Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristika v Brně

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvaristika v Brně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:19 Žena Morticia [118] Re: azalka
Burzu plánuju tu za další asi až. Abych si mohla dovolit i nějakou tu rybku koupit. Myslím, že má být za 2 měs. Klidně bych se s někým domluvila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:33 Žena azalka [38] Re: Ičin
Dík za info. Naposledy jsem tam byla tak před 5-ti lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: azalka
Akvaristika na Táborské tam není už aspoň rok. Na chvíli se přestěhoval na Cejl, ale tam už to taky zavřel. Osobně mě nebude chybět, nikdy jsme si nerozuměli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 15:14 Žena azalka [38] – Sklorex a další
Ryby teď nakupuju jen ve Sklorexu, ale posledně mě ošidili o 1 tetru žhavou, kterou jsem zaplatila, ale doma v pytlíku nenašla. Chápu, že se taková malá rybka dá přehlídnout, ale otci to samé udělali s čichavci a nevěřím, že by to byl omyl. Navíc mi dali i napůl slepýho pancéřníčka. Jsem samaritánka, takže mi to nevadí, daří se mu dobře, ale za plnou cenu to není "plnohodnotná" ryba. Podle mě hodně záleží, na koho z personálu člověk narazí. V minulosti mi po informaci, že posledně něco pár dní po nákupu chcíplo, mi dali náhradu zdarma (např. malinký ancistrusy).
Do předešlýho aq jsem nakupovala i v Aqualife na Táborské, ale v poslední době jsem tam nebyla, tak nevím, na jaké úrovni jsou nyní. Mívali tam i větší (odrostlejší) rybky. Taky se mi moc líbila prodejna na Merhautové, co jsem měla kousek od baráku, ale jsou zaměření hlavně na mořskou akvaristiku. Nicméně mají i sladkovodní rybky a je tam krásné pokoukání (Vala). U Minaříka jsem byla jen párkrát kupovat drobnou techniku a doplňky a ten prostor mě přímo odpuzuje. Ani jsem neměla chuť studovat, v jaké kondici mají ryby. Jejich škoda. V řetězcích, ať už hobby nebo zoo, nakupuju max rostliny nebo doplňky. Ryby mají sice levnější, ale vždycky mi po pár dnech nebo týdnech zdechly. Až se oteplí, chtěla bych na nějakou burzu, na výstavišti jsem ještě nebyla, tak jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 12:01 Žena Morticia [118] Re: Faire42
Jako su začátečník, ale úroveň nádrží u Minaříka a na zmiňované Lidické dokáže posoudit i laik. Akva na Lid. čistá, udržovaná, bez mrtvých ryb a to udělá opravdu hodně. SkloRex samozřejmě klasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 08:48 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka
Jen taková úvaha z druhé strany.
Neustále si někdo stěžuje, jak se zavírají zverimexy a v těch co ještě fungujou, klesá úroveň. Jenže ono to jinak nepůjde, když se budou razit principy: "Tam a tam měly zdravý ryby za pěknou cenu." - "To je super, ale kup si je ve Sklorexu. Jsou sice dražší, ale je to tam lepší."
Pokud ostatní zverimexy nebudou mít tržby, nebudou mít za co udržovat kvalitní úroveň a za krátko zavřou. Pak v Brně zůstane Slorex, Hornbach a nějaký ty Pet Planety a podobný řetězce.
Rozhodně nechci nijak nadávat nebo shazovat Sklorex, opravdu jsou výborní. Na druhou stranu, jsem od Vyškova a do Brna jedu jednou za čas (a cesta mě příjde na necelou stovku). Jak jsem byl jedenkrát rád za zverimex pana Šebely na Moravském náměstí, když jsem si do Sklorexu jel koupit pygmaeuse. Dopoledne sem si zavolal, zda je mají. Ano, máme. Měli dva. Štěstí, že další zverimexy fungují a já neprojel peníze zbytečně.
Takže, podpořit kvalitně fungující zverimex aspoň občasným nákupem není špatné rozhodnutí, jednou se vám to může vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2017 22:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Morticia
cena není všechno, Sklorex má perfektní kvalitu (rozuměj kondici) ryb, peníze co dáš za léčení, popř. za další nákup a stresy, raději jednou a pořádně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:37 Žena Morticia [118] Re: kleopatracz
Nic extra, co by jinde natož ve SkloRexu neměli - Danio a Panceřníčky, ale o dost levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:47 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
A co jsi chtěla za rybky? Nebyl by lepší Sklorexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:24 Žena Morticia [118] Re: permonici
Dneska jsem byla na Lidické. Výběr druhů sice malý, ale hned dva,co bych chtěla a za slušný peníz. Až bude založeno, tak pro něpůjdu tam (snad tam ještě/opět budou)...A rozhodně lepší dojem než z Minaříka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:53 Žena permonici [316]
Výše zmiňovaný zverimex na rohu Palacká/Husitská je na stále stejné úrovni, jako v časech prvního komentáře.
Výběr by ještě ušel (někdy, momentálně ne), ceny v pohodě, výběr akva potřeb mizerný, paní prodavačky otrávené od pohledu a je evidentní, že je zákazníci doslova obtěžují.

Ve Zverimexu na Lidické, který má slušný výběr akva-potřeb vč. nabídky akvárií, jsem byla před pár měsíci velmi zklamaná, protože to tam vypadalo zpustle. Pro testy mě férově poslali do Sklorexu. Dříve to bývala fajn prodejna, tak doufám, že už se zase polepšili, že se jednalo o náhodnou epizodu a krátkodobou krizi. Prý berou rybky od chovatelů v ČR (neověřeno).

V Exotiku na Moraváku už jsem dlouho nebyla.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 11:09 Žena Morticia [118] Re: Faire42
Takže Aqualife už nic, OK. Já ho právě nemohla ani vygůglit...A na Moraváku - tam v tom rožku kousek od soudu, asi že? Tam bych to mohla obhlédnout. A Lidickou taky zkusím,díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 11:07 Žena Morticia [118] Re: kleopatracz
Mmmm...pán u mě sice nabručený nebyl, ale dojem podobný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 10:13 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Taky jsem tam byla nakouknout, když jsem šla pro šalinkartu. Dojem.. pan byl nebručený, výběr ryb nic moc... Celkový dojem.. už tam nepůjdu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 03:56 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Morticia
Na Cejlu je prodejna zrušená, stejně tak ta, co bývala u Měnínské brány.
Slušný zverimex je (nebo aspoň býval) na Lidické naproti Lužánkám a taky na Moravském náměstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 23:36 Žena Morticia [118] Re: DavFM
Také tam su furt, ale člověk se rád podívá i jinde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2017 22:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Morticia
Já bydlet v Brně, tak bych asi jinam než do Sklorexu nechodil. Byl jsem tam včera a pěkné jako vždy, je tam na co čumět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 22:45 Žena Morticia [118] – Zkušenost
Chtěla jsem se podělit o zkušenost z prodejny Minařík na Novobranské. Byla jsem tam poprvé a i jako začátečník musím říci, že prodejna na mě moc dobrý dojem neudělala. V každém čtvrtém akva mrtvá ryba a celkový dojem z nádrží...mňo, neudržované, řekněme. Někde místo dna (štěrku) doslova binec. Třeba krunýřovec vláknoocasý s tím bincem naprosto splýval...tak nevím. Ceny příznivé, ale jak na tom rybky budou? Rostliny se mi vcelku líbily, tedy krom Cladophory-řasokoule. Z 10, co jich tam měl, byla 1 rozpadlá, 3 mrtvé, 4 polomrtvé a na těch 2 fakt pěkných byla mrtvá skalára, hmmm.. Chodí tam někdo nakupovat? Jaké máte zkušenosti?
Tedy co musím pochválit - měl tam krásný axlíky!
A co ten Aqualife? Na Cejlu už nejsou...
Nebo nějaká jiná dobrá akvaristika v Brně- tedy krom SkloRexu, kam samo chodím, i třeba se jen kochat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 16:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Belisana
- zabloudil jsem tam jen 1x, "abych neco koupil" koupil jsem par Lab. Yellow na doplneni hejna
- vsechno to postupne, vcelku rychle vyzdechalo
- nastesti nenakazili zbytek osadky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2014 13:22 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: DREDRA
jsou přestěhovaní - Cejl 109
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 12:56 DREDRA Re: Belisana
Jo každého názor,pro mě to byla druhá nejlepší akvaristika v Brně...je jí škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 12:16 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DREDRA
Hledala jsem nějaký obchod blízko mého bydliště, tak jsem zabloudila tady na portálu do rubriky "OBCHODY" a četla si komentáře návštěvníků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 12:13 DREDRA Re: Belisana
A kde jste ty komentáře četla? Tahle akvaristika sice nebyla jak sklorex ale daly se tam najít celkem špeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 11:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: DREDRA
Já jsem jen četla velmi negativní komentáře a pak kdosi psal, že už jsou od července neaktivní a je to vlastně dobře... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 11:14 DREDRA – Aqualife
Nevíte náhodou co se stalo s Aqualife na Táborské? Je někam, přestěhovaná nebo krachla? Na dveřích a ani na stránkách jsem nic nenašel. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 13:51 hippo72
Vcera jsem si prohlizel nadrze v Akvariusu na Novobranske a v jednom byl pod zivymi rybami byl koberec mrtvych zab. Nevypadalo to na nahlou hromadnou smrt a sem tam zdechlina v hobymarketech je zanedbatelna.
Na rohu Husitska / Paleckeho jsem pul hodiny pred zavirackou ryby ani nevidel. Prodavacka zkonstatovala, ze uz ryby zhasla. U akvazbozi se tam neda mluvit o vyberu.
Jeste jsem stihl ve stejny vecer bez problemu pekny rozhovor o zivorodkach s prodavackou na Moravskem namesti.
Co se tyka dojmu z nabidky, udrzby akvarii, prodejnich prostor a v zasade i v ochote, tak u me zatim vede Sklorex.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 09:15 Žena Lucianetta [43] Re: LiborSprysl
To nikomu neberu :) Jen píšu svoji kladnou zkušenost se S. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2013 04:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
Ne že bych leta Šmerdovým nefandil, ale v Brně není jen Sklorex...jsou i další obchody, které to dělají velmi dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 20:36 Muž acik [416] Re: Lucianetta
to máš pravdu,dnes jsem se tam byl také podivat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 20:25 Žena Lucianetta [43] Re: acik
Vím, že je trochu mimo mísu porovnávat třeba s Hornbachem... přesto jsem tam nedávno byla a zabloudila do oddělení akvaristiky. Prodavač znuděný a neochotný a v každé nádrži plavaly mrtvé/nemocné ryby... jsem ráda, že tohle se ve Sklorexu neděje, že pořád existujou solidní obchody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 19:50 Muž acik [416] Re: Lucianetta
souhlasím jsem také se Sklorexem spokojený!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.08.2013 16:49 Žena Lucianetta [43] – Velká pochvala Sklorexu
Tento týden jsme do našeho akvária koupili ve Sklorexu 20 modrých neonek. Jenže když byly puštěné do domácího akvária, zjistili jsme, že modré neonky jsou sice krásné rybky, ale v našem akvárku díky své "velikosti" úplně zanikají. Byli jsme dneska ve Sklorexu. Při okukování ostatních ryb jsme se optali, zda by šly naše modré neonky vyměnit za červené neonky (oba druhy stály stejně). K našemu velkému překvapení nám vyšli vstříc, takže jsme ještě do zavíračky byli zpět a vyměnili 20 ks neonek modrých za červené. Rozdíl je to obrovský! Naše akvárium úplně ožilo potlesk
Tímto bych chtěla poděkovat zaměstnancům Sklorexu za úžasnou ochotu a vstřícnost, stejně jako za nesčetné rady, které nám poskytli. Přesně vím, proč je Sklorex "naše" akvaristika X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 18:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Saman
Tak jak je to se sankcionováním v Brně nevím, ale zrovna včera jsem byl tady na Kurdějovském rybníku lovit. A co čert nechtěl, zrovna přijel zaměstnanec Pohořelického rybářství. A co myslíte...? Normálně se začal bavit o planktonu, jak to vypadá, co tam je atd. Mezitím si změřil množství O2 ve vodě. Pak sme se přátelsky rozešli, měl jsem naloveno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 12:30 Šaman Re: tenebrouk
Jóó,bejvávalo.Pod Lesnou jsou(byly)jezírka,v Medlánkách je zasypáno a postaveno super-hyper,Nový Lískovec ve ,,Slínu"zavezeno-kampus,V Čertíku taky zničeno.....
Co dodat,pustit slzu :-(
Ponávka nic,Holásky rybníky,Jehnice rybníky,Líšeň rybníky,tuším,ale,že lov planktonu není povolen a rybářskou stráží i majiteli vod je sankcionován,nehledě na kapřivce,pijavice a ostatni potvory nežádoucí v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Roby
Aniž bych kdy v Brně namočil síť, tak na tyhle zdroje se nespoléhejte! V tekoucí vodě chytíte...teda nechytíte asi vůbec nic.
A na Bystrc zapomeňte úplně, protože přehrada má na natolik rozbouraný "metabolismus" po té odřasovací anabázi, že to bude stejné. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 20:39 Muž Roby [17] Re: tenebrouk
Ahoj. Taky nejsem přímo z Brna, ale často tam jezdím kvůli práci, nakupování a tak. Myslím, že do Brna tečou dvě řeky od severu, větší se jmenuje Svratka, na které je hned nad Brnem vybudovaná přehrada a druhá menší se asi bude jmenovat Svitava. Myslím, že něco živého okolo Brna určitě ulovíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 14:10 tenebrouk – kam na živé krmení v Brně?
Dobrý den,
nevíte prosím někdo, zda se dá nalovit živé krmení přímo v Brně? Neznám to tu úplně dokonale, takže netuším, jestli tady není nějaká tůňka, nádrž nebo tak něco šikovného. Ideálně přímo v nebo blízko čtvrtí Černá pole, Královo pole, Ponava....
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Cosmogagy
Já bych na to i vsadil. A pokud ne tam, tak už nikde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
no já se toho právě bojím :-) je to tak všude v akvaristikách, málokdy se potká nenamíchaná jednobarevná nádrž mollyn, mečovek nebo gupek.. u gupek jsem to štěstí už měl...
Snad to ten sklorex bude teda mít "jednobarevný"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:29 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Cosmogagy
Toho bych se nebál. Na živorodky se moc nedívám, ale u všeho je to rozděleno podle druhů, případně nekřížitelně (např. tetry+ancíci). Tuším, že náročnější(vzácnější) živorodky nebudou mít běžně na obchodě, ale určitě nebude problém je objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:20 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
No, zkusím tam tedy napsat ještě jednou..
Volat tam teď nechci protože se tam dostanu až za nějakou dobu, spíš mi jde jen o obecné povědomí prodávaných druhů živorodek a zda mají různé druhy a třeba i barevné variety v samostatných akváriích.
Prostě když třeba chci např Silver Molly, tak aby v nádrži plavaly jen ony (a třeba něco s čím se nekříží), a ne aby v jedné nádrži byly Silver, Black i Gold molly (což je sice běžný standart, ale samici s takové nádrže si prostě nekoupím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Cosmogagy
To se mě stalo jenom jednou a následně došla odpověď, že byl někde v zahraničí. Jinak na všechno jsem dostal odpověď ještě ten den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 17:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
mail jsem tam psal už bůhví kdy, dokonce tuším že dva... odpověď žádná nepřišla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 16:39 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Slávek
Osobně bych doporučil počkat tu chvilku na akvaburzu. Jinak asi většina takových dotazů bude odkazovat na Sklorex. Ale zas je pravda, že jsem tak dlouho hledal Hydrocotyle leucophala, až jsem ho našel v Hornbachu :) ale to je spíš vyjímka a je potřeba trefit oněch prvních pár dní, kdy jsou kytky použitelné. Ale akvaburza bude to správné řešení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 16:14 Slávek – Kytky
Kde v brně mají solidní výběr rostlin poraďte.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 15:49 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Cosmogagy
i mail staci.pokud je p.Smerda v Brne,tak odpovida i behem dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 15:27 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
Navrhuju tam zavolat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:27 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Nedávná návštěva sklorexu
Ahoj, prosím pokud jste někdo byl v poslední době ve Sklorexu (a trošku víte co jim tam momentálně plave), a nebo pokud se tam chystáte v nejbližších dnech, napište mi prosím zprávu, chtěl bych se na něco zeptat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:12 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Jen doplním, že Sklorex nebere od Tropicy přímo, ale je od Rataje, který začal brát některé věci, které sami nemají, od Tropicy. Nicméně výsledek je stejný - super kytky k dispozici. Naposledy jsme tam viděl Utricularii a Pteroptus Windelow a pak myslím nějaký echinodor a cryptocorynu (což je mimo můj zájem, takže si to nepamatuji přesně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: katterinecka
I od Tropicy. I od Tropicy. :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 7225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1596-akvaristika-v-brne?od=44