Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 11:45 JuraS – Re: OpalineLeFay
Možná čtu špatně mezi řádky ale jaký tam máš filtr ? Nebo žádný a jen vzduchuješ ? To co popisuješ je tady 1000x omílaná klasická otázka někoho kdo do akva nasype, neleje a hodí všechno co se mu líbí a zapne elektřinu a diví se, že to nefunguje jako televize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 07:40 Muž Krkovička [0] – Re: OpalineLeFay
Řešil jsem hodně podobný problém, když jsem nefunkční filtr vyřešil proplachem v horké vodě - hrozná blbost :(. Bohužel to u mě odneslo celé hejno tetrazon. V akva by se prostě nemělo nic uspěchat a vše si dvakrát rozmyslet. Mě výrazně pomohlo. Denně měnit pomalu polovinu vody, pár dní jsem nekrmil vůbec a pak dalších pár jen velmi střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 22:13 OpalineLeFay – bylo to tak
Když jsem dneska byla pryč, táta našel jednoho skalára bokem plout na hladině, tak začal okamžitě jednat, rybky přemístil do menšího akva s vodou odstátou týden a je jim mnohem lépe, takže jste nejspíš tipovali správně, bylo to tou vodou a špatnými látkami v ní.
Testy na všechny "zla" už mám koupené, takže odteď budu poctivě měřit a poctivě vyměňovat vodu. Byla jsem totiž na deset dní mimo republiku a nic mi nedošlo.
Dík za všechny rady, vezmu si je srdci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2010 17:14 Muž Sid [6646] - Rostliny – Re: OpalineLeFay
...(založeno) cca 2, 3 týdny...
To je tak akorát na otravu NO2... :-O
Té vody můžete měnit i víc - klidně i 1/2 denně a přímo z vodovodu, jen ji musíte vytemperovat na teplotu "podobnou" té v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Sprachys
Třeba protože v čerstvé vodovodní vodě nenajdeš dusitany a amoniak v takové koncentraci jaká bude v akváriu teď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.09.2010 16:35 Muž Sprachys [48]
proč hned v nově založeným, nezaběhnutým akvárku měnit vodu?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:27 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
tipuju na krátký interval na ryby po založení AQ. postupně se hromadily sloučeniny dusíku. tipuju na otravu dusíkem. měnit vodu. často. denně 1/4. málo krmit. čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:45 Muž NASREDDIN [1383]
FreeDale napsal:
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni,

To není zas tak nepochopitelné , já už musel zapnout první topítko (voda už klesla pod 20stupňů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:24 Žena stetinka [270]
něco je špatně. Nevím, kdys tam dala ryby,
ale jako první pomoc vyměň část vody. Pak by to chtělo změřit ty dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:55 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: OpalineLeFay
1) jaký je filtr?
2) jak velký byl teplotní výkyv?

Přepokládám, že tam je aspoň bublifuk, nicméně tipnul bych si, že vlivem zvýšení teploty se tam cosi rozjelo.
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni, já mám 27 bez topení a stále neklesá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:15 OpalineLeFay – Re: stetinka
cca 2, 3 týdny
přiznám se, že pH a NO jsem ještě netestovala, hne djak to půjde, vrhnu se na to :-)
podivná? žijí bez problémů (až dodnes) a mají se rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:03 Žena stetinka [270]
jak dlouho je akva založeno? Máš test na NO2?
(proč ta podivná kombinace ryb?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:30 Těhňajs
omlouvam se, přehlidnul jsem se.... ale to ph sem dej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:28 Muž NASREDDIN [1383]
Těhňajs napsal: Jak máš velké akvárium a kolik tam máš ryb ( a jakých)?
Však to v dotazu píše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:18 Těhňajs
Změř jak je na tom Ph. Jak máš velké akvárium a kolik tam máš ryb ( a jakých)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:14 OpalineLeFay – Nemocné akvárko nebo falešný poplach?
Ahoj všichni,
poraďte, prosím, nezkušené. Dneska se mi ryby v akvárku začaly chovat podivně - gupky, které mi obvykle aktivně rejdís em a tam, se dneska v hejnu sdružují do jednoho rohu, někteří samečci dokonce "stáli" na staženém ocase. Zdá s emi, že jí normálně, ale všimla jsem si u všech, že na okrajích všech ploutví jim vybledly barvy a pár jich občas plave nakřivo.
Krom toho chovám mladé skalárky - ta větší z nich je už od počátku chovu jakoby ospalá a bojácnější a příliš nejí, ta druhá se rychle naučila od gupek, kde k jídlu přijít a baštila ráda. Dneska jsou obě totálně mimo, apatické, nereagují skoro na nic. A žádná nevzala do úst ani sousto.
Víte někdo, proč se to tak děje? Jediné změny, které jsem mezitím udělala, jsou přidání topení (včera) - postupné zvednutí teploty na 25°C a výměna 1/4 vody. Mám je dát do karantény nebo jim nic není?
(Akvárko je cca 130 l, 6 gupek, 2 malé skaláry, 3 malincí ancistrusové, provzdušňuju, krmím TetraMinem a mraženými artemiemi.)
Díky za všechny odpovědi a pokud už se to tady jednou řešilo, omlouvám se, ale ať jsem hledala, jak jsem hledala, nenašla jsem. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:42 Quck
podle fotek neni ani mněsic ale je tak 3 měsice stará nely vic a hodnoty už přesně nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:23 R Muž Silent [5949]
Nádrž není ani měsíc stará, podle fotek silně zarybněná a hodně kamenů na úkor vody. Viděl bych problém v kvalitě vody. Jaká byla naměřená hodnota dusitanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:10 Quck
ale zas mněřil sem no2 a bylo v pořadku asi se jen ohřivají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:09 Quck
NO po vymněně vody to je lepši aspon s emi zdá a ne jen sou na hladině
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 11:01 R Muž Silent [5949]
Jaká je koncentrace NO2? Zlepší se situace po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 10:53 Těhňajs
Žeby se ohřívaly od zářivky?... Jsou jen u hladiny, nebo i z hladiny lapají vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 10:38 Quck – Ryby na hladině pořad
Mam docela nové akvarko mam tam živorotky je to 160 L a mam takovy problem věčinu dne se mi drží ryby na hladině a to jim vzduchuji pořadně tak nevím čim to je :-( sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 11:36 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
V jednom našom chováku som asi tak pred týždňom videl fantóma čierneho ako je otočený hlavou kolmo k hladine a akoby sa k nej snažil vyplávať ale nemal dosť síl. Trepotavým pohybom vyšiel asi 2 cm, potom sa bez pohybu spustil na miesto kde začal a toto robil stále dookola. Myslel som si že umiera, ale prišiel som tam po týždni a znova to isté. Keď som pristúpil k nádrži, prerušil svoju činnosť, rozplával sa akoby sa nič nedialo, ale po chvíli znova pokračoval.
Je takéto správanie sa u fantómov normálne? Alebo neviete čo by to mohlo byť za chorobu/poruchu? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 23:22 Muž karelpavel [18] – Re: Darsilius
Toto některé ryby , čerstvě vložené do nádrže dělají - než si zvyknou na prostředí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:07 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
akvárium je dost zarostlé, tak kdybych prostříhal, mohlo by to pomoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
může to mít víc příčin, taky hodne světla, kdoví. Ale opravdu mi příjde že tam moc místa nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:52 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
Myslíte že kvůli nedostatku místa jezdí po skle ? předtím jsem měl ve stejnem akvariu 6 daníí, ktere jsou mnohem naročnější na místo a po skle teda nejezdily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darsilius
možná že tam mají málo místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:38 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – razbory hangli
Zdravím, před pár dny jsem si koupil do sveho akvaria 8 razbor hangeli...jejich chování je divné, pořád jsou u skla a jezdí nahoru a dolu, jsou dost lekavé... ale jak říkám, jezdí po tom skle celé hodiny... Je to normální ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:56 Žena basa1313 [18] - Parmičky
presne tak mrazena strava je najlepsi liek :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:44 Muž avast [49] – Re: Leonardo
Měl jsem taky takový červený flíčky na mečovkách, týden jsem jim po dvou dnech dával mražený patentky a žijou doteď a nic jim není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 18:12 Žena basa1313 [18] - Parmičky
neutrat ich ... ja som mala dve takto vychudnute samicku aj samceka, dala som ich do pohara a krmila mrazenou potravou... z nej sa lahsie pribera... boli sice naozaj slabe ale pribrali a este teraz ich mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:44 Muž Mike [3]
ja osobne bych to nepodcenoval at se to nerozšíři utrať ju akorat se tráppí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 16:18 Muž Leonardo [3]
Ahoj.. Mám dotaz na podobné téma.. založil jsem nové akva a ryby z minulého mám v 54litrech. Vše bylo v poho,ale poslední týden se mi začaly otírat mečovky a pancéřníčci měli na těle rudé skvrnky..okolo hřbetní ploutve a okolo tlamky..Nevím co to může být, obávám se TBC ,ale ostatní ryby jsou v pohodě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 00:17 sima – hubnutí ryb
Tak to musím přeléčit všechny paví oka,protože jak jsem psala týden jsou špatny a pak se lepší a mezitím se to ukáže u další rybky,včetně potěru a tak pořád dokola,některé umřou ve 3měsících jiné tak divně žijou aj 9měsíců,dýl jak rok nevydrží.Můžu ten baktopur dát do akva-mám tam ještě pancéřníčky a ancistruse a na těch jsem nic nezpozorovala,díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2009 12:46 R Muž Silent [5949] – Re: sima
Tohle spíše než tuberkuloza vypadá na nějakou bakteriální nákazu zažívacího traktu. Pokusil bych se rybu izolovat a zaléčit nějakým dobrým antibakteriálním léčivem, třeba Sera Baktopur direkt. Případně je možné se podívat sem: rybicky.net/nemoc/ a porovnat všechny příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 23:20 sima – hubnutí ryb
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli je možné kdyby měla ryba tuberkulozu,má příznaky vyhubnutí,nežere,drží se bokem,ale jinak žádné jiné příznaky nejsou,že po týdnu co nežere a šíleně zhubne,začíná zase pomalu žrát a do 14dní se zase spraví,pak je cca měsíc i dýl v poho a pak se to objeví znovu.Můžeto být tubera?Mám to u pavích oček,díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 17:57 adamat
Tak díky za rady :-) Nevadí zvýšená teplota? Ona to má už celkem dlouho, tak se to snad spraví hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 14:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: adydas
Jak píše Haimdol bude to po úrazu.Párkrát jsem to na rybách měl taky možná ještě mnohem horší a vždy se to dalo dohromady.Tou eSHou nic neskazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 11:53 adamat
Hm, tak já se po sha 2000 optám u nás, ale byl bych rád, aby se k tomu vyjádřil někdo další, protože nevím, čemu teď mám věřit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:40 R Muž Silent [5949] – Re: adydas
Vypadá to spíše na zakalení čočky možná po úrazu. Preventin asi moc nepomůže. Použil bych raději eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 16:40 adamat
No to já právě nevím, jestli to je plíseň, podle tohoto [ rybicky.net/forum/5749… ] vypadá plíseň na oku jinak hmm Můžu přitom normálně krmit? A Preventin na to má nějaký vliv? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:30 xx – Re: adydas
Zvedni teplotu na 28 st. Většinou to samo zmizí, jinak zabere ten akriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 15:09 Muž Honz [7] - Tetry
hele jukni se na stranku seralabor.com to je jedna vec a ta druha jestli ti tam radi plisen tak tam dej acrifilin j tak at se ti dari jedna moje parmicka to ma taky



sad :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 17:18 adamat – Divné oko skaláry
Fotka k příspěvku Ahoj lidičkové, naše skalára začala mít "divné oko" a patrně je na něj slepá. Mám ji v karanténě, páč ji jiná skalára "napadala". Našel jsem zde na fóru také problémy s očima, takže jsem si myslel, že by to mohlo být zaplísnění, ale pak jsem se podíval blíže a je to asi něco jiného. Prosím, mohli by jste mi poradit, o co jde a jak to případně léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:29 mckisha – Re: Roman
Ahoj no takze musim taky zlikvidovat tu rybu ????? kdyz se ji to deje ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2009 19:34 Muž Yirka [9139] – Re: Plato
Pokud ti zápal vydrží, tak to zvládneš a při dodržení pár základních zásad ti i s přítelkyní akvárko přinese spoustu radosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:17 Plato
děkuji všem za podněty připomínky i za to,že moje představa vezmu akvárium naliji vodu hodím kytky a rybky se změnila. Myslím,že kdyby mohli i rybky by Vám Všem poděkovali.@
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:13 Muž Yirka [9139] – Re: Plato
Klasická reakce....Ale když si přečteš ty odkazy tak ti to bude jasné. Rybám není dobře právě pro to akvárko. Když se necítíš, také jsi zalezlý.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=599