Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 21:34 Muž JirkaNy [2]
Zdravím.Napište prosím jak vám slouží ten ventil co se přehřívá.Dnes sem jej zapojil a topí hrozně. Nejde na něm udržet ruka. Neuškvaří se v něm něco.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 06:09 skip
můžete mě tedy říct jestli je v pořádku ,když na tom el. ventilu udržím ruku pouze 5 s a potom pálí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:03 skip
já na něm tu ruku udržím tak max 5s potom pálí,je to ještě v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 18:56 Muž radek1 [4] - Rostliny
Fotka k příspěvku co třeba na www.marinfo.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:02 Pepas
je to normální že se zahřívá,ale měl bys na něm udržet ruku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:01 Pepas
ventil v každé prodejně se svařovací technikou,cena 320kč zahřívá se protože je na 220v a jelikož propouští jen malé množství co2 nebo acetylénu,na jeho sepnutí stačí i 12v,šlape to super.když nebudeš vědět napiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:57 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: skip
stacilo se jen podivat
rybicky.net/forum/4713
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:51 skip
je normální ,že je při spuštění co2 setu elektromagnetický ventil horký,nebo je něco v nepořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:49 Muž Přéma [23] - Amerika
zítra to změřím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:11 Muž matrix069 [79]
krátkou dobu dosti zahřeje
Co je to dost. Elektromagnetická cívka ventilu se ohřívá pracovní teploty jsou podle typů 40 až 50 stupňů Celsia. Lze to lehce poznat pokud při dotyku prstem vyržíš na cívce bez problému je tepolta pod 60 stupńů, pokud okanžitě ucuknež je vyší zkontroluj napětí cívky a zdroje.

Dost-u mňa je to keď udrži š na nom ruku,ale proste cítíš že je to fakt teplé. cca myslím tak do 50 stupňov. a to je v pohode.Myslím že nikdo to nemerá teplomerom. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 18:34 Muž včelař [44] – teplota
krátkou dobu dosti zahřeje
Co je to dost. Elektromagnetická cívka ventilu se ohřívá pracovní teploty jsou podle typů 40 až 50 stupňů Celsia. Lze to lehce poznat pokud při dotyku prstem vyržíš na cívce bez problému je tepolta pod 60 stupńů, pokud okanžitě ucuknež je vyší zkontroluj napětí cívky a zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 18:13 Honza
To mě docela uklidnilo, že se nezahříví jenom mě. :-D
Díky H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 18:08 Muž Přéma [23] - Amerika
Mám ELEKTROMAGNETICKÝ VENTIL od Rataje a taky se dost a dost zahřívá.......zatím jsme nevyhořeli.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 17:27 Muž matrix069 [79]
Pokiaľ viem-nie z CO2 ale zo vzduchových rozvodov u nás vo firme(je tam veľa el.mag. ventilov-24V) tak sa naozaj dosť zahrievajú. Takže neboj,podľa mňa je to ok. (samozrejme,ak sa Ti už neroztápa úplne smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 17:21 HONZA – ELEKTROMAGNETICKÝ VENTIL
Ahoj, dnes jsem dával dohromady mou sestavu na hnojení CO2 a zjistil jsem, že když zapojím do sítě elektromagnetický ventil, tak se za poměrně krátkou dobu dosti zahřeje. Chtěl jsem se zeptat, zda-li je to normální, nebo jestli jsem koupil nějakej zmetek?
Děkuji H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 07:40 Muž Pet [56]
Mám co2 nastaveno ručně při KH4, GH6 a zatím nebyl nejmenší problém. Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 07:12 David04 – David04 - Hladinový spínač
Prosím pána ktorý uverejnil na www.prospect.wz.cz návod na CO2 o schému zapojenia hladinového
spínača, alebo niekoho, kto má nejaký návod. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 16:30 Muž filipsi [1295]
Nutna neni nikdy. (dokonce nekdy neni ani nutne pridavat co2). Jde spis o to, kolik penez do toho chces investovat a jak mas rad(a) technicke "blbustky". Jinak staci privod co2 vyladit rucne a cas od casu zkontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 16:23 Janči – elektronická CO2 regulce
1. Je nutná elektornická regulace (napr. Seramic,Dupla a pod...)v měkký vodě (KH4,GH7). Ak má nekdo skušenost, byl bych rád, kdyby se vyjádřil. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 22:49 Laďa – Elmag.ventil
Sežeň si od nějakého opraváře praček ventil z automatické pračky na studenou vodu(může být i použitý),uprav mu vývody a máš elektromagnetický ventil za pár korun.Dělal jsem to kamarádovi asi před rokem a dosud mu bez poruchy funguje.Jenom je potřeba pořádně utěsnit všechny spoje, aby to někde neutíkalo bokem.Potom to dáš do nějakého vhodného obalu,aby nemohlo dojít k úrazu elektrickým proudem.Já jsem to celé zalil do pryskyřice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 09:56 Muž filipsi [1295]
No jake jine bys chtel pouzit, nez pro "prumyslove" pouziti :). Myslis, ze se delaji nejake specialni, pro akvaristy? Proste podle pouziteho sroubeni, vyberes elmag ventil pro plyny, dle tlaku. Jestli ho chces dat na spinaci hodiny spolecne se svetlem a "hnojit" kdyz se sviti, pak typ co je pod napetim otevreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 09:17 Muž Přéma [23] - Amerika – Elektromagnetický CO2 ventil-kde koupit
Zdravím všechny,
nemáte někdo tip,kde koupit elektromagnetický CO2 ventil?
Kromě u Rataje.Tam je teď ve slevě za cca 1500,- a já bych si chtěl udělat srovnání s ostatními,než to koupím.
Vyhledávače mi vyplivnou vždy jen nějaké ventily pro průmyslové využití... ne
Předem díky.
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336-elektromagneticky-ventil-na-co2?od=401