Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 07:39 Muž Jva [6] – Re: amirinda
Používám Aceton (ředidlo 6000). Sice smrdí, ale proti technickému benzínu výpary podstatně rychleji vyprchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 05:55 Muž Miras [111]
jasně dřít se dá taky, ale jde mi o to aby to bylo co nejlíp odmaštěné, takže zkusím ten technický benzín, slyšel jsem ještě o lihu, teď co je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 21:22 Muž mirlun [48] - Rostliny – jak se to vezme.
je to na zváženou. navlhčit hadřík a dřít až to drhne a zpívá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 21:10 Muž Jva [6] – Re: mirlun
Není to škoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:53 Muž mirlun [48] - Rostliny – slivovici
Fotka k příspěvku používám slivku. :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:49 Usine – Re: amirinda
Technický benzín. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:11 Muž Miras [111]
takže nikdo neví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:14 Muž Miras [111]
ahoj, chci přelepit cca. 250l akva nově silikonem(vlastně jen přetáhnout hrany ze vnitř pro jistotu), jen jsem se tu nikde nedočet jak nebo spíš čím dobře očistit hrany(rohy), aby to pěkně chytlo, popř další radu. díkes

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:54 Muž Jva [6]
JuraS napsal: On nic nemazal..vzal sklo z hromady od stěny,...

Možná používal něco podobného: www.naradi-modeco.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:40 Mrakoplash
Oni mají některý ty řezačky, v rukojeti nádržku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 22:56 Muž Jammes [72] - Afrika – re mirlun
sklenáři mají sklo stejný jako ostatní, je lehce zaprášený, namáčejí kolečko do petroleje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:44 Muž jajaapaja [174] – Re: JuraS
Já namáčím do petroleje .A řeže to krásně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 21:09 Muž mirlun [48] - Rostliny – profík, chápu, chápu.
Fotka k příspěvku sklenáři dostávají skla už potřena nějakými přípravky(bylo by to logické) a taky mají kvalitní nástroje :-) já tady doporučuji zaručenou metodu jak doma s žádnými zkušenostmi dosáhnout požadovaných výsledků. :-) sám jsem hleděl, co mi to pod rukama vzniká. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:54 JuraS
On nic nemazal..vzal sklo z hromady od stěny, položil na stůl s dekou, přiložil kovové pravítko..tedy spíš kus rovného plechu a řezátkem s růžovým držátkem řeznul asi tak jako když já řezám polystyrén..ptal jsem se ho a to řezátko je japonská a stálo tisícovku..kdyby věděl kolik já dám za rybařinu..nehnul jsem ani brvou..pak to nadzvedl a prsty zlomil..a to řezal 6 ku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:42 Muž mirlun [48] - Rostliny – mazat a řezat a lámat rovnou pevnou deskou...
Fotka k příspěvku mazat a řezat a lámat rovnou pevnou deskou, teda spíše dvěma deskami na plstěné podložce a ještě podloženo dřevěnou tyčkou(špejlí, apd.) po délce lomu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:34 Usine – Re: JuraS
Kvalitním diamantem to není. Vypadá to jednoduše, ale není, chce to hodně zkoušet a dobře mazat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:14 JuraS – Re: Jammes
Díky za povzbuzení..už se mi v hlavě honí další věci..v práci se mi válí sklo o kterém jsem psal o pás stránek víš..jak jsem se díval na toho sklenáře tak to byla sranda..jen pi potvrdil, že je potřeba kvalitní diamant...kolečko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 18:26 Muž Jammes [72] - Afrika – re JuraS
no na první pokus s lepením je výsledek krásnej, časem se to naučíš líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:02 JuraS – Re: Mrakoplash
už je to zaschlé..případné přebytky kdyby vadily odřežu..dělal jsem to fakt poprvé..sklenář dokur..vil řezání skla..místo 5 ky to udělal z 6 ky a místo na stojáka naležato..musel to předělávat, kroutil se jako žížala, měl jsem chuť mu rozmlátit výlohu..dostal nákres, popis, rozměry..potvrdil, že mi tohle neslepí ale že mi nařeže sklo..tak je jedna stěna ta velká z 4 ky a zbytek z 6 ky..1 čelní strana z 6 ky je nalepená na spodku a zbytek jak má být ze strany..raději jsem to vymázl i zevnitř..špatně se to lepí když klečíš na zemi ve sklepě..aspoň stůl..aby se mi to nerozjelo tak to můžu na sichr pojistit laminátovou lepící páskou kterou bych to objel dokola..aspoň jsem si udělal představu jak se lepí...
1. klidnou ruku a nebo šablonu podle které jet se silikonem..
2. mechanickou vytlačovačkou na tuby (i když mám dost dobrou) se nedosáhne rovnoměrného výtlaku na delší stranu..aspoň mě se to nedařilo
3. na manipulaci s většími a těžkými skly to chce 4 ruce..ta příčka co je kolem tak zapatlaná vznikla tak, že jsem posadil 3 vnitřní příčky..zafixoval je zavařovačkami, nanesl na horní hranu silikon odstranil zavařovačky a chtěl jsem položit sklo nahoru..a bum, jedna příčka spadla..jistě mohl jsem počkat hodinku, dvě než by silikon trochu stuhl..
4. chce to skutečně rovný a pevný stůl...položit na něj pečící papír..je navoskovaný, mastný a silikon na něj nechytne na furt..
5. dopředu mít sklo skutečně dobře nařezané, obroušené hrany a ne jak mi ten pitomec zapomněl některé hrany obrousit a já se pořezal..
6. promyslet co a jak bude nalepeno dopředu...

ameriku jsem objevil pro sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 16:15 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: JuraS
Vypadá to slušně, jen to chtělo ještě přejet silikon prstem aby se uhladil :-) to je ale jen detail.

Tak ať šlape palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:51 JuraS – Re: mirlun
filtr bude stát za akvem..bude v rohu..využívám maximum prostoru..není možné ho dát pod..musím zachovat šuplíky s kancelářinou ze stolu který tam teď je..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:48 JuraS
Fotka k příspěvku A ještě pohled zhora..nahoře bude ještě ležet deska skla..bytelné 6 ky..bude prostor jen na trubky a hadice a dráty..celé to bude obalené depronem 6 mm..neunikne ani "ň" tepla..nahoře ne..nad 2 a 3 tí komorou bude hladina vody ve které se budou pěstovat kytky ??? název na likvidaci dusičnanů..jo a akva za filtrem je 250 ka..100*50*51..a cenově byla 2/3 ceny skla na tenhle filtr...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:43 JuraS
Fotka k příspěvku Filtr má celkem 4 komory..vše cca 8 cm vstupní komora. do ní povedou 2 trubky z akva. jedna ze střední vrstvy a jedna ze dna. Ta ze dna bude cestou rozdělena na dvě odbočky-jednou se bude voda odsávat z akva a druhou se bude zároveň doplňovat..nafotím až bude realizováno..teď mě napadlo, že toto je off topic, že to patří do filtrů..v této komoře na dně je silikonem nalepena tabulka z 3 mm depronu (extrudovaný polystyren)..to proto, že v komoře budou cca 2 lt keramických kroužků + piskořky + ten extra žravý šnek (zaboha si nevzpomenu na jméno)..nebudu řešit nějakou kostu molitanu v akva..prostě co je utrhnuté co dokáže vplavat do dírek to nepatří do akva (kromě potěru)..o biologické zbytky se postarají šneci, zbytek se odchytí v keramice..pode potřeba odsát detrit tak keramiku výjmu a odsaju..polystyren proto kdyby mi něco upadlo tak ať není díra ve filtru..
2 komora (10 cm) bude 20 cm filtren 10, 10 cm filtren 20, 5 cm filtren 30, mezi nimi plastičtí ježci..
3 komora (10 cm) bude 10 cm filtren 20, rašelina případně aktivní uhlí atd.., filtrační vata sera
4 komora cca 18 cm čerpací hlava resun 1200 lt se 2 mi výstupy..jeden jako vodorovná rampa s dírkami směřovanými na sklo a druhý s přidáváním mixu vzduchu a co2 jako trubka v rohu s dírkami do rohu..+topení,+přikapávání hnojiva pmdd..měření teploty řešeno digitálním teploměrem se sondou v trubce na výstupu-konkrétní teplota toho co teče do akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:36 Muž mirlun [48] - Rostliny – dobréééé
líbí se mi to. ten filtr je samostatně, nebo napevno součástí zadní stěny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:30 JuraS
Fotka k příspěvku Když tak pěkně prosíš..lepil jsem to ve sklepě, barák 100 let starý podlaha lino a pod ním něco co se prohýbá..použil jsem karton protože jiné možnosti nebyly..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 12:12 Muž mirlun [48] - Rostliny – dej fotku, jsem zvědav
dej plís fotku, jsem zvědav, každá práce je inspirací pro ostatní. vcelku mě mrzí, že tady lidi málo fotí svou techniku filtrace v akva, pokud je mimořádná, vyjímečná. a může být i nedokonalá.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 09:16 JuraS
Tak jsem ten filtr slepil...je to moje první lepení skla, moje první práce se sklem. No na něco ten "paskvil" musím svést...no prostě na fotku to není..musel jsem část rozebrat a slepit znovu..po vlepení příček a zkoušce těsnosti jsem zjistil, že mi na malém kousku voda tryská ven a mezi příčkami jsou také netěsnosti..někde tady bylo psáno, jak složité je tyto dírky v úzkém prostoru utěsnit...já nic neřešil..vzal jsem stříkačku 20 ml, naplnil ji silikonem a vesele aplikoval teňulinkáho hádka silikonu..vmáčkl jsem i touto cestou do prostoru..věřím, že s tlustší jehlou by to šlo taky..a kam bych se nedostal s 20 kou tam ve vleze 5 ka, 2ka...doufám, že jsem neobjevil ameriku..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:54 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jammes
Na to koukej rychle zapomenout jeste radsi pridas kdyz to bude pro me :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:40 Muž Jammes [72] - Afrika – re MiHl
a to si vždycky říkám jak vůbec nešetřím :) , že příště už dám lepidla o něco míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:51 redyy – to je fofr :D:D:D
4.4.09
Danila® Sumci
Rozlepilo se nám akvárko 600 LITRŮ !http://rybicky.net/nadrz/595/103.jpg
Do hajzlu tone
coze

Danila® Sumci – Re: Katka
Vyhoď to akvárko a pořiď si nové

12.1.09
Danila® Sumci
Mám pojištěno u Kooperativy,v pojištění domácnosti je zahrnutý i ÚNIK VODY Z AKVÁRIA o obsahu minimálně 50 l. To splňuju - dokonce několikráát smich Ale musí to být v pojistné smlouvě výslovně uvedeno...

smich smich smich smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 14:35 dan999 – sklo
mají to byt tři 12l akva vedle sebe spojené bočními stěnami tím bych ušetřil na ohřívačích chci to jako chovné akva na paví očka (čisté formy) budu to mít ve sklepě kde moc tepla není. kde sehnat to sklo pls. poradte :-( rybicky.net/obr/s/13.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 13:29 Muž isamik [180] – Re: Danila
To je blby... a mas pro zvedavce fotky Danii...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 13:26 Žena Danila [4489] - Sumci
Rozlepilo se nám akvárko 600 LITRŮ !http://rybicky.net/nadrz/595/103.jpg
Do hajzlu tone
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 13:38 Žena červík [4]
do akvárka udělaného z oken bych nešla...není to bezpečné, sklo je oslabené od sluníčka apod.a přijde mi i dost slabé na rozměr co píšeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 13:18 Usine – Re: dan999
Sklo z oken je slabé a hlavně vyhřáté a jde velice špatně řezat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 11:17 dan999 – sklo
silikon mám ten černy přímo na akva akurát nevím kde sehnat sklo u sklenáře je to moc drahé a strejda teď měnil okna mohlo by byt sklo z okem to akva by melo byt chovné s rozměry asi 90*25*25 a dvěma přepážkama jeden díl pak vychází na 12l a chtěl bych to na paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 07:55 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Jammes
tak to pak moc netuším, kde je rozdíl... při obvodu dna mám 5cm pásy, které jsou lepené plnou plochou, nahoře jsou dvě příčné (12cm) výztuhy lepené k podélným výztuhám (8cm) opět plnou plochou. Všechny spoje jsou konvexně vyhlazené (rozmázlé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:51 Muž Jammes [72] - Afrika – re MiHl
právě že nevychází, dávám pruhy nahoru i dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:37 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Jammes
no vidíš, jak to vychází... když všechny spoje dvakrát zesílíš, tak máš hned ze 3 tub 6 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:12 Muž Jammes [72] - Afrika – re MiHl
i tak je spotřeba 6 tub dost vysoká, na 500 l spotřebuju necelý 3 tuby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:09 Muž Mickey [6] – Re: kortezhugo
Akva mám do bytu,volba černého silikonu bude nutností ano už jen pro ten klid..


Jammes:na větší nádrže (od 600 l výš) používají Perenátor

Jaké je obchodní označení?Asi to bude nejlepší volba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 19:14 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Mickey
Já tam mám i zdvojené pásy u dna, které jsou lepené celou vrstvou, ne jen proužek.

Zároveň svislé hrany jsou z vnější strany chráněny/zesíleny/zkrášleny přilepeným hliníkovým profilem.

Každopádně spotřeba při lepení větších akvárií se silnějším sklem není zrovna malá. Výrazně lepší je vždy potom odmáznout/seříznout přebytek, než se vracet a doplňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:40 Muž kortezhugo [983] – Re: MiHl
Sanitární silikon - nevravym ze je to najlepsia volba ale da sa v pohode pouzit - nemam ziadne problemy.Mam tam aj slimakov aj raky a nemaju s tim ziadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 17:17 Muž Mickey [6] – Re: MiHl
6ks na 500l coze tak to na 650L 160x60x70 budu potřebovat aspoň 8ks.Tak to abych hledal velkoobchod???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 16:12 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: mirlun
já mám lepeno jedno miniakvárium a 100 l akvárium sklenářským silikonem a drží přes rok a půl. Naposled lepené 500 l akvárium jsem lepil akvarijním silikonem ( 175,- tuba, celkem padlo 6 ks ). Nevím, jestli to bylo fakt nutné tento silikon použít (nejspíš ne), ale zrovna jiný v hornbachu neměli a mně se nechtělo čekat, takže jsem si vyšší cenu ospravedlnil pro sebe tím, že už je to výrazně větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 13:33 Muž mirlun [48] - Rostliny – který silikon?
Fotka k příspěvku konečně se dostáváme k debatě, který silokon je lepší. z nouze jsem použil sklenářský silikon na lepení vnějšího filtru a menší nádrže z tenčího skla a výborně drží obě nádrže. ryby žijí. tento víkend budu napouštět akva 70x50x50 z 6mm skla, lepené také sklenářským silikonem, tak dám vědět, jak to vydrželo.
někde jsem četl údaje výrobce mého silikonu, a mech. pevnost byla téměř shodná u sklenářského a akvaristického.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:08 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Sanitární silikon většinou obsahuje fungicidy, které jsou pro citlivější ryby, šneky a krevetky dost jedovaté, takže ten bych asi nepoužil. Spíš sklenářský silikon, který je také levnější a tyto látky neobsahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:56 Muž kortezhugo [983]
Este som zabudol to akva ma 200l 100x50x40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:52 Muž kortezhugo [983]
Ja som mal akva lepene bielym silikonovym tmelom.Drzalo 30 rokov.Potom som ho rozobral - vadila mi ta biela ale drzalo by dodnes.Pouzil som obycajny sanitarny transparentny silikon a ziadny problem nemam.Podla mna je Akva silikon zbytocne drahy.Obycajny transparentny plne postacuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 02:28 Muž Mickey [6] – Re: RAP
Výztuhy bych na dno chtěl dát,hlavně kvůly tomu že akva posadim jen cca 10 na boční kraje(podobně jako v pěstírnách)jen sem zaslech že u nádrže okolo 600L a vejš je lepší dát silnější dno?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1101