Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 12:58 Muž filipsi [1295]
Od rijna, to je dost dlouho. Evidentne to tak funkcni je. Mozna jeste nejaka souvislost s teplotou, ted je venku teplo hodne a uvnitr asi taky ... S vyssi teplotou zjednodusene klesa obsah kysliku ve vode, a je to take nachylnejsi ke kazeni zbytku krmiva atd. Kolik tech malych tam je? Neprerybnilo se to tim nad nejakou unosnou mez?
Jestli se rozhodnes pro zmenu filtrace, nech jet nejakou dobu oba, at se ten novy "zabydli".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 12:36 Žena Dorianna [2]
Paví očka jsou hodně náchylné na dusitany (nebo čnany, proste to jedovaté), takže pokud nemáě akva dlouho a ještě se ti nestačily vytvořit bakterie, bude to tím, nebo tam taky může být hodně kalu.
To je můj názor, rybičky může trápit ale klidně úplně něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 11:42 Peta
A jeste - bez problemu mi to funguje od rijna, co mam akva. A ty prcky mam mesic a az posledni 4 dny umiraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 11:41 Peta
Prutok regulovat jde, ted ho mam na minimum, ale kolik to je, to bohuzel nevim. Vzduchovaci kamen nemam. V noci jsem mela ten filtr a vzduchovani vypnute a rano jsem nasla jednu rybicku polomrtvou...kdyz jsem znovu vzduch+filtr zapla, asi za hodinku sem mela na filtru pricuclou mrtvou rybicku... takze myslis, ze mam zkusit tohle vyndat a dat klasicke vzduchovani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:17 Muž filipsi [1295]
Jak moc jde ten filtr regulovat? Mas tam nastaveny minimalni mozny prutok? Kolik to je?
Treba to moc honi vodu, a ti prckove umiraji vysilenim z plavani v silnem proudu, vubec si neodpocinou. K tomu mas jeste vzduchovaci kamen? To bych mozna zredukoval, kamen dal uplne pryc, filtr taky, a misto nej napojil na kompresor jen filtr na bublinky (kostka molitanu s trubkou, cca 40kc). Jak dlouho to fungovalo bez problemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 10:05 Peta
Testy bohuzel nemam :-( Jinak k akvarku - 25litru, vzduchovani a filtrovani Atman AT-F300, vodu upravuji bezne Preventinem. Teplota vody 24°C.
Je mi divne, ze umiraj jen pavi ocka a zbytek je v pohode. Krom tech malejch prcku mam 3 neonky, 1 ancistrus, 2 tetry cervene. Vim, ze neonky se citi lepe ve vetsim mnozstvi, ale protoze se mi narodili prckove pavich ocek, tak radeji nedokupuji, aby meli prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 09:51 Muž filipsi [1295]
Radi se tezko, kdyz tve akvarko nezname, kolik a jakych je tam ryb, atd atd. Zkus projit sekci nemoci, treba to bude necemu podobne. A na noc filtr rozhodne nevypinej. Hodilo by se jako prvni zmerit parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 09:43 Peta – Pavi ocka - hromadny uhyn mimin
Nevim si rady. Pred 4dny mi z niceho nic umrelo dospele pavi ocko. Druhy den jsem nasla 3 prcky pavich ocech (je jim mesic) take mrtve, vcucle do filtru a z hlavicky maj strzenou kuzi. Treti den se situace opakovala, nasla jsem 2 prcky mrtve, opet na filtru a opet roztrzena hlavicka. Vcera jsem tedy vymenila vodu, protoze jsem si rikala, ze to bude infekcni a voda tedy nekazena. Neonkam se vede dobre, ale opet mimi pavich ocek umiraj. Dnes jsem nasla dve mrtve a to jsem radeji na noc filtr vypla.
Priznaky? Zadne. Neni na nich nic znat. Jenom si vsimam, ze vsechny maji pak zniceny ocasek a jsou hubene. Tak nevim, co to muze byt? Davam do vody pro jistotu multi-medikal, ale ocividne nezabira. Poradite? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 09:32 Muž Sprachys [48]
samice je hrozne tlusta, skoro hranata. pred ritni ploutvy ma cernou skvrnu a ta cim je vetsi a tmavsi tim bliz je to k porodu... javskej mech mi moc nepomoch ale v ruzkatci kterej mam pres pul akvarka prezilo dost malejch gupek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 08:41 Muž Miky [14]
No pozná se to podle skvrnky u zadečku čím tmavší tím bude rodit dříve. Jinak do toho akva bych dal velkej chomáč jávského mechu a ty malé Gupky se tam schovaj pak není třeba oddělovat rodiče. Jinak v tom mém velkém akva mi přežili dvě mečovky paráda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 22:19 Žena Dinamit [68]
Jo, to mě taky zajímá. Už dvakrát mi ryba rodila a nikdy jsem nespozorovala, že by byla těhotná. Prostě se mi v kava najadenou objevila málá ryba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 19:32 Ondrej
Jen tak pro zajimavost - jak poznate ze budou mlade?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 19:01 neo
vyměnít 1/2 a je to doma! ;-) dělá mi to když jich tam chovám hodně mladých pohromadě třeba 100 v 10l hmm tam si je přikrmím artemkou a už dou do rozplavávačky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 16:08 Golden_fish
tak ocásky se roztahují a ryby vypadají, že už sou zas OK hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 17:38 Golden_fish – neo
vodu sem vyměnila, všechno........aji sem dala takové to modré léčivo preventin kdyby něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 17:04 neo
u ryb větších 4 cm jsem to nezpozoroval, vymen vodu, vzdycky mi to zabalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 16:47 Golden_fish – oka
Takže ..jednalo se asi o 2 měsíce staré kusy..zatím žijou všechny.......některé už mají ploutev roztaženou, tak to snad bude v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 12:17 Muž wayn [79] – prevence
Důležitější než nějaká pochybná léčba je prevence - vytvořit rybám co nejlepší podmínky, pak nebudou ani nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 11:52 martas
meto ted taky delaly protoze meli krupicku ale jakmile se ztratila krupicka tak i ty ploutve byli v poho .pripominka ani jedno nechciplo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 18:25 dalibor – pavi ocka
nema to cenu lecit vsechny pomrou mne uz to tak udelali asi petkrat ale jedno na tom je dobry ty mali prezijou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 17:59 Štěpán
To je bakteriální infekce a musí se to léčit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 17:52 Golden_fish – Závojgupy
tak to mám radost tedy hmm díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 17:50 Žena Moniika [8] - Živorodky
Tak nevim co ty ale mě když tohle udělaly během málo dnů mi chcíply... a to taky žraly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 17:49 Golden_fish – Paví očka se zataženou ocasní ploutví
ahoj,

poradíte někdo? Paví očka mají zataženou ocasní ploutev. Z obloučku se stala špička coze coze coze Nevím co jim je..jinak normálně plavou a žerou.


Díky díky díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 22:16 oldkiwinka
to j emi líto, mě zemřela moje nejoblíbenější rybka a taky má hrobeček....sou to miláčci, jmenovala se princezna..a chudak princ je teď sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 22:13 Gupák
tak uz nemusite psat.....vypadala opradvu hrozne nemoch sem se koukat jak se trapi.....ted uz v klidecku spi pod stromem a postavil sem ji peknej hrobecek!!!!!urco ji je lip!!!! sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 21:33 Aneta
No a nebude to třeba deformace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 20:38 Gupák
ne,jen tahle gupka se tak chová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 20:21 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Robi to iba jedna ci aj viac ryb? dajaka otrava to bude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 20:18 Gupák – Divná gupka....Prosím pomozte!!!!
NAjednou začla ve vodě plavat jakoby "stojku" a dneska má už i ohlej ocásek uplně doprava....někdy se rozplave ale to trvá jen chviíli a pak zase začne dělat stojku a klesat ke dnu... :-( :-( sad :-O Prosíííííím ňejaké názory :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2007 13:32 Žena ufinka [28] - Asie
U pavich ocek je bezne, ze odpocivaji na dne...proto napr. chovatele musi mit uzkostlive ciste dno, nektera pavi ocka totiz ze dna mohou chytit bakterialni rozpad ploutvi...
Ale pokud jsou ryby ok, tak se to resit bezne nemusi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 23:58 rebeca
nemyslím, že by jej niečo bolo . mala som mrenku nádhernú ktorá občas sa zapychla medzi listy dole hlavou a vôbec sa nehýbala ,ale vôbec ano , tak že vyzerala že je už kaput , ale jej sa to iba páčilo tak občas to na nás zahrala, ale poviem ,že ani pred tým ani po tom som takú rybu nemala,ktorá by mala v oblube takéto polohy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 14:05 Muž Miky [14]
No když jsou ty samice v jináči tak polehávaj mě momentálně polehává jedna Mečovka taky budoucí maminka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 21:00 Muž LordP [7]
nekde nekdy tady bylo video jak ancystrus ziva.Ja jsem nedavno nasel nojeho jak lezi na zadech na sterku pomohlo mirne zaklepani na sklo abych ho probral.Proste si vychrapoval. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 20:55 Anonym
Nic si z toho nedelej, moje Bete Splendes si na vecer lehá do listu aponogetonu a to tak ze si lehne na bok a spi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 17:48 Muž arcus [0]
No ceka ta druha, tahle odrodila pred 14 dny, ale mozna ceka zase :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 17:22 VOJTA
Nečeká malý ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 14:03 R Muž Mrakoplash [1776]
priotravena Cockem by spis byla u hladiny a lapala po vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:47 Muž arcus [0] – Ryba brichem na dne...
Zdar mám dotaz poslední dobou mi ryba (samicka pavýho oka) pristává na dne. Jako by chtela odpocívat, nebo jako kdyz ji neco je. Chci se zeptat může to bejt nejaka první reakce, ze je CO2 v akvariu moc, když jsem ho tam zacal pred dvema dny poustet? ostatni ryby, a dokonce i ty nejmensi prckove jsou naprosto v pohode. CO2 na noc vypinam a celou dobu pri aplikovani svitim. Mozna to je jen nahoda... co myslite??? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 13:14 Muž Romanzeli [0]
Určitě to je rak :-D neplave??? menší kusi i plavou ano a jinak leze po rostlinkách až k hladině a číhá občas mě taky nějakou zblajzne ano věř tomu že je to on ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2007 08:39 KleopatraVIII – Parmička a rak?
Taky jsem si četla,že parmičky okusují ploutve pavím očkám,možná je spíš parmička okouše a rak dožere. Jako to ostatně říkali s tím rakem všichni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:13 Hana – pls poradte
mam docela dost pavich ocek..a najdenou jedna samice zacla plavat ze se neudrzi v jedne poloze a nevydrzi u dna... nevi nekdo co sni muze byt?? a taky bych se jeste chtela zeptat... mam nove 70ti litrove akvarium...nevite jake rybicky bych si mela koupit?Chtěla bych nějaké živorodky...které se snadno rozmnožují.budu ráda za radu!! ale pls ne pavi ocka ani black molly tech mam doma plne druhe akvarium!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 19:40 tonik666
Myslím si, že je ventilátor naprosto zbytečný, pokud lze do krytu udělat otvor z vrchu. Teplý vzduch uniká horem a studený se nasává netěsnostmi v krytu. U mě to funguje výtečně, mám v krytu 3x30W a nahoře mřížku 60x8cm (stačila by i podstatně menší, ale výběr mřížek byl malý:-) a větrá to dostatečně.
Pokud z vrchu z nějakého důvodu otvor udělat nejde, tak pro otvor z boku už je ventilátor třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 13:37 Muž matlala [798] - Rostliny
jj já mám za 180 Kč 8x8cm a je to strašně tiché
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 13:31 Muž isamik [180]
Pripadne ten pc vetrak doporucuju nestetrit a koupit nejakej "lepsi" jsou vetsinou tissi a to o dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 13:15 Muž matlala [798] - Rostliny
já to budu takto taky mít ale až mi dojdou zářivky do nových krytů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 13:11 Endli
Jo o tom jsem taky přemýšlel,že bych ho zapojil společně s osvětlením na spínací hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 12:43 Muž matlala [798] - Rostliny
poradím ti chladící ventilátor z PC(80-200Kč novej) + adptér stačí 6V až 9V 12už ne je to sice na něm napsané ale všechny dávaj víc musí se to změřit
viz www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 11:29 Endli
No ale mi se chovává i sameček.Vím,že je to dost vysoká teplota.Ohřívá mi to osvětlení.Musím to nějak předělat,ať se to více odvětrává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 10:31 Muž matlala [798] - Rostliny
ale proč máš v akva 27°C co stačí úpně 23-24
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2501