Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 38 Žádná další stránka   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 09:03 langosh – -
No dobře, ješte jim dám šanci :-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 08:52 kladno – Vydrž
langos: Vydž prďka, vydrž!! :-) Mám asi 3 roky staré otevřené balení a při pokojový teplotě bez osvětlení to trvá více než 2 dny. Vono se vždycky něco vylíhne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2006 08:38 langosh – -
Tak po cca 35 hodinách se bohužel ještě žádná nevylíhla - jaké máte zkušenosti s dobou líhnutí vy? Mám pocit, že se udává 24-36 hod. Díky
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 20:57 langosh – to Vesnach
To jsme právě měli pod zadkem,vlastně pod palcem jsem chtěl říci, celé Labe :-).
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 14:58 Roman – Artemie
Jedná se o malinké korýše.Dorůstají cca do 2cm.Žijí v solných jezerech kde větčinou nežije už nic jiného.Je to slanější než voda v moři.Jejich vajička se používají v akvaristice k líhnutí malinkých potomků a jsou velká mezi 0,25-1mm.Krmí se tím potěr většiny akvarijních rybek,ale i vzrostlí jedinci běžně chovaných ryb.Artemie se dají sehnat jako vajíčka určená k líhnutí,tak sušeném či mraženém stavu.Ty už jsou odskořápkované,takže odpadá manipulace s tříděním vylíhnutých od skořápek.Při krmení živou artémií jso schopni žít v aqa cca 1h a pak hynou.Pokud si dáš do googlu artemia salina tak určitě najdeš spousty odkazů jak to vypadá a jak s tím zacházet.
Navíc je to krmivo výživné a zbavené jakýchkoli nemocí na rozdíl planktonu loveného někde na rybníku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 14:35 pavco – promiňte
promiňte já vím že se tato otáska sem nehodí ale já jsem zacatecnik tak se ptám co jsou to ty artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 11:13 langosh – -
OK, jen jsem se chtěl ujistit, že jsem nic nepokazil tím, že jsem nad flaškou ráno rosvítil lampičku :-) . Ta by to měla částečně i ohřát.

to Roman: Zítra dám vědět, jak to dopadlo.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 10:57 neo – artemie
Já nad tím mám lampičku a je tam tak 30 st ale líhnutelnost je tak 95% :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 10:48 Žena Vesnach [56] – :)
Je vy mate s Barcou krasny akvarium! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 10:43 Roman – Artemie
Já je líhnul bez světla při pokojové teplotě a byla líhnivost kolem 80%.Možná stačí položit láhev na krycí sklo vedle zdroje světla.Teplo mít budou a světlo od spodu odrazem.Nebo k tomu dát nějakou malou lampičku.Ty nové maj minižárovku,tak si myslím že to bude aklorát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 09:34 langosh – -
Fotka k příspěvku Tak to se nepovedlo - nicméně vás zdraví Barča:-) . Takže se pokusím znova ...
Roman :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 09:32 langosh – -
Fotka k příspěvku Tak vše zařízeno a spuštěno :-) . Jen se chci ještě zeptat - někde jsem četl, že artemie z Ruska potřebují k líhnutí světlo. Je to pravda? A taky by to asi chtělo o něco vyšší teplotu (28 st.) než je pokojová (ta je asi 23-24 st.). Jak je to prosím s teplotou? Díky
Roman :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 12:00 langosh – -
Určitě, beru cokoliv nabídneš :-) . Chci to jen vyzkoušet, pak si klidně koupím (asi objednám na netu) nějakou pixlu. A do Kobylis se chystám hned 3.9. :-)
Díky
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:38 Roman – Artemie
Bude Ti stačit krabka od filmu či víc?Jinak mám ještě trochu těch sušenejch od aqua z Kladna.Jsou už odskořápkovaný.Plavou na hladině,ale pokud si drobet namočíš tak jdou dolu.Myslím že si akarky zasloužej než se vylíhnou ty v lahvi.A ještě mám pár kostek mražených,ale to se blbě vozí.Kupuju tu na burze v Kobylisích a to jsem pak za 15min doma,takže nepotřebuju brát ledničku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:12 neo – prošlé
To asi nebude prošlé vajíčka artemie mají životnost až 20 let za dobrých podmínek X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 11:04 langosh – -
To by bylo naprosto úžasný, protože mám asi týden rozplavaný potěr akarky zelené, který by určitě nepohrdl:-) . Dej mi prosím vědět, kdy se ti ti hodí (popř. zajedu k tobě) a nějak se domluvíme (včetně ceny ;-)). Jsem případně na mailu.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 10:56 Roman – Artemie
Mám tady otevřenou pixlu.Ale dlouho jsem ji nelíhnul tak nevím jestli ještě pošlape tak jak má.Tak jestli ji chceš odzkoušet,tak se můžem opět domluvit na odběru.Akorát mě pak dáš info jestli ještě funguje.
Je to Alta někde ze sibiře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 10:49 langosh – Artemie v Praze
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo náhodou neví, zda se dá v Praze někde sehnat nějaké malé balení artemie - např. jako toto www.akvashop.sk/… .
Nemám s ní žádné zkušenosti a vzhledem k tomu, že nevím, co od ní mám konkrétně čekat nechce se mi na zkoušku kupovat celé balení, které stojí cca 200,-. Doposud jsem krmil potěr cichlidek Serou mikron, ale živé krmení by bylo určitě o něčem jiném. Popř. bych od někoho v Praze trochu vajíček na zkoušku odkoupil.
Roman :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 37 ...... [38]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1851