Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:31 R Muž ctibum [6927] Re: Papik
Papik napsal: Oproti tomu přemnožení okružáci spořádají kdeco a když mají hlad, tak si na rostlinách rádi pošmáknou.Jenže ne na zdravých rostlinách. Žerou jen listy načaté a odcházející, i když na to na první pohled nevypadají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:11 Muž Papik [617] Re: Passenger77
To je zajímavé, u mě to bylo přesně naopak. Nejprve hodně kružníků, helena si jich vůbec nevšímala. Po nasazení (a časem přemnožení) okružáků kružníci sami zmizeli.

Jinak kružník je úplně neškodný, rostliny nežere a vhledem ke své prťavosti ani neprodukuje moc detritu. Jediná nevýhoda je, že všude vleze. Oproti tomu přemnožení okružáci spořádají kdeco a když mají hlad, tak si na rostlinách rádi pošmáknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 17:24 Maq Re: Fid0
Je to strašně přerybněné (a pro některé ryby malé). Tím pádem hodně organického odpadu, tím pádem hodně šneků.
I když to momentálně vypadá hezky, počítal bych s tím, že přijdou i horší věci než pár šnečků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 16:04 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Fid0
Předně osobní zkušenosti nemám, ale zajímal jsem se o ně před delším časem právě kvůli šnekům a také pro jejich velmi zajímavé chování...no pro můj objem ta ryba není.
Bylo mi tu řečeno, že pokud je ryba podobné velikosti nemocná, tak ji rychle zlikvidují a roztrhají, ale zdravé kusy nechává na pokoji. Údajně není agresivní na dospělé krevety, ale to bude o povaze jednotlivých kusů (mladé krevety jsou samozřejmě potrava pro všechny). Víc nevím, poptej se v příslušném vlákně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:42 Muž Fid0 [2] Re: Passenger77
Passenger77 napsal: Jakou past? Kružník není Okružák, kterej je schopen se ve velkém sdružovat na potravě...toho jsem si u Kružníka nevšiml.
Z nových fotek je mi jasné, že jich tam bude mít řádově stovky kusů.
Mohl by na ně poslat účinného zabijáka:
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
Jenže...až je zlikviduje za pár týdnů, tak co pak s ním... ;-)
A nebude mi okusovat ryby?? Mam guramy a neonky a nejake danio a mrenky zelene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2018 15:39 R Muž afc1886 [14715] Re: Fid0
Máš pěkné akvárium a ti šneci přikládají taky ruku (nohu) k dílu. Já bych je nechal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:38 Muž Fid0 [2] Re: AsusKD
AsusKD napsal: Gastropex je príliš vysoké riziko. Skôr si urob pasť na slimáky ;-) Dneska som nasadil uhorku tak uvidim rano... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:33 R Muž ctibum [6927] Re: Fid0
Dva tři kružníci na litr, to je jak nic... hmm Jen tiše závidím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:31 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: AsusKD
Jakou past? Kružník není Okružák, kterej je schopen se ve velkém sdružovat na potravě...toho jsem si u Kružníka nevšiml.
Z nových fotek je mi jasné, že jich tam bude mít řádově stovky kusů.
Mohl by na ně poslat účinného zabijáka:
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
Jenže...až je zlikviduje za pár týdnů, tak co pak s ním... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:20 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Gastropex je príliš vysoké riziko. Skôr si urob pasť na slimáky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:16 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Slimakov riesim v mojom velkom akva... Nie v malom...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:34 Silviebaris Re: Passenger77
Tak mě zlikvidovala všechny levatky,okružáky a nemá problém i s neritinou nebo ampulárii...to jen za mou zkušenost.. ;-) Dokonce je tady i diskuze "Clea helena vs.kružík čínský" kde to i pár diskutujících potvrzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:27 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: silviebaris
Helenka jde spíše po větších kusech...na populaci Kružníka nemá moc vliv...
Pokud už nějakého dostane, tak jej stačí bez problémů nahradit rychlým množením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:16 Silviebaris Re: Fid0
Pořid si Cleu Helenu.... X-) dokaže zlikvidovat všechny šneky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2018 12:57 Maq Re: Fid0
Fid0 napsal: nepaci sa mi ze na kazdom liste 5ksV tom případě bych přidal rostliny. Když dáš dvojnásobek, na každém listu budou jen dva až tři, a to už se dá vydržet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:38 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: NHKG
Ano, já jsem Kružníky chtěl jednu dobu vylikvidovat (prolezli vždy do celého tehdejšího filtru) ale dodnes se to nepodařilo...je to invazivní druh rozzureny Byl jsem zde označen též za překrmovače, ale moje krmné dávky byly přitom doslova miniaturní...zřejmě mu stačí trocha řasy a je nezničitelný. Dokonce mi konkurenční cestou na stravě zrušil Okružáky, kteří neměli asi co žrát... smich
Momentálně jich tam tolik nemám, ale proč je to tak, to netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fid0
Na tyto mi eSHa Gastropex nezabral, pomůže spíše ryba, ale je problém najít malou mírumilovnou šnekožravou. A po odebrání ryby se tito šneci zase objeví, tak si ji musíš nechat. A u mě se jim daří i v akváriu, kde nejsou ryby, tak tam vůbec nekrmíím, stačí jim trochu řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:09 R Muž afc1886 [14715] Re: Fid0
Můžeš sem dát fotku celého akvária, nebo ještě lépe vytvořit prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:07 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
A nefotim premnozenie ale aby ste mi poradili co je to za slimaka... Mozno tam mam tak 100 slimakov a nepaci sa mi ze na kazdom liste 5ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:05 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
afc1886 napsal: Z té fotky nevidím nějaké šílené přemnožení. Jak už vícekrát zaznělo, stačí nepřekrmovat a nechat je v klidu odvádět svoji užitečnou práci.Krmim naozaj malo... Zivej potravy jeden sacik tej 5ml a inak tak krmim tak ze nestihne padnut na dno... Takze potrava je OK...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 11:30 R Muž afc1886 [14715] Re: Fid0
Z té fotky nevidím nějaké šílené přemnožení. Jak už vícekrát zaznělo, stačí nepřekrmovat a nechat je v klidu odvádět svoji užitečnou práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 10:57 Muž Fid0 [2] Re: AsusKD
Fotka k příspěvku To je male synove akva ale mam ho aj v mojom velkom...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:18 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Fotka je síce mizerná, ale bude to kružník. Tvoj problem bude možno čistota akvária. Na fotko sa to zdá, že máš bordel vodu.
Inak k slimákom mrkni na toto scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:15 R Muž ctibum [6927] Re: Fid0
A co je v reálu "dost slimákov"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:03 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Fid0
Špatné foto...no tipuji Kružníka dle tvaru (pokud je to mrňavý)
rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 08:52 Muž Fid0 [2] – Fotka
Fotka k příspěvku Neviem co to je lebo to zneskodnujem rucne v zarodkoch ked maju tak 1mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2018 08:12 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Hlavne bacha na to, že ak ich tam maď skutočne veľa a uhynú naraz, ideš do veľkého rizika, že sa ti zkazí voda. Ako už písá ctibum, ak ti vadia, tak rieš príčinu. Oni sa zredukujú sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 03:09 Muž nekdo [355] Re: Fid0
pravdu ma ctibum - je potřeba řešit příčinu...
pokud ty šneci nejsou piskořky, tak třeba já používám nejlepší prostředek (dle mého) a to je mrenka (sekavka) pakistanska... staci 1 ks v akva...
a jen upozornuji, ze to praskani ulit je v noci celkem rusive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 23:30 R Muž ctibum [6927] Re: Fid0
Řešil bych spíš příčinu, než následek... Když jich máš moc, tak proto, že se jim u tebe daří, tedy že mají co žrát... Moc krmíš a/nebo máš moc bordelu, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2018 22:44 Maq Re: Fid0
Fid0 napsal: hladam cestu...
Ale špatně, příteli, špatně... ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 21:13 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Fid0
Moje osobní zkušenosti...
Okružáci holocaust
Kružníci nereagují ani na opakované dávky... :)
Co tam máš za šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 21:04 Muž Fid0 [2] – Otazka
eSHa Gastropex - funguje to??? Mam dost slimkov a hladam cestu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2018 10:49 Žena Tinorka [5]
Diky za odpovědi. Šnečků se zbavovat nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2018 06:55 R Muž ctibum [6927] Re: Tinorka
Souhlasím s kolegy. Šnek je kámoš. Každopádně ano, na okurku jdou. Mně jdou ale mnohem víc na spařený (přelitý vroucí vodou) lupen z kedlubny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2018 05:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tinorka
Šneci jsou v akváriu něco jako zdravotní policie. Postarají se o zapadlé kousky potravy i zašitou uhynulou rybičku. Chytat je a zbavovat se jich je krátkozraké. Spíše bych zauvažoval nad systémem krmení, protože pokud překrmuješ, budou se Ti vesele množit. Možná by stálo za to krmit méně, aby ryby v akváriu spotřebovaly skoro všechno krmení, na šnečky tím pádem zbude méně žrádla a časem se zredukují sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.07.2018 23:57 R Muž Anthrax [4789] Re: Tinorka
Já bych se jich nezbavoval. V takové nové nádrži odvedou kus práce. Sežerou odumírající listy rostlin, pochutnají si na kdejaké plísní, urychlí rozklad toho co by tam jinak hnilo dlouhou dobu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2018 23:24 Žena Tinorka [5]
Zdravím, chtěla by jsem se zeptat zda doopravdy funguje ,,past na šneky - okurka '' ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.10.2017 22:35 Žena sivon [1715] - PlžiRe: Michaela
"sneci nam delaji hnizda vajicek nad hladinou akvaria a ac vysbiravame sneky uz jich tam je tolik ze nam utlacuji ryby "
Hnízda nad hladinou dělají ampulárie, ale ty si většinou člověk do akvária nezanese náhodou. A navíc tyto kokony lze snadno odstranit a nic se z nich tedy vylíhnout nemůže.

Přemnožené ampulárie by, dejme tomu, mohly utlačovat ryby, ostatní plži ale čekají na to, co zbude, když se ryby nažerou. A pokud toho zbude dost, vesele se množí.

Udělej si prezentaci, abychom si mohli utvořit obrázek - zatím jsou informace takové trochu zmatené a navzájem si protiřečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.10.2017 10:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michaela
Občas si lidé myslí, že šneků mají příliš a často to vůbec není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.10.2017 08:21 Muž Jifi [675] Re: Michaela
Tady něco nesedí. Jak by mohli šneci utlačovat krevetky tak, že by hynuly? Pokud hynou krevetky, bude problém někde úplně jinde.
Abychom na to přišli, je vhodné se zaregistrovat a udělat prezentaci akvárka.
Vyplň všechny důležité údaje o akvárku a můžeme někam pokračovat. Takto by to bylo jen střílení naslepo.
I když v případě krevetek to tipuju na špatnou kvalitu vody nebo velké výkyvy v kvalitě vody nebo nedostatek vhodného žrádla pro krevetky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:13 Michaela Re: Zoidik
Bohuzel jsem az z Neratovic :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 08:11 Michaela – Snek
No odkalujeme a cistime pomerne casto takze nemame problem s nejak znecistenym akvarkem vzhledem ke krevetkam krmime 2-3x do tydne. Snek se nam tam objevil shodou okolnosti kdyz jsme si koupili javsky mech pro krevetky a sneci nam delaji hnizda vajicek nad hladinou akvaria a ac vysbiravame sneky uz jich tam je tolik ze nam utlacuji ryby a krevetky ktere nasledne uhynaji :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 07:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Michaela
Helena by možnost byla, ale byl by to běh na dlouhou trať, ono by jí to chvíli trvalo. Pokud bys pořídila víc jak jednu, tak bys potom mohla řešit "problém" co s helenama, protože by se ti taky přemnožily. Takže ideální řešení je z mého pohledu zmíněná okurka, pokud jsi z okolí Pardubic, rád se vysbíraných šneků ujmu a poskytnu jim nový domov, a následně věnuj zvýšenou pozornost hygieně nádrže a množství podávané potravy obyvatelům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2017 22:33 R Muž ctibum [6927] Re: Michaela
Nech brouka žííít... Teda šneka. Je to kámoš a pomocník. Sežere spoustu věcí, který by jinak dělaly bordel... ;-)
A jestli se ti přemnožili, tak děláš něco špatně. Moc krmíš nebo málo uklízíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 22:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Michaela
Vysbírat. Dej na dno akvaria salát/okurku, nejlépe večer po zhasnutí světel. Než půjdeš spát, rozsviť a sesbirej je. Nebo si kup plže Clea helena, je to dravec co sežere ostatní plže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 22:22 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Michaela
A šneci jsou přemnožení, nebo je tam prostě z nějakého důvodu nechceš? Jestli jsou přemnožení, pak jejich hubení není řešení, ale jen záplata. Lepší pak bude najít příčinu přemnožení.

Jinak bych na to asi vzal helenu (Anentome helena). Nebo vyndavat ručně. :-D

Vycházím z toho, že to jsou nějací okružáci nebo levatky, kteří se množí sami, nepletu se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 22:18 Michaela – Snek
Dobry den, poradil by mi nekdo jak se zbavim sneku v akvariu abych nezahubila sladkovodni krevetky ? Dekuju za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 06:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Driv3r
Driv3r napsal: Skaláry jsou taky cichli,ale šneku si nevšimnou. :) Děkuji všem za rady, ještě počkám a pořídim další zelí.s těmi levatkami a rozpadem ulit u nich pozoruji bílé fleky.skoro díry
Málo vápníku? V chaosu je to ještě výraznější,tam jde voda z RO.všem dik za názory. pivo potlesk


Já takhle přišel o všechny plže, měl jsem hromadu Piskořek. Pár měsíců se jim dařilo, ale mám měkkou a na vápník chudou vodu, takže se jim postupně rozpadly ulity. Přidáváním Torbenu jsem jim asi také příliš nepomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 22:54 Žena sivon [1715] - PlžiRe: JirkaŠčobák
"Stav se vrátil k normálu" v odpovědi znamenal, že po krátkodobém přemnožení kružníci sami zmizeli, bez mého přičinění. Sami se mi tam nikdy neobjevili, přinesla jsem si je na rostlinkách od kolegů.

Momentálně se o u mne nedaří nijak extra ani okružákům, asi na ně nezbývá moc potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 13:36 R Muž ctibum [6927] Re: baruska
Koukni do altlasu... Např. piskořka žije ve dně a přes den bývá zahrabaná. Jestli se objeví po odkalení, tak proto, že jsi ji vyhrabala. A tak podobně... Každopádně šneci jsou převážně prospěšní... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-sneky?od=201