Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 15:17 medved – hnijí rostliny
nemůže mi někdo poradit. Dělá se mi furt želená vláknitá řasa a hnijou mi spodní listy rostlin. Je ji ch moc, a dělas tam hnědou kaši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 15:07 JuraS – Re: sollik
pravdu díš...čím míň "vrtám" do akva tím míň mám problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 15:02 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: domik101
Podle mě je boj s řasou pomocí chemie k ničemu. Základem je nastolit podmínky v akváriu tak, aby se řasám co nejméně dařilo. Sám momentálně bojuji s rozsivkami častější výměnou vody a mechanickým odstraňováním, plánuji pořídit pancéřníčky pro přerývání dna a SAE na listy rostlin. Nicméně nadále studuji další možnosti. Základem je hodně rostlin (hlavně rychlerostoucích stonkovek). Neměl jsem s řasou problém až do předělávky nádrže, kdy jsem odstranil velký trs Cryptocoryny a stonkovky - tím pádem se nádrž prosvětlila a přišla o hlavního spotřebitele živin a řasa se rozjela ......
V každém případě hnát se za nádrží bez jakéhokoliv náznaku řasy asi není správná cesta. Každý potvrdí, že zajeté akvárium s nádechem "patiny" tzn. i řasy je hezčí než nová sterilní nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 08:35 Muž VVV111KKK [61] – Re: domik101
Vím, že to není úplně k tvému dotazu, ale momentálně čtu toto vlákno o řasách. A hlavně ten začátek, kde jsou odkazy na další stránky, je velmi zajímavý. Jen to pořádně přečíst.
rybicky.net/forum/600…
Pravda je, že tady moc zkušeností s tímto přípravkem prezentovaných není.
S konkrétními dotazy by myslím určitě poradila firma Rataj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 08:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: invalida
k tomuto stavu se chci taky dopracovat, ale jen pomoci bezobratlich ( hlavne krevetek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:42 S Muž invalida [3881]
Mě se takový chlupatý kytky naopak líběj a kámoš mi je občas posílá..leč ancíci a krevety vše smlsnou..toť má alternativa boje ač nedobrovolného ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:26 Muž domik101 [17] - Živorodky
jo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: domik101
ze by destruct-oval všechno v akvárku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 21:11 Muž domik101 [17] - Živorodky
mam v akvariu rasu a chtel bych se zeptat jakou mete zkusenost s pripravkemalgae destruct? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 20:11 Usine – Re: sustik
Je to poměrně známá věc, že silné vzduchování vyhání CO2 z vody a rostlinám se méně daří, ale řasám to svědčí. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 17:36 sustik
je možné,že vetší prokysličení vody může mít za následek zvýšení výskytu řas? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 13:08 zvirecirise – řasy v prodejních regalových akvarií, jak se jich jednoduše zbavit?
V akvarijích které nejsou nijak osazené mám stále problémy se zelenou vlásnitou řasou na dně a hnědou řasou na sklech sad , jak se jí zbavit na dobro?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 14:34 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – vláknitá
Zdravím, mám takový problém, při zakládání mého akvária (New World) jsem udělal asi velkou chybu a to tu, že jsem použil rostliny a mechy, na kterých byla vláknitá řasa. Jelikož akvárium nebylo zaběhlé, začaly trošku bujet, což mě rozčiluje, vlákna jsou především v mechu, dělají se ale i na skle a na rostlinkách, hodnoty NO3 jsou v akváriu nulové, filtrace je tedy zaběhlá dobře, vodu měním i 2x týdně cca 1/5 až 1/3... svítím diodami, což možná může být taky zdrojem problému, ale rostliny po tom, co ze začátku stagnovaly už rostou a pogostemon, který mi shodil listy už od středu hází miliardy nových, stejně tak skoro mrtvý HC, který jsem tam dal má taky nové zelené lístky... nebyla by tedy nějaká rada ohledně hnojení, co přidávat a co ne ? mám v tom guláš a vůbec nevím...přidávám CO2 pomocí burčáku a ve vstupní vodě jsou hodnoty NO3 tky nulové ( měřeno testem dajana, ph 6,9, Kh 4 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:39 Usine – Re: toms
Asi bych začal tak 0,4-0,5w/l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:27 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: vaclav
Tak dám na Vás a snížim osvětlení,snad to pomůže 0,7W/l by mohlo podle vás být rozumné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:50 Usine – Re: toms
Máš skoro 1w/l, to ty rostliny opékáš. Hlavně jich máš hrozně málo. Že by jsi tam měl rostliny které tak silné světlo potřebují jsem si nevšiml. To už se musí asi hodně umět začít z tak silným světlem. Dokud ti akvárium nebude praskat pod náporem rychle rostoucích kytek tak budeš mít zelenou řasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:49 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tudy
...organické znečištění vede (rozkladem) k nadbytku určitých živin ve vodě...
Takhle nějak by to fungovat mohlo. :-)
Teď se ještě dobrat k tomu, čím vlastně organické znečištění může podporovat řasy... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:35 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Díky za osvětlení problému. Už je to dost dlouho, co jsem ze školy pryč. Takže organické znečištění vede (rozkladem) k nadbytku určitých živin ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:32 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: vaclav
Myslíte že,by ubráni světla by pomohlo nezastaví se růst rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:19 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tudy
Jak jsem napsal - organické znečištění a živiny jsou podle mne dvě různé věci. (Vyšší rostliny jsou schopné využít k výživě organické látky jen "zanedbatelně" omezeně.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:14 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Nadbytek živin = organické znečištění = eutrofizace, to si pamatuji ze školy, nebo je to jinak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:11 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: vaclav
Jako začátečník bych zvolil SAE, rychle rostoucí rostliny, pravidelnou výměnu vody, na nějaké lepší rady jsem zelenáč, takže už raději mlčím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:07 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tudy
Dobrá, ale pod "zaprasenou nádrží" si představuji organické znečištění, ne živiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:06 Usine – Re: toms
Máš na začátek příliš silné světlo a v tom je celý problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:06 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: katterinecka
...Mě například rosou řasy jenom když zapomenu hnojit...
Velmi častý důvod, proč se řasám (narozdíl od vyšších rostlin) daří, je deficit živin. Řasy jsou v tomto ohledu "skromnější"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 20:02 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Sid
Ehm, naznačuji tím trochu "zaprasenou" ;-) nádrž, aniž bych chtěl někoho urazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:59 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Tudy
Nasazení co největšího počtu zejména rychle rostoucích rostlin je dobré opatření.
Co to ale jsou ty nadbytečné živiny? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:51 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: toms
Můžeš zkusit nasadit Růžkatec ponořený, velmi rychle roste a může odbourávat nadbytečné živiny a tím omezit růst řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 19:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
tak si přečti ten článek z odkazu co jsem tu napsala, to by ti to mělo vysvětlit. Jinak na většinu problému s řasou pomůže mimo jiné častá výměna vody, ale normální (včetně různých prvků a živin, nebo pokud opravdu potřebuješ měkčí tak namíchaná s vodou z RO). Protože takové problémy jsou možná způsobeny přebytkem živin, ale jen některých, jiných může být naopak málo, proto je dobré doplňovat vodou která je jakš takš vyvážená.
Mě například rosou řasy jenom když zapomenu hnojit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 18:28 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: katterinecka
No já si myslím že mám nadbytek živin a tím rostou řasi no možná to není nejlepší napad ale já už fakt nevím co mám s řasou dělat :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: toms
přečti si tohle horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: toms
myslíš že když bude ve vodě minimum živin že se to zlepší? Tak to ale nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 17:43 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Mám problém se zelenou štětičkovou řasou a místama se tvoří i sinice a napadlo mě že bych mohl zkusit přidávat do akva jen vodu z reverzni osmozy.Nevím ale zda bych tím něco ještě víc nepokazil a obávam se nízke hodnoty KH protože přidávam CO2,tak mě napadlo zda bych mohl zvednout hodnotu KH jedlou sodou,jinak si myslím že by přidávání čisté vody mohlo vyřešit můj problém s řasami,co vy na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: domik101
řasa na lodi ničemu nevadí (možná ta loď trochu vadí :-D). Jinak zkus nažeděný savo, pak pořádně opláchnout a zbytek ryby ožerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 11:21 Muž domik101 [17] - Živorodky
Chtěl bych se zeptat mam na keramicke lodi v aqua rasu hnedou myslite kdyby se to vyvarilo tak by zmizela? a nestane se neco s tou lodi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 10:17 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Moucha
...sinice... je treba najit pricina, ... pomer N ku P...
Asi jste to tak nemyslel, ale někdo by to tak pochopit mohl...
Nemyslíte, že poměr N ku P by mohl být jednou z příčin výskytu sinic?! Nebo ano? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 09:11 Muž Sid [6638] - Rostliny
...ja ti jen doporucuju, aby jsi ji (sinici) kazdy den co nejvic odstranil,... pak se snazit o co nejvic prosperujicich rostlin (ty spotrebuji ziviny z vody)...
Nic proti vašim radám, naopak - jako s obecnými principy se s nimi souhlasit dá, jen bych vás chtěl požádat, (a není to poprvé :-)), jestli byste pro příště mohl vypustit to klišé o "spotřebě živin". (Nejhůř pak takové klišé vypadá ve verzi, že rostliny spotřebují všechny živiny, takže na řasy nezbyde nic... :))
Docela si umím představit ten zmatek, jak se "řasami potrefený" akvarista snaží ve svém rostlinném akva snížit co nejvíc obsah živin ve vodě a napáchá tak velmi pravděpodobně mnohem víc škody, než užitku.
Obecně to, co u prosperujících rostlin funguje jako "zbraň" proti řasám, jsou celkové příznivé podmínky pro jejich růst, a ty se v řadě ohledů liší od podmínek, jež vyžadují řasy nebo sinice...
BTW: Standardní rostlinné nádrže mívají koncentrace živin ve vodním sloupci dostatečně vysoké, aby vždy nějaké ty živiny na řasy (nebo sinice) zbyly, přesto v nich musíte řasy (nebo sinice) hledat. :-)
Tak kdybyste, prosím, to klišé ze své "metodiky" vypustil. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hergis
ruducha - pokud ji nejni moc tak casem vymizi, az se poradne rozjede... trosku mi ji jedla ampularie, ale musi mit trosku hlad ale je to potvora, vyhrabala mi cast blixy a okousala korinky...

nejvetsi prusvih je sinice, roste nejrychleji a nejvic likviduje kyti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:11 hergis – Re: Moucha
díky,zítra na to vlítnu,co by jsi mi poradil na ruduchu???tou to v podstatě začalo,díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hergis
sinice.... vemes vzduchovaci hadicku, na konec nasadis spojku takovou tu pruhlednou s limcem shop.miga.cz/…
funguje jako uzka hubice u vysavace
tu hadicku se spojkou chytis pinzetou nebo skvele pasuje do sazece se skrapkou shop.miga.cz/…

no a nasajes vodu a zacnes vysavat do kyblu, jako pri odkalovani, kdyz to doplnis posuvnym skrtitkem tak nebudes odsavat zbytecne moc vody... jen si priprav kancelarskou sponku na prostouchnuti, kdyz se ucpe spojka nejakym kaminkem ci sinici.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:44 hergis – Re: Moucha
tomuto nerozumím,mluvíš o které řase prosím????. ja ti jen doporucuju, aby jsi ji kazdy den co nejvic odstranil, vzduchvaci hadicka se spojkou ani neposkodi moc listy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 21:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hergis
je to v tom clanku... jsou tam rozebrany nejcastejsi priciny a postupy jak se ji zbavit... ja ti jen doporucuju, aby jsi ji kazdy den co nejvic odstranil, vzduchvaci hadicka se spojkou ani neposkodi moc listy... je to kolikrat piplacka, pak se snazit o co nejvic prosperujicich rostlin (ty spotrebuji ziviny z vody)

sinice je ale mrska, dokaze si delat zasoby a likviduje rostliny, ktere pokryva
navic je do urcite miry toxicka, takze se nediv kdyz ti budou umirat sneci

prostuduj si vlakno sinice a treba najdes neco co se podoba tvemu pripadu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 19:11 hergis
koupil jsem test no3 od sery,mám dle tohoto 10mg/l,včem tedy múže být problém?prosím pomozte děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:31 hergis – Re: Moucha
poměr N ku P???jsem začátečník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:03 hergis – Re: Moucha
a nemůže být u mě problém v tom že za pozadím je voda????musí se tam určitě drže plno nečistot,nebo se mylím???i tak díky na odkaz kouknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: hergis
ruducha vetsinou zmizi az se dostatecne zabehne akvarko, objevuje casto kdyz jsou ve vode nerozlozene organicke latky
vlaknita rasa - zabi vlas ma obdobne pozadavky jako rostliny, takze zubni kartacek, ci spejli a namotavat, Sae si na ni taky smlsne

sinice - nesnasi pohyb, je treba mit dostatek prosperujicich rostlin, pozor produkuje toxiny
je treba najit pricina, pak kdyz zacne ustupovat tak ji dorazi zatemeni.... (uz jsem to tu psal hodne krat)
- pomer N ku P
- svetlo (snizit dobu osvetleni, zkontrolovat spinaci hodiny, aby se nesvitilo nonstop)

doporucuji prostudovat akvarium č.1 www.klub.akva.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:18 hergis – prosím pomozte
hezký den,prosím pomozte,at dělam co dělam mám problem s řasou,nejdřive se mi objevila ruducha,mám dojem že ta se ted trošičku strácí ale nově se mi objevila sinice a ted i žabí vlas,ráno tam není a večer co se vratím z práce je toho plné akva,jde to sice dolů ale to není řešení,odkaluji pravidelně,přidal jsem rostliny,co2,ubral ryby a nasadil parmičky siamské,misto aby to bylo lepší je to spíš stále horší,děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:34 Těhňajs – Re: Moucha
púrezentaci jsem si chtěl udělat,ále až budu mít v akváriu i ryby .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Těhňajs
a co tahle si vyrobit prezentaci nadrze....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 18:26 Těhňajs – Re: Sid
jestli bys mel chvilku tak se podivej na moje parametry akvaria leteckaposta.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2201