Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2018 20:15 Muž petrkokoska [2] Re: Yirka
tak pravda narodilo se jich cca 20 přesně nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 17:54 Muž Yirka [9131] Re: petrkokoska
Proč ji trápit v porodničce? S tím co v nádrži máš něco určitě přežije a to by mělo do těch pár litrů bohatě stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 17:44 Muž petrkokoska [2] Re: Yirka
bohužel jsem nepoznal takže teď s ní už do porodničky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 15:16 Muž Yirka [9131] Re: petrkokoska
Samozřejmě že je, v tomto stádiu již by to měl poznat i začátečník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 14:28 Muž petrkokoska [2] – čeká ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku je březí nebo ne ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 08:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: pe3czek
Deformované páteře mají gupky v akváriu našich dětí ve škole. Dočetl jsem se, že to může být jednostrannou stravou a může být, protože krmili jen jedním druhem vločkového krmiva.

Mám jednu linii gupek od roku 2007 a podobnou deformaci jsem za poslední roky pozoroval na dvou rybách. 99,99% ryb mám bez deformací. Krmím asi pěti druhy krmiva, včetně mraženého a živých miker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 08:11 R Muž Anthrax [4788] Re: pe3czek
No tak vidíš. Není problém, není co řešit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 08:07 Muž pe3czek [81] Re: Anthrax
Prave ze mam cca 20 malych co prezilo 7 z nich uz je pekne zbarvenych a je jiste, ze dva jsou samci. maji cca 1,3 cm. zbyle jsou jeste male do 1 cm jeste nezbarvene. A prave ze jsou pekne neposkozene pekne rybky. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 08:01 R Muž Anthrax [4788] Re: pe3czek
To není díky transportu ty ryby jsou fakt chovaný x generací v zajetí v monotoniích podmínkách a samozřejmě se chovatelé snaží snižovat ztráty, takže přežije i to co by nemělo jindy šanci. Proto degenerují. Teda to je alespoň můj názor laika. Tak jestli už máš špatné ryby, tak to bych se kouknul po nějakých lepších. Ale křivá páteř taky nemusí být jen z genetického zatížení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 07:55 Muž pe3czek [81] Re: Anthrax
Ptam se hlavne proto, ze kdyz jsem mel akvarko jako dite, tak ty pavi ocka nemely tolik krive patere, nemely potrhane ploutve a neumiraly po prvnim vrhu atd...

Napada me, jestli treba driv akvaristiky neodebiraly od soukromych domacich chovatelu a ted jim to vozi nejaky velkododavatele a ryby proste prodavaji v takovym stavu jakym jsou diky transportu, spatnym podminkam v uskladneni atd....

Doufam v zaver ze u me narozene ryby uz by mohly byt ok...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 07:41 R Muž Anthrax [4788] Re: pe3czek
Paví očko se ti bude množit s kýmkoli kdo je toho schopen, nehledě na příbuzenské vztahy. Degenerace samozřejmě nastat může ale nebude to asi hned. Pár generací by to mělo trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 07:12 Muž pe3czek [81] – Segra s brachou, tata s mamou...
Ahoj, budou se mi mnozit ocka mezi sebou z jednoho vrhu maximalne jeste s tatou toho vrhu? Muzou ty ryby casem nejak geneticky zdegenerovat jako treba lidi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 13:27 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Je tu 4400 příspěvků na tohle téma určitě odpověď najdeš nebo v atlasu ryb rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 12:51 pavel1234 – Pavel
Fotka k příspěvku Ahoj. Mohu se zeptat jak poznám těhotné paví očko? Přidávám fotku gupky o které nevím jestli těhotná je nebo ne. Pomůžete mi prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 15:09 Menzule – Mimi pavi očka
Fotka k příspěvku Ahoj s chovem rybicek začínáme a poprvé se nám narodila mimi pavi očka. Rybka rodila cca 4 dny, dneska už je hubena. Některé mláďata jsou ale "divné" jakoby velké bříško a krvavý krk. Nevíte co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 00:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
I gupky mohou mít pozdní samce. Aktuálně mám pocit, že mám dva takové u P. obscura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 23:43 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostliny
Přiložit k příspěvku fotky - procházet. Pokud máš paví očka tak tam moc pozdní samec nebude to nejsou mečovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 23:03 karel Re: Amatértom
Amatértom napsal: Jakmile to má piňdoura, je to sameček. Alespoň u pavích ok. Nicméně fotka pomůže.nějak mi sem nejde ta fotka vložit, ale díky za odpověd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 23:02 karel Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Pozdní sameček. co to znamená pozdní sameček??,takže to můžu zkusit se samicí,oplodní jí,nebudou z toho ještě větší zmetci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 22:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: karel
Pozdní sameček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 22:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: karel
Jakmile to má piňdoura, je to sameček. Alespoň u pavích ok. Nicméně fotka pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 22:06 karel – paví očko mutant?
Zdravím všechny co maj doma trochu vody ve skle a něco v ní,nemíním tím vokurky :-) ,nevím jak to tu chodí,jestli a kdy a hlavně kde pak najdu případnou odpověd ale chtěl bych se zeptat jestli někdo má zkušenost nebo už to také měl s tím že mám(z vlastního vrhu-odchovu)jednu už dospělou rybku která má postavu a velikost samice,zbarvená je o dost sytěji než ostatní samice,i má o něco delší ploutve,ale řitní ploutvičku má jako samečci(jakoby pindoura),co to znamená??je to zmutovanej samec nebo samice nebo či co?? :-),a co s ní,mam k ní zkusit dát samičku(mám samce a samice(právě kvůli degeneraci-oplodnujou se když jsou spolu už i mladé))zvlášt,když chci aby se oplodnili vybírám nejlepší jedince a dám je dohromady..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 19:16 Silviebaris Re: afc1886
Ty mám u krevet ale jen takové menší asi 20cm ,2 kusy tak ho vhodím do akvaria.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 19:11 R Muž afc1886 [14710] Re: silviebaris
Tak dej šanci těm nejlepším a pořiď jim tam aspoň růžkatec. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Věřím, že se někdo v tvé blízkosti najde, kdo ti ho daruje, nebo zkus inzeráty rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 19:02 Silviebaris Re: Amatértom
To určitě nechám ,ale to pár měsíců potrvá mě šlo o ted,ale fakt je že rodí každý měsíc tak snad někdy budou,je mi to líto když vidím jak se pásly na těch maličkých....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 18:58 Muž Magic [879] - RostlinyRe: silviebaris
A co takhle něco takového:
www.sera.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 18:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: silviebaris
Jestli chceš paví očka zachránit, nech si trochu zarůst nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 18:28 Silviebaris Re: Amatértom
Ale ja jen ze do porodu a pak bych ji dala zase zpet jen ji tam nechat odrodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2018 18:26 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: silviebaris
No, záleží čeho si ceníš víc. Buď budeš bez rybiček, nebo bez krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 18:21 Silviebaris Re: karlik1952
Dobrý večer,mám dotaz Paví očko mě bude asi brzy rodit,myslíte že ji můžu hodit ke krevetkám,už před měsícem rodila,ale tetry to všechno požraly a nezůstala ani jedna.Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 20:34 karlik1952 – Paví očko a jeho "porod"
Dobrý den mám paví očka ... Jedna samice je trochu dlustejši než všechny ostatní a už od včerejška za ní pořád litaji samečci a ozdibuji ji zadeček chci se zeptat proč to dělají a jestli mám přeložit samičku do porodnicky a nebo je to úplně normální a k žádnému porodu se samice nechystá . Za rady vám děkuji hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 01:10 Angus68 Re: lokinaras
Klidně je tam nech, aspoň jich potom nebude tolik :-D Vždycky nějak přežijou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:24 R Muž afc1886 [14710] Re: lokinaras
Ideální by bylo vytvořit prezentaci akvária, kde jsou dospělé rybky a nechat akvárium pěkně zarůst rostlinkami, aby se mladé měly kde schovat. Nejlepší přežijí a časem jich bude stejně více než dost.
Jinak já bych je dal dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:13 lokinaras
Hezký večer, mám v akvárku 40l gupky mladé 1 a půl měsíce. Narodilo se mi opět pár mladých, asi 10 kousků, které mám teď v porodničce. Můžu je tam přidat k nim, či je lepší je nechat raději vyrůst do větší velikosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 20:42 Muž Jifi [675] Re: Nepřihlášený uživatel
V tom případě kombinace Ceratophyllum na hladině + jávský mech + další jemnolisté rostliny. V takových rostlinách se potěr snadno schová. A třeba do toho růžkatce, když vytvoří hustý porost na hladině, tak do něho neplují dospělé ryby, tak tam mláďata přežívají. Před 30 roky jsem to tak měl :-)
Teď jsem nechal Ceratophyllum trochu rozrůst, aby se mně měly kam schovat malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 19:50 R Muž afc1886 [14710] Re: Nepřihlášený uživatel
Tak vyzkoušej porodničku. www.levnaakvaristika.cz/… Ale lepší řešení by bylo dokoupit rostlinky a nechat akva pořádně zarůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 19:29 Nepřihlášený uživatel
Porodní nádrž jsem už zkoušel na jiných samicích.Nikdy se mi to nepovedlo vychytat. Vodu máme tvrdou 20dgh, takže rostlin u nás moc nepřežije :-O . A ano, je to dost vzácná forma, kterou bych moc rád udržel...Děkuji za všechny rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 08:42 Muž Jifi [675] Re: nepřihlášený uživatel
Doporučuju například Ceratophyllum na hladině - rychle se rozroste a mláďata se tam schovají. A zároveň je tam můžeš krmit prachovým žrádlem (opatrně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 20:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Někomu na těch malých záleží. Třeba je to nějaká zajímavá forma nebo jich chce víc. Jako třeba já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 20:10 R Muž romant [27987] Re: Pepan
Malejma krmím, asi tak. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2017 19:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Udělat v akváriu džungli z rostlin. X-)
Druhá, rychlejší varianta je - odlovit plnou samičku, umístit ji do menšího akvária s trsem nějakých rostlin jako Nitella, jávský mech a podobně a pořád ji krmit živou potravou. Osobně to dělám tak, že do té nádržky dám menší kuličku nítěnek. Když má samička dost živé potravy, nesežere mladé. Po porodu ji vrátím zpátky do společného akvária a mimina odchovávám v té porodničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2017 19:31 R Muž romant [27987] Re: nepřihlášený uživatel
Udělat v akváriu džungli z rostlin. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 19:25 nepřihlášený uživatel
Dobrý den,chci se zeptat: Mám dost přerybněné akvárium,a v něm několik pavích oček. Jedna ze samiček bude brzy rodit.Bohužel,mladá paví očka mi ryby vždy sežerou :-O -nemám zrovna nejzarostlejší akvárko stydim .Nedávno mě můj bratr požádal něaká ta mladá panví očka.Jak to tedy uděla aby mláďata přežila?????????????????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2017 21:14 R Muž afc1886 [14710] Re: vyskaj
V tom případě co už tam dělají ty rybičky. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:49 vyskaj Re: afc1886
afc1886 napsal: Poradím ti něco jiného. Postarej se o to, aby bylo akvárium pěkně zarostlé aby se měly malé rybky kde schovat a ty nejlepší vždy přežijí. Věř mi, že jich stejně časem bude víc než dost.

Já bych rád, ale akva se mi ještě uplně nerozběhlo (založil jsem ho před týdnem, bakterie jsem tedy dal uměle), ale kytky se ještě pořádně nerozrostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2017 20:39 R Muž afc1886 [14710] Re: vyskaj
Poradím ti něco jiného. Postarej se o to, aby bylo akvárium pěkně zarostlé aby se měly malé rybky kde schovat a ty nejlepší vždy přežijí. Věř mi, že jich stejně časem bude víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2017 20:36 R Muž romant [27987] Re: vyskaj
Lepší než plastový vopičárny je mít v akváriu chuchvalec jemnolistějších rostlin a ono něco přežije a možná stejně jako v těch boxech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:32 vyskaj – nedal jsem ji do porodničky příliš brzy ?
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem začatečník. Mám toho hodně už načteno, ale s tímhle si nevím rady. Podle mě je na 100% těhotná, ale nevím, jestli jsem jí nedal do porodničky příliš brzy, aby se zbytečně nestresovala. Za kvalitu fotky se omlouvám, lepší se mi nepodařilo udělat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.08.2017 09:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Amazonka
Já mám z tohoto důvodu filtr a topítko zapojené do jedné rozbočky. Před údržbou vytáhnu celou rozbočku a je vypnuté všechno, co je ve vodě. Jsem taky skleróza... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 22:27 Žena Amazonka [33] Re: Mitroz
Praskl a výboj. Nějak se to asi „načalo" když jsem čistila a když jsem jednou přišla domů, všechny ryby mrtvý a topítko jak po výbuchu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=301