Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divné chování ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Divné chování ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2010 20:22 Muž filipsi [1296] – Re: Melisa
Jezismarja, parmicka v depresi, co potrebuje kamaradku :-D .
Tak to budu muset akva propatrat, jestli se mi tam taky nepotuluje nejaka ryba v depresi ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:15 Žena Melisa [2] – Re: stetinka
Je velká asi 10 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:59 Žena Melisa [2] – Re: Deathbull
Myslím, že nemám, tak jo. Máme ještě tři mečovky dospělý a jednoho výrostka. Dík a krásný večer!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:55 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Melisa
Klidně dokup v malé velikosti další 2, pokud nemáš přerybněno. Prodávájí se většinou 3-5 cm, než se přestěhuješ tak jim to malé nebude.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:48 Žena stetinka [270] – Re: Melisa
jak je teď velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 19:30 Žena Melisa [2] – Parmička v depresi
Ahoj, poradíte, co vám přijde jako menší zlo?
Máme jednu parmičku černopruhou (byly dvě, ale jedna umřela) a ještě jsem vyčetla, že máme na ní malé akvárko. Do měsíce, maximálně dvou (stěhování) chci založit větší (100-120 l) a určitě koupit ještě jednu až dvě parmičky, ale co teď? Přikoupit druhou do menšího akvárka (50l), nebo ji nechat zatím ten měsíc dva ještě samotnou a dát je až pak do většího?
Nevypadá, chudera, vůbec vesele, válí se v rohu a neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:01 Žena stetinka [270] – Re: Ondra
tři kusy hejnových ryb e 12 litrech? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Ondra
pro začátek bys měl vyměnit třetinu až polovinu vody v nádrži (nejlíp za odstátou) a měnit ji tak klidně každý den, ale hlavně mezitím přemýšlet o nápravě. Zjišťovat jestli ryby nemají nějakou nemoc a pak ji vhodně léčit, nebo jestli to bylo způsobené jen špatnou kvalitou vody. Jestli máš správný filtr, živé rostliny, dost často meníš vodu, a zapřemýšlet nad osazenstvem, tyhle ryby jsou do tak malé nádrže nevhodné.
Pokud si akvárko čistil celé (vyměnil všechnu vodu, vypral písek), tak může být problém v tom, protože tohle je nevhodný postup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 15:01 švíco – Re: Ondra
jakým způsobem to akvárko čistíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 14:53 Ondra – neim
Mam 12 lit. a vni mam 1 neonku,parmicku nadhernou,parmicku 4 pruhou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:29 Žena Linduš [166] – Re: Ondra
jak velké máš akvárko a jaké/kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 20:20 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ondra
Kup si kapkové testy na dusitany NO2 a dusičnany NO3 v balení je i návod jak se používají X-) I když si čistil akva tak to neznamená že tam nemůže být problém, chce to víc informací o akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 20:08 Ondra – nevim
a jak mam zmerit NO2 a NO3 sem zacatecnik pls porad.Ve vode by nemel byt probem dnes sem cistil akvarko : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Ondra
Změř hodnoty NO2 a NO3 a vyměň část vody X-) Zvýšený obsah odpadních látek může být příčina a může to souviset i s tou nemocnou mečovkou X-) A nezakládej zbytečně nová témata, když můžeš pokračovat v starším se stejným názvem hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:41 Ondra – divné chování ryb
zdravím chci se jenom zeptat mám Parmičku nádhernou a vždy byla aktivní jak ja řikám no prostě pořád plavala a chybala se a byla prostě radostná.Ale dnes my celý den tak jakoby polehhává moc se nehýbe jen se nají a zase si zaleze pod rostlinu na sobe némá krupičku nebo neco takového.Chci se zeptat jestli není nějak nemocná díky věem : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:54 Muž Bartolomiu [17] – Mečovka
Fotka k příspěvku A nevíte někdo co by mohlo být téhle? Zdála se mi nějaká tlustá tak jsem jí dal do karantény, kde je už asi 2 měsíce. Zatím nezdechla ani neshodila. Omezil jsem jí žrádlo a ob den má dietu. Většinou se mi nafoukly a zdechly, než jsem jim omezil potravu na 1x za den a množstvi na polovinu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:18 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bartolomiu
Není zač, povlak může to být i příčinou divného chování Čichavce - přes mastný film se nedostane na vzduch, naloká se toho sajrajtu na hladině a dusí se.
Ubrousky pokládej a vytahuj postupně jeden po druhém, ať se nestačí rozpadnout nebo potopit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:15 Muž Bartolomiu [17] – Re: Tudy
krmení jsem omezil na 1x denně a většinou to maji do minuty pryč. Ale za radu s ubrousky díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:13 Muž Bartolomiu [17] – Re: Designer
teplota pod krytem se zdá OK, ze zadu jsou 2 otvory pro kabely na opačných stranách, takže by to neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:08 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Bartolomiu
OT
Mastný povlak: povlak stáhnout papírovými ubrousky (rozložit je na hladinu a po nasáknutí hned sebrat), namířit vývod filtru k hladině (čeřit ji) a méně krmit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 11:04 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Designer
Krytem to nejspíš nebude, mám podobný a Čichavci jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2010 10:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka/Bartolomiu
Zase na Tebe (s dovolenim) navazu, protoze mne vzdycky tak hezky nahodis. ;-) Neznam tyhle hotove kryty, neni to prilis tesne, ma se pod tim jak obmenovat vzduch? Vzduchovani jak pise neni, takze o to to z krytu ven fouka min a vymena vzduchu pod krytem nebude nic moc, i kdyby nebyl buhvi jak tesny. Jak teplo je pod tim krytem, necekal bych chladnejsi vzduch, jak moc je horky? Ja kdybych se z niceho nic nadychnul poradne horkeho vzduchu, asi bych sebou taky pekne hazel :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:55 Muž Bartolomiu [17] – Re: katterinecka
Chladnější by o moc být neměl je tam kryt. Vodu měnit nezapomínám, ale začnu měnit jednou týdně, snad to pomůže. Vodu jsem testoval na NO2 a No3 a v normě. Je fakt že se mi teď udělal na hladimě takovej jako mastnej film a nevím odkud a co s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bartolomiu
čichavci dýchají kyslík z hladiny. Nemáš na vodou chladnější vzduch? Mohl se nachladit. Nebo to může být špatnou kvalitou vody, píšeš že ji měníš jednou za dva týdny, nezapomínáš? Měnila bych ji jednou týdně, teď i častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:50 Muž Bartolomiu [17] – čichavec
Prosím o radu. Nějak se mi zbláznil čichavec. coze Jednou za čas vyletí k hladině strašně blbne, mlátí sebou a pak se zas schová pod listy. Přitom většinou palval volně v prostoru. Dnes ráno to samy a pak spadl volně ke dnu a přestal dýchat. Tak jsem ho odlovil do karantény k mečovce, dopustil trochu vody a vypadá že se probral. Mohlo by to být málo kyslíku v AQA.? Vzduchování nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:37 Žena Linduš [166] – Re: Janio
zkus přečíst ten název a napsat ho sem, hm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:33 Janio
Ma napísane... to je jasné a riadim sa podľa toho, kupoval som ju proti krupičke a ta už vymizla... Jedine čo sa zhoršilo že malo jedia, a ten samček spomínaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:22 Muž Yirka [9141] – Re: Janio
Snad to má nějakou nálepku a příbalový leták podle kterého to dávkuješ. Chápej léky jsou prostředky k léčení, ovšem musíš vědět jaké a na co. To není jako je mi blbě, dám si aspirin. "Modré" léky obsahují růzmné koncentrace Cu, což může být při nesprávném použití pro nádrž fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 21:09 Janio
Neviem presne ako sa volá, len je to taký náboda, a kvapkam takú modrú tekutinu...

zajtra to bude 8mi deň a krupičku už asi nemajú, pretože nie je na tých rybkách nič vidieť, len to ma trápi že ten samček sa zle správa a má koniec plutvy bliely, ktorá mu odpadáva...

Mimochodom je nejaká choroba, pri ktorej miesto tak zhnedne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:49 Žena stetinka [270]
že by fmc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:30 Muž Yirka [9141] – Re: Janio
O jaký lék se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Janio
Komplet najednou celou vodu není dobrý nápad, vyměň ji po částech během jednoho dvou dnů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:20 Janio
Zajtra im budem meniť komplet celú vodu, bude to stačiť ? Inak to je v tom že stoji na mieste, a pohybuje sa dopredu a dozadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Janio
Málo informací o akvárku, měřil jsi hodnoty vody? Po léčbách se stává že se objeví bakteriální rozpad ploutví, zkus minimálně jednou denně měnit část vody za čerstvou, mělo by to pomoci X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:24 Janio – Divne spravanie rybky
Čavte, mám 60L akvárium... a rybky dostali krupičku (neonky zomreli...)Kúpil som liek (taká modrá tekutina...) Postupne to zmizlo, na ich tele už nie je nič vidieť, no predsa sa správajú divne: 1. Málo jedia, 2. jeden samček - mečuň stoji na mieste posunie sa asi o 2 cm dopredu, a hneď naspäť do zadu, to robí celý deň, odplave iba keď ho vystraším... K tomu má ešte na zadnej plutve také biele, a trošku mu z toho odpadlo, akoby sa ta plutva trha...

Čo mám robiť ? Nikde som to nenašiel ;(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 12:12 Muž ghulek [0] - malawi – Re: stetinka
:-D to jo v tomhle akváriu se to co nevidět požere.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 11:58 Žena stetinka [270] – Re: OpalineLeFay
a pokud budeš dál chovat větší cichlidy s pavíma očkama, tak počítej, že z nich budou už jen paví brčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2010 11:45 JuraS – Re: OpalineLeFay
Možná čtu špatně mezi řádky ale jaký tam máš filtr ? Nebo žádný a jen vzduchuješ ? To co popisuješ je tady 1000x omílaná klasická otázka někoho kdo do akva nasype, neleje a hodí všechno co se mu líbí a zapne elektřinu a diví se, že to nefunguje jako televize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 07:40 Muž Krkovička [0] – Re: OpalineLeFay
Řešil jsem hodně podobný problém, když jsem nefunkční filtr vyřešil proplachem v horké vodě - hrozná blbost :(. Bohužel to u mě odneslo celé hejno tetrazon. V akva by se prostě nemělo nic uspěchat a vše si dvakrát rozmyslet. Mě výrazně pomohlo. Denně měnit pomalu polovinu vody, pár dní jsem nekrmil vůbec a pak dalších pár jen velmi střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 22:13 OpalineLeFay – bylo to tak
Když jsem dneska byla pryč, táta našel jednoho skalára bokem plout na hladině, tak začal okamžitě jednat, rybky přemístil do menšího akva s vodou odstátou týden a je jim mnohem lépe, takže jste nejspíš tipovali správně, bylo to tou vodou a špatnými látkami v ní.
Testy na všechny "zla" už mám koupené, takže odteď budu poctivě měřit a poctivě vyměňovat vodu. Byla jsem totiž na deset dní mimo republiku a nic mi nedošlo.
Dík za všechny rady, vezmu si je srdci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2010 17:14 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: OpalineLeFay
...(založeno) cca 2, 3 týdny...
To je tak akorát na otravu NO2... :-O
Té vody můžete měnit i víc - klidně i 1/2 denně a přímo z vodovodu, jen ji musíte vytemperovat na teplotu "podobnou" té v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Sprachys
Třeba protože v čerstvé vodovodní vodě nenajdeš dusitany a amoniak v takové koncentraci jaká bude v akváriu teď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   12.09.2010 16:35 Muž Sprachys [48]
proč hned v nově založeným, nezaběhnutým akvárku měnit vodu?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 16:27 Muž JendaVana [22] - Cichlidy
tipuju na krátký interval na ryby po založení AQ. postupně se hromadily sloučeniny dusíku. tipuju na otravu dusíkem. měnit vodu. často. denně 1/4. málo krmit. čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:45 Muž NASREDDIN [1383]
FreeDale napsal:
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni,

To není zas tak nepochopitelné , já už musel zapnout první topítko (voda už klesla pod 20stupňů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 15:24 Žena stetinka [270]
něco je špatně. Nevím, kdys tam dala ryby,
ale jako první pomoc vyměň část vody. Pak by to chtělo změřit ty dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:55 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: OpalineLeFay
1) jaký je filtr?
2) jak velký byl teplotní výkyv?

Přepokládám, že tam je aspoň bublifuk, nicméně tipnul bych si, že vlivem zvýšení teploty se tam cosi rozjelo.
I když nevím, jak se dá udržet akva pod 25 stupni, já mám 27 bez topení a stále neklesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:15 OpalineLeFay – Re: stetinka
cca 2, 3 týdny
přiznám se, že pH a NO jsem ještě netestovala, hne djak to půjde, vrhnu se na to :-)
podivná? žijí bez problémů (až dodnes) a mají se rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 14:03 Žena stetinka [270]
jak dlouho je akva založeno? Máš test na NO2?
(proč ta podivná kombinace ryb?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 13:30 Těhňajs
omlouvam se, přehlidnul jsem se.... ale to ph sem dej

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 16710x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2931-divne-chovani-ryb?od=562