Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rataj Profi Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rataj Profi Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:58 Muž kacercz [36]
Ja mam profi soil od rataje jako "podklad" pod flexiobkladama, plave, namacenej dva dny, ale ja ho mam zasypanej cca 5ti cm flexiobkladu a v pohode. Plus mam primichany JBL jil, dno 80x24 a po trech nedelich jsem zastrihaval kytky, takze se jim v tom asi dari ;) ted budu v praci delat 200ku a asi pujdu stejnou cestou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 11:52 Groncl
Uzjem totady jednou psal...ano profsoil je sice lehky, ale cca za 2 mesice to je bez problemu. Da se to v pohode odkalovat, sazet kytky rukou a korenovy systemy ktery z nich rostou jsou naprosto neskutecny. Ale abych jenom nerikal jak je to super, tak se mi tak trochu prestava libit ten vzhled. Ted chystam 250l akvo a budu se ho tam snazit co nejvic maskovat....premyslim ze tam z nej budou akorat takovy ostruvky kde budu chtit kytky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sabbath
Tak použij terramol. Je to pálenej substrát a nemusí se vařit ani máčet a jde krásně ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:48 Žena baletka [624] Re: sabbath
Ono Ti to k zatěžkání nijak nepomůže, ty substráty se nepromíchají. Ale pomůže Ti to (podle mého názoru a zkušenosti) k pohodlnějšímu udržení rostlin v substrátu, než i ten Profi Soil dokonale klesne. Pak už není tak šíleně lehký, nelítá tolik a dá se s ním dost pohodlně pracovat. A je fakt krásnej. Takže já dvě vrstvy opravdu doporučuji, přestože většina Ti řekne opak. Jen jednu věc bych dnes udělala jinak - nepoužila bych dospodu bílý křemičitý písek, ale tmavší říční.

Ano, já mám taky nejníže Tetra Plant. Koukni do mé prezentace Zátoky cichlidek, tam můžeš vidět, jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:46 Muž sabbath [8] Re: baletka
Děkuji za podporu a tvůj názor se zkušenostmi mého dotazu. Jinak na dno chci, neboli mám také CompleteSubstrat od Tetra Plant + PlantaStart tablety ano Na křemičitým písku mně mrzí, že na sebe nic neváže a na pálených jílovitých substrátech zase ta lehkost, tak stále nevím...... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:12 Muž sabbath [8] Re: Miso
...jen jsem chtěl ten PROFI SOIL trošku zatěžkat aby to nebylo tak lehké ;-) a hlavně se nemohu rozhodnout pro jaké dno, jak Flexiobklady-Křemičitý písek - zrnitost 1-2 mm a RATAJ PROFI SOIL se mi prostě libý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 11:55 Žena baletka [624] Re: sabbath
Tak já mám zkušenost s mícháním substrátů a nepokládám to za blbost. Ve 120l akva mám na dně křemičitý písek a na něm Profi Soil. Ačkoliv zprvu jsem litovala, protože se Profi Soil zdál opravdu lehký, nakonec jsem s volbou velmi spokojená. Křemičitý písek se s Profi Soilem skutečně příliš nemíchá, protože i při odkalování padá ke dnu, ale já to pokládám za výhodu. Rostliny sadím vrstvou Profi Soilu až do křemičité vrstvy. Tam rostlina pevně drží a s lehkostí keramzitu tak není žádný problém. Drobnější rostliny se musí sadit pinzetou a na křemičitý písek nedosáhnou, ale při troše snahy to jde a ten lehký substrát opravdu skvěle drží nitrifikační bakterie (alespoň myslím, protože okamžitě 14 dnů po založení se hladina NO2 ustanovila na 0 a tak i zůstala), má hezkou barvu a rostliny v něm prostě skvěle rostou. Jediná nevýhoda je, jak už se tu psalo, že pokud chceš nějaká převýšení a tvary, musíš k tomu použít přepážky, tvarovat to nejde. Nebo tedy mně se to nepodařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:18 Muž Miso [470] Re: sabbath
kludne si to zmiesaj, len v tom nevidim zmysel, co ta k tomu vedie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:56 Muž exit [116] - RostlinyRe: sabbath
klidně to smíchej rostliny porostou tak i tak smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:23 Muž tatranec [5] - RostlinyRe: sabbath
čo som ja čítal o Profi Soil tak je mu vyčítaná len tá ľahkosť...myslím že lepšie výsledky dosahuje akadama...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:18 Muž sabbath [8] Re: tatranec
Díky ;-) je rozhodnuto že RATAJ PROFI SOIL né ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:17 laKatos Re: sabbath
Při takovým to objemu co chces koupit bych klidne experimentoval. Náklady nebudou vysoké jen ti to zabere trochu času ale o tom je přece koníček jmenem akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:15 Muž tatranec [5] - RostlinyRe: sabbath
myslím, že svojím zložením je vynikajúci (až na tú ľahkosť...) stonkové rastlinky bez závažia (10 mm matica) podľa mňa ani nie je možné zasadiť...ináč keď sa rastlinky zakorenia, ak majú krásne biele korienky...a odkedy ho mám tak mi úplne zmizla ruducha a aj zelená riasa (ale môže to byť aj tým, že som začal aplikovať PMDD...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:10 Muž tatranec [5] - RostlinyRe: sabbath
cca 5 cm...taktiež problém Profi Soil je, že sa nedá vytvarovať (pri zadnej stene vyššie dno, v predu nižšie...) pretože v krátkom čase sa kvôli svojej ľahkosti vyrovná (stačí, že cez neho pár krát prejdú pancierníčky pri dne a je zarovnané...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:08 Muž sabbath [8] Re: tatranec
konečně někdo kdo má opravdu zkušenost s mim dotazem potlesk Takže smíchaní Flexiobklady-Křemičitý písek - zrnitost 1-2 mm s RATAJ PROFI SOIL se nedoporučuje z vlastní či tvojí zkušenosti. Jinak RATAJ PROFI SOIL doporučuješ.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:00 Muž sabbath [8] Re: Ad@m
to je možné, jaká je výška tvého dna - terénu......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2013 20:45 Muž tatranec [5] - RostlinyRe: sabbath
čo sa týka Profi Soil, tak je skutočne veľmi ľahký a jediný problém čo som s ním mal bolo, že korene veľkých rastlín (echonodory) vychádzali nad substrát, čo nevyzeralo dobre a preto som echinodory obsypal ratajovským novým dnom a problém, bol vyriešený...taktiež sa mi občas stane že rybky pri hľadaní potravy narušia micranthemum callitrichoides ktorý potom musím sadiť naspäť pinzetou...taktiež som skúšal zmiešať Profi Soil s kremičitým pieskom, ale nedopadlo to dobre, pretože piesok je veľmi jemný a rýchlo prepadol cez Profi Soil až na spodok...štrk "nové dno" je na to oveľa vhodnejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:19 Muž Ad@m [1051] Re: laKatos
Na Tebou uvádzanom odkaze sa mi tiež nezdá v záverečnom hodnotení, že Aquaclay a Manado sú podľa autora prieskumu príliš tvrdé a ostré /s čím na základe skúsenosti s Manadom nesúhlasím/ ale pri kremičitom piesku nič také spomínané nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 18:07 Muž Ad@m [1051] Re: sabbath
Iba 8 l? Pre porovnanie ja som do akvárka ( dno 80 cm x 35 cm ) dal 20 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:07 Muž sabbath [8] Re: laKatos
Děkuji za názor a cenný návod ale to vše je mi známo sad. Jinak já potřebuji asi těch 8l. mé akva je 60x40x58 120L.chci tam mít z jedné části terasu s přírodním pískem středním 3-5 mm a druhou část s PROFI SOIL a nebo Flexiobklady-Křemičité písky - zrnitost 1-2 mm vše se dnem CompleteSubstráte ale nemohu se stále rozhodnout. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 23:14 laKatos Re: sabbath
Podelim se o mou zkušenost.
Na stránkach ( prirodni-akvarium.cz/… ) je tabulka s hmotnosti substrátu. Nevěř ji. Dotyčný co tabulku zpracoval vážil substraty vysušene. Každy substrát pak ma jeste svou absorpční schopnost nasat vodu a tím ztezkne. Ja zvážil profi soil přivezeny přímo od rataje a vážil 0,8 kg na litr.
Substrát 8 pytlu po 8 litrech (64 litru ) jsem zhruba před 3 týdny dal do sudu. Zalekl jsem se jak je extrémně lehky ale ted kdyz jej občas rukou promicham tak je znatelně těžší. Nechám ho tam jeste mesic a pak budu aplikovat do akvária. Každopádně věřím ze kdyz jej ted zvážim bude mit hmotnost nad 1kg na1 litr. Vodu v sudu neměním jen občas substrat promicham. Před násypanim do akvária ho jistě několikrát proplachnu.
K míchání profi soil a jiného substrátu ti moc neporadím. Ale ja bych ho nemichal.
Kolik litru substrátu potřebuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 22:15 Muž Dawe_CZ [34] Re: sabbath
Míchat je dohromady určitě nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: sabbath
Jeden propadne ke dnu, tak ho neuvidíš a druhej zůstane na vrchu, takže efekt na dvě věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2013 20:46 Muž Dawe_CZ [34]
Ahoj, Rataj ProfiSoil jsem měl v akvárku přes rok a byl jsem s ním velice spokojen. Je pravda že je lehčí a ze začátku se musí nechat ve vodě. Popíšu ti můj recept který jsem použil já: Měl jsem dva velké 40ti litrové barely do kterých jsem dal cca po 10 litrů tohoto substrátu. Napustil jsem vodou a ručně propral asi 3x. Pak jsem jej napustil vodou a nechal tak. Co tři dny jsem to znovu propíral.. Po dvou týdnech jsem vybral sítˇˇkou pár zrn co zůstaly na hladině a už jsem substrát dával do akva. Co se týče sázení rostlin, tak to není tak strašný. Na větší rostliny uděláš normálně prstem díru do substrátu, zasadíš a pak trošku rukou udusáš. Na jemnější rostliny jsem použil pinzetu. Chce si to s ním jen pohrát. Co se týče odkalování, stačí si pořídit tenší odkalovač s tenkou hadičkou, tak se nestane že by si nasál substrát. Rataj ProfiSoil mohu jen doporučit. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:34 Muž sabbath [8] Re: grunda
Můžeš mi k tomu říci něco konkrétnějšího,důvody sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 19:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: sabbath
míchat substráty s různou objemovou hmotností je hloupost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 18:27 Muž sabbath [8]
Čauky, co říkáte na smíchání Flexiobklady-Křemičité písky - zrnitost 1-2 mm s RATAJ PROFI SOIL, ano či ne!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.05.2013 23:45 - Re:
Profi soil používam.Možno je ľahký,ale aj to je len pojem.Všetci si ľahký substrát predstavujeme inak.Niekto tu lamentuje,že do profi soilu bolo utrpenie sadiť.Ja tvrdím,že sa mi doň sadilo perfektne.Tak prečo sa tu ľudia naťahujete? Zoberte si z každého substrátu a jednoducho vyskúšajte.Čo vám bude najviac vyhovovať u toho môžte ostať.A každému môže vyhovovať niečo iné.Niekto má Áziu,niekto Afriku alebo čokoľvek iné.Podľa toho sa treba zariadiť. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
dobře, ale nic to nevypovídá. Sice je podle tebe profisoil těžší než terramol, ale k čemu je to dobré, když plave a ten co sedne, při sebemenším zvíření se vznáší. Terramol je podle tebe lehčí, ale ve skutečnosti se chová (hmotnostně) jako písek. Někdo má holt radši praktiku a někdo číslíčka a tabulky. Jak říkám, je to zavádějící a o ničem to nevypovídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2013 20:43 laKatos Re: Marcel G
No ale to není ukazatel vhodnosti (příliš velké lehkostí). Každý substrát bude mít jinou nasakavost z výsuseneho stavu. Třeba aqua soil méně nasaje vodu a bude mit konecnou hmotnost 1kg/l zato profi soil muze mit hmotnost 1,2kg/l.
Myslím že by bylo vhodné na tvých stránkách uvést že hmotnost je měřená u zcelá výsuseneho materiálu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:18 Marcel G Re: KarlosS
Zajímavý přístup.

Já jsem si dal tu práci a znovu ty substráty převážil, protože je mám doma. Tady jsou výsledky:
Liapor 470 g/l
Terramol 520 g/l
Profi Soil 600 g/l
ADA Amazonia 730 g/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Marcel G
pro mne je důležitý a myslím i pro ostatní, že terramol jde ke dnu jak písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:51 Marcel G Re: KarlosS
KarlosS napsal: mám liapor, profisoil i terramol Tak proč je nezvážíš? A bude hned jasno, jaký je nejlehčí. Přetahovat se tady o to, jaký substrát je lehčí, bez toho, aby sis to zvážil, je o ničem. Já jsem Profi Soil i Terramol vážil. Výsledky jsem hodil na své webové stránky. Pokud máš terramol těžší, tak bude mít buď jiné složení, nebo (což mi připadá pravděpodobnější) nebude kompletně vysušený. Vážit vlhký substrát je samozřejmě hovadina, protože nikdy nezajistíš, aby byly srovnávané substráty stejně "mokré/vlhké". Jediný správný způsob, jak se mají substráty vážit, je ve vysušeném stavu (stačí je dát na 5 minut do vyhřáté trouby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 19:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ad@m
no já bych řekl, že manado a terramol si jsou hóódně podobný a co se týká ceny, terramol je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:57 Muž Ad@m [1051] Re: KarlosS
Čo sa týka ceny, Manado nie je ideálne, ale aj tak si trvám na svojom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 22:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
mám liapor, profisoil i terramol - ten jednoznačně doporučuji. Ostatní je trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jmalyska
terammol - jde hned ke dnu jako písek, ale ta barva každýmu sedět nemusí.
www.svetbonsaji.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: laKatos
no, na těch stránkách jsou ty hmotnosti nějaký divný. Terammol tam vychází lehčí než liapor, či profisoil a přitom je evidentně těžší - i od pohledu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:32 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Měsíc. Ale řikám i po měsíci byl strašně lehký Mrkni na video www.youtube.com/…
Zde terramol
www.youtube.com/…
Manado
www.youtube.com/…
Aquaclay
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:24 laKatos Re: fido16
Ano věřím ze je nezávazný ale je to asi ve me.
Jak dlouho jsi měl profi soil v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 21:20 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Je klidně možné že je to jiná várka. Ale u mě plaval jak hloupý. Tak šel
Jinak co jsem slyšel tak štěrk z flexi je barvený a chemicky nezávadný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 21:12 laKatos Re: fido16
A je mozné aby stejny substrát měl jinou váhu? Jina várka .... ?

Flexi obklady řadim úplne do jiné kategorie (plasty a chemie) to v akváriu nechci. Věřím ze je těžší ale .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:53 Muž fido16 [631] Re: laKatos
Dle mého je hodně lehký ještě lehčí než můj kongo K4 substrát. Měl jsem jej v akva asi měsíc pak šel protože nebylo možné do něj skoro nic zasadit a pořád se výřil. Je strašně lehký. Od teď už jen flexi obklady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:50 laKatos
Jen pro informaci. Dnes jsem vážil profi soil dovezených přímo od Rataje a jeden litr substrátu vážil 0,8kg. Na stránkach ( www.prirodni-akvarium.cz/… ) je uváděna hmotnost 0,6kg / 1l . ( Nekde se asi stala chyba) Bal jsem se ze profi soil je z lehkých substrátu jeden z nejlehčích ale po mem zvážení jsem mile překvapen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 17:11 Muž Ad@m [1051] Re: jmalyska
JBL Manado ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 22:35 Muž jmalyska [167] Re: laKatos
Momentálně mám v akva Rataj staré dno a nad tím Rataj Aquaclay Ground a tahle kombinace se mi vubec nelíbí. Staré dno při přesázení zakalí vodu abnormálně moc a Ground je tak lehký, že v něm nic nedrží a vše vyplave, musím sázet hluboko, což u některých rostlinek nejde, obzvláště, když jím zastřihnu kořeny na 3cm. Proto se ohlížím po jiném dnu, co nekalí vodu, je lehce těžší a nestojí jako Amazon dno a podobně od ADA :-D Rada..? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2013 08:16 laKatos Re: jmalyska
Myslím že profi soil ma své výhody oproti flexiobkladum. Tyto substráty jsou za podobný peníz ( profi soil se je levnejsi) tak proč nemít něco lepší a levnější. Jak jsi psal potřebuješ i něco lehčího tak vidím jasnou volbu onen profi soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 07:04 Muž fido16 [631] Re: jmalyska
Doporučil bych štěrk z flexi obkladů 2-4mm :-). A budeš spokojený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 14:02 Muž jmalyska [167] – Dno
Jaké je nejlepší dno pro rostlinky? Už nechci žádné Staré dno, neb při přesazování se to víří, hnus. Chci palundárium a pomalurosotucí rostlinky. Akvárko 130x40, takže i váha hraje roli. Je Liapor dobrá volba? Cena a váha super.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8333x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16518?od=51