Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 17:39 Feferonka25 – Nemoc
Dobrý den,
nevíte jestli KRUPIČKA - ( viditelné tečky po celém těle ze stresu a velkých změn )
je jenom na Neonky ? nebo ji můžou mít i jiné druhy ryb ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:04 Muž 150koni [653] Re: Lucka
Lucka napsal: moc dekuji za odkazy ale začátečník nejsem.


ne že bych chtěl rýpat ale dle vás začátečník nejste a nevíte jak změřit N látky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:56 Lucka Re: romant
děkuji za radu. dám vedet jak se jim vede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 14:53 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Měnit denně 1/3, celej tejden a to že je ancák malej, to neznamená, že to není bordelář a bude do budoucna dělat rotiku, ono se to nezdá, ale až když člověk vidí v holým akváriu, co je jeden i malej ancák toho za den vyprodukovat, tak teprve potom tomu začne věřit. Do tvojí litráže se hodí z neonek, neonky modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:49 Lucka Re: romant
tak ten 1 ancák je malinkej má cca 3cm a panceřníčci jsou tam 4 a taky maly a neonek je tam ted tak možná 14. Měnila jsem 1/4 v patek tak kdy bych mela vymenit znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:45 R Muž Silent [5949] Re: Lucka
Kapkovými testy např. www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:43 Lucka Re: Heimdall
a jak to změřím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:37 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Tak už se nám to klube. Velikost akva pro tvoje neonky ne zcela vhodné a když budu předpokládat přítomnost i dalších ryb a ono uspěchaný nasazení ryb, tak to co pozoruješ začíná dávat více smysl. Měnit, měnit, měnit vodu, to je základ. Jako přidanou hodnotu bych bral registraci a vytvoření prezentace předmětného akvária, aby se případné jiné, než mnou popsané chybky daly řešit. X-)
Edit: Než jsem to dopsal, vidím tam i ancáka a to není dobrá zpráva, je to bordelář a to akvo na něj bude malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:35 R Muž Silent [5949] Re: Lucka
Správně. Především NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:34 Lucka Re: romant
ty N látky myslite dusikaté látky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:32 Lucka Re: Legioix
45l neonky cervené, pancéřnícka a ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:45 R Muž Silent [5949] Re: romant
Zrovna o nitrifikační bakterie bych ohledně rašeliny strach neměl. Ty mají "pracovní" rozmezí pH mezi 5 a 8,5. Máš ovšem pravdu, že prvotní a nejdůležitější je nastolit rovnováhu častými výměnami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:26 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Může být, ale když je krizovka čerstvýho akvária, který se zabíhá, tak s tím moc nespěchám, tedy s tou rašelinou, jde tam o každou bakterii a víme co rašelina umí, i když to není nijak významný, prostě výluh používám až jako následnou rekonvalescenci. Ovšem je nutno přiznat, že nevíme, jak "starý" to akvo vlastně je a jak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:22 R Muž Silent [5949] Re: romant
Možná bych doporučil i nějaký kvalitní rašelinný výluh který neonkám jen prospěje a eliminuje zárodky plísní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:20 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Píšeš, že začátečník nejseš, ale tu botu jsi udělala, což se někdy stane i votlučenějším borcům. Nic do akvárka nelej a jenom často měň vodu, aby se držela hladina N látek v rozumných mezích a počítej s tím, že ještě nějaká ryba možná půjde kukat, ale ono se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:19 Muž Legioix [574] Re: Lucka
No a jak je to AQ velké? Co další druhy ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 13:13 Lucka Re: michalt
dobre Michale, uznavam asi jsem byla zbrklá a nejaké věci jsem uspechala :( V akvaristice mi doporucili Multi-medikal. Je take proti plísním na rybkach. Ale ted už problem nastal a potrebuji ho resit :( už druhy den, se na zadne rybce nic neukazalo, tak doufam, že neumřou všechny :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 21:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lucka
No a dát neonky (nebo jakékoliv ryby) do nově založeného akvária je chyba, která je charakteristická pro začátečníky, kteří se v procesech v akváriu moc neorientují. Další charakteristikou začátečníka je přidávání "nějaké vodičky, kterou doporučili (a úspěšně prodali) v akvaristice" při následných problémech, vzduchování je podobná story. Snad bych ty články pro začátečníky navzdory všemu prošel. Ryby patří do akvária, které bylo alespoň měsíc zaběhnuté s vhodným filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:52 Lucka Re: romant
moc dekuji za odkazy ale začátečník nejsem. Jen jsem ted založila nové akvarko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2014 13:19 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Lucka
Kromě toho, že teď budete experimentovat, si především o akvaristice něco nastudujte. Jinak vás budou podobné problémy trápit ještě dlouho.
Témat pro začátečníky je tu dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:16 Muž Legioix [574] Re: Lucka
To co doporučili je podle mě k ničemu. Zkusil bych eSHa 2000 nebo třeba Sera mycopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:03 Lucka – bíle hnisavé fleky
Fotka k příspěvku Dobry den, mam problém, koupila jsem neonky a dala jsem je do noveho akvarka. Voda byla odstata, vzduchovani ok, ionizator maji take, filtr take. Po týdnu co je mame v akvarku tak se na neonkach zacali delat bilé fleky vypadaji jako hnis. Dala jsem do vody sul a pak nejakou vodicku kterou mi doporucili v akvaristice Multi-medikall. Ale objevilo se to zase na dalsi rybce. Vždy se to ukaže a do dvou dnu rybka chcipne. Ryba žere normalne, plave s ostatnima a pak je po ni. Krmim je komaříma larvama mrazenýma(Bíle/červené).
Mohl by ste prosim nekdo poradit co by jim mohlo byt, než vychcipaji všechny :-(
tahle to ma zatim na hřbetu a na boku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:12 amrtin Re: romant
Dobrá,díky hmm pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:11 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Inu, tohle už tak optimisticky nevidím, bohužel zde si vybavuji sem tam diskutovaný tzv. moribundus neonkový, což může bejt pěkná patálie, ale nemalujme obrazce na stěnu, možná je to opravdu jenom to zaplísnění. Nasaď klasiku, jakou to ti jistě nemusím popisovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:07 amrtin Re: romant
Fotka k příspěvku Já vim,dal sem jí do jednoho pokusnýho miníčka a zkusil ještě vyfotit,ale výsledek je ještě horší...ale díky za reakci,já v to doufal taky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:55 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Teda tohle jsou ty nejhorší fotky, na nějakou dignózu, tedy alespoň pro mě, ale tipoval bych to na to zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:48 amrtin – bílý chomáček
Fotka k příspěvku Zdravim,líp se mi to vyfotit nepodařilo,ale trošku to vidět je-na hlavě má takový bílý chomáček,má to jen ta jedna a jen ten jeden chomáček.Žádná ryba(ani nic jiného) do akva nepřišlo.Nemůře to být jen zaplísněné poranění?Včera to ale neměla.Odlovil jsem jí(akorát nevim co s ní dál,mám jí v kýblu).Plave a žere normálně,nic jiného divného na sobě nemá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 07:48 Muž konrad [45] – hmyzomorka rybí
Zdravím
Dnes ráno som si všimol, že jedna hengelka celá vybledla a iná ma bielu "dieru" pod hrbetnou plutvou. Teraz v práci som naštudoval, že by to mohla byť neonková nemoc (preto táto téma). Ak stihnem dojsť domov skôr ako uhynú, obe odstránim a budem dúfať, že iné nakazené nie sú. Ak by som to ale nestihol a jedna zdochla a vypustila spóry, dá sa nejako akvárko vydezinfikovať bez likvidácie celej nádrže? (rátam s tým, že možno všetky neonky a hengelky uhynú)

Pravidelen odkaľujem s výmenou vody, pH mám 7,4 ale ani to nezabránilo infekcii :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 11:03 Muž snehulda007 [850] Re: tominko80
Pokud máš v akv. šneky (třeba okružáky)nebo třeba ancíky tak ti se o ní postarají sami;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 10:42 tominko80 – uhynuta neonka
dobry dn,chcem sa spytat uhynula mi neonka cervena a nemoze ju najst co sa stane kej ju tam necham mam112 litrove akvarko

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:17 Muž patamatix [408] Re: grego
No já už taky vidím hůř,než ve dvaceti ;-) Možná to bude věk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:13 Muž grego [1] Re: romant
No má to na oboch očiach a v akva je uź 3 roky a dva roky v akva nebola nova rastlina ani nova rybka (teda okrem narodených).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:04 R Muž romant [27987] Re: grego
Třeba motolice, jenom úvaha. Jedna ryba z hejna obvykle může býti postrádána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:02 Muž patamatix [408] Re: grego
Tak asi bych se neděsil,pokud nemá jiné problémy a vyčkal co se bude dít. Může tobýt jen nějaká vada,která nemá vliv na její žití ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 18:51 Muž grego [1] – biela bodka v trede oka
Ahoj,
neónka má v strede oka (teda oboch očí) jasne viditeľnú bielu bodku, čo to môže byť za chorobu? Inak žiadne iné prejavy nemá.
Dík. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:21 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: patamatix
jj, tobě taky a díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:54 Muž patamatix [408] Re: Pítik
Tak ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:49 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: patamatix
dám jí ještě šanci, navíc perlivou vodu doma stejně nemám, ale tak zatím díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:44 Muž patamatix [408] Re: Pítik
Já bych ji netrápil,perlivá voda je všemocná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:41 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: patamatix
už jí není pomoci? uvidíme ráno, nebo možná během noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:39 Muž patamatix [408] Re: Pítik
No stejně s těmito příznaky,už asi plave na druhý břeh,takže jak říká romant :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:39 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Když do zítra nesplaskne, tak bych jednal jak jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:37 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: patamatix
ne, neodstávají. jen je nafouklá a těžce dýchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:28 Muž patamatix [408] Re: Pítik
Neodstávají jí šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:06 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:03 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Pítik
příznaky podle mě přiotrávení - lape po dechu, i pusou. vypadá nafouknutě a neplave s hejnem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:01 Muž Pítik [14] - Amerika – odlovení
takovej drobnej dotaz, co tu byl asi 1 000 krát.
myslim že je jedna neonka přiotrávená, když odčerpám část vody - cca 3 litry z nádrže, doleju to dalšíma dvěma z vodovodu, srovnám teploty, to by jí mělo pomoct...
ráno vyměním vodu a vpustím jí plynule zpět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 04:47 R Muž romant [27987] Re: baletka
Já jenom znovu zopakuji a Ty to dobře víš. Přesné určení nemoci, veterinární rozbor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:52 Žena baletka [624] Re: romant
OK, díky za doplnění informací :-) Nicméně to nemění nic na skutečnosti, že pleistophoru (neonkovou nemoc) ani jedno nevyléčí. Používá se to "proti ní" pouze preventivně a to ještě s pochybnými účinky, ne? Robo: dle všech možných zdrojů, co jsem četla, nemoc neonek nelze léčit. Ale třeba tu někdo zkušenější nějakou meducínu našel ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357?od=601