Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 13 Žádná další stránka   1  
Anubias - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:48 Kralicek11
Fotka k příspěvku sry za kvalitu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:48 Kralicek11 – Anubias-listy!
Fotka k příspěvku dobrý den...mam problem s touto rostlinkou,ani nevim jak to mam poradne vysvetlit,myslim ze foto to rekne za me...nevim co s ni je protoze kdyz vyslehne zatoceny list tak se pomalu otevira ale pak z toho vyleze jen pulka listu....zacala to delat kdyz jsem ji ze zadu presadil do predniho rohu a misto pisku jsem ji dal kaminky do AQ...
btw:vzdy kdyz veslehla list tak to byla takova trubicka podlouhla...ted je to spis uz jenom ani ne pulka listu...snad to pochopite pac se to spatne vysvetluje :-D coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 23:25 fester
mne vytvára malé listy len tam kde je veľa svetla.kde je pritienený vytvára veľké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:36 Muž Geri [29] - Skaláry
Nebo je také možné že byl pěstovanej emerzně... to dorůstají větších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:34 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Já ho mám na kořenu a je tam taky hafo malých lístečku, je to variace nana, ale když jsem ho kupoval tak měl listy cca 3cm a teď dorůstají do 1cm. Asi jsem vypěstoval novou variaci, super mini nana smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:42 deCORF OBRAEN – Re: apinek
no mala forma to nebude kedže doteraz boli listy celkom veľké ano .ale koniec výhonku už nieje na koreni tak možno preto ako vravíš ma tie listy menšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:30 apinek
nevim,jestli je to správně,ale zkusit to můžeš.
anubias má malý listy jednině tehdy,když je volně ve vodě,třeba na přísavce na skle.
velký listy má když je přichicenej ke kořenu.pak taky můžeš mít třebas malou formu anubiase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:16 deCORF OBRAEN – Malé listy Anubiasu
Zdravím Vás..prosím vas neviete mi poradiť prečo v poslednej dobe mi anubias vrhá kopec listov ale všetky sú malinke a narastú maximálne do priemeru 1,5 cm?? coze ..čím to može byť spôsobené??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:33 Žena bucliik [99]
taky to nedělám ráda, ale je to poprvé za 3 roky, už jí tam bylo hodně i s biogenním ofvápněním-úplnej koberec, děkuji za radu, jdu sázet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2008 20:32 Lorsson – Re: bucliik
Vetsinou ta rasa zmizi po koupeli v savu a vetsinou se na tom samem anubiasu jiz nevytvori. Ale chce to samozrejme nastolit takove podminky v akva, aby rasy nemely sanci. Anubias je jejich oblibeny cil protoze roste pomalu. Savo je spise zachrana kdyz je nejhure ale neni moc dobre kazdy tyden jej vyndavat a koupat v Savu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:28 Žena bucliik [99]
ahojík, psali jste tady že do 4 dnů řasa zmizne, takže stačí kytičky okoupat, opláchnout pod vodou a můžu je znovu zasadit a řasa zmizí v akva?, nebo je ji třeba pak nějak odškrábat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.03.2008 05:32 Lorsson
Nobody napsal: Takže Savo.To je hezké,ale které?Je jich tak 5-6 druhů. :-)
Ja si myslim ze nejlepsi je uplne obycejne, klasika
www.bochemie.cz/…
Ale porad mejte na pameti ze takto se pouze resi NASLEDEK a ne PRICINA vzniku ras no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 23:47 Muž recht [10]
Obyc staci ale s modrym uzaverem je taky OK ;-) Redit 1:20 a 4min pro anubias ostatni kytky 1-2min. Delam to tak a v poho. Po lazni rasy do 2-4 dnu jsou pryc. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 23:36 Nobody – Re: Lorsson
Takže Savo.To je hezké,ale které?Je jich tak 5-6 druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 18:13 benny – Re: Lorsson
Diky moc. Taky mam zarostlej Anubias tak to zkusim. Krom tech zelenejch tecek mam este stetickovou rasu po okrajich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:05 Lorsson – Re: benny
Ano vazne, uz z hlavy nevim navod, zkus to pohledat zde na foru, pokud si dobre pamatuju pomer Savo : voda 1:20, a doba ponoreni 4 minuty, a anubiasu to nic neudela, u ostatnich rostlin zalezi na skladbe a odolnosti listu
tak treba zde : rybicky.net/forum/5134
nebo zde a procti si prispevek Sida rybicky.net/forum/1328
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:02 benny
s tim oplachnutim ve zredenym savu je to mysleno vazne ???? to rostlinkam nic neudela ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2008 15:40 Lorsson – Re: deCORF
Anubias je vzdy nejvice ohrozeny rasami protoze roste pomalu. S podobnymi rasami vicemene na anubiasu take valcim, pro zacatek bych mozna pouzil savo, to na chvili rasy znici, ale je to jen reseni nasledku (navod je zde na foru) a pak pridat rychle rostouci rostlinky a zlepsit osvetleni, spojeno s pravidelnym odkalenim a vymenou casti vody, aby se nehromadily odpadni latky a aby ziviny z vody stihly odebrat rostlinky a ne rasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 11:35 agent007
mám s anubiasem barteri nana ten samý problém.1x14 dní měním 20 litrů vody a na jedné naně se mi taky vytvořily zelené tečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 11:19 deCORF OBRAEN – re:Sid
ahaaaa :-) tak na začiatku som tam mal umelé ano ale tie su už asi 3 týždne preč a nahradené živými ;-) no každopádne sa p potlesk okúsim pohrať so svetlom palec vďaka za radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 11:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: deCORF
To myslíte vážně, že na fotce "05.02.2008 20:36" nejsou umělé kytky? coze
Mno..., můžete to zkusit s tím světlem a určitě doplňte kytky. Nejlépe nějaké stonkové "rychlíky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 11:01 deCORF OBRAEN – re:Sid
Tým zasahovaním som to tak nemyslel.1x týždenne odkaľujem dno a mením asi 15 litrov vody.skúsim ešte vymeniť tu Flora -Glo za normálnu žiarivku.Umelé rastlinky nemám,všetky sú živé.Veľmi pekne ďakujem za podrobný potlesk popis problematiky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.03.2008 10:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: deCORF
Jsou to řasy. Určit je bez mikroskopu půjde sotva, ale ani to není nutné. Důležité je snažit se zjistit, proč se objevily a jak se jich zbavit.
Před časem jste doplňoval osvětlení. Byly tam ty řasy už předtím nebo až po posílení světla?
(Co se osvětlení týče, anubiasům a echinodorům by stačit mělo, u ostatních rostlin bych to viděl na hraně... A Flora GLO je taková "polozářivka"; doporučil bych vám ji vyměnit za nějakou "normální" zářivku.)
V akvišku máte poměrně dost rybek a v poměru k nim velmi málo kytek. Vzhledem k tomu, že nepovažujete za nutné pravidelně obměňovat část vody, (zatiaľ nezasahujem a snažím sa vytvoriť prirodzený biotop s prirodzenou rovnováhou), tady by mohla být jedna ze souvislostí.
(Abyste vytvořil podmínky pro "přirozenou rovnováhu", musel byste snížit počet rybek na třetinu a ztrojnásobit počet kytek...)
Moje doporučení - posílit osvětlení a začít se starat o hygienu v akva. Měňte pravidelně týdně 10-15 l vody, odsávejte přitom nečistoty ze dna.
Vyhoďte umělé kytky, místo nich nasaďte co nejvíc živých. Vyměňte Floru GLO za "840" a zvažte, jestli vám do krytu nevleze ještě jedna trubice.
Z toho podlinkového světla sundejte kryt, (zbytečně ubírá světlo), dodělejte vylepení krytu alobalem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 10:48 deCORF OBRAEN
Mrenku siamskú mam už len bohužial jednu :-( ..a čo sa týka krmenia tak ja fakt málo kŕmim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 10:33 vari
Je to určitě řasa, já mám doma parmičky siamské a ty mi to vyčistily. Důležitá je i filtrace a hlavně né moc krmení... můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 09:46 deCORF OBRAEN – Anubias-zelené bodky
Fotka k příspěvku Ahojte prosím Vás neviete mi poradiť čo sú to za bodkyna listoch anubiasu??..žeby riasa?? :-( mám 96 litrové akvárium a osvetlenie 1x18W Daylite + 1x20W Flora Glo..čiže 0,4W/liter..to by malo byť asi v pohode.ako sa zbavím tých bodiek :-( tone tone rybicky.net/nadrz.php…
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [13]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10376-anubias-problem?od=601