Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 16:48 David L. Re: silviebaris
Přiloženou odměrkou, přesně dle návodu - uvažovali jsem samozřejmě čistý objem vody v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 16:27 Silviebaris Re: David L.
Nalili od oka nebo dle přibalového letáku.../návodu/? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 16:25 David L. – Citlivost živorodek na léky.
Ahoj.
Nejsou náhodou živorodky citlivější na některá léčiva?

Doma jsem měli nepříjemný zážitek (vlastně dva). Pro podezření ze střevních parazitů v akváriu (hubnutí některých rybek, dlouhé bílé výkaly, jedna neonka zakřivená páteř) jsem do akvária nalili Sera Med Nematol a do jedné hodiny dospělý pár pravých oček umřel a do druhého dne asi pět kusů z jejich potěru. Dusík je v akváriu v normě a dusitany nejsou měřitelné - kontrolováno.
Protože u ostatních ryb se dále objevovaly dlouhé výkaly, tak jsem zkusili ještě "pro jistotu" Flagelol a do druhého dne opět jeden dospělý sameček mrtvý.

Opravdu tak špatně snáší léčiva nebo by to mohlo být udušení při nedostatečně provzdušněné vodě, jestli nejsou náročnější na kyslík? Nebo rozpadem parazitů? Všechny ostatní rybky přežily bez problémů včetně sumečků.

Po té první léčbě se část rybek začala zlepšovat a přibírat, takže to asi úplně mimo nebylo. Tu pokřivenou neonku jsme radši utratili. Rybky jsou z místní akvaristiky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 23:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Článek
Napsal jsem, že živorodky nejsou prasátka v akváriu dennikn.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 23:39 Žena SandynkaM [23] Re: vaclav
Děkuji za odpověď, zatím jsem to viděla 2x a vždy u jiný rybky, tak snad to nic nebude .. Jen mě to prekvapilo, navíc pokaždé na těch kaminkach ( má to tak 5x5cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2019 23:05 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SandynkaM
Drbou se neboli si odstraňují z těla parazity. Záleží z jakou intenzitou to dělají. Když jenom někdy nic moc se neděje, pokud hodně často asi bych zpozorněl a přitlačil na výměnu vody pokud není už pozdě a nemusí se použít nějaké léčivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 22:44 Žena SandynkaM [23] – Ryba se ... válí?
Ahoj ,mám specifický dotaz ... v AQ (.37l ) mám v jednom místě trochu drobneho, černého dna ( takový ten bazmek z petcentra, co bývá i barevný)
Před pár dny jsem viděla samecka endlerky, jak se v kaminkach... otira? Válí? Něco jako když se pes natira v mrsine :-D A dneska i samička... rybky jsou jinak ok , žerou, mnozí se ... co to znamená? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2019 20:02 R Muž afc1886 [14710] Re: Zuzka7026
Vidíš a já bych tam nedokupoval nic. Už teď tam je víc rybek, než by mělo být a ještě k tomu nevhodných vzhledem k velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 19:28 Zuzka7026 Re: lacewings
Díky moc za super nápad:)!! Jsem ráda za tuto stránku, kdyby někdo chtěl vidět to akvárium, právě ho tam budu dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 18:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zuzka7026
-další samičku Mickey mouse bych viděl, jako řešení problemu
-nový samec může preferovat opět samičku Mickey mouse, díky výraznosti odlišných znaků
-dva samci = další problém ve vzájemné rivalitě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 17:46 Zuzka7026 Re: Prašan
To je mi jí líto pak, jelikož ji nedá s pářením pokoj.. Mám přikoupit dalšího samce pro ty dvě další?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2019 16:14 - Re: Zuzka
Ale robievajú.I samce i samice si od prírody vyberajú.Druh od druhu je to rôzne.Niektoré ryby uprednostňujú určité farby,iné veľkosť plutiev atď.Niektoré zaujme samček krajším tančekom....... ;-) Niektoré samčeky preferujú silnejšie samičky a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 01:44 Zuzka
Zdravim, v akváriu se mi nachází 4 platy, z toho 3 samice... Samec však plave jen za stále jednou a tou samou a bojím se ať ji neustve:) Má na výběr ale dvě další samice odhání pryč. Chovatel mi řekl že tohle nikdy neslyšel a že to platy nedělají. Čím to může být? Že by šel jen na druh Mickey mouse?:-D Co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2019 00:56 - Re: Veverca
V dobre zarastenej nádrži sa poter dokáže o seba postarať.Nikdy mladé ani samicu nikam neodlovujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 23:33 Muž KuBvA [40] Re: Veverca
Máš foto akvária ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2019 15:58 Silviebaris Re: Veverca
Fotka k příspěvku Taky je mam v zavařovačce,ale jen potěr...Samičku nechám porodit v akvariu,a jen potěr odlovím..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 15:51 Veverca Re: dudak
Dobrý den. Chtěla bych se jen na něco zeptat..
Když nemám koupenou porodničku pro živorodky, mohla bych malé rybky mít v zavařovací sklenici třeba??
(Vím, že vhodnější by byla ta porodnička)
Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 15:39 Králík Re: Martinka
To, že se otírají o zem není dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2019 15:36 R Muž afc1886 [14710] Re: Martinka
Založ prezentaci akvária, podle fotky a popisu chování rybek to tipuji na nevhodné podmínky v akváriu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 12:55 Martinka Re: Yirka
Fotka k příspěvku Když klepnu na akvárko,lekne se a plave s ostatními,a pak jde zase do rohu ..do síťky se taky chytit nechtěla , natož že má před smrtí je čilá ...dala jsem jí bokem do karantény a tam normálně plave tak nevím, jedna mi zase dělá salto v akváriu z ničeho nic vyskočí udělá salto nebo se otře o zem :-D tak nevím asi mám bláznivé rybky .
Přikládám fotku takle se ohne (někdy víc) a stáhne ploutle a stojí .Stojí skoro celý den je takto
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2019 12:43 Muž Yirka [9131] Re: Martinka
Blíží se její konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2019 12:28 Martinka – Dotaz
Ahoj chovám paví očka,jedna samice několik dní je v rohu akvária,stojí na místě u hladiny a plave na místě , občas se přesune jinam a tam zase stojí na místě,ocas má ohnutý dolů je taková smutná, ale najíst se chodí normálně a pak je zase v koutě,samci za ní plavou a ona nemá zájem všechny mám březí a ona jediná ne, co to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2019 06:34 Muž KuBvA [40] Re: ctibum
Ano souhlasím jen mě to zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.09.2019 21:07 R Muž ctibum [6926] Re: KuBvA
Bez urážky, ale podle druhu a formy tvých dotazů na fóru bych asi doporučil zaměřit se nejdřív na obecné akvaristické zkušenosti a šlechtění nechat na později... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 21:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KuBvA
vaclav123.rajce.idnes.cz/… Tam je to popsané ale není to nic jednoduchého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2019 20:42 Muž KuBvA [40]
Dobrý den nevím jestli jsem na tomto tématu správně ale chci se zeptat Jak vyšlechtit různé variace ryb například dám endlerky Yellow Tiger s jiným druhém endlerky a jak mám udělat barevnou variaci jinou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2019 13:58 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Fotka k příspěvku vaclav napsal: Vodu dolij do plna a chtělo by to dozadu pořádné houští třeba z rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta :-)
Stačí to houští nebo ne je to sice jiná rostlina ale nevadí (myslím)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 07:20 Muž KuBvA [40] Re: jarda62
A i tak pěkně zbarvená jako ta na té fotce ode mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 22:48 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: silviebaris
Březost samičky je dobře rozeznatelná, kdepak máme černou skvrnu u řitního otvoru té samičky. Některé barevné varianty nemají klasickou černou skvrnu vidět. Nažraná ale může být taky dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 22:25 Jarda62 Re: KuBvA
youtu.be/…

Myslím že existuje. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 22:11 Muž KuBvA [40]
dobrý den je pravda že existuje tato živorodka jestli ne dejte reálné foto pokud je Blue lace snakeskin
www.bazos.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 21:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kelkinka
Ale jak vypadá to akvárium, ve kterém je porodnička? Je tam něco, co může potěr, který z porodničky vypadne, sežrat?

Mám názor, že když chci množit jakékoli živorodky, je můj cíl toto www.facebook.com/… Plné akvárium, ve kterém neřeším těhotenství jednotlivých samic a kde spousta potěru přežije sama. Dosáhnout to trvá občas docela dlouho a vyžaduje to rybí monokulturu nebo alespoň potěr nežeroucí společníky. Jak to jednou člověk má, může si dovolit něco přidat, protože silnou, početnou populaci ohrozí něco mnohem méně pravděpodobně, než pár rybek, na kterých visí akvarista denodenně očima, kdy se začnou množit. Proto by například těch živorodek bylo podle velikosti akvária fajn víc a úplně nejlepší je, když akvarista získá kromě dospělých i potěr a má hned v úvodu vícegenerační hejnko ve kterém jsou ryby na potěr zvyklé a ve kterém nověnarozené rybky mají partu, do které se mohou schovat.

Dej fotku celého tvého akvária a já ti řeknu, jestli má tvé visení očima na samičce smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:47 Kelkinka Re: Skoro důchodce
Dobře děkuji. Ano samečka ji chci koupit,ale teď ho neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:47 Silviebaris Re: Skoro důchodce
Není s kým,samec je na záletech v jiné nadrži :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2019 19:44 Muž Skoro důchodce [21] Re: Kelkinka
Podle mne těhulka není, nebo může rodit ale neoplodněné. Oplodněné při porodu ihned plavou rybyčky, neoplodněné vypadnou ze samičky normálně já tomu říkám jikra a je to viditelné, dej do akva bez dna a uvidíš li jikry, je plonková, musíš ji dopřát trochu sexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:40 Kelkinka Re: JirkaŠčobák
Dneska jsem ji dala do porodnice. Jinak ano mám když tak akvárium na víc,kde bych je klidně mohla dat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kelkinka
Není podstatné, jestli je těhotná nebo ne. Podstatné je, jestli máš akvárium, kde mláďata zvládnou přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:31 Kelkinka Re: silviebaris
Ano vím,že by měla mít skvrnu. Ale divala jsem se i na videa a některé neměli. :) děkuji, uvidíme buď to přijde nebo ne:).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:27 Silviebaris
Březost samičky je dobře rozeznatelná, kdepak máme černou skvrnu u řitního otvoru té samičky... hmm Neni spíš napapaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:11 Kelkinka Re: RAP
Samičku mám doma asi dva měsíce,když jsem si ji brala neměla bříško žádné. Samečka v akvárií nemám, ale četla jsem že (Samice, která se již spářila, je schopná opakovaných porodů (3-8) bez přítomnosti samečka (spermie má v zásobě).
Takže jsem zvědavá,zda budou. :)
Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 18:45 Muž RAP [1557] Re: Kelkinka
Obojí je možné. Pokud je takhle baculatá před krmením a máš obé pohlaví, bude březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 17:58 Kelkinka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat,zda ta rybka muže být taková baculka a nebo je možnost,že budou malé rybky? :-)

Děkuji za odpovědi:) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: KuBvA
Můžeš. Já krmím mikrami i grindalem každý den, přestože ne každý den všechny ryby. Mnohé ale dostanou každý den mikry i grindal, občas opakovaně. Plus další krmiva k tomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 21:09 Muž RAP [1557] Re: Skoro důchodce
Termín krádkodobě je zavádějící. Spíš by by bylo vhodnější napsat např. 1x týdně v rozumném množství.
Obecně se dá říci, že v akváriích nehorázně překrmujeme. Osobně mi nedělá problém na týden odjet a ryby nechat "hladovět".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 19:55 Muž Skoro důchodce [21] Re: KuBvA
Není důvod nekrmit, ale mikry se pěstují(myslím) na vločkach- tj kvasný proces, takže opatrně kvůli překyselení žaludku rybiček. Já osobně používal mikry krátkodobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 19:51 Muž KuBvA [40]
Dobrý den chci se zeptat jestli když jsou živorodky dospělé jestli je mohu krmit Mikrami a grindalem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 00:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
To je pro 10 kusů potěru gupek stále s velkou rezervou. Až povyrostou, dolije vodu.
Moje populace gupek funguje roky stabilně v 60l hrubého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2019 00:11 R Muž ctibum [6926] Re: JirkaŠčobák
Má 54 hrubýho. Hladinu hluboko pod okrajem. Počítal bych max 40, spíš míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2019 23:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
RAP napsal: Může tam filtr být. Jirka má svůj systém provozování akvárek, jen prostě ne každý ho zvládne. Filtr klidně nech a nasaď co nejvíc nenáročných rostlin.
Ok. Napíšu článek na toto téma :).
K akvárku, co má KuBvA: 10 kusů potěr a bez filtru brnkačka. Má to solidně zaběhnuté, 60l, nějaké rostliny v tom jsou, nebude problém. Jde o to, že tam sice nemá rostlin, aby bez nástupu řas utáhly hejno velkých ryb, ale potěr není problém. Krmit každý den trochu mikrami, pak přejít na grindal a bude dobře. 60l je mnohem, mnohem víc, než ten potěr potřebuje. Představte si 15-20 kusů potěru výrazně větších živorodek Xenotoca doadrioi v 5l (pěti litrech) bez filtru, bez přidaného světla (!), bez dna a s trochou rostlin rybicky.net/nadrze/30306-elementka-v-detskem-pokoji . Původně jsem to založil, abych si otestoval, jestli mi rostliny přežijí na skříňce ve světlém pokoji, pouze se světlem, jaké je k dispozici. Nerostou nic moc, ale drží se. Vykrmuju si v tom už asi pátou sadu malých xenotoc (pak je expeduji dál). Bez úhynu! KuBvA má mnohem větší akvárium s mnohem víc rostlinami a doporučuji mu pouze deset mnohem menších kusů potěru gupek. Pokud nenastane prudký výkyv kvality vody, nemá se co stát.
Jdu psát článek :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2019 20:38 Muž RAP [1557] Re: KuBvA
Může tam filtr být. Jirka má svůj systém provozování akvárek, jen prostě ne každý ho zvládne. Filtr klidně nech a nasaď co nejvíc nenáročných rostlin. Ideálně přebytky od blízkého souseda-akvaristy. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=151