Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 19:55 Muž Biglees [4] - AsieRe: Anthrax
Údržba probíhá 1x týdně 1/3 vody. Zkusím nejdřív hnojit a kdyžtak bych nehnojil a svítil méně. Krunýřovce teda kupovat nebudu. Ještě něco by se dalo udělat? Jinak děkuji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2018 19:47 R Muž Anthrax [4739] Re: Biglees
Jak a jak často probíhá údržba? Mě totiž přijde že akvarku jako takovému by přospěly prachsprosté výměny vody. Protože osádka produkuje dost bordelu už teď, takže bych žádné krunýřovce nepřidával. Stáhnul bych dobu svícení a nehnojil bych. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 19:36 Muž Biglees [4] - AsieRe: Lop
Děkuji za odpověď, ale ty Neritiny jsou tam druhý den, právě kvůli řasám. A jinak jak by mohly způsobovat řasu? Odpadem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 19:09 Lop Re: Biglees
Na tak malé akvárium je moc těch neritin, myslím si že je to od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 19:00 Muž Biglees [4] - Asie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, už asi týden řeším problém se zelenou vodou. Rostliny mi porůstají řasy a není vidět na druhou stranu akvária. V akváriu jsou vidět organické kousky, které do večera zmizí a voda je čirá a ráno je zase problém, který přetrvává přes den. Mám AquaEL Leddy 40L, svítím 11 hodin denně s 2x AquaEl Leddy Tube 6W a hnojím 1x týdně s EasyLife Profito.
Obsádku tvoří 15x paví očko, 5 pancéřníčků třískvrnných a 3 neritiny. Krmím opravdu málo, po malých špetkách, které ryby spořádají za asi 20 vteřin.
Mohl by mi někdo prosím pomoct? Mám nasazené pouze rychlorostoucí rostliny, mech po celém akváriu a nevím, jestli by nepomohlo zatemnění / UV lampa / nebo třeba krunýřovci..
Nevíte někdo co s tím?
Předem děkuji a přikládám i fotky. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2018 11:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Provpe
A co bude testovat? A pak půjde a za dalších 130Kč bude kupovat vodičky, co to napraví?

Za 130 kup radši rostlinky, ty tam nasázej a ono se to nějak vycuká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 10:59 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Elite
Udělej test vody tester se dá sehnat i za 130korun! Potom se dá poradit ale řekl bych že ta voda je nevyvážená takže nestabilní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 07:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Elite
Ona zelená voda často rust rostlin neomezí. Není to vyloženě škodlivé.

Nejjednodušší je založit si náhradni krabici s velkou hromadou vláknité řasy nebo ceratophylla nebo egerie nebo mechu (klidně na okně), nechat zaběhnout, přesunout do toho ryby, vypnout v tomto akva filtr a nasadit dafnie. Do dvou týdnu a možná dřív to bude čisté. Krevetky dafniím neuškodí.

Následně mužeš dafniárium udělat v té náhradní krabici :).

Edit: V jedné kouli byla tak zelená voda, že když se trochu zvířil kal na dně, nedokázal jsem vylovit poslední rybu, protože jsem ji v tom nenašel :). Dafnie to sežraly a co je důležité - když jsem tam dal znova ryby, už se to nevrátilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2018 07:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Elite
Ten rádoby kapalný uhlík tam vůbec nelej. Je to sajrajt, který ti moc nepomůže. Je to glutaraldehyd, dá se s ním lokální aplikací zredukovat řasa, ale na zelenou vodu to myslím není vhodné.

Měnil bych pravidelně vodu a dal bych tomu čas. Založ prezentaci a pak se dá radit dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 07:06 Elite Re: Provpe
Jj. Jedná se o klasický bublifuk, který používáme na vzduchování. Vyzkouším stáhnout vzduch a ten kapalný uhlík s tím testem na vodu. :) Dík.
Jestli to nějak pomůže, tak jsme si všimli, že ty kytky dost rychle rostou, až mě to zarazilo. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 07:04 Elite Re: Prašan
Ano, jedná se o křemičitý písek. My s tou vodou měli problémy už dlohou dobu. Pak jsme to všechno vyčistili a založili znovu. Bylo to cca 2 měsíce OK a teď se to vrací do starých kolejí... Známá má v podstatě to samé akvárko, jen je myslím na 20L a tyhle problémy s tím nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 22:53 - Re: Elite
Substrát je kremičitý piesok? Ak áno,tak je zelená voda pravdepodobne z neho.Ono sa to časom i bez riešenia stratí.Pomôcť sa proti zelenej vode dá filtráciou cez aktívne uhlie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 19:52 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Elite
Ahoj nejlepsi zalozit prezentaci s fotkama a s technikou :) pak se da poradit myslim ze z casti by to mohlo byt i z kysliku vidim ze vzduchujes filtrem a jeste dalsim vzduchovanim pak vznikne nerovnovha co2 a kysliku zvysi se ph a roste rasa takze bych ubral vzduch a klidne bych pouzil kapalny uhlik :) staci neco levnejsiho napr. viz odkaz pomerne slusne to likviduje rasu :) www.vodnirostlinky.cz/… delas testy vody?? Pokud ne kup tester a vyzkousej, ale rekl bych ze ph bude vysoke a chtelo by to zmerit i tvrdosti vody jak gh tak kh vse to na to ma vliv a je to na sobe vzajemne zavisle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:31 Elite – Zelená voda
Fotka k příspěvku Zdravím,

poprosil bych zkušenější o radu. Máme akvárko 30L. Svítíme cca 6hod denně,filtr - bublifuk, krmíme 1x-2X týdně. Vodu měníme každý týden cca 1/2 a akvárium neleží u okna. V akvárku máme 7 malých rybiček a 8 krevetek.

Trápí nás zelená voda, která se poměrně rychle vytvoří. Viz foto.

Za případné tipy a připomínky budu moc rád. :)

Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2018 16:12 - Re: Maq
Fotka k příspěvku Aktívne uhlie - vodu som menil i svietil tak ako pred zeleným zákalom.To sa mi stalo v jedinej nádrži,zrejme bordel z kremičitého piesku.Zákal sa stratil.
Občas ho mávam v odchovnej nádržke,tam ale som rád keď ho mám. Moina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 15:47 Maq
Protože momentálně mám vytrvalý zelený zákal v jednom z Mičurinců a zajímá mě to, přihodím svoji trošku do mlýna.
Udělal jsem ve čtvrtek 100% výměnu vody a nalil tam čistou RO vodu. Vodivost 10 µS/cm. Zákal se i v takové vodě začal hned obnovovat.
Mám taková akvária čtyři vedle sebe a voda je ve všech stejná (i písek, rostliny, světlo a teplota). Silný zelený zákal je jen v jednom, náznaky v druhém, v dalších dvou čirá voda. Takhle to trvá týdny a ta akvária nijak "sterilně" izolovaná nejsou; pravděpodobnost přenosu je stoprocentní. A přesto - někde je, jinde není.

Nemůžu tam (kvůli typu filtru) filtrovat přes aktivní uhlí, ale rozhodně bych to pokládal za slibnou cestu.
O zatemnění mám pochybnosti. Myslím že taková řasa udělá spory a ty vydrží třeba týdny. Nikdy jsem to nedělal - fungovalo vám to někomu?.
Mně se to jeví tak, že když se zelený zákal někde rozvine, tak se odstraňuje velmi nesnadno. Výměny vody podle mě nikam nevedou. "Vyhladovět" ho asi nejde, v akvárku je vždycky dost živin pro takovou potvůrku.
UV lampa samozřejmě zafunguje, ale co všechno další přitom pozabíjí? Ta myšlenka se mi moc nelíbí. (Proto ji nemám.) Twinstar to samé.

Přiznejte se: co vám zabralo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 11:41 Jeromov Re: lacewings
Dekuju Vám všem za rady vážně díky. Svítím 10 hodin 120W Led Chichiros. To je asi moc.
Kytky také trpí jakoby belaji.

Podle rady stáhnul osvětlení na 8 hodin.
Při koupím kytky.

Protože mám dusík úplně na nule co takhle ho přidat?
Jara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.04.2018 16:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jeromov
-přidáním vody ,nebo její částečnou výměnou se nálevník pouze přikrmuje
-biologická cesta jsou perloočky ,dafnie, buchanky a podobní vodní korýši, vyčistí vám vodu od nálevníků, včetně jednobuněčných řas spolehlivě
-30% Peroxid - 4ml na 100L doporučuji pouze v případě zakládání akvárií ,ale lze to technologicky zvládnout i v tomto případu
-acriflavin ,vyfiltrovat přes uhlí za silného provzdušnění nádrže ,jednoduché ,okamžitý zásah ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2018 16:05 Maq Re: Jeromov
Větší objem filtru s tím nemá co dělat, tímhle směrem jdeš zbytečně.
To komplexní hnojivo, pokud ho bylo opravdu malinko, zřejmě dodalo chybějící živinu. Mohl to být fosfor. Protože zelené hmoty v rostlinách je málo, vytvořila se náhradní, v řasách.
Nálevník je projevem silného organického znečištění.
Světlo neumím z obrázků a wattů posoudit, ale hodil bych tam hromadu egerie a ceratophylla. Potřebuješ jiné konzumenty toho bordelu než nálevníky v kombinaci s řasou.
Nějak si vyřeš výměny vody (čerpadlo), budeš je muset v každém případě dělat pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2018 12:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Jeromov
Jak dlouho svítíš? Ta LEDka jede naplno? Přijde mi tam málo rostlin, ale přes ten zákal prd vidím.

Edit: Jsem pomalej ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2018 12:16 Žena drvi [2894] Re: Jeromov
Kolik hodin denně svítíš? Určitě by to chtělo ztlumit osvětlení (pokud to jde) a zkrátit dobu osvitu na takových 6 hodin hmm
Tu UV lampu bych nechala zapnutou minimálně týden v kuse.
Jj, jak píše kolega nade mnou, chtělo by to narvat tam co nejvíc rychle rostoucích stonkovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 11:58 Jeromov – Bílozelená kaše v obývacím pokoji
Prosím o pomoc. Uprostřed obýváku se našich 450l krásně čistého akvária změnilo v bílou na zeleno se postupně měnící kaši. Inicioval jsem to zřejmně přidáním velmi malého množství komplexního hnojiva.Akvarium bylo založeno v lednu. Problém začal v půlce března. Vím že nejlepší je počkat, ale čekat půl roku s akváriem jako hlavní atrakcí obývacího pokoje?

Co to je? viz foto moje prezentace nádrže (Jeromov).
Asi nálevník (vidím částečky na tmavém pozadí) ale:

-UV lampa den, dva- žádný efekt.
- Výměna vody 2 x 40% vždy po pár dnech vše nastejno (v obýváku vynosit 150 l vody dokážete si to představit rozzureny )
- Peroxid vodíku 3% 1ml na 2 litry vody - změna minimální. :-(
- Týden bez krmení - zlepšení o 50%, po velmi jemném krmení se zase situace zhoršila. :-(

Teď jsem koupil barel 30l a chci zečtyřnásobit kapacitu filtru - snad tohle zabere?
Můžou to ovlivňovat květiny (orchideje) a jejich kořeny sahající do akvária?
V Akváriu jsou teď jen dania malabarská (10ks) a Molly (10ks) nechci přidávat víc než se to nevyřeší.

Mám i akváriu 150l low technology, jen velká kostka, žádné CO2, žádný substrát jen písek, svítím méňe ne led ale zářivky a dost přerybněno. Je krásně křišťálově čisté.

U obojího voda vodovodní, NO3,NO2 na nule, PH kolem 6,8, UT 3, GH 7

Díky moc Jara

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 20:57 - Re: Sim14
Ja oceňujem,že sa pýtaš.Niekto by nemal záujem vôbec.Skús do filtrácie to aktívne uhlie.Kŕmenie troška obmedz,tak na 2-3x týždenne i to len po troške.Filter čisti až keď badáš slabší prietok a stále len vo vode odčerpanej z akvária.Pomaličky to dáš neboj. ;-) A samozrejme nezabúdať na výmeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:52 Sim14 Re: martmart
Substrat. Omlouvám se teda, že se ptám. Jsem 16-ti letá holka, která si odjakživa přála akvárium a začínám s tím. Tak jsem chtěla požádat zkušenější o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:50 - Re: Sim14
Zo substrátom už teraz nešpekuluj.Pravidelne každé 3-4 mesiace meniť aktívne uhlie vo filtrácii.Ak nemáš kde dať do filtrácie,tak bude stačiť dať i do dámskej silonky a zavesiť niekde kde je dostatočné prúdenie vody.
Odporúčané zatemnenie nemusí byť najúčinnejšie.Proste to potrebuješ dať z vody von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:15 Muž martmart [106] Re: Sim14
To jsou proste zaklady..
Na co se vubec ptas? Cim zakryt substrat, nebo akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:32 Sim14 Re: Prašan
Co teda navrhujete, čím nejlépe bych to měla překrýt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:13 - Re: Sim14
Čítaš? To čo pomohlo mne som napísal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 19:07 Sim14 Re: MichalV
Co teda radíte? Vyměnit dno úplně nebo jak? Když vodu měním nechávám část odstát a zbytek normálně ze sprchové hlavice do kýblu a pak do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 18:09 Muž martmart [106] Re: Maq
Vzdyt to pise prodejce.. kdyby prodaval suseny h....a, napsal k tomu pusobivej komentar, tak to budou lidi kupovat..

Tak proto zakal, rasy cekaji az zmizi zakal.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 16:26 Maq Re: MichalV
Obzvlášť by mě zajímalo, jak myslí to "redukuje znečistenie vody, zníži porast rias".

A pokud jde o dusík (a fosfor), souhlasím - bude to ve dně produkovat amonium, které rostliny rády zbaští. Ale pokud tam nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 16:22 - Re: MichalV
Súhlas,ten substrát sa musí prekrývať a dosť starostlivo.Vzhľadom na to,že obsahuje i rašelinu a inú drevnú drť,je potrebné ho dávať do akva a zasypať skôr ako sa napúšťa voda inak kopec ,,bordelu,, bude plávať hneď na hladine.Nezasypaný môže spôsobovať onen problém.
Dva dni späť ma poprosila sestra aby som im prišiel pomôcť založiť akva.Sám sa nechám prekvapiť,pretože použili sme rovnaký substrát.Iný nemali k dispozícii.No hneď mi bolo jasné,čo môže nastať.Môj postup? Substrát som prepláchol aby som ho čo najviac zbavil onej rašeliny a drevnej hmoty.Pridané baktérie + od Tetra niečo na odstránenie chloru atď. čo mali po ruke.Žvé rastliny(čo boli k dispozícii + dáke tie farebné serepetičky čo sa páčia deťom) Akva sa zatiaľ zabieha bez osádky.Potom poinformujem ak ma sestra zjazdí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2018 16:15 Muž MichalV [327] Re: Sim14
Chcem sa opytat na ten substrat Complete Substrate, to je od TetraPlant? Potom plati:
Dlhodobo pôsobiaci kompletný substrát pre všetky akváriá, ktorý má dlhodobý hnojací efekt a je ihneď k použitiu a obsahuje dôležité minerálne látky, oligo prvky ako je železo, dôležité mikro živiny a prírodnú čiernu rašelinu s vysokým obsahom humusových látok. Prospieva rastu rastlín a zaisťuje zodpovedajúce dlohotrvajúcí výživu.

Úplne prírodný substrát, ktorý redukuje znečistenie vody, zníži porast rias a zaisťuje bujný a zdravý rast akváriových rastlín. Neobsahuje žiadne pridané nitráty ani fosfáty.

Sice pisu, ze neobsahuje pridane fosfaty a nitraty (anorganicke), ale rozklad tej hmoty ich bude "produkovat". Prikryt to takym hrubym substratom dava predpoklad uvolnovania do stlpca. Na vytivne substraty su podla mna vhodne cim jemnejsie piesky.
Ryby budu svojou aktivitou k uvolnovaniu len prispievat.
Vodu ktoru menis davas odstat, ked menis take velke mnozstvo jednorazovo?
Rastlin mas zalostne malo, odporucam okrem plavajucich aj Limnophilu sessilifloru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 15:07 Muž martmart [106] Re: NHKG
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 14:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sim14
Doporučuju plovoucí rostliny jako je pistia nebo salvinia. Těm zákal neublíží a rostou rychle. Až se akvarium stabilizuje, tak je pak musíš redukovat, protože jinak zastíní rostliny u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:50 Sim14 Re: martmart
Roslinky mám v plánu koupit už delší dobu, ale nebyla jsem si jistá jestli je to vhodné do těchto podmínek. Zkusím teda co radíte, zatemním a dokoupím rostlinky a pak se uvidí. Děkuju mockrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:02 Muž martmart [106] Re: Sim14
Vezmi deku a na 5 dnu zabal at tam nejde zadne svetlo. Pred zabalenim odkal a vymen pul vody. Za tech pet dnu odkal pet odsaj olovinu, sezen pytel rostlin a osad kazdy centimetr akvarka, sniz ze zacatku sviceni na 8h a treba po tydnu pul hodky pridavej..

Edit: Bylo by dobre zalozit tady prezentaci akvaria, tezko se radi..
Jake mas svetlo a jak je velke akva? Aha 70..

Mas tam vyzivne substraty a nemas rostliny.
Zasad opravdu hodne rostlin, aspon 80% dna osazet, odkud jsi? Podivej se v daruji, nebo inzerci po rostlibach..kdyby nahodou zapadni cechy, narvu ti jich pytel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 12:57 Sim14 Re: NHKG
Momentálně používám městskou vodu.
Výměnu vody dělám 1 týdně 2/3 a okaluji 1 za 14 dní.
Osvětlení mám ledky, zapnuté na půlku a svítím 12 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2018 12:30 - Re: Sim14
Zväčša ide o zooplanktón - fytoplanktón.UV by pomohlo.Alebo aspoň do, či k filtrácii pridať aktívne uhlie.Síce som takto neodhalil príčinu vzniku,ale malo by to pomôcť.Chcelo by to poznať podmienky a vodu čo používaš.Tá studničná voda by mohla byť dôvod vzniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 12:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: martmart
Pokud UV lampu nemá, tak jsou to zbytečně vyhozené peníze, které může utratit třeba za lepší filtr. Navíc ani nemá externí filtr, takže UVčko nemá kam připojit. Zeleného zákalu se dá většinou zbavit zatemněním (případně jemnou mechanickou filtrací), ale je potřeba určit jeho příčinu, aby se nevracel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 12:09 Muž martmart [106] Re: Sim14
Tady bych zapojil uv lampu a brutalne osazet. Nejsou tam zadne rostliny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2018 11:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sim14
Jakou vodu používáš teď: studniční nebo vodovod? Znáš její parametry (rozbor u studny, na stránkách vodáren budou parametry vodovodní)?
Zatemnění jsi zkoušela?
Jak probíhá údržba, kolik měníš vody a jak často?
Ideální by bylo, kdyby jsi se zaregistrovala a udělala prezentaci akvária, kde vypíšeš co nejvíce podrobností.
EDIT: Máš hnojivo ve dně, minimum rostlin a osvětlení vypadá hodně silně. Jaké je osvětlení, máš ho zapnuté na 100% a kolik hodin denně svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 11:41 Sim14 – Zelená voda
Fotka k příspěvku Dobrý den, moc prosím o radu. Mám 70l akva přibližně třičtvrtě roku a stále mám zelenou vodu :-( nemůžu se toho zbavit. Fotka je 1 den po výměně vody. Filtr mám vnitřní Marina JF75, dno tetra ActiveSubstrate a CompleteSubstrate. CO2 nemám. Asi 3 měsíce po založení bylo akvarium nádherně čisté, bez problémů a pak jsem nechtěně napustila do akvária vodu ze studny místo městské. A nebo ještě před tím než se mi začala kazit voda jsem nakoupila nové rybičky. Myslíte, že by to mohlo být tím? Od té doby to začalo a já fakt už nevím co s tím. sad Děkuju za všechny rady. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 07:07 Jan2000 Re: Maq
Tak celkem by to odpovídalo změně světla ale hnojiva dávám úplně stejné jediné co se změnilo je to světlo a náplně ve filtru.
Zatím sem to zakryl dekou a uvidím.
Jelikož sem zatím dodával jen to pmdd které zřejmě při tom slabším osvětlení stačilo tak sem neměl potřebu nějakej fosfor nebo něco podobného přidávat. Rostlinny byli zelené nic neukazovalo nato že by jim něco chybělo hmm .
Proto nemám test na PO4. To bych taky třeba musel za chvíli koupit testy na další a další a rovnou si otevřít chemickou laboratoř tone

Ale většinou sem se dočetl že je to z prehnojeni ale jak bych to prehnojil si nedokážu vysvětlit. Ještě k tomu když tam je celkem dost rostlin coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 01:03 Maq Re: Jan2000
Mám hodně silný zelený zákal už několik týdnů v akváriu, kam dávám dusík a fosfor v učebnicovém poměru 16:1 (molární).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:39 Jan2000 Re: martmart
Tak kolik mam po4 nemám páru. Beru vodu ze sezimaku a na stránkách sem to nenašel. do této chvíle sem to ani nepotřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:08 Muž martmart [106] Re: Jan2000
Tyden bez problemu
Kolik po4 ma vstupni voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:02 Jan2000 – Zelená voda a zastineni.
Fotka k příspěvku Zdravim,

Když sem si pořídil nové silnější světlo (přesný název v prezentaci) tak všechno fungovalo dobře. Hněda řasa zmizela rostliny začali krásně růst (hlavně bahnatka měla menší mezery mezi patry atd. Ale asi 3 týdny zpátky se mi zakalilo akva. Mam dojem že sem pár dní před tím přidával nová filtrační media (molitam, vata, siporax). Vyměnil sem vodu tak 40% a zakal do dvouch dnů odezněl.

Ovšem před týdnem se mi zakalilo znovu a ještě víc. Žádné zásadní změny sem nedělal. Hnojiva dodávám stejně jako pri slabším osvětlení(okolo 5ml pmdd bez kno3 denně). Je fakt že akváriu asi chybí fosfor protože se mi ještě před zakalem rozrostla zelená flekata řasa a dočetl sem se že je pravděpodobně že mi chybí fosfor (což by při silnějším světle a hodně rostlinách odpovídalo). Proto sem si koupil ještě fosfor ale raději sem tam nechtěl nic lejt aby nebylo hůř. Když bych zastínil akva (tudíž by rostliny neprodukovali kyslík) jak dlouho by to ryby zvládli?

Teď vypadá asi jako na fotce jen ty přední rohatce sou o dost více rozrostle.

Sice celkem slohovka ale snad pomůže. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 15:33 Muž Fuchs [169] Re: Anthrax
Přesně, z toho jde jen vyčíst, že je tam strašně málo kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Frantisek2013
Chtělo by to doplnit co nejvíce informací. Hezky kolonku po kolonce. Zatím z toho poznám jen to, že tam je málo rostlin. A připomíná to pohádku Rákosníčkovi. "za mlhou hustou tak že by se dala krájet" ;-) Co se stane, když vyměníš část vody? Vrátí se to nebo se to dokonce zhorší?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535?od=107