Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:16 Muž mirlun [48] - Rostliny – vyplatí se artemie?
jak moc jsou "instantní" výhodné? má někdo zkušenosti a může srovnat s mraženými(cenou) ? váhám nad pořízením instantních a vyzkoušet tvorbu líhně, když zmražená potrava se dá sehnat vcelku levně...
toto není provokace, to je dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:16 Muž motýlek [275]
když mám málo potěru a málo času, tak vylíhlé nauplie artemií po třech dnech scedím a dám novou vodu ... stačí pak už méně slaná ... ale někdy to po dalších dvou či třech dnech už musím vylét - dost to zapáchá ... ale lepší je to nepřehnat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:45 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: kortezhugo
... ano, taky mám informace, že vydrží opravdu dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:20 Muž kortezhugo [983] – Re: akvaristik
...niekde som cital ze aj po 15-tich rokoch sa par kusov "prebralo" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 12:04 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: sejkbond
Pokud dobře vzduchujete, nebude asi problém. Navíc se artemie nechají krmit a když vyrostou, můžete je zkrmit dospělým rybám. Jinak vajíčka se dají skladovat opravdu dlouho, pokud jsou kvalitní, jejich líhnivost se nesníží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 07:48 sejkbond
Dobry den chtel jsem se zeptat cose stane kdyz jsem to prehnal s vajickama a dal jsem jich tam trosku vice stydim muze se neco pokazit ???? jinak semi nejake vajicka vylihly mam stoho velkou radost potlesk protoze jsem je nasel snad po 3 letech a uz jsem vubec nedoufal ze stoho jeste neco bude dik za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:50 jose – Re: hf
atémia sa používa pre jej vysokú nutričnú hodnotu, nejde ani tak o kvantitu ako o kvalitu. Keď si dáš na obed šalát budeš hladný skôr ako po 300g steaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:48 R Muž Silent [5949] – Re: hf
Dá se to. Tady je docela dobře popsáno jak www.akvaristik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 12:22 Muž hf [54]
Dotaz. Krmí se hned s vylíhlou artemií nebo je možný ji nechat žít déle aby vyrostla? V podstatě to na nic nepotřebuju, ale tak mě to zaujalo že jsem si koupil jednu násadu jen tak pro vyzkoušení a dám jí sežrat rybičkám jen tak pro zábavu. Takže bych chtěl aby byla asi co největší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: nickolka
přesně tak, a i jde výrazně poznat že je vylíhlá oproti vajíčkům....

jak jí uvidíš, hned to poznáš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:38 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: nickolka
Voda je zbarvená do oranžova vylíhlou artemkou. Když vypneš vzduchování a na líheň posvítíš bodovým světlem, breberky jdou za světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:33 nickolka – artemie
jak poznám,že se artemie už vylíhla??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 18:44 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: kolcun2
Taky ji mám, ale nechápu proč to velké balení mi nějak zvlhlo a už se nelíhne. Kupuji vždy malé balení mám ho tak na 3měsíce, líhlivost i vše ostatní super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 18:34 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kolcun2
Používám ji a velká spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:55 Mato00
pana beka ja som dal za 425G cca 20€ a tu 70G za 10€ :-D Ako som ty pisal, dobre sa liahne aj pri nizsych teplotach a je drobna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:38 kolcun2
Chcem sa opytat na vas nazor na artemiu na tomto odkaze.
www.akvashop.eu/…
chcem kupit artemku a neviem odkial,kedma niekto dobry odkaz na kupu artemky, poprosil by som ho.. Nechcem vela preplatit, ale hlavne kupit s dobrou liahnutelnostou. Ďakujem......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 15:06 Muž jajaapaja [174] – Re: kolcun2
Tak se podívej tady na začátek jsou tam vyfocené pěstírny na artemky.A hromada popisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 14:10 Muž deathfoe [58] – Re: kolcun2
Doporučuju přečíst například tyto věci:

www.sozo.sk/…

www.reef.sk/…

www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:09 kolcun2
na buduce ju dam do pet dobry navrh. Dočital som sa že ked male ryby zožeru nevyliahnute vajičko nema ho ako vylučit a uhynie. Mam to v 4 litrovej nadobe. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:04 kolcun2
Ako ich vyberiem z nadobý. Ja totiz mam vajička ktore plavaju a vajička ktore su na spodku akva a vyliahnutu ktora plava. neviem ju pozbierať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 13:03 Muž matrix069 [79] – Re: kolcun2
Vyliahnutú artémiu od vajíčok poznáš ľahko-po vypnutí vzduchovania cca 10 min.počkaj,prázdne obaly z vajíčok vyplávajú na hladinu,živá artémia sa bude pohybovať(plávať)vo vode a postupne klesne na dno.
Ale liahnuť artémiu v akváriu? ne odtiaľ ju jedine odsať vzduchovou hadičkou a rovno do čajového sitka,voda pretečie a artémia zostane v sitku. Ja ju potom dávam rovno na skŕmenie,žiadne preplachovanie.
PS:Nebolo by lepšie odchovávať artémiu v umelej pet fľaši? Jednoduché a pohodlné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 13:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kolcun2
Vezmu to od konce. V akvárku se ti určitě nevylíhne, pokud není mořský. Rozeznat jde vajíčko od vylíhnuté snadno. Vajíčka jsou hnědá a jen se vznáší. Vylíhlé artémie jsou podle druhu bílé až naoranžovělé a plavou. Vajíčka se jen vznášejí. Je to rozeznat na první pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 12:55 kolcun2 – artemia
chcem sa opýtať ako rozlišim vyliahnutú artemiu od vajičok, a ako sa podava treba ju premiť alebo nie.ako ju vyberiem zakva kde sa vyliahla?? Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 07:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: dodmo
Mizí protože jich je mnoho v 1L zřejmě se udusí nebo je tam vysoký obsah NO. Mám v plánu vyzkoušet takové mini akva včetně pískového dna, až se to uskuteční budu presentovat.
Ne nejsem blázen, jsem jen divný :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:59 dodmo – Re: DrBolíto
já je chovám v asi 1l nádobě mám jich tam asi 25 ve velikosti 3-4cm, čas od času nosí vajíčka ale malé které se vylíhnou časem zmizí,asi je požerou... jinak je krmím droždím ve vodě rozpuštěným nebo rozdroleným piškotem nejraději mají ale čistou spirulinu nebo sera micron
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:54 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Točeno:
Panasonic VDR-D250 3x CCD digitální videokamera, pokročilá kamera, typ záznamu přímo na DVD
Úprava: VirtualDubMod (pugins: Resize, Deinterlace a sharpen) komprese: DivX 2 průchody. Zvuk: SoundTrack SG. Atlantis nebo Stargate SG-1 (Zarytí Fanoušci seriálu račí prominout že nevím přesně)hmm

To Paja1
Ano doporučuje se přírodní mořská sůl neb obsahuje řadu prospěšných látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 19:16 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: DrBolíto
Kráásný video, čim to bylo točený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 18:40 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: DrBolíto
Ovšem na tohle video ty moje nemají, je to super Dochtore palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 18:39 Muž Argo [6] - Rostliny
Mluví to za vše si myslím. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 14:59 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nemá cenu jí chovat snad jen pro zajímavost. Odchoval jsem 2 generace jen ze zvědavosti, odchov není zvláště náročný, musí se jen dodržet pár věcí. Nejlepší je si připravit nádobu předem, napustit vodu se solí + špetkou zažívací sody (soli stačí polovina) a nechat pár týdnů (s někým jsem si psal a ptal se na vodu z akva). Myslím, že by to mohlo být vhodné a zkrátí se doba záběhu (usazení prospěšných bakterii). Krmení jsem dával jednou týdně BabyLon přes jemný cedník a fakt jen trochu protože tohle je důvod častých nezdarů, voda se zkazí a Artémka hyne! Vodu jsem měnil jen 2x a to cca 300ml, zejména nečistoty a slepou hladinu.ano

Pro zajímavost:
Teď mám přes měsíc v 1,5L 5 jedinců které jsem nechal napospas osudu, rostou zcela bez krmení a výměny vody! již dosáhli dospělosti a už tam plave další generace.coze

VIDEO:
photografie.kvalitne.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 07:26 Muž Landvir [57]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 07:22 Muž motýlek [275] – Re: Miky
jo , to jsem byl já ... dochoval jsem tři generace ... ale není to nijak ekonomické - jen mě to zajímalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 07:20 Muž Landvir [57]
Zdravim, osvědčený zbůsob mám krmení LIQIMINEM, je to na krabičce i napsaný, že slouží pro krmení potěru a artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 06:40 Muž Snofrev [54]
já to zkoušel ve velké lahvi od okurek, ale vždy po 14 dnech byl konec a artemka nepřežila druhou výměnu vody
asi to bude chtít míň slanou vodu (a nebo možná víc)
jinak jsem krmil zbytky tablet pro ancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 06:03 Mrakoplash – Re: Ninco
Krmil sem ji micronem od sery :-)
Jak vyrostla je vidět na videích co mám na webu.
mrakoplashovazviratka.ic.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 23:50 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
To droždí sušené nebo to kostkové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 13:49 Muž Landvir [57] – Re:jajaapaja
Dekuji moc za radu, rozdrtil jsem pres čajové sítko a už pomalu začínají žrát. Ještě jednou díky i ostatním za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 11:59 Muž jajaapaja [174] – Re: Landvir
hele já vločky rozdrtím na jemném čajovém sítku.A co propadne to jim přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 10:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Landvir
a jakje máš velký?
Moji mladí čichavci jsou asi 5 týdnu staří a mají něco přes centimetr, a už nějaky čas baští všechno možný. i to suchý co jim nadrobím. rostou doslova před očima coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 10:32 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Landvir
Přidávej jim hodně jemnej prach, vločky můžeš rozdrobit na jemno, velký sousta berou špatně. Hladinu sniž na asi 10 cm ať to nemaj daleko k hladině. Něco je i tady: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 09:49 Muž Landvir [57]
Jammes: Jsou stary 53 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 21:26 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Landvir
Jak jsou velký? Zatím bych zkusil přidávat prachový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 21:14 Muž Landvir [57]
navik: Dekuji za radu akorat si nevi rady jestli jim muzu pomalu pridavat vlocky nebo zatim jen prachove, diky za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 22:07 Muž navik [908] - Sumci – Re: Landvir
Nejvhodnější je různorodá strava - tzn. nepodávat jen jeden druh krmiva, ale více různých krmiv.
Obecná zásada při krmení - při přechodu na nová krmiva postupně alespoň 3-4 dny snižovat podíl původního krmiva a přidávat podíl nového - náhlý přechod není vhodný.
Ale jak jsem psal již v úvodu, nejlépe podávat střídavě různorodá krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:54 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Landvir
dávej dál artemku, to suchý můžeš přidávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:20 Muž Landvir [57]
krmim je artemkou ale pomalu bych presel na to suchy kdyby to slo a asi by to bylo dobry je pomalu preucit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:15 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Landvir
Dávej jim artémku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 19:49 Muž Landvir [57]
Zdravim všechny akvaristy, mam menší dotaz ohledně potěru čichavce zakrslého. Potěr se prý má od 50 dne začit krmit suchým krmivem. A tak se chcu zeptat jestli jim muzu dat rovnou vlockove krmivo a nebo jim mam davat pouze zatim prachove nebo cim zacit krmit. Potěr je 51 dní starý. Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 15:12 Muž Landvir [57] – Re.Piky
Ahoj Veroniko, vím že tady toho bylo o chování artemií napsáno moc a moc, ale pokud mohu tak ti dám osobní radu a můžu ti říct, že na 90% funguje. Musíš to ale vyzkušet sama. Není samozřejmě muj výmysl, ale už takhle pěstuju artemku 14 dní pro potěr čichavce. Zapomeň na všechno cos slyšela o vzduchování pro artemku. Já dám do kelímku od jogurtu asi tak do 3/4 vodu asi tak půl hodinky ostátou. Do ní dám půlku čajové lžičky kuchyňské soli. Pak tam dám na špičku nože vajíček artemky a dám kelímek do akva k potěru aby měla voda tak olem 26 stupňů. Artemie se líhne ani ne za 24 hodin a jak potěru chutná. ano
Záleží také co máš za artemii ale vyzkoušej to určitě to pude, když ještě napiš na můj profil jak se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 13:05 Piky – Vzduchovat či ne?
Ahoj, mám dotaz, musí se vzduchovat i již vylíhnuté artemii? Mám totiž pocit, že to už vylíhlé jedince zabíjí, vzduchování ji vybublá až nad hladinu a tam se mi pak dělá povlak na stěně flašky z mrtvé artemky. Dík za reakce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie?od=1451