Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nano akvária - co do nich

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nano akvária - co do nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 17:53 Muž 4Sima [1894] Re: Jimmy
15 kousků, ještě tu visí prezentace, tak můžeš kouknout jak to vypadalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 17:48 Muž Jimmy [8] Re: 4Sima
Kolko si tam mal tych bornejek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 17:44 Muž 4Sima [1894] Re: Jimmy
Ahoj, měl jsem to stejné akva. Na galaxky je to krátké, ty by tam nebyly spokojené. Já tam měl bornejky a to šlo. Jinak technika asi ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2024 16:05 Muž Jimmy [8] – 20-tka
Zdravim. Mam v plane taky maly projekt a chcel by som najprv nazbierat nazori skusenejsich.
Jednalo by sa o akvarko
www.invitalshop.sk/…
filter
www.juwelakvarium.sk/…
svetlo
www.invitalshop.sk/…
dno
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…
pridavanie plynneho CO2
co sa tyka rastlyn tak hlavne nizke a kobercovky
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…
www.invitalshop.sk/…

Po zabernuti krevetky red cherry a male hejno 10 ks danio perlove.

Myslite, že by taka zostava mohla fungovať? A co sa tyka zivocichov mohla by to nadrz zvladnut?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2022 09:08 R Muž afc1886 [14681] Re: ajajak
Je to pořád dokola, bez prezentace se není od čeho odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2022 05:32 Muž ajajak [228] Re: afc1886
Důvod proč tam dát filtr je v tom že nevíš jak akvárium vypadá. Kolik rostlin atd. Bez filtrační nebo bezúdržbové akvárium také provozuji ale ......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2022 10:53 R Muž afc1886 [14681] Re: razboravesmirna
Ahoj, za mě by si ty dánia zasloužily větší akvárium a teplotně si taky moc nesedí s bettou. Jinak souhlas s ajajak s vytvořením prezentace. Bezfiltrační nádrž provozuji a nevidím důvod napřed dávat filtr a potom ho vytahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 09:04 Muž ajajak [228] Re: razboravesmirna
Udělej prezentaci. Ale myslím že bez filtru (alespoň ze začátku) se neobejdeš. Hodně rostlin které ti filtr nahradí. Mám podobné akvárium a zatím tam filtr mám. S těmi rybkami jsi docela na hraně. Uvidíš jak se to bude vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 08:55 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny – Nemám přerybněno?
Zdravím,

pořídila jsem si před časem 30 litrové akvárium. V něm mám topítko, 25 W, nastaveno na 25,5 stupně, osvětlení jsem vyřešila led páskou. Filtr nemám, abych předešla mrtvé hladině, dala jsem kamínek, případně tu mám ještě mini bublifuk, pokud je to lepší volba? Jako schovky má osazenstvo různé druhy rostlin, kořen a ve středu nádrže je velký kámen s průplavy.

Osazenstvo tvoří dvě heleny, jedna samice betty a devět kusů dánia perlového.

Zajímá mě, jestli jsem nádrž nepřerybnila. Může takhle dlouhodobě fungovat? Udrží si stabilitu? Mám ho necelý měsíc, bettu jsem koupila pár dnů zpátky, razborky včera. Do akva jsem dala na začátku vodu ze zajetého akva, abych urychlila proces, plus startovací bakterie.

Ty startovačky je dobré dávat i při výměně vody? Měním každý týden 1/3. Mám také hnojivo, které do vody při výměně dávám, je to vhodné? Ještě by mě zajímalo, jaké hodnoty mám sledovat a zda je vhodné dodávat CO2?


Děkuji za odpovědi. Ať se daří!:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2022 21:47 Muž ajajak [228] Re: KuBvA
Dávají do těchto akvárií Bornejky to máš pravdu ale je to akvárium maličké a myslím že se tam nebudou cítit dobře. Je to jen můj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 17:20 Muž vlka [3444] Re: KuBvA
Zábavou myslím doopravdy zábavu. Razborky jsou v neustálém pohybu, čiperní, věčně zvědavé a houfové rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 07:34 Muž KuBvA [40] Re: ajajak
Kdo říkal že tam půjdou hned? :)
Jak jsem psal chci Razborky bornejské a k tomu max pár krevetek a jednoho dva větší šneky bude to hodně zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 07:04 Muž ajajak [228] Re: vlka
Razborky patří do zaběhnutého akvária, jsou citlivé na každou změnu, hlavně na škodlivé látky a v nezaběhlém a nezarostlém akváriu se jim opravdu dařit nebude.
Já osobně bych do 20L nádrže rybky nedával. A když už tak Razborku bornejskou minimálně 12-15 ks. Ztrácí plachost. Vždy když se Bornejky leknou, ztratí sytou barvu což je u nich asi taková ochrana před predátory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 23:00 Muž KuBvA [40] Re: vlka
Zábava myslíte opravdu zábava nebo že jsou nárocni ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 22:42 Muž vlka [3444] Re: KuBvA
Razborky a Pancéřníčci malí jsou dobrá volba, mám je a je s nimi ,,zábava,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 20:17 Muž KuBvA [40] Re: Beastie
Začnu nejspíš hustým osazením pak přidám razborky a uvidíme jak to půjde dál. Určitě tam pak ještě něco pořídím těd jsem koukal ještě na www.shrimp.cz/… třeba pár kousků no nevím s mini rybkami fakt zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 20:11 Žena Beastie [318] Re: KuBvA
Tak s cardinama neporadím, snad někdo jiný. Mívala jsem až 14 boraras maculatus ve 20 s podobnými rozměry, nebyla to ale pravá hejnová ryba a nebylo to ono. 10 kusů tedy určitě problém nebude. Clithon je super, hlavně když se koupí fakt malinký, roste pomalu a ty potravní nároky nebudou tak velké. Jen ne prostě hned na začátku bych ho nekupovala, přijde mi, že je trochu citlivý.
20l je moc málo, stabilita je tam mizerná, je náročné udržet funkční kytky (hodně si konkurují na živiny) a pomalé výměny a opatrně krmení. Plus menší ryby se krmí častěji a je tam větší potenciál pro katastrofu.

Začala bych fakt pomalu, viděla jak to funguje s jedním druhem a pak až třeba za X měsíců zvažovala varianty přidávání. Já se ve 20 konstantě s něčím vztekala a neměla jsem z ní radost, ale to byla určitě jen moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:53 Muž KuBvA [40] Re: Beastie
U filtru který jsem posílal jde regulovat proud mám silnější a u toho to funguje naprosto perfektně. Bublifuky mám rád ale vadí mi že rostliny které chci pořídit tak rostou po hladině a pak se dělá mrtvá hladina. A ten clithon jsem myslel hlavně na okrasu a případně jako pomocník proti řase, máte doporučení na jiného okrasného šneka co se nerozmnoží jako okružák a levatka a dokáže pomoct ? U těch neocaridin měl jsem dřívě red cherry a nějaké žluté modré atd vše chováno odděleně ale stejně mi to zbarvení nepřišlo tak krásné jako u caridin.Ty otíci mě mrzí co třeba teda nekupovat ty clithony vubec a pořídit jiné "cucáky" smich nebo miniaturní panceřníčky, chtěl bych právě co nejmenší druhy. A myslíte že těch razborek opravdu jen 8 já bych dal třeba 10. Jak jsem psal chci hodně hustě osázet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:41 Žena Beastie [318] Re: KuBvA
Za mě bych řasožrouty nekombinovala, akváriu trvá dlouho, než si ten stabilní biofilm a řasu vůbec vypěstuje (3-6 měsíců), z tohodle důvodu se otocinclus nenasazují do akvárií mladších než 6 měsíců, nemají co žrát, a navíc je jich potřeba mít hejno. Takže ty určitě ne.
Vynechala bych topítko (klidně jen na léto), na neocardini potřeba stejně není. Cardini už jsou náročnější na stabilitu a přesné parametry, pokud nejsou extra zkušenosti, šla bych třeba do hezčích barev neocardin když už něco zajímavějšího.
Začala bych za měsíc a půl teprve razborkami, 8ks, počkala bych další dva tři měsíce na zařasení (neodstraňovat nánosy ze skel a tak, třeba jen z předního), pak nasadila 20ks krevet a až za dva tři měsíce počkala, jestli je clithon potřeba (já třeba teď taky čekám, řasy je dost, ale obecně nechci krmit). Clithon se blbě dokrmuje, tablety ho moc neberou (alespoň u mě) a má rád jen přirozenou řasu a to jen tu přisedlou a na kamenech, stejně jak neritiny. Je lepší mít pro ně přirozené potravy než pak honem dokrmovat.
Filtr je otázka, do menších nádrží je podle mě stejně nejlepší bublifuk, plus ho krevetky rády okupují. Interní jsou prostě menší plocha, zbytečný plast a stejně nejde omezovat proud. Razborky nejsou úplně zdatné plavkyně na nějaké proudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:21 Muž KuBvA [40] – Nano 20l
Dobrý den mám v plánu jedno nano o 20l (35*25*25),filtr budu mít tento www.rostlinna-akvaria.cz/… dole mřížky trošku přicpu jiným molitanem aby nenasával menší rybky a topení mám malinké 25W. Mám představu to hodně osázet rostlinami a nejspíše Rasborky Bornejské, krevetky možná caridiny ale mám zkušenosti jen s neocaridinami a popřípadě 2 nebo 3 Clithony sp. a nejradši bych koupil ještě aspoň 2 nebo pokud by se vešlo 3 otíky aby řasa neměla moc šanci. S akvaristikou nějaké zkušenosti mám ale to většinou s většími nádržemi ale z určitých důvodů si teď větší bohužel dovolit nemohu. Co si o tom myslíte a kolik jakého druhu by jste dali, za každé doplnění nebo vytknutí nějakého druhu budu rád. :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 10:25 R Muž Anthrax [4755] Re: Luka123
Aby ta betta krevety neposvačila. Jsou to nevyzpytatelné ryby. ;-) Ještě k tomu Nano Clean Eckfilteru. Zdál je mi drahý, tak jsem ho sehnal za 150 Kč z druhé ruky. A svůj účel, pohnout vodou ale ne moc, plní dobře. Co si budeme namlouvat, tyhle malé vnitřní filtry toho moc jiného neudělají. Z toho hlediska je opravdu lepší ten závěsný filtr. Který má údajně objem filtračních hmot 1,3 l.
Nejlepší ale budeš mít kouknout do prezentací k lidem, kteří ho mají. A zeptat se jich, jak jsou spokojení.
rybicky.net/nadrze/32007
rybicky.net/nadrze/29215
rybicky.net/nadrze/31773
rybicky.net/nadrze/31210
rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 10:04 Žena Luka123 [128] Re: Anthrax
Teď tam jsou levatky, pak jen red cherry + borarasky (nebo, jestli mě děti zlomí, tak beťák), jinak nic. Kdyby byl beťák, už bych mu filtr asi dopřála. A i topeníčko. Krevetkám je to asi šumák :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2020 09:48 R Muž Anthrax [4755] Re: Luka123
Ahoj. Jaké šneky a jaké krevetky máš na mysli? Pokud nějaké obyčejné, tak já bych to asi zkusil provozovat bez filtru. :-) Ale chce to trochu sebekázně, nepřekrmovat, nepřerybňovat, nedělat moc velké změny atd. Teda ne že by bylo něco z toho žádoucí v akváriu s filtrem. :-)

Pokud bych měl dávat filtr do 12 l, tak bych volil asi tenhle: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Edit: Zkušenosti ostatních se dočteš zde: rybicky.net/forum/12781 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 09:23 Žena Luka123 [128] – 12l - poraďte
ZDravím, nějak si nejsem vůbec jistá, co do šnekária - které se časem změní na krevetkárnu s nějakou čudlou (buď betta nebo rasborky, uvidíme)... přijde mi malý prostor na to, abych tam cpala filtr, ale když dám závěsný, tak bude hodně složité řešit krycí sklo.

tedy mám vyhlídnutý buď: www.rostlinna-akvaria.cz/… s www.rostlinna-akvaria.cz/… (což ale bude zabírat kousek místa)
nebo
www.rostlinna-akvaria.cz/… - a oříznout krycí sklo.

Co si o tom myslíte? Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2020 07:00 R Muž Anthrax [4755] Re: .verca.
No tak to bych to topítko pořídil. Alespoň na zimu. Ony by to krevetky přežily ale v nízkých teplotách se pak nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 22:35 .verca. Re: Anthrax
Byly by tam krevetky Caridina japonica a red Cherry.
V místnosti, kde bych akva měl, je 17-18 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2020 22:08 R Muž Anthrax [4755] Re: .verca.
.verca. napsal: Vylezou mi bez krytu krevetky ven? Tak předně to chce napsat jaký druh krevetek. ;-) Já můžu hodnotit rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry a rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska . Ty mám bez krytu a nevylezly ani jednou. Od druhu krevet se pak odvíjí i topítko (zda je vůbec potřeba).

Rostliny se zase odvíjejí od osvětlení. Ale kytky které snesou snad vše jsou: rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
atd. rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 21:55 .verca.
Zdravím.
Chci si založit nano cube krevetkárium (cca 35l).
Filtr mám v plánu dát nějaký menší s Polyuretanovou pěnou. Ohledně osvětlení..zkusím najít nějaké akva přímo se světlem. Topítko samozřejmě bude také.
Dekoraci bych tam asi chtěl dát (viz. odkaz.)
Na ni by přišel nějaký mech.
Me otázky jsou:
Jaké nenáročné rostliny by jste do akva vybrali? (pozadí bude černé)
Jaké máte zkušenosti s krycím sklem? Nebude lepší bez něj? Vylezou mi bez krytu krevetky ven?
Je to vůbec dobrý nápad pro začínajícího akvaristu? :d
Děkuji

Edit: www.shrimp.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2019 23:37 Muž vlka [3444] – dost dobrý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.03.2018 00:13 R Muž ctibum [6899] Re: Erik.Č
Nechtěj nadiktovat seznam bez práce. Zkus si nejdřív pročíst tohle vlákno, i další věnovaná nano, taky o zakládání obecně je tu toho dost a tam na objemu nezáleží, pokud to nebudeš chtít třeba bez filtru, udělej si představu, co to obnáší a pak se případně ptej na konrétní dotazy... ;-)
Ryby bych do 18 litrů (hrubého?) nedával žádné, ale se tu jistě dočteš ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 00:04 Erik.Č
Môzte mi poradit postup pri zakladani nano akvaria.A potom ake ryby su vhodne do 18L akvaria a kolko. Vdaka :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2017 19:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lennis
Tenhle objem je pro ryby čistě jen jako karanténa pro jednu rybku nebo pár kusů potěru.
afc1886 píše dobře, poslechni ho!
Pokud to bude karanténa, první půlrok budovaná bez ryb, vykašli se na filtr.
Žádnou "rybku čističe"! Malé pro každou takovou! To už šneky a pár krevetek (krevetky nepotřebují filtr, pokud je dáš do zarostlé nádrže zaběhnuté alespoň 3 měsíce, malé šneky okamžitě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   06.08.2017 14:21 R Muž afc1886 [14681] Re: Lennis
Tak já osobně bych tam nedával ani tu jednu bettu. Vím,že to jde, ale i ta betta by si zasloužila aspoň 20 litrové akvárium.Nechal bych akvárium pořádně zaběhnout a potom tam dal pár krevetek.
Rostlinky jedině ŽIVÉ, plastové patří do žlutého kontejneru. Čím víc rostlinek,tím líp. ano
To topítko je do toho objemu OK.
Jako filtraci můžeš použít buď bublifuk (více třeba zde rybicky.net/forum/14139… ),nebo třeba akvarijni-filtry.heureka.cz/… .Další možností je nějaký závěsný viz www.rostlinna-akvaria.cz/… .Těch možností je víc.
Ale jako první bych ti doporučil přečíst si pár článků.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2017 13:20 Lennis – bojovnice pestrá
Dostala jsem mini akvárium slepované silikonem, 19x29x19 cm - objem 10,4 litru. Moc ráda bych do něj umístila 1 samečka bety bojovnice. Jsme úplný začátečník, ale už teď vím, že více jak 1 rybku chovat nebudu, maximálně přidám jednu "čistící", kdyby to mělo pomoci údržbě akvária.

Je výhodné i v takto malém akváriu mít živé rostlinky?
Také jsem dostala vytápění 25 W, které by údajně mělo být do dané nádržky vhodné.
Co se týče filtrace, bohužel úplně tápu. Být by tam měla, abych rybce zajistila kvalitní vodu, to je alespoň můj názor.

Moc děkuji předem tomu, kdo mi trochu poradí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 01:38 - – 20L
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2016 20:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: goodguy
Jaký máš důvod pro rybku na dno?
Kardinálky jsou celoakvarijní ryby, rybku na dno k nim nepotřebuješ, funkční akvárium s nimi považuju za zajímavé dostatečně (buď rád, mě se nikdy pořádně nemnožily).
Ancistrus rozhodně není do 30l vhodný. Pancéřníčka, než dávat jednoho, to mu raději hned uřízni hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2016 12:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: goodguy
-pokud je takto aktivní Nano akvárium, včetně odchovu,tak tam nic nedávejte
-funguje vám to ,tak nic nevymýšlejte ve smyslu ancistrus.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:44 goodguy Re: lacewings
5Děkuji za toho ostnáče, ale hledam spis neco na zpusob ancistrus. Pocet ryb jsem neuvadel, protoze se mi kardinalky neustale mnozi a prubezne se jich zbavuju, jak trochu povyrostou :) Co do poctu kusu mam aktualne prerybneno bezpochyby.
EDIT-Ty pancernicci jsou super. ALe na hejno tam nemam misto bohuzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: goodguy
Zajímavé, počet rostlin jste uvedl ,ale počet ryb už ne.
Panceříčky bych tam asi nedával vůbec,nejlépe se cítí ve skupině o počtu cca 6ks minimum,tak vzhledem k obsahu a již přítomných ryb, tak bych je tam asi nedal,
-odkazy na panceříčky
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
- rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
-ale takový ostnáč,zaplní vám i dno, jedná se poměrně o atraktivní a aktivní rybku,navíc to nikterak neovlivní malý obsah vody, ve vztahu k chovaným jedincům.
- rybicky.net/atlasryb/dario_dario
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 12:07 goodguy – rybka na dno
Ahoj. Mam 30l nano akvarium, v nem kardinalky vietnamske a asi tak 10 rostlin. Chtel bych jednu (nebo vic?) rybku na dno. Takze existuje nakej vhodnej druh? Nejakej mini krunyrovec nebo pancernicek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:10 R Muž afc1886 [14681] Re: Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 12:02 Honza – Dotaz:
Dobrý den chci se zeptat mám "nano"akvario cca 27l co byste mi za rybky doporučili ke krevetam... Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 18:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Turbínka
Mam pripravene nadherne nanoakvarium, cerny spodni ramecek z dubu s cernym lakem v matu, kryt totez s LED, automaticke stmivani, topitko s termostatem, vnitrni filtr s biomolitanem, dno Rataj PROFI SOIL, hezky koren i rostliny bych nejake vhodne nasel, ale proboha, reknete mi nekdo, kam do toho akvarka 20x20x20cm dam vodu? smich

Neni to Silvestr ani april, fakt ze ho mam a staci se na to podivat, k nicemu to neni :-) . Ono asi ani nanoakvarium by nemelo jit pod nejaky rozumny objem.

Jen jsem tim chtel rict vsem zajemcum, podivejte se jak je to male, a 30x30x30cm neni o moc vetsi, ale o co je to vic uzitku ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2015 20:17 Žena Turbínka [2558] Re: Dominika
Vzhledem k povaze dotazu doporučuji jednu věc - na akvárko pro teď zapomeň a začni číst! Jinak s tím skončíš dříve než začneš.

Doporučuji začít následující odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Kde se dozvíš vše potřebné a i odpovědi na svoje otázky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2015 20:11 Dominika – Jak a co dát do akvária?
Ahoj, začínám s akváriem do 10l. Nevím co dát na dno jestli písek nebo kamínky? A jak vybrat počet ryb. A co znamená filtr, čistič, osvětlení, topení. A je to vše nutné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2014 17:19 jamajcan Re: Danila
Jsem si jistý,že o biologické filtraci,jako takové,se mluvit dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 16:56 Žena Danila [4489] - SumciRe: jamajcan
Dno není filtr, natož účinný filtr.Bakterie ho sice osadí, ale o filtraci jako takové se mluvit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2014 16:07 jamajcan Re: Kytka
Do filtru se taky umísťují materiály,s co největší plochou povrchu a porézností/např.Ehfisubstrat/a ne křemičité písky/vyjma bazénové filtrace,ale to je jiná story/.Tady bych viděl ten zásadní rozdíl,mezi těmito dvěma materiály.O tom,že dno z páleného jílu,púsobí jako daleko účinější filtr,než dno,např.z Flexi,nemůže být pochyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 15:40 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Ale ano, i ve flexi obkladech žije dostatek bakterií. Stejně jako v kterémkoliv křemičitém písku, jde jen o to, aby dno měl vhodnou zrnitost a bylo dobře založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2014 14:53 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: 3CK
Hele flexi jsou fajn. Mají dobrou zrnitost. Pro rybky neškodné, protože nemají ostrá zrnka. Můžeš si vybrat z více barev a zrnitostí.
"Druhý filtr" od toho, ale nečekej. :-D :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14530-nano-akvaria--co-do-nich