Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:15 Muž UndeR [80] Re: romant
Hmm...odkaluji jedenkrát týdně společně s výměnou 1/3 vody. Nepřekrmuji a odumřelé listy rostlin pravidelně odstraňuji. Tak že by špatná filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:58 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Voda a to jmenovitě její nicotnější kvalita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:56 Muž UndeR [80] Re: romant
Tak celkem tři razbory bohužel padly za oběť. Nicméně, zdá se tím být infekce zažehnána, protože na dalších rybách jsem již příznaky nezjistil. Možná hloupý dotaz, ale čím mohlo k takovémuto zaplísnění dojít? Jaké jsou nejčastější zdroje takovéto nákazy? Ptám se proto, abych věděl, čeho se popřípadě do budoucna vyvarovat. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zoidik
Lepšie by bol preliečiť sera bactopurom v tablete a v karanténe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 08:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj.
U tří karasů v zahradním jezírku (cca 4800litrů) mám podezření na nějaké bakteriální napadení, nebo počínající bakteriální rozpad ploutví (jedna mladá rybka cca 2-3cm nemá hřbetní ploutev, druhé dvě větší kolem 10cm jedna bílý flek na hlavě, druhá na boku). Mám se pokusit preventivně přeléčit celé jezírko, nebo pouze napadené jedince v nějaké samostatné nádrži? Preventivní přeléčení celého jezírka by se mi zdálo jako nejschůdnější. Vytahovat tři jedince může být boj s větrnými mlýny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 18:02 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Ano, tak se věci mají. To co jsi se dočetl, je bezpečná koncentrace hlavně pro rostliny při použití soli ve společenským akváriu. Pokud vodoléčba kombinovaná se solí nebude slavit valného úspěchu aplikoval bych šetrné léčivo a tím je eSHa 2000. O BRP se prozatím nejedná, ale přítomnost nějaké bakteriální nezdoby již teď vyloučit nelze. Pokud by se to mělo směrem k tomu rozběhnutí bakterií posunout, tak postižený jedince odlovovat a léčit v separé nádrži při použití Bactopur directu od Sery, čímž bude docházet k narušování biologické rovnováhy a proto tu léčbu v tom separé(flaška vod vokurek se vzduchováním, taky možnost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 17:36 Muž UndeR [80]
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Řeším teď v akváriu problém. Začaly mi uhnívat rostliny, ale co hůř dnes ráno jsem objevil mrtvou jednu razboru a u druhé jsem si všiml zaplísnění ploutví (viz. přiložené foto). Vyměnil jsem 1/3 vody, teplotu udržuji neustále okolo 26,5°C. Karanténní nádrž zatím nemám. Bude vhodné vzhledem k problému s rostlinami použít k léčbě sůl? Pokud jsem ze zdejší diskuze dobře pochopil, tak v mém případě bych měl dát dvě zarovnané polévkové lžíce vzhledem k velikosti akva. Děkuji za jakoukoliv radu či připomínku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2014 06:49 Muž Yirka [9140] Re: yxcvbn
Úplně normální to pochopitelně není, pokud se nejedná o zranění. Vedle tebou zmiňovaného BRP to ještě pravděpodobněji může být nadbytek N látek a ploutvičky jsou "upálené". To pak může velmi úzce souviset s hygienou nádrže a pomáhají opakované výměny 1/3 vody. Hojí se pak velmi rychle, menší postižení do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 21:52 Muž yxcvbn [1] – ancistrus
Ahoj, dneska jsem na zadní ploutvi u mého ancistruse objevil, že na obou rozích mu jakoby chybí ploutev a jsou vidět ty "kostičky". Vypadá to jako na těchto fotkách www.akvarko.cz/… , www.akvarko.cz/… , fotku toho mého bohužel nemám. Může to být nějaká nemoc nebo je to u ancistrusů běžné? Ryba je normálně čilá a potravu přijímá více než dobře...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:32 Muž patamatix [408]
A sem tam mě chcípne nějaká ta ryba,ale jen samice až na jednu vyjímku. Tak co by to mohlo být? Plíseň? Prostě je konec ploutve decentně roztřepen a je do běla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Velmi, do druhýho dne máš ryby bez ploutví a večer je po nich, bakterie je v podstatě sežerou.
Edit: Doplnil jsi a vypadá to na nějaký zaplísnění, tedy bez fotky je to tip. Lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů) a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:30 Muž patamatix [408]
V malém akvárku se my opakovaně objevují na ocasních ploutvích rozpadání ploutví nebo plíseň? Ale nijak se to rychle nešíří trvá to opakovaně několik týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 21:28 Muž patamatix [408]
Neví jak rychle se šíří bak.rozpad ploutví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:59 R Muž romant [27987] Re: Morie
Nově založený akvo, jenž je brzy osazeno rybí osádkou, bez podpory v podobě těch častých výměn vody, je velmi nestabilní prostředí a výskyt nejen plísňových onemocnění je daleko pravděpodobnější než v akváriu zaběhnutém. To, že si člověk přinese rybku již nemocnou to vyloučit nelze, ale zase je to o podmínkách kam ryby jdou. Je docela praktické používat karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:52 Žena Morie [0] Re: romant
Budu to takto praktikovat. Ještě jednou mnohokrát děkuji za cenné rady!
Ještě si ověřím svoji domněnku......plíseň se objevila z důvodu nově založeného akva? Tedy, že při nasazení rybek ještě nebyl dostatečně osídlen filtr bakteriemi? Odkalovala i měnila 1/3 vody 1x/týden, přerybněno nemám, krmím velmi opatrně v malém množství, filtr doposud nečištěn. Rybky byly v akvárku 14 dní před vypuknutím plísně. Mohla jsem si nakaženou rybku donést z prodejny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:11 R Muž romant [27987] Re: Morie
Měnil bych 2x do týdne a lehounce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů vody), teplotu bych dal do normálu na 25 stupňů. Když budou vhodný podmínky v akváriu, tak se to zacelí tak do měsíce, možná dřív, možná později, je to o těch podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 20:04 Žena Morie [0] Re: romant
Je to již pátý den vodoléčby. Zaplísnění se trochu zlepšilo již druhý den po zahájení léčby, tečky na ocasní ploutvi jsou pryč. Konec prsní ploutve se však stálé bílý. Rybka se již začíná zajímat o žrádlo i o samičku. Jak dlouho může trvat navrácení ploutví do původního stavu? Mám již teplotu v akvárku snížit? Bude již stačit výměna 1/3 vody 1x za týden, jako před napadením plísní? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: Morie
Praktikuj těch několik dní vodoléčbu a budeme vidět, kam se to pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 21:02 Žena Morie [0] Re: romant
Je založený čerstvě - přes měsíc a půl. Rybky i krevetky nasazeny před 14-ti dny. Na fotce to moc není vidět, ale na tý břišní ploutvi má mečovky na konci bílý chomáček. Konec prsní ploutve má bílý, lehce roztřepený. Na ocase jak kdyby krupičku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:44 R Muž romant [27987] Re: Morie
Možné to je, ale bude postačovat několik dní po sobě výměna 1/3, ten trend se bude po těch několika dnech jistě dát vysledovat. Prostě vylepšit prostředí a sledovat vývoj a určitě by pomohla prezentace předmětný nádrže s uvedením co nejvíce údajů o akváriu, aby bylo pro případný další postup tzv. z čeho vařit. Není to akvo čerstvě založený?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:38 Žena Morie [0] Re: romant
Moc děkuju za radu. Voda vyměněna, osolena, teplota zvednuta. Mám nadále měnit 1/2 vody každý den? Bez solení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 15:29 R Muž romant [27987] Re: Morie
Vyměnil bych polovinu vody a lehounce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50l vody), dělá to na mě dojem, že to bude jenom zaplísnění, ale to se velmi záhy potvrdí, či vyvrátí, do dvou dnů bude jasněji. Teď bych měnil tu vodu s tím zasolením(po první výměně). Teplotu, pokud není možno zvednout na 27-8 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 13:36 Žena Morie [0] – Je to BRP?
Fotka k příspěvku Dnes jsem objevila na ploutvích mečovky plíseň - viz foto (pěkně je to vidět na konci prsní a břišní ploutvi. Na ocasní ploutvi má také tečky jako krupičku). Rybka je apatická, včera byla v pořádku, žrala. Dnes už ne. Mírně postiženy jsou také dvě červené tetry, možná i další rybky. Je to krupička, či nějaká plíseň, či BRP?
V akvárku mám také krevetky Neocaridina davidi var. Red cherry. Poradíte vhodnou léčbu, aby ji přežily i krevetky? Vím, že by nejlepší bylo léčit rybky v karanténě. Nejraději bych ale přeléčila všechny rybky (cca 20 kousků), nemám je kam do karantény dát a veškeré krevetky nejsem schopna přes hustě zarostlou nádrž odlovit :-( Je řešení? Děkuji moc za radu začátečníkovi!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Pokazde lecis, pozabijis nitrifikacni bakterie, akvarium nema sanci se zabehnout a pak se po case zase nahromadi nicim neodpouravane latky, ktere prispeji k navratu techto problemu. Poctive odkaluj, men vodu, nelij do akvaria leciva, sul taky vynech, a vsechno bude za cas dobre. Misto soli prilij Torben a nebo podobny vyluh.

Klidne ted men vodu obden a na filtr nalij den po vymene vody Nitrivec. Ryby, kdyz jim das sanci vhodnym prostredim, se mnoha vecem (a k tem tyhle bakterialni rozpady ploutvi patri) dokazi bezvadne ubranit uplne samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2013 14:12 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Už jsem Ti to psal v jiným vlákně, správně pečovat o akvárium a bude to jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 14:00 DANMAZUR00 – POMOC!!!!!!!!!!!
Co mam delat uz pul roku bojuju z bakterialnim rozpadem ploutvi.Uz po 5 se vratil ja uz nevim co mam delat pokazde lecim i davam sul.Ten samec paviho ocka uz ma polovinu ocasku pryc a vypada to ze jeste 2x me to postihne a bude vypadat jako velka samice.Co mam delat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:38 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Ta zelená barva je od malachitové zeleni, kterou ten omnipur obsahuje. zítra by to mělo bejt už čistý a pokud jsi dodržel návod, tak by se nikomu nemělo nic stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:18 Muž O.Tom [439] Re: romant
No, tak jsem včera vyměnil zhruba 1/3 vody, přisolil. Dneska znovu 1/3, dosypnul ještě sůl.
Preventivně pročistil filtr a nasadil 15 ml omniput na tech cca 250 litrů s tím že tam nechávám jet externí filtr.
Takhle zelené akvárium jsem ještě neměl a sekavci jsou možná z té látky trošku nervózní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 21:34 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Omnipur, nebo eSHu 2000. Prozatím vodoléčbu a lehounce zasolit(pol. lžíci na 50l vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 21:30 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ahoj, včera jsem se díval, jeden panceřníček panda měl podivně zkrácenou ocasní ploutev.
Ostatní vypadali normálně, tak jsem to ještě nechal být.
Dnes už jsem viděl druhého a to ještě v horším stavu než ten první.
Zkusím přidat foto a co nejlépe na ně pořídit ? omnipur nebo baktopur ?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MaYo
Zavojnatky a Skalary v 60l akvarku... tak to je ten duvod, ty ryby tam nepatri. To bys musel menit vodu den co den, aby Ti ryby aspon prezivaly, ale stejne tam ty ryby nikdy nebudou spokojene, je to na tyto druhy moc male. Zaroven Zavojnatky jsou neohrabana cunatka, v tomhle nemaji kde plavat a svini Skalaram, ktere uz z principu potrebuji hodne cistou vodu.

Mas ryby v akvariu, kam nepatri. Vodu muzes zkusit menit den co den, to nejspis pomuze nejvic, ale i tak bys s tim mel neco udelat = poridit vetsi akvarium, nebo jine ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:19 R Muž romant [27987] Re: MaYo
Tak jak se říká, všechno špatně a to hned od začátku, ale to je nepřenositelná zkušenost, ovšem zaplatí za to ryby životem, což se taky někdy stává. Momentálně máš z akvária v podstatě mrtvou zónu, protože to léčivo ti vymlátilo nitrifikační bakterie, kterých tam v tom čerstváčku ani tak nebyl moc. Začal bych tím, že si něco přečteš. Chce to pozorně číst návody, zvláště tu poznámku o filtraci. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Edit: Až se tím prokoušeš a začneš si uvědomovat souvislosti, tak jednu radu budu mít a tou je pravidelná týdenní výměna min. 1/3 vody, čímž se dá předejít velké většině problémů s kvalitou prostředí. To že se rybám objeví plíseň, či přímo rozpad ploutví, to má právě nasvědomí to nekvalitní prostředí, hromadící se N látky a už to jede a aplikace léčiva, byť v dobré víře, situaci paradoxně ještě zhoršuje. To čím si procházíš o tom by mohlo psát bezpočet zdejších uživatelů tak hodně zdaru a můžeš si založit prezentaci, ať je z čeho vycházet a podle čeho radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:59 MaYo – bakterialny rozpad plutiev
zdravím, odchádzajú mi rybky jedna po druhej, chytajú čierny povlak na plutvy, ktoré sa následne behom pár dní rozpadnú, až ryba nemá čím plávať a uhynie. v akvaristike mi predali Ektol Fluid plus 125 na rozpad, lenže ten vôbec nezaberá, liečim ním už týždeň a zdá sa bez výsledku. prvé už počas liečby odišli 2 závojnatky, no a rozpad sa objavil u skalára. 2 zvyšné delfínky a prísavníky vyzerajú zatiaľ zdravo. vzduchujem, filtrovať sa cez liečbu nemá. teraz vodu mením asi každý štvrtý deň - asi polovicu, vždy pridám spomínaný prípravok, no ani ten im podľa správania nerobí moc dobre. liečim druhý týždeň, občas pridám trocha soli, mám 60l akva, no iba mesiac, teplota približne 27 stupňov. ako ďalej? mám skúsiť savo, prípadne som počul o medenom drôte, alebo niečo? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:19 R Muž romant [27987] Re: Kamča
Potrhaný ploutve jsou buď následkem nějakýho souboje a nebo přímo špatných podmínek a na obojí je velmi účinné opatření tzv. vodoléčba(intenzivní výměny vody), to radím taktéž s přihlédnutím k tomu, že o daný nádrži kde předmětný ryby jsou nevíme zhola nic a pokazit se tím taktéž nic nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 13:56 Kamča – nemoc závojnatek
Ahoj, mám v několik závojnatek a těm zlatým se začaly jakoby trhat ploutve a následně černat... Co by mohlo být příčinou? A jak je toho zbavit?
Děkuji za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 20:20 R Muž romant [27987] Re: Jana
Když bude mít odpovídající podmínky, tak to problém nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:18 Jana Re: romant
díky, snad bude ryba v pořádku ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Jana
Topítko o příkonu 25W s termostatem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 20:10 Jana Re: romant
kolem 15 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: Jana
Když tam není ona odpovídající teplota, tak to se o když ne špatný, tak zhoršený podmínky jednat bude, to mě neošálíš. ;-) Nevím jak je to akvo velký. Položil bych dotaz, nebo si přečetl daný vlákno jenž se topeníma zabývá. :-)
Edit: rybicky.net/forum/17057
rybicky.net/forum/3861
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:41 Jana Re: romant
Děkuju, spatne podminky podle mě v akva nemá, má tak rostlinky, úkryt, vzduchování,každý týden měnim 2/3 vody, akorát to topítko chybí, mohl by jste mi nějaké podadit. děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.05.2013 19:28 R Muž romant [27987] Re: Jana
Začal bych s vodoléčbou(denní výměna 1/3 vody), bez krmení, správnou teplotu, tedy min. 25 stupňů a za několik dní by mělo být pozorovatelné zlepšení. Pokud se to lepšit nebude, nebo snad i horšit, tak bude nutná medikamtózní léčba a to konkrétně bych volil Bactopur, ale pozor, bude to likvidovat nitrifikační bakterie, takže po léčbě opět vodoléčbu, nebo léčit v jiné nádrži. Ovšem je nutný si uvědomit že podobný nezdoby se vyskytují v momentě špatých podmínek v nádrži, takže to je na Tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 19:23 Jana – co to??
Beťáka mám doma měsic, a po celou dobu byl v pohode, ale když jsem se dnes vrátila domu a koukala ne nej, jakoby měl ohryzanou ocasni ploutev (v akvariu je sám. Ráno když jsem ho krmila tak jsem si jista že byl v pořádku... Co stím mam dělat???? Moc dekuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2013 06:53 R Muž romant [27987] Re: Karin00
To co se objevuje na těch koncích "zatím" BRP není, ale je to zaplísnění. Pokud nepořešíš tu teplotu, tak se v tom budeš takhle plácat a k té bakterce se třeba i propracuješ. Nebude třeba nijak jinak léčit, než mít ty správný podmínky a bez odpovídající teploty, ideál je aby neklesala pod 25 stupňů, to bude neustálá houpačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 00:26 Karin00 – Bakteriální rozpad ploutví
Fotka k příspěvku Dobrý den,jsem začátečník,tohle je moje první rybka.Moje bojovnice pestrá má nejspíš bakteriální rozpad ploutví.Přikládám fotku.Objevují se jí na konci ploutviček bílé kousky,nebo vlákýnka(na fotce).Už to trvá asi měsíc,to bílé se objeví,a pak třeba zase zmizí.Léčím zatím pouze přidáním čtvrt lžičky soli do 5L akva a denně vyměňuji třetinu až polovinu vody za odstátou(se stejnou teplotou).Teplota je kolem 24st,v noci bohužel klesá asi kolem 20.Nemám topení ani vzduchování.Má šanci s tímto postupem na zotavení?Jak dlouho mohou rybky přežívat než zemřou na BRP?Prosím o radu,moc bych jí chtěla pomoci.Dneska jsem přidala do vody Dajana Aloe gel.Mám doma také Dajana FMC-může to zabrat na BRP,i když nezvýším teplotu(nemám topení)? Moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deni
Deni napsal: Díky moc za reakce! ;) Závojnatka sice do rána nepřežila, ale ostatní se naštěstí začínají zlepšovat. Co se týče měnění vody a nějaké prevence, tak to dělám nebo se o to alespoň snažím, jak je vidno, asi ne nejlépe.. jinak akva se snažím udržovat v rovnováze a čisté, bohužel jsem si zavlekla s posledními rybkami nějaké infekce a od té doby se toho ne a ne zbavit. Jinak jsem si nebrala rovnou k závojnatce léky :) , to až potom, to spíš mě nedošlo, že je nějaká divná, ač mi to dojít mělo :/ Nakonec jsem tedy pořídila Bactopur direct, musela jsem ale odlovit ancíky a sumečky, ti by to s bactopurem jistě nedali (Omnipur jim ale nevadí) a vypadá to, že začíná být všem v akva lépe. potlesk Ale vzhledem k tomu, jaká poslední dva týdny byla spoušť, budu to určitě teď hlídat daleko víc. Jediné, co mne ještě trápí na jedné rybce - samice pavího očka, že najednou začala jakoby hodně světlat, až skoro zbělávat u hřbetní ploutve (je to ohraničené, jak kdyby spolkla nějakou kapsličku a umístila se jí pod ploutev - nevím, jak to lépe popsat bez fotky) a zdá se mi nepatrně ohlá, je tedy těhotná,ale to zbarvení s tím přece nemá nic společného....toho jsem si všimla dnes a lovím zase info po netu, protože fakt nevím, co to je, rybičky jsme chovali hodně dlouhá léta, já na pár let přestala a jsem opět na úrovni začátečníka, jak tak koukám.. :-( hmm ne
A co se týče toho Omnipuru, tak že je to prý ATB mi řekla slečna z akvaristiky, která je tam dle všech expertka na akvaristiku. :) Tak to mne teď pobavilo smich smich Tak dle toho, co jsem tu zjistila, tak já jsem ostřílený akvarista :) smich :-D

Širokospektrální léčiva jsou většinou pouze reklamním výkřikem. Protože moc neléčím, tak moc konkrétní nebudu. Ale u toho Omnipuru to platí obzvlášť. Buď zabere a nebo ne. On je tak trochu výhodný jen proto, že akvarista neumí určit diagnozu. A tím, že je to již zmíněná kombinace léčiv (malachitka a acriflavin), tak se zvyšuje procento úspěšnosti vyléčených ryb. A pak se jásá smich
Tak doufám, že jsem svým výlevem přesvědčil všechny, co mne mají za nasazeného prodavačskou lobby smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 07:17 R Muž romant [27987] Re: Deni
Po léčbě bactopurem bych vodu vyměnil určitě, oststně je to doporučeno i v letáčku s návodem. ;-) Osobně bych použil i ten biofiltr, nebo třeba nitrivec k obnově kultury nitrifikačních bakterií, který použitím toho bactopuru dostaly nafrak. Vodu bych měnil týden denně tu 1/3 akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:35 Deni
jen nevím o nějaké solidní akvaristice, kde by tomu fakt rozuměli, když já očividně nemám o mnoha věcech ani páru, ach jo.. Tohle bylo PetCentrum, tam mi tu slečnu speciálně zavolali ;) dala mi ten Omnipur, že je to atb takřka na všechno, širokospektré... Bactopur je atb či nikoliv? Slečny se již raději ptát asi nebudu :)) A mám po léčbě jen vyměnit část vody, dát aquatan, biofiltr ... nebo raději proprat i písek, když toho tam bylo tolik najednou? Nechci zase zbytečně stresovat ryby a nějak jim uškodit. Moc díky!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 23:22 Deni
Díky moc za reakce! ;) Závojnatka sice do rána nepřežila, ale ostatní se naštěstí začínají zlepšovat. Co se týče měnění vody a nějaké prevence, tak to dělám nebo se o to alespoň snažím, jak je vidno, asi ne nejlépe.. jinak akva se snažím udržovat v rovnováze a čisté, bohužel jsem si zavlekla s posledními rybkami nějaké infekce a od té doby se toho ne a ne zbavit. Jinak jsem si nebrala rovnou k závojnatce léky :) , to až potom, to spíš mě nedošlo, že je nějaká divná, ač mi to dojít mělo :/ Nakonec jsem tedy pořídila Bactopur direct, musela jsem ale odlovit ancíky a sumečky, ti by to s bactopurem jistě nedali (Omnipur jim ale nevadí) a vypadá to, že začíná být všem v akva lépe. potlesk Ale vzhledem k tomu, jaká poslední dva týdny byla spoušť, budu to určitě teď hlídat daleko víc. Jediné, co mne ještě trápí na jedné rybce - samice pavího očka, že najednou začala jakoby hodně světlat, až skoro zbělávat u hřbetní ploutve (je to ohraničené, jak kdyby spolkla nějakou kapsličku a umístila se jí pod ploutev - nevím, jak to lépe popsat bez fotky) a zdá se mi nepatrně ohlá, je tedy těhotná,ale to zbarvení s tím přece nemá nic společného....toho jsem si všimla dnes a lovím zase info po netu, protože fakt nevím, co to je, rybičky jsme chovali hodně dlouhá léta, já na pár let přestala a jsem opět na úrovni začátečníka, jak tak koukám.. :-( hmm ne
A co se týče toho Omnipuru, tak že je to prý ATB mi řekla slečna z akvaristiky, která je tam dle všech expertka na akvaristiku. :) Tak to mne teď pobavilo smich smich Tak dle toho, co jsem tu zjistila, tak já jsem ostřílený akvarista :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 12:44 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Deni
A jinak potom bych se řídila tím co radí tady kolegové. Opravdu ta prevence je důležitá, jen nám začátečníkům to ze začátku trošku trvá, než to "nastartujem" žejo :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413-bakterialni-rozpad-ploutvi?od=421