Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:42 Verouš – mrtvoly
Když mám zarostlé aqa,tak že nevidím tu mrtvolu tak ji sežerou šneci.Posledně se mi to stalo s drápatečkou(už mám jen 1).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 16:00 Žena Hatomi [27] – Re: Kisssi
k čtyřpruhým opravdu ne,ty se nemají rádi :( ale každý udělá chybu,já už jich taky pár nasekala :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:54 Kisssi – Re: gargamis
děkuju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:54 Kisssi – Re: Hatomi
hm... :-( zrovna čtyřpruhé tam mám :-O tak už vim že paví očka ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:53 gargamis – Re: Kisssi
přeju ti aby byli schovaný u mně se taky některý rybky zezačátku schovávali před těma večima ale pak si zvikli a vilezli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:53 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Mne cca pred mesiacom zodna naden zmizol Pseudotropheus Zebra Red(t.j. samica), vtedy mala cca 6cm, doteraz po nej ani najmensej stopy hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:53 Žena Hatomi [27] – Re: Kisssi
parmičky a paví oka není dobré chovat společně,parmičky (čtyřpruhé) okusují pávatům ocásky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:49 Kisssi
doufam že jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:44 gargamis – Re: Kisssi
a jestly máš v akva schovky a kytky tak je klidně možný že sou někde schovaný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:39 Kisssi
chjoooo... sad k mejm rybkám už si asi gupky pořizovat nemůžu :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:36 gargamis – Re: Kisssi
oni je nemusí sežrat celí ale mohou je "uďobat" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:34 Kisssi
včera jsem do akva kde mám parmičky vypustila 6 mladých gupek (asi 1.5cm) a zmizely mi všechny sad nevím čím to je,,, ty parmičky je přece nemohly sežrat nevešly by se jim do pusy :-| měly oranžový ocásky a hezky svítily, určitě bych je viděla kdyby tam byly....dneska už tam není žádná sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:15 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kaplan007
Také chovám živorodky. Z mého pozorování trvá konzumace mršiny asi 3 dny, většinou ji ale včas objevím (tedy u dospělých, pokud pojdou mláďátka tak ne, tam ztrácím přehled ;-) ) a zlikviduji. Navíc většinou tuším, kdo umře, rybka polehává, nežere atp. Ty žádné varovné signály nepozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:08 gargamis – Re: Kaplan007
mrtvolky můžou bejt "schovaný" pod kořenama kamenama atd ;-)
a jak řiká jajaapaja šneci sou uklízeči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 15:07 Muž jajaapaja [174] – Re: Kaplan007
A šneky tam nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 14:50 Muž Kaplan007 [51] – Živorodky mizí
Mám 50l akva s živorodkama... Paví oka, mečovky, black molly, platy. Takovej mix. Ale čas od času nějaká ryba prostě zmizí a není mi jasné kam. Jak dlouho trvá po uhynutí ryby než se roloží, respektive než ji ostatní sežerou? Jelikož mám krycí sklo, tak je nemožné aby vyskočili a nepodařilo se mi zatím nikdy najít na dně žádné ostatky.

Je to u živorodek normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2009 15:26 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Wrata
Přesně tak.vyberou dužninu okurky závratnou rychlostí.Mečovkám taky dost chutná hrášek-rozmrazím ho,sloupnu a hodím do akvárka,hrášek byl původně pro ancíky,ale mečovkám zachutnal víc.Nejvíc se mi ale perou o mražené patentky.Rozmrazím,opláchnu a šup do akvárka,jen se po nich zapráší :) Zato mražené dafnie mi asi zůstanou v mrazáku,nikdo je nechce tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 15:05 Muž Wrata [21]
Krmil jsem anciky salatovou okurkou a cumel jsem jak chutnala i blackomllam a mecovkam.. Nejvice vsechny zajimal ten stred se seminky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:22 Žena Hatomi [27] – Re: kostacek
zkus třeba spařit kopřivu. Mé rybky to milují-hlavně živorodky, jen tím trochu zašpiní akva (mají po kopřivách zelené výkaly),ale zas nejedí moc rostlinky a za to to stojí palec a enderky jsou téměř totožné s pávaty,takže by jim kopřiva mohla chutnat-doporučuji ji všude kudy chodím smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 08:58 kostacek – Endlerky
Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s krmením pro Endlerky? Co je pro nejvhodnější? Co jim chutná?
Dík za poznatky..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 21:43 Žena Hatomi [27] – Re: stanovsky
pravda,pravda já mám živorodky a skaláry už půl roku a mláďata jsem našla všehovšudy 3 :-D a že se ty mí čudli třou neustále a jen jedno malé se mi povedlo odchovat. ty dvě zbylé se mi nepoštěstilo chytit,po usilovném lovení mi zalezli a už jsem je nikdy nenašla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 20:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Yirka
Tak na tohle řeknu jediné: skaláry byly opravdovými mistry :-D jak samice porodila tak mladé byly už v žaludku skalár :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 20:36 Muž Yirka [9128] – Re: beowulfx
Pozvedl bych to na další Murphyho zákon.
Rybky v akváriu vědí o narození potěru vždy dříve než čekající chovatel. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 20:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
A co takhle zpestřeni stravy parmiček živorodkami? :-D To se mi dnes totiž stalo, jaksik se mi okotilo paví očko, to už tak bývá, akorát se od ní při porodu nehly ani na krok ty nenažrané mrchy parmičky mechové, a jaksik jsem ani nestihl moc zaznamenat kde jsou ti ojíci, nějak hned mizli ... ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 20:03 Muž Yirka [9128] – Re: hoppy
V přijatelném 25-30 CZK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:35 Muž hoppy [6] - Živorodky
A můžu se také zeptat v jakém cenovém rozmezí se takové krmivo dá pořídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 19:32 Žena Hatomi [27] – Re: hoppy
jo jo v akvaristice,prodávají je většinou v praktickém balení,že jsou jednotlivé dávky oddělené a j to hnet jednodušší tím krmit,já osobně mám zkušenost velmi dobrou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:29 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: hoppy
samozřejmě že živorodky pozřou o komáří larvy či tablety.Uŕčitě je dobré krmiva často střídat, aby si ryby nezvykli jen na jedno!Pozor komáří larvy a jiná živá potrava je samozřejmě maso, zanese do akvária hodně špíny tak dej pozor :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 19:12 Muž Yirka [9128] – Re: hoppy
Jj, o podávání mražené se toho dočteš zde ve fóru spoustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 19:11 Muž hoppy [6] - Živorodky
Tak děkuju moc :) A to mražené se dá koupit normálně v akvaristice?
A potom, stačí rozmrazit a dát rybkám že? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 19:04 Muž Yirka [9128] – Re: Hatomi
O nitěnkách jsem nic nepsal, jen o mraženém. ;-)
Já totiž nitěnky nedoporučuji, jsou sice výživné, ale většinou plné nechtěných příměsí a když rozmrazíš tak je to taková nechutná kaše. Daleko lepší jsou mražené patentky, dafnie, černé komáří larvy atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 18:58 Žena Hatomi [27] – Re: hoppy
jak už bylo řečeno tak nítěnky a špenát jsou super. já doporučuji také kopřivu (musíš jí nejdříve ale spařit a pokud chceš používat pouze komerční krmiva tak alespoň kup více druhů,sehnat různé varianty dnes není problém... ale pokud chceš stravu opravdu spestřit,tak kup nítěnky a jdi někde ulovit kopřivu(ikdyš teď v zimě nevim nevim,ale určitě pokud budeš hodně hledat tak něco najdeš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 18:42 Muž Yirka [9128] – Re: hoppy
Mou radu ber tak, že krmit rybky jedním druhem krmiva nebo pouze vločkovým je nenormální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:39 Muž hoppy [6] - Živorodky – Re: Yirka
Normální krmivo je Tropica basic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2009 18:33 Muž Yirka [9128] – Re: hoppy
Co to je normální krmivo? Tvé živorodky určitě ocení proložení živou či mraženou potravou. Špetkou špenátu jim určitě neublížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 18:30 Muž hoppy [6] - Živorodky – Zpestření stravy pro živorodky
Zdravím, mám v akvárku platy a paví očka. :-P
Krmím je jen normálním krmivem a rád bych se zeptal, jestli jim můžu dát i něco jiného? :-)
Například nějakou zeleninu

Děkuji za odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 18:34 Muž DavidDizzer [26]
mě nejidou rozmožit black molly :-(> :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 17:08 Žena Hatomi [27]
andrej850 napsal: Ja mám tiež problém s black molly,ale tiež opačný, čiže mám plné akvárko drobných rybiek a neviem čo s nimi. Mám v 170ke 7 black molly a 8 gold molly a k tomu 4 gupky a to všetko sa mi hrozne množí. Co robíte vy s malými molly? Kde ich dávate ?

Pořiď si skaláry (nebo jiné malinko dravější rybky) a oni se ti o miminka postarají... Pak by si neměla mít problém,že máš mnoho malých ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2009 17:02 Žena Hatomi [27] – Re: Paja1
Na to není potřeba,žádná vychytávka. Pokud mají dobré podmínky tak se třou jako o život... Možná se ti třou a ani o tom nevíš,protože si svoje malé hned snědí(nebo jim je zkonzumují spolubydlící). Já mám 7 samiček a dva samečky (black molly a mečovky) kteří se třou můžu říct,že pořát,ale malé jsem našla všehovšudy 3... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 16:50 andrej850
Ja mám tiež problém s black molly,ale tiež opačný, čiže mám plné akvárko drobných rybiek a neviem čo s nimi. Mám v 170ke 7 black molly a 8 gold molly a k tomu 4 gupky a to všetko sa mi hrozne množí. Co robíte vy s malými molly? Kde ich dávate ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 00:23 Muž 0 [1718] - Obecné. – Re: stanovsky
Fotka k příspěvku Sem tam někdo vypustí takový blábol , ale k takovým s povrchními znalostmi se není radno hlásit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 21:30 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Neříká se náhodou že živorodky jsou plevelné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 20:38 Žena ustavprochore [567]
DavidDizzer napsal: já z týmto zkušenosti nemám, protože to neleju do AQ... ale zkus Sera Morena ;-)...

A k čemu že by ty huminové kyseliny a rašelinový výluh měly být živorodkám dobré? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 19:59 0 – Re: Paja1
Fotka k příspěvku Po menším ne zcela úplném půstu začít s vydatným krmením komářími a pakomářími larvami , plus k tomu v hojném množství přilepšovat jemnou (ne vláknitou) řasou - např. z některých pramenů (i se slanou vodou) - takový slaný pramen jsem navštěvoval v Kazachstánu , kde jsem pracoval a choval též mečovky s parmičkami a z toho pramene jim já nosil velmi jemnou načervenalou řasu , kterou ryby hltaly s velkou chutí , pak rychle rostly a byly mohutné = zdatné , navíc dostávaly zmíněné komáří larvy a žábronožky , kterých z jara tamější louže ve stepi byly plné. Rybky se po této výživě též snadno množily.

Jsou-li přes léto zdravé živorodky chovány v zahradním rybníčku s nárosty řas a přirozenou živou potravou , tak se samy dostatečně početně namnoží a mladé se po výlovu v samostatné nádrži doma dochovají. Dají se z nich pak vybrat vynikající jedinci pro další chov a ostatní nabídnout výkupu.

Při odchovu nutno často měnit vodu , jinak rybky zakrní nebo i hynou. ;-)

Ryba ve spodní části přiložené fotky , je divoká mečovka montezumova.

Na divoké druhy mečovek se lze podívat do nádrže Potok , kterou mám ve svém profilu 0. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 19:52 Muž stanovsky [29] - Živorodky
25 až 27 °C hodně plovoucích rostlin a budeš mít živorodek jak hafo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 19:05 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Živorodky se netřou, od toho jsou to ŽIVOrodky... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 18:12 Muž DavidDizzer [26] – Re: Raider
ty se máš :-(...>:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 16:16 Muž Yirka [9128] – Re: Paja1
Pokud jsou rybky v dobré kondici a v dobře udržovaném akváriu, žádný další stimul nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 16:14 Raider – Re: DavidDizzer
No však já do AQ taky nic neliju...Byl to jenom taková odpověd že bych se spíš ptal jak množení zastavit a né ho ještě podpořit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 16:10 simča – rozmnožování živorodek
a co máš za živorodky?třeba jsou ještě mladé a nebo už se rozmnožují,ale hned potěr sežerou ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] 25

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 26632x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13284-zivorodky--chov?od=1101