Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Andrea
na skaláry to úzké bude, nicméně výšky 60 se vůbec neboj, mám doma 75 a mohlo by být klidně i vyšší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:39 amrtin Re: Burik
Ony by nemusely být ani tak vzpěry,stačil by ocelový rám,který by přesahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Andrea
Určitě se přikláním k tomu širšímu parapetu. Rozměr 20cm na šířku není zrovna OK, a výška 60cm už je také moc. Čím je vyšší AQ, je údržba a sázení horší, navíc i světlo až dolů nemusí "dosáhnout", takže i růst rostlin by to negativně ovlivnilo - dole by byla tma. Pokud bys zůstala u rozměru 80x20, tak bych volila výšku 45-50cm (osvětlení 2x18W - to je tak akorát). A hlavně bych do tak malého AQ nedávala neonky (ani jiné tetrovité ryby), protože to jsou hodně aktivní plavci a potřebují dost prostoru. Spíš se podívej na razborky a razbory (hejno o 15 kouscích), jsou to také zajímavé rybky a malé hejno otíků a máš pěkně osazené AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:36 amrtin Re: Andrea
Ani při výšce 60cm by nemělo zdaleka ani 100l.A jelikož bude zřejmě nižší,tak skaláry určitě ne,ale některé druhy neonek v pohodě(např.modrá).Layout doporučuji nejdřív nakreslit na papír,jako zadní stěna bude jedna boční,tak tomu vše přizpůsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Andrea
ahá,tak v tom případě bude asi nutnost nechat těch 20cm.Nebo,jak píše kolega přidělat nějaké vzpěry a ještě dát širší desku.
No na skaláry to bude malé celkově,i délka je malá.Tam bych dal hejno nějakých menších rybek.
Těch 60cm výšky by nemusel být problém,záleží v jaké výšce bude akva usazeno.Ono zase kvůli údržbě vytahovat štafle není moc praktické:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:31 Andrea Re: Burik
Asi se mi to neodeslalo.. :-( tak ještě jednou..
Díky za bleskové reakce.
Ten parapet už na tom širší je. zed má 17cm a na ní je parapet 21cm tak proto jsem myslela to akvárko 20cm.
Ta výška to mi nedošlo, že v 60cm se bude hůř manipulovat s rostlinkama a věcma na dně.. tak ještě promyslím, jestli by nemohlo být nižší.
Ale na rybičky jako skaláry nebo tak to asi je moc úzké že?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Andrea
A nešlo by na tu zídku připevnit nějakou desku třeba 30cm širokou a na to postavit akva o stejné hloubce?5cm na každé straně přesah by nemusel tolik vadit a s akva by se hned lépe pracovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Andrea
Na zídku bych vyrobil širší parapet , třeba 40cm s podpěrnýma konzolema , akva by nolo být širší, v 60 cm výšce už se bude húře udržovat a sázet do dna , zvlášt pokud je akva posazeno na vyšším podstavci , neonky v 25 litrech i já amatér bych zařadil do vlákna týrání zvířat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:06 Muž lubaan [61] Re: Andrea
Ta šířka nic moc neni, ale myslim, že pro malý ryby by to šlo. Jen bych nechal vejšku spíš tak 35-40cm. Do akvárka nějaký hejno neonek, pár otíků, možná krevetky, pořádně to zazelenit a určitě by to bylo pěkný a funkční ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:03 amrtin Re: Andrea
Jasně že to půjde.Musí se od začátku brát v úvahu,že akva bude průhledové což není nejlepší pro ryby,ale když se vhodně zařídí,může to být krásné "okno" mezi místnostmi ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:00 Andrea – akva 80x60x20
Zdravím, mezi obývákem a kuchyní máme vyzděnou jen takovou nízkou zídku a na ní jsme chtěli umístit akvárium. Rozměry akvária by vyšly - délka 80cm, šířka 20 cm a výška jsem myslela 60cm (s tím by se dalo případně i hýbat). Já vím, že ta šířka není ideální, ale rozšířit tu zídku nejde. Myslíte, že v takovýchto rozměrech by mohlo vzniknout funkční akvárium?
Celková výška od zídky až ke stropu je nějakých cca 110cm - myslela jsem si, že by těch 60 bylo akva a nad tím bychom si nechali vyrobit úzkou skříňku na světlo a údržbu.
Zatím máme jen malinké 25l ve skříňce, kde máme jen pár neonek. Ale s manželem nás to baví a přemýšlíme, jak to rozšířit a zároveň i vhodně zabudovat do interiéru.
akvárium s pohledovou stranou z obou stran jsem viděla v jedné kavárně a moc se mi to líbilo.
Je to zatím jen ve fázi prvního nápadu, takže budu ráda za každou věcnou připomínku
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:47 amrtin Re: Designer
Vodní sedlák - nová profese? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:42 Muž Miso [470] Re: Designer
nerozumiem co mas stale s tym vonkajsim povrchom filtracneho media, povrchom filtracneho media sa mysli vsetka plocha kde sa bakterie mozu usadit (preto porezne materialy vo filtroch) tj, celkovy objem
dalej musel by si mat doma hadam celu cisticku aby si to dal docista docista

priklad, na 200l cisteho objemu som mal 2x ecco 300, akva s minimom ryb, takze filtracia znacne predimenzovana. Napriek tomu hustota osidlania bakterii v privodnej a vytokovej hadici bola rovnaka (aspon vizualne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Tvrdi se, ze vetsi sirka biomolitanu nez 2 az 3cm nema vyznam. Nasel jsem to i nekde v pojednani o Hamburg filtrech. Najit by se to asi dalo.

Co chci rict je, ze nema cenu znitrifikovat vodu docista docista az na posledni molekulu, kdyz to delam pomalu a pak to smicham s vodou, kde jeste nitrifikace neprobehla (zjednodusene).

Predstav si, ze znitrifikujes vodu docista docista, stihnes 10l ze 100l. Ja za tu dobu diky 6x vestimu povrchu (pouzivam vsechny steny, ne jen jednu a jeste pokud mozno malou) znitrifikuji 60l vody ze 100l, ale rekneme ze jen z poloviny, takze jakobych po smichani docista znitrifikoval jen 30l - vysledek horsi nitrifikace, ale u vice vody, tak vyjde lepe.

Ale tohle jsou jen udaje cucane z prstu, a ani o ne nejde. Jde spis o jinou vec. Ma cenu prat pradlo docista docista, kdyz ten posledni flicek jde spatne pryc, da desne prace, a pritom hazime to ciste do spinaveho, a vitezem souteze je ten, koho pradlo ma v sobe celkove mene spiny?

A ze nitrifikace funguje jak popisuji? Ona tak funguje cela priroda. Muzes vysbirat vsechny svestky v sadu do posledni, kdyz se Ti jich urodilo 100kg celkem, abys mel tech 100kg, ale desne se nadres. Kdyz mas ale v sadu tunu svestek, tech 100kg naberes bez problemu. Jak myslis ze dobre probiha nitrifikace v poslednich fazich ve filtru, kdyz uz poradne neni co sbirat, ze jsou to posledni svestky? To medium uz tam nemuze mit takovy vliv jako to na zacatku.

Alespon tolik z pohledu hobby vodniho sedlaka, bez naroku na pravdu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2014 11:05 Muž grunda [1781] - Cichlidy
raději 3 litrový Eheim se Sirapoxem, než 4 litry molitanu. Pokud teda nemáš chovnu, nebo nejsi ujetý na molitanech jako Designer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:59 Muž Miso [470] Re: Designer
s tymto suhlasit nebudem ;) , mi chces ako povedat ze ked voda prechadza filtracnymi mediami postupne tak v poslednych vrstvach sa uz netvoria nitrifikacne bakterie lebo nemaju co "jest" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
Ono jde i o to, jak mediem proudi voda. A u te kostky je to celym povrchem, takze ji dokazu pri stejne rychlosti proudeni v mediu prepumpovat vic za stejny cas. Muzes argumentovat silnejsi vrstvou, jenze to nema takovy efekt, jako vicenasobne prepumpovani vody vrstvou mensi. Voda z akvaria se prozene filtrem a pak se smicha s vodou v akvariu. Nejvetsi podil na nitrifikaci maji prvni 3cm tloustky media, a rozhodne nejde o linearni zalezitost s tloustkou. Predstav si to tak, ze kazdy 1cm znitrifikuje polovinu toho co je. Takze sice mym filtrem projde voda znitrifikovana hure nez ze Tveho, ale projde ji vic. A kdyz budu redit to co proslo zpet s vodou z akvaria... no proste to radeji nepocitej, jinak si poridis kostku taky :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 04:44 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .

Eheim ma 3.1L filtracnich hmot, ta kostka vnejsi objem 4.2L. Jelikoz molitan vetsinu casu stoji za prd, tak bych rekl ze jo ;) Ale dokud to nekdo nezmeri tak to vedet nebudeme a budem jen tak teoreticky placet, ze jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 01:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Urtman
na druhou stranu, kdyby si nováčci ty články aspoň přečetli, tak by se pak nemuseli ptát na každou krávovinu, která jim po přečtení musí být jasná. a jako bonus by chápali i širší souvislosti a nevykonávali by jen tupě rady, aniž by věděli proč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:44 JoKa Re: lubaan
Pokud by si každej pozorně pročet všechny tyhle stránky, co sem teď Romant dal před tim, než začne zakládat akvárko, nemuselo by tohle vlákno vůbec existovat. A asi by ani nebylo tolik zklamanejch akvaristů, kerý po třech měsících s akvaristikou končí. No ale to se bohužel asi jen tak nestane.
Protože potom by stačilo napsat cca 10-15 kvalitních článků, ty rozeslat a nemuselo by fórum vůbec existovat... Jenže, ten problém Roman nakousl, při registraci každý dostane články, myslíš, že je někdo čte? Ono je jednoduší se zeptat rovnou, než přečíst dvě A4ky... no
A hlavně a to hlavně, síla fóra je jinde, sleduj tyto stránky déle a pochopíš... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:39 JoKa Re: Designer
No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:45 Muž LukasGTi [0] Re: grunda
Ještě nevím, které vysázím. Chtěl bych se přiblížit biotopu Amazonky, takže asi odtud rostliny. Určitě budu ale chtít Vasilnerii, ta se mi moc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud máš v plánu sázet stonkovky, tak do vody draslík - ten v pitné vodě v podstatě není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: LukasGTi
To hnojivo do dna, je dobrá věc, toho se neboj. Hnojit do vodního sloupce, to je trochu jinej level, ale to dno je záhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:28 Muž LukasGTi [0]
Tak díky za rady, kytky vysadím rovnou, ale hnojivo přidávat nechci. To budu radši často měnit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:16 Muž lubaan [61] Re: romant
Pokud by si každej pozorně pročet všechny tyhle stránky, co sem teď Romant dal před tim, než začne zakládat akvárko, nemuselo by tohle vlákno vůbec existovat. A asi by ani nebylo tolik zklamanejch akvaristů, kerý po třech měsících s akvaristikou končí. No ale to se bohužel asi jen tak nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:14 amrtin Re: LukasGTi
Jistě,pitná voda obsahuje spoustu makro i mikroprvků,jejich seznam najdeš u dodavatele vody.Ale doporučuji ihned začít hnojit,ideálně do dna(jílové kuličky,některý výživný substrát,NPK+mikroprvky) a klidně i hnojit do vody(není nezbytně nutné),protože tolik toho zas v té čerstvé vodě neni.Záleží samozřejmě na náročnosti té které rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2014 19:12 R Muž romant [27987] Re: LukasGTi
Ve vodě je živin. ;-) Když jí budeš i častěji měnit, tak budeš vlastně lehce přihnojovat, tak směle do toho. X-)
Edit: Mít dno obohacený o nějaký zásobní hnojivo, to je dobrá varianta. Třeba populární jílový kuličky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:10 Muž LukasGTi [0]
Troufám si říct, že už nejsem začátečník, akvárium nezakládám poprvé, jen nemám tolik zkušeností s rostlinami. A mají v té čerstvé vodě rostliny nějaké živiny ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.02.2014 19:02 Žena petulinakk [2016] Re: LukasGTi
Určitě ta druhá varianta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 19:01 Muž LukasGTi [0]
Je lepší při založení akvária týden počkat (pouze zapnutý filtr a substrát), nebo mám kytky vysázet rovnou do čerstvé vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.02.2014 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
No s tim filtrem, jestli chces rict, ze ten ubohy kbelicek Eheim Ecco Pro 2236 (s dalsim kbelickem uvnitr, aby se tam veslo co nejmene filtracni hmoty) filtruje lepe nez ma kostka biomolitanu 14x10x30cm, tak bys uz mel vstavat, sny jsou fajn, ale nic se nema prehanet :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 00:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: patamatix
Ja mam v 180L pres 120 ryb (a par stovek krevetek) a jsou naprosto v pohode.
Ono opravdu zalezi nejen na objemu, ale i na ostatnich vecech. Ja mam akva narvane stonkovkama (Westridge v me prezentaci), velky kanistr filtr, porezni substrat, menim vodu tak jednou mesicne a ryby co mam jsou neonky cervene a dva druhy pancernicku. A ti se mi primo v akva mnozi, takze ryb bude vic a vic ;)
Ale pokud nekdo ma treba jen par pomalu rostoucich kytek, zavesny filtr nebo kostku molitanu a inertni pisek na dne, tak tam tolik ryb proste mit nemuze.
To same v byt stejne vybavenem akva nepujde treba s platama co serou kudi chodej (teda plavou). Naroky na objem vody a cistici schopnosti se musi uvazovat podle druhu. jen velikost a pocet toho moc nerekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 22:41 Jitka – Beťák
Nebojte, nebudu tam cpát 100 rybiček, nejsem blázen =o)Chci jich jen pár, ale chtěla jsem radu, aby se mi nepovraždily =o)Jak jsem již psala, v obchodě mi řekli, že je jedno, jaké tam dám, což i mě jako laikovi přišlo velice nepravděpodobné =o) Díky za rady, budu se jimi řídit =o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2014 01:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Pánové, negeneralizujte.
Jde o to, jaký ryby. Ty razbory, jak psal Kubasix, bych tam naprosto v klidu přidala. Stačí u toho jen trochu popřemýšlet, co ještě půjde a co už ne. Nehnat to zbytečně na hranici a držet se rozumně při zemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:56 Muž patamatix [408]
Něco na tom bude,já jsem měl ve 150 l 70 ks ryb(ten co my to prodával prý v pohodě),tak byli problémy,tak jsem snižoval až na 50 ks a pořád problémy.Teď jsem na 40 ks a zdá se být konečně klid.Tím chci říct,že dokoupit můžeš vždy. A jak se říká někdy méně je více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2014 23:48 JoKa Re: DrChila
Naprostý souhlas. Najednou máš místo 60l 100l, tak se tam přece vejdou neonky, tak 30, k tomu ancáci a rovnou 4. No a přepočtu litry na centimetry a hele, ono se vejde ještě hejno třeba těch razbor. A když to vezmu kolem a kolem, tak 6 mečovek ještě nikoho nezabilo... Přesně znám tyhle velké oči... Pak odsaješ 2 15l kýble a je ti strašně divné, že ubyla polovina vody v akva. Jak to, vždyť mám přece stovku ne?!? ne :-P
A přesně proto jsem psal, bacha na to!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2014 23:29 Muž DrChila [243] Re: Urtman
o jo spousta lidí si myslí že když má akvarium 100L jak se rybičky budou mít ale když by si to ten člověk spočítal jako ty tak by věděl že se zas tak moc mít nebudou. Akvárko je mrcha a ztrácí rychle objem jen to hvízdne. A u velkejch akvárek člověk ztratí tolik objemu jen tím sklem tlustým že to taky není hezké:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:09 JoKa Re: Kubasix
Právě proto jsem psal, nepřehánět... Spočítej si rozměry, které udala. Dává mi to nějakých cca 85l hrubého a ne 100 a i tak se mi těm rozměrům nechce moc věřit, hádám, že je to ještě méně. Když odečtu dno, rostliny, dekoraci, dostanem se na nějakých 65l čistého...
Vážně bys do 65l dal 4 bojovnice, bandu otíků a ještě k nim hejno razbor??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:01 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Urtman
A šlo by hejno razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:39 JoKa Re: Jitka
Hlavně to nepřežeň. 100 je více než 60, ale není to neomezené. V tomto případě 1+3 bojovnic a 8-10 otíků, to je dle mého názoru ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:31 Jitka – Beťák
Všem moc děkuji za rady. Jinak partner mi přinesl akvárko - Je 100l =o) 80x35x30cm. Ale tím lépe. Už se těším, až se nám bude vyjímat v obýváku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:57 amrtin Re: Jitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:41 Žena Leja [70] Re: Jitka
Jitka napsal: Chtěla bych k němu dát 2 samičky a, pokud to jde, i jiné druhy rybiček. Děkuji za rady.

Betta je agresivní jen vnitrodruhově, s jinými rybami se snáší dobře. Akorát se nesmí jednat o druhy se závojovými plotvemi - beťák by si je pletl s konkurenčním samcem a útočil na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:39 Muž patamatix [408] Re: Urtman
Má recht ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2014 19:38 JoKa Re: Jitka
Mě se pro beťáky nejvíce líbí jednodruhovka. 1 kluk a 2 holky se mi jeví jako značka ideál. Ancáky k nim do toho objemu ne, je to malé a jsou to prasátka a betty mají rády čistou vodu...
Pokud bys chtěla nějakého krunýřovce, mrkni na otíky (6-8 kousků)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:25 Muž patamatix [408]
Začni tady: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky Nejdřív nastuduj a pak se do toho můžeš pustit. Hlavně nechat akva minimálně měsíc,ale radši dva zajet ;-)
EDIT jaké má akva rozměry?
EDIT Pro ancistruse to bude asi malé a neonky taky,záleží na těch rozměrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 19:21 Jitka – Nový domov pro beťáka
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Mám mladého beťáka a ráda bych mu zařídila nový domov. Sehnala jsem 60l akvárium a ráda bych se zeptala, jaké do něj mám pořídit rostliny a osazenstvo. Každý mi tvrdí něco jiného - ancitrus jo-ancitrus ne, neonky jo-neonky ne. A v obchodě mi poradí cokoliv- hlavně, aby byli kšefty. Chtěla bych k němu dát 2 samičky a, pokud to jde, i jiné druhy rybiček. Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 17:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: fliperan
No abych pravdu řekl, tak sety u mě rozhodně nevedou. Osvětlění většinou nedostatečné, filtrace mizerná a stejně musíš spoustu věcí dokopit. Když to koupíš extra, tak ušetříš a máš lepší. Nechápu proč je důležitou součástí setu topítko? Od zářivek mám standardně 24-26°C v akva a to netopím. Pokud člověk topí doma a nejezdí často pryč aby topení vypínal, tak je celkem zbytečné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145817x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369-zakladani-akvaria?od=3731