Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:32 Muž sux [117] - AmerikaRe: grunda
já si myslel, že dnešní technologie je někde jinde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:19 Muž lukis [20] - RostlinyRe: Davoš
podle barvy spolehlivě nezjistime jaké má ten písek kvality, ale můžeme tušit :) chce to jiný a ta punčocha taky není úplně potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:05 Davoš – Bílý písek
Zdravím všechny akvaristy,nevím zda to tady bylo už probíráno,ale poprvé přispívám na forum a chci se zeptat na bílý písek do akvária.Chci mít společenské akvárium a v něm rostlinky např.echinodorus,vallisneria....dříve sem měl v akva bílý písek a myslím že se tam rostlinkám nedařilo,ale to sem jim nedával ani žádné hnojivo...Myslíte že zakoření samovolně s přidáním hnojiva a přiložením kamene na držení pozice?nebo sem měl nápad vzít si 15cm na 15 cm dámskou punčochu :-D do toho dát kořeny,substrát a hnovijo...myslíte že je to dobrý nápad? Budu rád za jakoukoliv radu.děkuju :-) :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:51 Muž lukis [20] - RostlinyRe: grunda
kolikrát jsi dal kompost do akvária? a s jakým výsledkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:46 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: sux
Proč si nepřečtete to o výměnné iontové kapacitě? Třeba u zeolitu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 17:06 Muž grunda [1781] - Cichlidy
k těm výbojkám, opravdu plácáš, to jen tak na okraj. K substrátu, pokud máš v plánu rostlinné akva, tak je třeba dodat do substrátu živiny a je několik možností:
a) ADA aquasoil - výborný, ale šíleně drahý substrát
b) zásobní substrát(dennerle, tropica JBL ...), pálený jíl(Aquaclay, profisoil, liapor)
c) kompostová hlína, klasický štěrk
d) štěrk, a do něj Osmocote, jílové kuličky, nebo jakékoliv hnojivo do dna

záleží jen na tobě, jakou máš o akva představu a kolik do něj chceš investovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:59 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
jj jako s těma baterkama. Nemyslím si, že to bude tak perfektní, ale třeba to má význam. co nezkusíš, nezažiješ!!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:41 lajkin Re: sux
ted nevím co myslíš jako to s temi baterkami --- to jsem tak nějak citoval co jsem se dočetl v článku pokud jsem si to teda dobře přebral www.rostlinna-akvaria.cz/…
tuším že to tu bylo někde na foru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:35 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
To bohužel nevím. Ale tohle bych řešil jen v případě, že tam nebudou žádné ryby. - málo živin. Pokud plánuješ pravidelné hnojení nebo cóčko a ten ....(Pytík marastu dobrý den - podle toho si pamatuju tu zkratku, ačkoliv vůbec netuším co to umí dnes je to skloňovaný pojem) PMDD... smich

Jestli to umí je to šikovný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:29 lajkin Re: sux
jo mrkl jsem na to ale myslím že když to namíchám s tím šterkem tak to bude něco jiného než samotné a nic vyplavávat nebude
ale taky jsem se dočetl že ty dva sub jsou spíš něco jako baterie a ne samotné živiny když budu dávat hnojivo do vody a bude ho dost tak ho pobere ten sub a když ho bude ve vodě málo tak ho zas uvolní a něja tak by to prej mělo pracovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:18 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
Máš recht, vrstvy jsem otočil...Jednou jsem zkusil použít podobný "speciální" substrát - ale nejsem kytkař, takže mi přišlo, že rostou stejně jako ve štěrku..Já bych dal nějaký to zásobní hnojivo do štěrku a neřešil. Navíc - přečti si zkušenost tohohle akvaristy se soilem

rybicky.net/nadrze/15340
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:14 lajkin Re: sux
ale nemůžu tu osmocote nikde najít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:12 lajkin Re: sux
no abych pravdu řekl tak nevím jak říkáš jsou dva způsoby buť míchat nebo na vrstvy pokud na vrstvy tak bych dal ten rataj a nahoru štěrk ale co je lepší myslím že bych se asi přiklonil k míchání

ale pred chvilkou jsem našel clánek asi byl nekde s tadyma www.rostlinna-akvaria.cz/…
tam se píše že pokud míchat štěrk tak s osmocote
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:12 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
no a co pořídit nějaký hnojivo do substrátu. nějaký ty jílový kuličky, tabletky atd...budeš tam mít živiny a substrát za pár kaček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 14:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
špatně jsem se vyjádřil, chceš smíchat říční štěrk a soil dohromady nebo dolů dát štěrk a nahoru soil? Tak sem myslel ty vrstvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:58 lajkin – re sux
ne je jeden Aquaclay Ground nebo Profi Soil ten druhý asi bude lepší
jen samotný říční štěrk mipríde jako dobrý ale nejsou v něm živiny pro rostliny proto to míchání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:51 Muž sux [117] - AmerikaRe: lajkin
A ty by si chtěl promíchat ty dva substráty dohromady nebo utvořit dvě vrstvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:46 lajkin – míchání substrátu s říčním štěrkem
Čau chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti z mícháním sub. s říčním štěrkem zr. 2-4 mm.
Chtěl bych namíchat Rataj Profi Soil s říčním pískem 2-4 mm do mého nového aqa 100x45x60 cm. Tak abych měl vzadu cca 10 cm a přední část cca 5cm. Kdybych měl dát jen Rataj sub tak by toho bylo asi hodně drahé. Nebo něco obdobného s Rataj Aquaclay Ground. Nechci rovné dno.
Pročítám spoustu webů a nemůžu se dočíst, toho co bych potřeboval.
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 13:13 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sid
A propos..Pokud se budeme brzdit v získávání informaci, výzkumech, zkoušení atd..budeme vědět stále to samé ("vím, že nic nevím")...Neuvádíme tu rezolutní závěry, jen názory...Používáme slova "myslím si" "asi" "možná" - no prostě seriozní výzkum smich

- teď už určitě bude chuť naše názory rozcupovat a nasměrovat nás na korektní cestu pravdy o využití ionexů v akvaristice (sakra,to je název pro článek...!!!)
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:13 Muž sux [117] - AmerikaRe: Sid
Ahoj Side, jsem rád, že jsi vytížen a potřebný, přesto mě mrzí, že si neuděláš čas a neřekneš mi nebo nám co za k.avinu sme to tu vytvořili.

Prosím čti : Ano zeolit dokáže v rámci iontové výměny navázat určité množství iontů chem.sloučenin. (reáné množství tedy účinnost v čase tu nikdo neřešil - zatím, ale je fakt, že pokud to chce nasypat do dna - dobrá otázka)tolik ke zvýrazněnému textu- to tu padlo. OK?

ee čti dále: Reaktivace nebo vyčištění zeolitu se prování pomoní NaCl (10% roztok?), tedy soli. Obrátí se polarita? - zeolit má čístý náboj +4, při iontové výměně dochází ke změně polarity na "-"! Podstata výměny? Nevím proč bych to dělal, bazén ani rybník nemám, abych musel šetřit na kile a reaktivoat. - teď improvizuju :-D

A teď to uhlí - ano to nikdo netvrdí, že zeolit je úhlí...Ale navázané sloučeniny uhlí nevypustí do vody stejně jako to neudělá zeolit. "cituji: reaktivovat uhlí taky není jen tak" - reaktivace uhlí se provádí teplotou nebo tlakem atd... Proto jsem reagoval na to, že zeolit pohltí PO4 a na požádání ho vydá kytičkám? smich Reklama....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:44 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: KarlosS
...Tak geniální substrát a nikdo ho nepoužívá?
Existují substráty na podobné bázi a o těch se zde informace (o zkušenostech) najít dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 09:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Colomi
K mému původnímu dotazu:
Takže je to tedy na bázi zeolitu, ale zkušenosti zatím nikdo nemá. Tak geniální substrát a nikdo ho nepoužívá? Chci předělat jednu ze svých nádrží, ale investovat do celkem drahého substrátu, s kterým nikdo nemá zkušenost se mi teda nechce.
Dík všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2012 06:13 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: sux
...Pokud by zeolit dokázal navázat chemické sloučeniny a potom je znovu vypustit do vody, tak by to byla časovaná bomba!...
Nemám čas ani chuť reagovat na každou vaši větu, ačkoli by se dobré důvody našly. :-) Tak vám jen doporučím přibrzdit v rezolutních závěrech a raději si něco nastudovat o výměnné iontové kapacitě. (Slovo "výměnná" zdůrazňuji záměrně. Jeho význam jistě chápete a na začátek vašeho studia jen zkonstatuji: zeolit se skutečně nechová jako aktivní uhlí. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:38 Muž sux [117] - AmerikaRe: KarlosS
No, myslím si, že tohle bude reklamní kachna...Pokud by zeolit dokázal navázat chemické sloučeniny a potom je znovu vypustit do vody, tak by to byla časovaná bomba!!! Taková tichá chemická zbraň bych řekl :) Fungovat to bude jako s uhlím. Reaktivovat uhlí taky není jen tak...

Bude to mnohem jednodušší- zeolit v substrátu vytváří teoreticky ideální prostředí pro N.bakterie. A co ty mršky dělají? Ano, dusičnany...A kytky je využívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: sux
To máš pravdu, paradoxně ale v jejich reklamním sloganu taky stojí -
Nitrát a fosfát je v krátké době vázán a rostlinám dodán jako výživa, nebo:
Není třeba přihnojovat - CoAqua obsahuje a vytváří důležité živné látky pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:58 Muž sux [117] - AmerikaRe: kortezhugo
Pro rostlinková akvária to má spíš kontraproduktivní charakter...Pokud to naváže amoniak (jednoduše řečeno žrádlo pro kytky) a navíc na sebe váže těžké kovy a ostatní chemické sloučeniny - PO4, FE no tak to pro Holanďana katastrofa... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:50 Muž kortezhugo [983] Re: KarlosS

www.schetelig.sk/…
Ja som toto kupoval za 4€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:42 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Psal jsem prodejci a litr stojí 120,- Kč (jakékoliv barvy a zrnitosti). Což asi není moc, do filtru kupuji zeolit dráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:25 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky – zeolit
Ale on ten Zeolit bude určitě fungovat.... Nějakou dobu... Než se znehodnotí (ucpe, naváže, ... )
Průmyslově se to používá na velmi jemnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:11 Muž kortezhugo [983] Re: sux
No skusal som zeolit ako substrat,primes do substratu aj do filtra.Ja osobne som nikdy problem z vysokou hladinou NH3,NO2-3 nemal a NO3 musim este do akva pridavat takze v rastlinnom akva to velke vyuzitie alebo uplatnenie nema.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:50 Muž sux [117] - AmerikaRe: FranzFritz
PS:podle mě by určitá část substrátu tvořená ZEOLITem mohla být jen ku prospěchu a to pro jeho vlastnosti a velké ploše relativního povrchu, na které se můžou umístit N.bakterie. A možná by mohl být "pojistkou" proti náhlým výkyvům nitritů a nitrátů. potlesk Zkus to a pak mi napiš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:44 Muž sux [117] - AmerikaRe: FranzFritz
My sme asi sklouzli úplně stranou a už nad ním přemýšlím jen jako náplní do filtru. :-D Protože podle našich "teorií" pokud by měl zázračné vlastnosti, tak by jako substrát odstranil veškerý NH3 a NH4OH, čili veškeré formy amoniaku a nebylo by co nitrifikovat a denitrifikovat smich Tím pádem by těžko probíhal koloběh dusíku a rostliny by neměly co "konzumovat" - ale to už je absolutárium. Nebo taky scifi! :o) Jak jsem psal níže, nikdy nejde odstranit vše ani díky ZEOLITU. Já to určitě zkusím jako náplň do filtru. A budu referovat o účincích. Ale kortezhugo s jistotou o ZEOLITU a jeho vlastnostech mluvil z čehož usuzuji, že ty zkušenosti má. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:36 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Osobní zkušenost?
Pěkně tu rozvádíte teorie :-) Pro mne je to také novinka. Spíše by mne zajímalo, zda má zde někdo praktické zkušenosti s tímto substrátem? Je opravdu vhodný? Jaká jsou negativa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:23 Muž sux [117] - AmerikaRe: kortezhugo
No, máš určitě pravdu! Ale ono odstranit čpavek tedy NH3 nebo taky amonium....No to přeci nejde! :-D
To bych musel odstranit veškere rozkladné procesy v nádrži - to taky nejde...??? ne
Asi vím kam míříš, nicméně bych nemohl mít v nádrži substrát, rostliny a ryby asi jen gumové, aby neprobíhal koloběh dusíku...Možná nějaká denitrifikační kolona, pak se úplně zbavíš dusičnanů i dusitanů (nitrity i nitráty) ale to sem viděl snad jen u mořského akva, kde je problém s korály... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 17:21 Muž kortezhugo [983] Re: sux
Ci to viaze NO2,NO3? -to neviem a ani to nieje podstatne.Pretoze ked "odstranis" amoniak(a toto zeolit ozaj dokaze) -tak nevznikne NO2 ani NO3.
Tak ako pise romant - jedno patro vo filtri na skusku kludne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:22 R Muž romant [27987] Re: sux
Pro Tebe ideální věc, řekl bych. Ten spec. filtr ani třeba nebude nutnej a bude stačit jenom jedno patro filtru z toho zeolitu, ale jak píšeš, nastuduj to více a potom nás poinformuj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:17 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
No doufám, že u mě to pernamentní nebude. Ptám se takhle, protože zakládám další nádrž s P.reticulatus a jsou to ryby, které nemají rády ani NO2 a ani NO3 :o) A nepotřebuji řešit výkyvy, ale stálou hladinku :-D

A pokud ZEOLIT dokáže opravdu vyvázat sloučeniny NO2,NO3 z vody jen svojí -asi pasivní chemickou reakci iontů - je to EXTRA pomocník! Klidně panu ZEOLITU koupím další soukromý filtr. Jdu studovat co je to ten ZEOLIT! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:08 R Muž romant [27987] Re: sux
Blbec rozhodně nejseš a je to po dlouhý době docela zajímavá otázka. Dokáže ty N látky v vody vyvázat a to velmi rychle. Už tady zaznělo jméno Nitrivec a ještě větším žroutem je Toxivec, jsou to suer pomocníci při okamžitým řešení nějakých kalamitních stavů, který sem tam můžou v akváriích vznikat, u někoho permanentně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 16:00 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
Ok, berme s rezervou reklamu prodejce a na reálném základě si tu mmůžeme potvrdit, že zeolit dokáže ve znatelné míře dostat z vody dusičnany a dusitany tj. odpadní látky vznikající v aqua a tím pomůže v chovu náročnějsích druhů ryb (likvidaci dusitanů a dusičnanů) citlivých na tyto látky rozpuštěné ve vodě? Možná si řeknete, že jsem blbec, ale pojem ZEOLIT je pro mě novinkou :)

A je to díky tomu, že se v něm dokáže usadit výraznější množství n.bakterií nebo jeho chemické složení samo o sobě pohlcuje zmíněné NO2, NO3? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:47 R Muž romant [27987] Re: sux
Skutečná účinnost je právě ta jak popisuje kortezhugo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2012 15:05 Muž sux [117] - AmerikaRe: kortezhugo
Zeolit je krystalický hydratovaný alumosilikát alkalických kovů a kovů alkalických zemin. Jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů. V těchto kanálcích se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Některé kationty nejsou ve struktuře zeolitu pevně vázány a mohou být za určitých podmínek vyměňovány za jiné. Zeolit je proto hojně využíván v iontově-výměnných procesech.
Obecný název zeolit se používá pro přírodní tetragonální hlinitokřemičitan sodný s čistotou alespoň 80%. Nečistoty v něm obsažené pak tvoří uhličitan vápenatý a oxidy železa. Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ dal‘í ionty, čehož využíváme ve filtračním procesu. Absorbční řada zeolitu, tj. schopnost zachytávat jiné ionty, je na straně obsaženého chloru Cs – NH4 – K – Ca – Mg (cesium – amonium – draslík – vápník – hořčík), a na straně obsaženého sodíku NO2 – NO3 – S2O3 (dusitany – dusičnany – thiosírany). Dalo by se říci, že Zeolit je jakousi přírodní dezinfekcí.


Toto sem našel o zeolitu - zajímala by mě skutečná účinost!!! Popis zní moc pěkně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.11.2012 12:57 Muž kortezhugo [983] Re: KarlosS
No ja sa tomu nesmejem.Ked sa pouzije ako pisu 25L zeolitu v 100-150L akva? X-) Tak ryby sa mozu pustit ihned.Len malokto pouziva zeolit ako dno - teda substrat.Vecsinou sa dava do filtra kde plni rovnaku funkciu.Jemne mlety zeolit je tiez zaklad "vodiciek" typu Sera bio nitrivec ktore priamo rychlo viazu amoniak a tak zabranuju vzniku dalsich N latok.Tak ze toto moze znacne predlzit interval vymeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 12:11 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – colomi
nejvíc mě rozesmálo, že se nemusí měnit voda a že rybky se můžou nasadit ihned. Buď je jim jedno kolik napáchaj škod, nebo tomu sami věří:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 09:23 Muž kortezhugo [983] Re: KarlosS
www.akvariumzive.com/…
Toto bude asi ono.Podla mna to je zeolit.Ten polar je prirodzena farba zeolitu.Ale celkom ma zaujima cim to farbia? aby bola zachovana aj ta vlastnost zeolitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Substrát Colomi
Zdravím, v posledním čísle "Akvarium živě" je na poslední straně reklama na samočistící minerální akvarijní substrát Colomi, který ... cituji " rozkládá - omezuje - hnojí". V několika barevných variantách a zrnitostí. Docela mě to pobavilo, ale zároveň vzbuzuje zájem. Máte s ním někdo zkušenosti, či co si o tom myslíte? Dík za reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:23 Muž sux [117] - AmerikaRe: Cosmogagy
Potřebuju malou frakci, aby se trnuchy mohly v klidu zahrabat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:05 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: sux
čéče mám.. frakci cca asi takovou jak píšeš. Mám ho v malawi, a tlamoušům naprosto vyhovuje. Momentálně chystám 350L pro skaláry "rio manacupuru" a Perleťovky sp.Pindare, a nejspíš zvolím taky "bazéňák".
Jen je dobré mit dosti dlouhý zvon na odkalovači, aby ten písek nevylítal při odkalování všecek pryč, a taky v něm mít bandu piskořek ;-)

Ale pro ryby které pořád nepřevalují substrát v tlamce bych si ho asi nevybral a dal zrnitost klasiku 2-4mm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:03 Muž sux [117] - Amerika – Nový substrát
Zdravím vás přátelé akvaristi :o)

Máte někdo zkušenost s použitím křemičitého písku pro bazénovou filtraci, jako substrátu v aqua? (frakce 0,4-0,8mm) ???


Díkes hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:55 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: RadioactiWe
Vypadá to na čedič. Po namočení ztmavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:40 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím vospolok, vedeli by ste mi poradiť čo za substrát to vidím na obrázku? (v miske). Jediné, čo ma napadlo, je lávová/čadičová drť, ale príde mi to bledšie. Za odpovede samozrejme ďakujem.

quaint.kapsi.fi/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 26140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15926-substrat?od=751