Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:51 Muž filipsi [1295] Re: kchrz
Normalni cena za levny Ph metr s levnou elektrodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:43 Muž kchrz [24] – Ph controller
Zkoušel jste někdo toto? Podezřele levné.
Díky
aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 12:07 Muž pros [36] Re: tibro
No mě se stalo něco podobný taky nešlo nekalibrovat pH7, měl jsem špatný roztok byla to Sera a těsně před projitím koupil jsem roztok dennerle a vše v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 14:13 tibro Re: Silent
Díky všem, kdo mi chtěli poradit. Našel jsem na netu tohle video.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:48 R Muž Silent [5949] Re: tibro
Používáš na kalibraci pH7 správný roztok? Pokud ano je to asi vadná sonda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:00 tibro
Dobrý den,
mám na vás VELKOU prosbu:
Koupil jsem si pH metr digitální Controller pH-201 a ani za nic nemohu nastavit/kalibrovat pH 7. Jde mi nanejvýš šroubováčkem nastavit 5.85 a dál nejde! Je vadný, nebo dělám brutální chybu někde?
PH 4 mi jde bez problému.
Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 19:49 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: karelpavel
Zklamu Vás, výběr je samozřejmě malý. Dennerle, JBL, sera. Cenově samozřejmě úplně jinde. Fakt ale je, že se jedná o prvotřídní kvalitu (alespoň u Dennerle ověřeno). Jedna investice na pořád.
Osobně ale k Taiwanským dodávkám opravdu důvěru nemám. To, že se ty samé věci prodávají na našem trhu několikrát dráž, je proto, že v ceně musí být obsaženy náklady na opravy a reklamace. Tu věc tady totiž nikdo neopraví, na rozdíl od německých výrobců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 18:56 Muž karelpavel [18] Re: Silent
Doporučili by jste ještě něco tomuto podobné ( i cenově ) ?
global.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:48 R Muž Silent [5949] Re: karelpavel
Oxidačně-redukční potenciál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:40 Muž karelpavel [18] Re: GP
co to ORP je ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:15 GP Re: karelpavel
a porebujete tam ten orp? je to v popisu vyrobku. radi poradime, ale radsi ctete sam. jinak toto je kontroller s merenim orp. pokud chcete jen regulovat ph treba:
shop.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:04 Muž karelpavel [18] Re: JuraS
takže něco takovýho že ?
global.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:28 JuraS Re: karelpavel
první je jen digitální měřidlo..zbytečné, nic to nedokáže řídit..
druhý jakbysmet
třetí taky..
nevybáráš si controllery ale měřáky..kontrolovat od slova něco nějak řídit..vypínat/zapínat v tomto případě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:15 Muž karelpavel [18]
Ahoj
Máte někdo zkušenosti s těmito přístroji ?
global.ebay.com/…
global.ebay.com/…
global.ebay.com/…

Zatím díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:48 Muž milosak [66] - RostlinyRe: akvaristik
Musím dát za pravdu test od dennerle(jeho náplň) jsem měnil až po 3 měsících a stále ukazoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:40 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: JirkaBe
Test začne fungovat zhruba po 1-2 hodinách. Pak se ustálí a reaguje přesně na změnu obsahu CO2. Funguje pořád, jen po 2 měsících je to vybledlé a je třeba to vyčistit a nalít novou náplň. Máme jich ve světě aspoň 30 a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:40 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Tak Dennerle jsem zatím nevyzkoušel. Že mají výrobky vymakané vím však mají více než 40 let zkušeností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:37 JirkaBe Re: Silent
Takže nemám jen já s ním špatnou zkušenost? Když jsem si o těchto testech přečetl tak jsem si myslel jaké to bude zjednodušení - změní barvu a hned uvidim na čem sem, ale opak je pravdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:36 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Mám všude Dennerle. Píšou tam, že je to na měsíc, ale já to měním po 2 měsících a je to v pohodě. Funguje naprosto spolehlivě, máme na stěně Aquaplasmu se 76 litry, je to vysoko, nedostanu se do vody, tam je to naprosto nezbytné. Včechny ostatní se musí měnit po pár dnech. Dennerle to má s jiným roztokem. Musím uznat, že své věci mají vymakané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:31 R Muž Silent [5949] Re: JirkaBe
Dlouhodobé testy na CO2 mám taky. Hned několika značek a nepoužívám ani jeden. Ještě jsem neobjevil test který by byl opravdu dlouhodobý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:28 JirkaBe Re: akvaristik
Dlouhodobý test v akva mám a zrovna moc spokojený s ním nejsem. Je to od firmy Eheim - po dvou dnech co ho dám do akva ukazuje přebytek CO2 ale podle jiných testů je ho tam nedostatek.Reagovat by měl již po půl hodině-dva dny ukazuje správně ale pak jak jsem již psal zežloutne a konec. Možná byl nějaký prošlý.
Denerle pH controller by možná za hřích stála ale ta cena mne ihned vrátí zpátky na zem. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:59 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Silent
Správně, já osobně ho doma taky nemám. Reagoval jsem, protože nelze srovnávat nesrovnatelné. Mimo jiné záleží i na přesnosti a životnosti přístroje. V minulosti jsem zde zachytil diskusi o nezkalibrovatelném přístroji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:44 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Fakt je že Dennerle pH controller Evolution de luxe je sofistikovaný přístroj jehož užitná hodnota odpovídá ceně. Na druhou stranu ne každý akvarista touží po takovéto centrále která se za něj stará o CO2. Jsou akvaristi co rádi řeší problémy :-D . I když, viděl jsem to v provozu a za hřích by to stálo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:35 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: arnošt
Pravda je, že je to ale jenom "něco podobného". Dennerle i s kompletním setem není o moc dražší.
CO2 lze měřit i dlouhodobým testem, který je docela přesný a cenově není tak náročný. Pokud se vezme skleněný, ani není v akváriu moc vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:02 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: akvaristik
to je šíleně drahé - auqato nabízí něco podobného a za 10 tisíc je to i s kompletním profi co2 setem. set už mám doma, ale nechtěl jsem dál moc utrácet a ph regulátor si k tomu nevzal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 17:53 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: JirkaBe
tohle spolehlivý, přesný výrobek se 4 letou zárukou... Smysl to má jen s CO2 systémem.
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 15:29 Muž filipsi [1295] Re: JirkaBe
V te levne cenove kategorii je to vcelku jedno. Volil bych pristroj s vymenitelnou elektrodou, ta casem odchazi. Hezky clanek o Ph metrech je od Technika na akvarko.cz
Ale pokud clovek neni hracicka, s kapkami vystaci a je to mnohem levnejsi. Ve velkem akva mam Ph controller na co2, v malych jsem Ph nemeril vubec uz vic jak pul roku (jedno s "kvasnicemi", druhe uplne bez). Tak aby Ph metr nakonec stejne neskoncil odlozeny v koute :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 15:03 JirkaBe
Ahoj. Též přemýšlím o koupi nějakého pH metru nebo pH controlleru. Rozeznávat ty barvičky na akvarijních testech je fakt umění. Doporučte někdo nějaký přístroj a podělte se se zkušenostma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 07:34 Ondra Re: arnošt
Zdarec, ph metr www.bigmall.cz/… pouzivam uz asi 4 mesice a vse v poradku. Nemam to teda na akvarko, ale na hydro. Merim s nim kazdy den a pohoda.... Kalibroval jsem ho jenom 3x a vzdy to bylo rozhozene +0.2 ph po 40 merenich, coz je super. Takze u me spokojenost...
Cest
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 14:41 Muž arnošt [37] - Rostliny
nemáte někdo zkušenost s tímto ph metrem? přemýšlím o koupi - díky za rady případně doporučení jiného

www.bigmall.cz/…
nebo
www.bigmall.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 01:37 zc1
pořídil jsem si controller 201,zatím funguje bezvadně,jen mám dotaz jestli nemáte někdo zkušenost jak je to ze sondou - na www.shopakva.sk píšou že je velmi citlivá na chlor.Jak to děláte při výměné vody?odpojujete ji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 18:03 JirkaBe Re:hf
No samozřejmě že to má smysl jen při dodávání CO2. Bez CO2 mne měřit pH ani nenapadlo. Nyní jsem právě sadu CO2 nainstaloval a rozlišovat jestli je pH 6,8 nebo 7,1 podle kapkového testu je opravdu umění. Používám Akvin od Rataje a barvy se podle papírku vůbec neschodují. Z pH controlleru jsem uvažoval o pH 201
www.shopakva.sk/…
Dá se sehnat cca za 2500 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 10:19 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: debian
Taky už to mám asi rok a půl a maximální spokojenost,jen jsem nedávno musel vyměnit sondu,ale za to si asi můžu sám,skoro jsem jí nečistil a nekonzervoval...

www.premovoakvarko.cz/…

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 08:38 Peter2 Re: hf
tiez som si to myslel, este ked som nemal konroller, nastavil som pocet bubliniek za minutu, par krat denne skontroloval ph metrom a este prikupil dlhodoby ph test, pre istou znackovy SERA. Par dni to bezalo, ale po case sa interval medzi bublinkamy skracoval az som raz prisiel domov z prace a ryby uz lapali po vzduchu. Nastastie to odskakali len 2-3 neonky. Tak som sa nastval a cez ebay zobral ph kontroller a od vtedy vsetko slape ako ma a bez starosti. A dlhodoby sera test som vyhodil lebo ukazuje vtakoviny, tak isto som mal neznackovy test a bolo to to iste. Je to hlavne pohodlne a bez starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 22:12 Muž hf [54] Re: debian
No jiná věc je, že to sou vyhozený peníze stejně...

Bublání CO2 ti stačí nastavit metodou pokus omyl jednou a pak na to není třeba vůbec sahat. Resp. pro klid duše můžeš občas pH změřit ručně a podle toho upravit bublání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 21:40 Peter2 Re: debian
tiez mi presne tento slape doma asi rok a pohoda, oproti znackovym vyrobkom od SERA a Dannerle je to super cena. Ja ho mam cez ebay niekde z chiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 19:24 Muž Cajra [0] Re: debian
Mam ho doma a maka bez problemu dva roky. Jen je to tak na prd vyrobeny, rek bych, ze ty plosnaky do toho nekdo paji doma na koleni. Dokonce jsme ho koupil na stejnej inzerat, sestra mu je privazi z Anglie. Jednani s prodejcem bez problemu. Za tu cenu nic lepsiho nesezenes, mozna bez sondy jo. Ty roztoky daj tak na dve kalibrace. Jinak muzu rict, ze OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2009 18:27 debian – Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr
Ahoj, máte někdo zkušenostli s koupí viz. přiložený odkaz?

Případně názor na kvalitu nabízeného zařízení.

Děkuji.

inzerat.i-bazar.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2009 14:18 Muž PentueR [256] Re: JuraS
1. šneci by neměli ničemu vadit, jedině když ti "osliznou" měrnou část, mohlo by se stát, že bude míň průchodná a nemusím pak dobře měřit. Protože ale doporučím alespoň jednou týdně eldu vyndat a očistit (něco se na ní usadí určitě), je to jedno - stejně se očistí. Šneky odstraníš tak, že je uchopíš mezi dva prsty a taháš (maximální délka pro natažení těla přicucnutého šneka je 35cm - pak praská...;) (muhehe - jinak nevím jak je myšlen dotaz na odstranění šneků ze sondy...).

2. Protože sonda bude v podstatě stále ve stejném prostředí (výkyvy v akva bývají minimální), odhadl bych, že bude stčit kalibrace jednou týdně. Můžeš ze začátku klidně kalibrovat denně - alespoň zjistíš, jak je přístrojek přesný a pak si periody stanovíš sám. Kalibrovat rozhodně v pufru odlitém z originál lahve - jinak si pufr časem zaneřádíš a naředíš a je pak jasné, jaký spoleh pak na takovou kalibraci může být. Použitý pufr se vylévá. Pufry seženeš určitě někde na netu, jinak třeba naše firma prodává koncentrát, který se dolije destilkou na 500ml a máš pak půllitr pufru za 115Kč bez daně.

3.Na čištění sondy z běžných vodných prostředí stačí destilka nebo hodně zředěný saponát, na usazeniny a regeneraci sondy v případě zanesení 3-8% HCl, na mastnoty, bílkoviny apod, jsou pak již speciální roztoky (v nouzi lze i saponát nebo např. aceton - podle typu bordelu). Nešahat a nepucovat rukou nebo mechanicky měrnou část eldy! Jen ponořit na cca. 30 minut do roztoku, po použití čistícího roztoku se doporučuje alepoň na 1 hodinu namočit elektrodu včetně diafragmy do roztoku 3mol KCl.

4. nevadí, pokud nepůjde o diametrálně odlišné roztoky, což je tvůj případ.

5. může být, ale určitě ne v případě akva, kde se mění pH v minimálních rozmezích

6. nevím jak léčiva, ale přírodní výluhy nebo hnojiva určitě ne, jen možná (protože bude ve filtru) bude rychlejší zanášení frity

Uff..bolí mně ruka...


EDIT: ještě k tomu 3mol KCl - mělo by to být 223.5g KCl do litru destilky (a určitě nevadí pár gramů sem-tam od oka...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:52 JuraS Re: Bak
takže na čištění si udělat slabý roztok HCl...třeba 1 % ??? a jak dlouho to v něm mít ? Kde sehnat NaOH ? Já ho znám jen v pecičkách..tam už si nepamatuji jak bych vyrobil 10% roztok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
Roztok 3 mol KCl je uchovávací roztok, tedy když se neměří, tak se do něj sonda bodne.
Regeneruje se 10% NaOH od omastku a organiky, dal bych pak požil slabou HCl na odstranění vápence.
V nouzi kyselina citronová. Když je sonda tuhá a má nula slope, někde jsem viděl že speciální laboratorní sondy měly plnící otvor pro výměnu elektrolytu... Ne všechny sondy se dají plnit, pak zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 09:37 GP Re: JuraS
zkusenosti zadne nemam, jen k tomu KCl mi prijde, ze naprosto presna koncentrace potreba neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 08:17 JuraS
Otevírám tuto otázku abych nemusel zakládat novou.
cestou z honkongu mi jde sada pH controlleru se sondou a pufračními roztoky. Než dorazí rád bych si ujasnil pár nejasností z provozu takového zařízení.

1. sondu umístím do první komory externího biofiltru. Bude měřit vodu která by měla mít pH jako většina vody v akva-nasávání je v protějším (ne protilehlém) rohu akva (100*50*50).
Do filtru se mi dostali a ve filtru zabydleli šneci i krevetky. Šneci převážně piskořky a možná i heleny. Nemohou zejména piskořky a krevetky svým šmejděním ve filtru sondu poškodit ? Jak je odstranit ze sondy při čištění - kalibraci ?

2. jak často bude potřeba provádět kalibraci a kde případně "doplňovat" kalibrační roztoky ? Kalibrovat přímo v lahvičce a nebo z lahvičky odlít do nějaké nádobky roztok a ten po použití vylít ? To by pak litr nestačil....

3. Na fóru jsem četl, že čistícím roztokem pro pH sondy je 3 mollární roztok KCl. Když jsem to zkoušel v lékárně tak ze 3 lékáren mi jen jedna magistra vysvětlila, že se de fakto jedná o váhový poměr nasycenosti KCl ve vodě..nebo tak nějak to řekla...ale kde to sehnat to nevěděla...na fóru jsem četl, že to je de fakto 25 gr KCl v 100 ml destilky...deci destilky nebude problém ale kde vezmu přesných 25 gr to nevím..tak přesnou váhu nemám a pochybuji, že když do lékárny donesu pytlík s bílým práškem, že mi ho u nich naváží... poradíte mi kde tento roztok sehnat a jak často jej a jak správně používat ?

4. vadí sondě je li připojena do přístroje když je z jednoho roztoku vytažena a do druhého ponořena ? jako že bych stabilně kontroloval vodu ve filtru ale občas bych potřeboval změřit třeba odstátou vodu pro výměnu vody do akva..

5. je frekvence kalibrací závislá na měnícím se pH měřeného roztoku ? Bude li dávkování pH řízeno právě ph controllerem a bude li pH udržováno na stále stejné hladině bude potřeba pH sondu kalibrovat stejně často jako při měření různých kapalin ?

6. nemohou pH sondu poškodit různé léčiva, rašelinové výluhy apod ?

Předem díky za rady z praxe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 16:49 Muž kalahare [11] Re: Cajra
Nemám sice controler, ale jen digi PH metr. A zas takovej elektronik budovatel nejsem, tak jen moje soukromá idea. Ukazovalo mi to na začátku zcestné informace, dokonce jsem jeden kalibrační roztok nemohl ani korekcí dohnat. Pomohlo mi naložit sondu do roztoku KCL, sonda se zregenerovala a už šla v pohodě. Čas od času to musím zopakovat, aby se obnovilo chemické "složení" sondy. Ale snad se k tvému problému někdo vyjádří lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 12:11 Muž Cajra [0] – Kalibrace ph controlleru 201
Dobry den.Nedari se mi kalibrace.Hodnota na displeji se nezmeni ani u jednou roztoku.Maximalne o par setin.Ani neraguje v jakekoliv jine vode.Po odpojeni BNC hodnota vylitne bud nahoru nebo dolu, jak kdy.Muze byt vadna nova sonda?Nebo roztoky?Uz jsem zoufalej.Dekuju za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 10569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12630-akvarijni-ph-co2-controller-201-ph-metr?od=201