Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 12:41 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Deni
Já jsem na bakteriální infekce (rozpad ploutví i vnitřní) použila na dospělé ryby vždycky omnipur. Týden jsem je léčila a poté (nebo i během toho) vyměňovala co druhý den vodu. Pokud během toho tak jsem průbežně do kýble vody před dolitím do akvária nakapala trošku toho omnipuru. (dle dávkování jsem si to spočítala na objem vody v kýbli a dala jsem asi polovinu výsledné hodnoty :-D ) a zabralo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2012 08:42 yenya Re: Deni
Ne každou rybu, i přes největší snahu o uzdravení, zachráníš. Léky pomohou, ale většinou "rozhodí" rovnováhu v akváriu. Jak psal romant, pravidelná výměna vody společně s vhodnou filtrací, odkalování a nepřekrmování, je asi to nejdůležitější. A ryby si vybírat a klidně jim říct v akvaristice, tuhle rybu mi tam nedávejte, ta se mi nějak nezdá, protože ty platíš, ty si vybíráš ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.08.2012 08:21 R Muž romant [27987] Re: Deni
Buď zkusit ten bactopur, nebo jestliže se stav ještě více zhoršil, tak silně perlivou vodu a ukončit to. Jinak jestliže je rybka už nemocná v prodejně, tak bych se nenechával ukecávat a kupovat společně s načatou rybou i léčiva, to bych si raději zašel někam jinam, kde mají rybky zdravé a neutácel bych za léky a místo toho bych raději pořídil nějaký huminy, třísloviny, rašelinový výluh, olšové šištičky, listy mandlovníku atd. To je vždycky lepší, společně s dobrou péči o akvárium v podobě pravidelný týdenní výměny 1/3 vody, nepřekrmováním rybek a udržováním dna v čistotě. když jsou v akváriu závojnatky, tak je důležité aby nádrž byla odpovádající litráže a měla účinnou filtraci a to společně s výše popsaným bude sloužit jako dobrá prevence a nebude nutné používat léky, což je pro nádrž ať už se použije sebešetrnější přípravek, zátěž a prostředí se tak zbytečně narušuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 06:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deni
Omnipur nejsou antibiotika, nýbrž kombinace různých derivátů malachitky a acriflavinu. To znamená, že to je léčivo "na náhodu". Buď zabere a nebo ne. :-D A ta ryba je opravdu tak zdevastovaná, že se obávám toho, abyste něco nakonec nechytla sama :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 22:42 Deni – první pomoc - savo?
Fotka k příspěvku Vím, že je to 100x omýlané téma, ale jsem fakt zoufalá...dnes jsem našla závojnatku v tomhle stavu, nechápu, jak to mohlo jít tak rychle a že jsem si nevšimla dříve...mám ji doma asi 5 dní, v akvaristice plavala u dna a mne pitomé nedošlo, že už to je podezřelé...ale chci ji zachránit, každou z mých rybek mám ráda a to už mám karanténu ve společném větším akva kvůli oodinioze a některé rybky měly také rozpad - v Pet centru mi paní rovnou dala Omnipur, prý je širokospektré antibiotikum a mělo by to zabrat. Od včerejška se některé z rybek začaly zlepšovat, ale ráno jsem našla tuhle v tomto stavu a je jí čím dál hůř...odlovila jsem ji, nemůže takřka plavat, je slabá a apatická... bojím se, aby do rána vydržela... okamžitě jsem přečetla na internetu, co se dalo, ale bactopur doma nemám, takže nejdříve ráno... mám doma akorát Costapur, Omnipur, sůl, Savo...filtr mám bez uhlí, teplota zvýšená, dnes raději odlovena od ostatních, svítím jen lampičkou... co teď nejrychleji jako první pomoc, prosím? Ráno bych jela pro ten Bactopur, ale by se rána vůbec dožila, už skoro neplave a zvýšené vzduchování ji vlastně "pohazuje" po akváriu :( sad sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:59 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Rozumím, ale komu by se chtělo vodu "zahnědit", když přeci ta křišťálově čistá je ta pro rybičky nejlepší, říkala paní ve zverimexu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Jasně, například, když dovezu novou várku do obchodu a je tam zbytek předchozích...

Takže by se dalo uvažovat o tom, když je dokupuji postupně, že se tak mohou chovat i samy k sobě. Je pravdou, že jsem nikdy nedokupoval.
A ony to někdy opravdu dělají... :-D trochu to také záleží na vodě...Kdž se jim "zahnědí" voda, "necítí se" a zklidní se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 06:18 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasně, například, když dovezu novou várku do obchodu a je tam zbytek předchozích...

Takže by se dalo uvažovat o tom, když je dokupuji postupně, že se tak mohou chovat i samy k sobě. Je pravdou, že jsem nikdy nedokupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Libore, setkal jsi se s tím, že se krvavky okusovaly mezi sebou? Já jsem je měl vždycky jenom jako škodnou na jinejch rybkách, ale mezi s sebou ani ťuk.
Jasně, například, když dovezu novou várku do obchodu a je tam zbytek předchozích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:41 Muž micz [132] Re: AndyXYZ
Ještě bych doporučil ten novej biomolitan po rozbalení pořádně propláchnout vlažnou vodou a zbytek dle Romanta
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 22:03 R Muž romant [27987] Re: AndyXYZ
Ano, proto jsem se na to ptal. Jestli je to nutný takto po 14 dnech čistit, tak je to jasný. Tu objednávku schvaluji, uvidíš, že na tu kostku biomolitanu nebudeš muset sahat vícekrát než 2x do roka. Až to bude mít doma, tak jeden z těch stávajících filtrů propláchni ve vodě z akva a v té špíně vymáchej ten novej biomolitan a uveď do provozu, naočkuješ si tím nitrifikačníma bakteriema tu kostku. Společně nech všechny filtry běhat cca měsíc a potom ty stávající mlžeš odstranit a filtraci přebere už ta kostka. Když čistíš ty filtry, tak současně neodkaluj, ale čiň tak až další týden.
Edit: To čerpadlo klidně může být i 202, je to regulovatelný a větší výkon se vždycky může hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:53 Žena AndyXYZ [0]
Dobře, tak já jdu objednat čerpadlo Atman (At 201) a molitan 10 x 14 x 24 cm, souhlasí? Akvárko mám 240 l. Děkuju moc za rady, doufám, že to mým rybkým pomůže ;-). Mytí filtrů je nezbytný, ten biomolitan je vždy tak ucpaný, že skoro nebublinkuje. A ten druhý filtr taky, asi vážně nebude moc kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:50 R Muž romant [27987] Re: AndyXYZ
Ano, filtry. Tam bych se přikláněl k té výměně. To čištění jak je uváděný v prezentaci, je takto nutný? Jsou ty filtry ucpaný? Krmení klidně na několik dní omezit, popř.vysadit úplně, nic se nestane. Ty doporučení mají za účel vylepšit prostředí v akváriu, tak ať se zbytečně voda nezatěžuje případným neskonzumovaným zbytkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:46 Žena AndyXYZ [0]
Děkuju. Takže filtry jsou v pořádku? Zítra vyměním zase vodu a budu doufat, že se to zlepší. A co krmení? Mám normálně krmit? Nebo radši ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: AndyXYZ
Nechal bych to tak a jenom měnil tu vodu, co den, dva nim. 1/3 akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:35 Žena AndyXYZ [0]
Děkuju za názory ;). Filtr mám jak vnitřní (aquael) tak bublifuk, voda je krásně čistá, ale pokud by to nějak mělo vadit rybkám, klidně koupím něco jiného. Vodu jsem vyměnila, tak doufám, že se to brzy zlepší. Přidat nějaké léčivo nebo sůl, nebo zvýšit teplotu by nepomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2012 18:25 Muž larix [1420]
Ja myslím, že máte pravdu obaja. Tá čierna je okúsaná a krvavá má baktérku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 18:23 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore, setkal jsi se s tím, že se krvavky okusovaly mezi sebou? Já jsem je měl vždycky jenom jako škodnou na jinejch rybkách, ale mezi s sebou ani ťuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2012 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: AndyXYZ
Měňte vodu (tím určo nic nezkazíte), ale asi nejspíš za to fakt mohou krvavky...Je to docela ukázkové okousávání, narozdíl od poměrně nestandardního "rozpadu" ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2012 17:59 R Muž romant [27987] Re: AndyXYZ
Přesně jak radí kolega, akváriu naordinovat vodoléčbu a mělo by být za 2-3 dny vidět zlepšení. Díval jsem se do prezentace a pokud je ten filtr bublifuk, jak to chápu, tak bych se nad tím lehce zamyslel. Naprosto nic proti bublifukům, jsou to nepřekonatelný filtry, ale ve tvém případě a vzhledem k litráži akvária bych, pokud by se mělo jednat o filtr vnitřní, šel do klasiky v podobě čerpací hlavy s patřičnou kostkou biomolitanu a zajistil si tak relativně levnou a účinnou filtraci. Kombinace poddimenzované filtrace a nepravidelný výměny vody, mohou být tou příčinou, proč je voda lehce rozhoupaná a rybky vypadají tak jak vypadají. To časté čištění filtru taktéž jeho účinnost snižuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 16:08 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: AndyXYZ
vypadáto tak že jo každý den měn alespon třetinu vody minimálně týden a mělo by to pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 15:39 Žena AndyXYZ [0] – další foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 15:39 Žena AndyXYZ [0] – Je to BRP?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli se v mém případě u mých rybiček jedná o bakterální rozpad ploutví. Když jsem viděla, že mejí moje rybičky "roztrhané" ploutve, myslela jsem si, že to mají od toho, jak se mezi s sebou perou (mám tetry krvavé, černé, neonky, čtyři čichavce a ancistrusy), ale nerada bych to podcenila, co kdyby to náhodou vážně byl bakteriální rozpad ploutví... Děkuji za vaše názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
jamajcan napsal: Toto je divoká forma Guppky.Nevypadá to na ocasní ploutev,jak ji popisuje Tereza. Foto zdroj: Wikipedia.Two spot wild, ale bakterka jako prase!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 13:17 yenya Re: Tereza
Jak píše romant, častější výměna vody a odkalovat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 08:21 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
No, bez fotky tazatelky(těch rybek) budeme mít všichni pravdu, nebo se mýlit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 08:14 jamajcan – Divoká forma.
Fotka k příspěvku Toto je divoká forma Guppky.Nevypadá to na ocasní ploutev,jak ji popisuje Tereza. Foto zdroj: Wikipedia.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 07:30 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Tereza
ahoj tak těm pavím okum nic neni akorát je to vlastně divoká forma je to dané geneticky ocas u pavích oček je vyšlechtěný a puvodní tvar ocasu je jen bičík jak píšeš a je to naprosto běžné že část samcu se narodí takto palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 06:04 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Docela bych si tipnul na to, že ty ocásky jsou tzv. upálený od zvýšenejch koncentrací N látek, ale jak píšu, je to jenom tip, musím stejně jako kolega konstatovat "zase málo informací". No a co dělat, pokud je to těma dusíkama? Měnit, měnit, a zase měnit vodu, to je nejlepší prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:42 Tereza – mladé pavích oček "bez" ocasu
Dobrý den, mám doma cca. 2 měsíce staré rybky pavích oček a ze 30 mladých nemá většina z nich(až na 3 rybky)skoro žádnou ocasní ploutev, mají jen takový bičík do špičky (a podle toho se taky pohybují).Žerou normálně, akorát jsou menší než ty 3 zbylé, s úplnou ocasní ploutví. Ostatní jejich plotve vypadají v pořádku. Mohli byste mi poradit, zdali se jedná o nějakou nemoc nebo snad genetickou vadu?
Jen bych dodala, že takhle mají ten ocas už měsíc, možná i déle.

Díky za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.06.2012 06:13 jamajcan Re: Petra
Opět málo informací.Chtělo by to vědět,v jak velkém akva.závojnatka žije,jak je velká,jakou má teplotu vody,s kým je v akváriu,čím je krmená,jaká je tam filtrace,a alespon zhruba znát parametry vody.Většinou se dobereme k tomu,že ryby žije v naprosto nevhodných podmínkách a z toho pramení většina Vámi popsaných problémů.Ale nebudu předbíhat a počkám na více informací od Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:07 Petra – bakteriální rozpad ploutví
Prosím o radu,mám jednu závojnatku,tmavě modrou.Nevím co se s ní děje ,ale často my polehává na dně akvárka a všimla jsem si,že na prsních ploutvích má takové chomáčky rosolu a normálně odpadávaj kousky ploutví.Dnes už i na zadní plouty má dvě díry.Jsem začátečník,mám dvě akvárka,větší mám v poho,tam jsou neonky,cucáci a žijou dobře.Ale závojnatka je v menším,protože je špindíra a teda nic moc.Vodu měním cca 1/3 za týden.Poradíte co dělat?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 16:16 jamajcan Re: LiborSprysl
Určitě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
Je to možné, není vidět ty ryby smich K té toleranci...No jistě, toleranci si ty ryby samozřejmě dalšími a dalšími odchovy v zajetí bezpochyby vytvoří...ale "pamatují" si z čeho přišly a když jim to člověk poskytne, je to poznat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2012 11:45 jamajcan Re: Fidorka
Můj názor je ten,že tím ph to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:40 Žena Fidorka [312] Re: LiborSprysl
Ale já tam neměla 6,5, nejníž to mohlo spadnout fakt jen na takových 6,7 - 6,8 - ty barvy jsou děs. Ale bylo to jen o trošku světlejší, než ten porovnávací roztok pH 7. Navíc jsem takové pH měla dřív vždycky, protože jsem přidávala CO2 už od začátku. Pak jsem jen na čas přestala a pH stouplo na nějakých 7,5, ale jen dočasně - tak měsíc, možná dva. Nikdy dřív jsem s nimi neměla vůbec žádný problém, takže se mi nezdá, že když měli i dřív stejný podmínky a byli v pohodě, tak teď by jim to způsobilo takovou paseku během pár dní. To bych spíš viděla fakt na toho čichavce, je teď fakt ostrej, útočí i na mě, mrcha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:39 jamajcan Re: LiborSprysl
V jejich domovině,řece Mamberamo ,je ph mezi 7.0 až 7.5.Takže vzhledem k tomu,že se zřejmě stoprocentně nejedná o importované kusy,se u nich vytvořila určitá tolerance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:38 host Re: Fidorka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: jamajcan
Také jsem je choval ve trojkové vodě...ale výměna vody byla denně. Sodu jsem sypal lopatou... smich
Edit - jen zkusmo u některých druhů jsem projel místní atlas...jen u těch praecoxů je to pH pod 7....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
6,5 není lehce, ale dost. Vycházej z toho, že vyžadují stálý přísun čerstvé vody. Aby nedocházelo k okyselování. Pocházejí z vod, které jsou sice měkké, ale vlivem podloží je jejich pH téměž vždy nad 7. Takže informace rádoby tvůrců internetových atlasů vychází z informací, které nejsou správné.
Nevím kolik je těch ryb a kolik je spolubydlících, ale stovka skutečně může být málo na to,aby stačila týdenní čtvrtinová obměna vody.
Přiznávám se bez mučení, že na duhovky jsem měl hodně dobrého učitele... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:59 jamajcan Re: LiborSprysl
Já jsem choval G.diamant. při ph okolo 6.7,6.8 a neměl jsem žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:54 Žena Fidorka [312] Re: LiborSprysl
A odkdy nemůžou mít gavúnci pH pod 7??? Ještě jsem o nich nenašla jedinou takovou informaci, všude, kam jsem se dívala (včetně atlasu tady), je pH 6,5 - 8, Akvarko.cz uvádí dokonce 5,5 - 6,5 (ale tomu nevěřím). To mi neříkej, že by všude byly takovéhle údaje, kdyby jim pokles pH na 6.7-6.8 způsobil, že se jim do dvou dnů rozpadnou ploutve. Kdybych to měla jen z jednoho zdroje, tak neřeknu, ale fakt jsem nikde informaci, že by gavúnci nemohli mít pH pod 7 (obzvlášť takhle lehce pod 7), nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 10:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Fidorka
Fidorka napsala: Zatím jsem změřila jen pH a dusitany - dusitany téměř neměřitelné (lehounce růžové), pH je teď zpátky na 7,5, burčák už mi dobublal. Když byl rozjetej, tak pH kleslo nejvíc tak na 6,7, níž ne, nebublala jsem nijak intenzivně, reakce byla dost pomalá. Dusičnany zatím nevím, změřím je večer, ale ještě nedávno (než jsem začala s burčákem) byly dost nízko, tak na 20 max. Tak by snad nemohly nějak extrémně vylítnout, obzvlášť když měly kytky CO2. Jedině mě napadlo, že by se ty procesy "kazení vody" zrychlily kvůli té vyšší teplotě.
Jinak gavúnci se chovají úplně normálně, dokonce ráno jako obvykle proháněli baby. Ploutve mají nejhorší chlapi, holky míň, a všichni to mají nejvíc na ocasu, pak míň na horních ploutvích, a někteří i vzadu na spodních ploutvích. Žádné změny ve zbarvení ploutví nebo těla nepozoruji. Nepovedlo se mi to zatím vyfotit (chvilku nepostojí, a když ano, tak mají ploutve stažené k tělu). Jiné známky poškození jsou jen dvě trochu bělavé tlamky (ale to mají gavúnci často a vždycky to rychle samo zmizí) a jeden kluk má na boku ještě nějaké malé zranění, vypadá to jako lehce odřené šupiny. A když jsem ráno pozorovala akvárko, tak si říkám, jestli jim prostě nedal tentokrát víc zabrat ten čichavec - už týden hlídá mladý a tentokrát je obzvlášť protivnej, fakt agresivní. A gavúnky nesnáší nejvíc - jsou v tom akvárku hned po něm největší, a navíc i nejvýraznější a nejdrzejší. Tak si říkám, jestli je přece jen nezrasil takhle on. Nebo se něco nastartovalo ze stresu z něj.

Ne že bych si myslel, že musí dojít na moje slova... smich Duhovky a pH pod 7??? coze No to nee. Takže držet nad 7 a osolit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:35 Žena Fidorka [312]
Zatím jsem změřila jen pH a dusitany - dusitany téměř neměřitelné (lehounce růžové), pH je teď zpátky na 7,5, burčák už mi dobublal. Když byl rozjetej, tak pH kleslo nejvíc tak na 6,7, níž ne, nebublala jsem nijak intenzivně, reakce byla dost pomalá. Dusičnany zatím nevím, změřím je večer, ale ještě nedávno (než jsem začala s burčákem) byly dost nízko, tak na 20 max. Tak by snad nemohly nějak extrémně vylítnout, obzvlášť když měly kytky CO2. Jedině mě napadlo, že by se ty procesy "kazení vody" zrychlily kvůli té vyšší teplotě.
Jinak gavúnci se chovají úplně normálně, dokonce ráno jako obvykle proháněli baby. Ploutve mají nejhorší chlapi, holky míň, a všichni to mají nejvíc na ocasu, pak míň na horních ploutvích, a někteří i vzadu na spodních ploutvích. Žádné změny ve zbarvení ploutví nebo těla nepozoruji. Nepovedlo se mi to zatím vyfotit (chvilku nepostojí, a když ano, tak mají ploutve stažené k tělu). Jiné známky poškození jsou jen dvě trochu bělavé tlamky (ale to mají gavúnci často a vždycky to rychle samo zmizí) a jeden kluk má na boku ještě nějaké malé zranění, vypadá to jako lehce odřené šupiny. A když jsem ráno pozorovala akvárko, tak si říkám, jestli jim prostě nedal tentokrát víc zabrat ten čichavec - už týden hlídá mladý a tentokrát je obzvlášť protivnej, fakt agresivní. A gavúnky nesnáší nejvíc - jsou v tom akvárku hned po něm největší, a navíc i nejvýraznější a nejdrzejší. Tak si říkám, jestli je přece jen nezrasil takhle on. Nebo se něco nastartovalo ze stresu z něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:57 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Taky nenašel, jsou tam jenom fotky z 5.5.12, nicméně jak píšeš, parametry vody, tam bude ten pes zakopán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Pokud by to byla opravdu bakterka, tak bude za pár dní po rybách a to bych řekl, že není Tvůj případ. Osobně si myslím, stejně jako kolega, že bude rozhoupaná voda, takže ta intenzivní výměna vody je velmi dobrý postup. Když budeš v tom měření, tak bych si ověřil hodnotu Ph, protože je možné, že ten burčák zafungoval a hodnota Ph šla dolů a reakce ryb v podobě potrhanejch ploutví, jak popisuješ by tomu mohla nasvědčovat.
Osobně si myslím, že příčina bude někde úplně jinde, pokud tento jev nebude doprovázený dalším poškozením kůže...Praecoxy jsou totiž prototypem toho jak ryba reaguje na nekvalitní vodu. Prakticky hned v prvním okamžiku, kdy to začíná být neúnosné jí naskáčou vředy na povrchu těla a teprve pak to jde do do dalších částí...Tu rybu jsem na avizovaných fotkách nenašel, ty jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:46 R Muž romant [27987] Re: Fidorka
Pokud by to byla opravdu bakterka, tak bude za pár dní po rybách a to bych řekl, že není Tvůj případ. Osobně si myslím, stejně jako kolega, že bude rozhoupaná voda, takže ta intenzivní výměna vody je velmi dobrý postup. Když budeš v tom měření, tak bych si ověřil hodnotu Ph, protože je možné, že ten burčák zafungoval a hodnota Ph šla dolů a reakce ryb v podobě potrhanejch ploutví, jak popisuješ by tomu mohla nasvědčovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 06:06 jamajcan Re: Fidorka
Ahoj.Podle mých zkušeností,je G.diamantový a Gavůnci obecně,ryba velice citlivá na kvalitu vody v akváriu.A setkal jsem se právě s tímto problémem v akváriích,kde byla z nějakého důvodu zanedbána ůdržba,a z toho pramenící zvýšená hladina dusičnanů ve vodě.To by mohl být důvod toho rozpadu ploutví.Proto moje rada je:zkontrolovat funkci filtru,změřit hladinu NO3 ve vodě a určitě měnit alespon 30 procent vody za odstátou klidně každy 2 nebo 3 den,než se hladina dusičnanů sníží.Pozor bych si dával na plísně,které by mohly napadnout poškozené ploutve.Jako podpůrný prostředek pro jejich regeneraci by mohl pomoci Aloe gel od firmy Dajana,který mám také vyzkoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 23:03 Žena Fidorka [312]
Mám problém, s mýma rybkama to vypadá zle... Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví, schytali to hlavně všichni gavúnci diamantoví, ty mají dost potrhané všechny ploutve, a některé z ostatních ryb mají trochu vykouslý ocas. Je to prezentace Kvakvárko, nic jsem poslední dobou neměnila kromě toho, že jsem začala bublat burčákem - dřív jsem ale CO2 taky dávala. Vodu měním týdně 20-25 l ze 100 litrů, odstátou pár hodin. A kvůli počasí se mi občas zvedla teplota z 26 na 28-29. Čím to může být a co mám dělat? Vypadají v pohodě, plavou, žerou, ale ty ploutve vypadají strašně... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 18:43 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no taky si myslím že čersvá voda bude nej byla jsem si koupit testy na vodu No3 a ph ale neměli dnes mi v menším akva uhynula jedna molla samice ta co se mi vždycky první začala krupici po léčbě už byla fajn a bez příznaků vypadala ok a dnes příjdu z práce a byla tvrdá samec odolává ale připadá mi to na ten rozpad protože ma prsní ploutve neuplé proto mu i plavání dělá problém jen podle toho co jsem četla už by měl dávno uhynout a stále se drží konečně jsem ho chytila a uvažuju že ho asi šetrně utratím a budu sledovat a vyměnovat vodu uvidíme co se vyvrbí dál až seženu ty testy změřím vodu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=471