Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Akvarijní pH / CO2 - Controller (201), ph metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 17:43 Muž azonic [63] - Rostliny
Mám takový problém s kalibrací. Dám sondu do pH 7 nastavím hodnotu, opláchnu, osuším a to samé udělám i s pH4 pak vložím sondu do akva a ukazuje mi to pH +- 6 což je hloupost tone Zkoušel jsem dvoje kalibrační roztoky :-( mohla by to být třeba vadná sonda? Budu moc rád za každou radu.

EDIT: sondu jsem před tím máčel 24hodin v regeneračním roztoku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 13:45 Muž honzek [8] Re: Designer
Nóó, tak mě teda něco takového překvapuje. Docela dobrý nápad, řekl bych. Zamyslím se nad tím. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 13:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: honzek
Zkousel jsi neco jako: www.kickstarter.com
Uz se takove veci deji i v CZ: robotika.cz/…
takze muzes rovnou videt, ze i u nas obcas nekdo prispeje ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2013 13:08 Muž honzek [8] – Řídící jednotka pH
Zdarec akvaristi, předem se omlouvám za možná špatnou kategorizaci.
Vyvíjím pH řídící jednotku. Vznikl mi plně funkční vzorek, který používám již 4 měsíce s plnou spokojeností. Nyní chci vytvořit funkční vzorek č. 2, ale s drobnými vylepšeními.
Aktuální ř.j. měří pH, dopočítává přes uhličitanovou tvrdost koncentraci CO2, nastavení požadované hodnoty koncentrace, nastavení uhličitanové tvrdosti, nastavení času, kdy se má regulovat, nastavitelná kalibrace, měření a regulace teploty.
Tento vzorek chci prodat za cenu pouze součástek a peníze použít na další vylepšení téhož zařízení. Zájemcům sdělím podrobnosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 17:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: atiw
jak je stará sonda? Už je možná KO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 15:26 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – PH Controller Dennerle Comfort
Fotka k příspěvku Mám problém , nejde mi zkalibrovat PH Controller Dennerle, když ho dám do pufru 7, tak mi ukazatel nejde výš jak 5,8. Když vypnu kalibrování a dám sondu do pufru, tak se na displeji objeví PH 7. Jak je to možné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:56 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: atiw
K uchovávání sondy a k její regeneraci . Čisté KCL se také dá použít k vaření když se smíchá s kuchyňskou solí v poměru 1:3 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 12:13 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: matlala
A k čemu se ten KCI roztok používá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 10:59 Muž acik [416] Re: matlala
no dobry a jakou budu mit záruku,ze nekde ve skladech ty sondy nelezi jiz nejakou dobu? Není jedno zda lezi na skladech nebo ve skrini? samozrejme nemluvim o tom,ze bych si koupil tri sondy do zasoby,to si myslim je nesmysl... Ale jednu bych urcite uvital mit v záloze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 10:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: atiw
obyč 3 molární KCl rozrok. Podívej se na to jak uchovávat a starat se o pH sondu na.článek od Martina Šátka na akvarko.cz pod názvem měření pH v akvaristice. Odkaz je i v mém článku v záhlaví tématu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 01:57 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – uskladnění sondy
Mám doma asi 3 PH sonky k Controlloru, chci se zeptat, zda je k uchování sondy, aby nebyla na suchu tento přípravek -Elektrolytlösung Kaliumchlorid 3mol/l, nebo k čemu se používá? Když kse, si sondy pořídil a sundal z nich kryt, byly suché.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 09:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Libor
Jen dodám, že kupovat pH sondu do zásoby je dle mě blbost. pH sonda neustále stárne a koroduje. Nelze to zastavit, lze to jen správným uchováním omezit a prodloužit její životnost.

www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2013 01:15 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Libor
Ph sonda musi byt trvale ponorena v udrzovacim roztoku(KCl)nebo aspon Ph kalibracnim roztoku(Ph4 nejlepe),nema byt na suchu,takze nalet roztok do krytu na konci Ph sondy a kontrolovat jestli se kapalina nestraci.Kdyz mas sondu v akvariu staci ji jednou za mesic ocistit cisticim roztokem a prekalibrovat,zivotnost sond je(v akva)neco kolem 14 mesicu(zalezi na kvalite a udrzbe)! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2013 23:10 Libor – PH sonda od Controlu
Mám takový dotaz, pořídil jsem si PH controller se sondou, přikoupil jsem si hned ještě jednu PH sondu do zásoby. Potřebuji vědět, jak správně uchovávat PH sondu, aby nedošlo k jejímu poškození, nebo vyschnutí. Na konci každé PH sondy je šroubovatelný kryt, který se musí před použitím odšroubovat, chrání sondu před poškozením. Když jsem je koupil, odšrouboval jsem kryt, ve kterém bylo sucho. Někde jsem četl, že se má při uchovávání sondy do toho krytu nalét nějaká regenerační kapalina, která chrání sondu před poškozením - vyschnutím. Spodní kryt u sondy je vodotěsný. Mám do krytu nalét nějaký roztok, aby sonda byla ve vlhku, nevysychala. Co je správné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2013 07:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
K bezne elektronice zadnou duveru mit nemuzes. Uz Ti nekdy odesla nejaka spotrebni elektronika? Verim ze kazdemu z nas. A ted si predstav, ze je tohle vyrabeno na stejne urovni, ba mozna horsi. Kdyz se divam na web a vidim tu konfekcni krabicku (pokud jsem nasel opravdu to co mas) - vetsinou se pouzivaji pro male serie a jsou vyuzivany amatery, tam kde se vyroba vlastnich plastu nevyplati. Kdyz to otevres, podivej se, zda je deska umyta. Pokud ne, pak mas tu cest s necim, cemuz nekdo nevenoval ani tolik pece, ze by to umyl, coz je v pripade mereni pH prusvih, protoze sonda je vlastne napetovy zdroj s vysokym vnitrnim odporem. Take se presvec, jestli Ti do toho nemohlo neco natect, i to muze byt prusvih. Akvarijni voda neni destilka...

A jinak pozor. Nehanim vyrobek ci zarizeni, to si nedovolim, kdyz jej sam nemam v rukach k posouzeni, klidne by se mohlo stat, ze bych byl z konstrukce nadsen, protoze specialne maloseriove veci dokazi nekdy hodne mile prekvapit. Jen pisu, na co se tak podivat neskolenym okem k udelani si predstavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 21:55 Muž acik [416] Re: grunda
začínám v tom ztrácet důvěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 21:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
to je divné, tahle mašinka i sonda je spolehlivá. (vlastní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 21:35 Muž acik [416]
Tak začínám mít strach,do vcerejska mi ph controller 201 fungoval bezproblemu,vcera jsem si vsiml,ze ph hodnota je stále stejna 6.41 a co2 davkuje a davkuje,tak jsem nechal zregenerovat sondu,vycistil jsem nakalibroval a problém stále stejny :( kdybych byl na dovoleny,tak otravim ryby grrr :( ja se přikláním ke spatne sonde,ale tak brzo po 3 mesicich? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:39 Muž azonic [63] - RostlinyRe: laKatos
Tu tam seženeš taky palec stačí jen hledat search.eim.ebay.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 21:53 laKatos Re: azonic
No spis jsem chtěl tu sondu modrou (skleněnou). Někde jsem četl ze je lepší. Zároveň je do ni vidět zda vevnitř je ještě roztok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 18:36 Muž azonic [63] - RostlinyRe: laKatos
Sondu koupíš na ebay ;-) třeba tuhle viewitem.eim.ebay.cz/… nevím jak moc je kvalitní ale dává se standartně k pH 201, roztoky zde www.reverzni-osmozy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 17:40 laKatos
Zakoupil jsem starší kontroler ph-211 a chci se zeptat kde seženu kvalitni sondu a kalibracni roztoky včetně KCL za rozumny peníz. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2013 20:22 Muž azonic [63] - RostlinyRe: MarcelG
Tak už mi to funguje palec po asi 15. kalibraci už to běhá jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 20:17 Marcel G Re: azonic
No, já bych řekl, že tím by to být mohlo, protože pokud se přístroj kalibruje na pH 6.86 a ty ho na tuto hodnotu zkalibruješ v roztoku s pH 7, tak ti pak logicky bude fungovat s odchylkou (0.14 bodů). Každopádně je také možné, co psal Petr (matlala): že máš nepřesné pufry. Já osobně kupuju pufry od renomovaných firem (např. v Praze firmy verkon.cz nebo p-lab.cz). Jejich pufry jsou možná dražší než pufry prodávané v různých grow-shopech, ale zato bych řekl, že můžu mít asi mnohem větší jistotu, že nejsou prošlé a že při transportu neprošly mrazem a podobnými nevhodnými podmínkami (třeba při nevhodném skladování), což jejich vlastnosti naprosto znehodnotí.
PS: Pufrům od Sery bych asi taky věřil, ale problém je, že né každý prodejce to vhodně skladuje a kouká na datum expirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 20:08 Muž azonic [63] - RostlinyRe: matlala
Já vím že jsou na prd četl jsem to ve tvém článku proto jsem koupil taky Seru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: azonic
hele a máš ty origo pufry v bílých lahvičkách?
pokud ano tak je to jasné, jsou strašně nepřesné a nemáš to tím pádem zkalibrované, kup raději neco normálního, já mám třeba seru 7 a 4ku a nastavuju na hodnotu pufru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 19:19 Muž azonic [63] - Rostliny
Fotka k příspěvku Teď jsem ještě kouknul do anglického návodu a tam je, že u pH 7 se má nastavit hodnota 6,86 a u pH 4 hodnota 4.01 mohl by být problém v tom? Předtím jsem to kalibroval na pH 7 a 4 jak je v českém návodu.
Přikládám obrázek páč jsem špatný angličtinář.
Edit: Tak tím to taky nebude, hlavně mi to nedává moc smysl abych u pH 7 nastavoval pH 6,86
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:43 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Mispulin
Mám ho v poloze HI palec už jsem z toho tak nas.... že bych jim ten controller nejraději poslal zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 17:23 Muž Mispulin [67] Re: azonic
Hele, mozna se zeptam blbe, ale mas ten spodni prepinac preply do pozice HI-A? V pozici LO-A se totiz controller chova presne proti funkci kterou pozadujeme (zapina, kdyz je merena hodnota pH nizsi nez nastavena).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:06 Muž acik [416] Re: MarcelG
tak jsem koukal do návodu i já,ale bohužel tam nic takového není napsáno,že by se dalo něco takového nastavovat... mam controller 201 a azonic má myslím 301,ať se tedy mrkne,ale nevěřím tomu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 13:59 Marcel G Re: azonic
Být na tvém místě, tak bych funkčnost pH regulátoru vyzkoušel nejdřív mimo akvárko, aby sis tam nezlikvidoval ryby. Stačí, když si do nějaké nádoby natočíš vodu z kohoutku, dáš dovnitř sondu, a pak budeš do té vody přilívat třeba nějakou sycenou vodu, Coca-Colu nebo cokoli kyselého. Tím ti bude rapidně klesat pH. Pokud se dostaneš moc nízko (třeba na pH 5) a regulátor se ani přesto nevypne, tak budeš hned vědět, na čem jsi.

PS: Nenastavuje se někde u toho pH regulátoru také nějaká tolerance (rozmezí)? Jak psal acik, on má u svojeho regulátoru toleranci 0.5 bodů. Zkus mrknout do manuálu, jestli tam někde není možnost tuto toleranci nastavit, a jestli jí náhodou nemáš nějak moc velkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:03 Muž azonic [63] - Rostliny
Tak jsem celou noc máčel sondu v KCl potom jsem jí zkalibroval, nejprve pH7 pak pH4 a vložil do akvária. V akváriu mám pH 6,4 na controlleru mám nastaveno pH 6,6 a controller stále ještě nevypnul tone nemůže být chyba někde v controlleru popřípadě v sondě nebo jsem jenom lempl a neumím to pořádně nastavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:29 Muž azonic [63] - RostlinyRe: matlala
Nejsem chemik, každopádně teď už vím jak je to správně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 15:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: azonic
azonic napsal: KCI
Snad KCl.
Ono je to složené z draslíku, uhlíku a jódu?
Snad ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 15:09 R Muž Silent [5949] Re: azonic
Mám doma jedno balení navíc co nepotřebuju. Klidně Ti ho věnuji jen se musíme domluvit kdy a kde :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 15:02 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Silent
V té Riegrovce jsem kupoval kalibrační roztoky ale ten KCI nemají skladem tone takže bude kdoví kdy :-( Neměl byste trochu na prodej? Stačilo by mi drobet do stříkačky. Než mi ho objednají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:58 R Muž Silent [5949] Re: azonic
Tady máš hotový roztok www.growshop.cz/… nebo www.greenhome.cz/… ti mají pobočku v Budějcích v Riegerovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:44 Muž azonic [63] - RostlinyRe: matlala
To bych zvládnul palec ale kde seženu KCI? Mohli by to mít třeba v lékárně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:17 Muž matlala [798] - RostlinyRe: azonic
jak píše Václav, namíchej si 22.35g KCl a dopň do 100ml destilkou (takže cca 80ml vody, těch 22.35g KCl má asik 20ml) a máš 3-mol KCl a nech to v tom přes noc, pak to kalibruješ max do 5minut.
Mě to sonda po roce bez údržby dělala taky. No a nejdřív pH 7 pak pH 4, viz perfekt článek od Martina Šátka o pH, jeho měření a jsou tam i sondy a jejich funkce a údržba
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:10 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azonic
Nech jí v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:05 Muž azonic [63] - RostlinyRe: vaaclav
Takže mám raději controller vypnout a počkat až budu mít KCL abych ji zregeneroval? Co mám mezitím s tou sondou udělat, může se mezitím koupat v akvárku? Nechci ji nechávat na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:58 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azonic
Bez toho zničíš sondu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:47 Muž azonic [63] - RostlinyRe: vaaclav
Ten bohužel nemám :-( controller mám od pátku a ještě jsem si nestihl objednat pořádný roztoky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:43 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: azonic
Před tím než ji zkalibruješ tak ji zregeneruj v KCL roztoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:37 Muž azonic [63] - RostlinyRe: acik
Měl jsem to tam asi 5 minut tone zkalibruji to raději ještě jednou palec

EDIT: navíc používám tenhle roztok www.greenhome.cz/… kterej taky nebude asi úplně ideální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:32 Muž acik [416] Re: azonic
ja když mam nastavenou hodnotu pH 6,30 tak prestane dávkovat v hodnote pH 6.25 a zas sepne když je pH 6.35 - je tam rozmezi tech 5 setinových čísel,jak je to v návodu,tak to funguje... ale jestli to tobe to kleslo uz o desetinove číslo,tak je to divny... jak dlouho jsi mel sondu v kalibracnim roztoku? Ja jen,jestli ta sonda je tedy spravne nakalibrovana... ja sondu mel asi pul hodky v roztoku jak 4 tak 7,cekal jsem az se hodnota ustali a pak jsem nakalibroval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:12 Muž azonic [63] - Rostliny
Zdravím, koupil jsem si tenhle cotroller www.weiku.com/… mělo by to být jako 201 akorát v jinej krabičce a mám takovej problém. Controller jsem samozřejmě nakalibroval, dal jsem sondu do akvária a nastavil hodnotu pH 6,6 :-) jak je možné že mi pH kleslo na 6,5 a controller ještě nevypnul elektromagnet? Může to být špatnou kalibrací?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:20 Muž ferodo [0] Re: acik
Já bral kontroler odtud: zvirata.hyperinzerce.cz/… Cena 1750 + 150 pošta za typ 211. Myslel jsem že nemá podsvícený displey, ale naopak svítí příšerně modře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:37 Muž acik [416] Re: azonic
ale dá se,jen se musí hledat, za 2290 + poštovné není tak zlá cena ne? ahoj ahoj www.rostlinna-akvaria.cz/…
azonic napsal: Na ebay nemám účet a ani neumím platit přes PayPal takže počkám až to budou mít skladem.

KarloS: Cena je dobrá ale raději bych osvědčenou 201 a tu u nás pod 3 tis. nekoupím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 10:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: karelpavel
jojo, já právě čekám na IDE/SATA->USB 2 převodník včetně zdroje. Ten zdroj se jim asi zase nezdál a je to už 3 týden na cestě, snad po neděli, protože už to fakt akutně potřebuju kvůli kleklému velkému disku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 10569x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12630-akvarijni-ph-co2-controller-201-ph-metr?od=114