Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 02:05 Muž O.Tom [439] Re: čichavec27
mel jsem kdysi hooodne malych okruzaku v akvariu, vadili mi spis vzhledem.. vsude samy snek, rostlinku mi ozraly zcela vyjimecne. Rozmackaval jsem je a ryby je pak snedly. Nejucinejsi na ne bude asi nejaky predator, ja poridil mrenku nadhernou, ale ted mam problem s mrenkou nadhernou, ktera se zaclla nudit a dela rostlinam vic problemu nez mali okruzaci. A navic je mi smutno po malych snecich :)
Dalsi moznosti je nalakat je na nejakou tu okurku pres noc a velmi brzi rano vylovit, ale pocet se vzdy jen zredukuje...
Jeste je tu ruzna chemie proti snekum, nikdy jsem ji nezkousel a nikdy bych do ni asi nesel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:52 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Skorica
Pokud bychom za "malé šneky" považovali mláďata rostlinožravých šneků, (např. Marisy), pak jsou vaše pochyby na místě.
Ovšem v akváriích běžné malé druhy šneků zdravé rostliny nepoškozují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:45 Skorica Re: pancernicek
Tím bych si nebyl tak jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:31 Muž pancéřníček [168] Re: čichavec
čichavec27 napsal:...ale pak se zase namnoží a požírají mi rostliky :-( :-(
Malí šnečci nejsou schopni požírat rostlinky pokud jsou zdravé a vitální.Žerou jenom odumírající rostliny(listy),takže ti vlastně prokazují dobrou službu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: čichavec27
Spíš zjisti důvod proč se přemnožují, v každém fungujícím akváriu by měli mít své místo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:58 Štěpán Re: čichavec27
Musíš vyndávat desítky malých šneků. Nebo jim tam dát něco k jídlu, oni na to nalezou a vyndáš jich víc najednou. Mám dojem, že se používá plátek salátové okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:56 čichavec27 – Přemnožení malých šneků
Dobrý den,potřeboval bych poradit jak se zbavit šneků.
donesl sem si do AQ asi 3maličké hnědé šneky(spolu s rostlinkou),ale nyní jich mám celé akvárium.
Když vyčistím AQ tak mám chvilu pokoj,ale pak se zase namnoží a požírají mi rostliky :-( :-(
Když sem se v akvaristice ptal jestli nemaj něco na vyhubení šneků tak mi řekli že nemaj,at si je vyndám...už vidím jak by vyndávali oni desítky malých šneků.
Tak mi prosím poradte jak je učínně a napořád zlikvidovat.
Předem děkuji a přeji hezký nový rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 04:58 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Fritol
Alebo si od niekoho pozicaj na par dni nejake mrenky, tie to rychlo a spolahlivo vyluxuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 04:25 Muž TomikVyskov [5]
kup si šneka Clean Helenu mám dva v 72 litrovém akva a už se mi tam žádnej neobjevil co je tam mám ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2009 23:09 Muž Barney [61] – Re: Fritol
Záleží o jaké plže jde, pokud jsou to okružáci, tak ti je tam asi někdo hodil. Ale pokud piskořky, tak klidně mohly být zavrtané ve dnu a teď se ti mohlo zvýšit NO3 a ony vylezly z písku ven.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 23:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: winter
Určitě je tam někdo přes noc naházel. Za noc opravdu do 2 cm nevyrostou. Takže musíš toho záškodníka odhalit a plže mu vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2009 22:05 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – Re: Fritol
Nejlepsi je si poridit sneka Clea helena, syn. Anentome helena ten te ekologicky zbavi vsech ostatnich sneku v akvariu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 20:43 Muž Yirka [9135] – Re: Fritol
Nejlépe je ji tam dát na noc ráno vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 20:41 Fritol
nesezerou ji dřív kančíci?? Ale dík vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:33 listicka80
Jo jak píše Gerry. Připíchni na špejli do dna kolečko salátové okurky a až na ní nalezou tak je vyndáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:21 GERRY
daj do akvária kuusok uhorky a oni na nu naskáču palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:19 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Fritol
Nechce se mi věřit, že by s nima kančíci nezatočili. Mně zlikvidovaly i moje drahé mírumilovné akarky hnědé naprosto všechno živé, co bylo menší než 2cm. A ampulárie sežraly taky - i ty dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:10 Fritol
Nevíš jak se jich zbavit?? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:09 listicka80
Jsou na rostlinkách a jsou úplně malinkatí. Ikdyž si do akva nic nepřidával tak si někde v koutě rostli a teď se ti ukázali. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:05 Fritol – Nezvaní plži
Nazdar , prosím vas o radu.
Jednou ráno jsem se probudil, rožnul rybičkám a najednou vidim asi 20 plžů coze . Někteří byli velicí až 2cm. Snažím se jich zbavit ale nedaří se mi to. Mam 128l akva 4 Kančíky příčnopruhé a 1 mečovku , vnitřní filtr. Do akva už jsem nic cizího nepřidal aspoń 4 měsíce. Opravdu nevím jak se mi tam plži vzali.
Děkuji vám
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 18:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny
trpaslíči štvorzubci likvidujú slimáky dosť účinne, ale hlavne je neprekrmovať rybky a pod., ..pokiaľ nieje nadbytok potravy slimáci sa držia v "norme"..podla mojej skúsenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 16:35 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Gerrik
Souhlasím. Já mám jednu jedinou Helenku v AQ a ta mi teď stavy šneků udržuje v normě. Dřív jsem jich mraky vyhazoval a teď už se o to nestarám (myslím o šneky, ne o AQ). Je jich tam tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 12:34 Muž Gerrik [5]
Už se opakuju, ale pořid tam šneky Heleny, uvidíš jak za čas ti tvoji šneci zmizí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 10:53 Žena swatty [0] - Cichlidy
Já si je zatáhla do 200 l akvárka, nemohla jsem se jich zbavit, ale měla jsem ještě skoro stejně velké akvárko na želvy, tak jsem jenom přehodila želvy s rybama a želvy mi šneky zlikvidovaly naprosto spolehlivě, jen jsem si říkala, že to je fajn, že budou mít takhle stabilní stravu... a ono nic, šneci to vzdali, nestihli se rozmnožit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 09:25 Muž Horác [3942] – Re: HATED
Dobrá rada nad zlato :) ...
P.S. Ne každý má akvárko bez rostlin - jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 08:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Asi půjdu akoupím holkám nějakou ampu pro nahánění, teď když nemají šneky tak jsou nějaké bez šťávy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:54 kreten – Re: Bak
Jo ták, tohle není nic pro heleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:53 kreten – Re: Bak
Dívali jsme se na to na Mělníce, odnesla to asi dvoucentimetrová ampulárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:51 Muž DaD [0]
Pořídit si plže clea helena, nebo čtverzubce trpasličí, nebo chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2009 13:00 Muž Yirka [9135] – Re: tkrul
Před tím než se rozhodnu likvidovat, lépe řečeno redukovat, protože plži patří k naprosto přirozeným obyvatelům vodního světa, je třeba se zamyslet proč se vlastně přemnožili. A důvody jsou zde ve fóru vypsány natisíckrát a mají společného jmenovatele - akvaristu.
Když už tedy redukovat, tak bych nikdy nevolil chemickou cestu. Daleko lepší je použít přirozené prostředky. U velkých nádrží tedy rybího nebo šnečího predátora, a pak je zde otázka co s ním po redukci, nebo u menších akvárií manuální sbírání či návnada. Stačí kolečko okurky nechat přes noc v nádrži a za pár dnů je zredukováno.
Vím, že píšu mimo původní otázku Baka, ale vidím-li doporučení na chemické likvidace plžů, nikdy mi to nedá nezareagovat. Proč likvidovat tvora, který dokáže být skvělým spolupracovníkem při udržování nádrže?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 12:18 Muž Pet [56] – Re: Bak
Údajně se Helena začne živit jako každý jiný šnek odpadem. Taky mi v jednom akvárku vyžrali všechny šneky. Měl jsem strach o krevetky, ale dobrý. Raději jim tam ale přihazuji šneky z jiných akva. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 12:13 Muž tkrul [1]
Můj postup: Gastropex (Hornbach 119,- Kč) Podle manuálu k přípravku se neřiďte. Stačí polovina dávky.
Pak odsát dno. Znovu za 14 dní s ještě menší dávkou přípravku. Není to ale definitivní řešení. Aplikoval jsem před 3 měsíci (na asi milión šneků) a teď jich tam mám asi tak deset. Než jich zase bude kupa, ještě 3 měsíce potrvá - pak zase Gastropex...a tak pořád dokola...až se z toho zblázním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 21:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Clea Helena
No mne teď spíš zajímá a proto jsem otevřel znovu toto vlákno: když shroustá posledního okružáka, což se mi právě stalo, do kterých živočichů se následně pustí a ptám se se zájmem na vaše zkušenosti:
nabízím jí ploštěnky, nezmary, lasturnatky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 21:20 marcusss
ja to robim tak dam nit a zemiak a hned su tam ,ale inac su uzitocny ale ked ich je vela nevyzera to pekne.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 20:23 Danusa – Re: reaver
nejspis ne mrenky si vilepsuji jidelnicek plzi ale pokud jsou ty krevety mali tak jo Protoze mrenka muze mit 15-30 cm ja osobne ji mam velkou 18cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 19:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Helena
Mám dotaz zda již někdo viděl tohoto šnečka napadnout a nasát něco jiného než okružáka nebo jiného šneka. Co další živočichové v akva, na čem by si mohl smlsnout ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 16:37 Yogi – cone, Dusyk
Rájovce můžu vřele doporučit, nekupoval jsem si je kvuli šnekum, ale protoe se mi líbili a o šnecích jsem ani nevěděl, že v akva byli, než sem našel na dně spoustu prázdných ulit. A jak všichni říkají, že je to agresivní ryba, chovám je půl roku s pavíma očkama a neměl sem nejmenší problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:40 Dusyk – Okružáky namiesto věžovek
Ja som si hodil raz do akvária 4 vežovky a dodnes mám v akvarku premnožené okružáky a vežovka ani jedna. Rastlinu som si žiadnu nedoniesol ani nič iné. Odkiaľ sa vzali neviem hmm Ako tu čítam, tak sa asi na ne vyprdnem. Snažím sa vybrať korene aj s anubiasmi a vysprchovať ich od slimákov, ale pri každotýždennej údržbe ich nestíham odbúravať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:12 Breaker – Re: Haimdol
No tak v té prodejně jsem to zkoušel a bylo mi řečeno toto : Já tu mám čisté akvária bez šneků!akvária mám pravidelně čištěna atd...Asi blbej nápad :-D ještě zkusím nějakého akvaristu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:06 R Muž Silent [5949] – Re: Breaker
No těžko se dematerializuje odnikud. Buď si přineseš vajíčka šneků na rostlinách, nebo požádej nějakého akvaristu (případně v prodejně) a nějaké ty okružáky. Spousta lidí se jich do úmoru zbavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 15:01 Breaker – vznik?
Ahoj chci se vás zeptat jak šnek vznikne,když si ho odnikud nepřinesu,mám čisté akva a v5 litrové sklenici bych potřeboval přemnožit nějaké ty šneky.(budu-nebo chci- s nimi krmit akvárium s říčními rybkami...

Díky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 12:53 cone
Zdravím,chtěl bych se zeptat,které rybky jsou nejlepší požírači šneků? A co by se taky hodily do mého aqua. Rájovec může třeba být? Zpozoroval jsem,že mi šneci ubývají,ale i přesto bych si tam dal nějakou rybku,které šneci šmakují. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 23:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Vždycky když hodím tabletku pro ancíky, slezou se okružáci a sblajznou ji, chudáci ancíkové ani nestihnout zaregistrovat že dostli krmení. To samý ostatní šneci, piskořka se chudák nestihne ani vyhrabat ze zákopu.. Jde o rychlost reakce, ta je cestou k přežití :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Já v poslední době sleduji jak mě pomali mizí piskořky. Měl jsem jen je, ale před půl rokem se ke mě jaksi dostali okružáci a vypadá to, jako by ty piskořky vytlačovali. Před mnoha lety tomu bylo podobně, když okružáci vytlačili lévatky.
Tak si myslím, že Zakopaný pes bude v těch okružácích. Třeba ony nějak ovlivňují přímo či nepřímo reprodukci konkurence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:33 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob66
Ne, děkuji, ještě stále jich dokáži nabrat a přenést do další nádrže 30-50, určitě je udržím, je to bezva šneček, na konto Sida, myslím že opravdu levatka je citlivější na prostředí, vždy jsem jich viděl nejvíc v detritu mezi kamínky, možná moc odkaliji nebo bůhví co dělám špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:29 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Bak
Teď jste mě donutil zamyslet se a musím vám dát za pravdu - když se mi v jedné nádržce s trochou "zeleně" a potírkem bet simplex cosi "nepovedlo", jako první odcházely levatky! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Sid
Pokud chcete mám jich teď asi 30ks navíc :) Pěstuji je jen s krevetkami a obojí se množí velmi dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Já řeším že mi mizí levatky, množil se už jenom okružák. Asi pro ně zavedu záchrannou stanici.
To znamená že z akva šnečků bude asi okružák největší lumpík který je schopný přežít všechno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:17 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Bak
U mne je ještě jeden "problém" - tihle šneci se mi nepřemnožují. Naopak - abych je vůbec viděl, musím si jich čas od času pár zaopatřit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 21:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
Možná jsem to také přeháněl se strachem z překrmení osádky :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29620x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=1251