Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 22 Žádná další stránka   1  
Substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 16:38 kubis – štěrk
mohl by byt štěrk ktery se pouziva ve stavebninach????? mam 25litrove akvarium ktere je praydne tak si ho chcu zalozit osadit rostlinkama a dat tam par cichlid ramizerovych

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 18:20 Žena katunka [158] – ...
Už to tady bylo několikrát řečeno, takže ti to jenom shrnu:
vodu vyměňuj jenom tak 1/3 max. 1x týdně
při odkalování tím zvonem trochu vrtej ve dně a to zvířený nasaj
nikdy nevyměňuj všechen štěrk a tolik vody naráz, ten kal co tam je slouží jednak k výživě rostlin, jednak jsou ve dně důležité nitrifikační bakterie
snaž se nepřidávat žádnou chemii (a Savo už vůbec ne), maximálně po výměně pár kapek Nitrivce
Dolévaná voda musí být odstátá a vytemperovaná na stejnou teplotu
dej co nejvíc rostlinek
pokud máš problém s řasama zkus víc svítit nebo si pořiď nějakýho řasožrouta (parmička siamská, ancistrus)
nikdy nevypínej filtr na dobu delší než 10 min
nepřekrmuj
Pokud se tím budeš řídit tak bude vše v pohodě a nebude nutné tak často a razntně čistit
Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 18:18 Muž danrycka [56] – a
poradne ho odkal, vymen vodu a neprekrmuj! a tak to opakuj porad dokola co 7-14 dní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 18:06 Nikitka – Štěrk
Hele sry zlatička, nechtěli byste se na něčem dohodnout? Ja bych potřebovala vědět, jak to akvarko čistit... tak dikes;o) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 13:09 Muž [] – dno
No s tou životností je to asi pravda.Když Rataj začal nabízet staré dno tak jsem pytlík dal pod normální písek.Z 10 valisnerií jsem měl do 4 týdnů více jak 200odnoží.Po půl roce to už vůbec nerostlo.Takže ty dna jsou dobrá asi na založení nádrže k urychlení a vyrovnání ekosystému.Stejnou práci udělá pomalý rozklad detritu,ale trvá to déle.Po roce to,ale šlape už na plný pecky.U toho substrátu vidím výhodu opravdu v tom rychlém náběhu růstu u náročnějších rostlin,ale jak jsem uvedl tak se stejně do něj dostane detrit a časem ty živiny plně nahradí,takže se z něj stane obyčejný akvasubstrát.Doplnit pak můžeš občas tabletama pod kořeny opravdu hladových rostlin,ale jelikož většina vodních rostlin bere živiny přes listy tak stačí tekutá hnojiva v rozumné dávce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:52 Muž pantany [7] – aky substrat pouzivate?
caute lidi!
chcem sa vas spytat ci davate do akva aj vyzivny substrat pre rastlinky. teda dajme tomu vyzivny substrat v hrubke 2-3cm a na to premyty strk v hrubke 3 - 5cm ked zakladate nadrz. ked som zakladal akvarko tak som tam dal len cisto premyty strk a teraz rastlinky obcas pohnojim nejakym tym pripravkom. neviem ci to je vhodne. rastlinky mi v pohode rastu, ale na jednom echinodorusovi konkretne e. amazonicus sa mi na dvoch listoch objavili take tmavo zelene skvrnky. neviem ci ma malo zivin alebo kde by mohol byt problem. mam taky pocit ze to bude tym dnom, neviem. na druhej strane vyzivne dno ma vydrz tak tri roky (to som sa niekde docital) co potom? znovu nanovo vysadit a zalozit akvarko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2006 01:17 Láďa – Štěrk
Při čištění celého akv stačí obsah dna proprat v kbelíku a dát zpět při následném zařizování.Prospěšné bakterie se vytvoří.Pokud rostou na dně řasy je možné kamínky občas promíchat.Dobře založené akv vydrží bez nutnosti propírání obsahu dna několik let.Samozdřejmě záleží na mnoha faktorech a údržbě.Přeji mnoho úspěchů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2006 11:53 pierro – prepieranie štrku?
scorpions, to nemyslíš vážne.. Prosím vás, podobné "rady" ani nečítajte. Ak budeš vymieňať štrk, NIKDY sa ti nevytvorí biolog. rovnováha a zelené skaly tam budú na večnosť. Pridaj nejaké rýchlorastúce rastliny - vallisnerie a tak, pravidelne odkaluj a vymieňaj tak 20% vody, kúp si NITRIVEC, len prosím ťa nevymieňaj štrk!! :)

PS: Savo je humus, ale zíde sa pri dezinfekcii po chorobe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 18:14 Nikita – štěrk
Tak moje akvarko je pouze 20l, mam tam drobny sterk a pet rybek - mecovky a platy a kytky mam umely. Vzdycky jsem to delala tak, ze jsem odsala tolik vody, aby zustalo jen asi 5cm od dna, a to jsem potom dolila odstatou vodou. Ale prave kdyz jsem to dolivala cistou vodou, tak se vzdycky ty necistoty neodsate odkalovacem zvirily, takze jsem mela pocit, ze jsem to spatne uklidila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 14:06 Jana – Ještě
A nikdy se ti, ani nikomu jinému, nepodaří dostat všechno svinstvo ze dna, to je ok. :-) Ať se daří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 14:04 Jana – akva
Vodu stačí měnit jednou za 14 dní tak třetinu a určitě při tom nepředělávej celé akva!!!!!!!! Naděláš víc škody jak užitku!!!
Zvonem při odkalování zavrtávej do dna a ty zelené kamínky jen prohrábni aby se otočily. Mám akva takto už několik let a je to v pohodě. Pokud to budeš často předělávat tak neustále narušuješ biologickou rovnováhu a nikdy to nebude ono. Přečti si o akvaristice nějakou knížku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 04:36 tony – dno
Zkus víc popsat, jak velký máš akvárko, jak hrubý štěrk, rostliny, ryby, možná je hlavní problém jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 04:35 tony – dno
Zkus víc popsat, jak velký máš akvárko, jak hrubý štěrk, rostliny, ryby, možná je hlavní problém jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2006 04:35 tony – dno
Zkus víc popsat, jak velký máš akvárko, jak hrubý štěrk, rostliny, ryby, možná je hlavní problém jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2006 19:04 KSR – nejlepší obrana je utok
S tim štěrkem sem měla stejnej problém jako ty.Vyhodila sem ho,dala tam písek a je pokoj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2006 16:45 scorpions – dno
savo to je hnus to néééééé jednou za čas musíš celé akva vyčistit no ten štěrk si všechen vytahni do nějakího kible a dej do vany i s tím kiblem a sundej si ze sprchy ten nastavec at ti zbyde jen ta hadice a dej to do kiblíku a zapni vodu krásně se ti přepere...vždy tu vodu zastav ještě to v tom kiblíku promíchej a opatrně naklop ten kibl a vylej tu vodu bacha at jenasypeš štěrk do vany z toho kible a proved to tak 3x...je jedno kolikrát hlavně at to máš čistí.uvidíš že ta voda bude pěkně špinavá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2006 15:17 Česílko – spojité nádoby
Kameny hoď do sava, pak propláchni v čistý vodě a bude to ok. S tim bordelem pod kamenama nevim, sám sem zvědavý, co kdo poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2006 13:52 Nikita – Štěrk v aquarku
Ahojte, chtela jsem se zeptat, jestli mam pri vymene vody vymenovat i to dno, cili jestli mam pravidelne ten sterk menit taky, nebo ho aspon proplachnout. V akvarku mam sterk docela dost olezlej rasou a ty kaminky jsou takovy nechutne zeleny. Taky se mi nedari odkalovacem posbirat vsechny necistoty (jako zbytky krmiva, trus atd.), ktery do toho sterku zapadnou. Muzete poradit jak to mam delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 20:16 tatoch – písek
V Mountfieldu písek do bazénových filtrů za pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 20:00 Jana – písek
Možná bys mohl zkusit nějakou firmu na úpravu vody, používají světlý křemičitý písek do nějakých změkčovačů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 18:36 Pája – štěrk
Díky za rady, ve zverimexech je to strašně drahé, ale zrovna se jedu podívat do Bauhausu a Hornbachu,tak uvidím (po Hlučínské štěrkovně se mi s cedníkem moc lítat nechce) :-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 17:05 Libi – ...
Celkem výběr je v Hornbachu v Ostravě,koupili jsme tam jemné bílé kamínky 3kg za 31kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 16:27 IPB – K.B.
Koupíš je v akvaristických potřebách. Mají různé barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 12:56 Pája – Štěrk
Ahoj, nevíte kde by se dal nasbírat jemný bílý nebo světlý stěrk a velké světlé nebo červené kameny?S.a J.Morava,Slezsko, nejlépe co nejblíž Ostravy :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 21 ...... [22]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 26140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15926-substrat?od=1051