Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:32 Pavlis Re: romant
A mám svítit nebo ne. A průtok filtrem je tedy dobrý 1x akva za hodinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Podle mě je to nálevník, to co Tě trápí. Silně vzduchovat, vodu neměnit, nekrmit a prostě čekat až si s tím akvárium poradí. Žádný zásahy do akvária, jedině podpořit nitrifikaci, třeba přípravkem Nitrivec, to jsou moje rady, uvidíš co Ti na to odpoví další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:36 Pavlis
Fotka k příspěvku Mám problém se zelenou vodou a lechce mléčnou,koupil jsem nový filtr Atman 600 mám v něm molitan,siporax tablety 2x a na tom jemný molitan.Filtr běží 6 týdnů a z toho běžel 2 týdny se starým filtrem a pořád nemám rovnováhu v akva.Něco jsem přečetl na fóru tak jsem ztlumil průtok na 1x akva za hodinu.V akva mám tlamovce,dno písek pár kamenů a tři trsy kytek anubias a světlo 2x fial.zářivky proti řasám.Máte prosím ještě nějakou radu.Předem děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:34 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ano, mám odzkoušeno na zelený milimetrový částice vznášející se ve vodním sloupci. Otázka je jestli to jsou sinice, ale mě se to ničemu jinýmu nepodobalo, protože v té nádrži se sinice vyskytovala na několika místech na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 17:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Dafnie jako pomocník proti sinicim?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:44 R Muž romant [27987] Re: Joseph
To, co Tě trápí jsou podle mě sinice volně se vznášející ve vodním sloupci. O sinicích je toho tady popsáno dost a dost, mrkni do patřičnýho vlákna. Zkusil bych s nima bojovat Tzv. biologickou cestou a to je použitím Dafnií, který se je jsou schopny požírat a vodu jsou tak schopni vyčistit, ale je to takový řešení následků,kde příčina bude zůstávat. rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:31 Muž Joseph [2] – řasy ve vodě
Zdravim všechny akvaristy.
Mam problém s vodou v akváriu, kdyby byl někdo schopen mi pomoct budu vděčnej.
Měním vodu 1x za týden, 20 litrů. A ve vodě plavou malý zelený řasy, jsou to takový vlásky asi 3mm dlouhý a je jich spousty. Nejsou přichycený na rostlinách, ale jen tak si prost plujou. Jinak se mi tvoří trošku zelený řasy na skle. Voda je jinak čistá. Zkusil jsem vyměnit i filtrační náplň, přidal jsem do filtrace jemný molitan. A vůbec to nepomohlo.
Budu rád za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 14:49 Muž Rollcut [-1] Re: romant
Jasný..tak já ho vysadím na nějakou dobu. No vím, že jsi mi tu psal at nakoupím i nějaké plovoucí, ale to jsem bohužel neudělal..nebo jsem spíš na to v tom obchodě zapomněl.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 14:34 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
Pokud jsi začal bublat v době kdy jsi tam ty rostliny zadalil, tak to CO2 k tomu zákalu bude spíše napomáhat, protože ty rostliny nejsou ještě dostateně zakořeněný a nespotřebovávají tolik toho CO2. Jsou mezi těma dokoupenýma rostlinama i plovoucí na přistínění hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 14:25 Muž Rollcut [-1] Re: romant
Tak jsem dokoupil rostlinky..mám osázené skoro celé akva. Problém se o trochu zlepšil. Ale začal sem zároveň bublat co2 a zákal se zase zesílil. To jsem asi neměl dělat..protože sem dodal další živiny, které zelené vodě zřejmě jen prospívají :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 23:16 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Rollcut
No a toto je přesně ten důsledek narušení bio rovnováhy o které jsem se v jiném příspěvku zmiňoval. S největší pravděpodobností toto nebylo způsobeno přímým slunečním světlem, na toto a podobná témata už tu bylo mnoho zmíněno stačí projet databázi.
Jednoduché avšak fin. náročnější řešení tohoto problému je UV lampa, u mně to vyřešilo během několika dní, přetrvávající dvou měsíční zelený zákal.
Tyto druhy zákalu se velmi špatně eliminují, i po kompletním vyčištění a znovuzaložení akva se často vrací, vznikají v důsledku narušení bio rovnováhy vnějšími vlivy, jako přehnojení, nějakými předměty či dalšími např. třeba jen častými zásahy do akva atd.
Je vhodné nejdřívě zjistit příčinu vzniku a eliminovat ji, často je v takýcho případech i nejlepší nedělat vůbec nic, a nechat to samo odeznít, každý další zásah jen znovuobnovuje sílu zákalu. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
Rozumím, ale ber to tak, že světlený podmínky se v průběhu roku budou měnit a když ten problém byl už před měsícem, tak bych to tomu sluníčku až zase tak nepřičítal, spíš bych se zaměřil na ty faktory co jsem popsal.

Můžeš na hladinu dát třeba nějaký plovoucí rostliny, čímž se Ti ta hladina přistíní a zároveň budou spotřebovávat nějaký živiny z vody, nejvíce při těchto obtížích zlobí dusičnany, tak bych vyzkoušel třeba tuhle rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:22 Muž Rollcut [-1] Re: romant
Pro rostliny si jedu ted v týdnu.. Tvuj názor chápu a beru ho na vědomí. Rostliny přidám, ale říkal sem si jestli to není i tím světlem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:07 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
Už jsem to tady před měsícem řešili. Co ty rostliny, přidal jsi tam nějaký? Ten problém se zelenou vodou bývá tehdy, když je více živin, více světla a méně konzumentů obojího. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:00 Muž Rollcut [-1]
Zdravím :-) Tuhle jsem tu psal o mém problému se zelnou vodou a problém stále přetrvává.. A napadlo mě jestli to nemuže být tím, že mám akvárium umístěné přímo vedle okna. Sluneční světlo na něj svítí pouze max. hodinu na večír. Ale přímé dení světlo tam jde po celý den. Nemuže to být tím? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2011 23:27 Muž malyLibor [5371] - Asie – Zelená voda je legrace
Tak se zelenou vodou jsem se hezky pobavil. Na začátku roku bylo akvárko neprůhledně zelené, dnes je průzračně čisté. Rybičkám zelená voda nevadila, vesele se množily, jen já je jaksi viděl jen při krmení z vrchu. Tak jsem se rozhodl pro experiment - něco s tím udělat, ale bez použití jakékoliv chemie. Koho to zajímá, může kouknout do mojí prezentace Zelená džungle, tam jsem psal, co jsem kdy dělal a jsou tam i fotky, jak to vypadalo na začátku experimentu a jak to vypadá dnes. Myslím, že lepší než nějaká chemie je trpělivost a zapojení přírody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:20 Muž Rollcut [-1] Re: romant
Svítím od 10hod. non-stop do 20hod. To mi nepřijde zase až tak moc, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:10 R Muž romant [27987] Re: beowulfx
Já s biologickou rovnováhou problém nemám, to spíš kolega jemuž jsem odpovídal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:09 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: romant
Narušená biologická rovnováha, mnohdy to bývá boj na dlouhou trať, u mně to bylo 2 měsíce, nakonec to za pár dní vyřešila UV lampa. Takže pokud máš zbytečných 1500 Kč, tak neváhej, taková lampa se vždy hodí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:04 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
Jak dlouho teď svítíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:03 Muž Rollcut [-1] Re: romant
Takže více rostlin.. mám už nějaké další v plánu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 22:55 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
Dodal bych tam do toho Tvýho akvárka alespoň jednou tolik rostlin. Hlavně nějakejch rychlerostoucích stonovek ať má to světlo kdo zužitkovat. Můžeš vyzkoušet svítit míň a třeba udělat pauzu mezi svícením, těch možností je více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 22:51 Muž Rollcut [-1]
Zdravím:) Mám opakující-se problém se zelenou vodou. Jakmile vidím, že se voda začíná zeleně zakaolvat, tak vysadím jednu zářivku a do pár dní je vše ok. Po těchto dnech ji opět pustím, ale za týden se voda začíná zase kalit. V mém druhém malém akva svítím jen obyčejnou stolní lampičkou a tam porblém není. Mám dvě zářivky 2x24W T5 Life-GLO a Power-GLO. Zákal mizí po odebrání zářivky Power-GLO. Znamená to tedy, že bych ji měl odstranit uplně a používat 2x Life-GLO? Děkuji za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:32 GP Re: LáďaR1
Tedy NO3 0 taky neni uplne idealni stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:33 LáďaR1 Re: romant
1/3 vody měním pravidelně jednou za týden. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:23 R Muž romant [27987] Re: LáďaR1
Neubírej, ale úplně to Pmdd vysaď. Pravidelně jednou týdně měň 30% vody v akva a uvidíš, že se to zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:21 LáďaR1 Re: beowulfx
Díky za rychlou odpověď, zkusim ubrat jak mi radíš a uvidim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 17:13 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: LáďaR1
No až jsem se skoro zalek kolik toho PMDD dáváš do Tvého akva, vzhledem k malému množství rostlinné osádky ve Tvé akva, pokud tedy fotka souhlasí s aktuálním stavem, je to množství co tam dáváš dosti přehnané, takovou dávku davají běžné akvaristé ve skoro holandských akva o bjemu 300 a více litrů, nestabilní stav tvého akva bude nejspíše zapříčiněn právě tímto krokem, kdy v budoucnu by se to mohlo ještě dosti zhoršit. X-)

Ještě další věc, na to aby ty dávky CO2 a PMDD co zde uvádíš Tve rostliny zpracovaly tak bys musel i více svítit, uber i CO i PMDD, PMDD bych i zkusil vysadit, nemáš tam na to kytky, zelená to právě kvuli toho, kytek máš docela málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:55 LáďaR1
Fotka k příspěvku Ahoj všichni potřeboval bych poradit. Mám 250l, osvětlení 0.48W/l, hnojím 10ml Pmdd denně, CO2 50bublin/min, vnější 50l filtr. NO3=0, NO=0,dGH=4,dKH=5,PH=7 (testy JBL).Kytek mám docela dost(fotka je 14dní stará a za tu dobu se hezky rozrostly) a stále mi zelená voda.
Když na 3 až 4dny zatemním akvárko tak zákal zmizí. Poradí někdo čím to může být? Zdá se mi že moc světla nemám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 07:48 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: Michal1987
Zdravim, zda sa mi ze sa neobjavuje niejaka riasa. Mal som trosicku na skle ale fakt len malinko. A teraz to tam nieje, a tie chumaciky co tam ostanu je to dobre krmivo pre rybky. Podla mna to ani odsavat nebudem bo mi to mizne same. Bud tu tak rychlo zeru alebo sa to rozklada a pada do substratu..... Straty niesu ziadne ani skoro po tyzdni....
Zaklad je potom nemenit vodu, co si myslim ze je dobra prevencia aby to nevzniklo znovu.... Jednoznacne u mna to bola filtracia co nebola v poriadku. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:07 Muž Michal1987 [21] Re: dikard
Takže žiadne straty? A ako na to reagovala napríklad riasa na pozadí akvária alebo kameňoch a podobne? Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 19:00 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Moj problem so zelenou vodou je vyrieseny. Moj vonkajsi filter dostaval "falosnu" vodu, tak sa nemohla poriadne zabehnut filtrcia. Bohuzial som o tom nevedel, tak som si obstaral Tetra Pond AlgoRem. Dal som pre istotu mensiu davku ako je predpisovane a preto bol efekt neskorsie ako je pisane... Voda sa krasne vyjasnila az som si myslel ze tam ani nemam vodu. :-D Na dne a na rastlinach mam zvysky toho zakalu ale niekto pise, ze to treba odstranit a iny ze nechat na filtraciu. Ja zatial pockam...
Co sa tyka osadenstva mam tam male gupky, kotulky, male aj starsie krevetky, prisavnikov a mrenky. Nic som na nich nespozoroval, ziadne cudne spravanie ziadny uhyn.

Pouzil som to aj v mojom vonkajsom jazierku je krasne cire a vidim az na dno. Mam tam korytnacky, tiez ziadne cudne spravanie....

Co sa tyka jazierok a akvarii nevadi to ani rybkam ani ikram, podla ohlasov ostatnych... tTt moje skusenosti budem to dalej sledovat a priebezne pisat. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 10:28 reddriver Re: JJanca
Něco plave na hladině a něco na dně.... Jenže když tam začneš kvedlovat odsávačkou, tak se to hned rozvíří po akva a pak nenabereš nic...
Ale tenhle přípravek vypadá, že je opravdu užitečný. Uvidíme jestli to nenaruší rovnováhu v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:01 Žena JJaanca [67] Re: reddriver
reddriver napsal: slabé resp. silné osvětlení, ještě jste mi nikdo neporadil, jak to s tím je. To asi půjde ztuha, když jsi nedal ani fotku akva...

Já zatím měním obden vodu, ale až mi dojde trpělivost tak to tam taky naleju tone Takže to tam pak plave v chuchvalcích? A co to odsát hadicí nebo odkalovačem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 17:46 reddriver Re: reddriver
Nakonec použil tu chemii... Během hodiny všechen ten zelenej hnus chcípnul a plave v akvariu v chuchvalcich.. Problém je v tom, že nevím jak ho chytit prochazí mi i jemnou punčochou... Ale po třech měsících konečně vidím do akva.. Žádný jiný způsob mi nezabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 18:36 reddriver Re: mamina
Koukal jsem na ty UV lampy.. Nikdy jsem problem neměl, až tedka tak doufám, že to vyřeším jinak. Nechce se mi dávat cca 1500 za UV lampu, kterou využiju třeba jednou.
Já si myslim, že za to může buď slabé resp. silné osvětlení, ještě jste mi nikdo neporadil, jak to s tím je... Nebo přílišná cirgulace vody z filtru.

Uvažuji o použití chemie (Tetra AlgoRem). Neublíží to skalárám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 16:32 mamina Re: reddriver
S osvetlenim ti moc ja nepomužu. Ale ja jsem odstranila tyto problemy s uv lampou. Beži my jen přes den, když svitim. A od te doby co ji mam nepoužim chemii na nic. Nemam problem s nemoci ani vodou. Před tim jsem stale menila vodu, použivala ruznou chemii od tetry, ktera nebyla zadarmo...
Vodu do akva napouštim take přes uv abych si tam nepustila nejaky bordel. Mam 600 litru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:40 reddriver Re: invalida
Připadá mi, že ten filtr příliš točí vodu. Nemůže to být tím? Co je příčinou silné nebo slabé osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:34 gringo Re: reddriver
Já mám UV lampu 5W na 660-ti litrové akva pořád zapnutou, nevypínám. Osvětlení 1x58W 840 obyčejná, 150cm dlouhá zářivka koupená v elektru za pár kaček. Mám ale jen pár anubiasů a tlamovce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:33 S Muž invalida [3881] Re: reddriver
No na řasy prej i platí zatemnění...čti a tipuj kde je to u tebe špatně 2 navlas stejný akva a osádky metr od sebe..po měsíci každý jiný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 20:30 Muž Martinezz [0] Re: reddriver
Asi před měsícem jsem řešil také problém zelené vody. Vyměnil jsem komplet vodu, pořádně odkalil dno a propral filtr v odkalené vodě, za dva dny byla voda opět do zelena, znovu jsem měnil celou vodu, odkaloval, čistil filtr... takhle asi 4x každé dva nebo tři dny. U poslední výměny jsem prohodil zářivky v krytu (svítím 2x18W, 865 a 840, měl jsem 865 vepředu akva a dal jsem ji dozadu...) a od té doby mam vodu krásně čistou :-) hop to je moje zkušenost... neříkám že je to stoprocentní návod jak se zbavit zelené vody... ;-) hodně stěstí... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:53 reddriver Re: ivalida
Krmim jednou za tři-čtyři dny... To jsem omezil až až. Co mysliš tím poštelovat světlo? Dřív jsme nesvitili vůbec a akvarium bylo čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 18:37 S Muž invalida [3881] Re: reddriver
Mín krmit poštelovat světlo měřit hodnoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 11:21 reddriver
Ahoj, už asi čtyři měsíce se trápím se zelenou vodou v akváriu 300 l. Vodu jsem se snažil měnit 1/3 vody za dva týdny, odkaloval jsem, filtr byl hailea bt-700, osvětlení 4*27 W (slabší předřadníky proto jen 27 W). Myslel jsem, že je to filtrem, proto jsem ho vyměnil za hlavu atman 201 + příslušný molitan, beze změny...
Poté jsem přemýšlel, že by mohlo být akvárium přesyceno živinami. Tak jsem chtěl začít úplně od začátku. Všechno jsem vyvařil komplet vodu vyměnil, filtr vyčistil protože byl zahnojenej tou zelenou vodou. Voda křišťálově čistá ale jen dva týdny. Poté snad ještě horší než předtím. Rostlin tam taky není málo..
Fotku bohužel neudělám, stejně by byla k ničemu když tam není vidět... Ještě jsem snížil teplotu na 22°C, počet ryb je 9 x půlroční sklára.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 10:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: reddriver
Ano, a jeste je lepsi vzduchovat, aby ti nepochcipaly ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 09:44 reddriver Re. ROSAN
Při zastínění asi vypnout osvětlení, že? Jinak by to nemělo žádný efekt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 09:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ROSAN
Zastinenim odstranis zakal, ale tady jsme resili pricinu.... A to byla chyba v udrzbe filtru a pri te prilezitosti jsme poukazaly i na dalsi nedostatky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 07:50 Muž ROSAN [2] Re: Hanka
Ja som mal na začiatku svojej "akvaristickej kariery" podobné problémy s akváriom a otec(mimochodom 20 rokov sa venoval akvaristike a chovu rýb)mi poradil zatemnenie akva tak minimálne aspoň 7-10 dní,nešahať do neho aby tie nechcené veci sa stratili z akva a ono to fungovalo!Po týždni som odkalil vyčistil filter v odsatej akvárijnej vode a potom sa to už neopakovalo!Toť môj názor a vlastná skúsenosť!

Druhé riešenie je podľa starých akvaristov pri zatemnení naliať do akva veľkú dávku živých dafnii,ktoré sa živia s takýmito riasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Hanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:38 Hanka Re: Moucha
Děkuji moc, takže pridam písek, změnim filtr na filtrovací hlavu. Více kytek a filtr budu lepší čisti. :) Tak doufam že to bude fajn.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535?od=351