Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman CF 600

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Atman CF 600
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 12:54 Muž Hraby [0] – Hlučnost
Hoj potřebuju někoho kdo má tento filtr ... zakoupil jsem atmon 600 a mám podezdření, že jsem schytal vadný kus. Můj atman delá hluk zřejmě špatná vrtulka nebo taky ne. Proto se táži, jestli někomu dělá taky takový hluk jako mě. Každopádně jsem si objednal novou vrtuku, jestli to tím nebude, ale předem bych chtel vědet, jestli všem de bez problémů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 06:51 pavlispaja – zelený zákal pryč.
Fotka k příspěvku tak jsem dal do filtru nitratex,zapnul uv lampu a za 4 dny voda jako křišťál.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:26 R Muž Silent [5949] Re: OP
OP napsal:U svýho filtru jsem tam místo aktivního uhlí nasypal Siporax a dobře jsi udělal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:23 Muž Shrimpman [36] Re: Silent
Člověk se stále učí, proto sem chodí hop v tom případě to má Pavlis zcela v pořádku :-)
U svýho filtru jsem tam místo aktivního uhlí nasypal Siporax, který je až za hrubým molitanem, takže to mám taky vlastně dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:15 Pavlis Re: Silent
Ano přesně tak když koupíte dražší médium tak se nikdy nedává jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.04.2012 11:58 R Muž Silent [5949] Re: OP
V případě Sera Siporaxu je jedno jestli se jedná o lentilky nebo kroužky. Obojí chce předfiltr. Jedná se totiž o médium které je velmi porézní a je vyrobené ze sintrovaného skla na rozdíl od kroužků které jsou v tebou uvedeném TetraTecu. Tam se jedná o obyčejnou keramiku která má osidlovací povrch několikanásobně menší ale slouží jako dobrý předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:53 Muž Shrimpman [36] Re: Silent
Koukám na ten Siporax Mini a vidím že to jsou nějaký lentilky a ne kroužky. stydim U kroužků si myslím, že čurbes jimi proteče a zachytí ho až molitan. Takto to má můj TetraTec Ex 400, což je jediný vnější filtr s kterým mám osobní zkušenost :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:48 R Muž Silent [5949] Re: Pavlis
Souhlasím. Siporax je vynikající biologické médium a jako první by ve filtračním cyklu být neměl. Pro jeho plné využití je třeba kvalitní předfiltrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:45 Pavlis Re: OP
Tohle jsem řešil na různých fórech a došli jsme k závěru že siporax má být až poslední aby se neucpaly póry siporaxu hrubým bordelem,od toho je jako první hrubý molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:40 Muž Shrimpman [36] Re: Pavlis
Myslím, že s tímto složením by neměl být problém, jen by měl být Siporax jako první, aby rozdělil proud vody na následující molitany.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 07:29 Pavlis
Mám Atman 600 ve 112 l akva a ještě ho musím škrtit,náplň v prvním koši je modrý hrubý molitan velikost celého koše a v druhém koši mám SERA Siporax mini 270g dvě balení a na tom ten původní černý molitan také je koš plný.Původní keramiku a vatu jsem vyhodil je k ničemu.Opravdu toto je nejlepší náplň do filtrů se dvěma koši.Doporučuji.
Jaký kolik dotaz mailto:cernypavlis@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:35 Milan Re: Silent
No kdyby to byly průchodky v krytu jsem štastnej a neřeším to , ale bohužel mám akva ve stěně a ve stěně mám od podlahy (zázemí akva) k horní hraně akva zazděné husí krky průchodky kterými mám protaženou hadici a nechci to cele sekat a opravovat... Z filtru jsem myslel že udělám redukci na tu menší hadici a zbytek by zůstal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:59 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Jasan, průtok střílím od oka. Spíš mě zarazila ta udávaná spotřeba. Budu si asi muset koupit měřák.. Nějak mi to nedá.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 16:33 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Může být. Není problém si reálný průtok sám přeměřit. Stačí do vhodné nádoby odchytávat po dobu např. 10ti vteřin vytékající vodu a pak stačí trochu matematiky a získáš přibližný aktuální průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 16:29 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Takže plus mínus autobus, mi cf 600 po řádném zajetí přefiltruje 150 litrů vody za hodinu. Je tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:42 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Máš výrazně větší průtok v úzké hadici z čerpadla a nižší v širokém těle filtru. Výrobce to měří s dodávanými hmotami. Pro mně je stejně ale směrodatný výkon čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:39 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
To je v tom tak propastný rozdíl, ikdyž jsou náplně nové? Další otázka je, zda jen s nápněmi s filtrem dodávanými. Pač "naplno" zaplní pouze jeden koš ze dvou. Nebo i s dokoupenými nápněmi s oběma zaplněnými koši.. :-O Nejspíš jen s těmi, co jsou přiloženy, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:37 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
Maximální výkon je výkon čerpadla bez filtračních hmot. Maximální průtok je průtok v těle filtru koši s osazenými novými hmotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 15:34 Muž Jiri_99 [425]
Jaký je rozdíl v max. výkonu a max. průtoku? www.mamejeradi.cz/… Nějak to nechápu.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:37 R Muž Silent [5949] Re: Milan
Hadice bohužel musíš nechat originální, protože jsou na ně uzpůsobené ventily i hadicový modul. Myslím si ale, že by neměl být takový problém zvětšit průchody v krytu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:22 Milan Re: Silent
A myslíte že pokud bych použil tu 1000 ku nebude problém s hadicema, které nechám v průměru 12 mm místo dodaných 17mm protože ty silnější hadice tam nedostanu ani náhodou! Vím že se dá průtok regulovat ventily tak si myslím že by to vadit nemuselo, ale nejsem si jistý a nerad bych filtr mou vinou odrovnal.. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:16 R Muž Silent [5949] Re: Milan
Na velikost tvé nádrže bych s klidným svědomím použil klidně i Atman CF-1000. Tam budeš mít jak výkonovou tak i kapacitní rezervu. Minimum je pak Atman CF-800. Ta tvá šestistovka je opravdu dost málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 11:11 Milan Re: Yirka
Filtr mám postavený na podlaze cca 1,6 m pod horní hladinou akva a když ho pustím z rozstřikovacích ramp to tak lehce teče jen čurkem, takže žádný pohyb vody se nekoná, proto jsem připojil slabé čerpadýlko z druhé strany té rozstřikovací rampy a teď to má aspoň malý pohyb. Chápete dobře je to nově založené akva asi 1 6 týdnu, kdy hned po založení se dal do akva kal z jiného filtru a rostliny mám cca 14 dnů + 2 dny 6 ks tetry konžské, ale asi to prý nebyla nejlepší volba pro velikost mého akva a teď jsem ještě zklamaný protože pořád stojí v jednou rohu akva a ani pořádně neplavou snad je to jen aklimatizace a aspoň se rozplavou. Myslíte že pokud se akva zaběhne bude voda čistější i s tímto filtrem tedy že je ac-600 dostačující? nebo mám pořešit vykonnější? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 08:51 Muž Yirka [9131] Re: MIlan
Jestli tomu dobře rozumím, tak máš vcelku čerstvě založenou nádrž. Chce to trochu trpělivosti. Ještě není zcela jistě úplně zaběhlá a není vytvořena rovnováha. Také je třeba měnit vodu, i když není ještě úplně zarybněno. Rovněž nechápu to další čerpadlo na víření, to může taky problému pomáhat. Zrušil bych ho, podle mě nemá žádný praktický význam, jen to bere proud. Na pohyb vody v nádrži stačí vhodné vyústění rozstřikovací rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 06:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MIlan
Tady je krásná tabulka s filtry atman a objemem akvária www.mamejeradi.cz/… Jestli mšá 200litrové, tak bys potřeboval aspoň CF-800. Já si před necelým týdnem dovezl domů CF-1200 na moje 112litrové akvárko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 00:11 MIlan – atman a kal
Dobrý den, Prosím o radu. Mám akva cca 200l 100 x 37x 70cm s filtrem Atman cf-600 který je vyplněn originál molitanem + vatou + keramické kroužky, které jsem ještě dokoupil. V akva mám stále vznášející se kal (bordel) a to už docela dlouho, nebo spíš pořád i když v něm nic nedělám,je to normální, nebo je filtrace slabá? Jak máte prosím čistou vodu. Dle tabulky by filtr mohl být asi silnější, ale známy co mi ho dodával říká že mi tento stačí že v přírodě taky není voda úplně průzračná a že kal si sedne ale nechce se mu sednout na dno ani za nic. V akva mám zatím pouze 3 ancitrusy a vodu jemně víří filtr + malé čerpadlo. Pokud bych musel koupit vykonnější i když tento je asi jen 1 měsíc starý stačila by cf-800 nebo raději koupit ještě výkonnější. A pokud koupím výkonnější, můžu mít hadice 12 mm ? Ty silnější mají myslím 17 mm ale tak silnou hadici už neprostrčím průchodkama ve stěně. Poradíte prosím díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:03 Muž Jiri_99 [425] Re: Zoidik
Nemám nic. Kdybych měl, nevyptávám se a měřím.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jiri_99
A normální máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:19 Muž Jiri_99 [425] Re: Zoidik
Nemáš klešťový ampermetr.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 09:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jiri_99
No, jestli máš klešťový ampermetr, tak si stačí změřit odběr na fázi. Musíš ale si udělat přechodku mezi vidlicí a záuvkou abys měl dráty samostatně. No a pak už jenom oprášit znalosti fyziky, nebo základy elektrotechniky a P=U*I :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:20 Muž Jiri_99 [425] Re: Silent
Dík za odkaz. Že by mě to trápilo se říct nedá, pár watů sem, pár tam.. Jen mě to zaráží, že někde se píše něco a někde něco úplně jiného. Nejlepší by bylo, změřit tu spotřebu, bohužel nemám jak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:10 R Muž Silent [5949] Re: Jiri_99
I v manuálu je u tohoto filtru spotřeba 11W. Pokud tě to trápí tak si zkus napsat přímo výhradnímu dovozci. Ten by měl mít přesné informace. www.jkanimals.cz/… druhá možnost je si změřit spotřebu. ;-) Osobně si myslím, že spotřeba bude kolem těch 11W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:02 Muž Jiri_99 [425] – cf 600
Ahoj, můžete mi někdo vysvětlit, mám cf 600 - všude se uvádí příkon 11W a teď jsem si všimnul, přímo na filtru na štítku je 18W.. Jak to teda je? Nechápu.. coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
Nic se neděje - já zapomínám i mnohem dřív, než po měsíci, dvou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:22 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sid
Vzpomínám si - na Vaše doporučení dávat jako tip na dárek CF-600. Ovšem přiznám se, že na radu naplnit nový filtr starým filtrenem jsem už zapomněl, poslední dva měsíce jsem měl dost hektické...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
...uvažuji o nařezání dvoulitrové filtrační kostky na menší kostičky (nebo pláty), které bych nacpal do CF-600...
Jak je to dlouho, co jsem vám tento postup doporučil, když jsme spolu řešili otázku filtrace vašeho akva? Měsíc? Dva? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 10:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Silent
Nejen kvůli správnému proudění vody, ale i proto, aby se měly kde shromáždit rybky, krevetky a další nešťastníci, které filtr nasaje... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 08:33 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Silent
Ještě jednou díky za reakci, myslím že ta rozřezaná kostka ze starého AT-200 bude do těch 2 košů akorát. Přeji Ti klidné a pohodové svátky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 08:25 R Muž Silent [5949] Re: Tudy
Hmotu vkládej pouze do košů. Veškerý ostatní volný prostor v nádobě musí být prázdný kvůli správnému proudění vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 08:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Silent
OK, díky za info - a co ten prázdný prostor pod spodním košem - mohu ho také celý vyplnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2011 08:03 R Muž Silent [5949] Re: Tudy
Filtrační koše můžou být naplněny tak aby na sebe bez problémů dosedli a těsnili, takže pokud je dostatek prostoru není problém hmoty doplnit. A jak známo výrobci bývají na vložené hmoty poměrně skoupí ;-) . Doplnění starým bioakvacitem z původního filtru je dobrý nápad, urychlí to osazování bakteriemi. Na druhou otázku bych řekl, že keramické kroužky patří jako první médium ve směru toku vody. To platí u vložené keramiky. Pokud si budeš dokupovat nějakou kvalitní biokeramiku (Sera Siporax, Eheim substrat pro) tak ta patří naopak do posledního koše. V každém případě po výměně filtru sleduj pozorně hodnoty NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 06:46 Muž Tudy [330] - Krevetky – Filtrační hmoty
Zdravím,

dostal jsem CF-600 pod stromeček. Součástí balení jsou i filtrační hmoty (keramické kroužky, bioakvacit, vata). Ovšem v koších je stále dost místa, pod spodním košem je navíc prostor na min. 1 litr dalších filtračních hmot. Otázkou je, zda mohu přidat do košů a pod ně další materiál a neohrozit tím funkčnost filtru. Mám AT-200, tak uvažuji o nařezání dvoulitrové filtrační kostky na menší kostičky (nebo pláty), které bych nacpal do CF-600. Urychlilo by se tím i zaběhnutí filtru. A ještě jedna otázka: keramické kroužky nad nebo pod bioakvacit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 11:39 R Muž Silent [5949] Re: JohnyD
Já bych to nedělal dokud jdou molitany čistit a nerozpadají se. Jsou dobře zaběhlé. Snížení průtoku je přirozený a logický jev. Pouze pokud je průtok velmi malý i po vyčištění náplní je čas na jejich výměnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2011 11:31 Muž JohnyD [6] Re: Silent
moc děkuji za odpověď, koupím nové nápně, snad to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 18:07 R Muž Silent [5949] Re: JohnyD
Ty molitany časem "zarostou" tak, že i po proprání už nebude průtok takový jako u nových. Je to normální stav. Ještě k čištění vrtulky. Po vyjmutí rotoru je dobré vyčistit i rotorovou šachtu. Hlavně opatrně aby nedošlo k poškození hřídelky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 16:25 Muž JohnyD [6] – atman cf 600, malý průtok
Ahoj chci se zeptat mám filtr atman cf600 jsem s ním moc spokojen, ale poslední dobou se nějak zmenšil průtok, vždy jsem ho musel přiškrtit jinak mi to v akvárku všechno létalo, teď i po vyčiěštění je naplno a přijde mi malý průtok i na skle se teď hodně usazuje nečistot, dřív to nedělalo. Propláchl jsem hadice tam nějaký nepožádek byl. Vytahl jsem ten rotor no s tím jsem nevěděl co dělat ttak jsem ho opláchl a dal zpátky. Filtrační nápně mám pořád originál, kroužky a molitany kromě te vaty nahoře. Prosím o radu co bych mohl ještě udělat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:28 Muž Jiri_99 [425] Re: PavlinaK
Já mám zatím želvárko 100L, želváka cca 10cm a filtr jsem vyřešil následovně. Vzal jsem staré nepoužívané akvišo 60L, koupil hlavu atman At-200 a asi tak miliardu hubiček /na nádobí/ v tescu, balení po 8.90,- , dal to všechno do toho 60L akviša včetně topítka.. Houbičky proto, pač jsem zrovna neměl moc peněz, vyšlo to max na dvě stovky. Ale pač to funguje už pár měsíců bez problémů, nechal jsem je tam. A je to skoro bezúdržbové. Jen jednou za čas cca 1x za 3 - 4 týdny odkalím a vyměním tak 20L vody. Kytku tam má momentálně jen jednu. Vždycky je během chvíle ozobká. Takže o nějakém růstu nemůže být řeč..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:46 PavlinaK
Také mám vodní želvy a zajímalo by mně, jak účinně filtrovat - spíš výkon filtru a jestli vnější nebo vnitřní a jakou značku. Dost nečistot eliminuji tím, že krmím mimo akva a želvy tam chvíli nechám aby se vyprázdnily...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 08:40 R Muž Silent [5949] Re: JohnyD
Podle mně bude stačit litr Eheim substrat pro a navrch bych dal vatovou vložku pro zachycení jemných nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 08:00 Muž JohnyD [6] Re: Silent
Chci se ještě zeptat ohledně toho Eheim Substrat pro, kolik bys ho tam tak koupil? Prodavač mi řekl, že od spodu má být keramické kroužky a pak po jemnější a jemnější molitan a nahoře vata, dal by jsi tam dolů ty kroužky pak molitan, ale hrubý nebo jemný? do druhého koše jen ten substrát nebo nad něj ještě něco? Aby to ty malé částečky odstranilo?

Side na těch akvariich je vidět, že je o ně dobře staráno, snad se to také časem tak naučím

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15177-filtr-atman-cf-600?od=51