Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Jiřmondova prvotina

 

Nádrže » Jiřmond » Jiřmondova prvotina » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
2.7
Jiřmondova prvotina

ZRUŠENO

*
*
*
*

Majitel: Jiřmond   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 24. 11. 2009   Poslední aktualizace: 18. 3. 2012 Změna v seznamu ryb Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 7071   Hodnocení zakázáno
Založení: 24. 11. 2009   Oblíbenost: 65 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 120 cm x 40 cm x 55 cm
Objem: 264 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Fotek a videí: 44+0   Komentářů: 19


Datum zrušení: 26. 06. 2012

Popis: Běžná společenská nádrž s běžnými typy rybek a ještě běžnějšími chybami a omyly téměř začínajícího akvaristy, ovšem s neběžnou touhou, chutí a pílí po kousku krásné a zdravé přírody v naprosto běžném panelákovém bytě :-)

Biotop: klasický, panelákový :-)

CO2: set z Aquario.pl obsahující ventily redukční, jehlový, elektromagnetický a zpětný, difuzor od Rataje včetně počítadla bublin, bomba 1,5kg z hasícího přístroje

Dekorace: Nasbíraná břidlice a kořeny (3ks).

Dno: říční písek č. 2 + jemný křemičitý písek

Filtrace: vnější Eheim 2213 Bio Plus

Hnojení: denně 5 ml Intensiv (od Petra)

Chemie: nejsem jejím zastáncem

Krmení: živé (nitěnky, patentky), Tetra Min, Sera Flora, mražené patentky, dafnie, misis + co dům dá

Osvětlení: Vyrobený kryt z lamina (12mm) oblepený samol. tapetou, zevnitř natřený lodním lakem proti vlhku. Svítím 2 zářivkami Narva T5 39W (865) a 2 zářivkami Philips T5 39W (840), které běží na elektronickém předřadníku Osram Quicktronic QTP5 2x24-39W a jedné jednotce Glomat T5 Controller 2x39W. Navíc modrá led páska pro večerní zhruba hodinové svícení. Vše navíc podporují reflektory vyrobené ze sádrokartonových profilů vylepenými stříbrnou samolepící folií.

Pozadí: 3D z extrudovaného polystyrénu, natřeno černým balakrylem, následně epoxidem LH 210, posypáno černým jemným pouštním pískem a znovu přetřeno balakrylem černým + pro efekt rzi odstínem palisandru.

Stojan: Lamino (18mm) skříňka, opět vlastní výroby, klasického vzhledu v dekoru břízy.

Topení: žádné

Údržba: klasická, jednou týdně 1/3 vody + odkalení + prostříhání

Voda: vodovodní, bez úprav

Vzduchování: žádné

NahoruSložky fotek
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
...a další, tentokrát zprava
Akvárium
17.07.11
...a pohled zleva
Akvárium
17.07.11
potěr parmiček pětipruhých - stáří 6 týdnů
Ryby
27.04.11
A tak šel čas aneb půl roku akvária v obraze
Akvárium
05.12.10

Akvárium
04.12.10

Akvárium
04.12.10
NahoruDeníček
12
2.2012
Archivovaná nádrž! To je ostuda. A to jsem si myslel, že mě to nikdy nemůže potkat. Musím dát vše do pořádku. Takže nejprve pár informací písemných, následně doplním fotky.
Ryby - osádka trošku prořídla, vymřeli všichni čichavci modří, evidentně se jim u mě prostě nelíbilo, perleťový zůstali jenom dva, jinak vše při starém. Trošku jsem pošilhával po změně, začínají se mi líbit trošku větší ryby, přece jenom ty malé v té změti rostlin nejdou moc vidět a velké jsou vděčný objekt na pozorování pro děcka. Vždycky se mi líbili vrubozubci paví, ale to bych musel komplet akvárum předělat - řada technických věcí by byla zbytečná (CO2, hodně světla) a samozřejmě rovněž rostliny jsou trošku nadbytečné u těchto ryb. Takže to vidím maximálně na nějaké skaláry.
Rostliny - trošku jsem předělal layout akvária, povyhazoval některé rostliny, některé přesadil, nicméně nevím, zda k lepšímu, nějak mi to nesedí a momentálně nemám chuť ani čas to znovu předělávat. S časem to je opravdu teď horší, takže jak ryby tak rostliny si nechtěněně musely přivyknout na horší podmínky, což se na rostlinách i bohužel projevuje, nejsou zrovna v nejlepší kondici. Díky dostatku světla a CO2 sice rostou jako divé, ale na řadě z nich je vidět zhoršená kvalita listů a vůbec jejich kondice.
29
8.2011
Tak rychle vepsat pár novinek.

Ryby
- umrtí jedné tetry "alkoholičky" (červenoústé, pozn. aut.); nedopatření při odkalování, stane se, nicméně zamrzí
- přelovil jsem 10 kousků odrostlých parmiček pětipruhých do velké nádrže, stádečko tvoří 20 kousků a vypadá to pěkně; konec konců, jsou to moje oblíbené ryby; touto cestou ještě apeluju na případné zájemce, pokud by někdo chtěl, ještě je jich celkem dost k dispozici, foto následně připojím

Rostliny
- poslední dobou se mi na nich tvořila přisedlá řasa, trošku jsem zabojoval s častější výměnou vody, povolil ventil na bombě a ejhle, řasa je pryč a kytky rostou jak pominuté

Technika
- tady asi největší změna, namísto jednoho glomatu (2x24W) jsem dal nový předřadník OSRAM Quicktronic QTP5 2x24-39W se dvěmi zářivkami NARVA T5 39W (865); rostliny to evidentně přivítaly, navíc díky tomu, že zářivky 39W jsou delší než 24W, světlo dosahuje i tam, kde předtím nebylo
21
7.2011
Dneska a včera mě "opustil" velmi plodný páreček ancitrusků a když říkám opustil, myslím tím daroval. Při té příležitosti jsem jim na cestu přibalil i pár kamarádů v podobě obou zbylých dánií, tří drobnoústek a dva kousky teter krvavých. Nenápadně uvolňuji místo pro odrůstající pětiproužky.
17
7.2011
Náhled
Tak tady jsou ty "pětiproužky" - stáří 3 měsíce.
17
7.2011
Páni, tak dlouho odmlku od psaní deníčku jsem ještě neměl. Od posledního záznamu se událo pár změn, které tady musím zapsat.

Takže předně, zpráva označená jako top - úspěšně se množíme! A to jak rybičky, tak my, jako majitelé :). V červnu se nám narodila krásná dceruška a toto "množení" se dá nazvat jako kontrolované. Nekontrolované množení mi v akvárku předvádí páreček ancíků, takže jsem se rozhodl je darovat, tak kdo je z Ostravy či okolí, nechť si je prosím přijede vyzvednout, k tomu přihodím jejich odrostlého potomka. Původní záměr počítal se dvěmi Ancistrusy, nicméně k párečku už přibyly 3 odrostlé mladé a nyní jsem napočítal cca 7 úlně nových.

Také mi odrůstá potěr parmiček pětipruhých, ještě pořád je nemůžu spočítat, odhadem jich je tak 30-35ks. Z pár kousků si hodlám nechat, nicméně zbytek půjde také pryč, tak kdo by měl zájem, nechť se ozve.

Co se týče změn v akváriu - zde musím konstatovat, že mě po dlouhé a těžké nemoci opustila vláknitá řasa, za což jsem nesmírně rád. Nicméně objevila se další zrůdnost - zelená plošná přisedlá řasa na listech rostlin. Ano, beru to na sebe, nepravidelně jsem měnil vodu a odkaloval, takže se celkem rozrostla a pohled na ní není nikterak líbezný. Snažím se teď pravidelně odkalovat, nejvíce postižené rostliny jsem ostříhal, ale zatím se objevuje i na nově rašících listech, tak to vypadá na další tichou válku mezi náma rozzureny .

Opět jsem byl nucen provést pár drobných změn co do osazení rostlinek, ani další trávníček v popředí se bohužel neuchytil a liliovníček, který nevypadal vábně, musel z akvárka a vystřídal jej nový kořen a Staurogyne repens od zdejšího, dá se říci téměř guru přes rostlinná akvária, uživatele Pet. Taky jsem si pořídil nové hnojivo a rostlinkám evidentně šmakuje. Přibyla i dekorativní Hygrophila difformis.

Množství rybek se také změnil - postupně mě opustily drobnoústky, které zbyly pouze 3ks a jeden čichavec modrý, který byl zjevně "umlácen" v chlapském souboji svého druhu. Ryby evidentě se mi snaží pomoci z rozhodováním, kolik že si těch malých parmiček pětipruhých vlastně nechám.

Toť ve stručnosti ;-).
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Dejmon Re
1.10.13 15:22
Toto AQ je velice pěkné, hlavně pozadí, škoda že je zarostlé a že není aktualizované, ať se daří, pokud tedy ještě je co ano
romel Re
3.4.13 15:30
pěkné povedené akva,krásné pozadí,ale není vidět :)
Sera Re
22.3.12 11:31
Aj ja chcem také potlesk palec hop
Spaik Re
18.3.12 12:51
Nádherné akva. Nejhezčí fotka proměna... Držim palec potlesk potlesk potlesk
strelec Re
18.3.12 11:31
velmi krásné akva super,krásné fotky hlavně jak si udělal tu postupnou proměnu jak to krásně zarustá super tiše závidím potlesk jen by mě trošku zajímalo jak takové zarostlé akva odkaluješ ano když tam máš ty malé rostlinky :)
WW2collector Re
12.2.12 14:53
souhlas s predchozimi komenty, parada a kilecko na ceste palec
Noa Re
21.7.11 21:23
Mooc hezké palec a ty kytkyyyy.... potlesk škoda, že nemůžu dát 100% dvakrát.
vojpesta Re
18.7.11 8:31
přenádherné akvárko :) a moc gratuluji k dcerušce :-) :-)
dasa Re
17.7.11 22:37
běžné akvárko si představuju jinak ;-) tohle je fakt krása palec
NIKO Re
17.7.11 10:50
palec palec palec
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/8299-jirmondova-prvotina