Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Začátečník

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 22:03 Žena Jupí [125] - AsieRe: malyLibor
ty vypadají docela dobře ale jsou trochu dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 22:02 Muž Flozik [8] Re: romant
Moc dik :-) Ted musim jeste vybrat nejaky to osazenstvo z flory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:51 R Muž romant [27987] Re: Flozik
Dánia v plný palbě, ale nejdříve za 3 týdny po založení a ideál je když bude akvo z nějakýma živočichama(používám šneky okruřáky, levatky), který jsou v akvu od začátku a docela často(klidně denně) v té době záběhu měním vodu. Za další týden molly, potom neonky na závěr otíky a vodu v tom čase měním co 2-3 dny.
Edit: Na pandy jsem zapoměl, jako 3 či 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
rybicky.net/atlasryb/razbora_sawba - Tohle jsou moc pěkné rybky, jen chtějí trochu větší hejno, aby nebyly plaché:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:45 Muž Flozik [8] Re: romant
Jeste dotaz jestli muzu, co bych tam mel vypustit jako prvni a v jakym poctu? Diky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:40 Žena Jupí [125] - AsieRe: romant
na ty sem taky koukala ale přijde mi už taková hodně obvyklá nic proti už sem je chtěla kupovat ale nevim asi bych tam chtěla neco trošku jinýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna ať zůstaneme v té Ázii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:35 Žena Jupí [125] - AsieRe: malyLibor
nebo sem myslela že bych tam dala ještě nějaký hejnko menších rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
Já bych šel spíše do menších ryb, tedy dal bych přednost těm bojovnicím. A nemusí to být jen klasická B.splendens, je víc krásných druhů bojovnic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: Flozik
Vyzkoušíš, zhodnotíš, pozměníš, nebo ponecháš. ;-) Pokud Tě neopustí nadšení a přistoupíš k tomu, jak popisuješ, tak to bude fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:28 Muž Flozik [8]
Diky za rychly reakce :-) Vim, ze molly jsou cunata, ale chtel bych tam mit jeste nejaky barvicky, krom neonek :-) Pocitam s kazdotydennim odkalovanim i vymenou 1/3 vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:20 Žena Jupí [125] - Asie
Zdravím v součastnosti mám v akva 10danií pruhovaných 6 čichavců (nejspíš kříženci zakrslého a medového ) krevetky red cherry , neritinu , a nově objevenou clea helenu chtěla sem se zeptat jaká rybička by se mi tam hodila přemýšlela sme o páru rájovců nebo bojovnic ale nevím poradí někdo ? (akva 80x35x40 , 112l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Flozik
Molly jsou krásné rybky, ale bez nich bys měl péči o akvárko mnohem jednodušší. Pouvažuj nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 21:11 R Muž romant [27987] Re: Flozik
U mě dobrý. Neonek 15 kusů, molly 1 kluk a 2 holky, pandy 8 kousků, otíci 8 kousků, dánia 8 kousků. :-) Vzhledem k tomu, že tam budou ty molly, tak to bude chtít nezanedbávat údržbu dna a samozřejmě pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody a mít výkonnou a účinnou filtraci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2012 21:05 Muž Flozik [8]
Muzu poprosit mistni odborniky o zhodnoceni planovaneho rybiho osazenstva?
Neonka cervena
Pancernicek panda
Danio pruhovane
Gold molly
Krunyrovec jednopruhy

Piste, kritizujte i klidne nabizejte jiny varianty nebo pocty kusu. Diky moc :-)

Jeste pripominam, ze akvarium ma cca 120 l (80 x 35 x 50) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:35 Muž Flozik [8]
To Treeman: Prozatim planuju zacit prave u neonek :-) A tak se snazim najit vhodny a zajimavy spolubydlici :-)

To romant: Dik za typ na ty krunyrovce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 15:56 Muž Treeman [249] Re: Flozik
No řekl bych že by si měl vědět jakou rybyčku chceš primárně a pak k tomu pokud chceš společenské akva doplnit vhodné spolubydlící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2012 14:46 R Muž romant [27987] Re: Flozik
Čichavce bych tam nedával a když už, tak jeden pár. Gavůnky Bosem. asi taky ne, na ně to bude malý, ty diamantový to by ještě šlo. Kardinálka čínská je spíše do chladnější vody a ostatní osádka je naopak teplomilnější, takže taky ne. Neonky v pohodě, klidně více kusů a pancéřníčci taktéž. A ansitrusy to je docela dost, osobně bych místo nich dal partu 8-10 krunýřovců jednopruhých(otíků).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 14:36 Muž Flozik [8]
Co rikate na takovouhle sestavu ryb? zooshop-eu.cz/… Me tech ryb prijde strasne moc...Nechci to kupovat, jde mi spis o inspiraci :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2012 23:48 Muž Attta [208] Re: Adam
Psal jsem to s hodně velkou nadsázkou! Takhle vytržené z kontextu konverzace to tak možná nevypadá! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   07.12.2012 15:28 Muž Ad@m [1051] – plže
Attta napsal: Riziko akvaristiky :-D...jednou jsem se jich už dokonce zbavil :-D smich

Plže za "riziko akvaristiky" nepovažujem. Ak nie sú premnožené, sú to výborné upratovacie čaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 14:05 Muž Flozik [8] Re: Danila
Danila napsala: On zrovna ten set Juwel Rio 125 vůbec není špatný, pokud se trochu upraví a "vytuní", tak do něj investujete pár stovek navíc a budete mít výborné akvárium.Ono totiž osvětlení s krytem je na celém akváriu to nejdražší...
Takhle vypadá u nás na prodejně a rostliny tam rostou perfektně.


A jaky upravy mas na mysli? :-) Nekde sem cet, ze u tohohle setu se da akvarium udrzovat bez toho, aby se ten kryt sundal, co je na tom pravdy prosim?

Jinak bych prave radsi celej kryt, nez jen osvetlovaci rampu. Skoda, ze ta rampa nejde s nejakym krytem zkombinovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2012 12:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sivon
Jak píšete - otevřená rostlinná akvária mají cosi do sebe. A "oslňování"? Je to spíš o zvyku - časem něco podobného přestanete vnímat.
Že některé rybky rády takové nádrže opouštějí, je, bohužel, pravda. Zase je ale možné se z toho poučit a vyhnout se jim. (V rostlinných nádržích nechodí obvykle o druhy ryb na prvním místě...) Těch, co tuhle "potřebu" nemají, je na výběr dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 12:25 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Danila
Pokud osvětlovací rampa vypadá pěkně a ladí s akváriem i okolím, je to také pěkné pokoukání. A když bych nemusela mít krycí sklo kvůli rybám a plžům a koukaly by ven kytky, to by byla paráda.
Osobně se mi ale líbí víc, když mě při pohledu do akvária neoslňuje světlo utíkající okolo. Je to velký rozdíl dívat se na akvárium zakryté až k hladině ( či kousek pod ní) a na akvárium otevřené. A taky je mi líto toho "uteklého" světla, kytičky by ho jistě ocenily víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 12:14 Muž Miso [470] Re: malyLibor
ano vyskocilo mi par tetier neonovyh (ale to aj ked som mal krycie skla medzerou pre hadice) preto si ich uz nekupim, z iny ryb ziadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 11:00 Muž Miso [470] Re: 150koni
najlepsie podla mna svetlo bez krycich skiel to sa ti potom pekne odraza vlnenie hladiny na strop ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 10:38 Muž soc [60] Re: 150koni
Souhlasim s Tebou, mam rampu 2xT5HO 39W (i kdyz ted je tam jenom 1), toho svetla kolem je strasne moc. Na nocni pokoukani je nejlepsi kryt, kdy sviti jen akva a nic kolem. Kdyz jsem se dival na pokoj s akvarkem zvenku, tak svitil daleko vic nez vedlejsi pokoj, kde bylo normalne zapnute svetlo. To mi trosku vadi. Nicmene to muze byt krycimi skly, ktere neco odrazi do prostoru, svetlym dnem, ktere taky samo o sobe dost zari a mozna i nevhodnou vyskou rampy nad akva.
EDIT: mam tu rampu, co dala Kytka v odkazu nize, akorat delsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2012 10:35 Žena Danila [4489] - SumciRe: Flozik
Fotka k příspěvku On zrovna ten set Juwel Rio 125 vůbec není špatný, pokud se trochu upraví a "vytuní", tak do něj investujete pár stovek navíc a budete mít výborné akvárium.Ono totiž osvětlení s krytem je na celém akváriu to nejdražší...
Takhle vypadá u nás na prodejně a rostliny tam rostou perfektně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.12.2012 10:33 Muž 150koni [653] Re: Kytka
to máš pravdu. Praktičtější je to určitě bez krytu. Ale večer je kouzelnější, když je v místnosti zhasnuto a místnost osvětluji pouze přes akvárium, nikoli ještě světlo okolo od osvětlovací rampy. Ale abych pravdu řekl, také mne stále hlodá myšlenka odstranění krytu a ponecháni jen krycích skel, kvůli praktičnosti :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.12.2012 10:24 Žena Kytka [2146] Re: Flozik
Otázkou je, jestli chceš opravdu kryt nebo řešíš jen světla. Co třeba tohle? petdiscont.cz/… Já jsem si vyzkoušela oboje a můžu říct, že dneska raději světla bez krytu (případně jen krycí sklo kvůli skákání některých rybek). Když potřebuju dělat něco v akva, stačí jen posunout a nechat si svítit na práci v nádrži. U těchhle menších krytů ho musíš zvednout celý a buď zhasnout nebo ti zvednutý svítí do očí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 09:47 Muž Flozik [8]
Premyslim, nebo spis zkousim misto toho setu Juwel Rio 125 poskladat neco vlastniho. Nejvetsi problem je vybrat kryt s osvetlenim. Vychazi to oproti setu dost draho, tak aby to osvetleni melo aspon tech 50 W. Neporadil by nekdo, kde sehnat kvalitni kryt s osvetlenim za slusny penize? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 21:30 xyx
Moc vám všem děkuju :) určitě se na všechny ty odkazi podívám :) tak zatím nashledanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:41 R Muž romant [27987] Re: xyx
Budu se opakovat, ale přečti si nějakej z těch odkazů, co jsem před chvílí dával. Jdeš sem ještě zavčasu, což je dobře a bez základního studia a pochopení alespoň základů, jak a co funguje to bude taková lotynka s živejma tvorama a to je potom na nejlepší cestě, že se Tvoje dotazy přesunou do vláken, kde se řeší akutní stavy a problémy s nemocema, což Ti v žádným případě nepřeju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 20:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nádoba s vodou je i váza nebo kastról....jenže v téhle je(bude) i živá ryba. a od toho by se to mělo odvíjet
Doporučuju přečíst odkazy a pak se případně zeptat. Nemocná a nespokojená ryba je větší neštěstí než žádná. Přitom to nechce moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 20:34 Muž Miso [470] Re: xyx
veci su vzajomne poprepajane, staci ti jeden filter, ten je hlavne pre ryby ale rastlinam mierne prudenie vody prospeje, z vyberom rastlin ti tu tiez poradia. Takto ako to mas teraz to nieje ani akvarium ale len nadoba s vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:25 xyx
Ale ty budou taky potřebovat nějakou filtraci a tak podobně ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 20:22 Muž souky [592] - RostlinyRe: xyx
radši než rybky tam pořiďte ŽIVÉ rostlinky, ty aspoň pomohou s rovnováhou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:19 R Muž romant [27987] Re: xyx
Dceři to možná stačí, ale těm rybám by se více zamouvala rostlina živá, stačí plovoucí, to se bojovnicím líbí a je to kompromisně pořešený. Nezapomínat na přikrtí akvária krycím sklem a teplotu min. 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:17 xyx
Dobře až budem kupovat ryvičky zeptám se tady jestli vúbec :) zase volal manžel a domluvili jsme se že dceři koupíme další 2 bojovnice (samičky doma má jednoho samečka ) v akváriu má jen písek a kamínky a nějaké ty umnělé rostlinky :) to jí zatím stačí je jí teprve 8 až o trošku vyroste tak jí pořídíme arvárko se vším všudy aby se o něj mohla sama starat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.12.2012 20:08 R Muž romant [27987] Re: xyx
Než budete kupovat rybičky, tzn. až bude akvárium náležitě zaběhnutý, se raději zeptej tady, je větší pravděpodobnost že se ti dostane správné rady, než ve zverimexu, někdy je to s kompetencí prodavačů nic moc, ale vyjímky se najdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:06 xyx
Moc děkuji za všechny rady ale zatím to stačí :) až budem kupovat rybičky tak se zeptáme ve zverimexu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: xyx
Určitě se hodí přečíst, aby akvárium a osazenstvo dělalo radost. ;-)
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2012 20:03 Muž Miso [470] Re: xyx
potom netreba zabudat ze bude trvat tak dva tyzdne nez filter zacne plnit aj biologicku filtraciu okrem tej mechanickej. Najlepsie ak si spravis prezentaciu akva aj s popisom v profile, ludom sa tak bude lahsie radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:02 xyx
Tet ještě nějaké ty ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 20:00 xyx
Tak filtr bude zítra tet sem volala manželovi a poslala mu odkazy a ten zítra přiveze vánoční dáreček pro dceru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 19:59 Muž Miso [470] Re: xyx
ked bude filter poradime aj ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:55 xyx
Děkuji moc jste mi pomohli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.12.2012 19:50 Muž Miso [470] Re: xyx
ja by som doporucil normalny filter, ale taky co nebude vytvarat silny prud napr.
www.akvariumonline.sk/…
a nemusis tak casto menit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:46 xyx
Moc děkuju za radu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 118

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 113270x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15?od=4361