Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 23:14 laKatos Re: sabbath
Podelim se o mou zkušenost.
Na stránkach ( prirodni-akvarium.cz/… ) je tabulka s hmotnosti substrátu. Nevěř ji. Dotyčný co tabulku zpracoval vážil substraty vysušene. Každy substrát pak ma jeste svou absorpční schopnost nasat vodu a tím ztezkne. Ja zvážil profi soil přivezeny přímo od rataje a vážil 0,8 kg na litr.
Substrát 8 pytlu po 8 litrech (64 litru ) jsem zhruba před 3 týdny dal do sudu. Zalekl jsem se jak je extrémně lehky ale ted kdyz jej občas rukou promicham tak je znatelně těžší. Nechám ho tam jeste mesic a pak budu aplikovat do akvária. Každopádně věřím ze kdyz jej ted zvážim bude mit hmotnost nad 1kg na1 litr. Vodu v sudu neměním jen občas substrat promicham. Před násypanim do akvária ho jistě několikrát proplachnu.
K míchání profi soil a jiného substrátu ti moc neporadím. Ale ja bych ho nemichal.
Kolik litru substrátu potřebuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:15 Muž Dawe_CZ [34] Re: sabbath
Míchat je dohromady určitě nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: sabbath
Jeden propadne ke dnu, tak ho neuvidíš a druhej zůstane na vrchu, takže efekt na dvě věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 20:46 Muž Dawe_CZ [34]
Ahoj, Rataj ProfiSoil jsem měl v akvárku přes rok a byl jsem s ním velice spokojen. Je pravda že je lehčí a ze začátku se musí nechat ve vodě. Popíšu ti můj recept který jsem použil já: Měl jsem dva velké 40ti litrové barely do kterých jsem dal cca po 10 litrů tohoto substrátu. Napustil jsem vodou a ručně propral asi 3x. Pak jsem jej napustil vodou a nechal tak. Co tři dny jsem to znovu propíral.. Po dvou týdnech jsem vybral sítˇˇkou pár zrn co zůstaly na hladině a už jsem substrát dával do akva. Co se týče sázení rostlin, tak to není tak strašný. Na větší rostliny uděláš normálně prstem díru do substrátu, zasadíš a pak trošku rukou udusáš. Na jemnější rostliny jsem použil pinzetu. Chce si to s ním jen pohrát. Co se týče odkalování, stačí si pořídit tenší odkalovač s tenkou hadičkou, tak se nestane že by si nasál substrát. Rataj ProfiSoil mohu jen doporučit. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:34 Muž sabbath [8] Re: grunda
Můžeš mi k tomu říci něco konkrétnějšího,důvody sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sabbath
míchat substráty s různou objemovou hmotností je hloupost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 18:27 Muž sabbath [8]
Čauky, co říkáte na smíchání Flexiobklady-Křemičité písky - zrnitost 1-2 mm s RATAJ PROFI SOIL, ano či ne!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.05.2013 23:45 - Re:
Profi soil používam.Možno je ľahký,ale aj to je len pojem.Všetci si ľahký substrát predstavujeme inak.Niekto tu lamentuje,že do profi soilu bolo utrpenie sadiť.Ja tvrdím,že sa mi doň sadilo perfektne.Tak prečo sa tu ľudia naťahujete? Zoberte si z každého substrátu a jednoducho vyskúšajte.Čo vám bude najviac vyhovovať u toho môžte ostať.A každému môže vyhovovať niečo iné.Niekto má Áziu,niekto Afriku alebo čokoľvek iné.Podľa toho sa treba zariadiť. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
dobře, ale nic to nevypovídá. Sice je podle tebe profisoil těžší než terramol, ale k čemu je to dobré, když plave a ten co sedne, při sebemenším zvíření se vznáší. Terramol je podle tebe lehčí, ale ve skutečnosti se chová (hmotnostně) jako písek. Někdo má holt radši praktiku a někdo číslíčka a tabulky. Jak říkám, je to zavádějící a o ničem to nevypovídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2013 20:43 laKatos Re: Marcel G
No ale to není ukazatel vhodnosti (příliš velké lehkostí). Každý substrát bude mít jinou nasakavost z výsuseneho stavu. Třeba aqua soil méně nasaje vodu a bude mit konecnou hmotnost 1kg/l zato profi soil muze mit hmotnost 1,2kg/l.
Myslím že by bylo vhodné na tvých stránkách uvést že hmotnost je měřená u zcelá výsuseneho materiálu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:18 Marcel G Re: KarlosS
Zajímavý přístup.

Já jsem si dal tu práci a znovu ty substráty převážil, protože je mám doma. Tady jsou výsledky:
Liapor 470 g/l
Terramol 520 g/l
Profi Soil 600 g/l
ADA Amazonia 730 g/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
pro mne je důležitý a myslím i pro ostatní, že terramol jde ke dnu jak písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:51 Marcel G Re: KarlosS
KarlosS napsal: mám liapor, profisoil i terramol Tak proč je nezvážíš? A bude hned jasno, jaký je nejlehčí. Přetahovat se tady o to, jaký substrát je lehčí, bez toho, aby sis to zvážil, je o ničem. Já jsem Profi Soil i Terramol vážil. Výsledky jsem hodil na své webové stránky. Pokud máš terramol těžší, tak bude mít buď jiné složení, nebo (což mi připadá pravděpodobnější) nebude kompletně vysušený. Vážit vlhký substrát je samozřejmě hovadina, protože nikdy nezajistíš, aby byly srovnávané substráty stejně "mokré/vlhké". Jediný správný způsob, jak se mají substráty vážit, je ve vysušeném stavu (stačí je dát na 5 minut do vyhřáté trouby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ad@m
no já bych řekl, že manado a terramol si jsou hóódně podobný a co se týká ceny, terramol je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:57 Muž Ad@m [1051] Re: KarlosS
Čo sa týka ceny, Manado nie je ideálne, ale aj tak si trvám na svojom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 22:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
mám liapor, profisoil i terramol - ten jednoznačně doporučuji. Ostatní je trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jmalyska
terammol - jde hned ke dnu jako písek, ale ta barva každýmu sedět nemusí.
www.svetbonsaji.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
no, na těch stránkách jsou ty hmotnosti nějaký divný. Terammol tam vychází lehčí než liapor, či profisoil a přitom je evidentně těžší - i od pohledu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:32 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Měsíc. Ale řikám i po měsíci byl strašně lehký Mrkni na video www.youtube.com/…
Zde terramol
www.youtube.com/…
Manado
www.youtube.com/…
Aquaclay
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:24 laKatos Re: fido16
Ano věřím ze je nezávazný ale je to asi ve me.
Jak dlouho jsi měl profi soil v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:20 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Je klidně možné že je to jiná várka. Ale u mě plaval jak hloupý. Tak šel
Jinak co jsem slyšel tak štěrk z flexi je barvený a chemicky nezávadný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 21:12 laKatos Re: fido16
A je mozné aby stejny substrát měl jinou váhu? Jina várka .... ?

Flexi obklady řadim úplne do jiné kategorie (plasty a chemie) to v akváriu nechci. Věřím ze je těžší ale .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:53 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Dle mého je hodně lehký ještě lehčí než můj kongo K4 substrát. Měl jsem jej v akva asi měsíc pak šel protože nebylo možné do něj skoro nic zasadit a pořád se výřil. Je strašně lehký. Od teď už jen flexi obklady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:50 laKatos
Jen pro informaci. Dnes jsem vážil profi soil dovezených přímo od Rataje a jeden litr substrátu vážil 0,8kg. Na stránkach ( www.prirodni-akvarium.cz/… ) je uváděna hmotnost 0,6kg / 1l . ( Nekde se asi stala chyba) Bal jsem se ze profi soil je z lehkých substrátu jeden z nejlehčích ale po mem zvážení jsem mile překvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:11 Muž Ad@m [1051] Re: jmalyska
JBL Manado ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:35 Muž jmalyska [167] Re: laKatos
Momentálně mám v akva Rataj staré dno a nad tím Rataj Aquaclay Ground a tahle kombinace se mi vubec nelíbí. Staré dno při přesázení zakalí vodu abnormálně moc a Ground je tak lehký, že v něm nic nedrží a vše vyplave, musím sázet hluboko, což u některých rostlinek nejde, obzvláště, když jím zastřihnu kořeny na 3cm. Proto se ohlížím po jiném dnu, co nekalí vodu, je lehce těžší a nestojí jako Amazon dno a podobně od ADA :-D Rada..? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2013 08:16 laKatos Re: jmalyska
Myslím že profi soil ma své výhody oproti flexiobkladum. Tyto substráty jsou za podobný peníz ( profi soil se je levnejsi) tak proč nemít něco lepší a levnější. Jak jsi psal potřebuješ i něco lehčího tak vidím jasnou volbu onen profi soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 07:04 Muž fido16 [631] Re: jmalyska
Doporučil bych štěrk z flexi obkladů 2-4mm :-). A budeš spokojený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 14:02 Muž jmalyska [167] – Dno
Jaké je nejlepší dno pro rostlinky? Už nechci žádné Staré dno, neb při přesazování se to víří, hnus. Chci palundárium a pomalurosotucí rostlinky. Akvárko 130x40, takže i váha hraje roli. Je Liapor dobrá volba? Cena a váha super.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 01:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: laKatos
liapor a podobné materiály dobře akumulují teplo, takže souhlas, sám to tak mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 21:40 laKatos – Profi soil a topný kabel
Uvažuji dat do substrátu profi soil topný kabel. Ten by byl přilepeny slzama silikonu ke dnu at zamezim vylezeni onoho kabelu přes dno vysoké 7cm.
Je vhodna tedy kombinace profi soil a topný kabel?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2013 23:51 Muž malyLibor [5371] - Asie
A všechno jsou to super substráty, rostlinky v tom rostou jak střelené a není třeba dávat pod to žádné jiné substráty - tedy, pokud nejste vyloženě blázni do kytiček, pak klidně možno pod něj přihnojit, ale to znáte lépe než já palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2013 12:34 - Re: matlala
Všetko ako píšete je to v konečnom dôsledku pálený íl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.04.2013 11:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ondra
jo nechtěl jsem to napsat tak přímo
no někdo koupí liapor a bude si hrát, někdo šetří čas i peníze a veme Kongoa jinej je bohatej a veme profisoil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2013 11:29 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Liapor bude mít asi vždy přibližně stejnou barvu, ale jiný keramzit může mít barvu jinou. Ale ostatní vlastnosti jsou v podstatě stejné. Profi soil, Liapor i Kongo je prostě keramzit, zbytek je obchodní název konkrétního výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
jo to taky já to beru od kámoše a je to bez práce, plave jen pár kuliček.
No a rataj s tím přišel až po něm, tedy po tom co to u něj viděl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 10:37 - Re: matlala
V jednom máš ale pravdu,stačí navštíviť najbližšie stavebniny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: prasan
však liapor nemá všechen stejnou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 09:28 Groncl Re: prasan
mas pravdu ze se namacet nemusi,a le aspon jdou pozbirat ty plovouci kulicky. Je to normalni a zase toho neni takovy mnozstvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 02:17 - Re: matlala
@matlala: Nesúhlasím.To by musel mať minimálne rovnakú farbu,nemyslíš?
@alls: Vôbec som ho (a to nikdy) nenamáčal a pláva len minimum.Len to môže byť čo várka rôzne,takže ak namočíte nič sa nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 01:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: JosefVavra
znovu opakuji
profi soil je jen vytříděný liapor a kamarád ho prodává i levněji pod jiným názvem a je to bez práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 00:19 JosefVavra Re: smidakkuba
myslím že stejně by šlo použít i substrát Ceramis je to prý z lávy a je to lehké a po týdnu se to potopí
akorád že to má barvu jako pálená cihla
a velké balení asi jako mulčovací kůra stojí okolo 1000kč
vím že v teraristice se používá u profesionálů ale v akva jsem to zkusil jen do jednoho a ještě jen asi 1kg
nemohu tedy soudit výhody či nevýhody ale skrze malou porovatost a složení by to mohlo být přínosem

chce to hold testovat :-)
jestli to dělá něco s tvrdostí a pd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2013 20:59 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Groncl
Přidám se ke gronclovi.Používám ho nyní asi dva měsíce a je opravdu super.2 týdny jsem ho máčel v kýblu.Je pravda že ze začátku byl lehký ale nyní se nasáknul a chová se jako normalní štěrk X-) Takže všem vřele doporučuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 19:52 Groncl
Ja mam taky profi soil a nemuzu na to rict ani pul slova. Dostal jsem na to tip od kamose a mam to stesti ze mam jejich kamenny obchod primo ve meste. Chtel jsem pod to vsit stare dno, ale bylo mi vysvetleno ze 1) neni vubec potreba 2) na stare donio je potreba neco tezssiho nez je profi soil. Doma jsem ho nechal 5 dni namocenej v kyblu. Obcas jsem to promychal, vymenil vodu a pred tim nez jsem to dal do akvarka, tak jsem vybral vsechny plovouci kulicky. Kytky se do toho museli sazet s hodne trpelivosti, ale slo to. Pomoci peanu i malinkej travnicek. ze zacatku neco malo vyplavalo, ale uz je klid. Docela dost se mi na nem libi, ze jde pekne tvarovat a tak zustane. Mam to tam cc2 mesice a sazet a odkalovat to jde cim dal lip. Kamos tam ma PS rok a rikal ze po pul roce do tohoslo sazet jak do normalniho pisku. Jeste jedna malicka rada....pokud si ho koupite, PS je namacenej. Pokud vam neco zbyde NESUŠTE HO!!! Muzete ho potom rovnou vyhodit, protoze bude porat plavat a ani tejden namaceni nepomohl

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2013 17:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ria
Ideální je postupovat podle návodu. Já to neudělal a pak jsem na ten substrát nadával - a poté, co jsem si návod přečetl, nadával jsem na vlastní blbost. Proprání není až tak důležité, lepší je ho přes noc namočit do kýble s vodou. Na tvé akvárko ti bude stačit balení 2 litry, nasypeš to do kýble (naprosto čistého) a zaliješ vodou. Když si vzpomeneš nebo půjdeš okolo, tak to zamícháš. Ráno cedníkem odlovíš to, co plave na hladině, a dáš to do nějaké sklenice (třeba 0,7litrové zavařovačky) a zaliješ vodou. sleješ vodu a vlhký substrát dáš na dno akvárka. Do vlhkého substrátu zasadíš rostlinky. Potom pomaličku naliješ vodu, zapneš filtr a nastavíš osvětlení. Tím co ti plave na hladině ve sklenici občas zatřeseš. Do měsíce ti všechno klesne na dno a pak to přecedíš a přidáš do akvárka. Plavat zůstane tak 10 kuliček ze dvou litrů... možná 30, ty si dáš do květináče ke kytkám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 16:26 - Re: Ria
Stačí jemne prepláchnuť od prachu a nečistôt,zozbierať prípadné plávajúce zrniečka a hotovo.Stačí ti tento substrát.Pri správnej starostlivosti o akvárium v ňom rastlinky rastú bezproblémovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 16:22 Ria Re: jamajcan
OK, a tedy netřeba dát žádný šterk? coze A tedy co sním mám pak udělat? (proprat, anebo podobně) Děkuji!!! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2013 16:10 jamajcan Re: Ria
Ještě zbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:54 Ria – Nové dno
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli na dno stačí dát jen Rataj Profi Soil, nebo třeba taky nějaký ten šterk, a co mám s profi soil udělat (proprat ho, nebo provažit a tak)??? A kolik ho tam mám dát? Aq: 25x25x30 výška čiže cca 20l. Bude mi stačit 8l balení? Děkuji!!! ;-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518?od=71