Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2024 21:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Beastie
Jsou nějaké stránky s obecnějším přehledem?
www.loaches.com
www.loaches.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2024 17:55 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Sekavek je mnoho, moje Botia Striata nepatří zrovna mezi ty, které by se schovávali. Dělají si co chtějí a ryby si na ně nedovolí. Ovšem, doporučuji větší plochu dna a dostatek úkrytů. Nekombinovat s jinými rybami na dně kvůli konkurenci. Já mám s nimi sewelie, ale mám velkou plochu dna a pro sewelie vypěstovanou řasu. Všichni žijí v plném souladu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2024 14:40 Žena Beastie [320] Re: vaclav
Děkuji. Upřímně ke garrám bych asi do žádné sekavky nešla a na nic moc jiného nemám teplotu. Fakt jsem byla zvědavá, na někdy příště, na další akva, na někdy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2024 15:40 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Do své nádrže potřebuješ nějaký menší druh ale upozorňuji že se objevují max při krmení jinak žijí skrytým životem. Já mám ještě jednu rybicky.net/atlasryb/sekavka_prouzkovana což je celkem dostupná rybka co pucuje plže v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2024 14:22 Žena Beastie [320]
Koukám obecně na mřenky, jen tak ze zvědavosti, a koukám, že je jich opravdu hodně a je v nich trochu binčus. Botia, Yunnanilus ale i Petruichthys, Miconemacheilus, Nemacheilus a mnoho dalších. Špatně se mi v tom orientuje. Americké kanály hodně zmiňují třeba Rosy loach, vůbec netuším, co to má být, někde se udává mít jednu, někde mít 10. Jsou nějaké stránky s obecnějším přehledem? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 21:53 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Tak paráda, ať to plave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2022 19:29 Muž Atomret [41] Re: Roger
Už jsou doma a vypadaj čistý , žádnej genomix.-) Německý chov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2022 18:15 Muž Roger [1873] Re: Atomret
Tam seženeš lecos :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 18:06 Muž Atomret [41] Re: Atomret
Tak 6 kousků objednaných přes Vivárium Mělník z Německa.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 23:22 Muž Atomret [41] – Striata
Nemáte představu kde bych sehnal Striaty?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 12:56 Muž Atomret [41] Re: Dinecek
Měl jsem je od kamaráda. Už je nemám , ale včera jsem dotah z Prahy 4 proužkované.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 23:28 Žena Dinecek [205] Re: Atomret
A kde jsi je sehnal? Ty jsem v akvaristikách tady v Ostravě ještě neviděla. Máš je prvně nebo už máš zkušenosti s jejich chovem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 19:41 Muž Atomret [41] Re: NHKG
Ne mám je na ploštěnky a pro parádu.-) Mám v záloze ,, chemii,, , ale nechci jí použít....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 14:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Atomret
Jestli máš ty nové mřenky na boj s tou šnečí kalamitou, tak jim pomož sběrem největších šneků. U mě velké šneky mřenky nežraly a dokud jim nepomohli Rájovci, tak nad šneky nevyhrály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 13:30 Muž Atomret [41] – Sekavka malá
Tak jsem se přidal do klubu.-) I když jen v nejmenším provedení.-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2019 19:23 Žena Dinecek [205] Re: silviebaris
Hm, uvažuju, že to udělám. Ale nevím, jak je odlovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2019 19:08 Silviebaris Re: Dinecek
tak jestli má tak velkou nádrž tak mu je dej ty,jako dar... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 18:59 Žena Dinecek [205] Re: ZDRI
No, dárce je chová v akváriu, které má 3 metry na délku... je to obrovská nádrž. Tohle jsou jeho oblíbené rybky. Nevím, co ho to popadlo - kupovat je mně. Přitom věděl, že je do své nádrže úplně nechci.

Co se týče čistoty - dnes jsem prováděla měření - všechno v normě, viz. deník.

Já pořád doufám, že se ještě ukáže. I když pochybuju. Jediné, co mě napadá - že fakt možná někde uvízla, ale kontrolovala jsem to dneska docela důkladně. I s baterkou. Na druhou stranu je mi divné, že jsem nenašla mrtvolku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 17:33 Muž ZDRI [1415] Re: Dinecek
Už jsme to řešili v jiném tématu, ani jsem si nevšiml, že mřenky zde mají vlastní téma. Stačí si vše přečíst, ony jsou těžko předvídatelné. Někde v pohodě, někde škodí, někde spí pohromadě v chumlu, někde se perou. Je to hodně o velikosti nádrže, jejím zařízení a počtu. Podle mě tam bude i souvislost mezi kvalitou/čistotou vody a jejich chováním. Potíž je v tom, že potřebují čistou vodu a přitom sami dost bordelaří.

U mě se začaly prát, až když byly větší, vyřešil to přesun do velké nádrže se spoustou kamenů, kořenů a jeskyň, ale i tak po sobě vyjížděly. Původně jsem jich měl 5, jednu zasypalo kamení, které sama podhrabala, jednu slabší nejspíš uhonily ostatní. Všude se píše, že ve větším hejnu nejsou agresivní, ale větší hejno potřebuje už opravdu velkou nádrž. Docela by mě zajímalo, v jaké nádrži je chová Tvůj dárce, poraď se i s ním, když Ti je dal do Tvého relativně malého akvárka :-).

PS: To, že jednu nevidíš, neznamená, že tam není. Dokáží se nacpat do opravdu malé škvíry. Opakovaně jsem je tahal z míst, odkud by se sami nejspíš nedostaly. Takže to ještě jednou pořádně prohlédni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 17:15 Žena Dinecek [205] – Dominantní jedinci
Ahoj, prosím, neví někdo, zda jsou schopní dominantní jedinci uštvat slabšího jedince u sekavky nádherné? Dnes jsem zjistila, že 1 ze stáda chybí. Pravděpodobně to je ta nejmenší, která tam byla. Mám tam dominantního jedince - Nema (má 4 proužky, ostatní jen 3) a ten tedy ostatní odhání od jídla a viděla jsem ho se i s ostatními prát no .

Ale vždycky jsem si myslela, že je tam dost úkrytů. Navíc, v akváriu je hodně šneků, tak snad by ta jedna nechcípla hlady?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2019 21:34 Libcin Re: Dinecek
"Kosatce" do 15cm asi moc nechybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 11:23 Žena Dinecek [205] Re: Libcin
Kolik kosatka asi tak měří :-) ? Z toho obrázku to úplně nepoznám. Jinak to jsou strašně krásné a úžasné rybičky! Moc se mi líbí, jak šmejdí po akváriu. Nikomu neubližují, jsou pořád spolu. Občas se mezi sebou i pošťuchují. V akváriu je hned živo hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 23:04 Libcin Re: Efka
Pěkná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2019 22:59 Žena Efka [144] Re: Dinecek
Fotka k příspěvku Asi záleží hodně na krmení a na podmínkách ta moje má asi 15 cm a je jí 10
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 22:48 Libcin Re: Dinecek
Fotka k příspěvku Moje "kosatka" po 7 letech :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 20:09 Žena Dinecek [205] – Sekavka nádherná
Prosím, věděl by někdo, jak rychle sekavky rostou? Jak jsem psala, mám 4 cca 5 cm veliké. Zajímá mě, za jak dlouho dosáhnou 10 cm? A zda je možné, že zakrsnou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2019 21:56 Silviebaris Re: Dinecek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 21:48 Žena Dinecek [205] – Sekavka nádherná
Prosím, mám dotaz: dostala jsem darem 5 mřenek nádherných do mého Akvária Juwel Rio 180. Zatím jsou malé - cca 4 cm. Je mi jasné, že se jich budu muset dříve či později zbavit. Jak rychle rostou? Akvárium mám zaměřeno na trpasličí druhy, s mřenkami jsem ani v nejmenším nepočítala. Budu vděčná za každou radu. Jsem z toho něsťastná. Nechtěla jsem dárek odmítat a těd z toho mám akorát těžké spaní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 12:27 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Andrea
Bolo by mozno vhodne napisat, aku mas mrenku, kedze existuje dost druhov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2018 12:24 Muž Yirka [9140] Re: Andrea
Mřenek je více druhů...
Předpokládám že hovoříš, respektive hovoříš-li o nádherné či pakinstánské tak mohou být paví oka v klidu.
Edit: jen ještě dodám, že je třeba pečlivě zvážit zda šnčky neredukovat nějakým jiným způsobem, nejčastěji nepřekrmováním, protože mřenky nejsou nejmenšími rabkami, rostou rychle, jsou dlouhověké, šneky poměrně rychle zlikvidují a pak nastává problém je uživit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 12:21 Andrea – Mřenka
Dobrý den,snese se mřenka ,kterou jsme si pořídila na likvidaci přenožených šneků v akváriu s pavími očky? Nebo mi je také začne "likvidovat"?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 18:42 Linet
Dekuji za odpovedi. Docela tomu verim, ze ty mrenky ty sneky utrapi. Prvni co bylo, se na ne vrhly a tak dlouho na ne dorazely, az je prevratily vzhuru nohou. Takze budou v klidu bydlet tedy s pavcatama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: RE5PEK7
Ty jsou asi nejmírnější.
Pákistánky jsou větší a řekl bych agresivnější.
Možné je všechno, ale já bych k nim šneky, které jsem musel koupit, nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:37 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: PaDa
Já se přiznám, že jsem choval jen mřenky pružkovaný a ty si teda nevšímaly ani větších okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Linet
Ne, do tlamky se jí sice nevejde, ale mřenky jim nedaj pokoj, dokud je neutrápěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 17:08 Linet
Akvarium mam zabehle nekolik let (130l, gavunci, tetry krvave, cichavci a dve pakistanky), ale nyni se mi zacala delat rasa, vzala jsem dve zebry a oni je zacali ty mrenky furt "napadat", tak jsem myslela,zda jim neublizi (prozatim jsem je supla teda do akva s zivorodkama)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 16:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Linet
Zdravím! Ano, nevejde se jí do tlamky.
EDIT: Ale mřenku bych ti nedoporučoval, jestli s akvaristikou začínáš. Radši nějakého Corydorase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 16:04 Linet – Mrenka pakistanska
Dobry den, muze byt mrenka pakistanska v akvariu spolu se snekem zebrou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2015 12:34 Špaček Re: PaDa
Díky za radu, zkusím to, mezi svátky jim nejprve zavolám abych je zbytečně netahala, vezmu od nich na výměnu ty menší pancéřníčky, čím víc jsem o nich včera večer četla tím víc mi došlo jaký je to nesmysl. Jsou nádherný byla by jich škoda, třeba se mi jednou poštěstí mít větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 23:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Špaček
No jo, to je pořád dokola, prodejce je prodejce a většinou by prodal i kapra do miníčka tone
Zkusil bych to opravdu vyměnit za něco jiného, v podstatě tě oklamali a můžeš jim pohrozit čojkou. Nemyslím si, že by to riskovali, jim je vlastně jedno, čeho ze své nabídky se zbavěj... Stolitrovka je fakt žalostně málo na tyhle ryby. ;-)
I když si nedělám iluze, že ty mřenky skončej nakonec líp hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 20:53 Špaček Re: Špaček
jenom na vysvětlenou, měli jen tři pancéřníčky v mnou požadované velikosti, nechtěla jsem úplná mimina a tak jsem chtěla jiný druh panéřníčka nebo stejný druh ryby pro čištění dna, popsala jsem jak velkou mám nádrž jaké ryby, kolik, jak je akvarium staré a oni mi prodají rybu která potřebuje daleko větší prostor.... mřenky jsem neměla nastudované...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 20:50 Špaček Re: romant
No ty se tak se mnou budou bavit, to je tak, když se něco dělá narychlo....fakt nevím co teď s nima, já bych je tam klidně šla vrátit, ale to asi nejde jak s botama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 20:36 R Muž romant [27987] Re: Špaček
Běž je vrátit zpět do toho Pet shopu, kde jsi je pořídila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 20:29 Špaček – Mřenky nádherné
Ahoj, dobrý den, do akvaria které máme v kanceláři (100 l) se klasickou chybou, z neznalosti v pet shopu, dostaly tři mřenky nádherné. Akvárium je 14 dní staré ryby jsou tam čtyři dni a já se teď snažím ho nějak stabilně zabydlet. Kytky ještě neposkytují dostatek úkrytů, ale kořeny a lávové kameny ano dno je jemný písek. Nevím jestli se holt smířit s těmito rybami v tomto akváriu když je to pro ně malá nádrž a dokoupit ještě jednu nebo je zkusit nějak upíchnout jinde, to ale nevím jak a kde. V akvariu je deset parmiček duhových, dva zakrslí čichavci, jeden sameček betty, jeden krunýřovec a tři pancéřníčci. Můžete mi prosím poradit?
Díky Jana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 11:57 Tereza
To jste mě nepotěšili :-( Vybírala jsem celý víkend a pořád jich tam je hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: navik
Maj dobře odpozorovaný, jak akvárko vypadá a co je tam navíc, nejsou to žádný blbý paví oka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:08 Muž navik [908] - SumciRe: PaDa
PaDa napsal: I kdyby se někdo našel, bude myslím velký problém s odlovením. Stačí zamávat síťkou a končíš ;-)
... a nemusíš s tou síťkou ani mávat, já ji dnes vložil s návnadou patentek do akvárka a strávil jsem tam hodinu - (měl jsem v plánu z těch pěti přelovit alespoň tři) moc bych nedal za to, že tu hodinu se mi chechtaly z houští - jakmile jsem síťku vyndal a zadekloval akva, vylezly za chvíli na hostinu, mrchy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:40 Muž lizatko [0] - Cichlidy
to Tereza Ja šneky skrmuji pro botie macracanthy. Když je chcete vylovit, vhoďte kousek (stačí slupka) brambory oni na ni najedou a vy je na víckrát vyberte a poskytnete příteli, který má botie. Mne tak pomáhají kamarádi, kteří bydlej blíž. Oni jsou spokojení, ja také. 8)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2015 17:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tereza
I kdyby se někdo našel, bude myslím velký problém s odlovením. Já ve svém velkém akvárku považuju mřenky za neodchytitelné ryby (vyjma totální devastace akvárka). Stačí zamávat síťkou a končíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:31 Tereza
Má někdo mřenky, které by zapůjčil? Chci zrušit akvárium. Je ale plné šneků (okružáci, piskořky). Nechci je nechat vyschnout v substrátu, ráda bych od nich akva nejdřív vyčistila. Takže kdo chce u mě nechat pěkně napapat rybišty? :-) Akva je v Mostě, ale mohla bych si je dovézt i z Prahy.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9262x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov