Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman CF 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Filtr Atman CF 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 22:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JohnyD
...jaké v tom filtru máš filtrační media ty?...
Nejsou to moje akvária a tudíž ani moje filtry. Ale protože ta akvária znám, vím, že ve filtrech je na malé "kostky" (cca 1x1x1cm) nastříhaný filtren. :-)

(Akvária jsem si dal před časem do prezentace proto, abych doložil, jak mohou svá první akva provozovat úplní začátečníci, když se tato rozumně založí a provozují... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 16:46 Muž JohnyD [6] Re: Sid
Side řejnu Ti krásné akvarka, jaké v tom filtru máš filtrační media ty? Děkuji za rady, zatím ho zkusím s tím jak je to složené a pak bych koupil něco lepšího, ten substrát by se mi líbil, pak ho koupím, chci pro rybky udělat maximum ;-) Už to kompletuju, do keramických kroužků jsem vymačka starý bioaktiv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 16:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: JohnyD
V této nádrži rybicky.net/nadrze/6254 běží ATMAN CF 600 nepřetržitě od února 2009 a v této rybicky.net/nadrze/8037 od dubna 2009. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2010 16:18 R Muž Silent [5949] Re: JohnyD
Zatím bych to nechal tak jak je v návodu a uvidíš jak ti to bude vyhovovat. Já osobně bych použil keramické kroužky, na ně molitan jako mechanickou filtraci do spodního koše a horní bych naplnil velmi dobrým biologickým médiem Eheim substrat pro. Má obrovskou filtrační kapacitu, ale patří mezi dražší. Na druhou stranu se nemění a je napořád. Čištění filtru závisí na zarybnění, ale půl roku není nijak dlouhá doba. Při "čistotných" rybách se filtr čistí třeba až po roce nebo i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 16:11 Muž JohnyD [6] Re: Silent
Ahoj tak jsem ten filtr koupil, moc dškuji za rady, v obchodě mi prodavač prodal ještě jednu biomolitanovou vložku, dal mi dolů kroužky co jsou obsah balení, pak tu novou vložku a do druhého koše další molitan a nahoru vatu, Haimdole je lepší dát keramické kroužky až nad molitan jak píšeš? Jakou to má prosím výhodu? Za jak dlouho ho mám asi vyčistit? Bylo mi řečeno za půl roku což se mi zdá moc, budu sledovat průtok a uvidíme, ještě jednou moc děkuji

jo a objem koše je 4,8 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2010 12:35 R Muž Silent [5949] Re: JohnyD
Atmany jsou v dané cenové relaci standardní kvalita. Dle mého soudu je to lepší koupě než TetraTec. Jako filtrační hmoty bych vzhledem k tomu, že voda v tomto filtru proudí zespoda nahoru dal do dolního koše biomolitanovou vložku a do horního kvalitní keramiku a navrch originální vatovou vložku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:35 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JohnyD
Spíše než na počet košů se podívej na celkový objem filtračních materiálů....tím bych asi začal. Zda to bude dostatečné pro tvou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 11:19 Muž JohnyD [6] – Atman CF 600
Ahoj, hledal jsem nějaké info o tomto filtru, ale nenašel jsem tady nic, proto zakládám nové téma, prodavač v akvaristice mi doporučil tento filtr, chtěl jsem tetra ex 400, ale říkal, že je pořád lidi reklamují, že je lepší Atman CF 600, chtěl jsem se zeptat na vaše názory a případně čím nejlépe naplnit tento filtr, má jen 2 koše, takže kdybych tam chtěl nějaké filtrační substráty, pokud jsou vůbec potřeba, jestli ty dva koše stačí? Moc vám děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 20:27 Muž soubi [32] Re: zemizek
Atman 600 nemá regulační vetily..? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 18:41 Muž zemizek [0] Re: Danjar
Mám podobny problem. Koupil jsem novy filtr atman 600 zapojil a vse bez problemu. Ale cca po tydnu dost klesl tlak, vyndal jsem naplne, vycistil, ale porad tlak minimalni. Na zacatku voda strikala az hodne, ale ted lehce tece z ty strikaci rampy dolu. Jak jsis poradil s tim snizenym vykonem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:33 Muž Danjar [0] - RostlinyRe: RAP
Ano, zkontroloval jsem. Kdyz jsem rozebral hlavu, tak jsem byl prekvapen, ze ty dve zapustene trubky (kolinka) v hlave, co se na ne pak nasazuji hadice, ze se daji z te hlavy lehce sundat. Zadny zavit, zadne tesneni. Az me trochu zamrazi, ze to muze za provozu povolit. Mozna tama vnika vzduch? Uvazoval jsem, ze bych to zalepil, ale abych pak neprisel o zaruku. Pri provozu mi to asi co pul hodiny ve filtru zabubla a o par vterin pozdeji se vyhrnou bubliny v AQrku z hadice. Nic hrozného, ale prijemne to neni. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 15:49 RAP Re: Danjar
Že by někde byla netěsnost(bubliny), zkontrolovali jste také usazení vrtulky s osičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 13:26 Muž Danjar [0] - Rostliny – Atman CF-600
Pri zapojeni do akvarka filtr Atman CF-600 slapal jako hodinky a bylo i fajn, ze vubec nebyl slyset. Mam ho asi 3 tydny a najednou vykon sel strasne dolu a sem-tam vychazeji z vyvodu hadice v AQ bubliny. Tak je i trochu hlucnejsi. Zkusil jsem filtr procistit, ale vnitrek nebyl nijak fest zaneseny. No a po vycisteni se nic nezlepsilo. Tak se ptam, kdo nahodou meli podobny problem, co muze byt pricinou? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 17:32 Kytinka – Atman 600
Mám na všechny co vlastní vnější filtr Atman 600 velikou prosbu, jestli by se někdo nenašel kdo by se podělil o návod k jeho obsluze.Koupili jsme filtr na inzerát,ale bohužel ted máme problém ho spustit do provozu.Jestli se nějaká dobrá duše najde,prosím o zaslání na můj mailík: kytinkak@atlas.cz
DĚKUJI!!! potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 21:40 zeck Re: kortezhugo
Z praxe vím, že použití aktivního uhlí v želváriích je zcela k ničemu. Navíc jeho použití je jen krátkodobé. Místo aktivního uhlí bych želvě zařídil velké akvárium (min.200), čím víc vody, tím stabilnější je prostředí. Možná bych použil vzduchování. V okysličené vodě se nedaří anaerobním bakteriím, které způsobují kažení vody. Snažil bych se opatrně krmit. Zeolit jsem nezkoušel, nevím, nemůžu posoudit jeho účinnost.
Edit: Akvacit + vatu... Absolutně bezproblémová kombinace. Želvárium po třičtvrtě roce průzračně čisté, filtr jsem vyčistil - ale úplně zbytečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 13:58 Muž kortezhugo [983] Re: Honza
zeolit + uhlie - na ten ucel - vyborna vec.... ahoj
Ještě mě napadla důležitá věc:-D Dát k želvám plovoucí rostliny, u kajmanky máme porostlou hladinu pistii, ta odčerpává hodně živin a nezbydou pro řasy. Chce to ale světlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 13:42 zeck Re: Honza
S tou tapetou....atd jsem dost odbočil :-O . Chce to velké akva a kvalitní externí filtraci. A nepřekrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 00:46 Honza Re: zeck
Ty mi píšeš, jak vybavit želvárium. To je sice taky dobrý (díky), ale to už dávno vím a mám. Jak jsi teda dosáhnul toho, že jsi vodu nemusel měnit 3/4 roku? Předpokládám že to nebylo ani topítkem, ani černou tapetou a ani kamením. O tom na googlu nic moc (neříkám že nic, ale radši se o tom pobavím na foru, než bych koupil nějakou blbost) není, takže o lenosti to asi nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 00:34 Honza Re: DonJuanKarlos
Tak jsme to přeměřoval a pro upřesnění to má 60*35*30 :-) . Je mi jasný že do budoucna to stačit nebude, ale dostal jsem to jako komplet, takže to zatím používám a želva má kolem 10 cm, takže je to snad zatim dostačující...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 21:23 zeck Re: Honza
Čim menší akvárium, tim snadněji se znečistí (filátko udělé své). Navíc velikost je pro dospělého jednice nedostačující. Volil bych min. 200 litrové akvárium, na dno písek (kvůli trávení), kořeny a větve na dno, černou tapetu, mraky rostlin, nějakej ten kámen, topení s termostatem, kvalitní externí filtraci, dostačující ostrůvek (3Ocm min. pro dospělého jedince), musí na něj být snadný přístup, čim větší a starší želva, tim větší problém je pro ni se někam dostat. Nad ostrůvek žárovku, která zaručí dostatečné teplo na ostrůvku, uvb zářivku a přiměřeně krmit. Pokud toto neuděláš, nikdy tvé želvárium nebude fungovat tak jak má. To co jsem napsal najdeš všude na internetu, stačí nebýt líný a použít google. Nevím co víc napsat, informací dostatek všude. Stačí chtít...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 21:23 Muž DonJuanKarlos [30] Re: kortezhugo
To uhlí se mi nezdá... to je na chemické čištění, ne? Ve škole máme u kajmanky supí filtrační hlavu Atman 202 a kostu biomolitanu a vše v pohodě. Filtr musí běžet stále. Taky to želvárko neni zrovna velký. Jak je velká želva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 20:58 Honza Re: zeck
A můžeš mi prosím poradit jak bych se o to měl starat? Třičtvrtě roku je pro mě až nepředstavitelná doba, ale jak jsem psal, jsem amatér, takže se moc rád přiučím. Jako problém s velikostí želvária mi to nepřijde, protože třeba po krmení, když všude plavou malinké zbytky potravy, to odfiltruje opravdu rychle, třeba do 20 minut. Takže si myslím, pokud bych filtr nechával běžet delší dobu, že by to nebyl problém. Ale třeba se pletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:36 zeck Re: Honza
Když jsem měl ještě nějaká ta želvária, třičtvrtě roku jsem na externí filtr nesáhl... Ani na akvárium... Musíš se naučit se o to starat... Mmj. problém bych viděl i ve velikosti želvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 23:25 Muž kortezhugo [983] Re: Honza
...na "želvu" - to uhlie...-asi najrozumnejsia vec...-tam ti ziadne filtracne hmoty nepomozu...
...ale aj v tom su dost velke rozdieli - fakt najlepsie je z kokosoveho orecha - to uhlie...
...na f.hmoty sa mozes vy....
...este tak zeolit+uhlie... palec - pre "želvu" - dobra kombinacia ale ako dlho to vydrzi musis vyskusat...myslim najlepsie riesenie.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:48 Honza – Náplň filtru Atman CF 600
Zdravím všechny. Mám želvu, želvárium 60*30*30 a filtr Atman CF 600. Filtr už mám delší dobu a přestává filtrovat, voda cca po 5 dnech šíleně smrdí a je úplně zelená. Uvnitř jsou 2 filtrační hmoty, přičemž ta jedna je už totálně KO a ta druhá je kus (asi) molitanu. Jsem v tomhle lajk a nerad bych koupil nějakou hloupost. Četl jsem něco o aktivním uhlí a i "aktivních" filtračních hmotách. Můžete mi prosím někdo dát nějaké rozumné (poměr cena/výkon) dopučení? Ze starších příšpěvků jsem to nějak nepobral. Díky moc všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:20 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: jablko
Vzduch je rozpustny vo vode,tak by to malo samo prestat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 13:25 Muž jablko [0] Re: 1trebor
Možno pomôže opätovné zapínanie a vypínanie filtra, vždy keď je vypnutý tak s ním zatrepať a znova spustiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 06:10 Muž Landvir [57] Re: 1trebor
Vubec se nestrachuj mam tu samou zkusenost bylo to ai dva dny a pak to přestalo protřepávej filtr a uvidis to bude v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 05:49 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: 1trebor
kde ho mas umiestneny?Ak je pod AQ tak si nemoze tahat vzduch,inac by presakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 22:37 1trebor Re: GeorgeS
To jsem dělal, třepu s filtrem atd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 21:40 GeorgeS Re: 1trebor
Neuvědomil jsem si, že jsem ho před spuštěním vycpal akvacitem, ale myslím, že by pokud nikde nepřisává vzduch měl během dne být klid. Možná by mohlo pomoct, pokud ho škrtíte na výtoku párkrát výstupní ventil na chvíli úplně otevřít. Větší tlak sebou vezme víc vzduchu, to mám vyzkoušeno z čerpacích hlav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 20:47 1trebor Re: GeorgeS
Náplně tam téměř nejsou,není z čeho by se uvolnoval vzduch, bublá to jako prase. Uvidím zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 20:31 GeorgeS Re: 1trebor
Zdravím, mám tenhle filtr taky a ze začátku mi dělal to samé. Bublinkovat při zatřepání přestal asi za dva dny. Myslím, že se vzduch uvolňuje i z filtračních náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 19:42 1trebor – Atman 600 - zavzdušnění
Zdravím,
mám nový filtr Atman CF 600, zapojil jsem zkušebně hadice, ventil přes větší O kroužek, natáhl do filtru vodu a pustil. Filtr ale stále po zatřesení dává vzduchové bublinky, trvá to již několik hodin, připadá mi že někde přisává vzduch, ale nemá kde, hadice jde přímo od ventilu do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 12:47 Douby
Mám Atman CF-600 a jedinou vec kterou sem řešil je náplň do něj, protože to co sem ktomu dostal byly jen dva molitánky ,vata a kroužky. kdzž sem to tim naplnil tak sem to měl tak dopoloviny. Jinak v poho mám ho metr od postele a je nádherně tichoučkej. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15177-filtr-atman-cf-600?od=101