Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neonka - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2024 01:00 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lubos.bozka
Hmyzomorka rybí (Pleistophora hyphessobryconis)
Napadené ryby okamžitě utratit,zvýšit hygienu nádrže (odkalování,výměny vody,údržba filtru,vhodné množství kvalitního krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2024 20:58 Muž lubos.bozka [0]
Fotka k příspěvku Co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2024 19:05 Muž Elektronikar [136] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Kawasaki
Nejaké užitočné informácie o Lymphocystis-virus: rybicky.net/nemoc/lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2024 19:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Pedros
Jedná se o Lymphocystis-virus způsobující nekontrolovatelný růst buněk. Teď už si sám vyhledej co s tím já už si to nepamatuju. Je to dávno kdy se mi to taky na pár rybách objevilo. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2024 17:54 Muž 4Sima [1897] Re: Pedros
Buď ji separuj, nebo v zájmu ostatních utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2024 17:40 Muž Pedros [5] – neonka - plíseň?
Fotka k příspěvku Neonka má pod tlamičkou jakýsi útvar. Nepřijde mi to na pohled jako klasická plíseň. Je to průhledné a vypadá to, že je to tvrdé. Zkusil jsem v karanténě léčbu acriflavinem, pak esha 2000 a nic. Velmi pomalu se to zvětšuje. Ostatních cca 150 neonek zcela v pořádku. Nějaký nápad co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2024 13:51 Muž Freedlo [229] Re: Feesha
Zdravim. Aby mohli kolegové poradit, je třeba vědět více o vaší nádrži. Jak je stará, jestli je zarostlá, jak je velká, jestli proběhlo vpuštění rybek do akvária až po zaběnnutí nádrže. Jaké jsou parametry vody a tak dále a tak dále. Pokud je to nová a nezaběhlá nádrž prakticky bez rostlin a se špatným dnem - bude to nejspíše důvod, proč ryby trpí a strádají.

Doporučuji založit prezentaci, jinak nebude nikdo schopen efektivně poradit

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2024 13:43 Muž Feesha [0] – Neonka s vyrustkem na tlamicce
Fotka k příspěvku Ahoj, behem 2 dnu se jedne neonce udelal takovyto vyrustek, je apaticka nebo naopak rychle plave sem a tam. Poradte prosim. Diky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2024 17:02 R Muž ctibum [6926] Re: Dadaj
Máte se strýcem stejnou dekoraci i stejné pozadí nádrže...? hmm

Za chyby se nemusíš stydět, spousta začátečníků si tím prošla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 14:48 Muž Dadaj [0] Re: Starka
Foto není z mého akvária jedná se o akvárium strýce kterému jsem je kupoval. Mé akvárium je založené teprve cca týden takže žádný strach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2024 12:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Dadaj
Fotka sice nekvalitní, ale právě takto se hmyzomorka projevuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2024 12:01 Žena Starka [248] Re: Dadaj
Fotka je extrémně nekvalitní.

A jelikož jsi nepockal se zabehem akvarka a ted budeš ryby trávit probíhající nitrifikaci, doporučuji měnit čtvrtinu vody každý den nebo aspoň ob den. Snad to rybky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2024 23:12 Muž Dadaj [0] – Neonka modrá nemoc
Fotka k příspěvku Zdravím ve spolek, dnes sem koupil neonky modré a doma jsem si ihned všiml že jedna neonka má z jedné strany jakoby povlak nebo to tak aspoň vypadá… je možné že to je hmyzomorka ? Mám se bát i o ostatní ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2023 21:12 Žena Starka [248] Re: Renata
Ahoj,
18. 10. jsem Ti radila, proč Tvé neonky nebudou zrovna šťastné ve Tvém akváriu. Prosím předělej si to akvárko, jinak takové dotazy ohledně nemocí zde budeš psát pořád.
Máš špatné dno, žádné rostliny = žádné skrýše, nejspíš silné světlo, filtrace na nic, a tyto faktory neonky stresují. Navíc máš i přerybněno. Tudíž hledejme i příčinu nemoci, nejen léčbu.

Kdo by chtěl Renatě poradit, přečtěte si její příspěvek z 18. 10. v odkazovanem vlakne, je tam i fotka akvarka.
rybicky.net/forum/15…

Ano, rozepsala jsem se tam a vlastně Ti napsala, že máš všechno špatně. Ale věř, že to myslím jak s Tebou, tak i s rybkama nejlíp. Jestli to nezměníš, akvarium bude jen starost, nikoli radost.

Co vše je s jejím akva špatně jsem psala zde:
rybicky.net/forum/15…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 11:36 Muž Lojza007 [1207] Re: Renata
Jaký je stáří akvária? Tipuju na nevyvážený podmínky a každopádně, pokud není chyba v těch litrech, tak neonky se do 25l v žádným případě nehodí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2023 00:02 Žena Renata [0] – Nemoc neonka
Dobrý den, máme akvárium asi 25l a jedné z neonek se u tlamičky udělal jako by bílí nárůstem nebo flek nevíte co by to mohlo být? Rybička normálně jí a tváří se úplně normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2023 09:55 Žena Starka [248] Re: noverka@seznam.
Ano, je malé na neonky, navíc 5 neonek je fakt málo. Neonky někomu daruj, nemusíš je hned vraždit. I toho ancíka. Do takového akvarka bych dala nějaké rasbory, nebo jestli se Ti líbí, klidně i krevety. Případně jednu bettu.
Zdejší akvariste mě doplní.

A prezentaci poctivě založ. Prezentace není jen na chlubení, ale jde o to, že když tam poctivě dáš veškeré info, tak akvariste Ti dovedou líp poradit a můžou odhalit problém, který by bez prezentace by neodhalili.

My si tu rádi pomáháme, nikdo se Ti smát nebude a lynčovat Tě také ne. ;-)
Edit: Zatížila je kameny. A dělala si tzv. octový test kamenů? Pokud kameny s octem šumí, do akvária nepatří. Ale nejspíš problém s neonkou se vyskytl již předtím, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2023 19:31 Žena noverka@seznam. [0] Re: Freedlo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku … domnívám se, že se ani do záložky prezentace toto akvárko nehodí :-)
Má jen 30 litrů, partner zemřel pře pár lety a přežíval v něm jen zlatý Ancistrus, kterého jsem pouze krmila a občas trochu pročistila akvárko. Jenže letos po návratu z dovolené vybouchlo vzduchování, tak jsem to pročistila, koupila nové, i rostlinky a k tomu pět neonek kamarádek (kvůli dceři). Ancistrus vyloženě ožil… až moc dvě Neonky za poslední měsíc zmizely. Pořád vyhrabává kytky, dnes jsem koupila nové a zatížila je většími kameny. Slyšela jsem, že je to hodně malé akvárko pro tyto ryby, ale vraždit se mi je opravdu nechce a na založení nového akvárka se necítím.

Co se týče hodnoty NO3, tak ta je mnohem vyšší (viz přiložené foto).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2023 19:08 Muž Freedlo [229] Re: noverka@seznam.
Zkus si tu zalozit prezentaci at vime, jak akvarko vypada a dalsi detaily. Jinak se spatne radi: )

Jestli vyskocily dusicnany tak na kolik? Ja mam kolem 20-30mg/l napriklad, ale mel jsem i vic a rybky byly v pohode. Nemyslim, ze neonky jsou zrovna citlive na dusicnany..ale zalezi kolik si namerila

Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2023 18:30 Žena noverka@seznam. [0] Re: afc1886
Ještě jednou velmi děkuji, už je pryč. Změřila jsem vodu a vyskočilo NO3… nevím, jestli vyměnit část vody nebo koupit něco na léčení? Jsem začátečník, akvárko jsem zdědila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2023 15:13 R Muž afc1886 [14704] Re: noverka@seznam.
Nepovím ti co to je, ale z vlastní zkušenosti ti poradím okamžitě odlovit a šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2023 13:48 Žena noverka@seznam. [0] – prosba o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den,

může mi někdo zkušený poradit, co by mohlo být s naší neonkou? Jí a plave normálně.
Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 20:22 Žena Lucin123 [0] Re: ctibum
Nene, myslela jsem tu bouličku co má pod pusinkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 20:20 R Muž ctibum [6926] Re: Lucin123
Jakože to břicho?
Zatím obecně, založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2023 20:02 Žena Lucin123 [0] – Neonka bíla boule
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.
Neonka se chová normálně i jí. Jediné co, tak máme nově založené akvárium. Jinak jsou všechny ostatní rybky ok. Děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2023 22:49 Muž Olda [0] Re: Anthrax
Ahoj, dík za radu ;) Taky čím více to pozoruji tak nabývám přesvědčení, že toto není krupička. Maj to jen neonky u té skaláry to bude asi nějaký jiný problém....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2023 21:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Olda
Ahoj, na nemoci nejsem odborník ale tohle krupička není.
Teplota 29 stupňů mi příjde extrém vzhledem k tomu, že nevíš co léčíš. Neumím tu nemoc pojmenovat ale tohle mi připadá jako následný projev něčeho jiného a ne jako parazit.
Osobně bych neriskoval zdraví dalších jedinců a tyhle podlomené ryby separoval nebo utratil. Třeba ti někdo doporučí něco sofistikovanějšího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2023 23:20 Muž Olda [0] – Krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
asi klasická krupička na 3 neonkách červených a jedné skaláře.
Jen mi je divné, že neonky mají pod krupičkou i velkou bouli a bílý flek.
Další podivná věc ráno jsem našel mrtvého ancistruse samce, ale nic jsem na něm nenašel, večer byl ale hodně apatický...
Zatím jsem nasadil Esha Exit a 2000 a zvýšil teplotu na 29C.
Mohu poprosit o radu zkušených, zda se opravdu jedná o krupičku či kombinaci s něčím jiným (třeba neonková nemoc atd..)
Děkuji moc Olda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2023 17:35 Muž vlka [3456] Re: Rovano
NO2, NO3 ani nic jiného jsem nikdy neměřil, pravidelně každý týden provádím údržbu, při které měním 1/2 vody. Novou vodu dopouštím přímo z kohoutku. Nejstarší rybičky mi takhle ,,odchází,, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 22:37 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Stále bych to léčil jako bakteriální infekci a vyměnil část vody. Může být i interní.
Jsi si jistý že NO2 a NO3 ok? Předpokládám, že ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 21:55 Muž vlka [3456] Re: Rovano
Vždyť píšu jen u jedné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 20:30 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Jako u další neonky jsi zjistil že ji chybí některé ploutve, ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 20:24 Muž vlka [3456] Re: Rovano
Ta spodní je zlatá a tu bez ploutví mám s cca 6ti dalšími 5 let a včera jsem u jedné z nich zjistil ty ploutve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 20:17 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: vlka
Nerozumím. Máš ji 5 let a včera jsi ji znovuobjevil? Nebo je máš 5 let a včera jsi objevil tento 1 kus?
To dolní zbarvení do hněda je divné. A co je ten bílý kus dole? To má být taky Neonka? Je nemocná, vypadá to na Flavobacterium columnare (Flexibacter columnaris)-Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2023 19:42 Muž vlka [3456] – ...
Fotka k příspěvku Zdravím milovníky vodního světa. Včera jsem objevil v akváriu jednu Neonku, která prostě nemá prsní, bříšní i řitní ploutev a poškozenou ocasní. Zbarvení jako ostatní, baští jako ostatní. jen plave bez těchto ploutví. Letos ji mám pátým rokem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 19:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ally
- podle všeho nevhodné podmínky v důsledku rozkladu rostlin, nevhodné prostředí objemu akvária pro tento druh ryb, stres ryb, případně možná nemoc zvaná Krupička
- zbytek případně ve vláknu k zakládání akvária + prezentaci akvaria ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2023 19:13 Žena Starka [248] Re: Ally
Ahoj,
jako začátečník Ti napíšu příčinu - měli jste krásnou vidinu akvarka, ale bohužel jste udělali tu chybu, že jste si koupili malé a ted se budete trápit.
Dej si ten čas a procti si mou prezentaci, aby jsi zjistila, že takhle to dal nejde.
rybicky.net/nadrze/33667-vsechnospatne

Podle toho co píšeš, tak jestli měly rybičky flíčky, bylo nutné zahájit léčbu. Mohly být nemocné už při koupi. Navíc hodnotit situaci bez fotek je taky věštění z vestecke koule.

Každopádně o dalších neonkach už neuvazujte, je to na ně malé. 30 l akvarko má tak 40 cm na délku a je to pro neonky malé. Navic je to nuda. Sama je takhle mám, a většinu času "stojí" na místě, jen sem tam se prozenou a nejvíc jsou akční, když je krmím, jinak je to akolvarko mrtvé. Mimochodem proto porizuji větší akvarko, jen ať se správně pochopíme, které bude mít minimální rozměr pro neonky, a to je 80 cm délka.

Další postřeh je, že jste do akvarka nalevali samé zazracne vodicky, ale vůbec nemáte ponětí o vodě. Chyba. Taky jsem se s tím takhle udrbala a nebudu ani psát, kolik peněz jsem vyhodila za tyto zbytečné vodicky.

Bude to znít hrozně, ale zkusila bych neonky vyléčit, zdejší akvariste mě doplní jak a čím, nebo je nechat dožít. Udělat desinfekci akva (opět mě někdo doplni), zkusit to osadit rostlinami, dle zkušeného akvaristy Václava sami uvidíte, které rostlinky se chytí, pry se to tak samo "vytříbí". Mimochodem at neutracite nesmysl peněz, není marné vzít rostlinky od někoho, kdo se jich zbavuje za děkuji.
A pak pořídit synovi bettu. Jednu mám a musím říct, že je to milionkrát zábavnější pohled než na neonky, páč i když to není plavec, tak plave ohodne víc (není náročná na prostor, neonky ano). Navíc se jí dá dávat do akva zrcadlo, což je taky něco příjemného na pohled.

Začněte se akvaristice víc věnovat, nebo to nikam nepovede. Malé akva je mnohem náročnější než větší. Já se rok trápím s neonkama v 25 litrovem akva. Nedaří se ani rostlinam, ani rybkam (jde vidět, že nejsou spokojené a xhybi jim prostor). Jsem pesimisticka, nechci Vás odradit (což už jsem udelala), ale s takovou budete cpát jen peníze do akva, nebudete mít z něj radost a za chvíli jej dáte pryč.

Píšu z vlastní zkušenosti, taky jsem chtěla jen tak akvarko, vždyť na tom nic není, ale bohužel jsem se hodně spalila. Tak nakonec pro neonky porizuji větší akva a do tohoto miniho dám beťáka. :-)

Omlouvám se ještě jednou za pesimismus, ale prostě vím, jak jsem se já vydrbala. Teď teprve se poučení z vlastních chyb - což mě stálo nemálo nervů a peněz. hmm Tak doufám, že Vy se jim vyhněte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 19:12 R Muž Anthrax [4787] Re: Ally
Ahoj. 30 litrů na neonky prostě není. Ale to jejich úhyn nezpůsobilo.
Probíhala během těch tří týdnů nějaká údržba? Uhnívající rostliny byly odstraněny? Kolik krmiva na těch 6 ryb bylo?
Chtělo by to prezentaci nádrže, ať je vidět jak to vlastně vypadá, kolik je rostlin a jaké druhy atd.
Edit: Kawasaki byl rychlejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2023 19:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ally
Pravděpodobně plíseň. Bez fotky se to dá těžko určit.
Založte si prezentaci ať je z čeho vycházet.
Jen na okraj Neonky nejsou rybky do třicetilitrového akva. Tam tak Endlerky a krevetky.
Doporučuji projít si pár prezentaci malých akva zde.
Některé jsou opravdu parádní.
Ps. Ty umělé dekorace dejte z akva pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2023 18:09 Ally – Neonka - nemoci
Dobrý den, mohla bych Vás požádat o radu? Synovi jsme pořídili základní set akvária - startovací ????. Jedná se o akvárium INVITAL easy tank 30l, s filtrací v krytu (uvnitř filtrace Seachem Matrix a molitan), led osvětlení. Akvárium jsme založili dle návodů - křemičitý štěrk / písek, umělé dekorace, živé rostlinky. Doplnili jsme o Dajana Biofiltr pro rozjetí akvária. To jsme nechali měsíc se stále zapnutou filtrací. Až poté jsme pořídili 6ks neonek, před vpuštěním rybek na doporučení použili Tetra Aqua Safe. V akváriu je teplota cca 24 st. Živé rostlinky jsme do akvária přidali později, za pár dní nám začaly uhnívat, ač nám bylo řečeno, že jsou nenáročné a netřeba použít substrát. Přidali jsme tedy kapalné hnojivo (Tetra Planeta Min). Některé rostlinky odehnily, další vypadá, se vzpamatovala. Neonky v akvárku byly cca 3 týdny a nyní nám za dva dny všechny lekly. Vypadalo jako by na nich byly flíčky, měly roztřepené ploutvičky. Krmili jsme 1x denně Tetra TetraMin Flakes. PH vody jsem neměřila. O co se mohlo jednat a co to mohlo způsobit? Ráda bych zjistila možnou příčinu, než se pokusíme o znovu rozjetí akvária. Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2022 15:39 Žena Vodnice [0] Re: Lojza007
Zdravím, rybky pochází ze zmiňovaného obchodu. Bohužel do druhého dne focená rybka zemřela. Nicméně zbytek rybek zůstal v pořádku. Problém se týkal pouze neonek. Pravděpodobně asi opravdu špatná várka. Mezitím jsem koupila ESHA přípravek a použila ten. Testy mám od JBL - proužky. Možná špatně odečítám, možná je teď špatné světlo, ale hodnoty se mi zdají OK (sama se tomu divím). Každopádně děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 14:03 Muž Lojza007 [1207] Re: Vodnice
Aha, jsem to špatně pochopil, objevilo se tady několik dotazů současně od různých lidí. Rybky jsou ze Sklorexu? Podle deníku by to sedělo. Odtud jsem měl problém pouze s pancéřníčky, jinak si je cením právě za kvalitu ryb. Ale ani to neznamená, že neměli s neonkama nějaký problém a transport je vždy důvod k rozšíření jakýchkoliv nemocí, které by jinak zdravé kusy ustály.
Asi bych doporučil koupit aspoň proužky na měření vody, jestli v ní není moc NO3 nebo NO2, případně zkusit udělat lepší fotky špatných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:32 Žena Vodnice [0] Re: Lojza007
Ne, akvárium bylo založeno začátkem října. Celou dobu běželo jen s kytkama. Voda se měnila každý týden. Jen rybky jsme koupili minulý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:30 Muž Lojza007 [1207] Re: Vodnice
Jako před týdnem bylo akvárium založeno? Jestli jo, tak jsou to zcela nevyhovující podmínky pro ryby těsně po založení. Pravděpodobně se jedná o otravu NO2. Doporučuju pročíst tento článek: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:23 Žena Vodnice [0] – Krupička nebo plíseň?
Fotka k příspěvku V minulý pátek jsme slavnostně osadili akvárko. Začala se dít zvláštní věc. Během tří dnů zemřela jedna neonka (jedna zemřela hned po převozu, druhá se hned separovala od ostatních rybek, byla apatická a další den už nebyla. U třetí jsem si všimla bílé tečky. Druhý den už také odešla do rybího nebe. sad Ostatní rybky se zdály v pohodě. Teď jsem si všimla u jedné ryby, že má plíseň/krupičku? Co teď - léčit celou nádrž? Rybku utratit? Jaké jsou možné příčiny? Máme něco špatně s akváriem nebo si nemoc mohly již dovézt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 21:21 Muž Jozef [311] Re: Jozef
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Skúsim pridať trochu lepšie foto. Je ako nafúknutý balón. Stále sa správa normálne. Žiadne problémy s plávaním, stabilitou. Že by mala zápchu? To by asi mala už problémy (bolesti). Alebo má nebodaj ikry (možno smiešne, ale netuším ako má vtedy vyzerať). Nie že by mi až tak išlo o tú rybku, ako o ohrozenie zvyšného osadenstva.

Edit. no nič, dnes ju skúsim vyloviť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 09:46 Muž Jozef [311] Re: Jozef
Rybu som chcel aj vyloviť, ak by to mala byť infekčná vodnateľnosť (aj keď iné príznaky nemá). Ale to je nemožné (konkrétnu neónku) - väčšinou sa mi to podarí až keď ryba začne byť apatická, ale táto nie a nie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 22:28 Muž Jozef [311] – Choroba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna zo 17 neóniek čiernych je extrémne tučná pár dní (4 dni pozorujem). Ale je nejak aktívna (štartuje po každej špine, jedle), nevyzerá že by mala bolesti? Žiadna iná také (ani podobné) brucho nemá - ako gupka pred pôrodom. Prekŕmená by hádam byť nemala, kŕmim max.2 denne aj to iba cez víkend (ostatné dni raz / dnes je diéta). A to tak, že ide väčšina ku dnu (panciernici) a všetky ryby to od tadiaľ vedia zožrať okrem nich (neóniek čiernych) - majú len pár sekúnd. Za tie štyri dni som ju kadiť nevidel.
foto nič moc, ale tvar vidieť. 1. foto pod panciernikom, 2. foto ryba najviac napravo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2021 13:16 Muž 4Sima [1897] Re: Krepec
Za mě netrápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 23:56 Muž Krepec [46] – Co s ní?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím posílám foto i když ne moc kvalitní. Neonka má jakoby beďar, řitní ploutev zakrnělá.Co s ní? Dříve jsem přeléčil beďary Multi-medikal a dobrý, ale po 14 dnech se to tentokrát nelepší. Dalších 10 ks neonek je ready. Ostatní osazenstvo také. Má někdo zkušenosti nebo radu na léčení? Nebo ji nemám už trápit?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 46

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 41973x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc