Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2024 18:58 Muž Fenin [0] – Odebrání potěru do jiného akvária
Dobrý den, ahoj. Mám asi 2-3 týdny starý potěr ancitrusů, barva šedá až hnědá. Potřebuji poradit.
1) můžu dát takto staré ancitrusy do jiného akvária?
2) můžu potěr dát do akvária se straším potěrem zhruba 1-1,5 měsíce? Nesežerou je?
Děkuji moc mi pomůže každá rada nebo připomínka. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:47 Muž Jozozvrsku [1] Re: Freedlo
Ja som zo Slovenska konkrétne bansko Bystrický kraj. Už sa mi podarilo pár malých, cca 12 ks darovať ale uvedomujem si že tých 30 prisavnikov na 50 litrov je priveľa... Počul som ze vo zverakoch neodkupuju od Hobbi chovateľov tak neviem... hmm
Edit: Keby ich tam nechám tak zakrneju a to nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:24 Muž Freedlo [232] Re: Jozozvrsku
Zalezi odkud jsi. Me se tady v praze ancistrusy podarili podarovst jednomu kolegovi:)
Mozna to hod na vlakno : Darovani .. a treba se nekdo ozve.

Ve zverimexech obcas berou, ale spis v tem mensich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:14 Muž vlka [3456] Re: Jozozvrsku
Jak kde, jak kdo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 18:03 Muž Jozozvrsku [1] – Čo s mladými
Dobrý deň mám 54l akva, mám tam samca a samicu ancistrusov sp. a vytreli sa mi mladé, 2 vrhy teraz je tam malých cca 30ks. Máte niekto skúsenosť s predajom malych do zverimexu? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2023 12:07 Muž Yirka [9135] Re: Maraslavia
Sameček by si je měl bez problému ohlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2023 10:04 Maraslavia – Ancík dotaz
Ahoj včera sem si všiml jiker od ancitrusu. Mohu je hned prendat do jineho akvarka aby je ostatní nesežrali?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 15:46 Muž vlka [3456] Re: Tomienovic
Krásná snůška, mně se pár úplně zbláznil a do půl roku jsem měl spoustu mladých. Nakonec jsem musel dát Ancíky pryč. Množily se doslova jako ,,plevel,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2023 02:19 Muž Tomienovic [9] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ancistrus sp.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2023 11:26 ancík2
Ahoj, mám dotaz. Porvali se mi samci o samičky. Mám 2 samce (tatka a syn) a 3 samičky. Už několikrát za 2 roky bojovali, ale vždy se to oběšlo bez zranění. Ted ale naposled to odnesl jeden sameček . Zdá se mi dost dobitý. Dala jsem preventin a doufám, že se zhojí. Mám dotaz. Měla bych raději samce rozdělit? do jiného akva? nechci , aby mi příště umřel. Další dotaz - možná hloupý. Soužití krevetek a ancáku je možné. Jinak se mmi ancáci pořád třou a snuska je obvykle 50 a více kusu. Bohužel jsem musela koupit skalary na redukci. Je mi jich líto, ale musela bych mít odbyt a nebo oddělit samce od samiček. díky za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 06:37 Muž ajajak [228] Re: vlka
Ancíci se dokážou velmi rychle množit. V zarostlé nádrži katastrofa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2022 22:25 Muž vlka [3456] Re: Pitrs
Ancíci jsou v podstatě jako plevel, jak si ,,sedne,, samec se samicí, množí se jak o život. Musel jsem je dát pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2022 21:52 Muž Pitrs [6]
Fotka k příspěvku Tři generace vedle sebe. Toho zákalu si nevšímejt. Vyfoceno čerstvě po vyčištění. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2021 19:14 Muž Yirka [9135] Re: Werru
Záleží na kvalitě péče a krmení. Nebude to však méně než 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 15:08 Werru Re: Yirka
Děkuji, jak dlouho jim může trvat než dorostu těch 3 - 3,5 cm? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2021 12:47 Muž Yirka [9135] Re: Werru
Pokud chceš jen rozdávat - stačí 3cm, pokud výkup, tak od 3,5cm.
Akvárium bych opatrněji normálně čistil jak máš zažito.
Více než 2 snůšky bych nenechával.
Jakmile se jednou začnou množit, neví kdy mají přestat. Interval je dle podmínek každých 6-8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2021 12:42 Werru – Ancistrus-mláďata
Zdravím, po půl roce, co máme v akváriu dva ancitruse, jsem objevila po akváriu mnoho maličkých, kteří nelení a čistí, Hrádek, sklo, kamínky apod. Momentální velikost je sotva 0,5cm.
Otázky zní - jak dlouho a do jaké velikosti je mám nechat dorůst, než je předám dál?
Nechci jim ublížit, tak kdy mohu vyčistit akvarko?
Kolik jich tam mohu mít? Akvarko má velikost cca 54l.
A za dlouho my mohli být další??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 17:07 Maki Re: afc1886
Je pardon za málo info. Jesle jsou jen 10l, kořen, kámen, topení, bublání. 22 z první snůšky. No a v porodnici jich je asi 40, neumím je spočítat. Něco rozdáme, zbytek jsme domluvený v akvaristice vezmou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2020 16:55 R Muž afc1886 [14715] Re: Maki
Nebylo by od věci říci, kolik těch ancíku je v těch jeslích a jak jsou velké ty jesle a kolik jich tam chceš ještě přidat. Nezapomeň, že celkem rychle vyrostou a zase tak velký zájem o ně není. Otázka je, jestli víš co s nimi až vyrostou. Máš je kam dát, nebo máš na ně odbyt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 16:38 Muž vlka [3456] Re: Maki
Klidně je dej dohromady, co se týče rozmnožování je to ,,plevel,,. Pokud máš pár, co se k sobě má, pravidelně budou mít mladé. A hlady nepojdou, vždycky si něco najdou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2020 15:43 Maki – Odchov ancíku
Ahoj, prosím o radu. Mám 6ti týdenní anciky v "jeslích", je možný k nim přidat 17ti denní sourozence z porodničky? Snesou se společně? A ještě ohledně jídla, mám pro ně x druhů tablet řasových, ale zdá se mi, že to jen rozvrtaj a nežerou, tak aby mi nepošli hlady ???? děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 19:03 Muž fido16 [631] Re: jann.masekk
Ahoj většinou keramické. A průměr tak aby se vlezl samec, mají rádi têsno. Ale u ancáků je to jedno ti se vytřou i do rohu akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2020 12:09 jann.masekk – Úkryty
Jaké trubky používáte? Materiál? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 22:23 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Když je chceš dát do jiného akva tak jim postupně míchej vodu z toho akva kam je pak dáš. Ale postupně každý den nějakou část. A určitě bych je dal do jednoho akva a ne dát něco tam a pak něco jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 21:55 Muž M0RGAN [120] Re: fido16
Jak mi to bylo řečeno na burze, tak dávám dál. Já dvakrát řešil hromadný úhyn malých ancíků (u neocaridin a druhý u několika dospělých ancíků, neocarin a gupek) a nepřišel jsem na to, čím to bylo, protože krevetky by měly být náchylnější než ancistrus, i Red Cherry.
Tak bych rád pořešil, aby jich teď většina přežila :-)
Můžu je zase přesídlit do několika krevetárek, a to diverzifikuju.
Fotka je dva dny stará, váčky už mají skoro pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 15:19 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Ahoj s tou ožužlanou potravou jak píšeš to není pravda nic takového nepotřebují. Něco mohli pochytat ryby a taky se mohlo stát že jsi třeba měnil více vody naráz a přílíš si pohýbal s parametry. Zkus zapřemýšlet. Jinak je dobré je rozkrmit na artemii já používám pastu a pak následně dávám i mraženou a i tablety pro krunýřovce. Jinak na fotce stále váček mají. Takže žrát teď stejně nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2020 14:44 Muž M0RGAN [120] – Hromadné úhyny malých ancíků?
Fotka k příspěvku Mám asi stovku malých potomků ancistrus sp. gold. Snůška vycestovala přilepená na heleně, tak jsem je dal do 5l kbelíku se vzduchováním, už se úspěšně vykulili, spotřebovali žloutkový váček a rozplavávají se. Z minulého vrhu ve společenském akva (gupky, neonky, pancéřníčci kropenatí a tehdy ještě Dania, ta už jsem dal jinam) zůstal po dvou měsících jediný (ostatní jednoduše zmizeli), přitom žádnou jinou větší úmrtnost ani nemocnost tam nemám. Dřív jsem malé odlovoval ke krevetkám a tak po měsíci začínali hynout. Jsou nějak extra choulostiví? Někde jsem zaznamenal informaci, že potřebují dostat bakterie od dospělých z ožužlané potravy. Takže je vysypat zpátky do společenského a snad někteří přežijí? Nebo má smysl je odchovávat separátně? Mám třeba spoustu krevetárek, kam bych je mohl dát, i když pak je asi neodlovím :-) Případně jedno 54l akvárko s pancéřníčky Corydoras.

Zajímají mě různé důvody hromadného úhynu malých ancíků, když u dospělých mám úhyny jen velmi velmi zřídka.
Fotka je 2 dny stará.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:49 R Muž Anthrax [4789] Re: Karlos1
A máš už co odchovávat? Nebo ti jde o to aby se vůbec vytřeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:44 Silviebaris Re: Karlos1
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny tenhle X-) Máš tam i popis na odchov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:28 Karlos1 – Krunýřovci
Dobrý den, potřeboval bych odbornou radu jak odchovat malé ancistruse.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 14:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Přesně. Taky jsem se toho zbavil. Nechal pár malých zlatých. Až vyrostou pujdou do světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 14:23 Muž vlka [3456] Re: Kawa
o se ,,rození,, týče, je to s prominutím stejnej plevel jako Paví očka. Musel jsem darovat samičku a nakonec i mlaďochy ze tří krátce po sobě jdoucích vrhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 11:31 Muž fido16 [631] Re: trichopter
Vodu měnit každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 22:43 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: trichopter
Málokomu se podaří hned napoprvé odchov. Základ je stálá teplota malý bublifuk, jemné vzduchovani.Prikrmovat vylihlou artemii. Myslím že v tom akva se ti jednoduse zkazila voda. A ty výměny musíš u potěru davat vodu odstátou min 24 hodin.Brzy se zas vytřou. Zjisti si co nejvíc informací o odchovu a příště to bude lepší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2020 22:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: A.K.
A.K. napsala: A kvalita vody je určitě v poradku
To je skoro jako poslední slova spolujezdcova "zprava dobrý". Buď alespoň základní parametry té vody znáš nebo je takové prohlášení pouhou spekulací. Odkalování je mnohem efektivnější než pouhá výměna vody, výměnou vody sice snižíš množství dusíkatých látek ve vodě (pokud nemáš extra špatný zdroj vody), ale nezbavíš se zdroje těch látek, takže se tam budou uvolňovat další a ta voda se bude postupně kazit rychleji. No a to množství dusíkatých látek ve vodě je vhodné alespoň rámcově znát, tedy mít změřené a ne si říkat "kvalita vody je určitě v pořádku, protože blabla..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2020 21:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: A.K.
Dik za poučení. Až jich budeš mit v akva 300 kusů tak určitě nebudeš odkalovat. Oni asi nežerou a nerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 21:00 trichopter Re: Kawa
Vodu som menil v tom malom čo cca 3dni ,skušal som krmivo nechceli nič len uhorku a sparený šalaát.,skšal som po troche cyklop mrazený , granule pre prisavniky aj krmivo dajana ,take žlete prachové pre poter a nič.Takže ked sa nazbierali chumáče tak som trochu odkalil.Ryby začali umierať ked som ich musel presťahovať do cca25 litorveho akva na odchom malych ancikov.ostali my piati z skoro 30 kusov.Mal som ich nechať v tej 16tke ešte ,moja chyba,ale neviem čo sa deje teraz , nechce sa im a to už krmim iba uhorka a ten šalatik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 19:07 Žena A.K. [17] Re: Kawa
U poteru neodkaluju minimálně měsíc a nic mi nechcipe... A kvalita vody je určitě v poradku, jinak by šly do kopru první krevety... odkalovat není nutne pokud akvarium funguje jak má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 15:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: A.K.
Odkalovat nutné je. Nebo se detrit v akva nerozkládá? Pak to najednou z ničeho nic chcíplo. tone Co se asi stalo? Nic. Jen se zkazila voda. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 09:20 Žena A.K. [17] Re: trichopter
www.catfish.cz pokud nejsi líný číst v záložce potrava najdeš vše co potrebujes. Odkalovat není nutné, stačí měnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 21:01 trichopter Re: fido16
Prehodil som ich do trochu väčšieho akva a dnes som pozbieral 10 mrtvych ,isto chyba na mojeje strane je ich 20 ešte ,Tekvicu niekjt skúšal ? 6ihlavu teraz nenájdem nikde ... Dik za rady,akva som musel dať do skrine pod velke akvarium .Je na spodnom dne,nedomysle som odkalovanie ked je skoro na zemi?Viete o nejakom motorčekovom odkalovači ? Vdaka .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:13 Muž fido16 [631] Re: trichopter
Můžeš je nakrmit klidně cyklopem ale s rozumem. Radši méně a časteji. Patentku můžeš taky ale spíš bych doporučil artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:10 Muž fido16 [631] Re: Zahradník
Pokud máš více samic můžou se třít klidně každý týden. Mám i zkušenost s hypancistrusema. když se vytřou tak samcovi mladé seberu, a další den je u něj druhá samice, seberu mu další snůšku a ob dva dny tam má další. Takže během týdne mám 3 výtěry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2020 16:08 Muž fido16 [631] Re: M0RGAN
Čauko, S tím že by se malý neměli separovat od rodičů nesouhlasím. Když mi je samec vyhodí nebo jim je seberu ještě nevykulené automaticky je dávám do jiného akva. Ovšem se stejnou vodou v které byli. Za 5-6 dní se vykulí. Dalších 7-10 dní tráví váček tudíž nežerou. poté již krmím artemkou a ruznými krmivy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2020 16:21 Muž vlka [3456] Re: trichopter
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, mým malým Ancíkům chutnaly tablety Green Algae Wafers, aby jim to nebaštili šnečci, provrtal jsem doprostřed dírku a zavěsil tabletu nad dno, za chviličku byla obalena drobotinou. Ancíci jsou jako množící se plevel, musel jsem dát samičku pryč, bylo to neúnosné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:47 Muž Zahradník [0] Re: Zahradník
Zahradník napsal: čaute, mám 30 litrů akva s velým kořenem uprostřed, běťákem a 2x ancistrus - samec a samice. nedávno se samec schoval do kořene a neviděl sem ho tak 14 dní vůbec. a před nedávnem jsem zpozoroval že mi v akva plave něco nového :-) napočítal sem asi 12 kousků malých. teď mají tak 2cm. chystám se nyní kupovat akva na 200 litrů a zajímalo by mě kdy a jak je vhodné je přestěhovat - respektive co s těmi malými? - jak se to dá vůbec chytit je to rychlé jak čert... vezmou do v superzoo nebo nějakém akvarexu? do záchodu to splachovat nechci... to bych nedal coze .
mimochodem bylo zajímavé pozorovat jak beta kdyz plavala okolo jak po něm ancistrus který je tak 2x větší šel :-ú

no tak uběhlo něco přes měsíc a anciků je už asi 30, možná víc :-) těžko říct. nedá se to dost dobře spočítat, mám pocit že se množí čím dál rychleji. jsou tam kousky od 1cm - 3cm...každou chvíli objevuji nové malé...hustý. asi si je dáme k obědu.nevím co s nima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 13:18 Muž M0RGAN [120] Re: trichopter
Já taky odchytával a dával jsem je do krevetárka a většina mi pomřela.
Nedávno jsem někde slyšel, že není vhodné je separovat od rodičů, protože až stráví žloutek a začnou samostatně žrát, tak potřebují dostat bakterie od svých rodičů - například přes ožužlanou potravu. Takže až se mi příště rozmnoží, tak je nechám tak a nic řešit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2020 00:23 trichopter
Krmite male anciky aj mrazeným cyklopom?zatial mi ide iba uhorka a sparený šalat.Inak tablety sa rozpadnu ,ale nekonzumuju,asi ešte ani nemôžu.Rybky maju tak cca10-12 mm.Daval som aj suche krmivo od dajany žlty prach to tiež nehcú.Nejake to mäsko by im nezaškodilo ,aby prežili.Skúsil som aj mrazenu patentku natreť,ale tam si nies om istý.Asi tiež ešte nič.Mam čosi cez 20 kusov v zatial 16 litorvom akva čo je málo ,ale zatial to neviem inak poriešť...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 13:49 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Dobře. Daval jsem jim také koprivu. Byli v 60 litrech kouknete do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 13:47 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Kupovanou okurku a salát jim nedávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 12:52 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: KuBvA
Málo informací abych věděl proč to chcíplo. Nevím v čem jsi to měl. V jakých podmínkách. Voda atd. Hledej informace,studuj a jednou se to povede. Není to složitá ryba na odchov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 12:02 Muž KuBvA [40] Re: Kawa
Měl jsem jich tam asi tak 25 ale vše pomalu ale jistě vymřelo. A ještě k tomu krmení občas měli i okurku nebo salát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 10:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Zahradník
Ve 200 litrech. Ryby velikost cca 3 cm. Zasměj se znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 10:02 Muž Zahradník [0] Re: Kawa
300 v akva? v jaké litráži? není to trochu moc ryb najednou ? :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 07:27 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: KuBvA
Navíc jsou to prasátka. Když ji h bylo 300 v akva mnenil jsem komplet vodu co dva dny. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2020 07:13 Muž KuBvA [40] Re: Michal
Rybky měly už asi 1,5 cm krmení dafnie občas si vzali vločku nějaká spirulinova tableta .Foto bohužel nemám .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.01.2020 16:22 Muž Yirka [9135] Re: Zahradník
Já jen dodám, že jak se jednou začali množit, půjde to do nekonečna. Pokud nemáš odbyt, je to katstrofa. A nakonec, když ti mezitím ožerou pár rostlin, naznáš že bez nich by bylo lépe. ;-)
A s odchytem mám dobré zkušenosti takto.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 14:11 Muž Zahradník [0]
čaute, mám 30 litrů akva s velým kořenem uprostřed, běťákem a 2x ancistrus - samec a samice. nedávno se samec schoval do kořene a neviděl sem ho tak 14 dní vůbec. a před nedávnem jsem zpozoroval že mi v akva plave něco nového :-) napočítal sem asi 12 kousků malých. teď mají tak 2cm. chystám se nyní kupovat akva na 200 litrů a zajímalo by mě kdy a jak je vhodné je přestěhovat - respektive co s těmi malými? - jak se to dá vůbec chytit je to rychlé jak čert... vezmou do v superzoo nebo nějakém akvarexu? do záchodu to splachovat nechci... to bych nedal coze .
mimochodem bylo zajímavé pozorovat jak beta kdyz plavala okolo jak po něm ancistrus který je tak 2x větší šel :-ú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 20:44 Michal Re: KuBvA
chcelo by to fotku uhynutych rybiek,,, u malych ancistrusov
-ak nudute brucho-nevhodna potrava/dusicnany
-alebo nedodrzana cistota plesne atd...

do kolkych dni uhynuli? mali este vacok? boli uz rozplavane?

pozri foto co som poslal /nizsie/ otocena PET flasa- naspodu sietka/proti komarom alebo zaclona
zhora zboku spravis dieru a nastrcis flasku na klasicky vzduchovy molitanovy filter -cistota a prudenie okyslicenej vody -bude zabezpecena a nemusis nic riesit iba potravu
Rybky neprakladat do ineho akva. Ideal je nechat ich v tej vode, kde sa aj vitrleli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 17:22 Muž fido16 [631] Re: KuBvA
Chtělo by to více informací. Třeba čím krmíš, kolik vody měníš, jaké je akva atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2020 14:31 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
Většinou je to o vodě, krmení a může hrát roli i genetika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 10:38 Muž KuBvA [40]
Dobrý den podruhé se mi vytřeli ancistrusi a podruhé mi také všichni uhynuli neví někdo čím to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 20:19 Muž fido16 [631] Re: Padul
Ty co leží na dně můžeš dát jak kolega napsal do té petky. Zbytek mu nechej ať hlídá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 08:58 Muž Padul [2] Re: fido16
No hlídá je ty co jsou dole tak nic, ale je ještě hromada na kořenu a na nich už třetí den leží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 21:28 Michal Re: Padul
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U mna najrychlejsi sposob zrezana pet flasa naspodu sietka,koren alebo skrupina z kokosoveho oracha a vlozit salatovy list ,,zabezpecit vzduchovanie kamienkom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 16:05 Muž fido16 [631] Re: Padul
Dle mého je nehlídá, buď mu vypadli nebo nemá zájem. Pokud je budeš separovat tak se stejnou vodou v které jsou nyní, ideálně udržet stejnou teplotu a parametry. Jinak ty jikry by neměli jen tak ležet měla by kolem nich proudit voda a lehce je nadnášet. Může se ti stát že některé začnou plesnivět, tak je potřeba je odstraňovat, jinak ti nakazí ty dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 12:44 Muž Padul [2] Re: vaclav
a stačí prostě miniakva 20x20x20 s bublacím kamínkem ?
EDIT- tak on má ještě hromadu na kořenu a na nich leží už druhý třetí den . ty na fotcce spadly. tak si říkám, že je dám bokem a budu pozorovat, jen netuším co vše by to vyžadovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2020 12:42 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Padul
Pokud je nehlídá a chceš potomstvo tak separovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2020 12:11 Muž Padul [2] – jikry
Fotka k příspěvku Tak jsem našel jikry krunýřovce. Mám je separovat, nebo si to samec ohlídá? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2019 19:57 Muž vlka [3456] Re: PavelKa
Bude ji nahánět, a pokud se jim u tebe bude líbit, tak nakonec to skončí jikrami a dalšími jikrami a dalšími jikrami. A mladé nebudeš stačit lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2019 10:38 PavelKa – samec x samice - bojují??
zdravím všechny po delší době se mi povedlo sehnat samici ancistruse (má cca 3roky) a pustil jsem ji k samci ... začali spolu celkem urputně bojovat (nebo se tak poznávají??)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2019 22:17 R Muž ctibum [6928] Re: KuBvA
Taky nejsem profesionál a řekl bych, že nestačí ... Kup si štěně dogy a zavři ho na pár let do kotce 1x1 metr. Vejde se tam, hejbat se může, ale myslíš, že jí to stačí? Aby se správně vyvíjela rostla...? A ještě tam šoupni samici, aby se množili... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 22:17 R Muž Anthrax [4789] Re: KuBvA
Větší (okolo 100 litrů stačí v pohodě), s méně ostrým dnem a nějakými místy, kam se budou moci vytřít (nějaká dutina, i když u mě se třou i mimo schovky). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 21:32 Silviebaris Re: KuBvA
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny zkus tady něco načíst... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 21:27 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Jaké akva by jsi doporučil ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.10.2019 13:15 R Muž Anthrax [4789] Re: KuBvA
S tou velikostí akva. Ty ryby mívají i 15 cm a stísněné prostory se na jejich růstu umí negativně podepsat. Ale to je na tobě.

Každopádně ryby jsou různé staré. Tak by se to mělo časem otočit. Pokud ryby neporostou může to být právě nedostatkem prostoru. Budou-li mít podmínky, tak se vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 09:54 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Profesionál nejsem ale myslím že to stačí a právě že chci aby se mi rozmnožily a samec tam byl první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2019 07:43 R Muž Anthrax [4789] Re: KuBvA
Nevadí čemu? Jakože by to mělo zabránit jejich rozmnožování? To si nemyslím. Budou-li mít podmínky, tak se časem rozmnoží.
Předpokládám, že jsi samce kupoval později, než samičku. Samec poroste a samičku přeroste.
Ale zamyslel bych se nad tím, jestli je tvé akva na dva ancíky dostatečné. Přecijen máš nějakých 40 l vody. Navíc tam máš celkem ostré dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 07:24 Muž KuBvA [40]
Nevadí že je samice větší než samec ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 21:40 Muž vlka [3456] Re: redimek
Bez starosti, ve společném AQ zažene i mnohem větší rybku a věřím, že si v noci něco zobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 20:21 redimek
Mám je v odchovné nádrži (akvárku) a chci se zeptat mám ho odendávat, nebo ho tam mám nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 19:35 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anďaska
Tak o hladu vydrží ryby podstatně déle. Pamatuji si článek v AT kde vážili ryby které byly o hladu měsíc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 19:13 Anďaska Re: redimek
Ryba vydrží bez krmiva i 1-2 týdny a ancík si vždycky něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 19:08 redimek
Můj samec hlídá jikry a nežere. Vydrží to ještě 4 dny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2019 11:22 Muž fido16 [631] Re: vlka
Jsem ti psal že se můžou třít i každých 14 dní. Za 7 dní se vykulí +- záleží na teplotě a za další týden se samcovi rozutečou po akváriu. A samička mu může šoupnout hned další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 17:12 Muž vlka [3456] Re: ctibum
Rozhodně ne takovou produktivitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2019 23:03 R Muž ctibum [6928] Re: vlka
A cos čekal, když jsi nechal pohromadě samce a samici...? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 19:44 Muž vlka [3456] Re: fido16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ty brďo. Mě snad jebne. Oni tam už mají další jikry. Samec je vůči ostatním rybičkám dost agresivní. Téměř 3x většího Pancéřníčka dost nevybíravým způsobem brutálním odehnal. Ach jo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 17:03 Muž fido16 [631] Re: vlka
Moc variant nemáš, Buď jikry vylovíš a vyhodíš. Nebo je odchováš a zkusíš udat do akvaristiky. Jinak na odchyt si pořiď skleněnou fajku. Tak je chytám já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 21:53 Muž vlka [3456] Re: fido16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dikec. Ale moc jsi mě nepotěšil. Co s tou drobotinou? Ze sedmi Ancíků jsem si nechal jen dva a zrovna takové nadělení. Už tak mám moc rybiček a ještě navíc tito těžko chytatelní dárečci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2019 16:56 Muž fido16 [631] Re: vlka
Ano je to možné. Ti moji blbouni se třou skoro každých 14 dní ale já mám L213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2019 20:41 Muž vlka [3456] – To snad nééééé.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem přistihl oba moje Ancistrusíky jak ,,laškují,, u díry ve které před nedávnem vyplaval jejich potěr. Je to možné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2019 10:50 Muž vlka [3456] – prťat
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezkou tropickou neděli. Podařilo se mi izolovat mláďata do malého AQ, kam dávám pinzetou posbírané šnečky z většího AQ. A tohle je (samozřejmě krom zeleniny) jediný způsob, jak prťata nakrmit, protože jinak je z krmení obalená koule šnečkama. Teď už vracím velké okružáky co se tu celkem rychle vykrmili zpátky do většího AQ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 15:16 Muž vlka [3456] Re: Fary
Nech to na přírodě. Ta si poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 14:59 Fary – Chcou se množit?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Sameček mi stále dotíra na samičku a ta mi přijde, že ho odmítá. Myslíte že se chcou romnožovat? Přijdou mi že jsou na to jestě malí mají cca 7cm. A také jsem si všiml že samička ma zvětšené břísko. Děkuji za každou radu a informaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 00:14 Muž fido16 [631] Re: Ancistrus gold
Pravděpodobně byli špatně nalepeny ale samec je našel tak si je uhlídá i před ostatníma rybama. Nebude jich asi závratně mnoho ale něco přežije :-) Hlavně ho moc neruš jinak se může stát že jikry sežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2019 19:38 R Muž Anthrax [4789] Re: Ancistrus gold
Nevím, co tam s nimi máš za ryby ale pokud netrváš na tom, že jich odchováš maximum, tak je nechej tak. Něco zpravidla přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2019 19:33 Ancistrus gold Re: vlka
Fotka k příspěvku A keď vydržali už dva dni?
Práve na nich bol samec.
Tak mám ich nechať tak?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 19:21 Muž vlka [3456] Re: Ancistrus gold
Pokud se volně povalují po AQ, ostatní ryby je zbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 19:08 Ancistrus gold – Ikry prísavníkov v akváriu
Dobrý deň. Už druhý deň mám v akváriu ikry prísavníkov. Všimol som si ich včera ráno. Odvtedy sa váľajú po akváriu. Ostatné rybky do nich ďobú. Aj ich je niekoľko zjedených. Je to prvý krát, čo mi prísavníky nakládli ikry. Čo mám s nimi robiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 15:47 Muž vlka [3456] – prťata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Musel jsem narychlo udělat provizorní AQ, kam jsem dal kámen s otvorem kde je dorost. Brzy se rozplaval. Krmení ze vzduchu. Jinak jsou šnečci neúprosní. Malí rostou jak z vody. Omluva za kvalitu fotek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:46 Muž vlka [3456] – drobotina
Fotka k příspěvku Hezký večer. Tak už je jich v otvoru v kameni vidět 8. Na moment si samec někam odplaval, jinak je hlídá jako hrom. Mám jen 5ti litrové miniakvárko, kdybych tam kámen i s nima dal, asi by dlouho nepřežili.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 16:06 Muž vlka [3456] Re: A.K.
Asi je počítá. A krmení? Budou se muset postarat sami a vůbec nemám strach, že by to nezvládli. Chovat je nechci a pokud vyrostou, bude potíž je odlovit. Jestli jsem pochopil co jsi napsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 04:26 Žena A.K. [17] Re: vlka
Krmí? To by byl asi první. Krmit bys měl spíš ty ne? Taky bych si doporučovala o odchodu něco přečíst aby nebyla starost co s nimi predcasna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 23:02 Muž vlka [3456] Re: Atomret
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybiček mám dost. Už abych přemejšlel, co s nima až povyrostou.
Samec nepřetržitě hlídá díru v kameni s mladejma a občas tam nakoukne. Krmí?.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 22:24 Muž Atomret [41] Re: vlka
Ti klidně přidám jednohou ,, dlouhoploutvičku,,.-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 17:54 Muž vlka [3456]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes při údržbě, při výměně vzduchovacího kamene odstraněn starý „děrovaný“ kámen, který překážel a ve vaně, při oplachu kamene z něj začali vypadávat malí cvrčkové ancistrusové. ze 7 co jsem měl na počátku jsem si nechal jen dva a najednou tohle překvapení. 2 jsem vytáhl z vany a další dva našel až po údržbě při oplachu vaničky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2019 22:32 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.03.2019 17:21 Muž rudolf [4681] Re: Kreveta
Jako proč??? ne Ancistrus není živorodka, ancistrusové se vytírají jako většina ryb, čili samice uvolní z těla jikry a samec je oplodní. Navíc ryba na fotce je ještě sama mládě. Možná by to chtělo něco si nejen o ancistrusech, ale o rybách vůbec přečíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 17:00 Kreveta
Fotka k příspěvku Má mláďata? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:39 R Muž Anthrax [4789] Re: Kreveta
To poznáš, neboj.
www.akvarijnirybicka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:27 Kreveta
Co ancistrusové dělají při Páření (abych to poznal)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 19:10 S Muž invalida [3881]
Jestli chceš mladý zkus tohle, občas plátek brambory, občas kousek filé. Filé nech roztát, ne abys ho tam dal zmrzlý. Vypusť třetinu až polovinu vody a dopusť chladnější. Klidně akvárko zkal spíš doporučuju zakalit. Napodobíš tím tropický období dešťů kdy se ancíci dobře množej. A jinak si něco přečti sám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2019 08:29 R Muž Anthrax [4789] Re: Kreveta
Jenom tím že je někam prelovíš se ti nevytřou. Samička musí být připravená a rybám se musí chtít. A kdyby se jim chtělo a samička byla připravena, tak už se ti vytřeli tam kde jsou. Takže ty ryby nepřelovuj a nech to na přírodě. Něco přežije. Co pak s těma mladejma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 08:26 Olin Re: Kreveta
Můžou a nemusí....celkem těžká otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 07:57 Kreveta
Děkuji
A kdybych dál pár ancistrusu od ostatních ryb tak by se rozmnožily? ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 21:59 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
Většinou kdykoliv,když to na ně přijde,ale převážně v pozdním odpoledni před soumrakem,nebo zhasnutím osvětlení během jednoho tření se se mohou postupně vystřídat i tři samice v kladení jiker,někdy i s odstupem jednoho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 21:42 S Muž invalida [3881] Re: Kreveta
Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček.

Kterou část množení máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2019 20:33 R Muž afc1886 [14715] Re: Kreveta
A v jaké lidi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 19:56 Kreveta
V jaké části dne se množí ancistrusové? ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 12:45 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: BHMarten
k tomu potěru co zbyl jsem přidal vzduchovací kámen a stejně padla během dvou dnů další polovina. zkusím ještě jednou nějak ty sumce přeléčit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 20:36 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: BHMarten
Potěr je infikován z výkalů rodičů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:59 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: Xpe
já nevím, kdyby chyběl kyslík tak by měly rybky padat už asi v té jeskyni první 4 dny si myslím, ale mám hamburské filtry a je to poháněné bublifukem .. takový ten český bublifuk navrtaný a to si myslím že to okysličuje vodu dost.. tak mohu tam kamínek na dno klidně hodit. Otázka krmení si myslím že zde nehraje roli, jelikož jakmile sumečci opustí jeskyň tak hynou do pár hodin.. že by jim tak extrémně chyběla nebo vadila potrava si taky nemyslím,... přeci jen váček ještě zcela strávený nemají. Každopádně vlastně ani potravu nehledají.. vypadají že nemají ještě potřebu, neviděl jsem nikdy že by se hnaly za okurkou nebo na list salátu, zkoušel jsem cokoliv ale v podstatě padají dřív než začnou žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:21 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: BHMarten
Je možné že tvá voda není dost okysličená, stačí přidat vzduchování s nejmenšími bublinkami. A čím je krmíš? to taky může bít důvod úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:55 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: Prašan
mě se rybky třou tak jednou za měsíc.. to je dobrý, ale potěr nepřežije.. mám pocit že ani přijímat potravu nestihnou.. co jsem si ještě všiml tak nedrží se u dna ale na skle spíš u hladiny. jakoby hledaly kde bude víc okyslyčená voda. jediný co mě napadá slepit pár skel, udělat menší akva, nechat to zaběhnout a pak odebrat čerstvé jikry a zkusit to separovat ale do akvária kde budu vědět že nic není.. jenže je otázka co přenesu s jikrami. mě to mrzí že už tolik výtěrů přišlo vniveč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:46 - Re: BHMarten
Množili sa mi ako divé viď. video www.youtube.com/… - všetko vlastný odchov www.youtube.com/… .
No už posledný rok absolutne nič.Moja domnienka je,že potrebujú o čosi mäkkšiu vodu.Tú som im totiž na začiatku dával,než som prešiel k úprave o troška tvrdšej vody.Inak si to vysvetliť neviem.
V tvojom prípade môže byť opodstatnená obava i z hlístic.V ukryte poter spotrebúva žltkový vačok a tak ešte nepríjma potravu.Rozplave sa ,začne prijímať potravu a môže nastať problém.
Ja som používal na začiatku pri kúpe dospelých JBL Nedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:06 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně – ancistrus RED - už nevím
Ahoj, potřeboval bych radu/názor... nedaří se mi odchov červených ancistrusů... na začátek uvedu že klasického ancíka SP jsem odchoval po stovkách, ale ten červený se mi nedaří. už jsem takhle přišel asi o 15 výtěrů a scénář je vždy podobný..
samec hlídá jikry, ty se vykulí.. v jeskyni vše Ok ty 4 dny.. pak začnou vyplavávat z jeskyně a zároveň začnou padat, pokaždé když opustí jeskyň do pár hodin odcházejí.. tomu nějak nerozumím když v jeskyni jsou v pořádku ve stejné vodě. Ale delší dobu pozoruji že výkaly dospělých ryb se shlukují do takových chuchvalců, je to až takový slizovitý.. zkoušel jsem je jednou přeléčit eshou ale moc se to nezměnilo.. jakoby ty ryby nebyly úplně v pořádku. občas vidím v akváriu výkal jako průsvitné vlákno, jednou jsem pár vykulených malátných kusů přehodil do vedlejšího akvária a zachránil jsem je.. podezíral jsem hlístice které jsem kdysi v tomto akváriu měl ale tím to není. teď už tam nejsou a v akváriu kde jsem zachránil těch pár kusů, tam naopak hlístice stále mám, ale je to takový ten dle mého názoru neškodný - zároveň těžko vyhubitelný druh. Předposlední výtěr jsem odebral do skleničky s přívodní hadičkou z čerpadla tak jako jsem dříve dělal SPčka, ale i při proudění mi zas v tomhle akváriu jikry splesnivěly. vykulil se jen jeden kousek, který teda ještě žije. Z posledního výtěru jsem přendal do tohoto akvária vykulené jedince a stejně půlka hned padla. myslel jsem si že když jsem nikdy neměl problém s SPčkama že odchov RED sumců bude také v pohodě ale nějak se s tím peru.. uvažuji ještě že slepím jedno nové čísté akva s čistým filtrem a zkusím odchov v něm.. nejde mi to do hlavy.. vodu měním, je křišťálová, v těch akváriích žijí ryby, mám tam hamburské filtry.. ale tyhle červený potvory ne a ne přežít. příjde mi že ti dospěláci nejsou úplně v pohodě.. mám dno čisté a takové ty shluky výkalů do chuchvalců se mi nelíbí. co myslíte ? nepamatuji se že by mi někdy takhle nevydržely Spčka.. tam byl třeba problém pak déle po několika týdnech při přežrání artémiemi ale tohle padá hned jak to opustí jeskyni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 20:55 Kriri – Malí ancistrusove
Zdravím, rozmnožili se mi ancici, malí už vyplavali se zbarvením od táty z pod kmene.
Mám v akváriu i tetry královské, několikrát se pokusili nějaký jedince sežrat.
Za jak dlouho cca ancistrusove vyrostou a budou mimo nebezpečí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2018 22:56 R Muž ctibum [6928] Re: Majka
A poradit potřebuješ s čím? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 22:53 Majka – ancistrus - jikry
Ahoj,
prosím o radu. Máme páreček ancistrusů, a aspoň co jsem doposud viděla, tak se nám podruhé vytřeli. Ale jak napoprvé, tak i teď je hrozen jiker mimo "skovku". Posledně se nic nevylíhlo, tak jsem zvědavá, jestli se teď zadaří, nebo ne.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2018 08:56 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: fildaxi
Až stráví žloutkový váček, začít krmit. Vločky, škrábané mražené patentky... Hodně vzduchovat, hodně krmit, pravidelně měnit většinu vody a pozor, ancistrus není žádný vegetarián!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 23:51 - Re: fildaxi
Nakŕmia sa rovnako ako dospelé.Ibaže sú za mlada viac svetloplaché a tak doporučujem predkladať im krmivo na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 20:23 fildaxi – krmivo pro malé ancitrusy
Dobrý den, prosím o radu. Začínaji se mi lihnout ancitrusy gold. Čím je mám krmit a kdy? Samec je stále hlída, leží u nich a postupně se uvolnuji. Jsou izolované od zbylých ryb. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 09:17 Petra Re: A.K.
Vdaka :-) uvidím v budúcnosti, hádam bude vsetko ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 07:23 Žena A.K. [17] Re: Petra
To budou střeva :) potvrzuji. Je možné že má i parazity ale tohle vypadá přesně jako ti moji, když jsou napucly nějakou dobrotou. A to bydlí v akváriu kde jsem likvidovala plostence a obávám se že onen přípravek krom ploštěnců likviduje i jejich nejrůznější pribuzne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 23:52 Petra Re: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: To co považuješ za červa, je tmavší obsah trávícího systému,vylučování extrementu je viditelné na prvním snímku. ;-) Ach. Mi odlahlo, citala som na starsich forach a jeden tam fotil prisavnika presne s takýmto "niecim" a mu odpovedali, ze sa jedná o parazitov, tak ho isiel liečiť, neviem ale ako to dopadlo. Každopádne nechcela som nic podceniť. Vdaka moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.09.2018 23:41 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Petra
To co považuješ za červa, je tmavší obsah trávícího systému,vylučování extrementu je viditelné na prvním snímku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 23:14 Petra – Parazity?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, neviem najst nijake aktuálne forum, tak sa spytam na to tu. Mam mesiac zalozenu nadrz, doteraz, len rastliny a filter nonstop,pred par dnami som dala uz ryby, mlade gupky a 6 ks tetier neónových, 112l (cisty objem 100l) , rýchlo rastuce nenarocne rastliny, hygrophila polysperma, corymbosa, anubiasy atd. Pred par dnami som si doniesla z obchodu prisavnika mladeho, asi 4 cm , ale mam pocit, ze ma parazita. V bruchu vidim akoby velkeho cerva. Teda aspoň myslim. Este mam jedneho z mensieho akva, toho uz mam mesiac, ma okolo 6-7 cm, ten mi nepride, ze by mal nieco take. Ale nie som si ista. Ved pridam foto, prosim posúďte a poradte ako a cim odstrániť takuto vec. Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 13:23 Muž Vladik [16] Re: Aslan
Ideální doba pro přemístění je těsně před rozplaváním.
Podebrat celý kořen v akváriu miskou tak, aby nedošlo k vyplavení potěru a i s vodou přemístit do jiného akvária. Potěr se vykulí 5-6 dnů po nakladení jiker a přibližně po stejné době dojde po strávení žloutkového váčku k rozplavání.
Vše záleží na teplotě. Těsně před rozplaváním jsou malí ancistrusi vybarvení podobně jako dospělí a nemají už žloutkový váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 12:12 Aslan
Můžu třeba dát ten kořen do toho akva, než se rozplavou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 10:04 jamajcan Re: Aslan
Taky zdravím.
Až se Ti je podaří polapit. Chytání anťáků ve společenské nádrži je někdy docela o nervy :-) Proto je lepší použít pastičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 08:20 Aslan
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky, kdy je dobrý přemístit malý ancíky pryč? Myslím co nejdřív do větší nádrže se stejnými parametry vody..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:46 jamajcan Re: Xapatan
Spíš bych čekal nějakého Panáka, ale jak psal kolega, foto napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:33 R Muž ctibum [6928] Re: Xapatan
Chtělo by to fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:26 Xapatan – Je to Megalancistrus?
Dobrý den, dostal jsem sumečka a nějak mi vyrostl, má cca 40cm. Je toto Megalancistrus? Budu rusit akvárko pro nedostatek času. Jaká by byla cena této ryby? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 16:56 Aslan
No uvidíme... mě se jednalo třeba, aby to nebylo začátek vodnatelnosti... Alě děkuju že aspoň vy jste zareagoval ;-) No ale samec je stejně pořád schovanej a nechci mu líst do zelí a zbytečně ho stresovat čučením do kořenu, když dovnitř už přes anubias ani není vidět :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:10 Aslan
Fotka k příspěvku Dobrý den, je tato samice plná nebo jen "dobře" živená? Poslední snůška byla koncem čevence. Děkuji :-) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2018 07:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To je masakr v šedesátce. rozzureny A ty dvě skaláry jako bonus. coze V tomhle případě je odchov ancistrusů to poslední, co bys měl řešit.

Jinak samozřejmě v tomhle žádný potěr nepřežije, na to bych si vsadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 14:43 R Muž afc1886 [14715] Re: Bobo38
Už takhle tam máš hodně a ještě k tomu nevhodných rybek do toho tvého objemu. Polož si otázku, co budeš s těma malými ancíky potom dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2018 14:04 R Muž Anthrax [4789] Re: Bobo38
No pro ty ryby to je bezva zpestření být v takovýchto podmínkách hmm Ty ryby jsou dost nesourodé i kdyby byly v dvoustovce. Navíc nakoupit ryby a až potom řešit jejich nároky je jako stavět dům místo od základů od střechy. Ta redukce ryb by byla vážně na místě. :-)

OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:52 Bobo38
Zapomněl jsem na dva skalary
EDIT- Tohle bylo jen pro spestreni že se budou tak množit stim sem ani nepočítal.mam v plánu nové a větší akvárium.Tak 200L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2018 13:52 R Muž Anthrax [4789] Re: Bobo38
Nic ve zlém ale měl bys uvažovat o výrazné redukci osádky spíš než v odchovech... Tohle je rybí polévka.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:50 Bobo38
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zde je to akvarko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:47 Bobo38
Tak mám je ve 60L akvárium.Osazenstvo je 6 neonek,6 mečovek,2 gupky,4 kruniřovce,4 panceřničci,1cichlidka,3tetry a jedna Parmička čtiřpruha z toho ještě 2x kardinálka a jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 12:59 Muž UndeR [80] Re: Bobo38
Záleží na tom, jakou máš v tom akváriu osádku. Chtělo by to sem dát víc info, a to i o nádrži. Procento přeživších totiž poměrně výrazně ovlivní i množství rostlin v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 12:47 Bobo38 – Ancici ve společnaku
Zdar chtěl jsem se zeptat jestli můžu nechat ancici ve společném akvarků s ostatníma rybama když má potěr zatím jikry přežijou nebo je lepší je přeložit do odchovničky i se samcem.dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 20:24 Muž justinik [9] – dostal som samca
Dostal som darček samca prísavníka k samici čo mám. Najprv som sa z neho tešil, ale teraz tŕpnem, aby sa mi tie prísavníky nerozmnožili :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 16:46 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Tonda
Ano, všechno samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 18:38 R Muž ctibum [6928] Re: Tonda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 17:51 Tonda Re: Amatértom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám 3 anciky 2 jsem koupil malinké a z jednoho se vyklubal samec a druhému právě nedávno začali vyrůstat vousy i na čele, tak jsem nevěděl jestli také samec nebo samice. asi 4 měsíce zpátky jsem koupil ještě většího ancíka, který neměl žádné vousy na čele a ted mu začali taky hodně rychle rašit.... takže mám 3 samce? 1 foto jasný sameček. 2 foto stejně starý a jak říkate taky samec a 3-4foto ten největší a před 4 měsíci žádné vousky na čele a ted je má to bude taky samec? jak tedy poznám samičku? nemá někdo nějakou pěknou fotku samičky? děkuji za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 15:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tonda
sameček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 15:28 Tonda – Samec nebo samice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím poradí někdo jestli je to samec nebo samice? díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2018 17:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: prog
Ty jsi ty rybky dal na rozbor a ten Ti ukázal otravu dusičnama?Já jen ,že stejný průběh jsem měl před lety, jen místo okurky jsem dával spařenou kopřivu a po přechodu z artemie mi to začlo padat, rozbor ukázal střevní parazity a na ty jsou ancíci docela háklivý a jsou častý .Jak jsem začal jikry dotáčet a zaléčovat po vypuštění ze skleničky tak ten problém byl pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2018 15:25 Muž prog [45] – dusičnany v potravě
Mohu potvrdit varování ohledně stravy, zvláště nyní na jaře a zimě, nekrmte zeleninou z obchodu, je plná dusičnanů. Mám dvě snůšky ancíků dané v separaci, prvních 14 dnů prospívali a krásně vyčistili akva na okně od řas, pak jsem je začal přikrmovat okurkou a po 2-3 dnech se objevily první mrtvolky, vesměs propadlé bricha. Nakonec na to doplatila odhadem tak 1/5 mimin. Vodou to nebylo, krevetky vesele prosperovaly. Po změně na sušené dýňové plátky, které mám ze zahrádky pro krevetky se vše zkonsolidovalo. Zkušenostma se člověk učí :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 10:42 Klára Re: Prašan
Tak jim se podmínky naopak jakoby "zhoršily" - tedy přesněji řečeno tu měli nečekaně dočasně přes zimu v jejich akváriu karáska. Karásek rozmazlenej, speciálně se samcem se před sebou vzájemně předváděli, ale neubližovali si. Jen žábě jsem musela před karáskem doslova bránit žrádlo, jinak by jí všechno sežral. Kvůli karáskovi přibylo do akvária vzduchování (opona). Takže tedy to je asi to jediné. První vrh za pobytu karáska, teď ten druhý už bez karáska (ten už je v jezírku).

Akvárium mají postavené pro ně, tedy velkou skalku, kameny, kořeny, nepříliš zarostlé kytkami. To měli ale i předtím a nic neplodili. Určitě akvárium nečistím pravidelně, ale je pravda, že se soustředím hlavně na odkalování dna a kvalitu vody průběžně kontroluji. Filtr pochopitelně také čistím. Akvárium není velké, ale na 2 ancistruse a 1 pidižábu mi přijde, že mají s těmi 75 litry celkem pohodlné bydlení.

Kdyby jako antikoncepce fungovalo přidání nějaké další ryby, pak klidně beru, ale u nás to zjevně zafungovalo spíš naopak :) Na jednu stranu má z toho člověk prostě radost, beru to trochu jako důkaz, že jsou spokojení, ale marná sláva - kam bych to pořád dávala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 00:26 - Re: bobik0cz
Premnožovanie ancíkov nie je tak celkom pravda.Ano vedia sa namnožiť ale na to potrebujú určité podmienky.Mál som z odchovu asi 60 super red,niečo som rozdal,niečo predal,zopár ostalo.Preložil som ich do nádrže ku skalárom a čuduj sa svete,už rok ani jediný drobec.Menej kŕmim,je iná voda atď....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 14:11 Muž Yirka [9135] Re: Klára
Když jsem se jim jednu dobu věnoval, brala je ode mě prodejna od 3,5cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 13:08 Klára Re: bobik0cz
No, přesně s tím samým jsem se také setkala, nicméně i já když jsem si přinesla něco domů, šlo to nejdřív min. na 14 dní do karantény a pak až do akvária. Akorát holt ta moje karanténa se stala hlídacím akvárkem u mamky a pak si ho odvezla do práce a už je z něj regulérní akvárium. Kde mimochodem momentálně roste ten první vrh. Je to malinkaté, tak 20 l, ale asi nemám lepší místo, kam přemístit samičku. Během týdne ji tam šoupnu, jinak budou další.

Ten druhý vrh se proklubal v noci, teď jsou to oranžoví spermijáci. Protože to akvárium je výhradně pro ancistrusy, mají tam pro sebe takovou velkou jeskyni, ta má ve třech úrovních otvory. Jikry kladou až úplně nahoru, takže na ně právě otvorem krásně vidím. Jen mám nepříjemný pocit, že je jich snad ještě víc.

Do záchodu bych je asi právě vylít nedokázala, mordovat umím akorát nadbytečné šneky a to tím, že je hodím do jezírka želvám. Ancistrusů by mi bylo pro želvy líto.

Možná blbý dotaz, ale v jakém věku (velikosti) se dají vyslat do světa? Tak 4 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 12:09 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Klára
Bohužel se připrav, že se to bude opakovat. Budou se množit jak c...i nebo potkani.
Držím ti palec až si to od tebe nějaký zverimex veme. (všichni se mi "vysmály", že nebudou riskovat zavlečení infekce a nemocí z domácí nádrže).

Před výletem do WC je zachránila sousedka, jinak dřív nebo pozdějí třeba zkončíš u rozděleného páru. (nebo WC) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 17:20 R Muž ctibum [6928] Re: Klára
Když se zaregistruješ, založíš prezentaci a vyplníš (krom jiného) seznam ryb, tak je můžeš označit jako "k darování/prodeji", což bude k nalezení v inzerci, dokud to zase sama nezrušíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 16:06 Klára Re: ctibum
Ahoj, moc díky za link na téma s přebytky. Ten jsem tu předtím sama nenašla. Ukládám a jen co odrostou, šoupnu je tam. Klasickým velkým zverimexům bych se ráda vyhla, nějak nemám dvakrát dobré zkušenosti s jejich "péčí". A ty menší, kde se rybám fakt věnují, si zase hlídají logicky, od koho berou a mají nasmlouvané osvědčené dodavatele - to už jsem zjišťovala. Tak snad se je povede rozdat. Kdyby snášeli nižší teploty, klidně bych je coby větší šoupla do venkovního 1000 l jezírka ke karáskům, ale obávám se, že to by nepřežili. Pak máme ještě druhé venkovní s vyšší teplotou, ale tam jsou želvy - to by nepřežili stoprocentně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:19 R Muž ctibum [6928] Re: Klára
Zkus obejít / obvolat zverimexy. Hornbach, PetCenter, SuperZOO...
Taky můžeš využít zdejší inzerce nebo sekce darování přebytků rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 15:13 Klára – Kam s namnoženými ancistrusy?
Ahoj, zbláznil se mi starý samec ancistruse a na stará kolena se dal do plození. Mám 15-20 ani ne 3 týdny starých ancistrusů a už hlídkuje u druhého vrhu jiker. Absolutně jsem s tím nepočítala, čili řeším, kam s nimi? Co třeba nějaký přírodovědný kroužek pro děti? Nebo kam je dáváte, když se vám takto namnoží? Nemám ve svém okolí tolik akvaristů, jestli rozdám max. 10, bude to zázrak.

Mám menší akvárium (75 l) a mám ancistruse ráda, takže ho mají sami pro sebe (albín samec a tmavá samička jako společnost) + jedna žába v důchodovém věku. Pro tohoto samce je to celkem 3. samice, kterou tam má, nikdy se do plození nepouštěli, až teď najednou dva vrhy takto krátce po sobě. Samice holt poputuje asi taky pryč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2018 08:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rami
Rami napsal: .... čím to nejlíp krmit ze sušených žrádel....... Opravdu jim nebudu chystat nějake spařené špenáty a podobně ...
- k problematice některých druhů sušených krmiv jsem se obšírněji vyjádřil ve vláknu "Ancistrus - nemoc" ze dne 09.02.2017 14:15 na základě problematiky vývojových forem onemocnění v období vývoje tohoto druhu ryb
-výtah části příspěvku
-podstatným a nejčastější původcem je v základu krmivo samotné
-nevhodnost použití pro daný druh, je především ve složkách nevhodně užívaných suchých krmiv
-u těchto umělých krmiv, je již dostatečně prokázán negativní vliv kostní a rybí moučky ,které jsou v řadě případů používané jako doplnková složka krmiv ,jedná se většinou o levnější varianty sušených krmiv, používaných ve velkochovech

-stravitelnost a potenciál využitelné stravitelnosti podávaného krmiva, je prvotním problémovým faktorem u tohoto druhu ryb

-vzhledem k tomu,že základem potravy pro tento druh, se stávají ve značné míře umělá krmiva,převážně zcela nahrazující krmení přirozenou živočišnou potravou,dochází vlastně již při vývoji k nedostatečnému vývoji přirozených IMUNITNÍCH látek a odtud se odvíjejících problémů za účasti.....atd.

-použití druhů krmiv je tedy zásadní otázka samotného vývoje a tvorby imunitního systemu


-premiová značková krmiva , třeba to uváděné Hikari a ostatní krmiva s co nejmenším podílem kostní a rybí moučky pro tento druh ,špenát a přírodní forma krmiv je rovněž žádoucí ,byt jsou podávána v omezené míře
-skutečně stačí spařít špenát ,jak je uvedeno v předešlém příspěvku a předejít tím případně možné problematice (viz výše) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2018 08:27 Muž montydvory [6] Re: Rami
Stačí spařit list salátu,
jen daš vařit vic vody až si budeš
dělat kafe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 07:19 Muž Rami [161] - Jihoamerické cichlidy
ahoj,
asi po 7 letech se mi začali třít Anci, aniž bych o to nějak stál, ale když už se stalo, tak čím to nejlíp krmit ze sušených žrádel? Nějaký tip po čem pěkně rostou? Mám jim koupit třeba něco pro eLka od Hikari? Opravdu jim nebudu chystat nějake spařené špenáty a podobně. Není tolik času na ně momentálně. No narůst je chci nechat, protože mama je opravdu velká :-D Mají pro sebe 300L. Je tam jen samec a dvě samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 19:24 Muž Yirka [9135] Re: MichalK
Záleží na tom v jakých podmínkách jsou chováni a jak kvalitně jsou krmeni. Takže je to trochu individuální. V slušných podmínkách by to mohlo být od 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 14:59 MichalK – Dospělost u ancistrusů
Dobrý den. Kdy cca dosahují ancistrusy dospělosti? V kolika měsících?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 19:37 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: visek
Je to celkem jedno, prostě tak aby se tam samec vešel. Průměr 12cm a cokoliv kolem. Ale stejně tak se vytřou v kameninové trubce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 08:50 Muž visek [75] - Tetry
jak velkej kvetinac pro anciky?nebo koupit keramiku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 12:47 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: antiA
U ancíkov sa mi raz stalo, že sa vytreli 3 samice s jedným samcom prakticky v jeden deň. Čiže je to možné, že je to ,,práca" viacerých samíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 21:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: antiA
Nemůže tam být rozdíl ve stáří jiker? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 18:35 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º> – jikry od ancistrus super red
Fotka k příspěvku Ahoj v akváriu mám anciky (2samci a 4 samice) vše super red. dneska při sběru jiker jsem si všiml že část kokonu má odlišnou barvu a to dost výrazně. Typuji to snúšku dvou připadně vice samic. Ale opravdu může být barva až tak odlišná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:33 Muž Yirka [9135] Re: Naďa
Není to blbost, chce to jemně vzduchovat a uvidíš, třeba z toho něco bude.
Ale jinak, schopný samec by měl jikry uhlídat a přivést až k rozplavání. Pokud se to brzy nenaučí, není to dobrý samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:31 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Naďa
Také jsem něco podobného párkrát udělal a vyšlo to. Jen tě upozorňuji na problém kam potom s nimi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:23 Žena Naďa [33]
Fotka k příspěvku Vytřeli sei ancistrusy. Samec hlídal, ale nevim, jak se jim to povedlo, vajíčka byla před trubkou. Po návratu z divadla byla vajíčka mimo a pouštěly se do nich postupně ostatní ryby a on stále celý den hlídal trubku. Zkusila jsem vajíčka odlovit fajfkou a dát je do porodnicky před filtr, aby na ně proudila voda. Je to blbost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 00:12 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Otakar04
ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 23:51 Otakar04
Mám dotaz, dá se vytřít samice albín a samec normální, děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 09:45 R Muž Anthrax [4789] Re: Lotuska
Myslíš zlaté karase? Záleží, jak jsou ti karasové velcí. Ale v pohodě to není. Je to ryba, která patří do jezírek. V podstatě máš v tom akváriu studenovodné ryby s tropickými. Jak je máš dlouho? Jaká je v tom akvárku teplota? A jaký je tam filtr?

Ale to už jsem OT. Takže jestli to chceš řešit, tak v příslušném tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:58 Lotuska Re: Tudy
Díky!!! Mám tři dospělé anciky v akváriu, spolu se dvěma karasama, objem je cca 80 litrů. Je to OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 15:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lotuska
Krmení třeba toto:
Dajana Spirulina Wafers 100ml. Ale max 1-2 tabletky denně! Občas kousek okurky nebo spařeného salétu. Často měnit vodu (1/3 objemu obden) a doplnit vodou 1 cm od horního okraje. Pokud se rozhodneš pro filtraci, tak bublifuk. Např:
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

To akvárim je žalostně malé pro Ancíky, i když v aktuální tísni rozhodně lepší než ta sklenice (a rybky jsou zatím malé). Určitě bych sehnal nějaké rostlinky, nejlépe plovoucí a hledal bych někoho, kdo Ancíky vezmě k sobě do alespoň 60 l akvária.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 15:22 Lotuska Re: Anthrax
do akvárka je chci dát z té sklenice dnes , nevěděla jsem, co v tom akvárku má- konkrétně pro tyto malé rybky být...? Čím je mám krmit? vím, že žerou řasy etc. ...což v tom novém moc není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 14:24 R Muž Anthrax [4789] Re: Lotuska
Kolik má ta sklenice litrů? Filtr tam asi stejně nedáš. Chce to neustále měnit vodu. Denně polovinu. A dolít jí tam co nejvíce. Každé deci se tady počítá. Normálně bych napsal nekrm, což je trochu problém, když jsou to takhle malé ryby. Asi bych dal pryč to dno, stejnak je pro ně nevhodné. Aby se dalo krmit a přitom snadno odklízet. Na žádný dlouhý pobyt to není. Co nejdříve kamkoli jinam.

Proč už nejsou v tom 12 l akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:17 Lotuska Re: Lotuska
Fotka k příspěvku Od neděle jsou v té sklenici :/

Dík!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:18 Muž LeRi [315] Re: Lotuska
Jak vypadá to malé akvárium ? Dej foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:05 Lotuska – odchov anciků
Dobrý den, jsem naprostý amatér-předesílám. začalo nám prosakovat akvárium a tak jsem jej museli zlikvidovat, přesněji založit nové s využitím části staré vody etc...při té příležitosti jsem vylovila tři malé aníky, dlouhé asi 2 cm a dala je do malého akvária (cca 12 l). Chci se zeptat, čím je mám krmit a zda tam musí mít filtr. ??? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 09:10 R Muž afc1886 [14715] Re: Džouzif
No máš tam celkem prasátka rybky a ještě 2 ampulárie které taky pěkně nadělají do nádrže, tak bych rozhodně přidal na množství měněné vody. Ty neonky bych tam určitě nenechával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 06:35 Muž Džouzif [25]
Všem přeji dobrý den. Stala se mi taková věc. Ve 128l nádrži se mi od jednoho páru Ancíků narodilo asi 12 jedinců. Přibližně měsíc po narození samec umřel a další měsíc i samice. Mezitím i 3-4 mrňata.

Vypadalo, že celkem spokojeně si v nádrži plavou a dorostli do 4cm. Jenomže po asi 2 měsících koukám a všichni Ancistrusy jsou pryč. Najednou zmizeli a nezůstalo po nich nic. Ostatní ryby jsou v pořádku, spokojeně si plavou a nevykazují žádné známky nemoci či otravy (aktuálně mám v nádrži parmičky mechové, parmičky pětipruhé, neonky modré, 2 ampulárie a pár black molly). Bohužel nemám jak změřit hodnoty vody, ale každý týden měním kolem 20 litrů.

Je mi jasné, že někdo z nich je musel sežrat (podezřívám ampulárie a možná black molly), ale je mi divné proč během 14 dní všichni ancistrusy zmizeli. Vím, že nejsou nikde schované, prošel jsem v nádrži úplně všechno.

Nevíte odhadem co bych mohl dělat špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2017 15:14 JoKa Re: ctibum
Asi takhle. Na jedné trubce se okamžitě vytřely kakadu. Vykulily a dnes spokojeně vodí, jako základna jim slouží trubka... Myslím, že kdyby to něco pouštělo, tak zrovna na potěru to poznáš nejdřív... Nikdy by se nevykulily...
Druhá trubka je u krevet, jejich citlivost na cokoli chemického by měla být známá i Tobě...
Třetí je u raků... Tady platí dvojnásob co u krevet...
No a konečně, čtyři další, společně s tou ohyzdnou černou jeskyní jsou dohromady u L213. Oba samci se okamžitě nastěhovali každý do své...

Chápu, že to je víc druhů všeho možného najednou, než si doma měl, ale někteří zdejší uživatelé nejsou jen Frantové z Horní Dolní. Někteří něco umějí... ;-)
A někteří umějí i koukat, sledovat a reagovat na změny. Nejen si o tom povídat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:58 R Muž ctibum [6928] Re: JoKa
14 dní? Tak OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:53 JoKa Re: ctibum
Kdybych si nebyl jistý a neměl to osobně vyzkoušené, tak nedoporučuji...
Už jsem si jistý... Mám je v šesti akváriích... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:48 R Muž ctibum [6928] Re: JoKa
Nepřijde mi rozumné doporučovat (svoje) trubky z moduritu, když si sám nejsi jistý, jak se bude modurit chovat v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:28 R Muž ctibum [6928] Re: zasetenradecek
Pokud chceš přesně to, co je na fotce, tak to tipuju na novodurové odpadní trubky (Hornbach, Bauhaus) s vyříznutými otvory a skleničky od dětské výživy (nebo jakékoli jiné) odpovídajícího průměru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 14:20 JoKa Re: zasetenradecek
Například: rybicky.net/forum/992
Čtvrtý příspěvek od shora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 13:48 zasetenradecek – trubka/y pro ancíky
Fotka k příspěvku Neznáte někdo jak vyrobit takové to trubky pro tření ancíků??? Jakou skleničku použít do trubky atd...Děkuji za každý nápad Radek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:54 Žena Atika [134] – Jikry a piskořky
Zdravím, nemáte zkušenost jestli je možné, že do hliněného tunelu(s jedním vchodem) se mi po vytření ancíků - asi úspěšném, samec tam zůstal a nevylézá - nalezou piskořky v celkem hojném počtu a snůšku sežerou? Tatík je nedokáže vyházet?Nevím jestli tam z jiker něco zůstalo, samec tam zarputile bydlí a odmítá se hnout, ale nic tam po vyházení šneků nevidím, leda by ležel na nich.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:02 Muž standa47 [0] Re: romant
Dekuji, zatím za jediný příspěvek,snažím se to vyřešit.Mohu se zeptat co to máte za kytku ve Vašem akvariu (moc pškné jinak) v pravo nahore je predtim skalára,kytka je zelená dlouhé listy a dlouhé stonky, nejaká cryptokoryna? Jinak to mircosorum ta hnědovka mám také rád,ale moc mi nejde?
Děkuji, mejte se.
St.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 22:31 Muž standa47 [0] Re: romant
Dekuji za koment, asi ano,ovšem známemu se to stalo i v akva 80 l!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:45 R Muž romant [27987] Re: standa47
30 litrů je 30 litrů, to bych viděl jako ten nějvětší problém a následný chování jako odpovídající daný situaci, nebylo kam uniknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:40 Muž standa47 [0] – Ancistrus vytlačí nebo dokonce zabije ryby?
Dobrý den,
jsem akvarista amater, jen malé základy z dětství. V malém akvariu cca 30 l, jsme měli párek ancistrusů a dva párky parmiřek nádherných a několik pavích oček. Při tření ancistrusů některé rybky plavali druhý den ráno břichem vzhůru a některé vyskočili.Nechali jsme malou mezeru, Když byli ancist. malí tak se nikdy nic nestalo, nebo alespon, když něměli jikry.. Je to tak, že když je teritoriální tak ostatní rybky zlikviduje...Ted máme akvarium velké celkem 236 L litru a bojím sei tam dát nový velký párek ancistrusů, aby mi nezničili ostatní rybky.Krmení bylo podle mě ok, špenát, nítěnky atd.
Moc děkuji za radu.
St.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:59 -
Mladé brázdia akvárko a na ďalšej znáške hliadkuje tatko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2016 12:41 JoKa Re: Jitka66
Malachitovou zeleň obsahuje téměř každé takové léčivo, jde o poměry... Esha je jedno z mála léčiv, ktere se u krunyrovcu rozhodně nebojím použít... Mám osobně vyzkoušené esha 2000, exit, hexamita a ndx, vše v nádržích s krunyrovci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:54 Žena Jitka66 [8] – Esha 2000 + Esha Exit
Prosím o vysvětlení: Je pravda, že Esha 2000 + Esha Exit se nedá požít u krunýřovců a teter? Ryby mám ted´ zdravé, ale něco jsem o tom četla, někde píší že ano, někde ne...... Prý léčiva obsahují malachitovou zeleň a měd´, což má acistrusům škodit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 20:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PaCi
Pokud bys v další výtěr chtěla lépe namnožit, tak samostatné akvárko (bez dna) s vodou z akva, bublifuk a ten kokosák s jikrama bez samce. Dokud nestráví váček a nerozplavou se, tak je samec chrání ve, pak je to na nich. Pokud bys kokos přendala i samcem, může se jiker zbavit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 19:06 PaCi Re: Zoidik
Pro radost určitě,ale pár jich chci i darovat rodičům a kamarádce.Ale nechám to na přírodě,protože to určitě (snad) nebudou poslední potomci :-) Jen doufám,že nikdo nebude hodně agresivní,to bych totiž určitě zasáhla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 19:01 PaCi Re: TRULY
Děkuju za nasměrování...Přiznám se,že jsem hledala,ale brzy mě množství příspěvků odradilo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2016 12:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: PaCi
Nech to na přírodě, ona si poradí sama. Nepřežijí sice všechny, ale pokud ten odchov máš pro radost, jako že jsem pochopil, že ano, tak toto bude taková nejschůdnější cesta. Kdyby jsi je chtěla někam přelovovat a pokoušela o co největší odchov, tak by sis potom mohla taky dávat otázku, kam s něma. Takto budeš mít přeživších pár kusů a pro radost ti to určitě stačit bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 12:22 Muž TRULY [164] Re: PaCi
skus si prečítať posledných 5 strán a dostaneš odpoved na všetko :) (myslene v dobrom)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 11:22 PaCi
Ahoj,prosím o radu.Samec je už 8dní v kokosu,vyplavaly z něj průhledné kuličky,takže si myslím,že za pár dnů se rozplavou malé rybičky....Ale mám kokos celou dobu ve společenském akváriu,kde jsou Molly,Parmičky nádherné a duhové a samička Betty,tak mě napadlo,jestli ty ryby nebudou požírat malé Ancíky nebo jim nějak ubližovat.Myslela jsem nejdřív že ne,ale nějak začínám pochybovat.Bude to můj první přírůstek,tak ani nevím,jak budou velcí...Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 15:11 - Re: Yirka
Nie nepletiem.Práve,že za onej doby keď sa u nás nitenky kúpiť dali(alebo si ich človek dovliekol tu z Tatier) to bolo pri dobrej opatere perfektné krmivo i na dlhšiu dobu.
Patentky dovážané prevažne z PL sú samá voda,bordel a neraz si človek zakladá na prúser v podobe ochorenia rybičiek.Ak to máš z vlastného overeného zdroja,tak je to o inom.Neraz tie PL sú niekoľko krát prebalované a opätovne zmrazované a až následne nakladané do blistrov.
Keď som ešte mal snahu patentky skrmovať,tak som ich nakupoval jedine živé a následne som si ich sám doma zamrazoval.Dokonca i teraz asi 2Kg patentiek po takomto zmrazení mám.No už viac ako 6 rokov patentky neskrmujem.Tie čo mám dávam momentálne len skalárom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 22:32 JoKa Re: David
Není vhodný ani do běžné prodávaného 54l..
30l hraničí s týráním zvířat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:39 R Muž romant [27987] Re: David
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:32 David – Nové Akva
Dobrý den,potřebuji poradit ohledně Ancíků podědil jsem Akva 30L chci se zeptat je tato litráž vhodná? Popřípadě jaký druh Ancíků popřípadě kolik kusů. Pak si o tom druhů něco přečtu :-) děkuji moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2016 19:05 JoKa Re: prasan
Já jim je teda dávám a také jich mám požehnaně... Ale o tom už jsme spolu diskutovali... pivo
Sice jsem po naší poslední debatě změnil stravovací návyky svých svěřenců, cuketu a jiné zelené mají nonstop k dispozici, ale krmim artemkou, grindalem, patentkou, treskou a jinými vybranými labužničinami... :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 19:03 Muž Yirka [9135] Re: prasan
Nepleteš si to s nitěnkami?
Když jsem se věnoval intenzivněji odchovu ancistrusů, krmil jsem patentkami běžně a nikdy jsem neměl problém. Pravda, patentky ze spolehlivého zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:55 - Re: Yirka
S prvotným názorom súhlasím.Naopak s patentkami absolutne nie.Patentky sú podľa mňa bordel a ancíkom som ich v živote nedával.Div sa svete, mám ich požehnane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 13:12 Muž Yirka [9135] Re: Gunguy
Prezentaci nemáš, o nádrži nic nepíšeš, tak je to těžké.
Ale největším omylem je si myslet, že ancistrusi jsou tak vášniví býložravci. Ono je to dost jinak. Bez dostatku potravy jako jsou třeba patentky a pod nikdy kloudně prosperovat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 12:24 Muž Gunguy [2] – Ancistrusi
Ahoj, po delší době jsem se rozhodl že akvárko trochu zušlechtím. V akvárku mám jemný písek a na dně plno kousků řasokoule zelené, jinak je v akváriu pouze růžkatec.

Mám tam spoustu ancistrusů, samce i samice a asi 5 vytíracích tunelů, ale tunely jsou plné písku a bordelu a ancistrusi se o ně nestarají. Jednou se mi odchov povedl a ani jsem nechtěl, ale teď nevím.

Bude stačit, když uberu dno aby do toho ty kužely nezapadávaly a budu hodně krmit rostlinou stravou, aby se rozmnožili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 07:26 - Re: TRULY
Flaky to už teda neviem ale sú podstatne svetlejšie ako ryby kde máš stále tmavé jedince.
Moje ancíky som teraz odsunul len do vedra kde sa mi taktiež množia.No pre spomenutý fakt mám i od tmavých svetlé potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 01:07 Muž TRULY [164] Re: prasan
soraaac nejak som to nedomyslel :) preto som naposal ze radsej.. ale tak hlavne si to dal dokopy hehe :).
Noo sa mi vidi ze si tu daval aj fotku ake mali flaky nepekne po sebe ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 23:18 - Re: TRULY
L144 nie je albín!
A tomu hovoríš ako,keď miešaš albínov s sp?!
Dovolím si tvrdiť,že takéto miešanie produkuje ,,vyblité,, slabo vyfarbené jedince.

Raz som tu už niekde dával foto na porovnanie aká je ryba z chovu ,,čistého tmavého sp. ,, a aká je ryba ak sa tam bez rozmyslu miešajú albíni. Dokonca to boli moje ryby. No to vám tak vydrží 6-7 rokov.Potom či chcete alebo nie potrebujete niečo na oživenie populácie.Bohu žial som si pridaním zdánlivo čistého jedinca od nemenovaného chovatela zmršil i ten vlastný. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 23:16 - Re: Jitka66
Budú sa krížiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.11.2016 20:43 Muž TRULY [164]
Krizit by sa asi nemali.
Ked som mal:
samec albin + samica albin = albin
samec tmavy + samica tmava = tmave
samec albin + samica tmava = albin
samec tmavy + samica albin = 50%malych albin a 50% tmave

Aspon u mna to tak doteraz bolo.
Ale aby mali albin po sebe tmave flaky tak to sa mi nestalo. Ale su tu komoetentnejsi takze pockaj na dalsie odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 20:04 Žena Jitka66 [8] Re: koikapor
Krunýřovec L144 a Krunýřovec sp. (obyčejný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:41 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Jitka66
Aké dva druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:38 Žena Jitka66 [8] – ancistrus
Pokud jsou v akvariju 2 druhy ancistrusů, může dojít k mezidruhovému křížení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 04:31 - Re: Stuco
Ak je to prvý krát a jedná sa o mladého samca,tak ten ešte nevie nájsť poriadne útočisko.Tak to zrejme jednoducho dali do rohu akvárka.Ikry sa naopak mne zdajú ok.Osobne by som tieto prvé dal do dákej sieťky+kyslík a skúsil nechať vyliahnuť bez samca v tom istom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:37 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak yo hej je otazne ci to potrebuje a ci je nutne to odchovat.
Mozno by sa to ujalo. Ak by to bolo u mna tak to prelozim aj so samcom a ikry by som dal pod zatazeny kokos. Mozno by to vyslo.
Mozno som mal doteraz stastie ze mi nikdy samec ikry nezozral. Podarilo sa mi ich odchovat aj bez samca neikolko krat.
No len potom nastal problem vo snii :-D
Hlavne albinov moc ludia nechcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 21:30 Stuco
No necham to osudu a uvidim je to prve trenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:25 JoKa Re: TRULY
Tohle se samcom nepřeložíš kámo... Je to mimo jakoukoli dutinu, nic, co by si nabral i samcem... Jak na to hrábneš, tak je konec, samec to sežere...

Jediná varianta je to přeložit bez, nebo to nechat osudu...

Víš sám, už si si vyzkoušel, že není nutné odchovat 100% z každé várky, když stejně nevíš, co s tím dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:22 Muž TRULY [164] Re: Stuco
1. bud ich preloz do noveho akva kde das vodu z akva kde su ikry + filter alebo vzduch
2. preloz ich aj so samcom do novejo akva tak isto s vodou z akva kde su teraz + filter alebo vzduch

Ak dobre vidim tak asi chytaju plesen na lavej strane takz emozno z toho nic nebude.
Precitaj si prispevky nizsie riesilo sa v podstate to iste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:21 JoKa Re: Stuco
Přijde na to, kdo je s nimi v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 21:18 Stuco – Je to v pohode?
Fotka k příspěvku Ahojte prisavnik mi takto navolno nakladol vajička samec je stale pri nich len plavaju po celom akva myslite že s toho niečo bude? Pritom maju aj jaskynu ale asi sa im nepačila :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 13:25 Muž TRULY [164]
nemyslim si ze dovodom splesnenia bol ako predindikator odchod samca. Voda nic viac. Uvidi sa nabuduce. To uz hadam vide vsetko ako ma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:34 JoKa Re: Maca123
Buď úplně v klidu. Ancáci fakt nejsou alchymie. Dej jim pár týdnů a dostaneš druhou šanci...

Hlavně nech zabíhat to pidi akvo ať je filtr ready a pak postupuj, jak jsem ti poradil, půl napůl čerstvá voda s vodou z původního, odkud přendaváš...

Ps.: Jinak se nic jiného ani čekat nedalo... Pokud je vše jak má být, samec od vajec neodejde, ani když ho budeš třepat z úkrytu pryč... Když je něco špatně a odejde pryč a pak je chce sežrat, tak je něco fakt blbě a odchováš prd, netřeba analyzovat, dal to samec najevo dost jasně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 20:41 Muž TRULY [164] Re: Maca123
noo tak to je skoda. Napis ako si postupoval, co vsetko si mal v akva, aku teplotu a aku vodu atd.. Treba to analyzovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 18:17 Muž Maca123 [8]
Zdravim, tak jsem dochoval, ryby pres noc chytily plisen, tak snad priste..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 15:13 Muž TRULY [164] Re: Maca123
prípdne ich vymen za nejaku rastlinku, drevo, alebo ako píšeš posledná možnosť darovať :) ta zaberie vždy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 15:01 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Doufam, ze si je nekdo vezme.. tady jsou rybky dicela drahy takze kdyz je nabidnu zadarmo tak se snad nekdo ozve hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 14:37 Muž TRULY [164] Re: Maca123
len si už teraz rozmysli kde ich dáš ked podrastu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 14:30 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Stari pocitam cca rok, podle me se vytreli poprve, nebo jsem si toho minimalne poprve vsiml. Samec ma okolo 7cm a samice tak 4cm..
Abych se priznal, ja byt tim starym kohoutem tak taky kdakam smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:58 Muž TRULY [164] Re: Maca123
my sa nehádame, to máš ako ked príde menší kohut na smetisko, pretiahne tam jednu sliepku z 30tich a tomu staremu ktorí trdkal od rana vadí že aj tu jednu mu niekto pretiahol :-D

Neboj tak sprav ako si spravil, nepýtal si sa odveci tak hadam sme ti poradili a možno si sa aj zasmial :)

PS: aký starý je ten samec a samica, už sa ti predtým vytreli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:55 Muž TRULY [164] Re: Urtman
ty nedáš pokoj :-D skus čítať aj medzi riadkami čo píšem.

Možno je to mladý samec, ktorý ikry ešte nemal a to sa stavalo aj mne že si odbehol. Alebo odbehol aj vtedy ak bol mladý a hladný. Nestavalo sa to často ale robil mi to jeden samček albina. Teda chcem tým povedať že som sa stým stretol skôr ako s tým aby ich chcel cielene žorať.
500 ancistrusov je malo, to som aj napísal. Ja zo seba chovatela ktorý zožral knihu nerobím lebo na to nieje dovod a necítim sa na to. Mohol by som ich odchovať viac ale to by som ich asi musel splachovať do zachodu a manželka by mi este predtým zbalila kufre pre akvaristiku v byte :-D
Ja na to kto mi radil nezabudam neboj ale už mi prídeš ako urazený učiteľ :-D
Ja ti tvoje skusenosti neberiem ale nechápem že máš problem akceptovať môj názor aj ked si mi sam napisal že som nič zle nenapisal. Je to tak ťažké?
TO máš ako ked slipke odtneš hlavu - je jasne že je už po smrti a lepšie to nebude ale aj tak sa snaží ešte utiec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:46 Muž Maca123 [8]
Chlapy, prestante se hadat. Oba jste mi pomohli a za to vam patri dik. Mozna to tentokrat neklapne ale priste uz budu pripraven :) takze jeste jednou, dik vam obema palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:45 JoKa Re: TRULY
Su 2 možnosti:
1. že ich chcel zožrať čo mi pride menej pravdepodobne
2. že sa snažil vyžrať plesnivé ikry

Každopadne ikry pozoruj ak by začali plesnieť tak je zle. Ale nastať by to nemalo


1) to je právě téměř jisté, pokud od nich odešel a nejevil o ně zájem...
2) tomu bych věřil, pokud by se od nich nevzdálil, ale jakmile odejde, nejeví zájem, tak je prostě sežere...
3) 500 ancáků je pro jiné slabší kvartál :-) a mimochodem, odchovat ancáky není vůbec žádná alchymie... Asi už si zapomněl, kdo před těmi dvěma lety radil tobě s tvými prvními odchovy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:31 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Ale už jsem si všiml, že patříš do kategorie těch, kteří několik rybiček odchovali a od té doby potřebují za každou cenu něco napsat.

:) jaaj tie tvoje skryté myšlienky v textoch ehm, myslim že sa to dá aj bez toho.
Ja mu radiť nemusim ak to pride ludom bezvýznamne, ono chcel som mu len pomôcť tak to nemusíš brať zase tak že ,,silou mocou´´ sa snažim presadiť nejaký názor a že robim zo seba mudreho ked som vlastne dokopy nič neodchoval len možno 500 ancistrusov čo je vlastne malo.
To že som sa dole na tvoje podotknutie (ktore nemalo s mojou odpovedou vlastne nič spoločne) rozpísal mi nepríde zvláštne kedže sa obhajiť musím a za svojim názorom si stojím lebo ho píšem v najlepšej viere v rámci pomoci.
Ano možno som to skomplikoval že som mu dal na výber viac možnosťi ale nie su to možnosti take žeby trvali hodiny prace navyše alebo žeby ich výsledok bol značne odlišný.
A to že tento druh debaty (v ktorom sa tu teraz budeme naťahovať a budem tu odpisovať na tvoje uštipačné poznámky) nikam nevedie tak to máš pravdu.
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:21 Muž TRULY [164] Re: Maca123
neboj nič im nebude, otočil si ich dobre.
Su 2 možnosti:
1. že ich chcel zožrať čo mi pride menej pravdepodobne
2. že sa snažil vyžrať plesnivé ikry

Každopadne ikry pozoruj ak by začali plesnieť tak je zle. Ale nastať by to nemalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:20 JoKa Re: TRULY
To nebyl útok, útok by vypadal jinak... :-P

Dokonce jsem ani neřekl, že si poradil blbost. Jen jsem poukázal na to, že jsi poradil delší, za to o to horší cestu... Nic víc...

A pokud to nebyla rada, tak tím začátečníkovi akorát zamotáš hlavu, neb by to jako radu mohl pochopit... Ale už jsem si všiml, že patříš do kategorie těch, kteří několik málo rybiček odchovali a od té doby potřebují za každou cenu něco napsat. Tvůj referát, na půl strany, na který se nikdo neptal, o pár příspěvků níž, je toho důkazem... smich

A tím bych to tady ukončil, tato debata nikam nevede... ahoj

OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:16 JoKa Re: Maca123
Nestihl jsem odepsat, byl jsem chvíli pryč, ale udělal si to dobře, pokud od nich odešel...
Občas se to stane, něco se mu nelíbilo, zřejmě voda... Buď teplota, nebo jiné parametry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:53 Muž Maca123 [8]
Tak ancaka jsem vratil zpatky do velkyho akva, vrhl se na jikry a chtel je sezrat rozzureny kamen na kterem jsou jikry prichyceny jsem postavil tak aby na ne sel proud z filtru.. az se vykuli tak pridam vzduchovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:19 Muž TRULY [164] Re: Urtman
čakal som podobnu poloútok z davu :)

Ono tie ktore som odchoval ja boli vždy zdrave a nikdy s nimi problem nebol.
Vždy dorástli do maximalnej velkosti a boli zdrave jedince.
Co sa týka toho odchovu tak tým nemyslím že som ich držal v 12litroch a boli tam 4 mesiace a že to ma takto robiť aj Maca.
Ikry som prelovil vždy bez samca a to najma ak som vedel že za 2,3 týždne sa bude zase vytierať. Robil som to koli tomu aby začal čim skor jesť a dobehol čas kedy nejedol pri ikrach a dal sa trošku dokopy. Pridal som vzduchovanie a teplomer. Voda 50% povodna 50% čerstva.
Rybky sa vyliahli a trávili žltkový vak - cca 1 týžden
Potom začali príjmať vločkovu potravu - cca 1 týžden
- vtedy som vymenil 1/4 vody každý druhy den.
Po 2 týždnoch som ich preložil do velkeho akva to je cele. Nemyslim si žeby tam bola nejaka extremna chyba.

Problem som mal to je pravda ale len 2 prípadoch
1. ked som dal vela prísavnikov do vedra kde museli byť 2 dni z technických príčin, vtedy začali padať nakolko som neprisposobil teplotu vody a v malom vedre od farby nebola stabilna teplota ani podmienky
2. ked som riesil Planariu čo by rozhodilo akvarko hocjakemu borcovi

Nenapísal som že by som tam filter nedal. AK má možnosť nech si tam ten filter dá. Za tie 2 týdne ktore som hore popísal sa filter čiastočne zabehne. Ale ak ich potom chce preložiť tak to v podstate význam do tých 2-3 týzdnov nema.

A už som mu písal čo by mal spraviť a nemyslim že by tam bola chyba.
Tak isto si myslím že koren je zbytočná vec a už vobec nie ak su tam este len ikry. NIkdy nevieš čo bolo na korenia aj koren sam o sebe v malej nádrži môže spôsobiť zmenu vody a ikry môžu oplesnieť a to iste platí aj pre rastliny ktorým bežne odhnivaju listu čo je normalne.
Maca žiadne vodičky tam pridavat netreba.
A čo sa týka toho dna tak je to na tebe. Ja som vždy nechal dno volne a robil som to koli tomu že ked sa mi zdalo že im ten žltkový vak už odchádza tak som im tam dal zopar vločiek a pozeral sa neskor či ich zjedli alebo nie. Ak ich nezjedli tak som to hned odsal hadičkou a ak ano tak bolo aspon pekne vidno na dne drobný trus a to som už vedel že je dobre.

+ nikde som mu nenapisal že ak ma filter nech ho tam nedava. Ak ho ma nech ho tam da, určite to je lepšie ako ho tam nemať nikdy. Opakujem to čo pisem od začiatku.

PS: ancistrusi su už v pohode, akva sa dalo dokopy a začali zase žrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:15 Muž Maca123 [8] Re: Urtman
Tak jsem samce i s jikrama prendal. Chvilku u nich byl a pak odplaval stranou a nema nejak zajem.. co ted? Mam ho tam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:59 JoKa Re: Maca123
Dno nech volné, kořen může být, pokud není nový, ale z jiného akva. Může být, ale nemusí... Vodičky bych tam osobně nelil. Vyper ten filtr, jak jsem psal a dej tam plovoučky. Jednou za tři dny vyměň 1/4 vody a zbytek, až do rozplavaní, nech na samcovi... Krm ho velmi, velmi střídmě, moc žrát stejně nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2016 10:54 JoKa Re: TRULY
ja som svoje bežne odchovol len v vo vode a filter som tam niekedy ani nepridal.

A pak to dopadá tak, jak se ti stalo, že? Viz tvý nemocní ancáci, se kterými si nevíš rady...
Dá se to udržet, to je pravda. Ale neraď to člověku, co jikry vidí poprvé!! Obzvlášť, pokud ty možnosti má... Proč by si nepomohl, když k tomu má vše potřebné?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:50 JoKa Re: Maca123
Ano, vymáchat ve vypraném (z velkého vyndej houbu, odsaj trochu vody a houbu lehce proper, ve vzniklém bordelu důkladně vykoupej ten nový). On se částečně zajede, než se vykulí. Máš cca 10 dní čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:47 Muž Maca123 [8] Re: TRULY
Blbe tam vidim ale rekl bych okolo 20. Mam tu jeste vodicku na zabihani akva, mam ji tam pridat?

Edit: dno nechat volny nebo mam dat pisek/sterk? Nejaky koten?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:43 Muž TRULY [164]
ja som svoje bežne odchovol len v vo vode a filter som tam niekedy ani nepridal. Hned ako sa rozplávali a stravili žltkový vak som ich začal krmiť a ked podrastli po 2 týždnoch už išli do 60l a prežili stla a všetky. Netreba akurat robiť velke skoky. Ide o to kolko tam mas ikier, je rozdiel mať tam 50 ikier v 25litroch alebo mať 130ks v 12l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 10:33 Muž Maca123 [8] Re: Urtman
No jedine jak tomu filtru pomoct ze ho vymacham ve velkym. Mas nejakej jinej zpusob? Svitit hodne, malo? Omlouvam se, ze o tom nic nevim ale nebylo to planovani poceti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:12 JoKa Re: Maca123
To malé bude stačit. Potřebuješ ale aby ten filtr byl zajetý a to chvíli trvá (i to se dá samozřejmě řešit)... Stejně to udělej, jak jsem psal. Půlka vody z původního a půlka čerstvé o stejné teplotě. I tak bych je přendal i se samcem, on toho moc "nenachodí" dokud sedí na vejcích... Vzduchování zatím nepotřebuješ, dokud se nerozplavou, ale potřebuješ plovoucí rostliny, nejlépe hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 23:23 Muž Maca123 [8]
Diky za odpoved :) v tom druhym mam taky par rybek takze vodu zcela vymenit nemuzu. Pak tu mam jeste jedno akva cirka 25 litru, svetlo, filtr, topitko.. pokud bych je hodil bez samce rovnou do toho? Potrebujou jedte neco specialniho? Vzduchovaci kamen nebo podobne? Dikes

Edit: to maly akva je prazdny takze tam muzu dat komplet vodu z toho kde zrovna jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:55 Muž TRULY [164] Re: Maca123
mozes spravit jedno aj druhe. Moznosti

1. nechat ich v akva aj so samcom
2. prelozit ich do ineho aj so samcom
3. prelozit ich bez samca

2.1. dat vodu z akva 50% z ktoreho prelovujes
3.1. dat vodu z akva 50% z ktoreho prelovujes
+ v oboch pripadoch temeprovat na rovnaku teplotu a pridat kyslik

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:52 JoKa Re: Maca123
Klidně můžeš...
Pokud je to reálné, vzhledem k tomu akva, kam je budeš stěhovat, tak v něm stáhni vodu a dej půlku vody čerstvé, odstáté a druhou z původního akva, samozřejmě bacha na teplotu... Přendej i se samcem a máš vyhráno...

Edit: pokud to nejde jinak, tak je prendej "na hulváta" rovnou. Budou možná nějaké ztráty, ale ancaci si na to zrovna extra nepotrpí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 21:33 Muž Maca123 [8]
Zdravim, dneska jsem mel v planu dodelat akva a zjistil jsem ze se mi v nem zrovna vytrelu Ancici. Muzu samce i s jikrami premistit do druheho akva nebo mam radeji pockat nez se rozplavou? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:26 Muž TRULY [164] Re: Urtman
no to hej. Raz sa vytru pod bridlicou, druhy krat sa mi vytreli v kokose, teraz jaskynka, a vytreli sa aj v strbine na 3d pozadi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 21:18 JoKa Re: TRULY
Ono je to většinou jedno... Stejně si samec vybere úkryt sám a je jedno co mu uchystáš, stejně tam nebude, vybere si to jinde... ;-) :-)

Jinak všeobecně, dva vchody, takové, aby je byl schopný tělem ucpat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 20:37 Muž TRULY [164] Re: DavFM
podla toho asi aku velkost si zabezpecis. Ci maju minimalnu vytieraciu alebo su ud odrastene. Ak su vacsie kusy tak si myslim ze ak das hlbku 10-12cm a sirka x vyska - 5x5. Ale pytal by som sa prasana, on je fundovanejsi v tomto druhu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2016 19:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Zarizuju spolecenske akvarium, kde chci mit L201 Hyp. Contradens. Na jedne bocni strane akvaria jim chci vyrobit "hotel" z bridlice, proste takove chlivky. Nevite nekdo nejaky orientacni rozmer at je jim to tak akorat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:10 Muž TRULY [164] Re: Jirka
Hlavne vela citat a najlepsie v tomto vlakne.
Nenapisal si ci je to spolocenske akva alebo si ich dal niejde vytriet.

Su len 3 moznosti
1. nechat ich v akva - tam ich vsak mozu zozrat ine ryby
2. dat ich aj so samcom a nejakym ukrytom do ineho akvaria
3. dat len ikry do nejakeho maleho akva a dat tam kyslik


Ide o to ci chces odchovat vsetko alebo to nechat na prirodu.
Ak chces odchovat vsetko tak mozno zvolit moznost dat do 12l akva do nejakeho napr. kokosu ktory otocis hore nohami a pridas jemne vzduchovanie a ohrievac na 24-26°C.

Najlepsie bez dna. Prve dni budu travit zltkovy vak. Ak sa ti uz bude zdat ze ho nemaju normalne im nasyp vlockove krmivo. Ak ho nezjedia tak to odsaj hadickou a vymen polovicu vody ktoru si pripravis dopredu na tu istu teplotu alebo izbovej teploty. Vlocky pridavaj a pripadne odsavaj kazdy den. Ak uz budes vidiey male hovie ka tak budes vediet ze uz jedia a mozes byt kludny a vlastne dookola robit to iste. Krmit a cisit.
Ide o to kolko ich mas a kolko sa ich vykuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:39 Jirka – Ancistrus
Prosím o radu mám jikry ancistrusů v plovoucím sítku blízko filtru protože mi je samec prudkým pohybem vyhnal ven z trubky.Ale nevím jak dál postupovat odlovit samici nebo i samce.A jak potom dál až se začne potěr kulit.Děkuji moc za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 10:46 Quasimodo Re: TRULY
Díky za odpověď. No, já jednak svoje krunýřovce pořád ještě považuju za moc malý na rozmnožování a jednak jsem se jim snažil udělat takové prostředí, aby se mohli schovávat. Takže jsem nekoukal, jestli neuvidím nějakého nezvykle obtloustlého a ani je popravdě moc často nevidím. Pod kamenem jsem nenašel nic. Žádné zbytky jiker. Taky ale nepostrádám žádnou rybku, kterou by tam mohli konzumovat. Jinak mám živorodky a jejich potěr obvykle najdu spíš u hladiny. Takže jsem to tipnul právě na ty jikry ancíků a chtěl jsem vědět, jestli je normální, že by se na ně vrhli šneci. Ulevilo se mi, když říkáte že ne. Malých by mi bylo dost líto :-)
No, možná se tam nějak dostala tableta spiruliny, i když krmení házím na druhou stranu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 07:43 ioopp Re: Quasimodo
Nebyla tam spíš mrtvá rybka, nebo nějaké žrádlo? To se pak stahují na jednu hromadnou žranici všichni šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 10:12 Muž TRULY [164] Re: Quasimodo
teoreticky ano aj ked som si nikdy vešmiol aby slimáci utočili na ikry. Ak boli vovelkej presile oproti samcovi tak teoreticky ano.
Ale najspolahlivejšie to bude ak sa pozrieš na samicu, má mnešie brucho nema? Ak si ju nepozoruješ tak sa to nedozvieš. Najlepsie je robiť si záznamy, ak sa už vytrela, tak do 4-5 týždnov sa vytrie zas ak ma podmienky. Ak nemá tak minimálne jej vidno vacšie brucho.
Neostala pod bridliocv na škrupina z ikier? taka biela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 09:48 Quasimodo – Okružáci a jikry
Ahoj,

včera večer jsem pozoroval, jak se mi snad všichni šneci (okružáci a piskořky) nacpali pod břidlici a s nevalným nadšením a hlavně dost bezůspěšně do nich šťouchal ancistrus. Bylo jich na něj prostě moc. Šneků je tak půl až jedno deci. Dneska už jsou šneci zase rozlezlí po celém akvárku a krunýřovec se schovává pod břidlou. Je možné, že jsem právě přišel o snůšku jiker ancíků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 09:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: beo88
Napřed akary pořádně nakrmte a zkuste tam dát jednoho, pokud se bude mít kde schovat, neměl by to být problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 21:25 beo88 – Velikost
Ahoj, prosím chtěl jsem se zeptat jak by měli být velcí Ancitrusci než je dám do akvárka s Akarama, které mají až 9cm. Po vylíhnutí jsem je dal do menšího akvárka a teď bych chtěl dát některé zpět. Mají už tak 2cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 21:28 - Re: TRULY
Ak je to planaria,zrejme je.Tak odkaz, čo dal kolega je to najlepšie čo sa dá použiť.Používal som to pri krevetkách.Várka od várky má trocha iné účinky,zrejme podľa obdobia zberu toho výťažku betelovej palmy.Niekedy sundáš i slimáky inokedy dáke prežijú.Na planariu a jej podobné je to fajn prípravok.Odporúčam po dákej dobe ešte potom preventívne zopakovať aplikáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 21:24 TRULY
k. dik nasiel som to uz aj na SVK weboch.

Takze sa priklanate k verzii ze ikry vyzrali tie hlisty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:45 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:41 Muž TRULY [164] Re: prasan
ja to nikdy v akva nevidim. Prvý krat som to zbadal pred mesiacom ked ako píšem zrejme vyžrali všetky ikry. Dneska zase po cca 16 hodinach ich tam bolo asi 50-60 a premavali sa tam ako na dialnici a samec ich nevedel zrejme vyhnat.
Riadne ma to štve lebo už 3 mesiac nemam sp. verziu len albin a stoji mi odber v KE, tak neviem čo mam robiť.
Ak som dobre googlil tak som sa dostal k nejakemu tvoru s nazovam PLANARIA.
Vsetko v angličtine ale neviem sa dopatrať ako to odstraniť, aj ked su tam nejake chemicke navody s praškami ktore nepoznam a niesu u nas dostupne.
nechapem odkial to je ako sa to živý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 19:02 - Re: TRULY
Sám netuším čo to je.Skús JBL nedol - ten je šetrný a účinný na podobnú háveď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 17:32 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.
Včera som preložil albinku na vyter do 45l akva kde mam sp. pár a asi 40 malých ablinikov.
Lenže zase mam ikry len asi 30%. Už minule som riešil že nezostala po výtere a 4 dnoch ani jedna ikra iba prazdne skrupinky.
Je to podla vas spôsobene problemom samca, (predtým žiaden problem), alebo mi zožrali ikry zase parazity? pozrite foto
Ked som otočil kokos pred výterom nebol tam ani jeden parazit. Teraz po 16hodinach od vyteru ich tam bolo asi 60 a prehanali sa prazdnymi vajičkami. Z výteru mi ostalo len asi 23 vajičok ktore som už preložil preč.

Myslím si spravne že ubytok ikier maju na svedomí oni?

Neviete čo je to za háveď, ako vznikla v akva, čím sa živý a ako sa jej zbavím ? Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 07:23 - Re: mamen1
V nie menej podstatnom sú ancíky riadny bordelári vzhľadom na ich nedokonalé trávenie.Pri rastlinách niekdy dobré akurát tak na riasu.Záleží na tom aká nádrž a aké rastlinstvo by si k nim dal.Skôr ak rastlinné akva,tak by som šiel do otíkov.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 17:27 Muž mamen1 [5] Re: odikcz
asi se teda na ně vyprdnu,jsem rád,že mi rostliny celkem jdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 01:27 Muž odikcz [114] Re: mamen1
Echinodory mi baští jak o život, ale je spousta rostlin, kterých se ani nedotkou ... takže vše záleží na tom, co plánujete ... = pokud je chcete, určitě se dají vybrat pěkné rostliny, které odolají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:17 Muž mamen1 [5] Re: afc1886
díky ,právě tohle jsem myslel......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:05 R Muž afc1886 [14715] Re: mamen1
ancistrus si rád popapá na některých rostlinkách.
Edit-Podívej se třeba tady rybicky.net/forum/13022
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:03 Muž mamen1 [5] – Pořídit ancistruse?
Zajímal by mě váš názor,pořídit ancistruse,nebo ne? Při zakládání akva jsem byl osobně nakoupit rostliny ve firmě Aqua Daho,když jsem se ptal,jestli do osazenstva nádrže pořídit ancistrusy,bylo mi řečeno,že pokud chci mít rostliny,mám se vyprdnout na ancistrusy, Pořídil jsem proto na práci u dna několik panceřníčků,i tak ve mě stále hlodá,zda je to dobře,vždy jsem totiž v nádržích ancistrusy měl.......

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2016 21:37 - Re: dieu
Nenapáda.To špliechanie sú v noci oddychujúce ryby vyrušené nočnou jazdou spomenutého ancíka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2016 21:13 Muž rudolf [4681] Re: dieu
Bez obav, nebude ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116133x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479?kolik=300