Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa 2000

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2009 08:23 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Gigi
Sid to nebyl, ale naskenované příbalové letáky sem někdo dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 23:21 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Když si to dáš vyhledat, tak myslím, že Sid, už je jednou scanoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 21:47 Muž hoppy [6] - Živorodky
Dobrý den,
mohl bych poprosit, nenaskenoval by mi někdo přiložené letáčky u eSHA 2000 a Exit?
Koupil jsem si je v jiné zemi a nemají český návod. Děkuji mnohokrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 00:24 Muž deathfoe [58] – Re: Gigi
Já jsem dávkoval EXIT do akvária, kde byly kromě ryb i levatky a krevetky a nic jim to neudělalo, je ovšem důležité si přesně spočítat čistý objem vody v akváriu a nakapat množství kapek na daný objem, pak by vše mělo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:31 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Děkuji za odpověď. Ještě to jednou zkusím a budu je pozorovat, ale opravdu vypadli jako když jim to "ubližuje".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gigi
Šneky tam můžeš nechat nic se jim nestane X-) Osobně vyzkoušeno ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 22:22 Žena Gigi [4] - Cichlidy
A ještě bych se chtěla zeptat nezaznamenal někdo negativní dopad těchto dvou přípravkou na šnečky? Protože v návodech uvedeny vedlejší účinky nebyly, ale po aplikaci těchto dvou přípravků se šnečci "zaklapli", tak jsem je odlovila a přendala stranou, a tam začali být opět v pohodě, ale teď mi jde o to, jestli je po přeléčení (3 dnech) mohu vrátit do akvária, aby oni nebyli přenašeči něčeho.. jeden z nich má takovou "rozpraskanou", "šupinatou" ulitu.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2009 16:48 Pepik – Re: deathfoe
nejde o to co kdo pouziva ale o logiku veci....to, ze se neco samo casem rozpadne ve vode neznamena ze to neposkozuje filtr a bakterie v nem.....poukazuju hlavne na to ze Gii mela spravnou otazku a odpoved Yirky byla demagogicka...PS: a krupicka???to nevim co je..:)vlastne sem nikdy nepochopil jaktoze to maj lidi tak casto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2009 16:23 Muž deathfoe [58] – Re: Pepik
Kdybys léčil EXITem, tak bys věděl, že se filtr vypínat nemusí a nemá to na jeho činnost žádný negativní dopad, který by byl na rybách nebo čemkoli jiném viditelný. Kdyby to dělalo něco špatného, tak by se o tom dávno vědělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2009 15:11 Muž Yirka [9135] – Re: Pepik
Řeč není o malachite green ale o eSHa EXIT. Každý tomu samovolnému odbourávání sice můžeme rozumět jinak, nicméně při léčbě EXITem se filtr nevypíná!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 18:15 Muž Yirka [9135] – Re: Gigi
O nevypínání filtru tam sice není psáno ale v manuálu je uvedeno že se EXIT odbourává samovolně a tudíž to z toho vyplývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 17:03 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Re: bluedream
jo jo u té 2000 to je že se filtr vypínat nemusí ale u toho exitu, jsem si toho asi nějak nevšimla, nebo to tam není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 16:40 Žena bluedream [245]
Na exitu a 2000 je super, že se nemusí dělat zásahy do akva jako třeba zvyšovat teplotu, odstavovat filtr,... Prostě se rybky léčí za normálního chodu palec
A veškeré informace jsou v přiloženém návodu, stačí si ho pročíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2009 14:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gigi
Filtr nech zapnutý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 14:18 Žena Gigi [4] - Cichlidy – eSHa 2000 a Exit
Dobrý den, budu léčit rybky proti krupici léky exit společně s eshou 2000 a chci se zeptat zda v průběhu léčení, mohu nechat zaplý filtr, pokud je v něm pouze molitanová vložka, děkuji za odpověď, omlouvám se, že zakládám nový topic, ale v takovém množství, kde se vyskytuje slovo exit, se jedna informace těžce hledá, děkuji. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 09:30 aldas
Také nejsem zastánce malých nádrží k velikosti a poměru ryb, ale nemám jinou možnost jak to vyřešit. Děkuju za reakce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 08:20 Muž Yirka [9135] – Re: aldas
Přečti si návod a tam, pokud si dobře vzpomínám, o výměně vody není nic psáno. Vždyť ta léčebná kůra je rozepsána na více než dva dny a měnil bys tak koncentraci léku v nádrži. Léky eSHa jsou používány pro léčení ve společné nádrži právě proto, že není nutno dělat do ní žádné zásahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 08:04 R Muž Silent [5949]
Jo Yirka má pravdu. Při léčbě přípravkem eSHa 2000 se voda měnit nemusí. Trochu bych měl ovšem výhrady k velikosti karantény. 10 litrů na 14 neonek mi přijde strašně málo. Ideální velikost karanténní nádrže by měla být tak 30-50 litrů. Chápu,že každý nemá ten prostor nebo prostředky na další nádrž. Doufám, že v tvé karanténě alespoň běží filtr. Pokud jsou ryby už v pořádku tak bych je tam ještě ten týden raději nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 07:25 aldas – co dál
Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to píšu sem. Mám v 10l karanténě čtvrtý den čtrnáct Neonek černých s bakteriálním onemocněním, léčil jsem je esha 2000, jak mám postupovat dál? můžu jim měnit ob den část vody? nechám je tam ještě asi týden, ikdyž vypadají už dobře.
Děkuju za případné odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 18:55 Žena Mája [40]
Side, já jsem ji po zjitění nemoci ihned izolovala, jen jsem jí vrátila k ostatním, kvůli tomu, že jsem musela přeléčit i ostatní rybičky, alespoň preventivně :-) Bohužel, jí se mi vyléčit nepodařilo. Zatím plave v akváriu a chováním se nezdá, že by jí něco bylo. Ale ty vypouklé oči, trochu pokřivená páteř a ta boule..... sad

Bulmas:děkuju ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 17:58 Sidonius
Mája: Nevíte, co by jí mohlo být? A nebo, může se ještě vyléčit? ...A jak?
To, bohužel, netuším... :-O
V podobných případech je podle mne rozumné co nejdříve rybku izolovat a neriskovat případné rozšíření nemoci na zdravé kusy. To, jestli se pokusíte rybku vyléčit nebo dospějete k závěru, že je lepší ji utratit, je věc jiná. Ale jestli ji nemáte v čem izolovat, utracení je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 17:48 Frigo112
ja som cital ze najsetrnejsie sa utrati ak ju dam na lad hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2007 17:39 Radka – .
Mě připadne nejlepší rybu odchytit,uspat ve vodě přesycené CO2(minerálce) a potom klepnout něčím po hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 16:54 Žena RS [1]
Jé, kdyz uz to tu někdo nakousl, jak se taková razbora s citem utratí? Už pár dní přemýšlím, zda by to nebylo vhodné pro jednu z mých razbor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 16:48 Žena Mája [40]
Side, to jste mi dal.
No upřímně, přemýšlela jsem nad tím, ale ona žere, plave s ostatními, je mi jí líto. :-( Nevíte, co by jí mohlo být? A nebo, může se ještě vyléčit? ...A jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 21:17 Sidonius
S citem utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2007 19:29 Žena Mája [40] – esha 2000
Mám nemocnou jednu Rasboru, má vypouklé oči a nějakou bouli u kořene ocasu. Před třemi dny jsem celé akvárium přeléčila eshou 2000 a taky samozřejmě s cílem vyléčit Rasboru. Po třech dnech u ní nevidím žádný "pokrok" v léčbě...co dál dělat? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12540x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11404?od=301