Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:51 lucass
Mělo 280 l a naštěstí prasklo v levém zadním rohu asi 10 cm od shora a já byl naštěstí doma. Švagr si to akvárko zrovna prohlížel a najednou říká: Hele dyť ti to teče! A já: Jó jasně dobrej fór, otočím se a už jsem mastil pro kýble a hadice. Prasklo to v silikonu a ten tlak vody to trhal pořád víc a víc, ale tím jak jsem začal vypouštět vodu tak to přestávalo. Nakonec vyteklo tak 20 litrů, takže pohoda. Kdybych nebyl doma tak bylo byl mazec. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:42 Štěpán
Pokud má člověk velké akvárium a někdo pod ním bydlí je nutné být pojištěný na odpovědnost za škodu. Údajně je tohle pojištění součástí pojištění domácnosti, ale bylo by lepší si to ověřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:37 Muž tweety1 [4]
tak by mě moc zajímalo kde prasklo, a kolik mělo litrů... a jakej to mělo nejspíš důvod?? taky chystám zprovoznit o něco starší akva cca 160L to by mě sousedi moc nepochválili :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:27 marsz
To je nadělení. Nevím teda, jestli jsou aspoň i sousedi vytopení? Nějaké podrobnosti by byly zajímavé, jojo. Mám zrovna ve vaně 54-litrové, které sem dostal před dvaceti lety a asi pět let provozoval. Už je v něm den voda a zatím neprasklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:08 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: lucass
a je i nějaká fotka po?

Kde konkrétně prasklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 15:51 Muž prisavnik [51] - Rostliny
z toho si nic nerob aj mne sa to stalo ale mojou chybou :) radcej vysol viac prachov a neco kvalitnejsieho ne setrit na vsetkom,aj mnne sa to vela krat vratilo ked som kupil haraburdu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 15:44 lucass – Re: lucass
Fotka k příspěvku A takhle vypadalo před prasknutím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 15:43 lucass – Akva mi PRASKLO ! ! !
Fotka k příspěvku Tak po roce a půl piplání se s malawi mi akvárium prasklo! To je vážně k nasrá.. No co se dá dělat, konečně chápů pocity lidí, když si tady stěžovali, že jim prasklo. Bohužel jsem se snažil šetřit a koupil akva starší. Sice jsem ušetřil, ale teď se mi to bohatě vrátilo. Už jsem ale objednal nové u sklenáře, tak se těším, ale s malawi končím a rozjíždím holanďana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 06:56 Muž Yirka [9140] – Re: midiborec
Málo co je samo od sebe. Píšeš, že akvárko je poškrábané. Tam bych hledal možnou příčinu nehody, každý hlubší škrábanec ve skle je nebezpečný. Dále píšeš, že se jedná o bývalé bydkliště želvy-tedy možná terarium, které je většinou ze slabšího skla. Když spojím ty dvě věci, příčina je zjevná. Uvidíš coti řekne sklenář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 22:45 midiborec – prasknuti
TAk dnesky mi prasklo akvarko samo od sebe 45L vubec to nechapu vcera bylo jeste vporadku...Praskla mi bocni strana ta mensi 50x30x30 a praskla vodorovne v puli akvarka.nastesti tam byla jen prasklina avoda protikala nedokazu si predstavit kdyby to ruplo poradne...NO aji me to mrzelo a mrzi prece je to jen kus prirody nakterou sem cekal nejakou dobu...zitra zajedu do sklenarstvi at me slepi to same akva a hned to prehodim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 16:43 DoctorT
Tak se mi ta bublinka udělala i v druhém rohu. Snad to fakt není nic vážného, ale pro jistotu si zítra nechám od rodinného psychologa předepsat prášky na nervy a od obvoďáka na spaní. A i kdyby tohle nepomohlo, tak si sklidim zahrádku, usušim a vykouřim a bude. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:37 sokar
Ptal jsem se na to samé ve sklorexu.Prý se nic nestane,protože silikon je pružný a přizpůsobí se pnutí v akváriu.Bublinka časem zmizí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:32 DoctorT
DÍKY všem love
po Vašich odpovědích se mi dostal tep ze 160min. na 90min a tlak taktéž snížen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:31 Muž Snofrev [54] – Re: DoctorT
já tam bublinku nevidím :-O
jestli je v silikonu, tak NO PROBLEMO
to že se dá do silikonu dloubat a je měkkej, je normální u každého silikonu, i u akvaristického
malá podložka? 3mm, není problém, určitě ne u 63l

ještě k té bublince, nikam se nehýbe, tak je jasné, že nemůže nikam utéct, takže je tam dobře utěsněná, pokud nejsou nikde okolo žádné kapičky vody, tak bych s klidem usínal, pokud jste si akva dnes přinesl, tak bohužel asi budete pár nocí hůře spát, ale to zná snad každý akvarista, který si přinese nové akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:28 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: DoctorT
Já bych se taky zajímal o to, kde jak a proč to původní akvárko prasklo. Hlavně pozor na podložku, pokud se moc prohýbá nebo je rovnou křivá, tak ani podložka nepomůže.

Uvedené problémy, co píšeš jsou v pohodě, není třeba je řešit. Ale do silikonu bych tedy opravdu nehtem nedloubal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:25 Muž Yirka [9140] – Re: DoctorT
Jak už napsal mch.sokolov, mělo by to být bez problémů, je normální po problému slyšet trávu růst. Kapička na skle zvenku může být tak z tvého potu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:20 DoctorT
Že by někdo odpověděl!!! tone
Už si objednávám kardiostimulátor, pro případnou srdeční arytmii, až se budu v noci hroutit, uvidím-li kapičku zvenku na skle. smich

Jo jinak z parket jsem si tu "plovoučku" udělal. A bez práce.
Hipy jájá hipy hipy jééé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:10 Muž TomášB [12]
Yirka napsal: . Buď rád že máš parkety a ne plovoucí podlahu.....
jak už násem znázornuje, plovoucí podlaha, když plave tak musí být voda né? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:01 Muž Yirka [9140] – Re: DoctorT
Naleju trochu černého humoru. Buď rád že máš parkety a ne plovoucí podlahu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:56 DoctorT – Re: Štěpán
Šak píšu že mě z toho hrabe, máme parkety a prasklejch 63l mi připadlo minimálně že je to kubík a půl vody. Krom toho prasklo v noci a přišli jsme na to až ráno.
Akva máme hlavně kvůli malé dcerce a vysvětlujte jí pak kde má neonky a kam šli rybičky :-(
Proto se bojim, bojim všeho.
Z venku do těch lepených spojů můžu strčit kousek nehet a toho už se taky bojim, zda je to normální. Prostě mám to akva pod drobnohledem. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:50 Štěpán
DoctorT napsal: .... či co!!!!! ... NEJDE VYTLAČIT !!! Mám panikařit... Já bych panikařil. Můžeš třeba vyskočit z okna a pak budeš mít asi jiný starosti ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
1)2-3mm neni problém:-)
2)sama zmizne určitě:-)
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 20:46 DoctorT – Prasklé akva - prosím poraďte
Fotka k příspěvku Dobrý večer všem,
před cca 3mi nedělemi mi prasklo mé akva co mám tady na profilu, dnes zakládám nové - ten samý objem a asi už mi hrabe a mám schýzu, ale hledám všude netěsnosti, bojím se "blbostí" tak se obracím na Vás zkušené, aby jste mě uklidnily, nebo vyvolaly paniku.
Za prvé : koupil jsem si akva podložku - tu jsem předtím neměl, ale na každé straně mi akva cca 2-3mm přečuhuje. Nemůže to nějak prasknout či co!!!!!
Za druhé : v jednom z rohů se mi utvořila taková zajímavá bublinka ( viiz. foto ) a NEJDE VYTLAČIT !!! Mám panikařit, nebo to tam může být.

Vím jsem asi blázen ne ale pokud mi někdo neodpoví, pak dnes neusnu.
Díky za pochopení a rady. Tom ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 12:06 matesss
8mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:16 Muž spooky [11] - Asie – Re: Ivca
Dal by som jednoznačne 8 mm a máš pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 19:34 Muž Tonys [16] – Re: RAP
To je 160litrů pokud se nemýlím? u 8mm je to mislim 10kč za litr když to seženš dobře. U 6mm je to 8kč za litr. Zvaž rozdíli cen Jestli ti těch 400,- za risk stojí. Ber také v potaz že 8mm bude odolnější vůči nárazům. Co se týče krytu... souhalsím s většinou kup si elektrický předřadník patice a máš to za pár kaček. Jen bacha na použití lamina. Tam je docela problém s úpravou stran. Takže bych použil normální dřevo a odolný lak. ;-) Muj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 18:15 RAP – Re: Polux
Něco jiného je mít takové akva v rybárně a něco jiného v obýváku. Klonil bych k těm 8mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:09 Muž tweety1 [4]
Taky si myslim, že by mělo 6mm stačit, myslim že i ve stejných rozměrej i se stejnou tloušťkou skla se akvárka normálně prodávají... K tomu krytu, radši si ho udělej sama (nebo s někým) ty kupovaný plastouvý sou na.... Vetšinou v nich je nedostatečné osvětlení (bohužel se tam ani nijak zvlášť šikovně nedá přidat trubice, a když jo, tak se to pak kroutí...) i manipulace s plastovým krytem není nic pohodlného (možná ty dražší sou řešeny líp než ty levnější) přečti si nějaký návody na netu a opravdu zvol vlastní výrobu, budeš spokojenější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 18:50 Polux
6mm pouzit muzes kdyz na to nebudes nic pokladat uplne v pohode ja uz jsem ti odepisoval na jinejch strankach a nakej borec ti to tam pise taky dokonce i s rozmerama ze to ma a v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:59 Muž Yirka [9140] – Re: Ivca
1/ Se 6mm bych to při tom objemu neriskoval, šel bych do 8mm.
2/ Když už ušetříš tím, že nekoupíš komplet, ale samostatné AQ, pouvažuj o krytu vlastní výroby, příjde tě maximálně na polovic co kupovaný.
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:54 Ivca – sklo
Dobrý den.
Mám 2 dotazy:
1) Stačí na akvárium o rozměrech 100x40x40 tloušťka skla 6mm? A nebo je to málo?
2) Když si koupím zvlášť akvárium, a zvlášť kryt, je třeba ten kryt nějak přidělat na akvárko, a nebo se prostě jenom nasadí....
Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:50 Muž poltergeist [3]
mě akvárko shodil pes, sice v něm naštěstí nebyly rybičky ale jedna stěna total failed, vzal jsem skalpel a vyříz jsem to, žiletkou jsem pak odstranil zbývající silikon, teď jen lenost musí dovolit to opravit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:25 RAP – Re: forepa
Záleží na tloušťce skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 13:01 forepa
Já nemyslím matematiku...Já myslím výpočet ceny...;)Zhruba...A vypočítat m2 obdelníku 96 a 60 zas tak těžké není...;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:25 Muž spooky [11] - Asie – Re: Ploutev
Veľmi pekné kryty(drevenné) majú tu: www.zekia.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 12:05 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: forepa
to je tak těžká matika? neznám druhý rozměr, ale odhadem to bude tak 650-700,- za to sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 10:32 RAP – Re: juro127
Dá se použít i struna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 09:58 forepa
Ojé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 09:43 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: forepa
počítej i větší nádrže se silnějším sklem tak 1200,- Kč/m2
tak si spočítej plochu skla a máš to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 07:23 forepa
Prosím muže nekdo odpovědět na kolik to tak zhruba vynde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 23:51 forepa
Na kolik tak vynde prední sklo 260 litrového akva...95 délka a šírka nwm...Na kolik by to zruba tak cca mohlo vyjít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 20:05 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: juro127
lehko asi ne ale používajá se k tomu nástroj podobný žiletce palec Žiletkou se dají ostranit lehce přebývající silikon když si akva lepíte sami a máte moc tlusté okraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 19:12 Muž juro127 [6]
zlepene akva ziletkou len tak lahko nerozdelis ale newa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 12:25 Ploutev
Díky za rady a morální podpodru. Kočka Koulička se běžně vyhřívala na krytu světla na té nádrži, někdy tam byly i dvě koťata. Říkala jsem jim, to bude psina, až to praskne a kožichy se vykoupou. A po několika letech se i stalo. tone Nastal gejzír, ten jsem zmírnila tím, že jsem před prasklinu dala obě krycí skla. Z proudu se stal malý pramínek a rybičky jsem v klidu odlovila.
Pokusím se domluvit se sklenářem na opravě a nechám tam vlapit další výztuhy. Za ušetřený peníz zakoupím kryt s osvětlením. Jen bych ráda našla zdroj na dřevěný. Ty plastové se mi nelíbí. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 12:06 Muž TomášB [12]
jo jo sklenář ti to spraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 12:00 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Ploutev
Prasklá skla se běžně mění, silikon odřízne žiletkou a znovu celé slepí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 11:56 Ploutev
Dobrá rada, Hanzi, že se sklo dá dát nové do okny, to vím. Nebyla jsem si jistá, jestli sklenář dokáže odříznout jednu stěnu, aby nepoškodil ten zbytek a dolepit tak, aby to byla zase nepropustná nádrž. Ono už jen to stěhování bude masakr. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 11:50 Muž hanz [27]
Vzal bych to ke sklenáři a poprosil ho, jestli by mi to přední sklo nevyměnil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 11:48 Ploutev – Co udělat s prasklou nádrží?
Prasklo mi přední sklo na 200 litrovém akva. Ryby zachráněny, rostliny jsem přestěhovala do menší nádrže. Co s praklým předním sklem? Šla by i zlikvidovat, ale ráda bych ji zachovala nebo obnovila. Mám pod ní přesně stojan kovový 100x40 cm. Existují koupit nádrže o půdorysu mého stojanu i s osvětlením. To by ale znamenalo značnou investici. Původně jsem chtěla investovat jen do toho osvětlení.
Máte někdo zkušenosti, a /nebo radu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 13:58 Muž gigimasters [8] – Re: mch.sokolov
Tak já nevím radši se ptám.. Neznám tvé skušenosti s akvaristikou tak jsem radši opatrný.. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1401