěřím, že v tom akvarku bude vůbec někdy těch 18 °C.

Ryby nechej do většího. Psala jsi, jak bys neublížila ani mouše, ale bettě jsi nezajistila vhodné podmínky (akva bez krytu a nízká teplota voda) a teď záměrně chceš týrat v malinkém akva ryby. To je, jak kdyby ses zavřela do 5 m² a měla bys tam normálně plnohodnotně se vším všudy žít.

Prosím přehodnoť své vize. Zbytečně si to komplikuješ a navíc tím ani nezajistíš vhodné podmínky rybčám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 09:46 R Muž ctibum [6926] Re: Danča84
Taky bych řekl, že si to zbytečně komplikuješ.
Např. www.akvarista.cz/… má výšku 18,5 cm. Na výšku asi ne, ale vodorovně na zadní stěnu, nad substrát, za rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2024 08:11 R Muž Anthrax [4787] Re: Danča84
Ahoj. Nezdá se mi ta trubka jako dobrý nápad. Topítko bude víceméně ohřívat jen vodu v trubce. Nějaké dírky moc nepomohou. Potřebuješ aby se voda okolo topítka volně pohybovala, aby topítko mělo kýžený efekt.
Jak píše Starka, rostliny bez problémů topítko schovají... Nač si zbytečně komplikovat život? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 07:55 Žena Starka [248] Re: Danča84
Nevím, to právě by chtělo vyzkoušet. Ten filtr, co jsem měla byl taky právě pidi.

Jinak nejjednodušší a nejjistější schovka topítka by byla dát ho normálně do akva na stojaka a schovat jej za rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 07:40 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Starka
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Myslíš že by tohle pidi čerpadýlko velké jak dvě krabičky sirek vytopilo akvárko o 4st nad teplotu vzduchu, když se voda zase bude tím vodopádem zpátky ochlazovat? :-O
Jinak asi jsme se rozhodli pro modré krevety a ty červené tetry, ty razborky co vypadají jako žluté neonky by se klukům sice líbili víc ale píšou že vyskakujou i malou skulinkou...
Ještě mě napadlo to topítko v děravé trubce nedávat do truhlíku ale do akvárka. Když by ta trubka byla tmavě zelená nebo hnědá a hrbolatá, mohlo by se v akvárku schovat. Jinak to větší akvárko stále vymýšlíme přepravu a už se mi na to chce skoro vykašlat, komunikace s prodejcem jsou tak 2 sms za týden. .. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2024 21:05 Žena Starka [248] Re: Danča84
Já se zeptám jinak - je vůbec topítko potřeba? Jak už jsem psala v jiném vlákně- v tak malém objemu se mi teplota s technikou držela na 26 °C. Možná bych prve zkusila akva bez topítka a až pak jej řešila. Toť moje rada. Aspoň bys ušetřila za elektřinu. ;-)
Edit: Akvárko bylo v místnosti, kde je chladno kolem 18 °C.
Ber v úvahu to, že ponorný filtr má v sobě motor, který tu vodu ohřívá. Mi se to nezdálo, že je to možné, ale bez filtru (aquael asap 300) mi teplota spadla na 24 °C, a níž nešla, i když bylo v místnosti v zimě otevřené okno.

Navíc, pokud v tom akva chceš chovat ryby nebo krevety, o kterých jsi psala, tak ty nutně nepotřebují mít vyšší teplotu. Ta byla třeba u betty, no ale ta už není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2024 20:29 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: nekdo
Díky :-) no moje topítko je celoponorné a může být v jakékoliv poloze www.zbozi.cz/…. Teď ho mám v akvárku na šikmo ale ta bílá část vypadá proti tmavému pozadí příšerně, navíc kvůli tvaru prisavek topítko trčí hodně v prostoru a zamaskovat ho v takové pidinadrzi moc dobře nejde.
Omlouvám se za hloupý dotaz ale proč nesmí být topítko v truhlíku nad vodou? Když by bylo u dna truhlíku tak tam voda zůstane i při vypnutém čerpadle, výřez je asi jen do půlky výšky tj cca 6cm ode dna. Nehledě na to že pokud by kvůli výpadku proudu nešla čerpadlem do truhlíku voda, nešlo by ani to topítko... :-O
Na topný kabel jsem koukala, ale i ten nejmenší výkon je děsně dlouhý :-(
Jinak akvárko máme v kuchyni, ale bydlíme v přízemí kamenného bytového domu a topíme si sami dřívím takže v zimě když přijdeme z práce máme třeba 18,pak po zatopení 23... Teď už netopíme protože nám jde kouř dovnitř když sluníčko posvítí na komín takže 20st je v téhle době opět nedostižný luxus...
Rybky teď nemáme žádné, betťák chcípnul a nové teprve vybíráme viz diskuze "rybky do 20l akvária"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2024 17:45 Muž nekdo [355] Re: Danča84
začal bych tím, že topítko dávat na ležato do něčeho nad vodou určitě není dobrý nápad...

topítka (alespoň ta obyčejná akvarijní) jsou dělaná na to, že jsou ponořená do určité výše, víc jak polovina by (podle návodu) neměla ani být naležato... pokud to chcete mít mermomocí v tom truhlíku, tak bych koukal po něčem typu schego (příliš drahé pro to co chcete + nemá vlastní termostat) nebo nějakou čínu... prostě celokovové tělo (nebo nějaký polymer).
Pokud to chcete schovat, je tam možnost topného kabelu do akvária (opět dle mého úplně mimo cenově)...

poměrně zásadní otázka je, kde to akvárium bude umístěné a jaké v něm budou ryby... protože pokud to bude někde normálně v pokoji, kde je běžná teplota kolem 20° celý rok, tak pro spoustu ryb ve skutečnosti topítko nepotřebujete...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2024 16:10 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Topítko v truhlíku
Ahoj přesouvám sem diskuzi z "výroby vlastního filtru" Tam je i popis mého záměru, nechce se mi to psát znovu omlouvám se.
Chtěla bych do toho dát topítko protože v akvárku se vyjímá jak pěst na oku. Takže prosím o řešení jak by to šlo pokud by to jen trochu šlo.
1) přilepit topítko zevnitř do truhlíku prisavkami a kolem ohraničit volný prostor z hustého pletiva, a pak to zasypat směsí keramzitu, pemzy a válečků + osadit kytkama. Tak kolem bude moct proudit voda a topítko se nebude dotýkat náplně
2) topítko vložit do proděravěné plastové trubky, něčím vypodložit aby se té trubky nedotýkalo ale zůstalo na prostředku, dát do truhlíku, zasypat, kytky
3) nějaký jiný nápad?

Díky!

Dala bych sem fotky ale bohužel mi zlobí mobil, tak snad bude stačit popis...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 22:57 R Muž ctibum [6926] Re: EvaS
Topítko určitě samostatně použít můžeš. Ponořené být celé může a alespoň částečně musí - určitě je na něm vyznačená MINIMÁLNÍ úroveň ponoření. Kdyby ponořené nebylo, nedocházelo by k jeho ochlazování vodou a mohlo by dojít k jeho poškození. Takže nezapínat na suchu!

Vše je určitě popsané v návodu. Pokud ho nemáš, koukni na stránky výrobce www.tetra.net/… . Píše se tam "Water-tight cap, i.e. fully immersible", tedy vodotěsný, celoponorný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 20:26 EvaS – Filtr TETRA EasyCrystal Box 600 vnitřní
Dobrý den, je možno použít topitko z tohoto filtr samostatně? A hlavně může být celé ponořené? Díky za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:49 Silviebaris Re: nekdo
Fotka k příspěvku Tak ja mam topitko na dno,ale taky nesmí byt zahrabano úplně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:43 Muž nekdo [355] Re: Fid0
Asi myslíte topítko a ne teploměr
Dle návodu výrobce - třeba u mého píšou vysloveně

Cituji

PřipevnětepřístrojpodvodníhladinunavnitřnístranuVašeho
akvária (⌦C). Dbejte na minimální stav vody a maximální hloubku ponoru.
▶ Aby byla voda rovnoměrně ohřívána, musí být topítko dobře obtékáno vodou. Proto umístěte topítko v oblasti se silným prouděním.
▶ Přístroj upevňujte pouze ve svislé pozici.



Takže pouze svisle a ještě na dobře obtekanem místě
Zdroj: www.eheim.com/…
Hledejte u svého návodu k topitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:13 Silviebaris Re: Fid0
Ja ti teda tomu moc nerozumím,ale myslim,že topný kabel vyhřívá určitou plochu,ale co ma s tím společnýho teploměr...ten snad měří teplotu...ale dát ho tam můžes,ale co tím získáš,to netuším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 15:58 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte, skusal dat niekto teplomer od akvaria na dno akvaria a zahrabat ho do substratu ??? Tepelne kabely sa mi nechce kupovat a teraz teplomer nepouzivam a toto ma napadlo ci by to nebolo dobre

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2017 20:55 Muž O.Tom [439] Re: Lennis
Nemusí být uchyceno, může i viset na kabelu, může být položeno na zadní části kořenu tak aby se jej dotýkalo jen na pár místech, atd.
Musí kolem něj v dostatečné míře proudit voda, aby se při chodu nepřehřálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 20:17 Muž Zip [277] Re: Lennis
Mám to na jednom s tímhle, jen ověřit průměr www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 20:12 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – topítko - úchytka
Otázka se týká topítka, tak snad nevadí, že to píši sem. Mám již použité od známého Diversa 25W, ale nemám k němu úchytku a nějak tápu, jak přesně ho uchytit. Může někdo poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 14:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: FishWoman
Ještě bych chtěl zdůraznil, že rostliny v těsné blízkosti topítka mají tendenci ztrácet listy (prudké změny teploty), chce to alespoň 3-4 cm odstup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 16:36 Muž motýlek [275] Re: FishWoman
Já tedy buď zcela ponořené a nebo aspoň do poloviny plastu - pokud třeba odjedeš na pár dnů a hladina klesne, tak nemusí dosahovat na celé sklo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 10:26 Muž Zip [277] Re: FishWoman
Také si myslím a mám to tak také, ikdyž jiné topítko, že ten vrchní plast může být nad vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 10:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Můžeš ho ponořit celé, ale podle návodu na googlu nemusíš (pod vodou musí být jen sleněná část topítka).
Tady jsou nějaké návody: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2017 10:08 Muž Iceman [96] Re: FishWoman
Myslím, že nepočítá. Na některých topítkách bývá na těle značka minimálního ponoru.
Regulace může koukat z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 09:54 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahoj, mám topítko Resun RH 9000, píšou, že musí být celé ponořené, ale mě zajímá jestli se počítá i ten čuflík na nastavení teploty, viz. foto. Jestli může třeba trochu vykukovat z vody?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 15:24 Muž motýlek [275] – Celé pod vodou
Ve vyteracce se moc jinak než vodorovné dole u dna instalovat nedá ... nikdy jsem s tím neměl problém, jen jednou u těch svítících danii se nějak podezřele potěr potácel, ale problém byl nakonec v dusitanech ... ale reklamaci mi uznali ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 21:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: všem
Mám to na vypínací prodlužce s 5-ti vstupy, na dvou vstupech jsou spinaci hodiny, v jedněch je jen světlo (zářivky), v druhých skimmer a LEDky, v prodlužce mimo spínací hodiny pak zvlášť filtr a topítko. Celkem tedy 5 zdrojů, už teď je to hotová rozvodná ústředna a změť kabelů. Takže pokud chci vypnout topítko, musím ho vytáhnout z prodlužky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 21:22 Žena tramtra [3202] Re: Wanderer
Taky mám filtr a topítko na vypínací prodlužce a světlo na spínacích hodinách zvlášť, akorát jsem to jednou našla vypnutý... nejspíš děti si hrály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 21:22 Žena Morticia [118] všem
Já tedy topítko vypínám vždy, když chcu ubírat vodu a to půl hoďky před vypouštěním - dle návodu (su trapná, co.. hmm :-D ) a filtr,když už je voda tak nízko, že by mi šel z výtoku vodotrysk (mám vnitřní). Aby byl vypnutý co nejkratší dobu a ještě ju kontroluju dle hodin. Takže vypínám a zapínám postupně dle postupu prací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 21:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re:
Pánové, ale to musíte mít vypínací zásuvku... :-) Celé akvárko na vypínací prodlužce, abych to mohl odstavit komplet a z toho je vypínací rozdvojka, abych vyřadil filtr a topítko, tedy všechny kábly, co jdou do vody a přitom hodiny na světlo běžely. Taky to nevypnu vždycky, ale pro jistotu. Cvaknutí vypínačem je opravdu to nejsnadnější. V podstatě největší problém je nezapomenout zase zapnout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 20:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tudy
OT: Nic jsem necítil, to topítko bylo nad hladinou.
Já právě radši nic nevypínám, s mojí děravou hlavou bych to nikdy nazapnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NHKG
No tak tos měl štěstí, bolelo to? Já pokud měním vodu, tak vypínám vždy, ale při krmení a drobných úpravách se mi také nechce otvírat skříňku a vytahovat kabel ze zásuvky...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5412x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4572-kam-s-topitkem