Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:35 Muž ssendy [0] Re: romant
No zatim nechavam liapor usednout.Mam akva predelane.O vekendu udelam novou prezentaci.Mam tam pouze nejake krevetky a par galaxy a hengely.Zadne velke ryby.Neprekrmuji a sneci se porad rodej.Snazil sem je je lovit rucne,ale lecim krupicku a do akva zbytecne nesaham a ted je jich tam fakt hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: ssendy
Odkal dno a tejden nikoho ničím nekrm a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:45 Muž ssendy [0]
Cau.Mam v akva spoustu sneku a to asi kruznik cinsky.Rozhodne mi na okurku vubec nejdou.Dal sem ji tam v noci a do rana na ni byly 3 sneci.Heleny na ne asi hazou bobek.Cetl jsem jeste o platku brambory,ale nejsem si jistej jestli to neco neudela s vodou.Testoval ste ji nekdo?Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 14:56 Muž kacercz [36] – snecci party na wokurce
Fotka k příspěvku Platek okurky a jakej z toho je mejdan ... mrenky uz se urcite tesi na 3ky pristi tyden :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 17:36 Žena Leja [70] Re: rak
Čverzubec je moc hezká a zajímavá rybička, avšak já už nic dalšího do akvária přidávat nechci. Tedy chtít bych chtěla, jenže nemohu - už teď mám ryb víc než dost;-) . Zatím uberu krmení a šneky budu nadále likvidovat ručně jako doposud. Pak se uvidí...

Zatím nemám v akváriu žádnou nezvladatelnou šnečí kalamitu. Když jich bude +/- stejně jako teď, nic se neděje (vadí mi akorát esteticky) - hlavně mi jde o to udržet šneky pod kontrolou, aby jejich počet nerostl v exponenciální křivce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 12:27 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Leja
Podle tvé prezentace má tvoje akvárium obsah 42 litrů tak bych tam opravdu použil čtverzubce ( např. čtverzubec trpasličí velikost je 2-3 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 12:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Leja
Neritiny jsem já osobně společně s Helenami neměl, ale viděl jsem tuto kombinaci v mnoha nádržích tady na stránkách. Psal jsem majitelům, jak se tito šneci navzájem snáší a vždycky to bylo naprosto bez problému. Třeba v této nádrži rybicky.net/nadrze/18086 se můžeš podívat do komentářů, ptal jsem se na to zhruba před měsícem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 09:27 S Muž invalida [3881] Re: Leja
Kus mechu nebo něco jemnolistýho nech za oknem ve sklenici zařasit a použij jako návnadu...možníá by šli i na file. Sběr bych skusil v noci....Co ti pomůžer je dostat na sklo je i vypnutí filtru ale s tím opatrně...max 1-2 hodinky ale nemusí to zafungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 08:47 R Muž romant [27987] Re: Leja
Subjektivní pohled v tomto, bude hrát velmi důležitou roli, vo tom žádná. ;-) Já, když mluvím o nepřekrmování, tak mám na mysli krmení jednou denně co stihnou ryby do 20 vteřin skonzumovat a na dno skoro nic nedopadne, když krmím živou, krmím jednou za 2-3 dny, ryby dna dostanou třeba tabletu, zde pozor, velmi častý zdroj potravy pro šneky, chce co taky krmit ve správnej čas, před zhasnutím, či po něm se jeví jako to správné. Pokud šneci nejdou na okurku, mají dost jiných zdrojů, můj názor, i kružníci si zobnou, hlad je hlad. Ten samozběr bych vylepšil tím, že některý šneky rozmáčkneš prstem a necháš v akváriu přímo sežrat stávající rybí osádce, velmi vítané spestření jídelníčku pro většinu ryb. O zbytku nebudu psát, neb jiných metod nepoužívám, to přenechám dalším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 08:30 Žena Leja [70] Re: toni
Je to už tak trochu jako rozhovor hluchého s němým, tak zkusím zhrnout zde nastíněné možnosti redukce šneků a položit ještě nějaké doplňující otázky:
1. Omezení krmení: Ačkoliv dle mého subjektivního pocitu nijak zvlášť nepřekrmuji, realita je možná úplně jinde. Snížím tedy příděl potravy.
2. Past na šneky: Většinou se setkávám s názorem, že past je na miniaturní kružníky nepoužitelná. Má někdo zkušenost, že by na tyto drobounké šnečky fungovala?
3. Clea helena: V akváriu žijí neritiny, tak nevím - nedoplatily by na takového spolubydlícího? Navíc - žere vůbec helena kružníky nebo upřednostňuje větší kořist?
4. Návnady: Zatím jsem s nabízenou okurkou či salátem nepochodila - kružníci si je nevšímají. Totéž platí pro krmné tablety na dno. Nějaké jiné tipy, co by mohlo kružníkům chutnat?
5. Šnekožravé ryby: Pro malé akvárium nepoužitelné.
6. Chemie na hubení šneků: Děkuji, nechci! Jednak kvůli neritinám, jednak kvůli obavám o celkové zdraví akvária - přeci jen je to jed.
7. Ruční sběr a pravidlená údržba dna: Zatím praktikuji pouze tento způsob - sice mě šneků úplně nezbaví, alespoň je trochu udržuje pod kontrolou.

PS: Značně individuální bude i pohled na to, co jsou a co nejsou "přemnožené" šneky. Osobně jich nemám v akvárku tolik, že by přes ně nebylo vidět na skla či rostliny a beze sporu hrají v akvarijním ekosystému i svou pozitivní roli. Přesto bych se bez nich raději obešla ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2013 22:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: toni
Když ses teda rozhodla pro ty Heleny, tak ti dám ještě jednu radu, protože to budeš dost možná řešit v budoucnosti, až všechny ty šneky Helenky zlikvidujou. Pokud můžeš, tak si několik těch šneků, co se rychle množí, odlov do nějaké nádoby (malého akvária nebo stačí i třeba velká 5 litrová zavařovačka) a udělej jim tam stejné/podobné podmínky jako v akváriu. Tak je klidně nech, ať se dál množí a můžeš jimi pak dokrmovat Helenky tak, že jim ty šneky nahážeš do akvária.
Já jsem si Helenky pořídil taky v době, kdy jsem byl začátečník a při jejich pořízení jsem udělal chybu, že jsem jich do malého akvária pořídil moc a po zlikvidování šneků mi 7 z 12 Helen chcíplo hlady. Nedokrmoval jsem je totiž ničím, občas sežraly chcíplou rybu, vrhly se na tabletu pro ryby, jinak žijí jen z detritu. Do tvého 60 litrového akvária budou bohatě stačit Helenky 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:19 S Muž invalida [3881] Re: toni
Plastovka jako past...první redukční činidlo...pak nedopustit přemnožení úpravou krmnýho režimu...nic jinýho sem nenapsal. Už vůbec sem nenapsal že plastovku do akva trvale...Urážlivost a přednasr...nikam nevedou. Až vychladneě pročti si to celý znova ...uvidíš že spousta věcí který mi podsouváš se tam nepíšou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:10 R Muž romant [27987] Re: toni
Těch vnucovatelů "jiných" názorů bude víc. Helenou řešíš následky, ne příčiny, ale zkusit se má všechno, tak potom napiš, jak se Helena(y) činí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:33 R Muž romant [27987] Re: toni
Detrit, jenž potravou šneků, taky jest, v celém průřezu dna nacházeti se umí, to je ten důvod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:30 Žena toni [68] Re: romant
hmmm....nejak tomu nerozumim,ja odkaluju KAZDY tyden..z jakeho duvodu to hloubkove odkaleni?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: toni
Pořiď si do akvária pár šneků Clea Helena a po relativně krátké době máš po problému, nezbude ti tam ani jeden cizí šnek.
rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:24 R Muž romant [27987] Re: toni
O mě je všeobecně známo, že nejsem kdovíjakým zastáncem častýho odkalování, ale zde bych hloubkovou orbu doporučil, tedy pokud tak jak píšeš každý týden nečiníš a pokud ani tak, tak potom do akva necpi tolik zeleniny a zlepšení by se mohlo dostavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:18 Žena toni [68] Re: romant
Jestli myslis kvuli te fotce tak to je stin..odkaluju kazdy tyden a nikde ani kousek zeleneho?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:08 R Muž romant [27987] Re: toni
Přiznávám bez mučení nečetl jsem tu několikadenní diskusi celou, ale pokud Ti nikdo nedoporučil pořádně odkalit dno, tak to máš ode mě. ;-) O tom krmení se dále šířit nebudu, to tady s Tebou zdatně trpělivě drží vlnu Invalida. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 21:02 Žena toni [68] Re: snehulda007
Fotka k příspěvku tady je fotka ale bohuzel spatna kvalita,nemam ted moznost to vyfotit lip :-(
ano ancici dostavaji kazdy den nebo teda okurku a podobne....mam tam 5 anciku a davam 5 kousku CHIPS protoze to oziraji i molly a parmicky....je to tedy moc?ja vim ze clovek musi byt v akvaristice trpelivy,to jsem se naucila pri pulrocni boji s cernou rasou,rostlinky ted nadhera a listy v poradku.....jenze plno sneku:-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:53 S Muž invalida [3881] Re: Leja
Tak to je těžký..výroba není těžká jen to chce aktivitu...i koupit se možná dá...Jenže fakt že jedno zadaný slovo ve vyhledávači je víc než 15 otázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:22 Žena toni [68] Re: invalida
Jenze ja tu past NEMAM :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:15 S Muž invalida [3881] Re: toni
Podívej se v noci do pasti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:12 Žena toni [68] Re: fido16
odkaluji spolu s vymenou vody kazdy tyden...tyden nekrmit jsem uz zkousela...bez uspechu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 20:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: toni
Nebo tam pustit čtverzubce.
Já bych tam dal raky a kraby( :) )je to nadnesené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 16:40 Muž snehulda007 [850] Re: kjura
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 16:26 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: snehulda007
šneci jedí detrit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2013 16:24 Muž snehulda007 [850] Re: toni
A těm ancíkům podstrojuješ denně? Jestli jo tak to by mohl být jeden z důvodů přemnožení..V jakym stavu máš rostlinky? Jestli máš s nima problémy jako rozpad listů apod. tak to by mohl být další důvod a pak mě ještě napadá, že jsi psala že jsou v růžkatci? V růžkatci se rád zachytává bordýlek vznášející se ve vodě,proto by se tam mohli zdržovat..
Já vim že očekáváš radu jak ty šneky eliminovat,ale u šneků jako u řasy platí, že nejdůležitější je odstranit příčinu a šneci pak časem zmizí taknějak sami. Já než se naučil správně krmit tak jsem měl problémy s okružákama a teď abych je pomalu kupoval... ano Taky jsem si myslel,že nekrmím moc jenže třeba platy nebo molly nebo ancíci se rádi přežíraj,takže po nich sice nezbývá krmení,ale ti šneci se ládujou tim co ty ryby vykadí...A čím víc jídla tím víc bobků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 15:06 Muž fido16 [631] Re: toni
Já bych se zamyslel i nad odkalováním zda je prováděno pravdidelně. A někdy není na škodu ryby třeba i týden nekrmit nemusíš mít strach oni to vydrží. A být tebou krmím je jen jednou denně a to velice mírně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 15:01 S Muž invalida [3881] Re: toni
Tak se v noci podívej...Třeba ti to k něčemu bude stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:58 Muž bago [6] - AmerikaRe: toni
jeden alebo dvaja slimaci clea helena rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna a mas po probleme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:45 Žena toni [68] Re: invalida
Ne ne to jsem nezkousela,davam tam na noc okurku atd nebo chips pro anciky,primo v noci jsem nekoukla teda :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:43 Žena toni [68] Re: Zab01
:) ....no to by bylo neco :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:33 S Muž invalida [3881] Re: toni
Zkoušelas kus něčeho položit do akva a podívat se na to v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:01 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: toni
A neni možný, že právě ti šneci ti sežrali tu řasu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 13:46 Žena toni [68] Re: invalida
ooh urazena nejsem :-)....jen si nemyslim ze spetka krmiva na den je moc...mam akvarium teprve pres rok,takze zacatecnik-zadna rybka mi nikdy neposla,s rasou jsem se poprala a prave v tom to je,jakmile jsem znicila rasu,zacali se obevovat zase sneci a vse se normalizovalo ale ted je jich prave straaaasne moc a i kdyz tyden nekrmim tak se mnozi...anebo-hnojenim?ale to asi nema se snekama nic spolecneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 12:38 S Muž invalida [3881] Re: toni
Stejně mi to nedá...zkus některej den nekrmit a zkus jiný krmivo. Míň kaloricky hodnotný. Ale opravdu vše v akvu souvisí se vším. Chce to zkoušet a trpělivost. Urazit se je to nejhorší co lze udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 12:34 S Muž invalida [3881] Re: toni
Když nechceš pochopit jak to v akvárku chodí, tak si kup plyšáka. Když bude z moderního materiálu tak ho můžeš i vyvařit. Když nejdou za mlskou do pasti tak prostě nemaj hlad. Teda v případě že si nemyslíš že tam naklušou do pěti minut. Ale když nestojíš o radu tak se zařiď po svým. A bůh ochraňuj tvý chovance. Howgh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 11:37 Muž dimmur [283] Re: toni
jenze ty nechapes, ze to opravdu s tim krmenim souvisi ano ja kdyz tohle resil, tak sem nekrmil tyden a pak jsem zacal stridme a kupodivu svete div se ryby byly naprosto v poradku a sneci populace se zacala redukovat....
priklad invalidy je sice drsnejsi, ale pravdivy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2013 11:06 Žena toni [68] Re: invalida
ehm..ja myslim ze spetka krmiva dopoledne a vecer po zhasnuti par chipsu neni moc a malo to taky neni kdyz je to kazdy den,at krmim nebo ne,mnozi se stejne tak ze "krmenim"to podle meho nazoru neni,kazdej ma svuj nazor a neci teorii si urcite vnutit nenecham,clovek tady poprosi o radu a usudek si musi udelat sam,mne slo o to jak pocet sneku zredukovat nebo uplne odstranit,ne co mam "POCHOPIT"...a uz vubec ne z tak nevhodneho pripadu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 10:24 S Muž invalida [3881] Re: toni
Už ale konečně pochop že přemnožení šneků souvisí s krmením....dám asi blbej příklad ale v koncentráku nebyli tlustý protože měli málo jídla...dneska lidi vymejšlej diety a když to nefunguje tak se dojídaj za rohem a obelhávaj sami sebe. Šneci se přemnožej když je hodně jídla...a nebo naopak málo...zákon o zachování rodu jim zavelí vyprodukovat co možná nejvíc potomků aby byla šance že přežijou jako rod. Není na tom nic složitýho. To že heleny nežerou šneky je asi blbost. Podle hesla co nevidím neexistuje. Ale můžou mít jinou chutnější alternativu stravy. Nejspíš umělou a dochucenou nějakým svinstvem. Když přede mě položíš bůček a salát co myslíš že zvolím...to co mi chutná míň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:23 Žena toni [68] Re: kacercz
Sneci do akvaria patri to ano,pokud je jich tam v urcite mire tak je to pekne ale pokud clovek v akvariu nevidi nic jineho nez same sneky tak je to moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2013 09:17 Muž kacercz [36]
Pri zarizovani akva jsem hned nasadil sneky, cilene, pekne se behem mesice namnozili a po pridani najemniku, tedy kanciku pricnopruhych, prezili pouze ti nejvetsi a ti se statecne schovavaji ;) Ted bych potreboval spis neco na odstraneni prazdnych ulit, dno vypada jak takove sneci waterloo ;)

A pokud by mel nekdo na Praze 10 prebytek okruzaku, tak si je rad vezmu, aspon usetrim za krmeni :-D

Jinak snek do akva podle mne proste patri, kdyz jich je moc je nejlepsi je odstranit mechanicky, tableta pod pulkou kokosaku nebo necim jinym a vybere jich clovek hromadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: invalida
:-D No já si kromě tech 2 helen a 3 neritin pořídil kolem 50ti piskořek...:-D a ted jich tam mam mnohonásobně víc...takže by mě zajímalo co ty moje heleny vlastně jedí... ze začátku jsem často vytahoval prazdné ulity, ale posledního pul roku skoro nic... :) tak nvm no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 09:13 S Muž invalida [3881] Re: predator3313
Nejradši maj piskořky..malý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 08:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: 150koni
Tak lepší když zbytky sní šneci, než aby ti to tam zůstalo kdo ví jak dlouho ne?
Jinak já do svého akvárka (60l) pořídil dvě heleny a 3 neritiny... po roce je mrtva jen jedna neritina a to bez přičinění helenek - pečlivě jsem její skon pozoroval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2013 01:36 Muž Mislow [304] Re: invalida
Prekrmovani nemusi byt pouze pricinou premnozovani sneku. Mozna zalezi na druhu. Me se premnozovali i v akvu, kde jsem nekrmil vubec, pac jsem tam nemel ryby. Jen rostlinky. Oni si s tim sneci dost casto vystaci a premnozi se stejne. :-D Helenka nezlikviduje vsechny sneky za par dni, prece jenom ma taky jen urcite moznosti a velikost zaludku. :-D Zpocatku v opravdu zaneradenem akvu je dobre ji pomoct mechanickym odstranovanim. Po nekolika tydnech se situace vyrovna a po dalsich nekolika tydnech uz v akvu nebude ani snek, max. velmi omezena populace (zalezi na velikosti akvarka a mnozstvi Helenek). Pro mensi akva je zbytecne porizovat vic nez jednu Helenku, nevim kolik na velikost, kazdopadne, me vycistila 1 Helenka 30 l akvo a sneka uz jsem tam pak nezahlidl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 22:00 S Muž invalida [3881] Re: romant
No a když mřížkou pasti prolezou i zpátky je to neskutečnej problém. Já bych tejden nekrmil a máš je třeba na okurce všechny jenže v český povaze je radši blbě kafrat než si nechat poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: invalida
Ale nikdo z tazatelů a tazatelek, jenž mají problém s větším množstvím šneků přeci nepřekrmuje, tedy vždycky se dušují tak jak oni to dělají, asi mají nějaký zdivočelý šneky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 21:46 Muž vladislav [106] - CichlidyRe: toni
Heleny na tento problém mohu jen doporučit..Sám jsem je také nasadil v mém bývalém akváriu;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29618x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=551