Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Žádná další stránka   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 09:30 Janinka – Pro Katunku
dej je do jezírka už teď,já je tam mám už týden a jsou spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 06:33 Potkan
přelovil sem tu co napadala pryč, protože by jí zabila jak jí honila.
Ale když sem jí přelovil tak útočník neustále naráží do skel a do dna a plave jako šílená a má těkavé pohyby!!!!! Je normální?? Nevíte proč to dělá??? Fakt PROSÍM O POMOC!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2007 06:29 Potkan
dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 10:36 Žena katunka [158]
Asi půjde o samce, šťoucháním chce v samičkách vyprovokovat tvorbu jiker. Raději to hlídej, mně takhle samec jednu závojnatku zmrzačil, nahnal ji za kámen, kde jí okusoval ploutve. Celkově to samičky hrozně vyčerpávalo, takže samec je už tři měsíce v karanténě (až bude tepleji jdou všechny do jezírka :-P )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 06:44 Potkan – Divné chování závojnatky
Mám 3 závojnatky a ta největší prohání ty ostatní, tak že jim hlavou šťouchá do zadečku dokud je nezažene do koutam,kde je chvíli hlídá a pak odpluje,ty ryby jsou úplně vystrašené a vyčerpané. Proč to dělá? A může jim něco udělat? Prosím poraďte.Předem Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2006 20:01 Mája – ach jo
Ahoj Tondo,js,e na tom zase skoro stejně,zase mi betta leží :-( Ať už se ty bettky uzdraví,moc ržím palce,tak ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2006 12:31 Tonda – beta
S betou to vypadá bledě už ani pořadně nežere včera jsem jí dal jikry a skoro se jich ani nedotkla :-( .Neo bohužel v akvaristice mi řekli že ji neseženu ale jájim nevěřím kdybych prodavačce šoupnul 200,- tak bych ji měl do druhého dne. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 12:44 Žena Mája [40] – betta
Já jsem fakt nic nenašla,hledala jsem na intráči všude možně,ale fakt nic jsem o téhle nemoc nebo vlastně co to je nenašla :-( Nevím,možná se skus poptat po těch samičkách,no a kdyžtak je k němu skus dát,pokud je seženeš,ale nevím,můj betták třeba když byl takhle nemocný taky,tak se až tolik nenapařoval před zrcátkem,prostě asi za 3-5 min si šel lehnout,teď to vydrží i celý den a předtím taky :-) ,jo a kdyžtak mi v Tvém akvárku,jestli chceš odepiš na můj komentář,tak se měj hezky a ať se betta uzdraví,ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 12:33 neo – ..
Tak řekni prodavači ve zvěráku. On je taky nemel sem mu řekl a za týden byly k mání. ;-) ;-) Jedna stojí kolem 50kč když né mín ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 12:20 Muž Tonys [16] – ne
díky neo za snahu ale 2 samičky asi neseženu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 11:12 neo – moje betta
Ps: Má betta měla podobné příznaky a takhle jsem to vyřešil, ted se s radostí prohání poakvu ve třech ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 11:10 neo – ....
Myslím že by jsi měl zajistit společnost nějaké dámy stejného rodu nejlépe 2-3 uvydíš jak ho to vzpruží. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 09:10 Tonda – žádné vnější příznaky
díky Májo ožádné předměty se neotírá leží při zemi a občas vyplave na hladinu když ji nasypu do akva vločky nejvíce mě mate že nasobě nemá žádné skvrny,puchýřky či rozpadlé ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 09:10 Tonda – žádné vnější příznaky
díky Májo ožádné předměty se neotírá leží při zemi a občas vyplave na hladinu když ji nasypu do akva vločky nejvíce mě mate že nasobě nemá žádné skvrny,puchýřky či rozpadlé ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 20:36 Žena Mája [40] – hm?
Jo a otírá se o nějaké předměty v akvárku???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 20:35 Žena Mája [40] – jj
Ahoj Tondo,je mi to hrozně líto,opravdu moc,ale opravdu na tohle jsem u bett ještě nepřišla,přád něco hledám,ale fakt nic nmůžu najít,hlavně jí musíš krmit,musí pořád papat,takže pokud bude žrát,tak to ještě jde,ale pokud přestane,je to už pak horší,je mi jí hrozně líto,neboj já budu skoumat dál a snad něco najdu :-( :-( :-( ,prosím,aktualizuj svou nádrž,je moc hezká :-) A máš u ní komentář ode mě :-) Je mi to moc líto,doufám,že Ti neumře,však víš,jak já mám ráda betty,jsou nádherné :-) :-( Moc moc držím palce,a omlouvám se za ten dlouhatánskej sloh.Měj se nádherně a prosím kdyžtak napiš ještě na ten komentář a jstli chceš tak i na tohle ;-) Ahooooj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 20:11 Tonda – :-(
:-( :-( :-( :-( :-( díky májo doufal jsem že zrovna ty mi poradíš máš snima skušenost a vim že tvoje beta to samí prodělala bohužel nedokážu identifikovat nemoc u ostatních rybiček jsem nic nezpozoroval protože je v akva sama normálně žere a drží se u vzduchovacího kaminku a filtru. moc děkuju za odkaz já fakt nevim co mám dělat Pooooooooooooooooooomoc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 19:58 Žena Mája [40] – ach jo
Ahoj Tondo,je mi tebe a Tvé bettinky upřímně líto :-( Přesně tohle se mi stalo taky,ale nevim co jí je :-( Byla jsem zvyklá,že když se kouknu zblízka na akvárko,ona připlave,ale tehdy nic,ani se nekoukla,moje se z toho asi dostala,ale nebvim jak,asi tak před dvěma týdny.Jak je stará????Mám druhou bettu a ta předtím se takhle po 1 a půl roku taky přesně takhle chovala,ale ta na to umřela :-( Tahle se z toho asi dostala,tuhle nemoc dostala v 2 a půl letech.Nevim jak Ti poradit. :-( Jen snad,pozoruj jí pečlivě ploutve,moje betta o kus ocasní ploutve přišla,najednou jí zprůsvitnil ocásek,druhý den ho měla úplně roztřepený,jako kdyby spálený a třetí den už kus neměla.Pozoruj jestli nemá krupičku a jestli žere.A i ostatní rybky jestli nedostaly např.:krupičku. :-( Nevim,možná skus FMC,ale pozor,pečlivě si prostuduj návod :-O Jo a kdyby bylana pokraji sil,tak ale úplně,že by hrozilo,že to skrátka nepřežije ani do zítřka,tak jí vymáchej v paralenuale nemíchej s FMC a ani jinými léky,vím,že to není vůbec akvaristické,ale mě to poradila kamarádka a už jsem fakt všechno vyzkoušela,já ji tam dala-opravdu jsem dala paralen hrozně malinko-a druhý den jsem jí vyndalaa byla trochu čilejší,ale opravdu Ti to radím jako tu poslední možnost,kdy už nebude úniku,radši si přečti a skus najít něco o tom a dávej normálníléky na to,dnes už moje bettinka je asi zdravá a dorůstá jí i ocasní ploutvička,já jí má tak ráda :-) :-) :-) Moc moc držím palce ať se Ti uzdraví,myslím,že i Tobě by jí moc líto,děkuju,že sis tohle dlouhé psaní přečetl a měj se krásně a betta taky,ahoj ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 13:02 Žena Vesnach [56] – Toniku..
vis v podstate se nektery nemoce projevuji stejne a muze to byt neco scela uplne jineho.
Ja mela apaticky dve pavi ocka a obe pozdeji dostaly plisen, pak zacalo byt apaticky i treti a te se zase zacal rozpadavat ocasek.
Pak se rozpohybovala a zije vesele dal. Vsechny nemoce si prinesly s obchodu, kde jim pochcipalo cele akvarium.
Toniku, ja ti poslu odkaz na jedny stranky a tam se treba dozvis vic!
Drzim palce!! :-)
http://www.sera.cz/07/07.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 12:31 Tonda – prosím poraď
co mám dělat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 11:12 Žena Vesnach [56] – paraziti
Vypada to na parazita. To pak jsou ryby apaticky a "lezi" na dne ci predmetech. Rika se tomu pokrocila puchyrnatost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 11:03 Muž Tonys [16] – divná beta
ahoj, mám problém a jsem ztoho úplně smutný.Mám betu v 11l akváriu a ona mi teď pořád nehybně leží u dna občas se přemístí a zases i lehne.poraďte mi prosím.co se děje? :-( :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 18 ...... [19]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=901